Duitsche luchtaanvallen op Engeland De dood maarschalk Balbo van orde De vestiging nieuwe van een Oost-Azië Bessarabië de van en De bezetting Noordelijke-Boekowina Hitler, van von en in van Japan blijft waakzaam Geschiedt geheel volgens het plan Inspectiereis Mussolini Italiaansch legerbericht Zondag De toestand in het Verre Oosten rouwbeklag van Ribbentrop Havenwerken, wapenfabrieken en vliegvelden gebombardeerd Telegrammen van Göring HAAGSCHE COURANT VAN MAANDAG 1 JULI 1940 EERSTE BLAD, PAGINA 2 de Geopend van 8.30 uur6.30 uur Zat. 9 u. grens van ver- als Hitler van aan aan Zie verder le blad, pag. 3 Britsche bommen op niet- militaire doelen in Duitschland Minister Arita over den inter nationalen toestand De binnenlandsche politiek van Roemenië. Herdenking in Libye. Stefani meldt uit Benghazi De heldendood van maarschalk Balbo heeft in geheel Libye de grootste droef heid gewekt. Op plechtige wijze hebben de troepen te Tobroek hulde gebracht aan de nagedachtenis van den maar schalk en zijn kameraden. Tegen het vallen van den avond begaf zich de rouwstoet op weg naar Benghazi. Uit de landbouwdorpen van de hoogvlakte stroomde de Italiaansche en Mohamme- daansche bevolking toe om Balbo de laatste hulde te brengen. In den loop van den nacht kwam het stoffelijk over schot der gevallenen te Benghazi aan. Boelgarije en de sovjet-Unie. De beide Boelgaarsche regeerings- afgevaardigden Sotaer Janeff en De- dejanoff zijn, aldus meldt het D.N.B., met een bijzondere opdracht van de regeering naar Moskou vertrokken. Verklaard wordt, dat zij allereerst tot De Roemeensche generale staf heeft gisteravond bekend gemaakt, dat in den loop van Zondag de operaties voor en van tierden van deze ontruimd Britsche luchtmacht bombar deert niet-militaire doelen. Het D.N.B. meldt uit Berlijn Het Britsche ministerie van luchtvaart heeft op 28 Juni geprotesteerd tegen de Duitsche constateering. dat de Brit sche luchtmacht bij voorkeur bommen laat vallen op niet-militaire doelen en op burgers. Tegenover dit dementi Het D.N.B. meldde uit Boekarest De tot onderstaatssecretaris in het ministerie van onderwijs benoemde Horia Sima, die bêschouwd wordt als leider der vroegere Ijzeren Garde, heeft een audiëntie bij koning Carol aangevraagd om aan te dringen op grondige wijziging der politiek. Natio nale kringen verlangen, dat Roemenië de consequenties uit den nieuwen toe stand trekt en de vergissingen van het verleden herstelt. Bulgarije en de nieuwe toestand op den Balkan i Koning Boris van Boelgarije heeft, naar Stefani uit Sofia meldt, een rap port ontvangen van den minister van buitenlandsche zaken, Popof. In poli tieke kringen te Sofia doet men uitko men, dat de houding der regeering te Sofia ten opzichte van de verdediging der vitale belangen des lands binnen het kader van den nieuwen toestand op den Balkan, zooals die is geworden door het optreden van Rusland in Roemenië, ingegeven wordt door den werkelijkheidszin en de kalmte, waar van de politieke kringen in Sofia be wijs geven. Voorts wijst men er op, dat evenals in Boedapest men ook in Sofia volle dig vertrouwen heeft in de actie van herstellende rechtvaardigheid, welke ten grondslag ligt aan de politiek der regeeringen te Rome en Berlijn. Ten slotte legt men er den nadruk op, dat de berichten betreffende Russische eischen ten aanzien van zekere havens aan den Donau en de Zwarte Zee van iederen grond ontbloot blijken. Troepeneenheden ook. op Fransch gebied geschouwd Hulde van de Duitsche pers. Het D.N.B. meldt uit Berlijn, dat de meen wordt hij een groot vriend van heldendood van maarschalk Balbq, die Duitschland genoemd. Telegram van von Ribbentrop aan Ciano. De rijksminister van buitenlandsche zaken, von Ribbentrop, heeft bij den heldendood van maarschalk Balbo aan den Italiaanschen minister van buiten landsche zaken, graaf Ciano, het vol gende telegram gezonden: „Geheel Duitschland gedenkt met de levendigste gevoelens van deelneming en groote bewondering dezen koenen vlieger en ouden medestrijder van den Duce en de fascistische beweging”. in het Duitsche volk een diep medege voel voor het zware verlies voor het bevriende en verbonden Italiaansche volk heeft gewekt, ook in de Berlijn- sche Zondagsbladen op indrukwekkende wijze wordt herdacht. In uitvoerige beschrijvingen worden de verdiensten van maarschalk Balbo bij den opbouw van het Italiaansche luchtwapen en de stichting van het Ita- liaansche imperium opgesomd. Alge- Het D.N.B. meldde gisteren uit Boe karest, dat te Galatz dien dag een op roer van gewapende Joden was uitge broken. Roemeensche soldaten moes ten te hulp worden geroepen, waarbij het tot ernstige straatgevechten kwam. Het oproer kon onderdrukt worden. Er zouden verscheidene honderden dooden zijn. De Russisch-Zuidslavische be trekkingen. In de Russische ambassade te An kara hebben de sovjet-ambassadeur en de Zuidslavische gezant op plechti ge wijze brieven uitgewisseld, waarin uiting wordt gegeven aan de hoop op een gelukkige ontwikkeling der diplo matieke betrekkingen tusschen beide landen, aldus meldt het D.N.B. Ordemaatregelen in Roemenië. De Roemeensche minister van bin nenlandsche zaken heeft bevolen, dat alle personen, die op een óf andere wijze ageeren tegen de veiligheid van den staat en tegen de openbare orde, gearresteerd kunnen worden. Tot 3 Juli zijn alle door muziek begeleide tooneelvoorstellingen verboden. In alle café’s is ’t verboden van 11 uur n.m. af te tappen. Op straat zijn samenscho lingen van meer dan vier personen verboden. Alle vergaderingen zijn ver boden, zonder schriftelijke - goedkeu ring van de militaire autoriteiten. Definitief is vastgesteld, dat het par lement Woensdagmiddag zal bijeenko men. voor ons allen in dezen tijd een waar borg voor de overwinning. In dit voor Italië zoo tragische uur zend ik u. Duce, de diepste gevoelens van mede leven van mij en mijn luchtwapen”. In het telegram aan generaal Pricolo zegt de generaal-veldmaarschalk ,.De schepper van het Italiaansche lucht wapen. de bedwinger van den Atlan- tischen Oceaan is, zooals hij leefde, ook als held gevallen. Doch wij, Duit sche kameraden, weten, dat zijn voor waarts stormende, van de overwin ning zeker zijnde geest het Italiaan sche luchtwapen zal vervullen en be zielen en dat daardoor het Italiaansche luchtwapen in den heldengeest van Balbo zal overwinnen. De Japansche minister van buiten landsche zaken, Arita, heeft een radio rede gehouden over den internationa len toestand en de positie van Japan. Hij zeide o.a.. dat het „sinds de stich ting van het keizerrijk het ideaal van Japan is geweest, dat alle volken in staat zouden zijn hun plaats in de wereld te vinden. De geheele menschheid ver langt naar de tot standkoming van een sterken wereldvrede. Voor het be reiken van een zoo groot ideaal lijkt het zeer natuurlijk, dat volken, die op aardrijkskundig, cultureel en econo misch gebied en ten aanzien van hét ras nauw met elkaar verbonden zijn, allereerst een eigen kring vormen, waarin zij tezamen leven en welstand genieten en in dezen kring orde ën vrede opbouwen en dat zij tegelijker tijd betrekkingen van gemeenschappe lijk volksbestaan en welvaart met an dere kringen aanknoopen. Mobilisatie als voorzorgs maatregel. De algemeene mobilisatie,die in Roemenië ten uitvoer is gelegd, wordt in welingelichte kringen als voorzorgs maatregel beschouwd. taak hebben te zorgen voor een uit breiding van de handelsbetrekkingen tusschen Boelgarije en de sóvjet-Unie. Tegelijkertijd zullen zij te Moskou een bezoek brengen aan de landbouwten toonstelling. BELGIE. De kinderen van den Belgischen Ko ning zullen in Spanje blijven. Zij zul len hetzij naar het Escoriaal of naar Aranjuez worden overgebracht, aldus meldt het D.N.B. uit San Sebastian. De houding ten opzichte van het Europeesche conflict Toen de Europeesche oorlog uit brak, heeft de Japansche regeering onmiddcllijk bekend gemaakt, dat zij niet voornemens was in Europa tüsschenbeide te komen en niet Het gebruik van tijdbommen. Het Britsche ministerie van lucht vaart heeft op 28 Juni in een commu niqué beweerd, dat de Duitsche vlieg tuigen bij het bombardeeren van mi litaire doelen in Groot-Brittannië tijd bommen hebben uitgeworpen, die pas na geruimen tijd ontploften. Van bevoegde Duitsche zijde al dus het D.N.B. wordt in dit ver band vastgesteld, dat deze bewering de ontruiming éan Bessarabië de Noordelijke Boekowina voortgezet. In het verloop operaties zal een gebied worden tot de linie Hoehen, ten Noor den van den kleinen Sereth-Kuczur. over punten ten Westen van Belzy en ten Westen van Leipzig naar Tatar- bunar. De operaties voor de ontrui ming, zoo luidt dit bericht verder, zul len op 3 Juli, om 12 uur zijn voltooid. Het D.N.B. meldde gisteren uit Mos kou Het oprukken van de Sovjet- russische troepen in Bessarabië en in het Noordelijke gedeelte van de Boe kowina geschiedt volgens een bericht van het Russische Telegraafagent- schap, geheel volgens plan. Zaterdag hebben de Sovjetrussische troepen de steden Storozynek en Herta in het Noordelijke gedeelte van de Boekowi na ingenomen en de stations Nowosieli- ca en Lipcani. gelegen aan de Proeth. ten Zuiden van Chotin, bezet. Gemoto riseerde eenheden hebben de Proeth. 55 kilometer ten Zuidwesten van de Mochilew-Pod. bereikt en zijn in het district Pyrlica, 84 kilometer ten Noordwesten van Kischenew, binnen gedrongen. Parachutisten hebben de stad Bolgrad. in Zuidelijk Bessarabië, bezet, eveneens de stad Ismail aan den Donau. De opmarsch is overal zonder inci denten geschied. Roemeensche commissie naar Odessa vertrokken. Te Boekarest verneemt het D.N.B. van welingelichte zijde, dat de Roe meensche delegatie voor de gemengde Roemeensch-Russische commissie, die te Odessa zal bijeenkomen voor het regelen van verschillende kwesties in verband met den afstand van Roe- meensch gebied, reeds vertrokken is. De delegatie, die onder leiding staat van generaal Aldea, is met een Roe- meensch schip van Constantza naar Odessa vertrokken. öviic win. geiroiien hêeït, betuig ik u mijn innige deelneming. Aan de baar van den maarschalk zal naast het Ita liaansche ook het Duitsche volk rou wen. Balbo s daden voor het jonge Romeinsche imperium zullen ook door ons niet vergeten worden.” Telegram van Göring Mussolini. Het D.N.B. meldt uit Berlijn Göring Bedrijvigheid aan de van Cyrenaica Stefani meldde ergens in Italië: Het twintigste legerbericht van het Italiaansche hoofdkwartier van 30 Juni luidt als volgt: Opmerkelijke bedrijvigheid van on ze troepen aan de grens van Cyrenai ca. Een dorp werd bezet, waarbij de aanvallen van vijandelijke gemotori seerde formaties werden afgeslagen. Tijdens luchtgevechten werden vier vijandelijke vliegtuigen omlaaggescho- ten. Eenige leden van de bemanningen dezer vliegtuigen werden gevangen ge nomen. Twee van onze vliegtuigen keerden niet op hun basis terug. Tijdens een vijandelijken aanval op Tobroek, dat onbeteekenende schade heeft opgeloopen, wisten onze jacht vliegtuigen, die onmiddellijk waren opgestegen, twee vijandelijke vlieg tuigen neer te halen, terwijl ook een derde toestel verloren is gegaan. Een vijandelijke luchtaanval op Massoea veroorzaakte geen schade. Een vijandelijk vliegtuig werd door de luchtdoelartillerie neergeschoten. De opvoeding van de Zuid slavische jeugd. De nieuwe minister van onderwijs van Zuid-Slavië, Korosjetz, heeft een verklaring afgelegd van den volgenden inhoud De nationale en moreele opvoeding van de jeugd zijn de voornaamste doelstellingen van onze opvoedings- politiek. Wij zullen er naar streven van alle scholen en opvoedingsinstel lingen plaatsen van arbeid en orde, centra der opvoeding en moraal, haar den der nationale Cultuur en der va derlandsliefde te maken. Onze cultu- reele instellingen en het paedagogi- sche personeel moeten zich gereed maken voor deze groote actie der na tionale, moreele en paedagogische wedergeboorte. Japansche troepen naar grens van Indo-China een streek doch stelt ook, dat de groepen elkan ders specialen aard op politiek, cultu reel en economisch gebied eerbiedigen en willen samenwerken in het belang van haar gemeenschappelijk welzijn in elkanders nooden zullen voorzien. De andere omgekomenen in het vliegtuig Het D.N.B. meldt uit Rome De bemanning van het vliegtuig van maarschalk Balbo. die met hem den heldendood is gestorven, bestond uit de volgende leden: majoor van het luchtwapen Ottavio Frailich, kapitein van het luchtwapen Gino Capannini, marconist-onderofficier Giuseppe Berti. Aan boord van het vliegtuig bevonden zich voor dienstzaken verder nog: de consul-generaal Enrico Garetti, secre taris der fasces in Tripolis, de reserve- majoor der infanterie Claudio Brunelli, directeur-generaal van het vreemde lingenverkeer in Tripolis, de reserve- kapitein der artillerie Nello Guilici, directeur van de „Corriere Padano”, de secretaris der fasces in Ferrara, re- serve-luitenant der Alpinisten Lino Balbo en de reserve-1 ui tenant van het luchtwapen Gino Florio. staan reeds weder de volgende feiten, die het ontzenuwen In den nacht van 26 op 27 Juni, tus schen 1 en 3 uur zijn in de Feldmark Alt-Warmbüchen zes brisantbommen geworpen. Een woonhuis werd ver nield en eenige schade aangericht. In de nabijheid van het kasteel Kappen berg ten Noorden van Lünen zijn bommen geworpen, die geen schade veroorzaakten. Nabij Wittlar is een bom geworpen op het gehucht Winkel- hausen, die aanzienlijke schade aan huizen tengevolge had. Bij Drenstein furt, ten Zuiden van Münster, zijn 6 brisant- en 20 brandbommen op het gehucht Westermann geworpen, waar door brand uitbrak in een stal en eeni ge andere schade aangericht werd. Op Ibbenbüren zijn 30 brisant- en verschei dene brandbommen terecht gekomen. Vijf burgers werden gedood en een burger werd licht gewond. Een woon huis is afgebrand en 12 zijn bescha digd. De vorengenoemde feiten bewij zen de totale onwaarschijnlijkheid van het Britsche dementi. Uit de plaats namen blijkt, dat de bommen slechts op kleine plaatsjes en gehuchten zijn geworpen. De vluchtelingen. Volgens een communiqué van het Roemeensche departement van binnen landsche zaken, zijn overal commissies gevormd, die maatregelen nemen voor hulp aan vluchtelingen. Het D.N.B. meldt verderGisteren hebben zich over Ungheni en Cristiti zevenduizend zeshonderd en over Galatz en Reni twee duizend Joden naar Bessarabië begeven. De minister van binnenland sche zaken heeft bevolen, dat aan alle in het land aanwezige Bessarabische arbeiders vergunningen moeten wor den uitgereikt om naar Bessarabië te rug te keeren. In het geheele land heerscht volkomen orde. De openbare meening wordt gewaarschuwd tegen fantastische geruchten over z.g. ont ruiming van andere gebieden des lands. Fransche vrouwen en kinderen naar Nederlandsch-Indië De commissie, die door de Japansche regeering is belast met het toezicht op de transporten tusschen Fransch Indo-China en Tsjoengking, is Zater dagmiddag onder leiding van generaal majoor Nisjihara te Hanoi aange komen. Zij werd door de Fransche autoriteiten begroet, meldt D.N.B. uit Tokio. De toestand in Indo-China is gespan nen. De Fransche autoriteiten treffen voorbereidingen voor de evacuatie van de Fransche vrouwen en kinderen, ge deeltelijk met behulp van Nederland- sche vliegtuigen naar Ned.-Indië. De opmarsch naar de grens van Indo-China Domei deelde uit Nanning gisteren medeJapansche troepen zijn opge rukt naar Loengtsjaw, het belangrijk ste station op den weg naar Indo- China, terwijl Japansche troepen, uit Sjangsjinsen op 25 kilometer ten Noor den van Ningming, Zondag zijn opge rukt naar Loengtsjaw en een ander detachement, dat oprukte naar het Zuiden, een punt heeft bereikt 12 kilo meter van Loengtsjaw. Engelsche vlootconcentratie bij Singapore Het D.N.B. meldt uit SjanghaiAd miraal sir Percy Noble, de opperbevel hebber van de Engelsche zeestrijd- krachten in het Verre Oosten heeft met zijn geheelen staf Hongkong verlaten om zich naar Singapore te begeven. Uit Sjanghai meldt men, dat het grootste deel van deze zeestrijdkrach- ten en verschillende Australische oor logsschepen bij Singapore zijn gecon centreerd. wenschte te zien, dat de oorlog zich tot Oost-Azië uitbreidde. Doch Japan verwacht, dat de Westersche mo gendheden niets zullen doen, dat een ongewenschte uitwerking op de stabiliteit van Oost-Azië zou kunnen hebben. Terwijl Japan zijn laak, het tot stand brengen van een nieuwe orde in Oost-Azië met kracht voortzet, wijdt het ernstig aandacht aan de ontwikkeling van den Europeeschen oorlog en aan de reactie in de verschillende deelen van Oost-Azië met inbegrip het Zuidzee-gebied. Arita klaarde tenslotte, dat het lot van dit gebied, elke ontwikkeling daar in en elke beschikking daarover, een zaak van groot gewicht voor Japan is met het oog op zijn taak en zijn verantwoordelijkheid stabiliseerende macht in Oost- Azië”. Mussolini heeft Zaterdag in het ka der van een inspectiereis' een bezoek gebracht aan de Italiaansche troepen aan het front der Westelijke Alpen en aan de in het Johannesziekenhuis in Turijn liggende gewonde soldaten. In Villar Poccardo, Piano san Nicolo en op den pas van den Mont-Cenis bezich tigde de Duce troepeneenheden. Daarna begaf Mussolini zich op Fransch gebied. Overal waren duidelijk de sporen van de oorlogshandelingen te zien. Van de straten waren groote gedeelten door het goed gerichte Ita liaansche artillerievuur vernield. In den sector Lans-le-Villard strekt zich de Italiaansche bezetting van Fransch gebied uit van het dal van de Arce tot aan Besans en Braman en omvat zij de plaatsjes Lans-le-Villard, Lanslebourg, Termignon en Soliers. In Termignon wachtten afdeelingen alpentroepen op het bezoek van den Duce, die zich tot naar de verste voor posten begaf. Bij Braman, dicht bij de grens van het door de Italiaansche troepen bezette gebied, bezichtigde de Duce het 63-ste regiment infanterie. Van hieruit keerde Mussolini naar Ulzo terug, waar hij den Italiaanschen kroonprins en opperbevelhebber van de Westelijke legergroep trof. In den middag zette Mussolini zijn reis voort. Bij den pas van Mingenevro begaf Mussolini zich opnieuw op Fransch gebied. De inspectiereis van Mussolini, die overal door de troepen en de bevol king met groot gejubel was ontvangen, vond in Pinerlo haar einde. De strijd in China De oorzaak van de wrijving tusschen de menschen ligt in het algemeen in het feit, dat men niet de noodige aan dacht schenkt aan de noodzakelijkheid van een natuurlijke en opbouwende wereldorde en aan de genezing van onbillijkheden en onrechtvaardigheden der oude orde. De fouten, die in dit opzicht ge maakt zijn, moeten verbeterd worden, In dezen geest werkt Japan thans aan het vestigen van een nieuwe orde in Oost-Azië. Het is daarom ten zeerste te betreuren, dat sommigen het regime van Tsjang kai-sjek steunen. Wij zijn vastbesloten deze steunverleening uit te roeien. De landen van Oost-Azië en de stre ken in het Zuidoosten zijn in alle op zichten zeer nauw met elkaar verbon den. Zij dienen te worden bijeenge bracht in één enkelen kring op den grondslag van een gemeenschappelijk bestaan. De beveiliging der stabiliteit van dezen kring is het natuurlijke slot. De gedachte van een rechtvaar digen vrede in alle streken en daarna van een gemeenschappelijken en recht vaardigen vrede voor de geheele reld bestaat ook reeds lang in Europa en Amerika. Dit stelsel vooronderstelt het bestaan van een stabiliseerende kracht in elke streek als centrum. Het D.N.B. meldde gisteren uit het hoofdkwartier van den FührerHet opperbevel van de weermacht deelt mee In Frankrijk en op zee geen bij zondere gebeurtenissen. In den nacht van 29 op 30 Juni hebben Duitsche gevechtstoestellen de havenwerken en wapenfabrieken in Engeland en Schot land met bommen aangevallen. Op vele plaatsen werden ontploffin gen en branden waargenomen, voor namelijk in de havens van Cardiff en Bristol, waar verscheidene benzine- opslagplaatsen in vlammen opgingen. Vliegvelden bij Lincoln, Nottingham en York waren het doel van nieuwe succesrijke luchtaanvallen. Britsche vliegtuigen hebben des nachts in Noord- en West-Duitschland op verscheidene plaatsen niet-militaire doelen met bommen aangevallen. De aangerichte materieele schade is onbe- teekenend. In een West-Duitsche stad beschoot een Britsch vliegtuig de voor het blusschen van een brand uitgeruk te brandweer met machinegeweren. Vier vijandelijke vliegtuigen zijn door luchtdoelartillerie neergeschoten. Een eigen vliegtuig wordt vermist. De levensloop van Balbo. Maarschalk Balbo, gouverneur van Libye, is één der bekendste en actiefste figuren van het fascistische Italië ge weest. Hij is in 1896 geboren in de provincie Ferrara. Reeds in zijn jonge jaren voelde hij zich tot de politiek aangetrokken. In den wereldoorlog streed hij als vrijwilliger, eerst als Alpenjager, later bij de luchtmacht. Hij werd meermalen wegens dapper gedrag onderscheiden en tenslotte be vorderd tot officier. Na den wereld oorlog verwierf hij te Florence den doctorstitel. In 1915 had hij* Mussolini leeren kennen. Onmiddellijk bleken zij dezelfde denkbeelden te hebben en in zeer korten tijd had Balbo de geheele Po-vlakte tot Milaan voor de nieuwe gedachte gewonnen. Aan de zijde van Mussolini, de Vecchi en de Bono maakte hij den marsch naar Rome mede. Sedertdien voerde hij den titel „quadrumvir”. Bij den opbouw van het nieuwe Italië werd hij aanvankelijk belast met het bevel over de vrijwillige nationale veiligheidsmilitie. In 1925 werd hij onderstaatssecretaris in het ministerie van economische zaken, om tenslotte in het ministerie van luchtvaart een arbeidsterrein te vinden, dat bij zijn aanleg paste. In 1929 werd hij bevorderd tot gene raal en belast met de leiding van het ministerie. In 1933 werd hij luchtmaar schalk en gouverneur van Libye. De koloniseering van Libye kan als zijn werk beschouwd worden. Zeer bekend is de groote koloniseerings-actie, welke op zijn initiatief in 1938 begon met het vertrek van 20.000 Italianen naar Libye. Ook de inlijving van Libye op staats rechtelijk en administratief gebied is in de eerste plaats aan hem te danken. Balbo was één der bekendste Italiaan sche vliegers. Bijna dagelijks zat hij aan het stuur en onder zijn leiding werd de opzien barende étappevlucht RomeBrazilië in December 1930 en Januari 1931 vol bracht. In 1938 bracht Balbo een bezoek aan Duitschland, waarbij hij vriendschaps betrekkingen aanknoopte met generaal- veldmaarschalk Göring, die het vol gende jaar op zijn uitnoodiging een bezoek aan Italië en Libye bracht. Vlaggen halfstok in Italië. Volgens een bericht van Stefani uit Rome, heeft Mussolini bepaald, dat wegens den dood van Balbo op 30 Juni en 1 Juli de vlaggen op de openbare gebouwen en de vliegvelden halfstok worden geheschen en dat de insignes van de gebouwen van partij en fascis tische organisaties met rouw om floerst worden. Na het mededeelen van den dood van Balbo staakte de Italiaansche roep voor twee minuten zijn uit zending. Telegram Mussolini. Het D.N.B. meldt uit het hoofdkwar tier van den Führer: De Führer heeft naar aanleiding van den heldendood van maarschalk Balbo het volgende telegram tot den Duce gericht. „Zooeven bereikt mij het bericht van den heldendood van uw maarschalk Balbo. Met dit zware verlies, dat gij, Duce, en met u het geheele Italiaan sche volk getroffen heeft, betuig ik Generaal-Veldmaarschalk Göring heeft naar aanleiding van den helden dood van maarschalk Balbo aan Mus solini en aan generaal Pricolo tele grammen van rouwbeklag gezonden. Het telegram aan den Duce luidt als volgt „De persoonlijkheid van den eersten luchtmaarschalk van het facisme was Ert •TVCODDIELIGST om- we- DE KONINGSKINDEREN BLIJVEN IN SPANJE.

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 2