HET VROUWENHOEKJE Goedkoop Patroon Ons I Éfe SS RECEPTEN PRIJS 10 CENT i ft gil 11* BIOSCOPEN RADIONIEUWS TWEEDE BLAD, PAGINA 2 HAAGSCHE COURANT VAN ZATERDAG 29 JUNI 1940 Iets over Alleen maat 40 en 44 De vrooiijke hoteliers De patronen „opbouw stoffen” Crème panachée s ONDERWIJS EN KERK VEILING VAN VASTE GOEDEREN i In Metropole Palace draait de komische film ,,De vrooiijke hoteliers”, waarin medespelen Micheline Cheirel, Mona Goya, Alice Tissot, Raymond Cordy, Lucas Gridoux, benevens de beroemde band van Bay Ventura. Crisis-Publicatie Gemeente Den Haag DISTRIBUTIE VAN MOTORBRANDSTOF Het afhalen der vergunningen. RADIOPROGRAMMA I r l. y RECLAMES. te wenschen i Rijst met boschbessen compote Gemengde voeding noodzakelijk ten bessen. 1875 m. prolongeert Veiling en gunning 2 en 9 Juli. 1. Oude handschoenen geschikt voor verschillende doeleinden Op de huismoeders rust thans de taak om te zorgen voor afwisseling in de voeding en deze zoodanig samen te stellen, dat zoowel vitaminen als op bouwstoffen in voldoende mate aanwe zig zijn om gezond te blijven en zoo mogelijk een reserve te vormen voor den tijd, dat onze voeding eenzijdiger wordt n.l. in de wintermaanden. teeken- musical 64.07, ceel 1 Vet zoowel als koolhydraten hebben ongeveer een zelfde taak te vervullen in het lichaam, zoodat men beide tot op zekere hoogte kan verwisselen, of wel nu eens wat meer vet, dan weer koolhydraten toevoegen aan het voed sel. Thans, nu de vetten gerantsoe neerd worden, is het van groot be lang, aanvulling te zoeken in den vorm van koolhydraten. Aardappelen zijn in ruime mate te onzer beschik king. Waarom zullen wij ze niet als aanvulling van het broodrantsoen aan de koffietafel gebruiken? Gebakken aardappelen met uien zijn zeer smake lijk, terwijl plakjes koude aardappelen met komkommer en tomaten ver mengd en aangemaakt met een weinig slaolie, azijn, gehakte uien en peter selie vooral op warme dagen zeer in den smaak zullen vallen. van den wereldoorlog en de strijd tusschen Oostenrijkers en Russen in Galicië, waar doorheen een liefdesgeschiedenis is gewe ven, met prachtig gespeelde en boeiende tooneelen. De hoofdrollen zijn in handen van Isa Miranda en Ray-Milland. F' - Een derde groep vormen de stoffen, welke aanvullen als o.a. de vitaminen en met behulp hiervan is het mogelijk den opbouw van het lichaam zoodanig te doen plaats vinden, dat het minder vatbaar wordt voor ziekten en infec ties. Groene groenten, vooral blad groenten, zijn evenals alle vruchten aan te bevelen, terwijl van wortelen en tomaten een ruim gebruik gemaakt Strandcostuum van donkerblauw pi qué met wit afgebiesd, dat uit lange pantalon bestaat, waarop kort lijfje met schouderbanden en waarover bo lero wordt gedragen van dito mate riaal. Ben. stof 5 meter van 70 c.m. Wij maken er de dames opmerkzaam op, dat zij op de modeplaten, welke in ons gebouw ter inzage liggen, de modellen kunnen uitzoeken en de patronen bij ons naar maat kunnen bestellen. De coupeuse is, evenals voorheen, aan wezig, om met de dames te overleggen. De moderne voedingsleer deelt de bestanddeelen onzer voeding in ver schillende stoffen in. Ieder huisvrouw moet trachten door het lezen van ar tikelen of boeken vertrouwd te raken met de eischen, welke de moderne voedingsleer stelt, opdat zij haar ge zinsleden op rationeele wijze kan voe den. Krachtgevende stoffen zijn in de eerste plaats vet en koolhydraten. Vet zoowel van plantaardige als dierlijke herkomst bevindt zich in oliën, welke uit oliehoudende vruchten en zaden ge wonnen worden, alsmede in noten, voorts in spek, reuzel, vet vleesch, vette visch, melkvet en boter; waar devolle koolhydraten vindt men in ko ren, brood, aardappelen, peulvruchten, melk, in sommige groenten en vruch ten (bananen). Een pond boschbessen uitzoeken en plm. 5 min. in water koken, daarna een weinig citroensap en een half ons suiker toevoegen en de massa binden met aangemengde maizena (1 dL. wa ter en 1 eetlepel sago). Wenscht men de compote zoeter, dan wordt nadat de pan van het vuur genomen is, een of ander zoetingsmiddel toegevoegd. Om droge rijst te koken zet men an derhalf x zooveel water op, brengt dit aan de kook, strooit er de zeer goed gewasschen rijst in, voegt zout bij, sluit de pan goed af en laat den in houd eenige minuten goed doorkoken, daarna plaatst men de pan op een asbest plaatje en kookt de rijst op la ge pit gaar (plm. 20 min.) ouder geworden en haar stem klinkt vol ler, zoo mogelijk gaver. Het voorprogram ma biedt Polygoon-nieuws, een filmpje en een Amerikaansche „Café-rhythme”. THALIA. De voorstelling werd geopend met een muzikaal filmpje van Vitaphone en een dolle klucht „Oost West thuis best”. Hierna volgde „Daar waar mijn Sa- rie woon”, zich afspelende in de gouddel- verswereld in Afrika met Gracie Fields. Na de pauze ging de knappe film „Jon gens met smerige gezichten”. De ontaarde straatjeugd van een wereldstad werd hier in beeld gebracht. Aan spanning ontbrak het niet in deze film, met een dieperen achtergrond James Cagney en Pat O’Brien hadden de hoofdrollen Rooda, N. M. Schepman, A. Tauben, Th. R. G. M. Verbeek en Belia D. Verwoerdt. EXAMENS Universiteit te Leiden. Doet. ex. geneeskunde de heer P. Ste- houwer, Alphen a/d Rijn; arts-ex. Ie deel mej. L. v. d. Mandele, Rotterdam, de hee- ren R. Abdul Rachman, Leiden, O. Loebis, Leiden en J. H. W. Nota, Oegstgeest. Be vorderd tot arts: mevr. E. Postma, geb. Noorduyn, Nijmegen, de heeren E. G. van Breukelen, alhier, H. A. U. Hambergen, Voorburg en R. J. Muhring, Rotterdam. ODEON: Een film die zijn 7e verlenging ingaat, behoeft nauwelijks een nadere aan beveling. Trouwens ook de naam van George Formby, die de hoofdrol speelt in „Vooruit met de geit” zegt al genoeg. Het is een onschuldige amusementsfilm, waar over men veel lachen kan. Het voorpro gramma luidt „elk wat wils” o.a. Binnen en buitenlandsch nieuws, een muzikaal en een grappige teekenfilm met Betty Boop. OLYMPIA: „Levensdans” met Betta Da vis in de hoofdrol, is de hoofdfiguur van het nieuwe program. Het is een van de beste Amerikaansche films, die is uitge bracht, belangwekkend om het thema dat behandeld wordt een jonge vrouw, die plotseling te weten komt, dat ze binnen enkele maanden zal trouwen en de bui tengewoon knappe wijze, waarop het is uitgewerkt. Het is een indrukwekkende film. In het voorprogram wordt gegeven de Ufa-film „Problemen der jeugd” een boeiend drama uit het schoolleven, een film van paedagogische strekking” PASSAGE: Het voorprogramma brengt ditmaal: Ufa’s buitenlandsche actualitei ten met vele opnamen van den krijg in Frankrijk, Profilti’s Nederlandsche nieuws, een boeiende documentaire: „Dat moeders behouden blijve”, en een dolle teekenfilm „Jitterbug Follies”. Zeer bij zonder vestigen wij de aandacht op het optreden van Carla Diana, vlak voor de pauze, als instrumentaliste, aan den vleugel begeleid door Chris van Dinteren. Na de pauze de uiterst spannende en in alle opzichten geslaagde detectivefilm „100 tegen één”, een film, die iedereen moet gaan zien, met Melvyn Douglas. Louise Platt en Gerre Lockhart. REMBRANDT: Genoemd theater brengt deze week een reprise van de prachtige rolprent „De zoon van den Sheik” met Rudolf Valentino als de zoon en Vilina Banky als ’t dansmeisje waar des Sheiken zoon verliefd wordt, om welk feit het verhaal geweven is. Na de pauze een echte Joe E. Brown-film „De vlie gende zot waarom weer eens hartelijk werd gelachen Ufa wereldnieuws met de belangrijkste en interessantste wereldge beurtenissen van den laatste tijd gaat aan deze beide films vooraf. ROXY. „Stanley en Livingstone” is een 20th Century Fox-film met Spencer Tracy en Nancy Kelly in de hoofdrollen. Henry King voerde de regie van deze schitte rende ontdekkingreizigers-film uit Afrika, die door spel en opnamen verre uitblinKt boven haars gelijken. Als eërste hoofd film „Nancy breekt drie harten”, een Metro-Goldwijn-Schlager met Janet Gay nor, Robert Montgomery en Franchot Tone. Het is een soort Pygmalion-ge- schiedenis. die van een klein maar dapper meisje verhaalt, dat tenslotte haar zin weet door te drijven. REX: Dit theater brengt deze week een reprise van de uitnemende Amerikaan sche film „Man en vrouw”, naar den ro man „Dodswarth” van Sinclair Lewis. Zoowel spel als ensceneering in deze film zijn te roemen. Wij twijfelen dan ook niet aan een alleszinswelverdiende be langstelling die deze film zal ondervin den. De hoofdrollen zijn bij Walther Hus- stan, Ruth Chetterton en David Niver in zeer goede handen. Het programma bevat verder nog veel nieuws van Profilti; we zien o.a. Tunnelbouw te Rotterdam en paardenrennen op Duindigt. SEINPOST: Met de film „Vier moedige Meisjes” heeft de directie van dit thea ter een zeer goede keus gedaan. Het is de geschiedenis van een vader, die na 20 jaren zwerven zijn huis weer opzoekt en daar zijn vier dochtertjes tot volwas sen meisjes ziet opgegroeid, terwijl zijn vioegere vrouw juist weer in het huwe lijk wil treden. Ondanks haar liefde voor hem, verzoekt zij hem terwille van de toekomst van de kinderen haar te verla ten, waarna de vader voor goed ver dwijnt. Aan deze uitstekende film gaat een drietal aardige filmpjes en Hollandsch nieuws van Polygoon vooraf STUDIO prolongeert ook deze week geeft een spannend verhaal uit den tijd „Eerste liefde” met Deanne Durbin. Deze alleraardigste film, die wij reeds meer malen hier bespraken, is weer zoo’n ech te Durbin-geschiedenis met onschuldige intrigues, frisschen humor en verrukke- lijken zang. Het „kleine zangeresje” is in deze eerste liefdeshistorie inderdaad wat CINEAC: Het levende weekblad op het Buitenhof brengt deze week wederom een. boeiend programma. Allereerst is er het buitenlandsche nieuws met interessante beelden van de inneming van le Havre. Rouaan en Reims. We zien de Duitsche troepen Versailles en Parijs binnenruk ken, alsmede den feestelijken intocht van Mussolini, ontvangen door Hitler, te München. Verder is er uitgebreid nieuws van eigen bodem en tot slot een filmpje over Jiu-Jitsu, een documentaire: „Staal- fabricage” en een grappige teekenfilm: „Spelingen der natuur” CITY: De benaming „De wilde brigade” wekt wellicht de verwachting, dat men hier te doen zal hebben met een film, waarin het stormachtig toegaat. Dat is echter geenszins het geval; het is de dra matische uitbeelding van het leven van twee jonge menschen, Russische emigran ten, die elkaar vurig beminnen, doch die als een schijnbaar onoverbrugbare kloof wraakgevoelens van een ouden vader tus schen zich gesteld zien. Natuurlijk is het einde voor alle partijen bevredigend. Het is een schitterende speelfilm, met zeer sterke momenten, een geweldige climax en een voortreffelijke bezetting der hoofd rollen door Charles Vanel, Lisette Lanvin en Troubetskoy. Het voorprogramma brengt actueel nieuws en een klucht. CORSO. Twee groote Paramount- films worden vertoond, allereerst „Handen boven tafel”, een comedie met een pittigen inslag, waarin een charmante manicure (Carole Lombard) en een failliete million- nair (Fred MacMurray) de hoofdrollen spelen. De hoofdfilm „Hotel Imperial” K o o t w ij k V.A.R.A. 8.uur v.m. A.N.P. 8.10 gram, muz. 10.Orgel. 10.40 Zang en piano. 11.15 Ber. (Eng.). 11.30 Esmeralda. 12.1.45 uur nam. VARA-orkest (12.30 Ber. (Duitsch). 12.45 A.N.P.). 1.45 Gram.muz. 2.Ber. (Duitsch). 2.15 Klassiek program ma. 3.15 Ber. (Eng.) 3.30 Gram.muz. met toelichting. 3.45 Tuinbouwhalfuur. 4.15 Orgel. 5.Ber. (Duitsch) 5.15 Sylvia-amu- sementsorkest en solist. 6.15 Ber. (Eng.). 6.30 Zuidamerikaansch programma. 7. Reportage. 7.20 Ramlers. 8.- Ber. (Duitsch). 8.15 Ber. (Eng.). 8.30 A.N.P 8.45 Rosian- orkest. 9.15 Ber. (Eng). 10.- Ber. (Duitsch). 10.15—10.30 A.N.P. November 1996 van den grond, groot 1 a. 41 c.a. Huurprijs p. w. van het winkelhuis ƒ10, de le étage ƒ6.25, de 2e étage ƒ6.50. Perceel II. Het benedenhuis met twee afz. portiekbovenwoningen, aan de Ronde' boschstraat 135, en het erfpachtsrecht tot 30 November 1996. van den grond, gr. I a. 3 c.a. Huurprijs p. w. van net oenedenhuis /6.25, de le étage 5.25, de 2e étage ƒ5. Erfpachtscanon: perceel I 211.50, perc. II 103, grondlasten perceel I 80.08, per ceel II 48.09, straatlasten perceel I ƒ46, perceel II ƒ25.75, Delflands sluisgeld perc. I /3.11, perceel II /1.88. Combinatie bij de gunning voorbehouden Notaris mr. B. Grootenboer 1. Het huis, bestaande uit afzonderlijk beneden- en bovenhuis met overbouwde poort, erf en tuin, aan het Oranjeplein 4445, groot 2 a. 59 c.a. Huurprijs van het benedenhuis no. 44 85 per 3 mnd., het bovenhuis no. 45 I» onverhuurd Grondlasten ƒ74.63, straatlasten ƒ43, Delflands sluisgeld ƒ2.54. Inmiddels uit de hand te koop. 2. Het benedenhuis met 2 bovenwonin gen (1 opgang) en erf, aan de Cuypstra» 160162, groot 1 a. 17 C.a. Huurprijs van het benedenhuis 5.25 P- w. (waterverbruik inbegrepen); de 1ste étage ƒ3.25 p w. (waterverbruik inbegre pen), de 2de étage is onverhuurd. Grondlasten 40.09, straatlasten /21.6* Delflands sluisgeld ƒ1.35. Notaris A. J. M. Kraft. WESTEND: In „Straten zonder einde” wordt de toeschouwer binnengeleid in het even treurige als avontuurlijke leven van die jonge Amerikanen, die, zonder thuis, zonder geld, zonder werk, het land door trekken als blinde passagiers van de trei nen, steeds levend aan de grens van de misdaad, door geen fatsoenlijk mensch erkend: „nobodies”, waarop de politie steeds jacht maakt en waarvoor de justi tie geen genade kent. Mooi spel van John Garfield en Priscilla Lane vooral, maken deze film bijzonder interessant. FLORA'S programma laat deze week weer niets aan spanning over. Eerst zagen wij de wild-west-film „Moonlight on the Prairies” met in de hoofdrollen Dick Foran, de zingende cowboy en ’t beroemde filmpaard Smoky. Daarna werd ons „The walking Dead” ge boden, een uit het gewone kader vallende misdadigersfilm. Hierin wordt het ver haal behandelt van een door de weten schap weer tot het leven teruggebrachte, onschuldig tot den electrischen stoel ver oordeelden misdadiger, die nu de men schen, die hem veroordeelden, gaat ver volgen, totdat zij allen hun dood op boven natuurlijke wijze gevonden hebben. Boris Karloff als de onschuldig veroordeelde en Ricarde Cortez als de bandieten-aan- voerder. Voor velen behooren chocolade- en vanillevla tot de lievelingsgerechten. Ook de combinatie van beide zal stel lig in den smaak vallen. Een zeer ge slaagde manier van opdoen vindt u in onderstaand recept beschreven, on der de benaming „Crème panachée”. Het aardige effect is werkelijk de moeite van een zorgzame bereiding waard. Glacé, wild- en zeemleeren hand- I schoenen, welke afgedankt zijn, kun nen nog voor verschillende doeleinden gebruikt worden. In de eerste plaats is het zeer practisch om den binnen kant van het horlogezakje met dit leer te bekleeden, terwijl ook de zak ken, waarin sleutels bewaard worden veel minder gauw afslijten, wanneer men ze met oude handschoenen voert Voor schoolgaande kinderen is een inktlap van dit dunne en soepele leer zeer doelmatig. Men knipt er rondjes, of vierkante stukjes van en hecht deze in het midden, b.v. met een knoopje vast. Naait men reepjes handschoenenleer met overhandsche steken op elkander, dan kan dit dienst doen als étui voor schaar, haaknaalden e.d. Ook in de huishouding bewijzen oude handschoe nen goede diensten bij het verrichten van werkjes, welke de handen vuil doen worden. Het is dus zaak om oude handschoe nen zuinig te bewaren, want zij bewij zen nog verschillende diensten. In verband met de distributie van motor brandstof. welke Maandag 1 Juli a.s. een aanvang neemt, wordt den houders van machtigingen medegedeeld, dat de vergun ningen eiken dag, ook op Zondag 30 Juni, tusschen 9 en 5 uur aan één der onder staande Distributiekringkantoren kunnen worden afgehaald. Jan Hendrikstraat 60 Stationsweg 8A Beeklaan 303 Anna Paulownastraat 66 Weteringkade 73 Steynlaan 150 Hazelaarstraat 121 Jurriaan Kokstraat 53 Wij maken belanghebbenden er opmerk zaam op. dat het Gemeentelijk Benzine bureau, Groenmarkt 29, alhier, vanaf he den gesloten is en dat de vergunningen dus uitsluitend aan bovenstaande adressen verkrijgbaar zijn. De Directie van den Gemeentelijken Crisis- en Distributiedienst. tel. 113156 113204 395161 331653 773773 395357 332046 556939 Verkrijgbaar zoolang de voorraad strekt aan ons bureau Wagenstraat 37. Toezen ding per post na ontvangst van 20 cent en met vermelding op de enveloppe „Goedkoop patroon”. Kweekschool Haagsch Ge nootschap. Geslaagd voor het eindexamen dezer school: mej. E. W. Göttgens en de heeren D. Bersma, H. Bolland en P. J. de Jooden. Een goede voeding, welke het lichaam alle bestanddeelen toevoert, welke het noodig heeft, zal zeer ge mengd moeten zijn en deze mogelijk heid wordt ons nu ruimschoots ge boden. Niets werkt slechter op het organisme in dan eenzijdige voeding, vooral indien een ruime plaats aan vleesch en conserven wordt ingeruimd. JEUGD AAN DEN ARBEID. Het derde vraaggesprek in de serie „Gesprekken met jeugdleiders”, onder bovenstaand motto, zal de N.C.R.V, uit zenden hedenavond te c.a. 9.30 uur. Dit derde vraaggesprek wordt gehouden met den heer C. de Greef te Rotterdam, een der jeugdleiders op het gebied van de lichamelijke oefening. Gem. Handelsdagschoolmet 4-j a r. c., Wald. Pyrmontkade 5, ’s-Gra- venhage. Geslaagd voor het einddiploma: G. van Amerom. Mia van Asperen, F. Balk, Jenny Beisser, J. van den Berg, Dientje Blaauw, H van Blitterswijk, G. Blom, D. Boeke- stein, Eva Bornstein, C. Bos, J de Bos, J. Brakel. Annie Brouwer, Sonja Brugge- mans, P. Buisman. F. Buskop, C. van Bij- levelt, D Diederix, F. Does de Bije, A. Doorschodt. F. van Duivenbooden, J El sas, H. Engel, G van Erp, Willy Franke, H. Frigge, J. van Gelder, P. de Gier, Mu riel Goedhart, J. de Gou, J. Gravesteijn, A Groen, F Halper, Johanna Haring, M Harmzen, C. Havelaar. Ans Held, A van Herp, A. Heubel, Annie van Heukelom. Tonny van den Heuvel, M Hildernisse J. Hoorn, Jo van der Horst, I. Jager, Ma ria Janssen, R. Kahn, W. Kamerman, F. Kappeteijn, N. Kersten, C. van der Knoop, L. Koelewijn, J. Koens, A. van Kralingen. C. v. Leeuwen, Lea Leibel, Go Limbach. Dieke van Loo, P. Lowy, A. Mayer, N Melieste, J. Mottier, J. Neureiter di Tor, L Offers, J. Ohler, P. van Pelt, Reina Polee, J. Poorthuis, W. van Putten, Siphira Sandera, Nel Schaddelee, W. Scheffers, Tineke van Sitteren, F. Sluik, A. Staamer, J. Stapel, H. Streekstra, G Streekstra. G Struik, Jopie Tangel. W. Uiterwijk, P. van 't Veer, J. Verduin, M. Verheijdt, C. Ver- hulsdonk, Lina Visser, Ineke Vlaanderen, Coco van Voorthuizen Willy Vugts, W Wanrooij, Pia Wesdijk. J. Wezenaar, Th. Wiersma, J. de Wilde, M. Zangen, H. Zoutendijk, G Zwollo Eindexamen le Chr. H. B. S. 1ste Chr. H.B.S., met 5-jarigen cursus, Populierstraat 109, ’s-Gravenhage Afdeeling A. Geslaagd: Anneke A. Ben- them, J. Bouma, Riek G. B. Crans, Nelly J. van Diemen, J. van Diemen, Lenie van Die. W. Dikkers, Paula v. Eldik, Jannie B W. Feenstra, J. M A Hartman, K. M. Horjus, Thilda A. A. Kramers, Herma J. M. de Klerk, J. M. Leegsma, G. M. H. Nomes, J H. Ouwehand, R. D. M. Schuere H Statema, Aukje Valk, Tin! W. C. v. d. Vlugt, Corrie Waardenburg, Jennie Walen, B Zeelenberg, Doetie Rienks. Afgewezen één. H.B.S., Raamstraat, ’s-Graven- hage. Geslaagd voor eindexamen afdeeling A. groep 4. J- F- Meiners, H. Monasch, D. Nauta, J. J- Oosterhuis, Lucia L. E. METROPOLE: Een meer levenslustiger thema kan men zich moeilijk denken. „De vrooiijke hoteliers” („Feux de Joie”) is een aaneenschakeling van dolkomische vondsten, gebracht door Ray Ventura’s „ollegians. De film verhaalt van een troep ongelieden, die, na afgezwaaid te zijn, elkaar in het burgelijk leven weer ont moeten en besluiten aan de Cóte d’Azur gezamenlijk een hotel te gaan exploitee- ren. Met welk resultaat? Men moet dat zelf zien en alzoo genieten van gezon den humor, die in deze dagen een onmis baar elixer is. Pittige en prettige in het gehoor liggende melodieën, gebracht door Ray Ventura’s band in verrassende shows, geven aan deze voortreffelijke film, nog een bijzondere attractie. Vóór de pauze een aan afwisseling rijk programma. Voor de vanillevla: een halve L.- melk, 20 g. maizena (2 afgestr. eetl.), 30 g. suiker (2 afgestr. eetl.), een kwart stokje vanille en een ei. Voor de chocoladevla: een halve L.: melk, 25 g. maizena (2 en een halve afgestr. eetl.), 20 g. cacao (2 en een I halve afgestr. eetl.), 40 g. suiker (bij na 3 afgestr. eetl.). Bereid de vanillevla en de chocola devla met zorg, zoodat beide even dik zijn. Neem in elke hand een pannetje met eenigszins afgekoelde vla en giet beide tegelijk en even snel leeg in een vlaschaal. Zorg dat de scheidingslijn I van de lichte en donkere vla zoo recht I mogelijk wordt. Leg op de scheidingslijn schuim-fi- j guurtjes of torentjes stijfgeklopten j slagroom. AMICITIA: Als eerste hoofdfilm de sensationeele geschiedenis „De galante bandiet”. Hoe een Sheriff van een Ame- rikaansch plaatsje in de 19e eeuw een ander van moord en diefstal beschuldigt, maar door den moed en voortvarendheid van een klein meisje zelf als de bandiet aan de kaak gesteld wordt. Na de pauze „Golddiggers in Parijs”. Een film vol geestigheden en nonsens. Een gröep caba- retartisten geeft zich uit voor een bekend Anin ballet. Zij worden uitgenoodigd op de Parijsche tentoonstelling en weten zich daar te handhaven. Zondag 30 Juni Jaarsveld 414,4 m. K.R.O. 8.uur v.m. A.N.P. 8.05 Wij begin nen den dag. V.P.R.O. 8.309.Korte studiedienst K.R.O. 9.Gram.muz. 10.30 Pontificale H. Mis. 12.15 uur nam. Middenstandspraatje. 12.30 Gram.muz. 12.45 A.N.P. 1.— Letterkundige causerie. 1.20 KRO-Melodisten. 2.10 Roco- co-octet. 2.304.30 Rotterdamsch Philhar- monisch orkest en Koninklijke Zangver- eeniging Schied. Mannenkoor „Orpheus” dient te worden, evenals van alle soor- (3.153.45 Toespraak ter gelegenheid van den dag van de K.R.O.-werelduitzendin- gen) 4.30 Voor de zieken. N.C.R.V. 5.— Gewijde muziek (gr.pl.). 5.50 Ned. Herv. Kerkdienst. Hierna Ge wijde muziek. K.R.O. 7.45 Gram.muz. 8.A.N.P 8.15 K.R.O.-orkest en gram.muz. 9.Inleiding hierna Radiotooneel met luisterwedstrijd 9.30 K.R.O.-kamerorkest. 9.55 Gram.muz. en sluiting. 10.15—10.25 A.N.P. Opbouwende stoffen komen in de verschillende eiwitten voor o.a. in vleesch, bloed, visch, eieren, melk, taptemelk, kaas, quark, tarwebrood, aardappelen, sojaboonen, noten, peul vruchten en verschillende soorten groenten. Opbouwende stoffen zijn tevens de minerale zouten o.a. kalk- zouten en phosphor, welke bij den op bouw der cellen, (vooral van de bloed en beendercellen) onontbeerlijk zijn. Het heerenhuis, aan de Laan van Meerdervoort 824, met het erfpachtsrecht van den grond tot 31 December 2004, groot 1 a. 65 c.a. Huurprijs ƒ64.50 per mnd. Erfpachtscanon 330, grondlasten 64.13, straatlasten 37 en Delflands sluisgeld ƒ2.55. 2. Het heerenhuis met erf en tuin, aan de Statenlaan 127, groot 2 a. 46 c.a. Huur prijs ƒ100 p mnd Grondlasten 80.45, straatlasten 46, Delflands sluisgeld ƒ3.22. Notaris H. C. Labberton. Dertien in aanbouw zijnde panden, elk bestaande uit een benedenhuis en een af zonderlijk bovenhuis met erven en tuinen, aan de Soesterbergstraat, resp. groot 1 a 76 c.a. en 1 a. 74 c.a. Combinatie voorbehouden. Notaris A. C. van Mourik Broekman. A. Perceel 1. Het winkelhuis en de ga rage, elk met twee afzonderlijke portiek- bovenhuizen, erf en grond aan het Abri kozenplein 55 en de Okkernootstraat 1, 3, 5. 7 en 9, groot 2 a. 63 c.a. Perceel 2. Het benedenhuis met twee af zonderlijke portiekbovenhuizen, erf en grond, aan de Okkernootstraat 11-13-15, groot 1 a. 46 c.a. Huurprijs p. j. van het winkelhuis 1100, de le étage no. 1 ƒ432, de 2e étage no. 3 ƒ450, de 2e étage no. 5 360, de le étage no. 7 ƒ360, de garage no. 9 ƒ204, de benedenwoning no. 11 396, de le étage no. 13 372, de 2e étage no 15 360. Grondlasten perceel 1 170.95, perceel 2 ƒ74.73, Straatlasten perceel 1 121, perceel 2 43 en Delflands sluisgeld perceel 1 ƒ6.62. perceel 2 ƒ2.93. B. Perceel 1. Het portiekhuis, bestaande uit 3 woningen met erf, aan de Oude Maandag 1 Juli. Jaarsveld 414,4 m. V.A.R.A. 8.00 uur v.m. ANP, gr.m.muz. V.P.R.O. 10.0010.15 Morgenwijding. V.A.R.A. 10.15 Declamatie. 10.35 Viool, piano en gr-rh.muz. 11.15 Declamatie. 11.30 Gram.muz. 12.00 uur nam. Ber. 12.05 Esmeralda en solist. 12.45 ANP. 1.00—1.45 Orgel. 2.00 VARA-orkest 3.00 Declamatie. 3.30 Zang en piano. 4.00 Gram.muz. 4.30 Voor de kinderen. 5.00 Orgel. 5.30 Ramblers. 6 00 Esmeralda en soliste 6.40 „Onze huisdie ren in moeilijkheden”, lezing. 7.00 Ber en gram.muz. 7.20 De Golfbrekers. 7.30 Friesche uitzending. 8.00 ANP. 8.15 VARA- orkest. 9.00 Radiotooneel. 9.25 VARA-or kest. 10.00 Gram.muz. 10.15 ANP. K o o t w ij k 1875 m. N.C.R.V. 8.00 uur v.m. ANP. 8.10 Schrift lezing, meditatie. 8.25 Gewijde muziek (gr.pl.) 8.35 Gram.muz. 9.15 Celesta-en semble en gram.muz. 11.15 Ber. (Eng.) 11.30 Solistenconcert en gram.muz. 12.30 uur nam. Ber. (Duitsch). 12.45 ANP 1.003.15 Stichtsch Salonorkest en gram, muz. (2.00 Ber. (Duitsch). 3.15 Ber. (Eng.). 3.30 Hobo-recital door de Haagsche musici Bernard de Vries (hobo) en Theo Ko- ning (vleugel). 4.00 Gram.muz 4.40 Piano- voordracht. 5.00 Ber. (Duitsch) 5.35 Gr- muz. 6.15 Ber. (Eng.) 6.30 Zang met orgel en gram.muz. (Om ca. 7.00 Ber.) 7.30 Re portage. 8.00 Ber. (Duitsch). 8.15 Ber. (Eng.) 8.30 ANP. 8.45 Kamermandoline- ensemble „Mandolinata” 9.15 Ber. (Eng.) 9.30 Gram.muz. 9.45 Gewijde muziek 10.00 Ber. (Duitsch). 10.15 ANP APOLLO: Het voorprogramma brengt ons, behalve het veelzijdige nieuws van Polygoon en de Ufa, een amusante film, die genoemd is „Een vriendendienst”, ’tls hierin alles zoo goed bedoeld, maar het noodlot wil anders en hierdoor ont staat ’n reeks van grappige situaties. Na de pauze: „M’n prinses wordt geschaakt”. Joe E. Brown toont zich hier van zijn beste zijde. Noemen wij bijvoorbeeld de scène, waarin hij, op zoek naar ’n tele foon, zich genoodzaakt ziet ’n hooiwagen te „leenen” en kans ziet hiermede te ein digen gelijk ’n Romeinsche wagenrenner. ASTA: Een vrooiijke vacantiefilm draait deze week in het Asta-theater. Luise Ull rich, Johan Heesters en Viktor Staal spe len er de hoofdrollen in en de titel: „De school der liefde”, zegt genoeg. Twee kunstenaars, een zanger en een schrijver, hebben samen één secretaresse en wor den natuurlijk ook samen verliefd op haar. De keus is voor het meisje uiterst lastig en voordat zij haar hart en hand aan den schrijver schenkt, gebeuren er nog heel wat dwaze dingen. Wie een on- bezorgden middag of avond wil doorbren gen, weet nu, waar hij terecht kan. In het voorprogramma het nieuws en een film over de Duitsche autowegen. CAPITOL: In dit theater draait deze week een buitengewoon amusante film met Heinz Rühmann in de hoofdrol, of liever in de hoofdrollen, want hij speelt de twee broers Pfeiffer, de een begaafd en een groot schrijver, de ander olie-dom Ze lijken echter sprekend op elkaar. Nu gaat de olie-domme in de plaats van de begaafde en de begaafde in die van de olie-domme. met het gevolg, dat nu de begaafde olie-domme dingen doet en de olie-domme zich ineens ontpopt als iemand, waar toch wel wat inzit. Enfin, het wordt een groote verwarring, tot het natuurlijk spaak loopt Voor de pauze een spannende film „Kinderen der Wilder nis” en oorlogsnieuws. CASINO: Een vrooiijke geschiedenis is het Paramount-product „Mexico lacht”, waarin de hoofdrol wordt vervuld door Bob Burns, op bijzondere wijze bijgestaan door Dorothy Lamour en Martha Raye. Het verhaalt ons van een scenarioschrij ver, die met zijn secretaresse naar Mexico vertrekt. Daverende lachsalvo’s weerklin ken bij een kostelijk stierengevecht en ten volle geniet men van muziek, zang en dans. „De zingende roover” is een film van geheel ander genre, een boeiende wild west, waarin Bob Baker zijn schietvaar digheid en knock-outs laat bewonderen. CENTRUM brengt een reprise van „Pygmalion”. De belangstelling in de avonturen van Shaw’s bloemenmeisje, dat tot dame moet worden getransfor meerd ter wille van een weddenschap, was gisteravond zeer groot. Men onder ging weer met vreugde de gulle vroolijk- heid van deze film, waarin Lily Bouw meester en Johan de Meester wel het leeuwenaandeel hebben. In „IJsco-toeris- ten” treft men de twee onafscheidelijke filmhelden Stan Laurel en Oliver Hardy in Zwitserland aan, waar zij als bedien den in een hotel de boel danig op stel ten zetten. Boomgaardstraat 575961, groot 1 a. 31 c.a. Perceel 2. Het dito portiekhuis met erf, aan de Oude Boomgaardstraat 6365—67, groot 1 a. 25 c.a. Perceel 3. Het dito portiekhuis met erf, aan de Oude Boomgaardstraat 69-71-73, hoek Bakkerstraat, groot 1 a. 19 c.a. Huurprijs p. w. van no. 57 ƒ7.25, no. 59 ƒ6.50, no. 61 ƒ6.75, no. 63 ƒ6.70, no. 65 ƒ6.50, no. 67 ƒ7, no. 69 f6. no. 71 ƒ6.50 en no. 73 ƒ7. Grondlasten perceel 1 64.09, perceel 2 perceel 3 69.40, straatlasten per- 37, perceel 37, perceel 3/40, Delflands sluisgeld perceel 1 ƒ2.50. perc. 2 ƒ2.50, perc. 3 /2.69. C. Perceel 1. Het winkelhuis met twee afzonderlijke portiekbovenwoningen, aan de Hoefkade 989991993 hoek Ronde- boschstraat, met het erfpachtsrecht tot 30

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 6