Fransche van vertraagd Ciano te Berlijn aangekomen Ontwapening marine en luchtmacht 1940. No. 17614. Hitler van Geestdriftige ontvangst te Berlijn Maandag 8 Juli. de de van regeering Syrische oppositieleider vermoord De Engelsch-Iersche betrekkingen Langdurige bespreking met Hitler Een verklaring Fransche HET CORPS DIPLOMATIQUE VERLAAT DE STAD Fransche vliegers bom bardeerden Gibraltar Triomftocht naar Rijkskanselarij - PRIJS DER ADVERTENTIËN: PRIJS DEZER COURANT: MET INGANG VAN 15 DEZER historische Herwonnen vrijheid der Fransche diplomaten. De Fransche dagbladen bespreken uitvoerig den Engelschen aanval van Fransche zee-officieren mogen geen Britsche onderscheidingen meer dragen. De Fransche admiraliteit deelt vol gens een bericht uit Vichy mede: Wegens den laffen aanval der Brit sche marine op onze vloot, die ont wapend werd, is het den Franschen zee-officieren verboden, Britsche on derscheidingen te dragen. dat moge De affaire van Mers-el-Kebir wijzigt den toestand. Het is Frankrijk van nu af veroorloofd aan zijn eigen toekomst te denken. Wanneer de kanonnen der homefleet Franschen oorlogsschepen beschadigden, hebben zij ons een te genprestatie geleverd: de herwonnen vrijheid der Fransche diplomatie. heeft „Dun- Deze courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen BUREAUXWAGENSTRAAT 35—37 Telefoon 116300 (zeven lijnen) Giro No. 12500 Tegenspraak van bewering van Amerikaansch journalist inzake intimidatie Van 15 regels 1.50. Iedere regel meer tot 10 regels 40 ct., daarna iedere regel meer 50 ct. Reclames 90 ct per regel. Bewijsnummers 5 ct, fr. p. post 10 ct Incasso binnen de stad 5 ct., buiten de stad Volgens posttarief. Bij «vooruitbetaling: Kleine Advertenties 90 ct.; Dienstaanbiedingen 70 ct Advertentiën waarin voorkomt „Brieven aan het bureau van dit blad" 10 ct meer. dankbaarheid. Toen de kwam, begonnen alle kerkklokken van Groot-Berlijn te luiden. Officieel wordt nog gemeld; De Italiaansche minister van buiten- landsche zaken is om 12.30 uur door den Führer ontvangen. Graaf Ciano werd door den chef van het protocol, gezant Dörnberg, in het kasteel Belle vue afgehaald. In de auto zat ook am bassadeur Alfieri. In het portaal der Rijkskanselarij werd de Italiaansche minister van bui- tenlandsche zaken door den chef van de Prasidialkanselarij van den Führer, staatsminster Dr. Meissner, begroet, alsmede door den adjudant van den Führer, Gruppenführer Bormann. In het werkvertrek van Hitler begon nen daarop; in aanwezigheid van den rijksminister van buitenlandsche za ken, de besprekingen tusschen den Führer en den Italiaanschen minister van buitenlandsche zaken. Aanwezig waren verder, zooals reeds gezegd, de ambassadeurs Alfieri en von Mackensen, staatminister Dr. Meissner en gezant Schmidt als tolk. De besprekingen in de rijkskanselarij waren te 2.15 uur n-m. beëindigd. In aansluiting hierop gaf minister von Ribbentrop ter eere van den Italiaan schen gast, een lunch in hotel Adlon. ’s Middags recepieerde de Italiaan sche minister, waarna von Ribbentrop een receptie hield, waaraan, behalve vertegenwoordigers van staat, partij en weermacht, het gevolg van graaf Ciano en de leden van de Italiaansche ambas sade ter Berlijn deelnamen. De diplomatieke redacteur van Ste- fani telefoneerde gisteren uit Berlijn, dat de politieke ontmoeting te Berlijn voorbestemd is, historische beteekenis te krijgen, niet alleen voor de vraag stukken van den oorlog, doch ook voor de vraagstukken van den vrede en den herbouw. Om begrijpelijke redenen is het niet mogelijk iets te zeggen, of voorspellingen te doen omtrent de bij zonderheden der besprekingen. De hoo- ge vertegenwoordigers van de beide as mogendheden zijn het volkomen eens geworden, zoowel wat betreft de voort zetting en de ontwikkeling van deq_ oorlog, als ten aanzien van den op bouw van een nieuw Europa. „Rome en Berlijn marcheeren gezamenlijk op.” „Rome en Berlijn marcheeren gelei delijk op”, zoo noemen de Italiaansche bladen de bijeenkomst van den Führer met Ciano, die, al valt zij ook in het kader van geregelde ontmoetingen tus schen de vertegenwoordigers der spil- mogendheden, toch een bijzondere be teekenis heeft. Geheel Europa, zoo schrijft de „Gion- nale d’ Italia”, ziet op naar de Rijks» hoofdstad en voelt, dat een nieuw tijd perk in de geschiedenis van den oor log begint. Na de ineenstorting van Frankrijk is Engeland thans geïsoleerd. De beide imperiale democratieën, welke gisteren nog als door een eeuwigdurend pact verbonden schenen, zijn thans ge scheiden en vjj<andig tegenover elkaar. Tegelijkertijd is de geheele zwakte en waardeloosheid van haar regime aan het licht gekomen. Des te nauwer ver een igd zijn daarentegen de spilmogend- heden, welke zich thans met haar ge weldige krachten opmaken voor den laatsten wapenstrijd en voor een niet»» we politieke orde in Europa. Het i» derhalve begrijpelijk, dat op dit mo ment Duitschland en Italië beraadsla gen, teneinde de plannen, de initiatie ven en de acties te volmaken en in overeenstemming te brengen. Hun po litieke en militaire kameraadschap vloeien thans als gevolg van nieuwe ge vechten ineen, waarin beiden vastbe sloten hun geheelen wil en al hun on uitputtelijke krachten inzetten voor de taken voor den constructieven opbouw. Ciano naar het Westfront vertrokken. Graaf Ciano is gisteravond per extra- trein uit Berlijn vertrokken, om een bezoek te brengen aan de bezette ge bieden in het Westen. Het plan is. dat deze reis twee dagen zal duren en door de belangrijkste gebieden van het vroegere Westelijk front zal voeren, Verscherping ingetreden Stefani verneemt uit New York, dat men aanneemt, dat de Britsche regee- ring het voornemen heeft het West- minster-statuut te schenden, gelijk ook reeds het geval was in Zuid-Afrika. De Engelsche regeering zou het voor nemen hebben bevel te geven tot be zetting van de lersche havens. De steeds dreigender houding der Engelschen tegenover Ierland heeft in lersche kringen in de Vereenigde Sta ten toenemende verontwaardiging ge wekt. Wat betreft de zeer schandelijke intimidatiemiddelen, welke toege- past zouden zijn om de Fransche vloot tot overgave aan Duitsch land te bewegen, verklaar ik cate gorisch, dat deze geheel en al ver zonnen zijn. Vooral is op geen en- Voor 's-Gravenhage bij vooruitbet per 3 mnd. met „Kikeriki”, „De Nieuwste Mode”. „Koloniaal Bijblad” en „Letterkundig Bijblad” f 3.Franco per post met Mode blad 4.zonder Modeblad 3.75. Buitenland 9-Landen waarop het verlaagd intern, drukwerk-posttarief van toepassing is 7.p. kw. Bij postkantoren tegen de geldende goedk. abonn.prijzen. Afz. nummers 5 ct., fr. p. post 10 ct. kele wijze gedreigd met het inter- neeren van de vrouwen der Fran sche marinemdnschappen in een concentratiekamp, indien de Fran sche schepen niet aan Duitschland zouden worden uitgeleverd.” genomen, naar de Rijkshoofdstad terug. Te zijner verwelkoming waren aan wezig generaal-veldmaarschalk Göring, generaal von Brauchitsch, admiraal Rader, de plaatsvervanger van den Führer, rijksminister Rudolf Hess, de gouwleider van Groot-Berlijn, rijks- ministef dr. Göbbels en met hen de hoogste vertegenwoordigers van weer macht, staat en partij. De bevolking van Berlijn brak, toen zij den Führer zag, in een geestdriftig gejubel uit en vergezelde hem op zijn weg langs de met bloemen bezaaide Naar Reuter uit Damascus meldt, is aldaar de Syrische oppositieleider Schah Bandar vermoord. Schah Ban dar werd in nationale Arabische krin gen als afhankelijk van Engeland be schouwd. In aansluiting hierop heeft de Fran sche regeering generaal Huntziger op gedragen, de Duitsche wapenstilstands- commissie de volgende verklaring te doen toekomen „De Amerikaansche journalist Knic kerbocker heeft in een artikel van 4 Juli verklaard, dat de Duitsche regee ring de uitlevering van de Fransche vloot heeft geëischt, dat de Duitschers geen middel onbeproefd hebben gela ten. de Fransche marine te intimidee- ren en haar tot overgave te bewegen, dat de Duitsche autoriteiten de Fran sche admiraliteit heeft medegedeeld, dat alle vrouwen van officieren en be manningen van deze vloot, in concen tratiekampen geïnterneerd zouden wor den, indien de Fransche vloot zich niet overgaf. De Fransche regeering spreekt uit drukkelijk al deze leugenachtige bewe ringen tegen. Zij zal in de pers een ge lijkluidend communiqué publiceeren.” Het D.N.B. meldt uit Bern: Uit vichy is het volgende bericht ontvan gen over het in beslagnemen door de Engelschen van de Fransche oorlogs schepen, die zich in de havens van Plymouth, Portsmouth en Southamp ton bevonden. Allereerst is de Fran- £che admiraal de Villain bij het aan toeken van den dag plotseling gevan- ®en genomen en van zijn staf geschei den. De Engelsche strijdkrachten, die *°oals Churchill al heeft gezegd, nu- Een communiqué van Havas maakt bekend, dat Italië er spontaan in heeft toe gestemd de bepalingen in het wapenstilstandsverdrag betreffende de Fransche marine en het Fransche luchtwapen soepeler uit te leggen. Het Fransche telegram, waarin hierom werd verzocht, heeft een telegram gekruist van de Wapenstilstands- commissie te Turijn, waarin Frankrijk alle vrijheid werd gelaten wat betreft de voorloopige toepassing van de bedoelde bepalingen. Berlijn had Rome de vrije hand gelaten om deze beslissing in de Middellandsche Zee te nemen. Zaterdagavond zijn verscheidene verkenningsvliegtuigen van onbeken de nationaliteit op groote hoogte over Gibraltar gevlogen, meldt het D.N.B. uit Madrid. Van middernacht tot zeven uur ’s ochtends is te Gibral tar krachtens een nieuwe verordening elk geluidssignaal verboden om ver warring met alarmsignalen te voor komen. De „Algemeene Algerijnsche berich tendienst” meldde Zaterdag uit Al giers: De Britsche oorlogsschepen, die Woensdagmiddag strijd geleverd hebben met de op de reede van Oran liggende Fransche oorlogsschepen zijn Donderdagmorgen om negen uur in de omgeving van het eiland Aldoran, halverwege tusschen Oran en Gibral tar waargenomen. Zij voeren met de grootste snelheid naar Mers-el-Kebir. Drie vap onze schepen, die gedurende den strijd op den derden Juli het zwaarste beschadigd werden, zijn ge kenterd. Een licht vaartuig, yvaar- van het achterdeel werd afgerukt, is eveneens gekenterd. Het linieschip „Bretagne” twee overlevenden. De kerque”, „Provence” en „Moga- dor” hebben 200 dooden of ver misten alsmede 150 gewonden. In genieurs van de marine van Al giers en Oran onderzoeken de schepen, teneinde de schade vast te stellen en, indien mogelijk, te herstellen. De aankomst Om 3 uur arriveerde de Führer en opperste bevelhebber van de zegevie rende Grootduitsche weermacht te Ber lijn. Daarom keerde hij voor het eerst, sedert hij op 10 Mei de leiding van da operaties aan hét front op zich had Afzetting doorbroken Kort na zijn aankomst in de kanse larij verscheen hij met zijn gevolg op het balkon. Nu was er voor de men- schen op het plein geen houden meer aan. De afzettingen werden doorbro ken, een reusachtige golf van men- schen stortte zich naar het balkon, èen stroom van geestdrift zonder weerga sloeg op naar den Führer, die glim lachend zijn Berlijners begroette. Onder de menigte op den Wilhelm- platz bevonden zich ongeveer 250 ge wonde soldaten van alle fronten en alle wapensoorten, die op het oogen- blik in hospitalen te Berlijn verpleegd worden. Na zijn aankomst in de Rijks kanselarij liet Adolf Hitler de gewon den naar het groote eereplein der nieuwe rijkskanselarij brengen, waar hij hen begroette en eenige hartelijke woorden tot hen richtte, die door de soldaten met een geestdriftig „Sieg Heil” werden ontvangen. In aanslui ting hierop zaten de gasten van den Führer aan een koffietafel aan. Fransche oorlogsbodem bij Algiers in den grond ge boord. Naar Havas uit Algiers meldt, is de koloniale aviso „Rigaut de Genouil- ly” Vrijdagmiddag door een onbeken de duikboot voor Algiers zonder waar schuwing getorpedeerd. Het aantal slachtoffers is onbekend. Naar wij vernemen, zullen alle buitenlandsche gezantschappen met ingang van 15 Juli a.s. worden op geheven. Dit beteekent dus, dat van dien datum af onze stad zon der „Corps Diplomatique” zal zijn, een situatie waaraan de Hagenaars toch nog wel even zullen moeten wennen, omdat den Haag sedert menschenheugenis diplomatenstad is geweest en er zijn cosmopolitisch karakter aan ontleende. De Duitsche autoriteiten hebben aan de vertrekkende gezanten en leden van het diplomatencorps de meest mogelijke faciliteiten ver leend, mede voor de aan de ge zantschappen verbonden ambtena ren en beambten en hun fa milie, voor zoover niet van Neder» landsche of Duitsche nationaliteit. Zoo noodig zal er een speciale trein rijden, terwijl ook van de C.D.-auto’s desgewenscht gebruik kan worden’gemaakt. De tot den staf van den Rijkscommissaris be- hoorende gezant Otto Bene is be last met de zorg voor een goed verloop van de reis. Dagorder van admiraal Darlan. Het D.N.B. meldde uit Genève: Naar uit Vichy wordt gemeld heeft de opperbevelhebber der Fransche marine, admiraal Darlan, Zaterdag een dagorder tot de Fransche vloot gericht, waarin hij zegt: De laffe Engelsche aanslag, waar aan Fransche schepen en Fransche bemanningen bij Mers el Kebir ten offer zijn gevallen, zal de wereld ge toond hebben, dat Frankrijk, wanneer het zijn woord heeft gegeven, woord ook houdt wat er ook gebeuren. Darlan verklaart verder met hoog achting de kameraden te groeten, die moedig voor het vaderland zijn ge vallen. Zij hadden er de voorkeur aan gegeven in een eerlijken strijd te vallen, in plaats van vermoord te wor den. Hun offer zal echter niet tever- geefsch zijn, het heeft bijgedragen tot grootere eer van het land. Men vraagt zich af, waarom Churchill, Alexander en Dudley Pound hun sche pen een weloverwogen moordaanslag hebben bevolen. Maarschalk Pétain heeft van den tegenstander een wa penstilstand met eere gevraagd. Die is hem toegestaan. De voorwaarden van den wapenstilstand zijn weliswaar hard, maar niet onteerend. De vloot zou Fransch blijven en niet tegen de vroegere bondgenooten gebruikt wor den. Churchill zal toch wel niet willen doen gelooven, dat de heeren te Lon den betere Franschen zijn dan de Franschen zelf. eerecompagnie van de Leibstandarten opgesteld. Onder de tonen van het Deutschlandlied presenteerden zij het geweer, toen de auto van den Führer voorbijrolde. Ook hier was de straat en het trottoir voor den tuin van de Rijkskanselarij bezaaid met bonte zomerbloemen. De Wilhelmplatz was zwart van de menschen. Moeders tilden haar kinderen op, alle toeschouwers riepen den Führer geestdriftig toe. Toen de wagen de poort naar den tuin der Rijkskanselarij passeerde, zag men hoe de Führer de hier opgestelde gewonden van den wereldoorlog en van de tegenwoordige worsteling toewenkte. Volgens den Londenschen berichten dienst heeft de Amerikaansche journa list Knickerbocker ter rechtvaardiging van den Engelschen overval op de Fransche vloot beweerd, dat het voor Engeland een levenskwestie is geweest, te verhinderen, dat de Fransche vloot in Duitsche handen zou vallen, meldt het D. N. B. uit Berlijn. Volgens een zoogenaamde mededeeling van Fran sche zee-officieren, kan hij, Knicker bocker, verklaren, dat de Duitschers ieder middel hebben aangewend om de Fransche zee-officieren te intimidee- ren en tot de capitulatie te bewegen. De Duitschers zouden de Fransche ad miraliteit hebben medegedeeld, dat, voor het geval de Fransche oorlogs- marine zich niet zou overgeven, alle vrouwelijke gezinsleden der Fransche marine-officieren en matrozen in een concentratiekamp gebracht zouden worden. De voorzitter van de Fransche de legatie van de wapenstilstandscommis- sie, generaal Huntziger, heeft op voor stel van het Opperbevel van de Weer macht, op deze beweringen van den Amerikaanschen journalist het volgen de geantwoord „Allereerst is het onjuist te bewe ren, dat de Duitsche regeering de uit levering van de Fransche vloot heeft gevraagd. Artikel 8 van het tusschen Duitschland en Frankrijk gesloten wa penstilstandsverdrag verleent Frank rijk, wat dit betreft, uitdrukkelijke waarborgen, zoowel voor den duur van den wapenstilstand als ook voor den daaropvolgenden vrede. Frankrijk be houdt dus zijn vloot. Het is besloten, zijn vloot aan niemand uit te leveren. Craigavon overlegt met Churchill Naar Reuter meldt, is de minister president van Noord-Ierland, Craiga von, gistermorgen in Londen aange komen, waar hij besprekingen met Churchill en andere ministers heeft gevoerd. Nog denzelfden avond is hij naar Belfast teruggekeerd. Ook een luchtaanval op de „Dunkerque” De Fransche admiraliteit deelde gisteren nadere bijzonderheden mede omtrent den Britschen overval op dé Fransche oorlogsschepen voor Oran. De „Dunkerque”, die reeds ernstig beschadigd was, werd ook nog door Britsche vliegers gebombardeerd. De brug van het schip en de redding- booten werden door de Britsche vlie gers met machinegeweren beschoten. Daarbij werden meer dan 200 Fran- Bche zeelieden gedood. De admiraliteit voegt hieraan toe, meldde het D.N.B., dat men niet goed het verband ziet tusschen dezen laffen aanval op de bemanning van het schip van den vroegeren bondgenoot en het Britsche voorwendsel, het schip te ver nietigen, opdat het niet in handen van den vijand zou vallen. Volgens een bericht van Stefani uit San Sebastian, reageerde het Fran sche luchtafweergeschut uiterst hef tig bij den luchtaanval op de „Dun kerque”. Naar een communiqué van de Britsche admiraliteit zelf toegeeft, Zijn twee vliegtuigen neergeschoten. De Fransche schepen in Engelsche havens Het D.N.B. meldt uit Bern: straten met stormachtige ovaties van vreugde en Führer aan- „Een ontmoeting van beteekenis” De Italiaansche minister van buitenland sche zaken, graaf Ciano, is gisteren om 11.15 uur op het Anhalter station te Berlijn aangekomen. Hij werd hartelijk verwelkomd door den rijksminister van buitenlandsche zaken, von Ribbentrop. Graaf Ciano was vergezeld van am bassadeur Buti, chef van het protocol, gezant Geisser di Celesia, alsmede an dere hoogere ambtenaren van het de partement van buitenlandsche zaken. Behalve de rijksminister van buiten landsche zaken, waren op het perron aanwezig de Italiaansche ambassadeur te Berlijn, Dino Alfieri, de leden van de Italiaansche ambassade, vertegenwoor digers van de fasces en de Italiaansche kolonie. Na een hartelijke begroeting liepen graaf Ciano en von Ribbentrop langs het front van de voor het station op gestelde eerecompagnie. Hierna bege leidde de rijksminister van buitenland sche zaken den Italiaanschen minister naar het kasteel Bellevue, waar graaf Ciano ontvangen werd door den chef van de kanselarij van den Führer, staatsminister Dr. Meissner. De bevolking van Berlijn, die in dichte drommen langs de toegangs wegen stond opgesteld, juichte /hano geestdriftig toe. Het eerste onderhoud met Hitler Officieel wordt in een communiqué medegedeeld: De Führer ontving Zondagmorgen in tegenwoordigheid van den rijksminister voor buitenlandsche zaken, von Rib bentrop, den Koninklijk Italiaanschen minister van buitenlandsche zaken, graaf Ciano, voor een langdurige be spreking. De Koninklijk Italiaansche ambassadeur te Berlijn, Alfieri, en de Duitsche ambassadeur te Rome, von Mackensen, waren bij de ontvangst te genwoordig. Te Vichy is de volgende mededee- ling van de Fransche admiraliteit bekend gemaakt: Twee vliegtuigeskaders van de. marine, die reeds op het punt., stonden gedemobiliseerd te wor den, zijn weer bewapend en heb ben deelgenomen aan het bombar dement van Gibraltar, waar zich de schepen bevonden, die den laf fen aanslag bij Mers-el-Kebir heb ben uitgevoerd. Minstens een groot Britsch oorlogsschip werd getroffen. meriek in ,de meerderheid waren, braken het verzet van de Fransche officieren en manschappen, onder wie dooden en gewonden zijn gevallen. In goed ingelichte Fransche kringen verklaart 'men, dat deze voorvallen teekenend zijn voor de werkelijke plannen van de Engelsche regeering met de Fransche vloot. De Fransche oorlogsschepen, die in Engelsche ha vens waren gevlucht, konden voor Engeland niet het geringste gevaar vormen. Evenals in Mers el Kebir was het doel van de Engelsche regee ring niet een gevaar te bestrijden, dat overigens volkomen uit de lucht was gegrepen, maar wel de hand te leggen op de Fransche oorlogsschepen. Sedert den vroegen morgen stond Zaterdag de rijkshoofdstad in het tee- ken van den verwachten intocht van den Führer als zegevierend veldheer. Berlijn had alles in het werk gesteld om hem een triomphalen ontvangst te bereiden, zooals de hoofdstad nog niet zag, meldt het D.N.B. Reeds gedurende den nacht werden de straten van het Anhalter-station naar de Rijkskanse larij versierd. In den ochtend gaven honderden menschen den straten een feestelijk aanzien. Hoe meer de middag naderde, des te schitterender werd het beeld. Guirlandes, doorvlochten met gouden linten, hingen aan witte masten over de straat. De huizen waren met frisch berkengroen gesierd. In alle straten wapperden duizenden haken kruisvlaggen. Het Anhalter-station was herschapen in een prachtige feesthal. Hier zouden de leidende mannen van staat, partij en weermacht den Führer begroeten. Het perron van aankomst was met roode tapijten bedekt, de muren waren met groen bekleed. Aan het einde van het perron hingen zeer groote vlaggen, voorzien van gouden wimpels, als een Mers-el-Kebir. De „Figaro” schrijft: groot baldakijn. Aan den uitgang van het station stonden schalen en reus achtige vazen met hortensia’s, fuchsia’s en geraniums. De trap was omzoomd door zware eiken-guirlandes, het Duit sche symbool van de zege. Op straat trokken colonnes van S.S., S.A., N.S.K.K., H.J. en B.D.M. en afdeelin- gen van het Roode Kruis op. Langs den weg hadden reeds de mannen, die voor de afzetting zorg droegen en de wagens met de luidsprekers zich op gesteld. Alles was in koortsachtige af wachting van het oogenblik waarop de Führer zou aankomen. Bijna geheele Berlijnsche bevolking uitgeloopen Na zijn aankomst begaf Hitler zich, ■toegejuicht door de toeschouwende menschenmenigte, na de begroetings- plechtigheid op het perron, naar het eerebataillon voor het station. Hij liep langs de gelederen. Het eerebataillon bestond uit een compagnie van het leger, de luchtmacht en de marine. Dit laatste omvatte de bemanning van twee torpedobootjagers, die deelgenomen hadden aan de ge vechten in Narvik. Onder de formaties, die mede opgemarcheerd waren, zag men ook de Berlijnsche fascio met vaandels. De massa’s toeschouwers op het stationsplein wuifden met honderd duizenden vlaggetjes. De Führer, die gekleed was in zijn veldgrijze uniform, dankte glimlachend naar alle kanten en groette naar de zwaar gewonden, die een eereplaats hadden gekregen. Hij nam vervolgens plaats in zijn wagen en reed in lang zaam tempo over een zee van bloemen door de Saarlandstrasse Voor alle ven sters stonden dichtopeengepakte groe pen juichende en wuivende menschen. In een weergaloozen triomftocht reed de Führer, staande in zijn auto en naar alle kanten groetend, naar de Wilhelmplatz door een zee van jui chende menschen. Bijna de geheele Berlijnsche bevolking was uitgeloopen om den triumfeerenden veldheer te verwelkomen en geluk te wenschen. Voor de Rijkskanselarij was een HAAGSCHE COURANT Bijkantoren: Scheveningen, Keizerstr. 319, Tel. SS0310; Rijswijk, Kantoor- boekh. Leeuwendaal, Oranjelaan 3, Tel. 119461, Voorburg, Boekhandel H. E. G. Ruijs, Heerenstr. 124, Tel. 778038; Filialen: N.V. Kantoorboekh. Th. J. de Koning, Goudsbloemlaan 3, Tel. 330263; Boekh. J, B. v. Seters jr., There- siastr. 108a, Tel. 772444; Boekh. E. O. Couvée, van Hoytemastr. 66, Tel. 721187 I

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 1