V erbod luisteren van naar buitenlandsche zenders Verordening betreffende het verduisteren 1 TELEGRAMMEN en zons- De balans der Engelsche lucht bombardementen op ons land HET DUITSCHE LEGERBERICHT HET ITALIAANSCHE LEGERBERICHT Tusschen zonsondergang opgang mag geen perceel licht uitstralen STADSNIEUWS HAAGSCHE COURANT VAN ZATERDAG 6 JULI 1930 VIERDE BLAD, PAGINA 2. van Zinloos werden bommen uitgestrooid op de burgerbevolking Thans voorschriften voor verkeersmiddelen met in begrip van fietsn Welken distributiebon heeft men noodig? Predikbeurten 2 BIJZONDERE BIJEENKOMSTEN al DE BUREAUX DER BENZINE-DISTRIBUTIE Verordening vandaag in werking ALGEMEENE DISTRIBUTIEKAART BON 69 BON 85 BON 75 BON 80 „Heldendaden” der Engelsche luchtmacht BROODBONBOEKJE BON 41 t.m. 50 BON 51 t.m. 60 PETROLEUMZEGELS BON 2 MEISJE VERMIST ZONSOP- EN ONDERGANG Bescherming van de Neder* landsche bevolking tegen onjuiste berichten ITALIAANSCHE MINISTERRAAD BIJEEN SCHENKING AAN HET GEMEENTEMUSEUM deze van wor- en van schepen van Bijzondere bepalingen OvergangS' en slotbepaling. ver- Aanvallen op versterkingen in Noord-Afrika af geslagen Van Maandag af gevestigd in het K.LM.-hoofdkantoor Vee gedood. In meer dan honderd gevallen vielen bommen op weilanden, akkers, strand en bosch. Hierbij werden 12 paarden en 51 koeien gedood. Od rijdende treinen. In zeven gevallen werden bommen geworpen en werd machinegeweervuur welkt acht Par. 11. Het doen ophouden van de openbare electriciteits- en gasvoorzie ning ten behoeve der verduistering is verboden. het is gezinnen zijn geworden; 83 woonhuizen zijn geheel vernield, 176 zwaar be schadigd, en van verscheidene hon derden woonhuizen zijn bovendien de vensters en dakpannen vernield. Nu het bedrijf der K.L.M. nog steeds is stilgelegd, is zelfs het oude hoofd kantoor in het centrum van den Haag gedeelte der aan een der In dit verband komen de spionnage- gevallen in de mededeelingen van den Duitschen bevelhebber bedoeld, in een nog scherper licht te staan. Deze lieden zün mede verantwoordelijk voor het leed en de ellende, welke gekomen zijn over rustige bewoners van ons land, die, veelal in den slaap verrast den dood hebben gevonden of hun parti culiere eigendommen zagen vernield. de mogen ge- Hoe zinloos de Engelsche vliegers hun bommen hebben neergeworpen, blijkt ook nog uit hetgeen werd ver woest Twee schoolgebouwen, twee zieken huizen en een inrichting voor geestes zieken werden vernield. Twee kerken en zelfs twee begraafplaatsen werden evenmin ontzien en werden zwaar be- schadigd- half ons thee of half pond koffie geldig tot en met 5 Juli half ons thee of half pond koffie geldig van 6 Juli t.m. 2 Aug half pond tarwebloem of zelf rijzend bakmeel, geldig tot en met 12 Juli een Par. 6 De verduistering ten behoeve van de luchtbescherming moet worden toegepast op alle zaken, inrichtingen, gebouwen, verkeersmiddelen en licht bronnen, voor zoover door deze of uit deze licht naar buiten kan dringen. Par. 7. Alle gebouwen en woningen moeten zoo verduisterd worden, dat er geen licht naar buiten dringt. Par. 8. Alle lichtbronnen, welke ge mist kunnen worden, moeten buiten werking gesteld worden. Elke licht reclame en verlichting van uitstalkas ten moet uitgeschakeld worden. Voor zoover uitwendige verlichting dringend vereischt is, moet deze zoo verduisterd worden, dat vanaf 500 meter hoogte in loodrechte en schuine richting geen lichtschijnsel meer waargenomen kan worden. Par. 9. Bij alle verkeersmiddelen (motorrijtuigen, spoortreinen, trams, schepen, enz.) moet de inwendige ver lichting volkomen worden afgeschermd, opdat geen lichtschijnsel naar buiten valt. uur van Kinder. van kilo suiker, geldig 28 Juni tot en met 25 Juli per bon ca. 100 gram, van 1 Juli t.m. 7 Juli, met 4 dagen extra geldigheidsduur per bon ca. 100 gram, van 8 Juli t.m. 14 Juli met 4 dagen extra geldigheidsduur 2 liter, van 1 t.m. 14 Juli weven stoffen alleen gebruikt worden in het geval, dat met andere verduiste- ringsmiddelen (verduisteringspapier, afsluiten van vensters enz.) een daad werkelijke en duurzame uitvoering van de verduisteringsmaatregelen niet mo gelijk is. Par. 5. Er moet dagelijks tusschen zonsondergang en zonsopgang verduis terd worden. Vele Nederlandsche dakloos 7. Voor de voorverlichting van voertuigen, met inbegrip van fiet sen, mag alleen wit of geel licht gebruikt worden; licht van andere kleur (blauw, rood, groen enz.) is verboden. Als achterlicht mag rood licht gebruikt blijven worden. ERGENS IN ITALIË, 6 Juli (Stefa- ni). Het Italiaansche Hoofdkwartier publiceert het 26ste legerbericht, dat den volgenden inhoud heeft: In Noord-Afrika bedrijvigheid de snelle colonnes en de luchtmacht. Twee krachtige vijandelijke aanvallen op de versterkingen van Capuzzo en Bir Sieman werden afgeslagen. Vier onzer jachtvliegtuigen zijn niet op hun basis teruggekeerd. In Oost-Afrika hebben wij de bezetting van Cassala geconsolideerd. Een vijandelijke luchtaanval op de basis Lugh Ferran- di veroorzaakte geen enkele schade* Een Engelsche luchtaanval op de ba sis van Augusta werd verijdeld door snel optreden van luchtmacht en af weergeschut, waardoor de vijandelijke toestellen van hun actie moesten af zien. Ook een aanval op Palermo werd verhinderd. Vijandelijke vliegtuigen hebben verscheidene bommen laten vallen op het vliegveld van Catania, waardoor een ledige loods getroffen werd en eenige slachtoffers onder het personeel van het veld vielen. De Commissaris van Politie van den justitioneelen dienst C, hier ter stede deelt mede, dat sedert 4 Juli j.l, wordt vermist Johanna Onderwater, geboren te ’s-Gravenhage op 3 Novem ber 1929, wonende ten huize van hare ouders, Lange Beestenmarkt 28. Het meisje is ongev. 1.50 m. lang en heeft donkerblond haar en gave tanden. Zij is flink van postuur en. heeft een gezonde kleur. Het meisje was gekleed in een blauwgeruite jurk, blauwe pull-over, bruine kousen, zwar te schoenen en een zwarte strik in het haar. Op 4 Juli is zij ’s middags on geveer half vier van de dr. Pierson- school aan de Prinsegracht hier ter stede vertrokken. Sedertdien is meisje spoorloos verdwenen. Het niet onmogelijk dat zij met iemand is meegegaan. Dengene, die het meisje na het ge noemde tijdstip nog heeft gezien, of eenige aanwijzing kan geven, wordt verzocht zich ten spoedigste te mei- den op Javastraat 18, bij den Justitio neelen dienst C. Spiritualistische Ethische Stichting, Prin- sessegracht 23, Zondag 10.30 uur Wij- dingsdienst. Toespraak door den heer A. Muis van Rotterdam. Helderziende waar nemingen door mevr. Rosedana. Soefi-beweging Bazarstraat 20. Zondag U uur. Universeele eeredlenst. Spr. de heer A. van Stolk. Onderwerp: „Velen zullen ontwaken ten eeuwigen leven”. Onderlinge Vare. Psychisch Leven, Huize Bethel, Spui 166. Zondag 10.30 uur Wij- dingsdienst. Spr. mevr. Melczarek Tim merman. Maandagav. 8.15 u. openbare seance, spr. mevr. Melczarek-Timmer- man, Woensdagavond 8.15 uur openbare psychom. séance, spr. mevr. Mayer- Lütt. Cijfers, die een felle aanklacht inhou den tegen het onverantwoordelijk op treden der Engelsche luchtmacht boven ons land, werden hedenmorgen op de dagelijksche persconferentie bekend gemaakt door Hauptmann Schönleben van den luchtafweerdienst der Sicher- heitspolizei. De Engelschen hebben achtereen volgens Polen, Noorwegen, België en ook Frankrijk in den steek gelaten en ten aanzien van ons land staat de zaak niet anders. „In den steek ga laten” is eigenlijk niet de juiste inter pretatie. Het is veel erger. Engeland valt ons land, dat zijn bondgenoot was, herhaaldelijk met bommen aan, Deze bommen men weet het uit de schier dagelijksche berichten teisteren uit sluitend de burgerbevolking, die haar offers aan menschenlevens en eigen dommen brengt. x De balans van 1 Juni tot 5 Juli. In de periode van 1 Juni tiet 5 Juli hebben zich 191 Engelsche bom aanvallen op ons land voorgedaan, waarvan 90 pCt. op steden, dorpen en vlekken, waarin geen militaire objec ten aanwezig zijn. Onder de burger bevolking vielen dientengevolge 103 dooden, terwijl 98 personen zwaar ge wond en 49 lichtgewond werden. De zeer lichte verwondingen zijn niet me- degeteld. Ned. Protest, bond, aula 2e gymnasium, Bildersstraat (ingang Neuhuyskade), 10.30 uur dr. H. Faber, van Schiedam, Remonstr. Geref. gem.. 10.30 uur dr. J. C. A. Fetter. Doopsgez, gem., 10.30 u. ds. A. Keuter. Luth. gem., 10,30 uur ds. A. de Kat An- gelino, van Emmen. Lutherkapel, Haverschmidtstraat 57, 10.30 uur ds, C. Riemers. Waalsche kerk, 10.39 uur ds M. Miche- ifarrer Kaetzke icientist, Andr. Par. 12. De controle op het verduis teren geschiedt door de bevoegde Nederlandsche politie-organen. Aan mogelijke directe instructies vanDuit- sche politie-organen moet ook dan ge volg gegeven worden, wanneer deze in strijd zijn met instructies van de op zichzelf bevoegde Nederlandsche poli tie-organen. Par. 13. 1. Hij, die in strijd handelt met bepalingen van deze verordening, wordt gestraft met een geldboete van hoogstens 150 gulden of met hechtenis van hoogstens 4 weken. 2. Het in strijd handelen als bedoeld in alinea 1 moet als een overtreding worden beschouwd. Par. 14. Alle in Nederland uitge vaardigde voorschriften en regelingen betreffende het verduisteren treden buiten werking, voor zoover zij in strijd zijn met de bepalingen van deze verordening; hiervan zijn uitgezonderd de bijzondere bepalingen voor de Duit- sche weermacht. Par. 15. Deze verordening treedt in werking op den dag van haar afkondiging .(6 Juli). 265 millioen beschikbaar wordt steld voor de marine en een schadeloosstelling wordt t kend aan Italiaansche burgers, oorlogsschade hebben geleden. Aan het einde der vergadering her dacht de Duce den heldendood van maarschalk Balbo en bracht hij hulde aan diens nagedachtenis. i Tijden» 191 Engelsche luchtaan- I vallen op Nederlandsch gebied j— i i i i i i afgegeven op rijdende treinen, geen militairen vervoerden. In gevallen werden gas-, water- en e’ec- trische leidingen vernield. Broeikassen en boomgaarden, voetbalvelden en een zweefvliegterrein bleven al evenmin gespaard. Een bijzonder ergerlijk geval deed zich voor, toen door het mitrailleur- vuur van een laag-vliegende machine een oude man en twee kinderen wer den gedood. Veerbooten, met burgers bezet wer den ook aangevallen. De booten werden beschadigd of de veerdiensten werden gestoord. Vreedzame visschersschepen op zee ontkwamen ook niet aan bom bardementen en beschietingen. Tot zoover de balans van de activi teit der Royal Air Force boven ons land, gericht tegen de vreedzame bur gerbevolking. Deze cijfers houden, zoo- als gezegd, een scherpe aanklacht in. Het Nederlandsche volk zal deze cij fers niet vergeten. Zondag 7 Juli: zonsopgang 5.26 uur, zonsondergang 10.03 uur. Maandag 8 Juli: zonsopgang 5.27 u., zonsondergang 10.03 uur. gevangenisstraf van ten hoogste jaar en met geldboete van ten hoog ste 100.000 gulden of met een van de ze straffen. In bijzonder ernstige ge vallen kan gevangenisstraf van ten hoogste 10 jaar en een geldboete van onbeperkte hoogte of een van straffen uitgesproken worden. 2) De gebezigde ontvangtoestellen moeten in elk geval verbeurd-ver- klaard worden. 3) Hij, die berichten, die hij, direct of indirect, door een ingevolge alinea 1, verboden handeling verkregen heeft, opzettelijk verspreidt, valt eveneens onder de strafbepalingen van alinea 1. 4) Handelingen, in alinea 1 of 3 ge noemd, worden als misdrijf be schouwd. Paragraaf 3. 1) De strafvervolging op grond van péragraaf 2 vindt slechts plaats op bevel van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied. 2) Het bevel ingevolge alinea 1 is aan geen termijn gebonden. Het kan zich bepalen tot bepaalde personen. Paragraaf 4. Deze verordening treedt in werking op den dag van afkondiging (dus 6 Juli). VROEGERE DUITSCHERS EN ITALIANEN IN ENGELAND MOETEN ZICH MELDEN LONDEN, 6 Juli (Reuter). De mi nister van Binnenlandsche Zaken heeft bekend gemaakt, dat alle vroegere Duitsche, Oostenrijksche en Italiaan sche mannen en vrouwen, die thans de Engelsche nationaliteit bezitten, zich Zondag of Maandag bij de poli- tie-autoriteiten moeten melden. De be paling geldt niet voor leden van de Britsche weermacht en voor personen beneden zestien jaar» In het heden uitgegeven verordenin genblad (no. 9) is afgekondigd een verordening van den Rjjkscommissa- ris voor het bezette Nederlandsche gebied ter bescherming van de Neder landsche bevolking tegen onjuiste be richten. De verordening luidt: Paragraaf 1. Door middel van de radio mogen slechts uitzendingen beluisterd den, die uitgezonden worden: 1) Door zenders binnen het door de Duitsche Weermacht bezette Neder landsche gebied, 2) door zenders binnen het Groot- Duitsche Rijk met inbegrip van het protectoraat Bohemen en Moravië, als mede van het gouvernement generaal voor het bezette Poolsche gebied, 3) door zenders, die aangesloten zijn op een van de onder nummers .1 en 2 genoemde zenders. Paragraaf 2. 1) Hij, die een anderen, dan de in paragraaf 1 opgesomde zenders opzet telijk beluistert, wordt gestraft met Verkeersmiddelen (ook fietsen). Par. 10. Alle verkeersmiddelen (met inbegrip van fietsen) moet van afge schermde verlichting worden voorzien, en wel; 1) De voorlampen der voertuigen moeten zoo worden afgeschermd, dat slechts een horizontale opening van Het Verordeningenblad voor het bezette Nederlandsche gebied (no. 9) bevat o.a. een verordening van den Rijkscommissaris voor het be zette Nederlandsche gebied betref fende het verduisteren. Deze verordening luidt als volgt te groot geworden. Een ruimte is nu afgestaan distributie-diensten. Met ingang van Maandag 8 Juli a.s. zullen, zooals de Rijksinspeeteur het verkeer in het district Zuid- Holland te den Haag (personen vervoer), mededeelt, de bureaux van zijn inspectie gevestigd zijn in het K.L.M.-gebouw, Hofweg 9, voor zoover het betreft motorbrandsteffen-distribu- tje. De bureaux zijn te bereiken onder telefoonnummer 180070. 5-8 c.m. lengte en 1 cm. hoogte in het midden het licht naar buiten laat schijnen. 2. De voorlampen van fietsen moeten zoo worden afgeschermd, dat slechts een horizontale opening van 35 c.m. lengte en 1 c.m. hoogte in de onderste helft het licht naar buiten laat schij nen. 3. De achter- en stoplichten moeten bij alle voertuigen, met inbegrip van fietsen, naar boven afgeschermd blij ven branden. 4. Richtingaanwijzers mogen worden gebruikt. 5. Motorrijtuigen rijden op open straatwegen met afgedekte voorlam pen en zoeklicht. Bij verkeer van tegengestelde richting en in bebouwde kommen moeten de stadslichten aan gestoken worden. Het rijden met pai- keerlichten is verboden. 6. Parkeerende voertuigen moeten naar voren en naar achteren door af geschermde lichten zichtbaar zijn. tenmarkt 102, Sabbatmorgen 10 uur Bijbel studie, 11 uur predicatie (verschillende sprekers). Gemeenschap der Zevende Dags Adven tisten, gebouw Aurora, Assendelftstraat 18. Eiken Sabbatmorgen 10.30 u. samenkomst Zevende Dags Adventisten, geb. „Fila- delfia”. de Ruyterstraat 90, Eiken Zater dag (Sabbat), 11 uur prediking. Verschil lende sprekers Hersteld Apostolische Zendinggemeente (Stam Juda), Willemstraat 69. dienst 10 u en 6 u. Leger des Heils, Prinsegracht 57, 10 uur heiligingssamenkomst, 7.30 u, verlossings- samenkomst. Leider majoor W. Malcorps Korte Molenstraat 23, 10 uur heiligings samenkomst, 7 30 uur verlossingssamen- komst. Leidster: adjudante H. v. d. Vosse. Fisherstraat 78, 10 uur heiligingssamen komst, 7.30 uur verlossingssamenkomst Leidster: kapiteine F. Staüdt. Jacob Catsstraat 240, 10 uur heiligings samenkomst, 7.30 uur verlossingssamen komst, Leidster: adjudante A. Stapersma. Linnaeusstraat 205-207. 10 uur heili gingssamenkomst, 7.30 uur verlossingssa menkomst. Leidster mevr. It. kolonel Grimijser. Hemsterhuisstraat 176a, 10 uur heili gingssamenkomst, 7.30 uur verlossingssa menkomst. Leidster: brigadier M. Scherer. Ned. Leger des Heils, Lange Beesten markt 108, 9.30 uur, 3 uur en 7.30 uur Wijdings-heilsdiensten, geleid door kom- mandant G. Maste. Kerk van Jezus Christus v. d. Heiligen der laatste dagen, Loosduinschekade 11, 10.30 uur en 5 uur. Vrije Katholieke kerk, St. Albaankerk, Rietzangerlaan 2a, 10.30 uur Gez. H. Mis. Oud Katholieke kerk, Juffrouw Idastraat 7, H. Dienst, 10 uur. Scheveningen. Nieuwe Badkapel, 10.30 uur ds. Even- huis. Evangelisatie „De Heer zal voorzien”, Wimpelstraat 2, 10 uur en 6 uur de hee- ren Staalman, van Huizen (N.H.) en van Essen van Leiden. Pinkstergemeente, Tholenschestraat 129, 10.15 uur en 7 uur de heer G. van Polen. Geref. gem., N. Laantjes 120, 7 uur ds Honkoop. Oud Geref. gem., Westduinweg 10, 10 u. en 6 u. ds. B. Hennephof, Ned. Herv. vereen., Menninckstraat 41, 10 uur en 6 uur leesdienst. Nieuw Hersteld Apost. Zendinggemeen te, Visschershaven 77, samenkomst 10.15 u. Leger des Heils, Wassenaarschestraat 2c, 10 uur heiligingssamenkomst, 7.30 uur ver lossingssamenkomst. Leidster: adjudante E. Kickhefer. Loosduinen. Stichtingskerk Bloemendaal, J0 uur 2.30 uur ds. Boswijk, Geref. kerk (dorp) 10 uur ds. W. A. Wiersinga; 5 uur ds. J. Smelik. Leyenburg 9 en 11 uur ds. J. Smelik, 5 uur ds. W. A. Wiersinga. Vereen, van Vrijz. Gods. Herv. (Chr. school Juliananstraat 7) 10.30 uur dr. J. P. Cannegieter van Oudshoorn. Wassenaar. Ned. Herv. kerk (Schoolstraat), 10.05 u. ds, ten Kate, 5.30 uur ds. Bonders. Kievitkerk, 10.05 uur ds. Honders. Ned. Protestantenbond, 10.30 uur ds. J. IJntema, van Haarlem. Rijswijk. Ned. Herv. kerk, 10 uur ds. v. d. Veen en 6 uur ds. J, Roodenburg. werden 103 personen gedood 98 personen zwaar en 49 personen licht gewond REYNAUD’S TOESTAND WEKT BEZORGDHEID VICHY, 6 Juli (Reuter). Naar Ha vas verneemt, geeft de gezondheids toestand van Reynaud aanleiding tot ernstige bezorgdheid. VERTEGENWOORDIGERS VAN ENGELSCHE PETROLEUM- BELANGEN MOETEN ROE MENIE VERLATEN. MOSKOU, 6 Juli (D.N.B.) Volgens den radio-omroep te Moskou heeft de nieuwe Roemeensche regeering beslo ten, dat dertig vreemdelingen, die de Engelsche petroleumbelangen verte genwoordigen, het land binnen 24 uur moeten verlaten. Diplomatieke stap pen van het Engelsche gezantschap hebben in dit besluit geen verandering gebracht, ROME, 6 Juli (Stefani). De minis terraad is vanochtend bijeengekomen onder voorzitterschap van den Duce. Een wetsontwerp, waarbij maarschalk Graziani tot gouverneur-generaal van Libye wordt benoemd, werd goedge keurd, evenals een ontwerp, waarbij ge— werken ten behoeve van een ontwerp, waarbij - toege- die lin Moreau. Duitsche kerk, 10.30 uur p First Church of Christ. Si Bickerweg 1, Holl. 9.45 v.m. Eng. 11.15. Onderwerp: God. Gulden tekst: Openba ring 7:12. Duinoordkerk, 10 uur ds. Creutzberg, 10 uur jeugdkerk ouderen, ds. J. J. v. d, Wall, 10 uur jeugdkerk jongeren mej, W. Engelen. Nassau jeugddienst, Duinzichtkapel, van Hogenhoucklaan, 10.30 uur de heer A. de Vries. Geb. Eltheto, Azaleaplein 2, 10.30 uur dr. Th. C. Vriezen. Vrijz. Hervormden, Beeklaan hoek Hout- rustweg, 10.30 uur ds. A. Trouw. Vrijzinnig Hervormden, 3e v. d. Bosch- straat, 10.30 uur ds. P. L. L. Post. Vrijz. Chr. Jongerenkerk, (15 j. ouder), Bondshuis Houtrustweg 3, 7.30 u. jhr. ir. A. C. D. de Graeff, Stads-Evangelisatie, Geref. Kerk-Oost, lokaal Hannemanstraat, 7 uur samenkomst Spr. de heer E. van Kamp. Stads-Evangelisatie, Geref. Kerk-West, lokalen N. Zuiderkerk, Kockstraat 134, 8 u. samenkomst. Geref. kerk in hersteld kerkverband, clubhuis van Speykstraat 153, 10.15 uur ds. Hasper. Chr. Geref. gem., Eben Haëzerkerk, Snoekstraat 10 uur en 5.30 uur ds. Nieu- wenhuyze. Jerusalemkerk, Pomonaplein, 10 uur en 5.30 uur ds. de Jong. Beatrix- school, Linnaeusstraat, 10 uur en 5.30 uur stud. J. Eerland. Geref. Gem., Oude Boomgaardstraat 43, 10 uur en 4.30 uur ds. Honkoop. Oud Geref. Gem. (Centrum), geb. Chr. Soc. Belangen, Prinsegracht 75, 10 uur en 5.30 uur ds. van Dijk. Oud Geref. gem., Wesselsstraat 49, 10 uur en 5.30 uur leesdienst. Vergadering der geloovigen, Rozenburg straat 7, 10 uur samenkomst. Geb. de Ruyterstraat 67, 10 uur en 6 uur ds. J. P. Paauwe. Dunne Bierkade 16, 10 uur eeredienst, 6 uur Prediking des Woords. Vrije Evang. gem., Zuid-West Buitensin gel 112114, 10 uur en 5.30 uur ds. Vas- seur. Evangelisatie „Nazareth”, Fagelstraat 22, 10.15 uur en 7 uur samenkomst, de heeren v. Polen en Susan. Lokaal Kempergtraat 15, 10,15 uur bij eenkomst v. geloovigen. Spr. de heer H. Booms v. Rotterdam. Christen-gemeenschap, Assendelftstraat 18, 10.15 uur Heiligingssamenkomst (H. Avondmaal) en 6 uur de heer J. Kal, van Amsterdam. Christen-gemeenschap, Bew. t. Rel. Vernieuwing, Groot Hertoginnelaan 4, 10 uur Menschenwijdingsdienat. Christ, gem. Eliëzer, Beeklaan 296, 10 uur en 7 uur prediking. Pinkstergemeente „Maranatha”, geb. Trompstraat 25, 10.15 uur en 8 u. samen komst, Baptisten-gemeente, kerklokaal v. Dijck- straat 149, 10 uur en 5.30 uur prediking ds. J. B. de Neef (H. Avondmaal). Baptisten-gemeente kerkzaal Zuid-Bin- nensingel 10, 10 uur prediking en 6 uur Doop en H Avondmaal ds. de Jong. Oud Baptisten gem., Zuid-West Buiten singel 39, 10.30 uur prediking, ds. B. Fa- brie, 6 uur (H. Avondmaal). Oud Baptiste-gemeente, Boylestraat 51, 10.30 uur en 7 uur prediking ds. H. van Qsenbruggen. Zevende Dags-Baptistengemeente, lokaal C.J.MV,, Heelsumgtraat 159, Zaterdag (Sabbat) 10.30 uur v.m. ds. P. Taekema.' Kerkgenootschap der Zevende Dags-Ad- ventisten, lokaal „Maranatha”, Lange Bees- Aanvallen op vliegvelden en BERLIJN, 6 Juli. (D.N.B.) Het Op perbevel der Weermacht deelt mede „Kapitein-luitenant Prien heeft met zijn duikboot op een tocht tegen den vijand, waarvan hij zoo juist is terug gekeerd, in totaal 66,587 ton vijande lijke koopvaardijscheepsruimte tot zin ken gebracht. Dit is het grootste resul taat, dat tot dusverre op een enkelen tocht tegen den vijand bereikt is. Afdeelingen Duitsche vliegtuigen hebben wederom in Zuid- en Midden- Engeland met goed gevolg vliegvel den, haven- en spoorweginstallaties en tanks aangevallen. Bij Plymouth zijn petroleumtanks in brand geraakt en ontploft. Andere doeltreffende aan vallen waren gericht op Britsche oor- logs- en koopvaardijschepen. In het Noorden van de Noordzee slaagden vliegtuigen van het type „Arado 196” er in, een vijandelijke duikboot tot zinken te brengen en een tweede te beschadigen. In het Kanaal is een vijandelijk koopvaardijschip van 8000 tot 10.000 ton tot zinken gebrachttwee andere vrachtschepen, tezamen 8000 ton me tende, werden beschadigd. Op verschillende plaatsen aan de kust van Nederland en België, alsmede in Noord- en West-Duitschland hebben door den vijand neergeworpen bom men geen materieele schade aange richt, doch wederom werden eenige burgers gedood. Vijf vij andelijke vlieg tuigen zijn neergeschoten door Duit sche jagers, twee werden des nachts door afweergeschut neergehaald. Eep luchtdoelbatterij der marine heeft bo vendien aan de Westkust van Slees- wijk-Holstein een Britsch vliegtuig van het type „Handley Page” neerge schoten. Een eigen vliegtuig ging loten”. Geb. Chr. Belangen, Oranjelaan 26, 10 uur dr. L. D. Terlaak Poot. Voorburg. Ned. Herv. kerk, Heerenstraat, 10 ds. A. Hoekert, 7 uur dr. J. J. Stam, Rotterdam, „Vreugd en Rust”, Kir kerk, 10 uur de heer A. v. d. Rest; Sevenbergestraat. 10 uur ds. J. Rooden burg. Geref. kerk (Laan van Oostenburg), 10 uur ds. K. Schouten van Wateringen, 5 uur cand. Marseille v. Katwijk a. Zee. Noorderkerk, Bijderdijklaan, 10 u. cand. Marseille, 5 u. ds. mr. W. S. de Vries. Vereen, v. Vrijz. Godsd.. gebouw Fran- sche gem., 10.30 uur ds. P. Vis. Effathakapel, 10 uur ds. mr. W. S. de Vries, 5 uur ds. K. Schouten. Leidschendam. Ned. Herv. kerk, 10 uur» en 5 uur ds. Vermet. Geref. kerk, 10 uur ds. M. Boukema en 5 uur ds. Pestman, Naar wij vernemen heeft de bekende Rotterdamsche musicus en componist de heer Bart Verhallen, die dezer dagen overleden is, een belangrijke col lectie muziekwerken, composities e.d. aan het Gemeentemuseum van den Haag nagelaten. Algemeene bepalingen Par. 1 Het verduisteren geschiedt ten behoeve van de verdediging van het land en van de bescherming van het leven en het eigendom der burger bevolking tegen luchtaanvallen voor den duur van den oorlog. Par. 2. (1) De eigenaar is in begin sel verantwoordelijk voor het ver duisteren. (2) Hij, die de te verduisteren zaak, inrichting, woning en dergelijk daad werkelijk in zijn bezit heeft (bijv, be zitter, huurder enz.), is in plaats van den eigenaar verantwoordelijk. (3) De eigenaar van die zaak, inrich ting enz., die verduisterd moet worden, moet lederen maatregel van dengene, die verantwoordelijk is, dulden, die voor de uitvoering van de verduiste ring noodig is. Par. 3. De kosten van het verduiste ren worden gedragen doag dengene, die verantwoordelijk is voor het verduis teren, tenzij uit wettelijke bepalingen of uit contractueele verplichtingen iets anders volgt. Par. 4. Voor de uitvoering van verduisteringsmaatregelen

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 14