HAAGSCHE COURANT Naar eenheid de sport in Hooioogst op Marken Zaterdag 13 Juli 1940. Een geschenk GEMENGD NIEUWS STADSNIEUWS BUITENLAND SPORT BINNENLAND De eerste stoot gegeven door prof. dr. van Poelje voor het Gemeenteziekenhuis den Haag v in AUTO TEGEN BOOM GEBOTST VIERDE BLAD. ONDERWIJS EN KERK EEN GERAFFINEERDE RIJWIELDIEF OM DEN ZILVEREN HAAN BRITSCH VLIEGTUIG OMLAAG GESCHOTEN Het Troelstra-oord herstel lings* instituut DE RIJKSPOSTSPAARBANK WEER VOLLEDIG IN FUNCTIE FIETSSTUREN GERAAKTEN VERWARD VELE RIJWIELDIEFSTALLEN OPGEHELDERD PAARD TOT DRIE MAAL TOE OP HOL GESLAGEN R.K. NEDERLANDSCHE VOETBALBOND De Nationale Inzameling NIJVERDAL BEZIT EEN ZINGENDE MUIS Op hel eiland Marken is uien druk in de weer met het binnenhalen van den Ituoi-oogsU Het wegen en op Süiiuiben laden van het. heet. j a» bronaon. JAPAN. r De vulkaan Oyama in werking Truc ging niet op Vijf inzittenden gedood Postduiven van overtreders worden geïnterneerd LITAUEN. Talrijke arrestaties Bovenstaande schildering werd tijdens zijn mobilisatie door den Haagschen kunstschilder Louis Baer, naar motieven van Walter Disney’s „Snow White”, vervaardigd voor de officieren van den Staf van het lie Bat.Reg. Grenadiers. Dezer dagen is het schilderstuk door dr. de Graaf namens bovenstaande officieren overgedragen aan het Gemeente-ziekenhuis aan den Zuidwal in den Haag. Het heeft een plaats gekregen in de kinderzaak MEXICO. Generaal Camacho tot president gekozen Brand in een magazijn van woninginterieurs Aan vele ongewenschte toestanden wordt een einde gemaakt Overheid bereid, de sport* beoefening ZOO krachtig van ons volk. Daardoor zal zij meer be- mogelyk te steunen DE KUSTVISSCHERIJ BILJARTEN VOETBAL. De overheid zal bewijzen, dat het haar ernst is met de lichamelijke opvoeding reid zijn dan ooit te voren om de sport beoefening zoo krachtig mogelijk te steu nen. No. 17619 der Nat.-Socia- Arbeiderspartij Arnhem is ge- MET INGANG VAN MAANDAG A.S. Met ingang van Maandag a.s. zal de Rijkspostspaarbank weer volledig func- tionneeren. Ook uit dit, voor de Nederlandsche bevolking belangrijke feit, valt de ver heugende conclusie te trekken, dat het maatschappelijke leven zich geleidelijk weer volledig herstelt. De Nationale Inzameling heeft opge bracht te Oldenhove ƒ8817; te Naald wijk 2379 Nijverdal 7046 Hellen- «oam 92664 Qpkx» /250, Door groote spiegelruit gerend. Een paard, dat voor een sleeperswagen was gespannen, is vanochtend tot drie maal toe op hol geslagen. Den eersten keer te ongeveer 7 uur, gebeurde het op den Rijswijkscheweg, bij het viaduct Toen kon het dier gegrepen worden, evenals op het Rijswijkscheplein, waar ’t dier ’n half uur later aan den haal ging. Den derden keer op de Pletterijkade, liep het voor het paard minder goed af. Tijdens zijn dollen rit rende de rossinant door een spiegelruit van 2 bij 3 meter van de automobielfirma Studebaker, welke op den hoek van de Scheldestraat is gevestigd. De ruit werd versplinterd en hoofd en nek van het paard kwamen vol glas te zitten. Op ad vies van een dierenarts zal het dier ver moedelijk worden afgemaakt. De 32-jarige bestuurder P. J. F. uit de Maasstraat werd tijdens den rit van den bok geslingerd, doch bekwam geen letsel. en daarbij voor een zeer moeilijke taak is geplaatst. Vermoedelijk zal «en van de klanten regelmatig kleine hoeveelheden hebben gestolen. Aanwijzingen hierom trent zijn echter nog niet gevonden. Onder wagen geraakt en gedood Op den Steenweg te Enschedé is de 75-jarige landbouwer J. Tegeler, door dat zijn paard op hol sloeg, onder de wielen van zijn eigen wagen geraakt. Hij werd met zware inwendige kneu zingen naar het ziekenhuis overge bracht, waar hij later aan de gevolgen is overleden. Te Ommen is brand uitgebro ken in de woning van den heer Braam, die een groote kweekerij op den Besthmer- berg heeft. De vlammen vonden in het rieten dak gretig voedsel. Het huis is dan ook geheel verloren gegaan. De bewoners konden zich slechts met moeite in veilig heid stellen. Twee geiten kwamen in de vlammen om en ook de bijenstal werd door het vuur vernield. De schade, welke aanzienlijk is, wordt slechts voor een ge deelte door verzekering gedekt. Tot ver in den omtrek was de brand zichtbaar. Winkelier kwam tot onaangename ontdekking Een sigarenwinkelier op den Overtoom te Amsterdam, die een dezer dagen zijn voorraad opmaakte, kwam tot de onaan gename ontdekking, dat sedert 1 Januari voor een bedrag van ongeveer f250 aan sigaren en sigaretten uit zijn winkel ver dwenen is. Hij heeft hiervan aangifte bij de politie gedaan, die thans een onderzoek instelt Wielrijder in het Merwedekanaal gereden en verdronken Gisteravond reden te Zuilen twee wiel rijders op het fietspad langs het Merwe dekanaal. Zij geraakte met de sturen in elkaar verward met het gevolg, dat een van hen, de 45-jarige S., van het rijwiel pad afreed en in het Merwedekanaal te recht kwam. Hoewel onmiddellijk pogin gen in het werk werden geSteld om den man uit het diepe water te halen, ge lukte dit eerst na een kwartier. De levens geesten waren inmiddels reeds geweken. Het slachtoffer was gehuwd en vaaer van vijf kinderen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Wierden ds. H. Talsma, te Neer-Langbroek. Aangenomen naar Valthermond-Odoorn ds. J. Luchies, legerpred. (voorheen te Valthermond-O.) Beroepen te Harkstede-Scharmer (toez.) O. Smid, cand. te Dokkum. Geref. Gemeenten. Beroepen te Amsterdam-C., te Tholen en te Goes de heer T. Dorresteyn, cand. te Rotterdam. Geref. Kerken. De classis Amersfoort der Geref. Ker. ken heeft den heer P. A. Hoogkamp te Bunschoten, cand. aan de Vrije Universi. teit, praeparatoir geëxamineerd en beroep, baard verklaard. De doode vulkaan op het eiland Miyake, 175 k.m. ten Zuiden van To kio, is vannacht uitgebarsten, waar door ongeveer duizend dorpelingen, die aan den voet van den berg woonden, genoodzaakt waren een goed heenko men te zoeken, meldt Domei. De vul kaan, welke na 67 jaren weer plotse ling teekenen van leven heeft gegeven, heet Oyama en vormt de grens tus schen twee dorpen. Het eiland heeft een omvang van 6 bij 7 km. en telt 5200 inwoners. De aanvankelijke bezorgdheid over het lot der bevolking werd later weggenomen door een officieel telegram van het eiland Miyake, waarin gemeld werd, dat slechts acht personen gewond wa ren en tien vermist werden, en dat de duizend bewoners in het geteisterde ge bied in veiligheid waren gebracht. Een torpedojager en twee schepen begeven zich ijlings met verbandstoffen en voorraden naar het eiland. Kleine kinderen door jeugdige dievegge opgelicht Het 17-jarige meisjes J. J. te Delft, dat door de politie werd gearresteerd in ver band met diefstal van 200 gulden, bleek nog meer óp haar geweten te hebben. Zij maakte er werk van om kleine kinderen, die met een boodschappentasch liepen, aan te spreken, en hun de portemonnaie af handig te maken. Zij zeide dan, dat zij zelf de boodschappen wel zou doen en gaf den kinderen een dubbeltje. Door vijf van haar slachtoffertjes is het meisje herkend. Vandaag wordt zij voor den officier van justitie geleid. Dank zij de medewerking van eenige burgers is een agent van het bureau Mar- nixstraat te Amsterdam, gisteren er in geslaagd, een 20-jarige los-werkman, die bekend staat als een geraffineerd rijwiel- dief, te arresteeren. De burgers hadden gezien, hoe de man een damesrijwiel stal en dit, zooals bij deze heeren gebruikelijk is, op de Egelantiersgracht tegen een lan taarnpaal zette met de bedoeling, het eenigen tijd later weer op te halen en inmiddels de gelegenheid te hebben, zich van eventueele vervolgers te ontdoen. Deze truc ging ditmaal echter niet op. Een agent werd gewaarschuwd en deze kon den man, toen hij de fiets weder wilde weghalen, arresteeren. Het bleek een zeer goéde vangst te zijn. Wegens een vorigen rijwieldiefstal op den Nieuwen Dijk was de man door de politie van het bureau Warmoesstraat en kele weken geleden gearresteerd, doch op verzoek van den rechtercommissaris wegens plaatsgebrek opgesloten in het politiebureau Singel. Hieruit had de man kans gezien te ontsnappen. Hij wist zich verborgen te houden. De gisteren door hem gepleegde diefstal heeft echter een einde gemaakt aan zijn vrijheid en het zal wel geen- tweede maal gelukken, deze vroegtijdig te herkrijgen. In den nacht van Donderdag op Vrij dag, omstreeks half twee, werd boven de Zevenumsche Peel, tusschen Maas- bree en Zevenum, bij een luchtgevecht een Britsch bombardementsvliegtuig door een Duitsch toestel omlaaggescho- ten. Het Britsche toestel stortte bran dend omlaag en de vijf inzittenden zijn om het leven gekomen. Het vlieg tuig brandde geheel uit. Een drietal zware bommen, welke het meevoerde, zijn niet ontploft en bleven op de heide liggen. Het vlieg tuig is midden op een groot heideveld neergekomen, zoodat geen materieele schade werd aangericht. De Commissie ter behartiging van de belangen van Nederlandsche post duivenhouders maakt bekend, dat de in beslag genomen duiven van overtre ders niet meer gedood behoeven te worden. Zij moeten franco worden in geleverd bij den heer J. Hornstra, Prin sengracht 407, Amsterdam-C. Het D.N.B. meldt uit KaunasIn den nacht van Donderdag op Vrijdag zijn in Kaunas en in de provincie tal rijke preventieve arrestaties van poli tieke persoonlijkheden verricht. Onder de gearresteerden bevindt zich ook een aantal voormalige ministers, hooge ambtenaren, officieren, journalisten, auteurs en partijleiders van alle rich tingen. Voer Rijks-Duit-schers in Nederland, die door den oorlog werden getroffen. Het Troelstra-oord nabij Beekber gen, heeft, naar wij vernemen, de be stemming gekregen om te dienen als herstellings-instituut voor Rijks-Duit- schers in Nederland, die door den oor log werden getroffen. De groep Nederland listische Duitsche (N.S.D.A.P.), welke te vestigd, behartigt, onder auspiciën der Nat. Soc. Volkswohlfahrt, de belangen dier getroffenen. Zij heeft het ont- spanpingscomplex tot het gestelde doel gehuurd. Reeds Zijn een aantal vrouwen en kinderen in het Troelstra-oord gehuis vest. Later zullen ook Duitschers van elders hiervan gebruik kunnen maken. gevoeld, die schade aan- D.H.V.B, Voor het afdeelingskampioenschap Zuid heeft plaats St. Ignatius—Veto. We g< v< a den Westlanders ondanks bet nadeel M Tekort bij ziekenhais-verplegingsfonds Bij overdracht der boeken van het plaatselijke ziekenhuis-verplegingsfonds der gemeente Gorssel, is een tekort van 1000 gulden geconstateerd. Bij onderzoek is gebleken, dat twee gemeentelijke subsi dies en een post van een particulier niet zijn verantwoord. Het bestuur heeft de zaak in handen van de justitie gegeven. Een der inzittenden gedood Op den Lochemscheweg nabij de ge meente Markelo, is gisteravond een auto, welke met groote vaart reed, bij de kromming van den weg tegen een boom gebotst. De gevolgen waren ernstig. Een der inzittenden werd gedood. De auto werd grootendeels vernield. De i' - Haan is in een gelijk spel geëindigd, waarmede de verhouding vrij goed is weergegeven. In de eerste helft had B.M.T. een sterk overwicht; vooral de voorhoede was zeer actief, waarbij deze linie veel steun ondervond van de mid- denlinie, waarin van Maren een nuttige spilpartij speelde. Binnen 5 minuten was de stand 11, door doelpunten van Maka- tita en C. Constandse. Na veel vergeefsche aanvallen van B.M.T. volgde een snelle Quick-aanval waaruit Lagerwey zijn club opnieuw de leiding bezorgde. Even voor de rust scoorde C. Constandse opnieuw den gelijkmaker, 22. Na de thee waren de bordjes verhan gen en was in hoofdzaak Quick aan het woord, doch door te ver doorgevoerd samenspel gingen veel kansen verloren. Aan de overzijde scoorde de Haas snel achter elkaar twee doelpunten, 24, en stopte keeper Kruys een aan Quick toe- gekenden strafschop. Het spel werd nog al ontsierd door duwen en stompen, waar tegen niet al te streng werd opgetreden. Met twee fraaie doelpunten bracht Schoe nmaker, die van middenlinie naar de voor hoede was verhuisd, de partijen tenslotte op gelijken voet (4—4). DRIEBANDENWEDSTRIJD De eerste partij van den driebanden wedstrijd in het clublokaal der 's-Graven. haagsche B.C. is Woensdagmiddag gespeeld en werd door ven VUet gewonnen. C. v. Vliet 50 87 4 0.574 H. F. Reuvers 34 87 4 0.390 De tweede partij werd Donderdagmiddag gespeeld en door Loohuizen gewonnen. T. Loohuizen 50 79 6 0.632 H. F. Reuvers 29 79 3 0.367 De derde partij wordt Dinsdagmiddag half 4 gespeeld tusschen Loohuizen en van Vliet. De lichamelijke opvoeding bij het onderwijs. Op de vraag, of het in de bedoeling ligt van de stichting, de sport in bet al gemeen ook op te nemen als onderdeel van de lichamelijke opvoeding bij het onderwijs, deelde de heer de Ranitz me de, dat het Rijkscollege zich hierover in dit opzicht nog niet had uitgesproken. De kwestie, die u hier aanroert, aldus vervolgde hij, is zelfs voor bet college geheel nieuw. Persoonlijk zie ik met u zeer zeker de waarde in van een goed onderricht van de voornaamste takken van sport, zooals voetbal, korfbal, hand bal. hockey en tal van andere. Dat dit niet in strijd is met de wette lijke regeling, kan men lezen in bet K B. van 1 Augustus 1924 Staatsblad no. 397 onder de vereischten voor het beha len van de akte S voor onderwijzers bij het lager onderwijs, waardoor zij de be voegdheid krijgen, les te geven in de li chamelijke opvoeding. In deze eiseben vindt men o.a. aangegeven de kennis van de voornaamste terrein- en zaalspe- len. Van de terreinspelen worden o.a. genoemd veldbal, voetbal, korfbal, kastie en slingerbal. Hieruit volgt wel. dat de wetgever eveneens het groote belang inziet, dat schuilt in het aankweeken van de liefde voor de kennis van verschillende takken van sport bij de schoolgaande jeugd. In tobbe met zeepsop omgekomen Gistermiddag viel het Ij jarig zoontje van den landbouwer A. Coster te Stap horst voorover in een tobbe met heet zeepwater. Het knaapje werd zwaar ge wond en overleed, nog vóór een direct ontboden geneesheer arriveerde. In een bakkerij Men herinnert zich zeker nog, dat on geveer twee jaar geleden een inwoner van den Haag in het bezit was van een Ringende muis Dit diertje had toen domi cilie gekozen achter het behang. Thans bezit ook het plaatsje Nijverdal in Over- ijsel een zingende muis. Die bevindt zich in de bakkerij van den heer R. Berent- schot aan de Grootestraat aldaar. Erg schichtig is deze aria-zangeres schijnbaar niet, want ’s avonds als het eenigszins stil begint te worden, begint zij met haar gezang en wanneer men het een beetje voorzichtig aanlegt kan men het diertje zien zitten. Het geluid lijkt inderdaad op gezang, want het is niet het eentonige piepen, doch het zijn geluiden van ver schillende toonaarden en trillers. Het D.N.B. meldt uit MexicoNaar de Nationaal-revolutionaire partij van Mexico meedeelt, is bij de presidents verkiezing van Zondag jJ. de candi- daat der partij, generaal Manuel Avila Camacho, met 2.225.199 stemmen tot president van Mexico gekozen. De can- didaat der oppositie, generaal Juan Andre Almazan, zou slechts 128.574 stemmen hebben behaald. Gistermiddag omstreeks 1 uur ontdekte het personeel in de magazijnen van het hoofdkantoor der firma S. E. Asscher, binnenhuisarchitecten, gevestigd in het perceel Nieuwe Heerengracht 93, te Am sterdam, brand. Onmiddellijk werd de brandweer gewaarschuwd en enkele oogenblikken later verschenen voor het perceel twee motorspuiten, een ladder, wagen, een gereedschapswagen en een manschappenwagen van de gemeente lijke brandweer, welke bovendien notg terzijde werden gestaan door twee motor spuiten van het nieuwe corps brandweer, mannen van den luchtbeschermingsdienst uit de kazerne Nieuwe Uilenburgerstraat 28. Deze, bemand met 18 manschappen, werden in reserve gehouden, zoodat zij bij den eersten keer dat zij uitrukten, nog niet actief behoefden op te treden. De ge meentelijke brandweer pakte het vuur met vier stralen op de motorspuit op zeer energieke wijze aan. Het vuur, dat in de in het sousterrain gelegen magazijnen en in de toonkamers op de eerste verdieping woedde, was men dan ook spoedig meester. Er ontwikkelden zich echter groote rook- massa’s waardoor het gebruik van rook, maskers noodig was. Bij het blusschings- werk is een der brandweerlieden licht aan de hand gewond. Hij is ter plaatse verbonden. De tapijten en andere stof fen en het houtwerk, dat in de maga zijnen en de toonkamers stond opgesteld, smeulden nog langen tijd na, zoodat de brandweer pas tegen ongeveer 2 uur kon inrukken. De oorzaak van den brand moet worden tóegeschreven aan kortsluiting of aan het wegwerpen van een brandende sigaret. VERSPREIDE BERICHTEN. Naar thans wordt medegedeeld, fe het Noorsche schip „Saelen” begin Mei in de Storfjord dicht bij Spitsber gen in het ijs blijven steken. De uit 23 leden bestaande bemanning kon na een strijd van veertien dagen tegen de ijsmassa’s worden gered en is gisteren in Hammerfest aangekomen. De zaakgelastigde der Vereenigde Staten in Berlijn, Kirk, is aldaar terug gekeerd en heeft zich belast met de leiding der ambassade. De afgevaardigde Swende Johan sen heeft een nieuwe partij gevormd, de „partij der nationale opvoeding van Denemarken”. Vrijdagmorgen werden in de hoofdstad van Herzegowina, Mostar, krachtige aardschokken aanzienlijke materieele richtten. De Chileensche regeering heeft in het Congres een wetsontwerp inge diend. dat de versterking van de defen sie beoogt. Voor de aanschaffing van oorlogsmateriaal wordt een bedrag van 1 milliard pesos verlangd. Het streven, dat allerwege bestaat om te komen naar een nationale sportorgani satie, bracht een redacteur van het A.N.P. opnieuw in contact met jhr. mr. C. J. A de Ranitz, den secretaris-generaal van de Nationale Stichting ter bevordering van de lichamelijke opvoeding, welke stichting verleden jaar door het Rijkscollege voor lichamelijke opvoeding in het leven werd geroepen. Reeds langen tijd bestond een ernstig streven zoo deelde de heer de Ranitz mede niet alleen bij de officieele instan ties, doch ook bij de Sportbonden, om tot een inniger onderlinge samenwerking te komen, waardoor men het nationale sport- belang beter zou kunnen dienen. Op de vraag, hoe het Rijkscollege er toe gekomen is, om het initiatief te nemen tot de ver gaande besprekingen, welke thans plaats vinden, o.a. ter concentratie der verschil lende voetbalbonden, gymnastiekbonden en andere organisaties op sportgebied, deelde de heer de Ranitz mede, dat het Jen en ander een gevolg was van de buitenge woon gunstige gelegenheid, welke zich thans voordoet, om tot de gewenschte ver betering te komen. Jongen onder een werktrein Op de spoorbaan van het werktreintje, dat rijdt over den Ouderkerkerdijk achter den Omval te Amsterdam, is gistermiddag een tragisch ongeval gebeurd. Twee jon gens fietsten over de spoorlijn en letten niet voldoende op het spoorwegverkeer. Een van hen kwam in een kuil en viel vlak voor een juist aankomenden trein. Hij werd overreden, waarbij zijn linker been werd verbrijzeld. In bewusteloozen toestand werd hij door den geneeskundigen dienst naar het O. L ,V. gasthuis ver voerd. Vermoedelijk zal het 13-jarige slachtoffer het been moeten missen. Om het kampioenschap. Morgen zal in Heemstede de tweede wedstrijd om het kampioenschap van Ne derland plaats hebben tusschen H B. C. en V. V. Z. uit Zaandam. De bezoekers verloren Zondag 1.1. op eigen terrein niet 41, zoodat we den Zaandammers ook na weinig kans geven. Toch zal het ons niets verwonderen, als V.V.Z. ditmaal een betet succes weet te verkrijgen. De eerste stoot. De eerste stoot werd gegeven door den secretaris-generaal op het departement van Sociale Zaken, prof. dr. G. A. van Poelje, die zich met het Rijkscollege van lichamelijke opvoeding verstond, daarbij als zijn uitdrukkelijk verlangen te ken nen gevend, dat er spoedig meer eenheid zou worden verkregen en een betere sa menwerking tusschen de onderlinge sport bonden. waardoor het landelijke sportbe- lang beter dan voorheen zou kunnen wor den gediend. Het Rijkscollege droeg deze taak over aan de reede bestaande Natio nale Stichting ter bevordering van de lichamelijke opvoeding, die zich op haar beurt in verbinding stelde met de ver-' schillende sportbonden. Initiatief door bonden over genomen. Hier kwam men tot de gelukkige conclu sie, dat reeds bij allen de hartgrondige wensch naar een dusdanige samenwerking, concentratie en al wat daarmede samen gaat, aanwezig was, waardoor deze bon den het initiatief konden overnemen en terstond tot een daadwerkelijke uitwerking konden overgaan. Als de voorteekenen ons niet bedriegen, is de oplossing van dit inderdaad zeer moeilijke probleem al heel spoedig te verwachten. Wij kunnen dan ook met meer vertrouwen dan ooit eerder in de geschiedenis van ons nationale sport leven, de toekomst onder de oogen zien, daar aangenomen kan worden, dat de ko mende fusie of hoe men het dan ook noe men wil, aan vele reeds lang bestaande ongewenschte toestanden voor goed een einde zal maken. Voorloopig geen stappen van overheidswege. De prettigste noot in dit alles is onge twijfeld de wijze, waarop deze vernieu wing, zooals men het ook zou kunnen noe men, thans plaats vindt. De uitvoering berust immers in handen van de sport bonden zelf; zij hebben het initiatief voor zoover niet reeds zelf genomen, dank baar en geïnteresseerd overgenomen, zoo dat van overheidswege voorloopig geen bepaalde stappen te verwachten zijn. Dit sluit evenwel niet uit, dat, als mocht blijken, dat de bonden niet be rekend zijn voor de uitvoering der gewenschte hernieuwing of andere fac toren er toe leiden, dat een redelijke en gewenschte oplossing van dit thans dringende vraagstuk dreigt te misluk ken, de overheidsinstanties zloh dan verplicht zullen achten dusdanige In grijpende maatregelen te treffen, welke zij noodzakelijk achten om het voor oogen gestelde doel te bereiken. Het Rijkscollege vertrouwt evenwel, dat de bondsbesturen zelf een volkomen ge zond inzicht hebben in deze nationale aangelegenheid en In bepaalde geval len ongetwijfeld bereid zullen zijn, zoo noodig, de eventueel noodzakelijke of fers van specifieke eigen belangetjes Politie legt de hand op Amsterdammer, die 19 fietsen ontvreemdde In Breda en in verschillende andere plaatsen zijn de laatste maanden herhaal delijk rijwieldiefstallen gepleegd, waar van de dader tot nu toe nog niet kon worden aangehouden. Thans heeft de Venlosche politie de hand gelegd op een Amsterdammer, die in het politieblad stond gesignaleerd en die bekend heeft negentien rijwielen ontvreemd te hebben. Aameiding tot deze aanhouding werd de ontvreemding van een rijwiel in Mei j.l. te Breda. Bij onderzoek door de Bre da sche politie werd achterhaald, dat het gestolen rijwiel te Oosterhout verkocht was. In dit verband vielen vermoedens op zekeren van der P. uit Amsterdam, wiens aanhouding door de Bredasche politie verzocht werd. Hij werd gesignaleerd in het politieblad en daarop volgde te Venlo zijn aanhouding. De man,heeft thans be. kend in totaal negentien rijwieldiefstallen gepleegd te hebben, waarvan vier in Breda en vijftien in verschillende plaat sen van ons land. Ook deze week is de kustvisscherij nie^ ongunstig geweest. De schokkers en fnotorkotters hebben vrij geregeld kunnen visschen en hoewel de vangsten niet zoo groot wareh, werden goede prijzen gemaakt en mooie besommin gen. Aan den afslag kwamen 19 motor- kotters met een totaal besomming van ƒ2057 of gemiddeld ruim ƒ100 per motorkotter. De Sch. 177, T. Blok, maakte de hoogste besomming met ƒ657. De schokkers besomden in 79 reizen 53.47 of gemiddeld 68 per schokker. De hoogste schokkerbesomming was 201. Hedenmorgen vertrokken er geen kustvisschers naar zee. Quick—B.M.T. 4—4. derde ontmoeting om den Zilveren goed helft v. «tt. w

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 13