van De zonderlinge erfenis Kranslegging bij het graf van Rembrandt - De opening van de Limburgsche noodbeurs - Een huis met veel beschermde ruiten - Jersey in Duitsche handen o 1 iHOHI O ft e I pr HAAGSCHE COURANT VAN WOENSDAG 17 JULI 1940 TWEEDE BLAD FEUILLETON. Jftft s poft yll Ij iA-- wP J ...o eiken AWorctt MrvolpdJ DE BEZETTING VAN HET ENGELSCHE KANAALEILAND JERSEY. Het hijschen van de vlag op het vliegveld van Jersey na de landing der Duitsche vliegtuigen. WIE IN EEN GLAZEN HUIS ZIT heeft heel wat meters papieren band noodig. Ruitenbescherming van een der groote winkelzaken te Heerlen. groote ver- niets (Nadruk verboden.) rium, dat zij voor zulk een behande ling gewoon was te ontvangen. Hanni was blij. Een nieuwe klant* Natuurlijk wilde zij den voet behande len. Natuurlijk, antwoordde zij. En als hem het loopen moeilijk viel, zou zij graag bij hem komen. Maar hij meen de, dat dit niet noodig was. Een wei nig beweging zou niet verkeerd zyn. Dus hij zou tweemaal in de week ko men. Telkens een half uur. Of Dins dag en Vrijdag goed was, of zij dan vrij had? Bijvoorbeeld om vier uur in den middag? Goed, dan was dit afge sproken. Hij drukte haar de hand en wandelde langzaam door. Hanni keerde naar huis en liep neu riënd door de kamer. Hoe goed had ze het eigenlijk. Dagelijks te eten, een warm bed, een prachtig huis, hoeveel menschen waren er die dit alles niet hadden! Eigenlijk was het niet meer dan billijk, dat ze probeerde diegenen te helpen, die het zoo noodig hadden. Natuurlijk moest eerst de gymnas- tiekschool aan den gang zijn, zoodat ze loopende inkomsten had, maar dan... Zij begon zich geheel op haar plan te concentreeren. Morgen zou zü alle scholen bezoeken, met directeuren en leeraren spreken, haar diploma la ten zien en hen op de hoogte brengen van haar nieuw op te richten sport school. lukte nog niet zoo goed. Een massa menschen waren komen informeeren, maar tenslotte waren er slechts vier leerlingen van overgebleven, twee schoolmeisjes en twee bakvisschen. Dat was een armelijk resultaat. was. Angst ontwaakte in hem. Wat was er met haar gebeurd? Een reden moest haar koelheid hebben. Was er misschien een andere man? Maar neen, dat had hij allang kunnen we ten. Op de berichten van Landmann kon hij vertrouwen. Wat was er dan? Plotseling stond er iets tusschen haar en hem, er stond een muur, die hij niet kon doorbreken. Zij echter dacht: Hij is aardig, kan zelfs heel aardig zijn. Maar hij ver beeldt zich dat hij ver boven mij staat, ziet in mij alleen het kleine meisje, dat hij in opdracht van een ander een beter leven heeft bezorgd. En nu voelt hij zich en wil de situatie uitbuiten. Ja, zoo is het en bovendien speelt hij met den mage- ren man onder één hoedje en bespiedt ons. Eindelijk, het had Hanni een eeuwigheid toegeschenen, kwam Lore terug. Nog een oogenblik verdween zij in het kantoor, maar toen was hij gelukkig klaar. Dokter Knauer bracht haar tot aan het ondergrondstation en nam afscheid. Toen zij in den trein zaten, zei Hanni verschrikt: Lore, het geld! Die achthonderd mark! Nu wat is er, hier zijn ze. Lore lachte en klopte op haar taschje. Had je gedacht, dat ik het zou la ten liggen? Geen denken aan. Maar toen zij den trein verlaten had den, en door de stikdonkere straten liepen, was het Lore die angstig was. op zij bovendien waren er veel kousen om te stoppen. Tenslotte was er ook veel te over denken. Ze vond het inderdaad erg prettig alleen te zijn. De zaak met de eigen sportschool Hanni schreef haar brieven en bracht ze naar de post. Op den terug weg ontmoette zij den ouden heer uit de naaste villa. Hij bleef staan, groet te vriendelijk en informeerde of de jonge dames zich in haar nieuw te huis reeds op haar gemak voelden. Hanni antwoordde vriendelijk. Zij vond den ouden heer aardig. Hij zag er goedig uit en had ernstige oogen en een mond, welke haar op de een of andere manier bekend voorkwam. Kort voordat zij afscheid namen, ver raste hij haar met de mededeeling, dat hü haar advertentie had gelezen en vroeg of hij van haar diensten als orthopaediste gebruik kon maken. Hij was ongeveer een jaar geleden van zijn paard gevallen en had daarbij zijn rechterenkel gebroken en leed daar nu nog steeds aan. Vroeger had hij den voet regelmatig laten masseeren, maar sedert een jaar was dit niet meer gebeurd. Haar aankondiging in de krant had hem er toe gebracht dit verzuim te herstellen. Als zij bereid was de verpleging van zijn voet op zich te nemen, zou het hem zeer ver heugen, omdat hij naar haar huis slechts enkele schreden behoefde af te leggen. Het sprak vanzelf, dat hij het volkomen eens was met het honora- Ze klemde het taschje onder haar arm en beiden keken uit naar elke schaduw en verwachtten ieder oogen blik een dief of zakkenroller. Elk zuchtje, dat door de takken der hoo rnen ging, joeg haar angst aan. Doch ze bereikten het huis, en gingen on middellijk naar Reimann toe, die bij het hek op haar wachtte. Bertha ontving haar meesteressen met een buiging. Sedert gisteren was zij in het huis en voelde zich op haar gemak. Zij was flink en netjes en steeds tot werken bereid. Alleen iets te mooi, vond Lore. Ze had eens ge lezen, dat een mooi dienstmeisje een vereerder bezat, die ’n inbreker was. Maar Bertha maakte niet den indruk, of zij veel om mannen gaf. En ten slotte was Reimann ’s nachts ook op zijn post. Ze aten nog iets en sloten toen alles af. Ook Bertha zocht haar kamer tje op. Maar voordat zij zich ontkleed de, gaf zij nog drie signalen met haar zaklantaarn naar den tuin. Enke le oogenblikken later flikkerde er even iets uit het donker op. Bertha gaapte. Zou het hier altijd zoo laat worden? Bijna één uur. Een beetje erg laat. Het was een geluk, dat zij pas om half acht behoefde op te staan. Ze gaapte nog eens. Voelde of haar browning onder haar kussen lag en begaf zich toen naar bed. Zij sliep voordat zij nog voor een derde maal had kunnen gapen. De Zondag bracht een verrassing. Else en Hagen kwamen om half twaalf. Zij met een rood hoofd en hij opgewonden. Dadelijk na de begroe ting kwamen zij met het nieuws. Helaas kon van haar huizing naar het groote huis komen, omdat Werner het niet wilde. Werner meende, dat Dahlem veel te ver weg lag en als ze elkaar wilden ontmoeten, moesten ze eerst een heel eind met den trein rijden. Wij zijn gisteren verloofd, voegde zij er aan toe, en keek Werner door haar brille- glazen verliefd aan, zoodat hij bloosde als een schooljongen. Ja, en wij willen ook gauw trouwen en daarom is het niet de moeite waard, dat El se jullie eerst nog zooveel moeite be zorgt. Hanni en Lore wenschten het jonge paar van harte geluk. En de bloem koolsoep, de gebraden varkenslapjes en de chocoladepudding veranderden in een verlovingsdiner, waarbij Lore zelfs een lange redevoering afstak. Toen werd het twee uur en de plicht riep. Jeugdvoorstelling. Lore moest weg. Else en Werner bleven ook niet lang. Ze zochten de eenzaamheid op. Hanni bleef alleen thuis. Bertha had haar uitgaansdag. Maar Hanni vond het prettig eens heelemaal alleen te zijn. Er waren enkele brieven haar advertentie gekomen, die moest beantwoorden. En EEN TREFFEN IN DE IONISCHE ZEE. Het Italiaansche slagschip «Cavour” in gevecht met Engelsche vlooteenheden. De „Cavour” geeft een salvo af. (Telefoto). IN DE WESTERKERK TE AMSTERDAM werd door de Werkgemeenschap D.A.W. een krans gelegd bij het graf van Rembrandt. Bij deze plechtigheid was nan-"- ’’tur-austausch aanwezig dr. F. M. Hübner, lid van den staf van l. imissaris. Tijdens de rede van den voorzitter van D.A.W., den heer Schultink. MEISJES VAN DEN ARBEIDSDIENST helpen bij den aardbeien oogst in West-Duitschland. Op weg naar de velden. Groote partijen worden ook verzonden naar de hospitalen voor de gewonde soldaten. DE LIMBURGSCHE NOODBEURS TE MAASTRICHT werd in tegenwoordigheid van talrijke autoriteiten op het gebied van handel en industrie door den Commissaris der Koningin mr. dr. W. G. A. van Sonsbeeck officieel geopend. Mr. van Sonsbeeck in gezelschap van den burgemeester jhr. W. Michiels van Kessenich bezichtigt de stands. Hanni zweeg. Zij had Knauer een oogenblik aangekeken, en een paar treurige oogen gezien. Dat deed haar verdriet. En toch... Neemt u leerlingen van leeftijd? vroeg hij. Zeker, natuurlijk. Hanni dwong zich om onverschillig te doen. Ze ver langde eensklaps om weg te kunnen gaan, maar het zag er naar uit, dat daar nog niet aan te denken viel, want Lore had nog plannen. Zij controleer de alle sloten. Keek na of alle lichten uitgedraaid waren en vertelde het meisje dat de plaatsen aanwees, dat zij morgen een wit mutsje moest dra gen. Dat ziet er zoo vriendelijk uit. En ze had verder nog van alles te doen. Knauer stond nog steeds naast Hanni. Het waren onverschillige dingen die hij besprak, maar binnenin hem woelde iets. Van ’t eerste oogen blik af was Hanni hem bevallen. Reeds toen hij haar voor het eerst op straat ontmoette en niet eens wist wie zij was. En uit zijn belangstelling was meer gegroeid, veel meer. Hoe veel meer, dat merkte hij pas van avond, toen Hanni zoo koel tegen hem i ft* 3'* - ftÜ pjftft' •ft ft F ft ÏT Wig ft% ft .ft

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 5