VOOR DEN PUZZELAAR ra Ha DERDE BLAD, PAGINA 2 RADIONIEUWS BIOSCOPEN krW HAAGSCHE COURANT VAN ZATERDAG 22 JUNI 1940 Predikbeurten BIJZONDERE BIJEENKOMSTEN ZONSOP- EN ONDERGANG 1. Bekend werk van van Eeden 2. Zangnoot RADIO-PROGRAMMA yy Wo w/7MX /VA 10.30 pfarrer uur Horizontaal r. ma vooraf. met gaat de Indi- - Hl io aanwezig de burgemeester van Doorn, J.H.E. baron van Nagell, de wethou der van Doom, jhr. mr. H.A.M. van Asch van Wyck, jhr. mr. H.W.L. de Beaufort, oud-gedeputeerde van de provincie Utrecht, ds. Creutzberg uit den Haag, die den rouwdienst op hui ze .Hidepark” vanwaar de stoet ver trokken was, leidde. Aan de groeve werd een kort woord gesproken door jhr. mr. W.H. de Beau fort, een neef van den overledene, die uit naam van de eenige dochter sprak. Een kort slotwoord werd gesproken door ds. Creutzberg, die eindigde met het bidden van het Onze Vader. Verticaal: 3. Muziekinstrument 4. Figuur in aanzien 5. Rust 6. Zeemacht 7. Stof 10. Muzieknoot 11. Wetteljjk 12. Vogel 14. Leer der luchtgesteldheid 15. Kalmte 17. Welriekende edelsteen 18. Waterkeering 19. Drukfout 20. Grof weefsel 21. Zone Jacobs 26. Voorzetsel 27. Getij 32. Voegwoord 33. Havenplaats op sche route 34. Witte bloem 35. Traag 36. Vuilophaler 37. Voertuig 39. Verpoozing 40. Voorzetsel 41. Doodsbeentje 44. Open ruimte 45. Solo-uitvoering 47. Uitvinder 49. Voorzetsel 50. Germaansche godheid 51. Opening 52. Door de neus klinkend 53. Voorzetsel 54. Joodsch hoogepriester 55. Rivier in Rusland 57. Monster 58. Nagel 60. Voorzetsel 62. Plaats 65. Heen en weer 67. Deel van den dag 68. Drank 69. Afsluiting 70. Nieuw 72. Dans 74. Wier 77. Zangnoot 78. Zangnoot 79. Let wel 80. Bijwoord 81. Wiskundig getal 71. Soort papegaai 73. Onder meer 75. En andere 76. Tuighuis 78. Europeaan 81. Vliesje 82. Soort hert 83. Persoonlijk voornaam woord 84. Laatstleden 85. Begin van werk CASINO: Met een zeer opwindende en spannende wild-west wordt het program ma van deze week geopend en is getiteld „De geheimzinnige ruiter”, waarin Monte Bleu op meesterlijke wijze de hoofdrol vertolkt. Een onbekende ruiter, die op bewonderenswaardige manier de ranch van zijn dochter uit de handen van ban dieten weet te redden. Als tweede hoofd film draait één van Peter Lorre’s beste films, „Mr. Moto en de schat uit het Oos ten”, een pracht detective-rolprent, vol spanning, sensatie, humor en waarin Peter Lorre, bijgestaan door Lionel Atwill, de hoofdrollen vertolken. CENTRUM: In „Triomf der liefde” ver- overt Jan Kiepura met z‘n wondermooie stem weer aller harten. We noemen slechts zijn zang tijdens de mis in het dorpskerkje; hoe zong hij het liefdeslied en de beroemde balcon-scène in „Romeo en Julia”. Ook Gladijs Swarthout, even lieftallig als talentvol, deelt terecht in dezen triomf. Als tweede hoofdfilm gaat „La Glu”, met in de hoofdrol Marie Bell, die door haar aangrijpend spel een on- vergetelijken indruk achter laat. Interes sant Profilti-nieuws gaat aan dit program- Voorburg. Ned. Herv. kerk, (in de Geref. kerk), 10.45 u. ds. A. Hoekert, 7 u. ds. F. K. v. Evert. Kinderkerk (Vreugd en Rust), 10 uur, de heer H. Tekelenburg. Van Seven- bergestraat, 10 uur ds. J. Roodenburg. Effathakapel, 3 uur de heer J. Verrij. Geref. kerk (Laan van Oostenburg), 9 u. cand. Kedde, van Utrecht. 5 uur ds. mr. W. S. de Vries. Effathakapel, 10 uur ds. P. K. Keizer, 5 uur cand. Kedde. Noorderkerk (Bilderdijklaan) 10 uur ds. mr. W S. de Vries, 5 uur ds. P. K. Keizer. Vereen, v. Vrijz. Godsd., gebouw Fran- sche gem., 10.30 uur ds. J. W. van Nieu- wenhuysen, van Nijmegen. Leidschendam. Ned. Herv. kerk, 10 uur en 5 uur ds. Vermet. Geref. kerk, 10 uur en 5 uur ds. M. Boukema. CORSO: In „De tweede viool” (Second fiddle), met in de hoofdrollen Sonja He- nie en Tyrone Power, laat de charmante schaatskampioene ons volop genieten van haar superioriteit op dit gebied. Dit geestige product verhaalt de geschiedenis van een eenvoudig dorpsonderwijzeresje, «jat naar Hollywood gaat om filmster te worden, doch teleurgesteld terugkeert, echter tenslotte nog eindigend met een Christol. Beweging „Excelsior", Pr. Hen drikplein 15, 10.30 uur openbare gods- dienstóef. Voorganger: de neer C. J. van Beemen. 27 Juni 8 u. gebedsgenezing. Haagsche Vereen, van Spiritisten „Har monie”, geb. de Ruyterstraat 41, 10.30 u. Spr. de heer G. May, van Utrecht. 25 Juni, 8 u. wijdingsbijeenkomst, Spr. de heer W. Stam. Onderwerp: „Gods hulp in nood”. Soefi Beweging, Universeele eeredienst, Bazarstraat 20, 11 uur. Spr. de heer G. W. J. van Spengler. Onderwerp: ,,Er is een groote kracht in het hart van den mensch”. Spirit. Ethische Stichting, Prinsessegracht 23, 10.30 uur wijdingsdienst. Spr. de heer A. ’t Hoen, van Amsterdam. On derwerp: „Beproeving”. Helderz. waar neming door mevr. Chr. v. d. Lely. Onderl. Vereen. Psychisch Leven, Huize Bethel, Spui 166, 10.30 uur wijdings dienst. Spr. mevr, Melczarek-Timmer- man. 24 Juni 8 ur openbare dienst. 26 Juni 8 u. wijdingsdienst met geestelijke waarn. door mevr. Mayer. Na het Ufa-journaal met oorlogsnieuws wordt een komische film gedraaid, waarin men om Joe. E. Brown als matroos harte lijk kan lachen. Een film met aardige grap jes en dwaze scènes! AMICITIA: Dit theater heeft een goede keuze gedaan met de bekende film Maytime” met Jeannette Mac Donald en Nelson Eddy in de hoofdrollen. Deze is wel een van de beste films van deze twee artisten met hun prachtige stemmen. Wij twijfelen er niet aan, dat vele liefhebbers deze week gaan genieten van deze film. De tweede film, ge titeld „Ik geef een millioen”, met Pe ter Lorre en Warner Baxter in de hoofd rollen, een geestig en goed gespeelde film van een millionnair, die een millioen uitlooft voor diegene, die zonder bijbe doelingen aardig is voor hem. APOLLO. Joe E. Brown is er weer in een gloednieuwe klucht „M'n prinses wórdt geschaakt”. Hij trekt er op uit als verslaggever van sensatie-nieuws en hij krijgt het volop: Op een „aartshertog” worden bomaanslagen gepleegd, een schoone „prinses” wordt geschaakt en zoo ontstaan avonturen, meerendeels van een koddig karakter, die zich in vlug tempo af spelen. Natuurlijk weet Joe de lachers op zijn hand te krijgen. Hij heeft vele nieuwe vondsten, in het komische genre op zijn blijkbaar onuitputtelijk repertoire. Hij is nog steeds de „koning van den lach” en in deze film weet hij zijn repu tatie onverzwakt te handhaven. Joe’s mal ligheden zijn kostelijk en een aan te be velen tijdpasseering voor jong en oud. ASTA: Het is vooral Brigitte Horney die in de film „Bevrijding” een rol speelt, die en door de beteekenis daarvan en door haar bijzondere spel boeit. Zij is het een voudige landmeisje, dat voor liefhebberij beeldjes snijdt en waarin de landheer Joa chim (Carl Raddatz) en de oppervlak kige egoïstische kunstenares Kerstin Tho mas (Olga Tsjechowa) een genie ontdek ken. Dürthen trekt naar Berlijn, wordt overrompeld door de groote stad, de liefde van en voor Joachim, doch door prof. Wolfram, een waarachtig kunstenaar, weer in die banen geleid, die tot haar hoogste roeping voeren: het zich geven met hart en ziel voor de kunst. Het is ook Wolfram (Ewald Balser) die zijn liefde hieraan op offert. Een boeiende film. In het voorprogramma binnen en bui- tenlandsch journaaL CAPITOL. In dit theater wordt als hoofd film vertoond de sensationeele Ameri- kaansche productie: „De man met de was sen beelden”. Ze heeft destijds sterk de aandacht getrokken, óók omdat ze als kleurenfilm zoo goed geslaagd was. Wie van een griezelige geschiedenis op z’n tijd houdt, kan hieraan zijn hart ophalen. 34. Tijdsdeel 36. Weg 38. Wapen 39. Plagen 42. Aanduiding van een godsdienst 43. Kwinkslag 46. Te weten 48. Deel van den Bijbel 50, Welwillende lezer (afk.) 52. Worden in Afrika gesproken 53. Handelend optreden 56. Soort bier 57. Twijfelaars 59. Stof 61. Verbrandingsproduct 63. Naambriefje 64. Fel 66. Zeef 68. Knaagdier 69. Openingen 70. Deel van den Bijbel vroolijkheid en humor, En.met de po pulaire Madeleine Carroll in de hoofdrol! Een gevarieerd voorprogramma, nieuws uit binnen- en buitenland vooraf. Vereen, var. Vrijz. Godsd. Herv., 10.30 uur de heer M. ten Hoff, van Weesp. Wassenaar. Ned. Herv. kerk (Schoolstraat), 10 uur ds. ten Kate, 5.30 uur ds. Honders. Kievitkerk, 10.05 u. ds. Honders. Ned. Protestantenbond, 10.35 uur ds. A. L. Broer, van Hilversum. Rijswijk. Ned. Herv. kerk, 10 uur ds. v. d. Veen, en 6 uur ds. H. Jongebreur, van Bleiswijk. Geb. Chr. Belangen, Oranjelaan 26, 10 uur ds. J. v. d. Wiel. Maandag 24 Juni. Jaarsveld 414,4 m. K.R.O. 8.00 uur v.m. ANP. 8.05 Gram rnux. V.P.R.O. Morgenwijding. K.R.O. 10.15 Gram.muz. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 uur nam. Gram.-muz. 1.45 Gram'_ muz. 2.00 Causerie „Onze taak als huis vrouw”, 2.20 Gram.muz. 2.40 Causerie „Psychololgie der huisdieren”. 3.00 Viool en piano. 3.15 Gram.muz. 3.45 Viool en piano 4.00 Gram.muz. 5.15 Kristal's Trou badours. 7.00 Voor de jeugd. 7.15 Gram - muz. 7.30 „De bloei van het cultureele le ven in Nederland”, vraaggesprek. 300 ANP 8.20 KRO-Symphonie-orkest, KRO- koor en solist (9.00 tot 9.15 Tooneel.) 10.00 tot 10.15 ANP. K o o t w ij k, 1875 m. N.C.R.V. 8.00 uur v.m. ANP. 8.10 Schrift lezing 8.25 Gewijde muziek 8.35 Gram. muz. 9.00 Ber. (Fr.) 9.15 Solistenconcert, 10.00 Gram.muz. 11.15 Ber. (Eng.) 11.30 Pianovoordracht. 12.05 uur nam. Geestelijke liederen. 12.30 Ber. (Duitsch) 12.45 ANP. 1.00 Apollo- ensemble. 1.45 Ber. (Fr.) 2.00 Ber. (Duitsch) 2.15 Apollo-ensemble. 2.45 Gr- muz 3 15 Ber. (Fr.) 3.30 Zang. 4 30 Jac- Staffer's sextet. (5.00 tot 515 Ber. Duitsch) 6.15 Ber (Eng.) 6 30 Gram.muz. (Ca. 7.00 Ber.) 7.15 Utrechtsch Christ. Muziekver. „De Bazuin”. 8.00 Ber. (Duitsch) 8.15*Ber. (Eng 8.30 ANP. 8.45 Zang. 9.15 Ber. (Ene 9 30 Gr.muz. 10.00 Ber. (Duitsch.) 10.15—10.25 ANP. 11.15—11.30 Ber. (W), CINEAC biedt ons deze week o.a. nieuws van het oorlogsfront in Noord - Frankrijk, den strijd bij Duinkerken, beelden van Narvik, historische verkla ring door Mussolini op het Palazzo Vene zia, autorijden zonder benzine, verzame ling van oud ijzer te Rotterdam en een keur van andere interessante actualitei ten. Het programma wordt gecomple teerd met een mooie gekleurde muziek film. een sportproduct „Er waren zeven herdertjes” en een Walt Disney teeken- film „Donald Duck en zijn struisvogel”. CITY: „Wat heb je aan een man?” Is een film met een echt Amerikaansch gegeven. Een rijke, onafhankelijke vrouw, zaken vrouw tot in hart en nieren, wordt ver liefd. Zij wil echter aan haar gevoel niet toegeven en strijdt een vinnigen strijd tegen haar vrouwelijke natuur. Die ten slotte natuurlijk overwint, maar niet dan nadat de scenarioschrijver een heele serie allerdolste situaties doet ontstaan, die het publiek doet schaterlachen. Een film die ons meesleept en alle zorgen doet vergeten. Een avond van uitspanning, Zakkenrollers sloegen g i s- teren hun slag op het perron van het Hollandsche Spoorstation en op het markt terrein. In het eerste geval werd ten na- deele van een bewoner van de van der Aastraat een portemonnaie met 7 ge rold; in het tweede ten nadeele van een bewoonster van de Assendelftstraat een portemonnaie met 2. opgevat en uitgewerkt, zoodat men er een aangenamen avond aan kan beleven. Het voorprogramma brengt het gebruikelijke nieuws, een aardige teekenfilm en een populair filmpje over narcose. De tenor Henk Didema, aan den vleugel begeleid door Chris van Dinteren, oogst weer al- Ier lof. REMBRANDT staat deze week in ’t tee- ken van het mysterie. Als boofdfilm draait een voortreffelijk Fransch product „Valstrikken” (Verdwenen meisjes) met Erich von Stroheim en Maurice Chevalier. Hoewel niet uitgewerkt volgens het ge- ijkte schema, is dit een speurdersfilm in den meest waren zin des woords, boeiend van begin tot eind, tegelijk geestig met een typisch Fransch élan en een geweldige climax. De tweede hoofdfilm, „De raap met Boris Karlof, is een uitstekend ge- slaagde bewerking van een griezelhistorie van Edgar Allan Poe. REX. In de serie groote reprises staat deze week op het programma „Oké mister Deeds”. En wat een geslaagde reprise is dit. Frank Capra’s meesterwerk heeft nog niets aan frischheid ingeboet, ook niet bij een tweede aanschouwing er van. Gary Cooper speelt er als de eenvoudige jonge man, die de last van een erfenis van 20.000.000 niet wil dragen, een zijner groot ste rollen en zijn partner Jean Arthur kwam met deze film tot roem. Een film met sublieme momenten; welke enthou siasme verwekken. Vooraf: een teekenfilm en journaal. ROXY. De prémière voor den Haag van De „Saint” slaat terug geeft een nieuw spannend avontuur van dezen aalgladden gentleman-inbreker. die zijn diensten aan de politie aanbiedt. Wendy Barry als de „Saint” was alles weer te vlug af! Spencer Tracy en Joan Crawford spelen de hoofdrollen in „Mannequin”. Het is de roman van een meisje dat zich weet op te werken uit ellendige omstanaigne- den tot weelde en rijkdom, doch ook ken nis maakt met de wreedheid, die hier soms mede gepaard gaat SEINPOST: Deze week draait in dit theater de Duitsche film „Paradijs der vrijgezellen” met Heinz Rühmann, Deze naam alleen al spreekt boekdeelen over den aard van de film. Drie jongeman nen, die van het leven genieten willen, besluiten het vrouwendom uit hun bestaan te bannen. Zij gaan alleen wonen en ge nieten van het leven met volle teugen. Zij hebben echter buiten de waard, in dit ge val de waardin, gerekend, zoodat het para dijs enz. Van het nieuws noemen we de overdracht van het S.S. Doodskoppenregi ment op het Binnenhof aan den Rijks- commissaris. STUDIO: De vroolijke film van Deanna Durbin „Eerste liefde” loopt nog een week in het Studio-theater. Ieder, die zich eens een middag of avond goed wil amusee- ren, en tegelijk genieten van een prach tige zangstem, raden wij aan te gaan kij ken. De geschiedenis is hier en daar wel een tikje sentimenteel, maar dat doet aan het geheel niets af. Den inhoud mo gen wij bekend veronderstellen, na onze herhaalde bespreking. Vooral het nieuws en teekenfilm. THALIA: Dit theater heeft deze week als eerste hoofdfilm op het programma staan „Het geheim van de Ju. 52”. In deze film worden de hoofdrollen op voor treffelijke wijze vertolkt door Willy Fritsch, Jutta Freybe e.a. Het is een film van vliegromantiek, welke boeit van begin tot eind en uitmunt door prachtig spel. Als tweede hoofdfilm gaat „The big Broadcast”, een spannende film met vele komische scènes en shows. Vooraf gaat een filmpje „Zoo gewonnen, zoo ge ronnen” en een teekenfilmpje van Popey. WEST-END: „De laatste kus”, de hoofd film. welke deze week draait, is van een meesleependen inhoud. Zij beeldt uit een stukje levenstragiek, wars evenwel van elke valsche sentimentaliteit. De drie hoofdtypeeringen in deze film van zoo'n bijzondere klasse zijn van Bette Davis, Miriam Hopkins en George Brent. Elke uitbeelding is op zichzelf een creatie, ter wijl het geheel van een bijzonder fraaie fotografie is. Een film, welke ongetwij feld die belangstelling zal trekken, welke zij verdient. Vooraf draait een afwisse lend en Interessant programma. Zondag 23 Juni. Jaarsveld 414,4 m. N.C.R.V. 8 00 uur v.m- ANP. 8.10 Gewijde muziek. 8.30 Morgenwijding. 0.30 Gewijde muziek. V.P.R.O. 10.30 Doopsgezinde Kerkdienst. 11.40 Kinderhalfuur. A.V.R.O. 12.00 uur nam. „De Speellieden’* met koor. 12.25 Gram.muz. 12.45 ANP. 1.00 Musette-ensemble. 1.30 Pianovoordracht. 2.00 Boekenhalfuur, 2.20 Omroeporkest. In de pauze: Declamatie. 3.40 Orgelspel. 4.00 AVRO-Dansorkest. 4.30 Gram.muz. 455 ANP. N.C.R.V. Vrij Evang. Kerkdienst. A.V.R.O. 7.00 Gram.muz. 7.30 „Het paard en de fiets in het stadsbeeld", causerie. 8.00 ANP. 8.15 Gevar. progr. 10.00 ANP. K o o t w ij k, 1875 m. K.R.O. 8.00 uur v.m. ANP. 8.15 Gram.muz. 9.00 Ber. (Fr.) 9.15 Gram.muz. 11.15 Ber. (Eng.) 11.30 Gram.muz. 12.00 uur nam. KRO-Melodisten. 12.30 Ber. (Duitsch) 12.45 ANP. 1.00 KRO-orkest. 1.45 Ber. (Fr.) 2.00 Ber. (Duitsch) 2.15 Gram.muz. 3.15 Ber. (Fr.) 3.30 KRÓ-Sym- phonie-orkest. 4.30 De Meesterzangers. 5.00 Ber. (Duitsch) 5.15 Gram.muz. 6.15 Ber. (Eng.) 6.30 Rococo-octet. 7.00 Gram. muz. 8.00 Ber. (Duitsch) 8.15 Ber. (Eng.) 8.30 ANP. 8.45 Musiquette. 9.15 Ber. (Eng.) 9.30 KRO-Melodisten. 9.55 Wij sluiten den dag. 10.00 Ber. (Duitsch) 10.15—10.25 ANP. 11.15—11.30 Ber. (Fr.) Zondag 23 Juni en Maandag 24 Juni: zonsopgang 5.17 uur; zonsondergang 10.07 uur. happy end. Vooraf het kostelijke pro duct „De Gorilla”, met de bekende ko mieken de Ritz Brothers als drie detec tives. FLORA heeft deze week weer een uit stekend programma. Als hoofdschotel kre gen wij „Gevaarlijke vingers”, een zeer spannende „thriller” met James Stephen son. In deze film gaat een gentleman- inbreker, door omstandigheden gedreven na zijn ontslag uit de gevangenis wederom zijn oude beroep uitoefenen. Na veel span nende avonturen met de politie, zien wij hem echter terug op een boot naar Zuid- Amerika met zijn vrouw op weg naar een nieuw leven. Hieraan vooraf gaat „Recht en geweld”, met John Wayne. METROPOLE. Met „Zijn laatste jeugd” brengt Metropole een prachtfilm: een sober maar boeiend en aangrijpend beeld uit het gewone leven. Schitterend, expres sief en imposant is het spel van Raimu als de man op reeds gevorderden leeftijd, welgesteld maar eenzaam, zijn dagen in verveling slijtend in een muf pension en vooral in kleine kroegjes met dubieuze vrienden, die op zijn zak teren, doch voor wien het leven plotseling nieuwe aspecten opent als hij een jong meisje ontmoet, dat gedesillusionneerd in de liefde en ge troffen door zijn goedhartigheid bereid is om zijn levensgezellin te zijn. Doch voortreffelijke spel van Jacqueline Delu- bac en verscheidene anderen maakt deze film tot een kunstwerk van hooge waarde. ODEON: George Formby, de man met het breed lachende gezicht, die banjo speelt als de beste en zijn grappige lied jes steeds met veel succes brengt, heeft ook in deze film volop succes. Want reeds voor de zesde week gaat in Odeon deze buitengewoon vermakelijke film „Vooruit met de geit”, waarin George’s jacht op een fortuin tot allerlei kostelijke tafree- len aanleiding geeft. Het is één van Form- by’s beste films, welke ook ongetwijfeld deze week weer vele liefhebbers van een vroolijke film naar Odeon zal trekken. Het voorprogranima geeft o.a. uitgebreid wereldnieuws. OLYMPIA: Het nieuwe weekprogram- ma van het Olympia-theater brengt twee „hoofdfilms”, waarvan het moeilijk te zeggen is welke van de twee aan het hoofd staat, want beide films geven on der uitnemende regie goed spel te zien en beide zijn boeiend en verrassend van infaoud. Als eerste film wordt vertoond „Doodloopende straat”, met Sylvia Sid ney en Joel McCrea in de hoofdrollen, De tweede hoofdfilm, „Het Koraal rif”, waarin Jean Gabin, Pierre Re noir en Michele Morgan schitteren, laat zien, dat zelfs een kordaat politie- inspecteur in een situatie kan geraken, waarin het hart het van den plicht wint. PASSAGE: Het zijn over het algemeen geen wereldvermaarde sterren, die de voornaamste rollen vertolken in het Metro-Goldwyn product „Blondje sticht verwarring”, maar dat doet allerminst af breuk aan de verdiensten van dit vlotte spel van huwelijksche trouw en ontrouw, dat zich in de Wild West voltrekt en daardoor een nog feller romantisch tintje krijgt. Het geheele gegeven Is luchtigjes 2. Dierengroep, waartoe de arend behoort 8. Academische titel 9. Voertuig 11. Inhoudsmaat 13. Snoepgoed 15. Persoonlijk voornaam woord 16. Indisch muziekinstrument 18. Drukpers 21. En soortgelijke 22. Kleur van sigaren 23. Denkbeeld 24. Plaats in Utrecht 25. Indisch eiland 27. Uitstalling 28. Rivier in Siam 29. Rivier in Rusland 30. Deel eener wet (afk.) 31. Voegwoord 32. Kunstproduct Ned. Protest, bond aula 2e gymnasium Bildersstraat (ingang Neuhuyskade), 10.30 uur ds. A. E. F. Junod. Remonstr. Geref. kerk, 10.30 uur ds. P. J. Eldering, em. rem. pred., van Oegst- geest. Doopsgez. gem., 10.30 uur ds. A. Keuter. Luth. gem., 10.30 uur ds. D. Drijver. Vereen. „Maarten Luther”, Lutherkapel, Haverschmidtstraat 57, 10.30 uur ds. H. L. G. Ouwerkerk, van Purmerend. Waalsche kerk, 10.30 uur ds. J. Arnal, van Amsterdam. Duitsche kerk, Kaetzke. First Church of Christ. Scientist, Andr. Bickerweg 1, Holl. 9.45 v.m. Eng. 11.15. Onderwerp: ,,Is het heelal, den mensch inbegrepen, door atomische kracht ontwik keld?” Gulden tekst Amos 4: 13. Duinoordkerk, 10 uur ds. Zeydner, van Rotterdam, 10 uur jeugdkerk ouderen ds. Schoch, 10 uur jeugdkerk jongeren, mej. B. Commijs. Nassau jeugddienst, Duinzichtkapel, van Hogenhoucklaan, 10.30 uur ds. F. K. van Evert. Geb. Eltheto, Azaleaplein 2, 10.30 uur mr. G. A. Alma, theol. cand. Vrijz. Hervormden, Beeklaan hoek Hout- rustweg, 10.30 uur ds, J. N. Pattist. Vrijz. Hervormden, 3e van den Bosch- straat 1, 10.30 uur ds. A. Trouw, Aula Vrijz. Christelijk lyceum, v. Stolk- weg 35, 10.30 uur dr. J. C. A. Fetter. Stads-Evangelisatie, Geref. Kerk-Oost, lokaal Hannemanstraat, 7 uur samenkomst. Spr. de heer P. Beukema. Onderwerp: „Schijn bedriegt”. Stads-Evangelisatie, Geref. Kerk-West, lokalen N. Zulderkerk, Kockstraat 134, 8 uur samenkomst. Geref. kerk in hersteld kerkverband, clubhuis van Speykstraat 153, 10.15 uur ds. Hasper. Chr. Geref. gem., Eben Haëzerkerk, Snoekstraat, 10 uur en 5.30 uur ds. Nieu- wenhuyze, Jerusalemkerk, Pomonaplein 10 uur en 5.30 uur ds. de Jong. Beatrix- school, Linnaeusstr. 12a, 10 u. en 5.30 u. cand. J. Vellema, van ’s-Gravenzande. Geref. gem., Oude Boomgaardstraat 43, 10 uur en 4.30 uur ds. Honkoop. Oud Geref. gem., Wesselsstraat 49, 10 u. en 5.30 uur leesdienst. Oud Geref. gem. (Centrum) geb. Chr. Soc. Belangen, Prinsegracht 75, 10 uur en 5.30 uur ds. E. van Dijk. Geb. de Ruyterstraat 67, 10 uur en 6 uur ds. J.P. Paauwe. Vergadering der geloovigen, Rozenburg straat 7, 10 uur samenkomst. Dunne Bierkade 16, 10 uur eeredienst, 6 uur Prediking des Woords. Vrije Evang. gem., Zuid-West Buiten singel 112114, 10 uur en 5.30 uur ds. Vasseur. Evangelisatie „Nazareth”, Fagelstraat 22, 10.15 uur de heer Bozua en 7 uur de hee- ren Perkens en van Polen. -Lokaal Kemperstraat 15, 10.15 u. Spr. de heer Faber. Onderwerp: „Waaruit de eendracht der schijnchristenen bestaat! En wat ware eendracht is”. Christen-gemeenschap, Assendelftstraat 18, 10.15 uur eri 6 uur de heer J. Sevens- ma, van Amsterdam. Christen-gemeenschap, Bew. t. Rel. Ver nieuwing, Groot Hertoginnelaan 4, 10 uur Menschenwijdingsdienst. Christ, gem. Eliëzer, Beeklaan 296, 10 uur en 7 uur prediking. Pinkstergemeente „Maranatha”, geb. Trompstraat 25, 10.15 uur en 8 uur samen komst. Baptisten-gemeente, kerklokaal v. Dijck- straat 149, 10 uur prediking ds. J. B. de Neef. Baptisten-gemeente, kerkzaal Zuid-Bin- nensingel 10, 10 uur en 6 uur de heer 8 uur jongeliedensamenkomst. Oud Baptisten gem., Zuid-West Buiten singel 39. 10.30 uur en 6 uur prediking ds. B. Fabrie. Oud Baptiste-gemeente, Boylestraat 51, 10.30 uur en 7 uur prediking. Zevende Dags-Baptisten-gemeente, lo kaal C- J. M. V., Heelsumstraat 159, Zater dag (Sabbat), 10.30 uur v.m. ds. P. Tae- kema. Kerkgenootschap der Zevende Dags-Ad- ventisten, kerkzaal „Maranatha”, Lange Beestenmarkt 102, Sabbatmorgen 10 uur Bijbelstudie, 11 uur predicatie (verschil lende sprekers). Gemeenschap der Zevende Dags Adven tisten, geb. Aurora, Assendelftstraat 18. Eiken Sabbatmorgen 10.30 uur samenkomst Zevende Dags-Adventisten, geb. „Fila- delfia”, de Ruyterstraat 90. Eiken Zater dag (Sabbat) 11 uur prediking. Verschil lende sprekers. Hersteld Apostolische Zendinggemeente, (Stam Juda), Willemstraat 69, dienst 10 u. en 6 uur. Leger des Heils, Prinsegracht 57, 10 u. heiligingssamenkomst, 7.30 u. verlossings- samenkomst. Leidster: kapiteine M. Crok. Korte Molenstraat 23, 10 uur heiligings samenkomst, 7.30 uur verlossingssamen- komst. Leidster: adjudante H. v. d. Vosse. Fisherstraat 78, 10 uur heiligingssamen komst, 8 uur verlossingssamenkomst. Leid ster: kapitein F. Staüdt. Jacob Catsstraat 240, 10 uur heiligings samenkomst, 7.30 uur verlossingssamen- kpmst. Leidster: adjudante A. Stapersma. Linnaeusstraat 205-207, 10 uur heiligings samenkomst, 7.30 uur verlossingssamen komst. Leidster: kapiteine A. Prost. Hemsterhuisstraat 176a, 10 u. heiligings samenkomst, 7.30 uur verlossingssamen komst Leider: brigadier M. Scherer. Ned. Leger des Heils, Nwe Molstraat 2, 10 u en 7.30 u. wijdings- en heilsbijeen- komst, geleid door kolonel J. Kerkhoven. Vrije Katholieke kerk, St. Albaankerk, Rietzangerlaan 2a, 10.30 uur Gez. H. Mis. Oud Katholieke kerk, Juffrouw Idastraat 7, H. Dienst, 10 uur. Scheveningen. Nieuwe Badkapel, 10.30 uur ds. Stolk. Geref. gem., N. Laantjes 120, 7 uur ds. H^ud°Geref. gem., Westduinweg, 10 uur en 6 uur ds. B. Hennephof. Vrije Geref. gem., Mennmckstraat 7, 10 uur en 5 uur ds, A. W. de Rover, van Vlaardingen. •Ned. Herv. vereen., Menninckstraat 41, 10 uur en 6 uur leesdienst. Nieuw Hersteld Apost. zendinggem., géb. „Padro”, Visschershavenstraat 77. sa menkomst, 10.15 uur. Leger des Heils, Wassenaarschestraat 2c, 10 uur heiligingssamenkomst, 7.30 uur ver lossingssamenkomst. Leidster; adjudante E. Kickhefer. Loosduinen. Stichtingskerk BJoemendaal, 10 uur en 2.30 uur ds. Boswijk. Geref. kerk (dorp) 10 uur ds. W A. Wiersinga, 5 uur ds. J. Smelik. Leyenburg 9 en 11 uur de. J. Smeük uur W. A. Wwrsiaua. «/Vo z 'O ZA 7\ 7\ J\ 'óa’vZ *^r<*.*

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 8