de voetbalsport Naar eenheid m De K.N.V.B. in moeilijke tijden TTAAGSCHE COURANT VAN ZATERDAG 6 JULI 1940 DERDE BLAD, PAGINA 2 VOETBAL overeen- De organisatie als steeds paraat Bondsvergadering gaat niet door FEIJENOORD VOOR EEN LASTIGE TAAK JAARVERSLAG VAN DEN A.N.W.B. Principieele stemming bereikt BEDRIJFSVOETBAL IN DEN H.V.B. DE COMPETITIE VAN DEN K.N.V.B. DE COMPETITIE VAN DEN N.C.B. COURSES OP DUINDIGT QUICK—LAAKKWARTIER 5—7 Over de komende competitie wordt in Augustus beslist Bondsbemoeiïngen droegen het stempel van de oorlogs omstandigheden De bondsbesturen komen op 20 Juli ter nadere bespreking bijeen HET PRACHTIGE WERK VAN DEN BOND ZAL WORDEN VOORTGEZET EN UITGEBREID VAN DE HAAGSCHE CLUBS Fusie moet op 1 Augustus haar beslag hebben Wedstrijden ten bate van K.N.V.B .-oorlogsslachtoffers wielrennen. 9 TOERISME. A: het VCC 2—NLCC; Quick 2 J. Moorman. uit die maatregelen vereischt. A. J. Staal. In verband hiermede hebben wij op het onze Verlies van een punt tegen Heracles is lang niet ónmogelijk. uitweg de Noodcompetitie. Komt dus in de bestaande moeilijkheden geen verande ring ten goede, dan zullen wij opnieuw tot deze regeling moeten overgaan. Dit plan heeft den volgenden opzet: door de Keuzecommissie wordt vastgesteld een selectie van ten hoogste zeventien spe lers, zijnde dus een officieel Nederlandsch elftal, met de gebruikelijke reserves, het welk achtereenvolgens te ’s-Gravenhage, Amsterdam en Rotterdam een wedstrijd zal spelen tegen het door en uit den plaat- selijken bond gekozen elftal. In verband met reismoeilijkheden en om grootere on kosten te vermijden, moest het plan zich uitdrukkelijk bepalen tot eenige plaatsen in het Westen. De wedstrijden zullen zoo mogelijk worden gespeeld om 17, 24 en 31 Juli a.s., achtereenvolgens te ’s-Graven hage, Amsterdam en Rotterdam. Een steunfonds. Tenslotte deelde de heer Staal nog mede, dat het Bondsbestuur besloten heeft een plan in voorbereiding te nemen, waardoor een fonds gevormd zou kunnen worden, waaruit de oor logsslachtoffers onder de Nederland- sche voetballers, K.N.V.B.-vereenigin- gen en erkende bonden, eenigermate zullen kunnen worden geholpen. A: I: M: De voorzitter, dr. J. J. P. C. van Kuyk, burgemeester van Veenendaal, voorzitter der Stichting, heeft de wenschelijkheid betoogd om ten aanzien van de onder scheidene takken van sport en lichaams oefening te komen tot eenheid, in de eerste plaats voor den meest beoefenden tak van sport Voetbal. De vertegenwoordigers van de genoem de organisaties hebben allen hun princi pieele instemming daarmee betuigd, onder voorbehoud van nader overleg met hun besturen. nu uit bezuinigingsoverwegingen hun lid maatschap van den Bond opzeggen. Hoe zeer wij dat ook betreuren, begrijpelijk is het alleszins. De jongeren daarentegen zijn ons allen trouw gebleven en daarvan moeten wij het tenslotte in de toekomst hebben. Ondanks de groote moeilijkheden, waarmede wij dit seizoen te kampen heb ben gehad, hebben wij ons toch steeds be ijverd, alles zoo goed mogelijk te laten verloopen. Geen bondsvergadering. Zoo heeft het Bondsbestuur het besluit genomen aan de leden van de Bondsver gadering voor te stellen dit jaar geen Bondsvergadering uit te schrijven. De moeilijkheden, voor wat betreft het ver voer en de vrij onbelangrijke agenda, waarvoor geen belangrijke punten buiten de bij reglement vastgestelde agenda wa ren ingekomen, hebben tot dit besluit geleid. BAER SLOEG GALENTO. Te Yersey City heeft een ontmoeting in het zwaargewicht plaats gehad tusschen Max Baer en Tony Galento. Baer won door knock-out in de achtste ronde en moet aldus recht verkrijgen op een strijd om den wereldtitel met Joe Louis. Wederom een noodcompetitie? Over de wijze, waarop in het komende seizoen de competitie zal worden geregeld, zal het bestuur in den loop van de maand Augustus zich beraden. Aangenomen kan worden, dat alles in hët werk gesteld wordt om wederom tot de normale com petitie te komen. Gelukkig hebben wij het vertrouwen, dat wij in ons streven kunnen rekenen op alle mogelijke mede werking van de zijde van de Duitsche overheid. Wij denken hierbij o.a. aan de beschikbaarstelling van benzine, opdat de spelers met autocars kunnen worden ver voerd. Zooals de situatie op het oogenblik is, waarbij wij niet alleen te kampen heb ben met het beperkte vervoer, doch ook de mogelijkheid uitgesloten is om ge bruik te maken van autocars, is de eenige De Noodcompetitie. De instelling van de Noodcompetitie bleek tenslotte juist geweest te zijn. Aan vankelijk werd de indruk gewekt, alsof de instelling van de Noodcompetitie een over bodige maatregel zou zijn, doch toen de moeilijkheden grooter werden, voorname lijk wat vervoer betreft, is deze ingrij pende maatregel uitstekend gebleken. Toen het mogelijk werd, hebben wij de wenschelijkheid aangevoeld om deze Nood competitie te besluiten met een competitie om het landskampioenschap, waarvan wij thans het tot tevredenheid stemmende resultaat ervaren Maar wij zijn er nog lang niet. Liefst zouden wij natuurlijk we derom zoo spoedig mogelijk willen terug- keeren naar den ouden toestand. De om standigheden van het oogenblik, waarmede wij thans te maken hebben, zijn evenwel van dien aard, dat ook voor de toekomst gesproken dient te worden van een niet normale situatie, welke dus bijzondere natuurlijk den laatsten tijd niet vanaf ge komen, aldus deelde de heer Staal ons mede. Van de vele leden, die hun plicht gedaan hebben in de moeilijke uren bij de verdediging van ons land, zijn geluk kig slechts weinig slachtoffers te betreu ren. Onder deze slachtoffers, tot nu toe 54 in totaal, die door hun dapper gedrag den goeden naam van land en Bond hoog hebben gehouden en die wij in piëteit her denken, bevinden zich geen internationals. Veel materieele schade. Wat betreft de matërieele schade luiden de binnenkomende berichten minder gun stig. Tal van vereenigingen waren tijdens de mobilisatie al ernstig gedupeerd, terwijl de krijgsverrichtingen hier en daar ook nog al wat schade hebben berokkend. Het ledental van den Bond is natuurlijk even eens teruggeloopen. Het zijn voornamelijk enkele oudere leden, die zelf niet meer actief aan het voetbalspel deelnemen en Resolutie aangenomen. De vergadering heeft daarop zich met algemeene stemmen vereenigd met de vol gende resolutie, voorgesteld door den heer J. Moorman, een der afgevaardigden van den K.N.V.B.: ,,De vertegenwoordigers van den Ko ninklijken Nederlandschen Voetbalbond; den Arbeiders-Sportbond; de Federatie van Diocesane Roomsch-Katholieke Voet balbonden in Nederland; den Christelijken Nederlandschen Voetbalbond, op 5 Juli 1940 op initiatief van den secretaris-gene- raal van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen en op uitnoodiging van de Na tionale Stichting voor Lichamelijke Op voeding tezamen gekomen in het gebouw van voornoemd departement, overtuigd van de noodzakelijkheid, dat het Neder- landsche volk ter behoud van zijn eigen volkskarakter, met overbrugging van ver schil van overtuiging op confessioneel en staatkundig gebied, gebracht worde tot nationale eenheid, ter gezamenlijke behar tiging van alle volksbelangen, bereid om tot deze eenheid te komen op het ge bied van de voetbalsport als middel tot lichamelijke oefening en ontspanning van ons volk. overwegende,: dat eenheid ten deze niet bereikt zal worden door de genoemde or ganisaties samen te brengen in een fede ratief verband, omdat daardoor de schei ding op dit gebied naar confessioneele of staatkundige overtuiging niet opgeheven zal zijn; dat slechts door volledige samen voeging in één centrale organisatie de een heid op voetbalgebied zal zijn bereikt; besluiten: te bevorderen, dat de be sturen der VQomoemde organisaties op 20 Juli a.s. tezamen zullen komen om zich te beraden over de samenvoeging van die organisaties wat den Arbei ders-Sportbond betreft uitsluitend voor zijn afdeeling voetbal tot een eenig nationaal lichaam, dat van 1 Augustus 1940 af de voetbalsport in Nederland In haar geheel zal omvatten, organi- - seeren en regelen; aan een raad van voorbereiding, be staande uit één vertegenwoordiger van elk der genoemde organisaties, en wel de hee- ren dr. D. van Prooye (K.N.V.B.), ir. Hopstra (R.K. Federatie), M. G. Schoone- veld (Chr. V.B.) en W. de Munter (Arbei ders-Sportbond), benevens dr. J. J. P. C. van Kuyk als voorzitter, waaraan toege voegd de secretarissen der organisaties, op te dragen vóór 13 Juli a.s. een uitge werkt voorstel te formuleeren en aan de ohderscheidene besturen ter overweging voor te leggen; te bevorderen, dat voornoemde organi saties uitêrlijk op 27 Juli a.s. zullen be slissen over haar oplossing in de te vor men centrale organisatie, zooals die door de voren bedoelde op 20 Juli te houden, besturenvergadering zal worden voorge steld”. Besloten werd de niet ter vergadering vertegenwoordigde Ned. Voetbalfederatie (kantoorvoetbalbonden) alsnog tot het ge zamenlijk overleg toe te laten. WEDSTRIJDEN VAN DE FLAMINGO’S. Het bestuur- van den Nederl. Cricket bond had voor het tijdvak van 23 tot 28 Juli a.s. drie tweedaagsche wedstrijden tegen een elftal van de Flamingo’s vast gesteld. Het bestuur van deze vereeniging heeft echter thans medegedeeld, dat het niet in staat is, de voor deze wedstrijden noodige ploegen in het veld te brengen. Het bestuur van den N.C.B. zal thans trachten tegen het einde van Augustus of begin September een tweedaagschen wedstrijd te laten spelen tusschen ver tegenwoordigende ploegen van de Noor delijke en de Zuidelijke eerste klas. BOKSEN. Het binnenlandsch toerisme. Het binnenlandsch toerisme werd door de omstandigheden sterk gestimuleerd; on danks gedeeltelijke mobilisatie en andere belemmerende factoren was de reislust der leden toch zóódanig, dat 19.477 reisinlich- tingen voor het binnenland werden ver strekt tegenover 19.017 in 1938. De tochten met onbekende bestemming trokken naast vele gerëgelde „klanten” ook nieuwe deelnemers: 373 deelnemers per auto of motor en 539 per rijwiel zwierven op twee tochten m.o.b., resp. door Noord-Oost Nederland en den Gel- derschen Achterhoek. Het rijwieltoerisme kreeg, vooral toen zuinigheid met benzine en auto- en motor- banden geboden was, gelegenheid zich nog meer te ontwikkelen dan in ons land al het geval was; in dat opzicht is 1940 nóg gunstiger geworden! Door de afschaffing van- het jarenlang bestreden provinciale weggeld in Noord-Brabant en den aanleg van het bijzonder fraaie rijwielpad door de duinen van Scheveningen naar de Noord-Hollandsche grens, werd den wiel rijders duidelijk, dat met hun belangen rekening gehouden wordt. Het kampeeren werd meer dan vroeger binnen de sfeer onzer werkzaamheden ge trokken; een speciaal lidmaatschap voor kampeerders, uitgaven te hunnen behoeve en tenslotte de overneming van de Neder- landsche Kampeerkaarten-Centrale door onzen Bond, verschaften ons een leidende positie op dit gebied, waar door leiding en voorlichting der kampeerders nog veel nuttig en verdienstelijk werk te verrich ten valt. Het watertoerisme ondervond uit den aard der zaak weinig tegenslag van den internationalen toestand. Evenals in den winter 1938-’39 bracht die van 1939-’4O ijs, zelfs in record-hoe- veelheden; wij konden ons hart weder ophalen aan de vaderlandsche ijssport en ook het ijstoerisme, dat pas bij langdurige vorstperioden mogelijk wordt, kreeg ruim schoots zijn kans. Onze bureaux onder vonden van dit onverwacht-levendig win- tertoerisme den weerslag; het aantal ver strekte inlichtingen en tocht-ontwerpen beliep niet minder dan 3727; daarenboven werden nog 504 inlichtingen verstrekt over verkeersstremmingen door de vorst Internationaal toerisme. Het internationaal toerisme droeg het stempel van den oorlog; tegenover een to. taal van 53.700 inlichtingen in 1938, be droeg dit aantal in 1939 slechts 36.492. Door deze omstandigheden was de belang stelling voor onze ritten door Frankrijk en naar Roemenië ook gering. Vanzelfsprekend had het ski- en berg- toerisme ernstig te lijden onder den ge spannen internationalen toestand, gevolgd door den oorlog. In den zomer werden ruim 400 inlichtingen op het gebied van het bergtoerisme verstrekt; op skigebied bedroeg dit aantal echter nog geen 100- tal. Wel bracht deze bijzondere winter, althans in begin 1940, voor het eerst in de geschiedenis van de Nederlandsche ski- sport gelegenheid tot skiloopen en skiwed- strijden in Nederland zelf, waarvan onze skiloopers gretig gebruik hebben gemaakt. Het luchttoerisme werd door den oorlog vrijwel lamgeslagen. De bond zal deelnemen aan het opbouw-werk. Wij weten niet, aldus besluit het van vele foto’s voorziene in druk verschenen verslag, hoe na den komenden vrede dé toestand in ons vaderland en de verhou ding tot de buitenwereld zal zijn. Maar wat wij wel weten, is, dat onze Bond zijn deel zal willen verrichten van het op bouw-werk, dat moet volgen. De A.N.W.B. zal den ónverbreekbaren band, welke tusschen Nederlanden en onzen Bond in den loop van eenige tien tallen jaren is ontstaan, weten te hand haven, te verstevigen zelfs als het kan, om het prachtige werk van den Bond voort te zetten niet alleen, maar het uit te breiden, het dieper nog in ons volk te doen wortelen, nóg meer ons volk ten zegen te doen zijn, nóg meer zijn taak ten algemeenen nutte te doen vervullen. PAARDEN. Het Is voor onze voetbalgemeenschap, aldus besloot de heer Staal zijn mededee- lingen, een dure plicht thans de helpende hand uit te steken naar hen, die ons het naaste zijn. Wij hebben in het verleden zoo vaak onze organisatie in dienst gesteld tot hulp van anderen, nu moet het ons een dubbele aanmoediging zijn met al onze krachten iets voor onze eigen slachtoffers te kunnen doen. De algemeene vergadering van C.W.P. wordt gehouden op Zaterdag 13 Juli, des namiddags om half drie, in „Hof van Holland”. Wagenstraat. Het secretariaat van Was- senaar is in handen gesteld van den heer H. G. Th. Remmerswaal, van Egmondt- straat 18 te Voorburg, tel. 771592. De algemeene vergadering van Zuid-Holland wordt Maandag a.s., des avonds om half acht, gehouden bij van Stralen, van Ravensteijnstraat hoek Parallelweg. RESIDENTIERENNERSCLUB „SPARTA”. Morgen houdt Sparta een bijeenkomst m café La Confiance”, Laan van Nieuw- Oost-Indië, waarbij alle belangstellenden hartelijk welkom zijn. De besprekingen over komende wedstrijden beginnen om elf uur. De landelijke fusie. Naar aanleiding van de bespreking, welke werd gevoerd op uitnoodiging van en met de Nationale Stichting voor Licha melijke Opvoeding, om te komen tot meer eenheid in de voetbalsport, achtte noch de heer Boeljon, noch de heer Staal zich thans bevoegd daarover een nadere uit eenzetting te geven. Wel werd erkend, dat men sympathiek stond tegenover dit stre ven, dat voor den K.N.V.B. op zichzelf niet geheel nieuw is en steeds in dezen kring een warme belangstelling heeft ge vonden. De besprekingen hebben zuiver een in- formatorisch karakter gedragen, zoodat dient te worden afgewacht hoe de ver schillende Bondsbesturen zullen reageeren op hetgeen hun afgevaardigden van deze bespreking ter beoordeeling zullen voor leggen. In ieder geval hebben allen hun principieele instemming betuigd en zich kunnen vereenigen met de door onzen afgevaardigde, den heer J. Moorman, voorgestelde resolutie. Bondsbureau een onderhoud gehad met de heeren L. Boeljon en A. J. Staal, resp. hoofdconsul en secretaris-penningmeester van den K.N.V.B., die wij aanstonds be reid vonden onze nieuwsgierigheid te be vredigen, niet alleen voor wal betreft de plannen ten aanzien van de nieuwe com petitie, doch meer nog ten aan zien van het wel en wee van den Bond an het algemeen. Geheel zonder kleerscheuren zijn wij er Avondwedstrijden. Met betrekking tot het Bedrijfstournooi kan worden medegedeeld, dat zich tot heden hiervoor hebben aangemeld Paraat met drie elftallen, Oranjeplein (2), WL (1), HV Gazan (1), Schonberg (1), WBB (3). Wilsonmeters (1), TEDO (2), GZB (1), DDT (2), ATVV (1), Celeritas (1), DEVJO (1) en VDV (1). Vereenigingen. uitkomende resp. in de afdeeling Bedrijf, Zaterdagmiddag- en gewone competitie H.V.B.die alsnog aan het tournooi wenschen deel te nemen, kunnen zich hiervoor nog tot en met Maandag 8 Juli aanmelden bij den heer M. D. Naar, van Heutszstraat 86, alhier. Met het oog op de tijdsomstandigheden 1 is de algemeene vergadering van den 1 A.N.W.B., welke vandaag te Utrecht is gehouden, beperkt gebleven tot de behan deling van eenige huishoudelijke aange- 1 legenheden. De gebruikelijke maaltijden en uitstapjes, die met deze vergadering gewoonlijk samengingen, zijn dus achter wege gebleven. Aan het in deze vergadering uitge brachte jaarveaelag ontleenen wij het vol gende: Het jaar 1939 stond reeds in het teeken van den oorlog, die in September uitbrak en zich geleidelijk uitbreidde. Minder bui- tenlandsch toerisme, aarzelend binnen landsch toerisme, crisismaatregelen op verkeersgebied waren de gevolgen van den oorlogstoestand, waarbij ons land en zijn buurland België aanvankelijk slechts zijdelings betrokken leken te worden en tijdelijk dan ook een verhoogd onderling verkeer te zien gaven. De Bondsbemoeiingen droegen het stem pel van die oorlogsomstandigheden; de mobilisatie bracht moeilijkheden mee voor de houders van grensdocumenten. De A.N.W.B. kwam op voor de belangen van hen, die niet meer kónden autorijden en van hen, wier motorrijtuig gevorderd werd. De bewegwijzering. In 1939 werden 120 nieuwe wegwijzers 1 geplaatst; 66 werden door veranderingen in het wegennet overbodig; het totaal steeg tot 3928. Klein model wegwijzers zijn er nu 217; er werden er n.l. 40 geplaatst, doch 3 vervielen. 179 nieuwe richtings- borden en 42 nieuwe voorrichtingsborden brachten de totalen dezer soorten op resp. 973 en 201. Het aantal waarschu wingsborden kon, hoewel er 24 nieuwe geplaatst werden, toch teruggebracht wor den van 649 op 635. Van de paddestoelen langs de rijwielpaden zijn er thans 1690 aanwezig; de toeneming bedroeg 45 stuks- De moeilijkheden, waarmede de Kon. Ned. Voetbalbond in het teneinde loo- pende seizoen te kampen heeft ge had, zal men moeilijk in de historie van den bond kunnen terugvinden en wel als een unicum in de toekomst in de herinnering achterblijven. De mobilisatie, terstond gevolgd door den buitengewoon strengen winter, alsmede de daarop volgende oorlogs dagen, hebben zelfs een instelling als de noodcompetitie bijna schipbreuk doen lijden, ware het niet, dat men over het bezwaar van het spelen in de zomermaanden heen is durven stap pen. Nog is deze competitie niet be ëindigd en het ziet er naar uit, dat pas tegen het einde van deze maand de beslissing zal vallen voor wat be treft het landskampioenschap. Inmiddels is dan het oogenblik gena derd, waarop men bij den K.N.V.B. voorbereidingen treft voor het nieuwe seizoen, dat in September gewoonlijk een aanvang pleegt te nemen. Gisteravond hebben we nog het ver- heugende nieuws kunnen brengen, dat de vertegenwoordigers van een aantal voetbalorganisaties principieele over eenstemming hebben bereikt inzake plannen om door fusie te komen tot volledige eenheid in de Nederlandsche voetbalwereld. De bijeenkomst, waarin deze belangrijke beslissing werd ge nomen, werd gehouden op uitnoodi ging van de Nationale Stichting voor Lichamelijke Opvoeding in het gebouw van het departement van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, alhier. Vertegenwoordigd waren: de Kon. Ned. Voetbalbond, de Ned. Arbeiders Sportbond, de Federatie van R.K. Voetbalbonden en de Chr. Ned. Voet balbond. geenszins uitgesloten. Hoe het ook zij, wij meenen ons niet aan overdrijving schuldig te maken, indien wij vastleggen, dat tallooze toeschouwers met belang stelling dezen titanenstrijd zullen vol gen. met als slot een zege voor Jaap Stam c.s. Het programma wordt gecom pleteerd met een aantal interessante H. V.B.-ontrhoetingen, zoodat er morgen weer heel wat op voetbalgebied in het Zuiderpark te genieten valt. R.K. NEDERL. VOETBALBOND. In de Westelijke afdeeling van den R.K. N.V.B. rest nog één wedstrijd en wel tusschen V.V.A. en N.E.A., welke öp een nog niet vastgestelden avond in de week zal plaats hebben. Om het kampioenschap van het Westen wordt gespeeld: VVZ HBC. De rest van de competitie is uit gespeeld. OM DEN GEVLEUGELDEN BAL. Het jaarlijksche tournooi van Rising Hope om den Gevleugelden Bal zal wor den gehouden op de Zondagen 7, 14, 21 en 28 dezer. Het programma voor morgen luidt 11 uur: The Rising HopeEDS; 12.15 u.: Steeds VolhardenDHZ; 1.30 uur: DDC DHS; 2.45 uur: FortunaVDL. ZUIDERPARKAVONDWEDSTRIJDEN. Gisteravond is op het R.V.C.-terrein voor de Z.P.-avondserie gespeeld Scheve ningen contra V.I.O.S. De groenhemden verschenen met invallers voor H. de Reijer en Osse, voor wie resp. B. Meere en P. Snabel invielen, terwijl kort na het begin Kok Groos wegens een blessure zich moest laten vervangen. V.I.O.S. telde een 5-tal invallers o.m. voor keeper, links-back, mid-half etc. Kort na het be gin doelpuntte Adriaan v. d. Harst met een hard schot, waarop Oostdijk gelijk maakte. De groen-witten pakten nog eens extra goed aan en wisten door toedoen van Moone nogmaals te doelpunten (21 voor V.I.O.S.) Met dezen stand trad de rust in. Respectievelijk door de Roode (3 maal), Sas (2 maal) en Slootweg no teerden de Buurtwegspelers een min of meer geflatteerde, doch overigens abso luut verdiende 72 victorie. Er was vrij groote belangstelling voor deze zeer spor tieve, door den heer van Breukelen ge leide ontmoeting. Scheveningen ontmoet nu in de volgende ronde Ooievaars. CRICKET. Het programma voor morgen. De Maatschappij Duindigt houdt mor gen de derde meeting van dit seizoen. De beide vorige dagen zijn een succes ge weest en wij vertrouwen, dat ook ditmaal de publieke belangstelling voldoende zal zijn. Het programma is, zooals gewoon lijk, gevarieerd en de inschrijvingen zijn voldoende. Het volgt hieronder met onze voorbeschouwingen. Carmenprijs. Prijzendraverij 4e klasse over 1740 m. Ingeschreven zijn1. Corella, 2. Doctor Scott, 3.Diadema, 4. Dromeleaque, 5. Da rius G, alle 1700 m.; 6. Dumas Hanover, 7. David Volo, 8. Captain Norton, alle 1720 m.; 9. Diana Norton, 1740 m.; 10. Bon Esprit, 11. Boy, beide 1760 m. Doctor Scctt kan een verrassing brengenoveri gens kiezen wij uit de vooropstaande paarden Corella, Dromeleague en Darius G. David Volo valt niet mede, maar moet Dumas Hanover toch kunnen kloppen. Diana Norton is een goed kanspaard evenals Boy, die steeds behoorlijke pres taties levert. Onze keuze is Dromeleague, Boy, Diana Norton. OutsiderDavid Volo. Cleopatraprijs. Prijzendraverij le klasse over 2040 m. Ingeschreven zijn1. Zoon van David Guy, 2000 m.; 2. Barones Spencer, 3. Crack, beide 2020 m.; 4. Abdullah Scott, 2040 m.; 5. Hanover Busybody, 6. Freck- less, beide 2060 m. 7. Allegheny, 2080 m.; 8. Whim, 9. Calumet Cane beide 2100 m. Aan het hoofd vertrekkende moet Zoon van David Guy het een heel eind kunnen brengen. Ernstige bedreiging is te voor zien van Crack en Abdullah Scott. De paarden op 2060 m. bevelen wij niet aan. Daarentegen is Allegheny een mooi kans paard de paarden op 2100 m. hebben een zware taak. Onze keuze isAbdullah Scott, Alle gheny, Crack. OutsiderZoon van David Grey. Consuelaprijs. Prijzendraverij 3e en 4e klasse over 2060 m. Ingeschreven zijn1. Avro, 2. Bobichon, beide 2060 m.; 3. Draisine Scott, 4. Alma Scott, 5. Baron Harvester, 6. Caesar S, 7. Casindra, 8. Amazone G, alle 2080 m.; 9. Benna Dosa, 10. Boyke Norton, beide 2100 m.; 11. Baronesse K, 12. Auguste Norton, beide 2120 m. De rij afgaande valt onze keuze op Bobichon, Draisine Scott, Caesar S, Casindra, Boyke Norton en de beide paarden op 2120 m. Bobichon is steeds bij de voorste paarden, Draisine Scott viel onlangs als favoriet zeer tegen, Caesar S is onwis en Casindra kan beter dan de onlangs getoonde prestatie. Baro nesse K. is op dezen afstand steeds een kwaad concurrent. Wij kiezen: Bobichon, Draisine Scott, Casindra. Coromandelprijs. Heatdraverij over 1700 m. Ingeschreven zijn1. Bonnies Norton, 2. Senator Boga, 3. Fanfare, 4. Admiraal yr®y> alle 1700 m.; 5. Spencer Gay, 6. Kozir B, 8. Determination, alle 1760 m. Senator Boga, Admiral Grey, Bonnie’s Norton kiezen wij in deze volg orde uit de paarden op 1700 m. Job, apeneer Gay, Determination en Kozir B uit die op 1760 m. De handicap der laat ste vier is niet onbelangrijk en wij den- Ken ons den definitieven winner dan ook onder de eerste vier. Stal Geers is sterk vertegenwoordigd met Bonnie’s Norton en Senator Boga. Hij is onze favoriet en wij voorspellen: Moreat Geersen, Admi ral Grey, Job. Clairefontaineprijs. Ren op de vlakke baan over 2000 m. te rijden door heer- rijders, officieren en jockeys. Officieren en heerrijders 3 k.g. ontheffing. Ingeschreven zijn1. Echillais 78 k g 2. Janicule 75 k.g., 3. Alcala 73 k.g.,' 4L hamVl LFurnes 67 k g 6- Abra- laT en fh’ 7’ Ellesn\er® 62 k-K- Als Echil- knm»^ Ellesmere uit het Noorden over- VoTral’ Echm ^Unn? kAansen serieus zijn, twee Lnnh laiS Zal Alcala’ die reeds traint n" Wo.n’ ernsti« blagen. Maar vuur LfnT" Z*1 wellicht Clair in het stellen engen 77 dien wij achter Echillais tegenwn hlJ kan zich ook doen ver* is e™ ?rdlgen door Abraham. Dit paard LevF ™‘eAUw.eling °P Duindigt; hij is uit bloeden Amta en dus van zeer goed den stayerscapaciteiten. De paar- i?aanjan den heer Frowein zijn vooruit- :,"?en houde Janicule vooral in de nriUïV? raden aan: Echillais, Janicule, pretéré Riem. Competitie geëindigd. Met den wedstrijd G.Z.B. 2 contra Nieuw Voorburg in de derde klasse, wel ke door Nieuw Voorburg met 30 werd gewonnen, is de competitie afgesloten. V.D.V. (Vereenigd Door Vriendschap), welke club toegetreden is tot de Be- drijfsafdeeling H.V.B.. speelde tegen een met twee invallers uitkomend D.D.T. een proefwedstrijd en won met 32. V.D.V. heeft zich uitstekend geweerd en kan als een aanwinst in de tweede klasse worden beschouwd. Om den Zilveren Haait. Ook de tweede ontmoeting om den Zil veren Haan is in een nederlaag van Quick geëindigd. Nu was ’t dé derde klasse kampioen Laakkwartier, die de Haantjes een lesje gaf. Het begin was overwegend voor Quick, dat binnen 10 minuten door Arkema en Pronk een nut tigen 20 voorsprong had. Daarna kwa men de bezoekers er beter in en v. d. Roest verkleinde spoedig den achterstand. Enkele minuten later was het 32, door doelpunten van Lagerweij en een kopbal van v. d. Put, waarna in den resteeren- den tijd Makatita en v. d- Roest den ach-, terstand op 43 brachten. In de tweede helft zakte het spelpeil bij Quick, terwijl Laakkwartier door enthousiasme grooter veldmeerderheid kreeg. Nadat Goldman den gelijkmaker had gescoord, gaf Orizande zijn club de leiding (4—5), doch in de volgende mi nuut was de stand weer gelijk. Tenslotte voerden Orizande en Jelders den eind stand op tot 57. Vóór den aanvang heeft de Quickaan- voerder aan Laakkwartier bloemen aan geboden ter gelegenheid van het behalen van het kampioenschap in haar afdeeling. Er was vrij groote belangstelling. SERIEWEDSTRIJDEN VAN R.V.C. Vier K.N.V.B.-ontmoetingen zijn voor morgen vastgesteld in het tweede ge deelte van het Zuiderpark voor de serie- wedstrijden van R.V.C. Om 11.15 uur treedt Terlaak tegen Scheveningen aan. Wij vertrouwen, dat de spelers uit Veur volledig aan den start verschijnen, want dan zullen de groenhemden een heelen dobber hebben om als winnaars te ver trekken. Om 12.30 uur betreedt Jagers het veld tegen V.D.S. Nu de demobilisa tie een voldongen feit is geworden, kun nen de wit-zwarten weer zoo goed als au grand complet aan den start verschijnen en zulks zal zeker noodig zijn om tegen de pittige rood-witten, met Charles de Graaf aan het hoofd, een goed figuur te slaan. Naar onzen gedachtengang zege vieren de Fruitwegspelers. Dm 1,45 uur komt het sterke, enthou siast spelende Ooievaars tegen W.I.K. De Eibers, die onomstootelijk hebben bewe zen, best mede te kunnen in de derde klasse K.N.V.B., zullen den sportief tegenstand-biedenden wit-zwarten Zui- derparkers behoorlijk van repliek dienen. En tenslotte gaat om 3 uur R.V.C. S.V.C. Deze twee Zuiderparkteams heb ben elkaar in de competitie tweemaal ontmoet en evenveel keeren bleef de victorie aan de roodbroeken. Alles, wat zwart-rood is, hunkert er naar, om nu revanche te nemen en zulks is dan ook Het programma voor morgen. Het programma der competitie van den N.C.B. luidt voor morgen aldus: Noord I: ACC—VRA; RW—Haarlem; HerculesSCHC. Zuid I: HDVS—HCC; HCC 2—Sparta; VOCExcelsior. Zuid II: Ajax (L.)—LCC; HBS 2—Quick (H.); HCC 3—VCC. Zuid HI: ASV—HDVS 2; Excelsior 3— Xerxes. Zuid IV: LMCC. OM DEN WASSENAARSCHE COURANT-BEKER. Op 21 Juli wordt een aanvang gemaakt met de wedstrijden om den Wassenaar- sche Courant-beker. Er zijn 12 vierde klasse K.N.V.B.-vereenigingen uitgenoo- digd. De inschrijving sluit 10 Juli bij den heer H. Remmerswaal, van Egmondt- straat 18, Voorburg (tel. 771592), terwijl de loting plaats heeft op Maandag 15 Juli om 8 uur in de Wassenaarsche clubtent, Mariastraat te Wassenaar. De hoofdprijs is een prachtige massief zilveren wissel- beker, beschikbaar gesteld door de Was senaarsche Courant en moet driemaal ge wonnen worden om definitief in het bezit te komen. (Dit behoeft niet drie maal achtereen te zijn). Momenteel is „Pos- talia” in het bezit van het keurig kleinood. Het programma der competitie van den K.N.V.B. luidt voor morgen aldus: KAMPIOENSCHAP. GVAVJuliana. HeraclesFeijenoord. HET WESTEN. Afdeeling II: XerxesDHG, terrein DHC (heden). Schoonhoven—GSV. SportmanBosk. Boys. Alphia—DVS, 2.30 uur. HET ZUIDEN. EindhovenBW (heden). Feijenoord, dat zoo fier aan het hoofd van de kampioenscompetitie prijkt, ziet zich morgen wederom voor een lastige taak gesteld. Zij moet den strijd aanbin den tegen Heracles in Almelo, dat nog slechts één punt in de kampioenscompe titie heeft veroverd en practisch gespro ken voor zijn laatste kans zal vechten. Feit is, dat Heracles in de beide voor gaande wedstrijden tegen Blauw Wit en Juliana het geluk niet aan haar zijde heeft gehad, Feijenoord daarentegen in de gunst stond. Eenige teruggang is der halve mogelijk en vandaar, dat we reke ning houden met het verlies van één punt voor de Rotterdammers, die ove rigens een stootje kunnen verdragen. De „provinciated” G.V.A.V. en Juliana gaan slag leveren in Groningen. Gezien het succes der Limburgers van j.l. Zon dag ligt een nieuwe overwihning van Ju liana wellicht het meest voor de hand. Maar de Groningers zulten, juist voor eigen publiek, wnlen bewijzen, dat ze toch ook met goed recht aan de kam pioenscompetitie deelnemen, zoodat het hier evenmin aan spanning zal ontbre ken. Voor de competitie speelt Xerxes nog een wedstrijd tegen D.H.C. We voorzien hierbij een Delftsche zege. Deze ontmoe ting is op hedenavond 7 uur vastgesteld en wordt gespeeld op het terrein van D. H.C., aangezien Xerxes geen veld be schikbaar heeft. In het Zuiden wordt vandaag in de eerste klasse EindhovenB.V.V. ge speeld. 9 9

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 10