Zeilen van en op De zonderlinge erfenis Opening van de Rotterdamsche Diergaarde - Windhondenrennen het Braassemermeer - Teleki en Csaky te München - Athletiek i 13 I Hi Hg 1 isl HAAGSCHE COURANT VAN MAANDAG 15 JULI 194U TWEEDE BLAD FEUILLETON. o I m - W1NDHONDEN-RENNEN op het terrein van de ’s-Gravenhaagsche Windhonden-renvereeniging. Een spannende strijd tusschen Greyhounds. maar binnen, Het me- die ÏWordt verwlpd.J| NATIONALE ATHLETIEKWEDSTRIJDEN te Rotterdam ten bate van gedupeerde Rotterdamsche athleten. De finale van de 200 m. klasse A werd gewonnen door H. Baumgarten (links) in den tijd van 21.8 sec. Tweede werd Osendarp (geheel rechts). NATIONALE JUNIORES KAMPIOENSCHAP- PEN van Nederland athletiek, in den Haag gehouden. De Ned. kampioen hoogspringen juniores Wolvetang bij een sproqg van 1.70 m. DE OPENING VAN DE NIEUWE ROTTERDAMSCHE DIERGAARDE. Het nieuwe zeeleeuwen-bassin is een fraai tehuis voor deze waterbewoners DE HOLLAND-BEKERWEDSTRIJDEN op den Amstel te Amster dam, gaven weer een mooien strijd tusschen de oude achten te zien, welke door Laga met miniem verschil voor Nereus (voorgrond) werd gewonnen. Amstel eindigde als goede derde. (Nadruk verboden.) reeds zoo diep en vast, dat zij niet eens wakker werden, op het oogenblik, dat de man, die als een schaduw door het huis sloop een stoel omgooide. konden het werk doen, het was man nenwerk en als Hagen het maar een beetje verstandig aanpakte, ging het vanzelf. Vandaag was de gelegenheid gunstig. Wie kon weten wanneer men den magere weer terugzag. Zij snelde naar de ^aal terug, maaz toen zij Knauer’s loge voorbijliep, voelde zij zich vastgehouden. Ik wilde juist eens naar u gaan zoeken juffrouw Hanni. Hij drukte haar hand en fluisterde. Mijn compliment, dat hebt u schitterend gedaan, eenvoudig schitterend. Dit pluimpje geldt Lore, niet mjj< Wilt u haar gaan opzoeken? Zij is in het kantoor. Maar hij liet zich niet afschudden. De wedergeboorte van de Favoriet moest gevierd wor den. Hij nam de vrijheid de beide dames op een glas champagne uit te noodigen. Champagne? Ik hoop, dat het u zal smaken* Ten eerste, begon Hanni, drink ik geen alcohol, dat kan ik niet voor mijn beroep en ten tweede valt er niets te vieren. Lore en ik doen al leen onzen plicht. Staat er soms niet in het contract, dat wij het theater weer op gang moeten brengen? Hij was diep geschokt. Maar juffrouw Hanni, waarom zoo hef tig. Mijn naam is Riedeler, dokter. En neemt u mij niet kwalijk, ik heb haast. een gezicht als een roofvogel. Geen vergissing was mogelijk. Lieve help, fluisterde Lore terug, daar zit nog een... Knauer. Waar? Heelemaal achteraan, in de loge. Het werd donker. De voorstelling nam een aanvang. Hanni en Lore gin gen naar den uitgang. De laatste voorstelling was begonnen, de kassa was reeds gesloten. Maar achter het gesloten gordijntje zat met gloeiende wangen de caissière. Zij was keurig geonduleerd en lach te, toen zij een oogenblik opkijkend de meisjes zag. De zusters gingen naar het kantoor, dat door het weg nemen van nuttelooze dingen iets grooter was geworden. Deze ellendige nasnuffelarij, siste Lore, vandaag zijn zij er alle twee. Natuurlijk waren zij zoo slim om niet naast elkaar te gaan zitten. Als ik maar wist, wie die magere was. Luister eens, ik heb een idee. Hagen is toch immers zoo verstandig? Hij moet zich met den kerel be moeien. Hem nagaan. Vanavond nog? Natuurlijk, hij zit achteraan met Else in een loge. Naast die waarin 'Knauer zit. Ik zal hem dadelijk op de hoogte brengen. Else zal woedend zijn als je haar geliefde Werner als detective wilt ge bruiken. Zij ziet hem al dood. Je zult geen kans hebben, ik ken Else. Maar Hanni liet zich niet van de wijs brengen. Noch zij, noch Lore goede ster was de regisseur. Mijn goede ster zult u waarschijnlijk zijn. Waarom ik juist bij u kom, is, omdat u ook de keerzijde van het leven kent en daarom zult u mij begrijpen. Want ook ik wil vooruitkomen. Misschien hebt u over my in de kranten gelezen, ik werd in Parijs gearresteerd als medeschuldige van een chèqueverval- scher. Dat is nu veertien dagen gele den... Aha, mompelde de filmdiva. Zij keek haar bezoekster plotseling nieuwsgierig aan. Lachte dan en schudde het hoofd. U wilt aan de film... Ik denk er niet aan, weerde Lore energiek af. Ik wil iets ge heel anders. Men heeft mij en mijn zuster een bioscoop gegeven. Ergens in het Noorden. Doordat er iets on aangenaams in het theater gebeurde, ging het erg achteruit. Ik heb de zaak gesloten, maar wil morgen opnieuw openen. En u, verzoek ik te komen. Het publiek houdt van u. Ik weet wel, dat de grooten van de film er de voorkeur aan geven alleen in de groote theaters te verschijnen. Maar nooit kunt u de verbondenheid met de kringen, waaruit u zelf stamt meer bewijzen, dan u te vertoonen in een klein theater, waar menschen komen, die niet veel geld hebben. Bo vendien hebt u twee arme meisjes geholpen, die een achteruitgaand the ater er bovenop willen brengen. U hebt indertijd den regisseur gevonden. Waarom zouden wij, mijn zuster en 17) Om half tien verliet mijnheer Tom- mich de villa, een nieuw contract in den zak. Hij was tevreden en Lore was het ook. Zij danste door de ka mer en was gelukkig met den uitslag van haar eerste zakengesprek. De telefoon schelde. Alweer dokter Knauer? Neen, het was Else. Zij was opgewonden en wilde weten of Hanni en Lore al iets gehoord hadden van de inbraak in een villa in Grünewald den afgeloopen nacht. De dieven hadden den eigenaar neergeschoten. Lieve hemel, als er maar zooiets niet bij jullie gebeurt, eindigde zy haar verhaal. Gebeurt niet, antwoordde Lore. Zij was woedend. Betere berichten heb je zeker niet hé. Hoe gaat het det je bruidegom? Mijnheer Hagen is... Ik weet het. Zeg hem goeden dag. (Zy gooide den hoorn neer.) Domme gans. Hoe zou het zijn als wy nog een kop koffie dronken, stelde Hanni voor. Dan kunnen we weer niet slapen. Nu, dan dadelijk naar bed, dat was misschien verstandiger. En wer kelijk, een half uur later sliepen zij DE TWEEDAAGSCHE NATIONALE ZEILWEDSTRIJDEN op het Braassemermeer zijn weder gehouden. Het was jammer, dat er geen wind stond, zoodat de wedstrijden in een drijfpartij veranderden. De regenboog- en drakenklasse in den strijd. HONGAARSCHE MINISTERS IN MÜNCHEN. Het bezoek van den Hongaarschen minister-president graaf Teleki en den minister van Buitenlandsche Zaken graaf Csaky aan München. In het midden graaf Teleki, achter hem graaf Csaky en links Rijksminister von Ribbentrop. De dame laat zich in geen geval afwijzen. Nu goed, laat haar dan zeide de beroemde filmdiva onwillig. Zy had niet veel tyd. was half tien en voor het huis wachtte de auto reeds. Toen Lore de kamer binnentrad, vond zij de filmster voor den spiegel en hoorde de zenuwachtige vijandige vraag: U verlangt? Maakt u het alstublieft kort, ik heb haast. Kort maken. Zal gebeuren, vrouw. Lore praatte haastig en zeker. De reden, waarom ik bij u kom, mag u dwaas en belachelijk voorko men. Voor my echter beteekent het alles. Dat allereerst. U bent de zesde filmster, die ik opzoek. En daar men met eerlijkheid het verste komt, moet ik er bij zeggen, dat drie van de da mes my heelemaal niet hebben ont vangen. Alstublieft, laat u my uitspre ken, ik ben dadelijk aan het eind van myn verhaal. Ik kom bij u, omdat ik op u al mijn hoop heb gevestigd. Ik ken uw loopbaan uit da kranten. U was vroeger verkoopster, werd op een bal door een regisseur gezien, kreeg een rol en werd beroemd. Als u dien man niet had gezien, verkocht u mis schien vandaag nog handschoenen. Vergeef my mevrouw, u zult dadelijk begrijpen, waarom ik zoo spreek. Uw ik, niet een diva vinden, die ons helpt? De mogelijkheid bestaat toch, niet waar? Het ligt alleen aan u. De filmdiva, aangekondigd met ko lossale letters, verscheen twee dagen later werkelijk in het theater aan de Peterstraat ter gelegenheid van de feestelijke heropening van het thea ter, dat tot de laatste plaats bezet was. Het publiek klapte geestdriftig en de diva bleef tien minuten. Al was het bezoek kort, het was voldoen de. Ik ben gekomen, omdat u een dapper meisje bent, zeide zij bij het afscheid nemen. Lore en Hanni wa ren overgelukkig. Als het publiek maar blijft ko men. Natuurlijk komen zij. Lore was vol goeden moed. Het ijs is ge broken, wie denkt nu nog aan oude geschiedenis. En vind je niet, dat het theater er veel netter uitziet nadat wij opruiming hebben gehouden. En de films zijn goed. De menschen zouden dom zijn, als zij ergens an ders heen gingen. Lore, fluisterde Hanni eensklaps. Daar is de man. Welke man? De spion. Stil laat niets merken. Hij kijkt juist naar ons. Hij zit in de veertiende rij, neen in de vijftien de, de tweede van links, natuurlijk ik ken hem. Hij zat indertijd bij de deur, toen wij voor het eerst kwamen. Hij was het werkelijk. Mager met I 'J Sri - 5 i w jbt-

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 5