b F Het Duitsch-F ransche wapen stilstandsverdrag V ersailles Een en twintig jaren na den wapens tilstand Frankrijk na Syrië HAAGSCHE COURANT VAN VRIJDAG 28 JUNI 1940 PAGINA EERSTE BLAD, Herdenking van aan een nieuw wonnene Zeven Engelsche vlieg tuigen neergehaald den vooravond Europa Duitsche troepen aan de Spaansche grens Onrust in Ridderlijke houding tegenover den over- De behandeling der politieke gevangenen in Frankrijk 2 Amerikanen moeten Engeland verlaten De uitlevering der Duitschers. groot „Geen nieuw Versailles” Bestuursconflict in Indo-China? nog de Pierlot, Zoolang de vijandelijkheden tusschen Italië Duitschers bombardeeren Schotland Amerikaansche belangstelling. Het D.N.B. meldt uit Washington: Op voorstel van afgevaardigde Thor- kelson is de tekst van het interview, dat Wiegand heeft gehad met den Führer, afgedrukt in de Congressional record, het officieele orgaan van het Congres. Dit officieele blad wordt in vele duizenden exemplaren gedrukt en verzonden aan alle parlementsle den, ambtenaren, de pers en openbare instellingen, benevens aan een aantal particuliere abonné’s. Meer dan vierduizend Belgen weggevoerd Japansche opmarsch naar de Indo-Chineesche grens. Wijzigingen in Fransche Kabinet In het Fransche kabinet heeft Po- maret de portefeuille van binnenland- sche Zaken verwisseld met die van arbeid, Février, die tot dusver minis ter van arbeid was, wordt minister van P.T.T.. Frossard, tot dusver mi nister van Openbare Werken en P.T.T. behoudt de portefeuille van openbare werken. Minister van binnenlandsche zaken wordt Marquet, die reeds mi nister zonder portefeuille was. Het Amerikaansche schip „Meckeer port”, dat door het Amerikaansche Roode Kruis was gecharterd, is te Bilbao aangekomen, teneinde Ameri kaansche burgers naar het vaderland over te brengen. 5640 5776 483e STAATSLOTERIJ. Trekking van 28 Juni. pen is gekomen. Men wacht met span ning af, of generaal Mittelhauser de instructies der Fransche regeering zal opvolgen, dan wel aan Engeland’s zijde verder zal strijden. Gereonsweiler aangevallen. De Westdeutsche Beobachter be richt, dat Britsche vliegtuigen in den nacht van 24 op 25 Juni het plaatsje Gereonsweiler hebben aangevallen. Zooals gebruikelijk, vlogen de vlieg tuigen op groote hoogte, waardoor het onmogelijk was eventueele militaire doelwitten ook maar bij benadering te treffen. Zooals steeds in den laatsten tijd werden de bommen zonder eenig systeem neergeworpen. Twee burgers werden gedood en drie zwaar gewond. Drie boerenwoningen werden totaal vernield. Uit Londen wordt gemeld, dat de Amerikaansche ambassadeur Kenne dy allen nog in Engeland gebleven Amerikanen heeft aangeraden met de „Washington” naar het vaderland te rug te keeren, daar dit naar alle waarschijnlijkheid de laatste gelegen heid is. Het schip vertrekt 4 Juli van Galway in Ierland. Naar de Japansche bladen uit Hong kong melden, zou de Fransche gouver- neur-generaal van Indo-China, ondanks zijn vervanging door vice-admiraal Decoux, die door de Fransche regeering is benoemd, geweigerd hebben zijn post te verlaten. In verband hiermee heeft de woordvoeder van het ministe rie van buitenlandsche zaken, namens de Japansche regeering, de hoop uitge sproken, dat geen meeningsverschillen tusschen den ouden en den nieuwen gouverneur van Indo-China zullen ont staan, zooals die, welke de' pers thans mogelijk acht. Voor Japan bestaat slechts de rechtmatige Fransche regee ring, welke zich in Frankrijk bevindt. In het Duitsch-Fransche wapenstil- standsverdrag verplicht de Fransche re geering zich, alle in Frankrijk, zoowel als in de Fransche bezittingen, kolo niën, protectoraten en mandaten wo nende Duitschers, wier namen door de Duitsche regeering zullen worden opge geven, uit te leveren. De Engelsche propaganda tracht deze verplichting als bijzonder kren kend voor te stellen. Ook het blad Basler Nachrichten” schrijft, dat het de eer van iedere natie krenkt, wan neer zij beschermelingen moet uitleve ren. Van Duitsche zijde maakt men er in dit verband op opmerkzaam, dat Frank rijk sedert 1933 talrijke duistere poli tieke elementen, die het Duitsche staatsburgerschap hadden, heeft opge nomen en hun de gelegenheid gaf, te gen Duitschland te stoken. Wanneer Duitschland, zoo verklaart men hier verder, zich thans het recht voorbe houdt, van Frankrijk de uitlevering dezer elementen te eischen en Frank rijk dezen eisch inwilligt, vervult de Fransche regeering een plicht, welke vanzelf spreekt en die in geen enkel opzicht als krenkend voor de eer kan worden beschouwd. Naar Reuter uit Londen mededeelt, hebben in den nacht van Woensdag op Donderdag Duitsche vliegtuigen boven Noord-oost en Zuid-oost Schot land gevlogen. Zij lieten van zeer groote hoogte brandbommen vallen. Gisteren naderden in den loop van den middag zes Britsche vliegtuigen over de Nederlandsche kust. Zij wer den terstond door de Duitsche jagers aangevallen en na korte luchtgevech ten neergeschoten. Twee andere Brit sche vliegtuigen zijn in de voor- en namiddaguren van denzelfden dag er in geslaagd, onder hiervoor bijzondere gunstige omstandigheden tot Hanno ver door te dringen en eenige bom men op olietanks te werpen. Op den terugtocht werd een dezer vliegers eveneens door de jagers neer gescho ten. Dat de afweer der Duitsche jacht vliegtuigen voor bijna honderd pCt. succes heeft gehad, zoo verklaart men van Duitsche militaire zijde, bevestigt opnieuw het feit, dat het den Engel- schen bij eenigszins helder weer niet gelukt is, hun aanvalsvluchten ook maar één keer de gewenschte uitwer king te verbenen, en dat daarbij al hun aanvallende vliegtuigen lang voor het bereiken van hun doel aan de Duitsche jachtvliegtuigen en luchtdoel artillerie ten offer vallen. De door de geworpen bommen ver oorzaakte brand kon in betrekkelijk korten tijd gelocaliseerd en gebluscht worden. Helaas zijn echter eenige dooden en gewonden te betreuren. Huil weigert inlichtingen. De Amerikaansche minister van bui tenlandsche zaken. Huil, heeft op de persconferentie te Washington gewei gerd zich uit te laten over de Japan sche Monroe-leer voor Oost-Azië. Als verklaring deelde hij mede, dat hij nog geen officieele mededeeling daarom trent had ontvangen. In verband met de Versailles-her- denking kwamen wij aan het interview dat de Führer op 14 Juni toestond aan den bekenden Amerikaanschen pu blicist Karl von Wiegand. In dit eer ste vraaggesprek dat de Führer in dezen oorlog verleende, zeide hij o.m. dat het doel van Duitschland in dezen oorlog het herstel van den vrede is. Deze vrede moet gebaseerd zijn op het beginsel, dat er geen werkelijke vrede kan zijn, zonder dat er reke ning wordt gehouden met de levens behoeften der groote volken. „Slechts een domkop kan zich verbeelden dat een nieuw Versailles beter kan zijn dan Versailles was”. Voorts verklaarde Hitler o.a. het volgende: „Amerika voor de Amerikanen, Eu ropa voor de Europeanen”. Deze we- derzijdsche fundamenteele Monroeleer zou, indien zij van beide zijden in acht zou worden genomen, niet alleen een altijddurenden vrede tusschen de Oude en de Nieuwe Wereld verzeke ren, maar ook de meest ideale grond slag zyn voor den vrede in de ge- heele wereld. Engeland heeft Duitschland den oor- Zoolang de vijandelijkheden tusschen Italië en het Britsche Rijk duren, zullen de Fransche militaire en maritieme verdedigingswerken en vlootbases van Toulon, Bizerte, Ajaccio en Oran gedemilitariseerd worden tot op het tijdstip van de staking der vijandelijkheden tegen Engeland. Deze demilitarisatie moet binnen twee weken geschied zijn. Op de kaart zijn de vlootbases, die gedemilitariseerd zullen moeten worden, aangegeven, alsmede de zone bij Libya. Als eerste Duitsche troepenonder deel is gisteren bij de Spaansche grens een compagnie oorlogscorrespondenten aangekomen. Zij verklaarden aan den correspondent van het D.N.B.dat zij Dinsdagmiddag Parijs hadden verla ten en over Versailles, Orléans, Tours La Rochelle, Bordeaux en Biarritz naar Irun zijn gereisd. Tijdens de geheele reis hebben zij geen enkelen Franschen soldaat ont moet. Eerst in de omgeving van Hen- daye stootten zij op twintig zwaar be wapende Senegaleezen, die zich onmid dellijk overgaven. De Franschen, al dus de Duitsche oorlogscorresponden ten waren overal zeer verbaasd. Zij wisten in het begin niet, wat voor sol daten het waren. De Duitschers werden op de internationale brug door Spaansche autoriteiten be groet De chef van ’t Duitsche bezettings leger in de Basses Pyronées is giste ren op de internationale brug aan gekomen. Hij werd begroet door den Duitschen militairen attaché, kol. Bruns. Om zes uur arriveerden in Hen- daye de eerste gemotoriseerde colon nes van het Duitsche leger. De gene raal van de zesde Spaansche divisie, Lopez Pinto, heeft zich uit Irun naar de grens begeven. Amerika begeven. De sche minister van zaken, Mandei, is een Britsch schip door aangevallen. Ook de journalisten Pertir.ax en madame Tabouis zijn naar Londen gevlucht. Aan boord van een Britsch schip, op weg naar En geland bevinden zich verder de ge- emigreerde politici van ’t Spaansche volksfront, Azana, Negrin, Cazares Quiroga en de vroegere Spaansche president, Alcala Zamora, die zich tot voor kort in Frankrijk ophielden. De Fransche minister van oorlog heeft de bevolking in het geheele ge bied der beneden-Pyreneeën verboden haar woonplaatsen te verlaten. Weygand naar Syrië? Uit Londen wordt gemeld, dat „Daily Mail” in een bericht uit Je ruzalem melding maakt van hardnek kige geruchten, volgens welke gene raal Weygand zich een dezer dagen naar Syrië zou begeven. Het doel van de reis ligt in het duister. Hoe het ook zij, de Franschen in Syrië weige ren te gelooven, dat Weygand het le ger zal komen dwingen, zich over te geven. Japan’s politiek in Oost-Azië De Japansche pers wijst op de betee- kenis, welke thans wordt gehecht aan „de buitenlandsch-politieke richtlijnen van Japan, welke de autonomie in de Oost-Aziatische ruimte ten doel heb ben”. Volgende punten worden voorop gesteld Het behoud van de funda menteele politiek der niet-inmenging in den Europeeschen oorlog het belij den van actieve politiek tot het verhin deren van een uitbreiding der vijande lijkheden tot Oost-Azië, waarbij zijn in begrepen Indo-China en Nederlandsch- Indië. De pers spreekt in dit verband van een Oost-Aziatische Monroe-leer. Japan geeft moreelen steun aan de nieuwe orde, waarnaar de as streeft. Zooals vanzelf spreekt, volgt hieruit een vriendschappelijk samenwerken met de landen van de as. Noodzakelijke militaire en politieke maatregelen tot het verhinderen en het wegnemen van elke inmenging in Japansche vraag stukken. Dit laatste punt wordt be schouwd als een beslissende factor voor een nieuwe ordening in het Verre Oosten. De regeling der verkeers problemen. De commissaris voor den herbouw in Frankrijk, generaal Doumenc, heeft opdracht gekregen, onder toezicht van den minister van Openbare Werken alle verkeersproblemen te regelen, die zijn ontstaan door den overgang van oorlogs- naar vredestoestand, ’t Is verder zijn taak, het spoorweg en wegennét te herstellen. Hij heeft bovendien de zorg voor den terugkeer der vluchtelingen en voor de hervat- PRIJZEN VAN ƒ70. In deze klasse zijn nog ingebleven: 1 prijs van 2000 Benevens een premie van t 30.000 voor den laatst uitkomenden hoogen prijs en een premie van 3000 voor het laatst uitkomende nummer Botsingen tusschen Fransche en inheemsche troepen De correspondent te Belgrado van het Zweedsche blad „Aftonbladet” meldt, dat het in Syrië tot botsingen tusschen inheemsche en Fransche troe- De Duitsche pers herdenkt vandaag in hoofdartikelen den 21-sten verjaar dag der onderteekening van den dic- taatvrede tusschen Duitschland en de Entente-mogendheden in de spiegelzaal van het kasteel te Versailles. Op 28 Juni 1919, zoo schrijft de Ber liner Börsen Zeitung, vierde de Fran sche politiek, die steeds de deemoe- diging en de onmacht van de Duitsche naburen als doel had gehad, haar hoogste triomfen. Uit den tijd van diep- sten nood, die op Versailles volgde, verhief zich in harden strijd het genie van Adolf Hitler. Hij opende de bron nen der Duitsche levenskracht, die on danks de geraffineerdste berekening van Clemenceau en genooten niet vol ledig gedempt had kunnen worden. Hoe krachtiger de Duitsche kracht bronnen stroomden, des te geprikkel der keken de wachters van Versailles naar de ontwikkeling van het nieuwe Duitschland, welks jonge kracht de eene keten na de andere brak. Uit den starren wil om Versailles ondanks alles te redden, ontstonden de oorlogs verklaringen van Engeland en Frank rijk aan Duitschland. In den grooten Duitsch-Franschen tweekamp is in hoogeren zin Versailles, welks verde diging parool en doel van Frankrijk was, vermolmd en bedorven gebleken, doch de jonge kracht van den Duit schen wil tot opbouw en vrijheid bleek van staal. Een en twintig jaar geleden werd het recht verkracht. In den „vre de” graaiden roovers bijeen, wat on der hun bereik lag. Het Duitschland en Italië van 1940 strijden tegen het onrecht en voor het ware zelfbeschik kingsrecht der volkeren, d.w.z. voor de bevrijding van Europa van de dwangheerschappij der plutocratieën. Twintig jaar heeft Duitschland er naar gestreefd, aldus de „Deutsche Allg. Ztg.” om gereed te komen met dit vredesdictaat. Eerst toen Adolf Hitler met machtspolitiek de tegen standers tegemoet trad, gelukte de bevrijding. Ook München was slechts een episode, die door Frankrijk en Engeland slechts werd opgevat als een adempauze voor de voorbereiding van den oorlog, aan het eind waarvan een super-Versailles zou staan. Een militair-politieke conceptie van reus- achtigen omvang, die met den terug keer van Oostenrijk twee en een half jaar geleden begon, en die eerst het door de plutocratieën gedroomde Oos telijke front politiek, vervolgens mi litair in Polen uiteensloeg en daarop in weergalooze veldtochten de flan- keerings- en opmarschplannen in het Noorden en Westen te niet deed, heeft in de groote aanvalsactie tegen Frank rijk haar roemrijke bekroning gevon den. De tweede van de voornaamste tegenstanders van 1919 en 1940, Enge land, staat thans voor een gelijk lot. Het hulpcomité voor politieke ge vangenen te Brussel deelt mede, dat in Mei in totaal ongeveer vierduizend I Belgen door de Franschen zijn wegge voerd. Volgens de laatste nasporingen zijn de meesten, voor zoover zij niet zijn doodgeschoten, via Parijs en Or léans naar Bordeaux gebracht. De Belgische bladen publiceeren da gelijks verklaringen van Belgen en vreemdelingen, die als politieke ge vangenen naar Frankrijk gevoerd wa ren. Uit deze verklaringen blijkt, dat een aantal vooraanstaande politici» maar ook eenvoudige lieden mishan-1 deld en zonder vorm van proces neer» geschoten zijn. De persattaché van de Spaansche Falanx te Brussel, Marca- der, die na een gevangenschap van 45 dagen uit Frankrijk is terugge keerd, vertelt in de Nation Beige, hoe hij als medewerker van de Spaansche ambassade in strijd met alle regelen van het volkenrecht op 10 Mei gearresteerd en met 75 ande ren van Brugge naar Duinkerken is gevoerd. Ook zijn vrouw werd in hechtenis genomen. In het zelfde transport bevond zich Degrelle, die aan den Belgischen ban kier Wéry geketend was. Zy werden voortdurend door de gendarmes belee» digd en met gummi knuppels gesla gen. Een Duitsch pater werd mishan deld en later te Abbeville neergescho ten. Een aantal gevangenen werd doodgeschoten, totdat de Fransche: soldaten weigerden daarmede voort te gaan. De overige gevangenen werden ovef Rouaan naar Caen gebracht, waar zÜ op 21 Juni door de Duitsche troepeP werden bevrijd. Verklaring van Pierlot» minister-president in het laatste Belgische kabinet, heeft in een toespraak gezegd, dat het Fransche leger na dappere verdediging den strijd gestaakt heeft. Hij acht heV. thans in de eerste plaats zyn taak den terugkeer der Belgische officie ren, manschappen, ambtenaren an vluchtelingen te verzekeren. Zte verder le plad> paft- De wapenstilstand en zijn voorwaar den zijn de plastische uitdrukking van de ridderlijke houding, door de beide mogendheden van de as aangenomen tegenover den overwonnen tegenstan der, stelt de „Deutsche Diplomatisch- Politische Korrespondenz” vast. Terwijl de toonaangevende Parijsche kringen niet den verdedigingsoorlog, maar den vernietigingsoórlog tegen het Duitsche volk hadden afgekondigd, hebben de mogendheden van de as nu metter daad bewezen, dat zij het niet op de vernedering van de Fransche natie hadden voorzien. Van Duitsche zijde wordt den ver antwoordelijken staatslieden van Frank rijk niets in den weg gelegd om zon der verwijl te beginnen aan den we deropbouw van hun land en aan de verzorging van hun bevolking, die door de schuld van gewetenlooze volksmis- leiders in ellende is geraakt. Voor en na hebben de huidige machthebbers van Engeland geen ander doel gehad dan met behulp van hun Empire en van anderen, toch nog het nationaal- socialistische Duitschland en het fas cistische Italië te vernietigen. Nationaal Fransch bewustzijn niet gekwetst. In Berlijnsche politieke kringen wijst men ten aanzien van de wapenstil standsvoorwaarden aan Frankrijk, op het volgende De Frankrijk opgelegde wapenstilstandsvoorwaarden worden door grootmoedigheid gekenmerkt. In het geheele verdrag bevindt zich geen enkele bepaling, welke het nationale bewustzijn der Franschen kwetst. Het verdrag werd gesloten met een land, dat al zijn militaire en economische krachten beschikbaar heeft gesteld voor de vernietiging van Duitschland. en hiermede worden consideraties ge bruikt, waartoe de regeeringen van Frankrijk zich nooit bereid verklaard hebben, toen zij in den loop van de smartelijke Duitsch-Fransche geschie denis het lot van het Duitsche volk in handen hadden. De houding, welke Duitschland te genover den geslagen tegenstander aan neemt, veronderstelt echter, dat Frank rijk zich deze tegemoetkoming waar dig toont en datgene, wat het met zijn handteekening bezegeld heeft, nakomt. Wanneer thans reeds door den voor- maligen bondgenoot van Frankrijk, door Engeland, pogingen worden on dernomen, den wapenstilstand te sabo- teeren, dan wordt verwacht, dat de Fransche regeering zich met alle mid delen tegen dit streven verzet. Van de Indo-Chineesche grens wordt gemeld, dat de Japansche troepen Loengtsjau ingenomen hebben en tot Mingkiang genaderd zijn. De Japan ners willen alle verbindingen tusschen Fransch Indo-China en Tsjoengking af snijden. Men legt er den nadruk op, aldus meldt Reuter uit Tokio, dat er geen sprake is van een inval van Japan in Indo-China. Volgens Domei hebben de Japansche troepen gisteren Ningming, op 35 k.m. van de grens van Indo-China bezet. log verklaard en wel onder de be lachelijkste en domste voorwendsels. Duitschland zal dezen porlog winnen, omdat zijn zaak rechtvaardig is en zijn militaire organisatie en leiding superieur. Deze oorlog zal het stelsel van con trole ter zee, zooals deze thans door Engeland wordt uitgeoefend, uit den weg ruimen. Wanneer Duitschland de vrijheid ter zee opeischt, dan verstaat het daaronder het vrije recht van alle niet-oorlogvoerenden om de zeeën on beperkt en zonder eenige controle te bevaren. Duitschland heeft noch territoriale, noch politieke belangen in de Middel- landsche Zee. Over Mussolini sprak Hitler op hartelijken toon en hij juichte het deelnemen van Italië aan de „wa- penbroederschap” toe. Duitschland zal het vraagstuk van de Rijngrens definitief regelen en het zal niet meer dulden, dat een andere mogendheid in de Duitsche levensruimte de lakens uitdeelt. ting van de werkzaamheden der be stuursorganen. De Fransche burgervluchtelingen hebben allen Genêve weer verlaten, om zich naar hun woonplaatsen in Frankrijk te begeven. De wapenstilstandscommissie Naar uit Bordeaux verluidt zal de Fransche delegatie bij de Italiaansche wapenstilstandscommissie heden naar Italië afreizen. Vervolgingsactie tegen sommige emigranten. Daar verschillende naar het buiten land gevluchte Franschen op agitato rische wijze actie tegen de Fransche regeering voeren, heeft deze besloten, tegen deze personen een rechtsvervol ging in te stellen, wegens samenzwe ring tegen de veiligheid van den staat. Fransche vluchtelingen naar Engeland De vroegere Fransche ministerpresi dent Reynaud heeft den Spaanschen autoriteiten om een doorreisvisum ge vraagd. Naar verluidt wil hij zich naar vroegere Fran- minister van binnenlandsche Mandei, is aan boord Britsch schip gevlucht, Duitsche vliegers zou Ook de madame van dat zijn 5533 5548 5708 5739 5930 6026 6044 6062 11649 11668 11944 12017 12364 12367 1245' 12565 12736 12815 12843 13011 13237 13670 14039 14146 1428 14317 14326 14852 14971 15330 15358 15386 15468 15674 16003 18313 21778 18377 21850 18385 21874 18520 21888 18527 22081 18545 22111 18642 22117 18683 22221 18724 22250 18754 22263 18789 22277 18819 22357 19057 22402 19077 22476 19119 22567 19171 22571 19179 22688 19209 22740 19300 22745 19338 22780 19422 22875 19438 23088 19460 23113 19564 23129 19641 23258 I 19780 23346 19792 23468 19845 23510 I 19863 23591 1 19914 23641 i 19991 23690 4170 4222 4300 4321 4346 4378 4391 4432 4514 4577 04 4843 4856 1159 1439 1521 1532 1886 2014 2094 2106 2179 2299 2449 2540 2756 2819 2924 3529 3899 4023 4037 4215 4224 4294 4464 4606 5075 5119 5K VIJFDE KLASSE VIJFTIENDE LIJST bobbel OOBPE'. MAN NV NUMEGIN v IMll B H 7921 8108 8221 8447 8767 8946 9060 9401 9709 9967 6296 10627 6599 10922 6709 11203 6746 11273 6882 11301 7157 11343 7251 113"’4 7465 11381 7582 11383 /1000 No 8600. 8901, 9816. 400 No. 24842. i, 200 No. 9202, 20194, 24145. 100 No 1984, 20942. NIETEN. 8167 11658 14902 8257 11673 14954 8288 11720 14960 8330 11898 14968 8364 12054 15129 8415 1207' 15238 8427 12142 15245 8469 .2148 15248 8550 1221" 15420 8565 12491 15476 8580 12628 15609 8584 12638 15621 8610 12641 15700 8652 12723 15720 8730 12774 15843 8736 12781 15944 8899 12821 16073 9045 12842 16133 9054 12888 16281 9126 12930 16376 9299 13058 16390 9375 13075 16430 9383 13146 16432 9384 13207 16434 9438 13250 16435 9569 13325 16526 9643 13379 16647 9679 13575 16714 9694 13649 16742 9705 13736 16790 9710 13768 16837 9859 13775 16963 20189 23754 I 9953 13862 16980 20229 23850 18151 21741 18624 21795 18645 21924 18821 22217 19318 22507 19581 22520 19730 22773 19862 23029 16804 20015 23043 16844 20217 23427 16909 20253 23885 16936 20429 23904 17°12 20458 24174 17095 20973 24240 17246 21299 24458 17532 21302 24572 17636 21492 >4831 17663 21708 24899 17706 1009 1050 1153 1173 1293 1319 1459 1515 1604 1620 1666 1752 1758 1775 4860 1792 4937 1901 5017 2101 5127 2136 5179 2148 5194 2221 5516 2229 5528 2306 2419 2444 2672 2794 2795 2876 2895 2925 6180 2929 6188 2947 6198 2965 6281 3033 6291 10029 13869 17140 20232 23882 3059 6336 10109 13921 17280 20278 23957 3105 6467 10137 13932 17294 20338 23969 3179 6558 10231 14102 17352 20459 24050 3190 6624 10233 14154 17392 20485 24171 3216 6650 10235 14157 17409 20554 24199 3239 6662 10284 14173 17494 20945 24201 3291 6838 10359 14182 17503 21062 24342 3304 6894 10559 14316 17507 21070 24425 3307 7177 10579 14337 17715 21118 24429 3378 7192 10613 14339 17780 21213 24447 3386 7223 10835 14496 17789 21248 24510 3410 7360 10939 14513 17836 21482 24594 3496 7537 11084 14515 17904 21513 24791 3635 7672 11377 14524 18009 21543 24877 3713 7748 11466 14642 18170 21648 24893 3738 7762 11487 14818 18272 21649 24913 3873 8034 11499 14845 18296 21695 24914 4158 8106 11533 14894 In de vorige lijst stond: 1353 (70) m. z. 1333 (70); 17107 m. z. 17117. SOVJET 'USLANO 2W.LD ^GIBRALTAfl .TRIPOLI ■RORAN A L GERTË ROEMENIE -4 BRITSCHE VLOOTSTEUNPUNTEH FRANSCHE - ITALIAANSCHE BRITSCHE INVLOEDSSFEER BRITSCH BEZIT FRANSCH A ITALIAANSCH El GEDEMILITARISEERDE*o no\ VLOOTBASES 'eOELGARIJE DUITSCHLAND JHONCARUE

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 2