SAAGSCHE COURANT A.V.R.O.-studio i I 3 j I* I Wederopbouw Rotterdam van nieuwe Woensdag 17 Juli 1940. I i BINNENLAND STADSNIEUWS BUITENLAND DE MARSCH VAN HET WACHTBATALION VAN HET DUITSCHE LUCHTWAPEN De stand van de Ryksmiddelen Belangrijk lagere opbrengst generaal Christiansen DERDE BLAD Stuurman bij de kleine vaart Een nieuwe lotsbestemming. Giften Het verbod van roombereiding aan- Deze achteruitgang der overige mid delen komt hoofdzakelijk ten laste der Dividend- en Tantième-belasting 1.3 millioen minder in Juni), invoerrech ten 7 millioen minder) en Omzet belasting 1.2 millioen minder). De inkomsten van het Gemeentefonds waren 3.399.196, die van het Werkloos- heidssubsidiefonds 29.558.726. Installatie van de commissies van advies en propaganda. De eerste straat in Rotterdam*, die weer is aangelegd, is het Gedempte Doelwater, de verbinding tusschen Coolsingel en Haagsche Veer. Vroeger was dit een onaanzienlijk straatje echter is het thans een flinke straat geworden, nu de leelijke gebouwen in den Doelentuin verdwenen- zijn. Rechts ziet men het Raadhuis en op den achtergrond een deel van het nieuwe politiebureau. Clearing met België in voorbereiding Naar men ons van bevoegde zijde mededeelt, is een clearingovereenkomst net België in voorbereiding. De directe belastingen hebben tot en met Juni 1940 ƒ65.939.299 op gebracht, hetgeen 6} millioen lager is dan in 1939. De overige middelen leverden in hetgeen 124 vorig jaar. bracht CENTRALE NEDERLANDSCHE AMBTENAARSBOND Werkgelegenheid voor Indische jongens Eixterieur van de in aanbouw zijnde nieuwe A.V.R.O.-studio te Hilversum, welke men over een maand m gebruik hoopt te kunnen nemen. Pil paviljoen sluit harmonisch geheel aan bij de reeds beslaande studiogebouwen. De nieuwe groote atudio-zaal heeft ongeveer den vorm van een vioolkist; geen enkele ruchle hoek is er te vinden en de wanden loopen niet evenwijdig, hetgeen het.geluid ten goede moet komen. Nadere bijzonderheden Nationaal waarborg- en spaarfonds voor de jongeren in het kruideniersbedrijf Défilé voor Autobandenkaarten FRANKRIJK. De door het Fransche leger gerichte verwoestingen De verwoestingen, die de terugtrek kende Fransche legers overal in België en in het eigen land hebben aangericht, konden tot dusverre al leen door bezichtiging ter plaatse bewezen worden. Thans zijn het Duit sche leger verschillende documenten in handen gevallen, waaruit onom- stootelijk blijkt, dat de Fransche troe- pendeelen volgens uniforme van te voren verstrekte aanwijzingen hebben gehandeld. In dit verband verschaft een besluit van den generalen staf van den opper bevelhebber van het Fransche Noord- oost-front zeer veel opheldering. Dit besluit is gedateerd 29 Mei 1940 en luidt ongeveer als volgt: Teneinde door verwoestingen en vernielingen een ernstige vertraging in den op- marsch van vijandelijke gemotori seerde afdeelingen te verkrijgen, moe ten deze op doeltreffende wijze ten uitvoer worden gelegd. Zoo mag bv. niet geaarzeld worden in een dorp verscheidene huizen in de lucht te laten vliegen, teneinde zoodoende bij den uitgang van het dorp groote puinhoopen te vormen, voor het op ruimen waarvan de vijand langen tijd noodig heeft. F 7 op. de van moderator van No. 17622 naar den accijnzen financiën MEN WAKE TEGEN LICHT- UITS TRA LING. Nog steeds komt het voor, dat de r moet ingrijpen in gevallen, dat lid. perceelen uitstraalt. Men bedenke, tegen overtreders streng zal worden opge treden. Vannacht was licht zichtbaar op een bovenverdieping van een kantoor van den Rijkswaterstaat aan de Carel van Bylandt- laan. De politie heeft getracht zich door verbreking van een ruitje van de voordeur toegang te verschaffen, hetgeen niet ge lukte. Ook telefonisch kon men de verant woordelijke instanties niet bereiken, zoo- dat het licht is blijven branden. Vandaag zijn maatregelen genomen, dat een derge lijke overtreding van het verduisterings- verbod niet meer zal kunnen plaats vin den. voor hulpverleening aan Rotterdam Vandaag heeft het wachtbataljon van het Duitsche Luchtwapen een marsch door de binnenstad gemaakt. Ondanks het feit, dat de regen in stroomen naar beneden kwam, bestond er voor dezen marsch van de zijde van het publiek groote belangstelling. Dit zal natuur lijk voor een deel zijn oorzaak vinden in de omstandigheid, dat het wacht bataljon voorafgegaan werd door een militair muziekcorps, dat reeds van verren afstand hoorbaar was en hon derden menschen trok. Afgemarcheerd werd van de Koningskade. Langs Prin- sessegracht, Heerengracht en Korte Poten trok de troep naar het Plein. Hier stelden het bataljon en het mu ziekkorps zich op. Het aantal belang stellenden was inmiddels aangegroeid tot eenige duizenden. De militaire bevelhebber van het bezette Nederlandsche gebied, de gene raal der vliegers Christiansen, inspec teerde, nadat het muziekcorps den Defileermarsch had gespeeld, de troep. Na deze inspectie begaf generaal Christiansen zich naar Hotel Central. Voor den ingang was een verhooging gemaakt, waarop hij plaats nam. Hier na defileerde de troep voorbij den ge neraal. Tenslotte ging het bataljon langs het Buitenhof, Lange Vijverberg, Tournooiveid en Korte Voorhout naar het eindpunt Koningskade. Naast en achter de Duitsche soldaten liepen of reden enkele duizenden belangstellen den. De firma Tonnema en Cie, fabrikanten van King-pepermunt geeft een derde druk uit van de zgn. King-atlas. De atlas is bijgewerkt en uitgebreid met een vijftal detailkaarten, o.m. een wegenkaart van het Gooi, het graafschap Zutfen en een drietal voor scheepvaart en water toerisme. politie :ht uit dat Zouden jullie er voor voelen in plaats van licht-matroos stuur man bij de kleine vaart of sleep bootkapitein te worden? Zoo onge veer vroeg de heer P. J. Gerke aan een groepje Indische jongens, die in het Koloniaal Instituut waren bijeengekomen op uitnoodiging van de Koninklijke Vereeniging „Oost en West”. Zij keken even op van die vraag, maar zij bedachten zich niet lang voor zij met volle instem ming deze even nieuwe als onver wachte lotsbestemming aanvaard den! De regeeringscommissaris voor hulp verleening aan Rotterdam geeft met bijzonderen dank en groote erkentelijk heid kennis, dat sedert 8 Juli 1940 wederom vele giften zijn ontvangen ten, behoeve van de vluchtelingen uit Rot terdam. Teneinde tevens te voldoen aan de verschillende verzoeken om publicatie in de dagbladen van het gironummer van het bureau, zij vermeld, dat even- tueele gelden kunnen worden gestort op gironummer 386000 ten name van „bu reau hulpverleening aan Rotterdam, Laan Copes van Cattenburch 11”, te Den Haag. de voornaamste doelstellingen stichting. De heer G. Rhee, directeur van het kan toor Heerengracht der Ned. Middenstands- bank, heeft hierna gesproken. Elke overheid heeft, aldus spr. het recht in eerste instantie de ontplooiing van het eigen initiatief der vakgroepen gade te slaan alvorens het toesteken van de hand te overwegen. In dit opzicht meende spr. in de rede van dr. Groeneveld Meijer een optimistische toon te hebben beluisterd, dien dezen geest meende te mogen inter- preteeren. Tenslotte was het den heer Rhee een be hoefte zijn erkentelijkheid te betuigen tegenover dr. König, voorzitter van het Edeka-verband in Berlijn voor zijn wel willende hulp bij de voorstudies over de door hem gecreëerde Spaargesellschaft. De heer Kuiper, voorzittter van den Ned. Slagershond, feliciteerde de kruide- niersbonden met de tot standkoming van het waarborg- en spaarfonds voor de jon geren. Wat hier tot stand is gekomen, aldus de heer Kuiper, sluimert reeds ge- ruimen tijd in den slagershond. Het voor beeld der kruideniers, zal in andere bran ches stimuleerend werken. Rector L. A. J. M. Beune. moderator van de Katholieke Jonge Middenstands- vereeniging uitte tenslotte een woord van waardeering voor het werk der kruide- niersbonden. Overgang beroepsmilitairen dienst der invoerrechten en Het departement van maakt bekend, dat de werving van tijdelijke hulpkommiezen op 18 en 19 Juli a.s. te Utrecht niet zal plaats vinden in het gebouw van Asch van Wijckkade 28, doch in de aula van de rijksuniversiteit aan het Domplein te Utrecht. De voor overgang naar den dienst der invoerrechten en ac cijnzen in aanmerking komende be roepsmilitairen (capitulanten daaron der begrepen), die nog geen vragen lijst hebben ingevuld en ingezonden, kunnen zich eveneens op 18 en 19 Juli a.s. op het Domplein aanmelden. Op den hoek van de Groot Hertoginnelaan en Stadhouderslaan, is gisteravond omstreeks 11 uur 30 een per sonenauto, waarvan de bestuurder, de 50- jarige J. H. W. K. uit Overschie, onder drankinvloed verkeerde, op het verhoogde middenpad terecht gekomen. Een daar staande bank werd omvergereden en de auto kwam eerst op de tramrails tot stil stand. Door de politie is de bestuurder uit de auto gehaald en ter ontnuchtering over gebracht naar het bureau Archimedes- straat, Per kraanwagen is de auto ook bier naar toe gebracht Tentoonstelling Zuiderzeewerken. Vrijdag a.s. zal in het Rijksmuseum te Amsterdam, een tentoonstelling worden geopend, welke gewijd is aan de Zuider zeewerken. Deze expositie bestaat hoofd zakelijk uit een verzameling schilderijen, aquarellen en teekeningen door den schil der J. H. van Mastenbroek, aangevuld met maquettes, kaarten, foto’s en grafieken, afgestaan door den dienst der Zuider zeewerken te ’s-Gravenhage. UITSLAG SECONDENVERLOTING VACANTIE-KINDERFEEST. Bij ontzegeling der horloges was de stand: a. 4 uur 29 min. 41 sec,; b. 5 uur 11 min. 44 sec. Het gewijzigde adres van den penningmeester is Meloenstraat 98. Een groep geëvacueerden uit Amersfoort, hoofdleider de heer D. Schroor heeft het gemeentebestuur van Broek op Langendijk een ameublement voor de Raadszaal aangeboden als dank voor de genoten gastvrijheid tijdens de dagen der evacuatie. Bij dit gesehenk was een oor konde gevoegd. Een bewoonster van den Gevers Deynootweg, die gistermiddag haar rijwiel onbeheerd voor een winkel in de Veenestraat had laten staan, moest bij haar terugkomst tot de ontdekking ko men, dat uit den stuurtasch een handtasch met 36 was gestolen. Wegens het leggen vanka- bels door het G.E.B. is morgen van 10 tot 2 uur n.m. de Noordwest-Buitensingel voor alle verkeer afgesloten. Bij besluit van den secretaris-generaal van het departement van Landbouw en Visscherij, is bepaald, dat het verbod van bereiden van alle soorten room, naast het in de betreffende beschikking genoemde geval, mede niet geldt, indien daartoe schriftelijke vergunning is verleend door of vanwege de Nederlandsche Zuivelcen- trale, afd. Zuivel, hierna te noemen cen trale, welke vergunning slechts wordt ver strekt voor de bereiding van room be stemd voor zieken. Voorts is bepaald, dat het afleveren of vervoeren van room is verboden. Dit geldt echter niet, indien wordt aan getoond, dat de room bestemd is voor de bereiding van boter, kaas, gecondenseerde melk en melkpoeder of indien de room gedekt is door een schriftelijke vergun ning afgegeven door of vanwege de cen trale ten behoeve van zieken. Het voorhanden of in voorraad hebben van een inrichting erf werktuig tot het bereiden van room is verboden. Nieuwe lotsbestemminginder daad! Het groepje, dat daar onder het gehoor van den heer Gerke zat, be hoorde oorspronkelijk, lezen wij in het „Algemeen Handelsblad” tot een groep van zestig Indische jongens, die twee jaar geleden naar Nederland zijn gezonden om bij de Kon. Marine een opleiding voor lichtmatroos te vol gen. Zij waren net zoo wat afgestudeerd en zouden per mailboot naar Indië te- rugkeeren juist toen de oorlog uitbrak. In Vlissingen vertoefden zij toen, aan boord van een der marinevaartuigen aldaar. Zij maakten er den oorlog mee. Hoe? Dat zou een uitvoerig relaas op zichzelf kunnen worden, maar het heeft geen zin daarop uitvoerig in. te gaan. Vermeld zij, dat na den wapenstilstand in Zeeland een week na dien in het overige deel van het land, naar men zich zal herinneren 49 leden van de groep van zestig niet meer op het appèl verschenen. Waar zij gebleven zijn kan slechts worden vermoed; blijken zal het pas na afloop van alle krijgsver richtingen. De elf overigen, die er nog wèl waren, behoorden tot de manschap pen der Kon. Marine, die werd gede mobiliseerd en naar huis gezonden. Naar huis! Tja, dat hadden deze elf jongens niet Of liever, dat was voor hen onbereikbaar. Zij moesten hier te lande ondergebracht worden. De Ver eeniging „Oost en West” ontfermde zich daarom over hun lot zocht naar een uitkomst in deze zaak en vond die. Dinsdag werden de jongelui, nadat zij onder de hoede van hun instructeur, sergeant W. A. van der Graaf, naar Amsterdam waren gekomen, daarvan in kennis gesteld tijdens een korte bijeenkomst onder leiding van den heer Gerke, waarbij ook aanwezig de heeren L. J. van Geest, gepensionneerd gezag hebber van de gouvenementsmarine in Ned.-Indië, en D. Tilkema, gepension neerd Indisch schoolhoofd, die zich met de uitvoering van het plan van „Oost en West” zullen bezighouden. De heer Gerke dan deelde den jon gens mede, dat voor hen de mogelijkheid zou worden geopend hier te lande een cursus te volgen voor stuurman op de Indische kleine vaart. Het diploma geeft uitzicht op betrekkingen bij de K.P.M., de Ned.-Indische Tankvaart- maatschappij, het Soerabajaasch Prau wenveer en andere reederijen. Het opent voorts de mogelijkheid om tot sleepbootkapitein te worden opgeleid of tot Indisch loods. Ook is het mogelijk het tot stuurman op de groote vaart te brengen. De cursus zal gegeven worden aan de Zeevaartschool te Amsterdam. In September a.s. beginnen de lessen. Tevoren zullen de jongens gedurende drie weken in Augustus een tocht ma ken aan boord van den schoener „Prins Hendrik” van het Onderwijsfonds voor de Scheepvaart, opdat zij zich al vast een weinig thuis gaan gevoelen op een „civiel” schip van de kleine vaart. De jongeman, die een kruideniersbedrijf wil beginnen staat voor verschillende moeilijkheden. Allereerst dient hij in het bezit te zijn van het middenstandsdiploma en voorts dient hij kapitaal te hebben om een zaak op te richten of over te nemen. Hét behalen van het middenstandsdiploma levert niet de grootste moeilijkheden óp. De grootste hinderpaal voor den adspi- rant-kruidenier is echter het geld. Waar krijgt de jonge man, die in het bezit is van zijn diploma en een zaak wil openen, daarvoor de noodige gelden? De Ned. Kruideniersbond, de Federatieve bond van winkeliersorganisatiën in het koloniale warenvak „Febowiko” en de Ned. R.K. kruideniersbond hebben in samenwerking met de Ned. Middenstandsbank N.V. een nationaal waarborg- en spaarfonds voor jongeren in het kruideniersbedrijf ge sticht en daarmede het vraagstuk opgelost. Iedere kruideniersbediende, die van plan is later een eigen bedrijf te stichten, zal in de gelegenheid worden gesteld tot hët spaarfonds toe te treden. Tevens krijgt hij een staat van dienst boekje, waarin zijn patroon aanteekening houdt van zijn gedrag en vorderingen. Indden de jongeman na verloop van jaren meent een eigen bedrijf te kunnen stichten of over te nemen, dan wendt hij zich tot het waarborg- en spaarfonds met het verzoek om een crediet. De raad van beheer van dit fonds stuurt deze aanvrage door naar den raad van advies, welke de antecedenten van den adspirant-kruide- nier onderzoekt, waarbij hij in het ge- dragboekje een goede leidraad heeft. De jongeman, die een crediet heeft gekregen voegt daarbij zijn gespaarde geld en kan de zaak dus overnemen of openen. De geldmiddelen der stichting bestaan uit het stamkapitaal, namelük het totaal van de bedragen bij oprichting der stich ting bestemd haar zelfstandig vermogen te vormen en te verhoogen met tien procent van alle verdere inkomsten, zulks echter met uitsluiting van de bijdragen ontvan gen van jongeren, het werkkapitaal, ge vormd uit bijdragen van begunstigers en buitengewone begunstigers, bijdragen van jongeren, bijdragen bestaande uit de ont vangen omslag over den omzet van er kende inkoopvereenigingen, borgstellin gen van begunstigers en/of buitengewone begunstigers ten behoeve van de stichting, gekweekte renten en andere inkomsten na aftrek van uitgaven. Dat ook het Rijk zich voor dit initiatief van de kruideniersbonden interesseert, blijkt hieruit, dat dr. W. L. Groeneveld Meijer, chef van de afdeeling middenstand van het departement van Handel, Nijver heid en Scheepvaart gistermiddag in de groote vergaderzaal van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amsterdam, den raad van beheer en de commissie van advies en propaganda van het natio naal waarborg- en spaarfonds voor de jongeren in het kruideniersbedrijf heeft willen installëeren. Spr. ziet de vorming van den jongen adspirant-kruidenier, (waartoe overigens ook de Vestigingswet beoogt bij te dra gen) zijn opvoeding tot ontwikkeld, ter zake kundig vakgenoot, die zich de waar de van zijn vak en stand bewust is en zich één voelt met de organisaties waar van hij lid-is--moeten worden, als een van Juni op 26-281.347, millioen lager is dan Het eerste halfjaar 211.673.790 op, tegen 223.999.813 vorig jaar. De op brengst bleef in Juni 11 millioen bij de raming achter, terwijl het eerste halfjaar 12 millioen minder opbracht. Dit verbod' geldt niet: Voor degene, die gerechtigd is boter, kaas en melkproduc ten te bereiden of indien de bedoelde in richting of het bedoelde werktuig on bruikbaar is gemaakt of door een der ambtenaren, genoemd in artikel 31 van de Landbouw-crisiswet 1933 is verzegeld. Het is verboden een op room gelijkende waar uit boter of melkproducten te be reiden. Het voorhanden of in voorraad hebben van een inrichting of werktuig, waarmede de bedoelde waar bereid kan worden, is verboden. Dit verbod geldt niet, indien de in richting of het werktuig onbruikbaar is gemaakt of door een der bovengenoemde ambtenaren is verzegeld. Dit besluit kan worden aangehaald onder den titel: „Crisiszuivelbesluit 1940 II (room)” en treedt in werking met in gang van 15 Juli 1940, het eindigt met ingang van 1 Januari 1941. De secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, maakt be kend, dat de Rijksverkeersinspectie ten behoeve van het Rijksbureau voor Rub ber binnenkort een aanvang zal maken met het uitreiken van autobandenkaar ten. Op deze kaarten worden de merken, maten en nummers der op het motorrij tuig (en aanhangwagen) gemonteerde banden geregistreerd, zoodat bij con trole steeds kan worden geconstateerd of de gegevens van de bandenkaart met de werkelijkheid overeenstemmen. De kaart, welke 0.25 kost, dient tevens als aan vraagformulier voor het verkrijgen van een nieuwen band en komt derhalve in de plaats van het oude formulier rbr. 3. Behalve ingeval de kaart voor dit laat ste doel aan het Rijksbureau voor Rub ber wordt opgezonden, moet zij steeds in het motorrijtuig (en aanhangwagen) aanwezig zijn, daar anders het rijden ver boden is, zelfs indien men in het bezit van een vervoervergunning zou zijn. In verband met het bovenstaande zal elk motorrijtuig en elke aanhangwagen aan een onderzoek worden onderworpen. De betrokken rijks-(hoofd-) inspecteur van het verkeer zal eiken houder van een vervoervergunning berjphten op welke plaats, datum en uur zijn motor rijtuig en aanhangwagen voor bedoeld onderzoek aanwezig moet zijn. Wie aan dezen oproep geen gevolg geeft, kan niet tijdig in het bezit van een bandenkaart worden gesteld en zal dus na den datum van invoering niet meer met het motor rijtuig op den weg kunnen komen. Het telefoonverkeer van Duitsch- land met het vasteland van Spanje, de Balearen en de Canarische eilanden is sedert Maandag hersteld over de radio verbinding BerlijnMadrid. De Italiaansche bladen publicee- ren een communiqué van het Fransche ministerie van defensie, waarin de Engelsche bewering, als zouden 6000 officieren en manschappen van het Fransche Levantleger naar de Engel se hen in Palestina zijn overgeloopen, wordt tegengesproken. Het Fransche communiqué meldt, dat er 400 deser teurs waren, die echter, den strengen Engelschen tegenmaatregelen ten spijt, naar Syrië zijn teruggekeerd. In Letland en Estland zijn giste ren parlementsverkiezingen gehouden. Meer dan 90 procent van alle stemmen werden op den onder leiding van de communisten staanden „bond van het werkende volk” uitgebracht. Te Kau nas (Litauen) zijn sovjets (arbeids raden) gekozen die het pla«u«4ük te*- stuur zullen uitoefenen. In een door de afdeeling ’s-Gravenhage den C.N.A.B. belegde ledenvergade ring op 15 Juli sprak haar secretaris, de heer G. Venema, over het onderwerp: „De organisatie in dezen tijd”. Nadat de voorzitter, de heer J. Rensen, den talrijken aanwezigen het welkom had toegeroepen en medegedeeld, dat de af deeling een poging zal doen om de kin deren van de Rotterdamsche collega’s ge durende de a.s. schoolvacanties eenigen tijd als logeetjes in de gezinnen der Haagsche leden onder te brengen, gaf hij het woord aan den inleider. Spreker be handelde in chronologische volgorde de gebeurtenissen, die zich sedert den da tum, waarop ons land in den oorlog werd betrokken, hadden afgespeeld en stelde daarbij tevens in het licht, in welke ma te de organisatorische arbeid den invloed daarvan had ondergaan. Hieruit bleek, dat de bond zijn normale werkzaamheden practisch op elk terrein heeft kunnen voortzetten. Hij achtte dit een verblijdend verschijnsel, eenerzijds, omdat de bezet tende macht hiermede blijk heeft ge geven de hier te lande groeiende ver houdingen zoo weinig mogelijk te willen verstoren, anderzijds wijl de organisaties van het overheidspersoneel daardoor in de gelegenheid worden gesteld om op hun wijze mede te werken aan een zoo snel mogelijken terugkeer tot het nor male maatschappelijke en economische leven. Vervolgens stelde spreker de door het nieuwe gezag uitgevaardigde voorschrif ten. met name de verbodsbepalingen be treffende het ontslag van werlpiemers en de verklaring van trouw (de z.g. eides- stattliche Erklarung), welke door de overheidsdienaren moest worden afgelegd, in het licht Hij achtte het in de gegeven omstandigheden vanzelfsprekend, dat de Duitsche overheid, die had goedgevonden, dat de ambtenaren hun plaatsen bleven bezetten en de rechtspositie volledig handhaafde, een verklaring eischte, dat geen handelingen zouden worden ge pleegd die indruischten tegen de belan gen van de bezettende macht. Met betrekking tot de verboden ont slagen constateerde spreker, dat het z.g. Eerste Uitvoeringsbesluit voor de amb tenaren alleen beteekenis heeft voor zoo ver deze niet in pensioengerechtigden dienst zijn. Zij, die op arbeidsovereen komst naar burgerlijk recht zijn te werk gesteld, kunnen alleen dón ontslagen worden, indien zij niet in dienst zijn van een „onderneming”, hetgeen in dit ver band wil zeggen van een overheidsin stelling, die is opgericht met de kenne lijke bedoeling om winst te maken. Sprekende over de perspectieven van de ambtenaren-vakbeweging, gaf de in leider als zijn meening te kennen, dat deze haar kracht moet blijven zoeken in rustige vakactie en respect afdwingen de bezonnenheid. Thans dienen meer dan ooit de groote lijnen te worden gevolgd en geen tijd moet worden zoek gebracht met betweterige geschillen over futili teiten. is:-

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 9