BRILJANTEN De Italiaansche actie de Middellandsche Zee De besprekingen te München in Ceta-Beyer VLEKKENWATER Voor vuil. Vit, smeer on zooveel meer. - 25 cont Bij drogisten. de J.v.WiLLiGEN ZONEN DE KLERKeZN: HAAGSCHE COURANT VAN VRIJDAG 12 JULI 1940 PAGINA 2 EERSTE BLAD, duurzamen op Persstemmen over Britten moeten ernstige verliezen incasseeren De aanval op het Britsche eskader bij de Balearen Karelisch-Finsche bonds republiek bijeenkomst TURKIJE. ROEMENIE. Nieuwe bombardementen op Britsche oorlogs schepen Engelsche vlootbases onder zwaren druk De spilmogendheden ijveren voor een vrede op den Balkan h naar Dagorder van Mussolini aan de vloot Italiaansch troepenschip met 220 militairen gezonken VERZORGEN WU DE. GEHEELE INRICHTING ALS VOOR. E-E-N IMPOSANTE VILLA COMPLETE MEUBILEERINO MODELHUIS JULIANA v. STOLBERGLAAN 1 DEN HAAG Fransche zaakgelastigde te Londen van zijn ambt ontheven De buitenlandsche ministers hun land teruggekeerd Van semi-officieele zijde te Berlijn deelt het D.N.B. mede Beperking van het autoverkeer Het dagblad „Istanboel” verboden Zie verder le Utad, pag. De „Hood” zwaar beschadigd Vergadering der volkspartij Slechts één minister afgetreden Turksche schepen behouden teruggekeerd ZOOWEL VOOR E.E.N EENVOUDIGE WONING... taliaansch schip tot zinken gebracht De verliezen der Britsche scheepvaart Lof van generaal Pricolo voor de luchtmacht solidair HH belang bij een economische stabiliteit van het Donaugebied en bij de stabili teit van den vrede in het Zuidoosten. Het resultaat van München is in dezen zin niet alleen in Hongarije, doch ook in den geheelen Balkan begrepen. De onomstreden autoriteit van Duitschland en Italië is het onderpand van het ver trouwen voor de kleine volken, hetzij zij destijds door het systeem van Ver sailles en Trianon op brute wijze zijn opgeofferd, of onlangs door de mis dadige oorlogsophitsing der Britsche ga ranties aan den rand van een afgrond zijn gebracht. Het Italiaansche blad „Giornale d'Ita- lia” schrijft, dat opnieuw een ophelde ring van de positie van Hongarije, als mede van alle Zuidoost Europeesche vraagstukken, overeenkomstig de plan nen der spilmogendheden, is verkregen. De Italiaansche druk op Alexandrië, de belangrijkste vlootbasis van Enge land in het Oostelijk gedeelte van de Middellandsche Zee wordt steeds groo- ter, aldus de oorlogscorrespondent, van het D.N.B. in het Middellandsche Zee gebied. Bij nog ’n Kapitaal in *n vestzak. Een veilige geldbelegging in onzekere tijden. DE JUWELIERS VAN 1888. HOEK PIET HEIN-ZOUTMANSTRAAT HOEK PASSAGE SPUISTRAAT Volgens een te Vichy uitgegeven offi cieel communiqué heeft de minister van buitenlandsche zaken den Fran- schen zaakgelastigde te Londen, Cam- bon, voorloopig uit zijn ambt ontheven. Cambon had, naar Havas meldt, den 5n Juli uit eigen beweging den Engel schen minister van buitenlandsche zaken meegedeeld, dat hij niet langer op zijn post kon blijven. De thans tegen hem genomen maatregel wordt ge rechtvaardigd door het buitengewone karakter van dezen stap en door over wegingen van handhaving eener stren ge discipline. Opnieuw vliegeraanvallen op Deensche visschersvaar- tuigen. Uit de havensteden aan de Deensche Westkust komen dagelijks berichten binnen over aanvallen van Engelsche Deensche Noordzee. Terwijl Woensdag zulk een geval uit Esbjerg werd gemeld, kwam gisteren een dergelijk bericht uit Lemvig bin nen. Een daar thuis behoorende kot ter is met duidelijke teekenen van be schieting door een machinegeweer in de haven teruggekeerd. De bemanning meldde, dat de kotter, toen hij onge veer 70 mijl uit de kust aan het vis- schen was, door een Britsch vliegtuig hevig werd beschoten. De vergadering der vooraanstaande staatslieden van Duitschland en Italië te Berlijn en München stond in het tee- ken der onvoorwaardelijke handhaving van de aspolitiek, constateert heden de „Deutsche Diplomatisch-Politische Kor- respondenz”. Beide landen hebben de voldoening, dat de wegen en de metho den, waarvan zij zich tot dusver in hun vrijheidsstrijd bediend hebben, tot onge hoorde gevolgen voerden, en zij zijn be sloten op deze gelijke grondslagen hun toekomst te beveiligen. De Berlijnsche avondbladen leggen grooten nadruk op de volkomen een heid der spilmogendheden, die niet al leen blijkt uit de bijeenkomst tusschen den Führer en Cianö te München, doch ook uit de bijeenkomst van het Duitsche staatshoofd met de Hongaarsche staats lieden, meldt het D.N.B. De „Deutsche Allgemeine Ztg.” schrijft dat het gezag van Duitschland en Italië zich op het oogenblik ook juist bij de vraagstukken betreffende het Donau gebied laat gelden, die destijds bij het begin van de Duitsch-Italiaansche samenwerking ook bestonden. De oude vriendschap van de spilmogendheden met Hongarije is voor den geest der be sprekingen te München toonaangevend geweest. Duitschland en Italië, hebben, De vermindering der voorraden vloei bare brandstoffen maakt het noodig. irver te gaan tot een beperking van het autoverkeer. De toewijzing van ben zine aan particuliere autorijders wordt van overheidswege beperkt. De desbe treffende verordening van de regeering schrijft verder voor, dat over vijf da gen de dagbladen hun omvang tot de helft moeten verminderen. Uit Ankara wordt gemeld, dat de mi nisterraad het blad van het Fransche gezantschap, de courant „Istanboel" heeft verboden. Voor het verbod wor den geen motieven aangegeven, terwijl ook niet is vastgesteld, hoe lang het verbod van kracht zal blijven. Juist in den laatsten tijd heeft het blad de aan dacht op zich gevestigd door felle aan vallen op Duitschland. De speciale correspondent van Stefani geeft de volgende bijzonderheden over het Italiaansche bombardement op het Engelsche eskader, dat van Gibraltar kwam en zich ten Zuid-Oosten van de Balearan bevond. Het succes van de Italiaansche vlie gers is daarom des te belangrijker. om dat het bombardement werd uitgevoerd onder bijzonder moeilijke omstandighe den als gevolg van het slechte weer, waardoor het zicht aanzienlijk beperkt werd en door het afweervuur van alle luchtafweerbatterijen van het vijan delijke eskader. De aan de „Hood" toe- Te Ankara is gisterochtend een ver gadering van de fractie der volkspartij bijeen geroepen. Naar verluidt, heeft de minister van buitenlandsche zaken, Saradjogloe, een overzicht gegeven van de buitenland sche politiek der regeering en waar schijnlijk ook een opheldering over de Duitsche documentenpublicatie. Het parlement komt heden in plenaire zit ting bijeen. Kuusinen staatshoofd De pas benoemde opperste sovjet der Karelisch-Finsche bondsrepubliek heeft Woensdag haar eerste zitting te Petrosawodsk beëindigd. De grondwet van de nieuwe bondsrepubliek werd aangenomen en voorts werd Kuusinen tot voorzitter van de opperste Sovjet der Karelisch-Finsche bondsrepubliek gekozen, meldt het D.N.B. uit Moskou. Kuusinen is dus het eigenlijke staats hoofd der republiek. Litausch minister-president gearresteerd De vroegere Litausche minister president, Merkys, is op weg naar het buitenland in Riga gearresteerd en naar Kaunas teruggebracht, meldt het D.N.B. Zijn arrestatie geschiedde op het oogenblik, dat hij in het vlieg tuig naar Stockholm wilde stappen. Het ministerie van binnenlandsche zaken heeft alle aan Litausche staats burgers, die zich buitenslands willen begeven, verstrekte visa, voorzoover deze voor de vorming der tegenwoor dige regeering zijn afgegeven, voor loopig ingetrokken. De passen moeten terstond ingeleverd worden. Telegram van Teleki aan Hitler Graaf Teleki heeft uit Hegyeshalom het volgende telegram aan den Führer gezonden Bij het overschrijden van de rijksgrens is het mijn verlangen Uwe Excellentie onzen innigen dank te betuigen voor de zoo warme en vriend schappelijke ontvangst. De besprekin gen, die wij de eer hadden met Uwe Excellentie te voeren hebben opnieuw bewezen, hoe diep in onze volkeren de gevoelens wortelen van verbondenheid en nauwe 'Aiendschap. De Engelschen in Egypte worden bui tengewoon zenuwachtig. Ofschoon zij alles hebben gedaan, om den Egyptena- ren niet alleen de duurste, doch ook de oudste en slechtste wapens te verkoo- pen .is de vrees voor een gewapenden tegenstand van het Egyptische leger in den rug der eigen stellingen toch zoo groot, dat het Engelsche opperbevel, het Egyptische leger deze oude wapens weer wil afnemen, zoogenaamd om ze tegen moderne in te ruilen. Uit alle deelen van het land komen berichten over botsingen en klop- en schietpartijen met de Engelschen bin nen. Reeds zijn de eerste daden van sa botage gepleegd en de moeilijkheden der Engelschen stijgen van dag tot dag In militaire kringen acht men het nog slechts een kwestie van tijd Jf de Britsche vloot zal de haven van Alexan drië als belangrijk steunpunt moeten op geven. Het agentschap Rador constateert tegenover andersluidende berichten, dat slechts één lid van het nieuwe ka binet, n.l. prof Horia Sima, weer uit zijn functie is getreden. In zijn plaats, is, naar Rador verder meldt, Radu Boudishtanu benoemd, die dezelfde nationalistische denkbeelden aan hangt. De regeering zet haar werk in volledige overeenstemming voort. Gisteren wisten de Ital. bommenwer pers echter den geheelen dag de Engel sche schepen, die eerst koers zetten naar Egypte en daarna naar Kreta, te bereiken, en te volgen. Niettegenstaan de het hevige vuren van het afweerge schut, zijn talrijke vijandelijke bodems door bommen van groot kaliber getrof fen en beschadigd. Vier Britsche jacht vliegtuigen, die van het vliegkampschip dat van een der eskaders deel uitmaak te, waren opgestegen, zijn door Italfaan- sche toestellen tijdens luchtgevechten neergeschoten. GENERAAL ANTONESCU VRIJGELATEN. Het D. N. B. meldt uit Boekarest, dat de twee dagen geleden gearres teerde generaal Antonescu, wien een gedwongen verblijfplaats was aange wezen, is vrijgelaten, nadat een hooge militaire autoriteit zich borg voor hem had gesteld. Een Reuterbericht zegt nog, dat deze vrijlating is ge schied, nadat de generaal verklaard had, zich aan de wetten te zullen onderwerpen. Na den slag in de Ionische zee op 9 dezer, aldus meldt de vlootcorrespon- dent van Stefani, hebben Italiaansche vliegtuigen wederom talrijke verken ningsvluchten gemaakt in verschillende sectoren van de Middellandsche Zee, teneinde de Britsche vlootstrijdkrachten die zich in Zuidelijke, Zuidoostelijke en Zuidwestelijke richting hadden terug getrokken, te verkennen. De vijande lijke eskaders veranderden verscheidene malen van koers, teneinde de Italiaan sche verkenningsvliegtuigen op een dwaalspoor te brengen. Alle Turksche vrachtschepen, welke voor de Engelschen en Franschen ge charterd waren en in Fransche havens lagen, zijn dezer dagen welbehouden thuisgekomen, met uitzondering van de schepen „Demir” en „Mete”, welke met ladingen Turksch chroomerts naar Barcelona zijn gevlucht en voorloopig daar blijven. gebrachte schade is zoo ernstig, dat het repareeren hiervan verscheidene maan den, in beslag zal- nemen. De toestand wordt nog verergerd door het feit, dat het slagschip niet op de scheepswerf van Malta gerepareerd kan worden en naar een Engelsche scheepswerf zal moeten varen. —II I - J evenals Hongarije, in de eerste plaats* over de resultaten van hun besprekin gen in München. Bij de ontvangst ter gelegenheid van den terugkeer van de Hongaarsche staatslieden uit München heeft minis ter-president Teleki verklaard, dat het gemeenschappelijke communiqué, dat over de besprekingen is uitgegeven ieder kan overtuigen van de diepe vriendschap, tusschen de drie volkeren, die indien mogelijk nog vergroot zal worden. Daardoor wordt het de plicht van het Hongaarsche volk niet veel te praten, maar te vertrouwen, te werken en te gehoorzamen. Tegenover een medewerker van het Hongaarsche nieuwsbureau heeft de minister-presi dent verklaard, dat hij het wel buiten gewoon op prijs heeft gesteld, dat de Führer te midden van den strijd op leven en dood, welken het rijk voert, tijd heeft gevonden om te luisteren naar de Hongaarsche staatslieden en om sommige Hongaarsche levensvraag stukken te leeren kennen. De mogend heden van de as zijn bezield door den wensch in alle deelen van Europa de voorwaarden te scheppen voor een tijd perk van langen vrede. Duitschland en Italië aan den eenen kant en Hongarije aan den anderen kant zijn door banden van oude tradi- tioneele vriendschap gebonden. Duitsch- lands en Italië’s belangen bestaan niet alleen in de economische stabiliteit van het Zuidocstelijke gebied, maar vooral in een vrede, die vrij is van achter haald ressentiment en die aldus ge vormd is, dat hij een duurzame, goede verhouding van alle Zuidoostelijke lan den onderling en jegens elkander waar borgt. Duitschland, Italië en Hongarije, zoo verklaart men verder, zullen met alle andere tot den opbouw bereide staten van den Balkan in het Zuidoosten den vrede weten te behouden en ook daar hun bijdrage leveren tot de vorming van een van haat en onrecht bevrijd Europa. In dezelfde Duitsche kringen wijst men bij deze gelegenheid nogmaals in het bijzonder op de uit de documenten van den Franschen generalen staf blij kende destructieven doelstellingen van Engeland en stelt daartegenover den constructieven arbeid der spilmogend heden. Zonder twijfel is dit bekende standpunt van de spilmogendheden, zoo zegt men van Duitsche zijde ten slotte, ook bij de besprekingen te Mün chen tot uitdrukking gekomen. Hier zal wel in het bijzonder het algemeene verlangen naar een duurzamen en met de natuurlijke belangen aller Balkan- volkeren in overeenstemming zijnden vrede de fundamenteele richtlijn zijn geweest van de Duitsch-Italiaansch- Hongaarsche besprekingen. vliegtuigen op vreedzame visschersvaartuigen op de „In verband met de Duitsch- Italiaansch-Hongaarsche besprekin gen in München stelt men in poli tieke kringen te Berlijn nogmaals nadrukkelijk het feit in het licht, dat de spilmogendheden zijn in alle kwesties van den oor log en den vrede. Deze solidariteit der spilmogendheden. zoo verklaart men, blijkt op alle gebieden, die voor den actieven oorlog of voor de economische verzorging van Duitschland en Italië belangrijk zijn. De luchtaanvallen op Malta. Naar aanleiding van het laatste Ita liaansche legerbericht, dat luchtaanval len op Malta meldde, wordt van welingelichte zijde vernomen, dat Malta van den aanvang der vij andelijkheden af tot en met 7 Juli in totaal 44 maal door in ’t geheel 236 vliegtuigjen is aangevallen. Deze vlieg tuigen hebben 1630 ton bommen neer geworpen. De bomaanvallen op Malta, zoo wordt met beslistheid verklaard, zullen zoo lang worden voortgezet tot Malta definitief Italiaansch is. Het doel der worsteling om Malta is het definitief overwinnen van de eeuwenoude Britsche suprematie in de geheele Middellandsche Zee. In verband met een bericht uit Syd ney over den ondergang van het Italiaansche motorschip „Romolo" wordt in welingelichte Italiaansche kringen verklaard, dat de commandant net schip opzettelijk tot zinken bracht om te verhinderen, dat het door den vijand in beslag zou worden genomen. Buna gebombardeerd. Officieel wordt door Reuter bekend gemaakt, dat Buna, ten Zuiden van Britsch Moyalien, door Italiaansche vliegtuigen is gebombardeerd. De „New York Post” bespreekt de groote Engelsche scheepsverliezen, zoo- als vermeld in het jongste Duitsche legerbericht en merkt op, dat de tegen woordige verliezen bij de Engelsche vloot reeds overeenkomen met de ge middelde verliezen in de voor Enge land zwaarste periode van den wereld oorlog t.w. begin 1917, toen de Britsche Eilanden nog slechts voor drie weken levensmiddelen bezaten. In dit verband herinnert het blad aan het feit, dat de Engelschen het evacuatieplan voor kin deren naar de Vereenigde Staten en Canada wegens de schaarschte aan scheepsruimte zoo goed als opgegeven hebben. De Britsche minister voor de blok kade heeft in het Lagerhuis de doode lijke werking van de Duitsche tegen- blokkade tegen Engeland toegegeven. Hij verklaarde woordelijk„Aangezien de Duitschers het Vereenigd Konink rijk ten scherpste blokkeeren, kan er geen sprake van zijn, dat wij onze blokkademaatregelen verzwakken”, al- djs meldt het D.N.B. uit Londen. Engelsche vlooteenheden weer in Gibraltar. In Gibraltar zijn gisteren de Engel sche vlooteenheden weer binnenge- loopen, die drie dagen geleden het vlootsteunpunt hadden verlaten. Het betreft 2 slagschepen, 2 kruisers en 4 torpedobootjagers. Van boord der En gelsche oorlogsschepen werden talrijke dooden en gewonden aan land ge bracht. De haven werd tijdens de ont scheping hermetisch gesloten door po litie en marinestrijdkrachten, zoodat niemand de kaden kon naderen. Er verluidt, dat verscheidene schepen zware beschadigingen vertoonen. De torpedobootjagers zijn korten tijd later weer in de richting van de Middelland sche Zee uitgevaren. De taak der spilmogendheden, alsmede van haar vrienden is ook in deze laat ste en heftigste phase van den oorlog een tweeledige, n.l. het Europeesche conflict zooveel mogelijk te localiseeren en zich niet te leenen voor manoeuvres van de vijanden, die er belang bij heb ben nieuwe verwarringen en nieuwe brandhaarden te stichten, teneinde zoo doende hun Europeesche verantwoor ding en hun historische nemesis te ont gaan. Het geval van Hongarije wordt daar om, evenals alle andere gevallen, die een bestudeering waardig zijn, niet te voorschijn geroepen door een storing, maar door het initiatief van de spil mogendheden. Het oogenblik der defi nitie is nog niet gekomen, want het tegenwoordige oogenblik wordt be- heerscht door den uiterst feilen strijd tegen de Britsche hegemonie. Mussolini heeft als opperbevelhebber van de Italiaansche strijdkrachten een dagorder tot de vloot gericht, waarin hij zegt, dat de vlootstrijdkrachten van het fascistische Italië op 9 Juli de eerste ontmoeting met de Britsche vloot in de Middellandsche Zee glans rijk hebben, doorstaan. „De zelfbewuste moed, dien gij tegen over in de meerderheid zijnde vijande lijke strijdkrachten aan den dag hebt gelegd, heeft den vijand met de tref fers der salvo’s uwer kanonnen be wezen, dat men niet ongestraft de kusten van Italië nadert. Het Italiaan sche volk”, zoo besluit de dagorder, „is trotsch op de resultaten van dezen eersten slag.” In de laatste 24 uur ronkten de Ita liaansche bommenwerpers viermaal over de haveninstallaties. De bommen regen veroorzaakte op vele plaatsen blijvende schade. Weliswaar kunnen de brandstoffen, die bij deze aanvallen in vlammen zijn opgegaan, gedeeltelijk en met vertraging vanuit Suez worden vervangen, waar groote olieopslagplaat- sen aanwezig zijn, die voorloopig neg niet aan een Italiaanschen aanval wa ren blootgesteld. Niet te vervangen zijn die haven- en verdedigingswerken, dok ken, kranen, tanks, vliegtuighangars, waarvoor slechts voor een gedeelte be paalde reserve-onderdeelen in de dépots klaarliggen. Dat alles moet worden aan geveerd uit Engeland via Kaap de Goede Hoop en de Roode Zee. Het aan de Italiaansche maatschap pij Cyrenia toebehoorende schip „Paganini", dat met 920 soldaten en een bemanning van 30 koppen uit Bari was vertrokken, in de rich ting Durazzo. is, naar Stefani meldt op 28 Juni 12 kilometer voor Du razzo in brand geraakt en gezonken. Het algemeen hoofdkwartier van het Italiaansche leger deelt naar aanleiding hiervan mede, dat hier bij 214 Italiaansche en Albaneesche soldaten en onderofficieren, als mede 6 Albaneesche officieren om het leven zijn gekomen. De terugkeer van Ciano De minister van buitenlandsche za ken. graaf Ciano, is gistermiddag, in gezelschap van den Duitschen ambas sadeur von Mackensen van zijn reis naar Duitschland teruggekeerd. Om hem te ontvangen waren hooge ambte naren van het ministerie van buiten landsche zaken en gezant vorst Bis marck op het station verschenen. Ciano heeft den rijksminister van buitenlandsche zaken het volgende tele gram gestuurd Waarde von Ribbentrop. Bij mijn terugkeer in Italië zou ik nog eens mijn levendigsten dank willen uitspre ken voor de hartelijke gastvrijheid, die u mij gedurende mijn belangwek kend verblijf in Duitschland hebt ge boden en waardoor ik in de gelegen heid ben gesteld tot een zoo nuttig gedachten wisseling. Ik zou u willen verzoeken, ook aan den Führer mijn onderdanige gevoelens en mijn dank te willen overbrengen. Ik verzeker hem. dat ik de levendige herinnering aan het bezoek aan het Westelijk front met mij meedraag, dat mij het voor recht gaf de zegevierende veroverin gen van het roemrijke leger van het rijk te bewonderen. In beproefde har telijkheid. w.g. CIANO. Diepe vriendschap tusschen de drie volken De ministers Teleki en Csaky zijn ontvangen door den rijksbestuurder Horthy, wien zij rapport uitbrachten Telegram van Csaky aan von Ribbentrop Graaf Csaky heeft aan rijksminister van buitenlandsche zaken, von Ribben trop het volgende telegram gestuurd Op het oogenblik, dat wij het Duit sche rijksgebied verlaten, zou ik zoo wel uit naam van den minister-presi dent als ook uit mijn eigen naam Uwe Excel lent ie onzen oprechtsten dank wil len betuigen voor de zoo hartelijke ontvangst, die ons gedurende ons ver blijf in het rijk ten deel is gevallen. Ik ben zeer gelukkig te kunnen vast stellen, dat de geest van oprechte vriendschap en van wederzijdsch ver trouwen. die ook onze thans gevoerde besprekingen heeft gekenmerkt, reeds tot een traditie is geworden, die onze beide volken tot welzijn strekt. w.g. CSAKY. Het groote slagschip „Hood”, werd door twee bommen van zeer zwaar ka liber getroffen en zeer zwaar bescha digd. Aan boord brak brand uit, die, zooals uit de waarnemingen van een Italiaansch verkenningsvliegtuig eenige uren na het bombardement is gebleken, niet gebluscht kon worden. Het slag schip zette zeer langzaam koers naar het Zuidoosten, klaarblijkelijk met de bedoeling Gibraltar binnen te loopen. Verschillende torpedojagers begeleidden het schip. De chef van den generalen staf van het Italiaansche luchtwapen, generaal Pricolo, heeft een dagorder uitgegeven, waarin wordt gezegd De 8ste en de 9de Juli zijn door de prachtige prestaties van ons lucht wapen gekenmerkt. In het verloop van dezen oorlog zullen deze prestaties ge denkwaardig blijven, omdat zij voor het eerst voor ons een klassiek voor beeld vormen van een massaal op treden door eenheden van de lucht macht tegen eenheden van de zeemacht en omdat daarbij resultaten zijn be haald, welke in elk opzicht van be slissende beteekenis waren. Twee ster ke vijandelijke vlooteskaders voeren naar het schiereiland met voor ons buitengewoon gevaarlijke voornemens. Het luchtwapen heeft deze vlootmacht voortdurend in- het oog gehouden, haar geen oogenblik rust gelaten en haar onophoudelijk op doeltreffende wijze met bommen bestookt. Driehonderd vliegtuigen hebben van hun vaak ver verwijderde bases in de Egeïsche zee, in Libye, in Apulië. Albanië, Sicilië en Sardinië uit, de vijandelijke eskaders, ondanks de hevige luchtafweer her haaldelijk met bommen van het aller zwaarste kaliber aangevallen en ge troffen, de formaties uiteen gedreven en deze gedwongen voortdurend van koers te veranderen. Onze escadrilles bommenwerpers hebben in nauwe samenwerking met onze roemrijke marine de voornemens van de vijandelijke eskaders verijdeld. Deze hebben daarop onze wateren moeten verlaten, zonder ook maar een van hun doeleinden te hebben bereikt. Uit betrouwbare neutrale bron en uit fotografische documenten is bevesti ging gekregen van de zware beschadi gingen, welke ons luchtwapen op de Engelsche schepen heeft veroorzaakt. De houding van deze piloten is voor beeldig geweest, evenals de organisatie en de uitvoering van de manoeuvre. Dit al fes wordt ook duidelijk bewezen door het feit, dat bij een actie, welke met grenzelooze offervaardigheid is uit gevoerd, slechts drie van onze vlieg tuigen zijn verloren gegaan.

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 2