HAAGSCHE COURANT rI SSL a I 'ft ft Sig OSSa SF f j L I j v1.V C' '~r y.r Z V. -.S - Lla»Jk jb i Feest den arbeid Spanje van VITRINE-DIEFSTALLEN OPGEHELDERD MOORDAANSLAG IN DE GROENESTEIN- STRAAT Dinsdag 30 Juli 1940. Ril STADSNIEUWS BINNENLAND UH B ft s 1 R ■ft ft. Wh - Ji Ds. W. L. Welter t in ft DERDE BLAD „Joop” en zijn vrienden achter slot De Opbouwdienst Verlofregeling getroffen Vrouw naar op NEDERLANDSCHE UNIE I Engelsche bombardementen Nederland gaan voort Bij de jongste gelukkig geen slachtoffers Japansche economische missie naar Nederlandsch-Indië VERHUIZING VAN HET DEPARTE MENT VAN SOCIALE ZAKEN Een overzicht van de werkzaamr heden aan het nieuwe kantoor van de Bataafse he Import Mij. op den hoek van den Wassenaarscheweg en de Floris Grijpstraat. HET NIEUWE GEBOUW VAN DE BATAAFSCHE IMPORT MIJ. 4 ft' "ft I Ar Bij hel Feettl van den Arbeid in Spanje werd ondtr meer door 2UU.ÜUU arbeiders een parade geliouden voor generaal Franco. 5 O: - 4 Een pleidooi voor de concentratie van ziekenfondsen 'V Hoe de Utrechtsche ophaaldienst werkt IN TOTAAL WAS VOOR 4200 ONTVREEMD UITREIKING BROODBONBOEKJES EN KINDERTOESLAGKAARTEN zwaar gewond het ziekenhuis Waarschuwing tegen anonieme brieven enz. - f Nuttig gebruik van afval 4 1 l in wonende schillen plegen In aan gewenschte op de- te- L x JONGEMAN BEWERKT ZIJN HOSPITA MET EEN HAKMES. ge- Door eenige Het departement van Sociale Zaken, dat, zooals bekend, verplaatst is naar het nieuwe gebouw der K.L.M. aan den Raamweg, is bezig met de verhuizing. De archiefstukken worden overgebracht. een deze bedrijf ook uit- op ge- No. 17633 Naar het D.N.B. uit Tokio meldt, zal de Japansche regeering op 10 Augus tus een economische missie onder lei ding van directeur Mukais naar Ne- derlandsch-Indië zenden. De politie voelde hem nader aan den tand en toen volgde er een relaas van „Joop”, dat ook licht zou brengen in de vele geheimzinnige vitrine-diefstal- len in onze stad- Een poging tot lustmoord De politie is nog steeds op zoek naar een motief voor dezen moordaanslag. Men meent hier niet te doen te heb- Mr. Rost van Tonningen en de S.D.A.P. Naar aanleiding van een bericht van het A.N.P. betreffende een melding van het Nederlandsche Perskantoor te Ber lijn, houdende, dat de leider van de weerafdeeling te Dusseldorp, Koehler, op een groote vergadering te Hamburg, belegd door den Nationaalsocialistischen Bond van Nederlanders in Duitschland, zou hebben verklaard, dat mr. Rost van Tonningen weldra de overgroote meer derheid der sociaal-democraten tot het nationaal-socialisme zou bekeeren, deelt de heer Rost van Tonningen aan het A.N.P. mede, dat zijn opdracht zich in overeenstemming met zijn radiorede be perkt tot het behoud der socialistische waarde in de voormalige S.D.A.P. Men zal zich herinneren, dat als eerste stad in Nederland Utrecht begonnen is met voorbereidingen te treffen voor het instellen van afzonderlijke ophaaldiensten voor afval. Hieronder werd verstaan het verzamelen van aardappelschillen, groen tena fval, lompen, papier, metalen, glas enz. enz. In een persconferentie heeft de heer J. T J-'-'obs, directeur van den reinigings-, markt- en havendienst, nadere mededee- lingen over de organisatie van den afval- dienst verstrekt. Rekening houdend met de omstandig heid. dat de vergunninghouder in de hem toegewezen wijk een weekloon moet kun nen verdienen, is Utrecht voor beide categor’eëverdeeld in veertig ongeveer Controle op uitgeleende legerpaarden. In Augustus zal door een speciale commissie een controle worden uitge voerd op alle door de Duitsche en Ne derlandsche weermacht uitgeleende paarden. De betreffende aanwijzingen zijn bereids verzonden. Zooals men zich herinneren zal zijn eenigen tijd geleden te Utrecht, in ver band met diefstal van ringen, aange houden de 23-jarige coupeur R. S., af komstig uit Huizen, en de 27-jarige verkooper J. A. G. B., Hilversum. Door de Utrechtsche politie zijn deze beide mannen dezer dagen overge bracht naar Hilversum, waar de po litie ook nog een appeltje met hen te schillen had. Bij het schillen van dit appeltje is gebleken, dat één van de twee aange houdenen, J. A. G. B., bij zijn kame raden beter bekend als „Joop”, ook ge zocht werd door de politie te Amster dam en Bussum wegens het van diefstallen en inbraken. hiermede van den Morgen vindt de uitreiking van broodbonboekjes en eventueel kinder- toeslagkaarten (ryst en havermout voor kinderen beneden vier jaar) plaats voor personen, wier familienaam begint met de letters H, I, J of K. ft den afgeloopen nacht omstreeks half drie is in de Groenesteinstraat een 34-jarige vrouw het slachtoffer worden van een moordaanslag, een jongeman werden haar slagen met een hakmes toegebracht, waardoor zij zwaar gewond werd. Dezer dagen is een verlofregeling getroffen voor het tot den Opbouw dienst behoorende personeel. Naar ons van bevoegde zijde wordt medege deeld, wordt aan allen, die in hun woonplaats zijn gelegerd geen verlof verleend, doch wel bewegingsvrijheid. Aan de gehuwden en kostwinners, die buiten hun woonplaats zijn gelegerd, kan eenmaal per 14 dagen 2 dagen periodiek verlof worden verleend op Zondag en Maandag. Het vertrek voor dit verlof zal plaats vinden des Zaterdags na den morgenmaaltijd en na gehouden inspectie. De terugkeer heeft op Maandag plaats met de laat ste reisgelegenheid. Voor hen, die langs den normalen verkeersweg op grooteren afstand dan 25 of3 0 k.m. van hun woonplaats zijn gelegerd, kan vervoer voor rekening van den Opbouwdienst naar en van de woonplaats worden verleend. Aan on- gehuwden, geen kostwinners zijnde, die langs den normalen verkeersweg op grooteren afstand dan 25 of 30 k.m. van hun woonplaats zijn gelegerd, kan bewegingsvrijheid eenmaal per maand met vervoer voor rekening van den Opbouwdienst worden ver leend. Heden- en gisternacht hebben Engel- sche bombardementstoestellen hun vluchten boven Nederland- herhaald en op verschillende plaatsen bommen af geworpen. Gelukkig werden ditmaal geen bur gers getroffen en de schade aan burger- eigendommen toegebracht, is uiterst ge ring. De meeste projectielen kwamen in het open veld in kanalen of het Ijssel meer terecht. Eenig vee werd gedood en ruiten van woningen gingen in scher ven. In het gisteren gegeven bericht over Engelsche bommen op ons land werd van Utrecht melding gemaakt. Het moet zijn Zeist. Waar en wat er gestolen werd. De eerste diefstal werd gepleegd bij de firma Lampe in de Spuistraat. Weggehaald werden een aantal dames- vilthoeden, een roodvos en wat mantel pakjes. Vervolgens was het „Jagers huis” in de Hoogstraat aan de beurt. Hier werden gekaapt een partij dames mantels en heerenjassen, blouses, hoeden en coupons. Men herinnere zich voorts de inbraak in de Lange Poten. Daar werd voor 1500 gestolen. Ook de Passage was een belangrijk werkobject voor „Joop” en zijn vrien den. Zoo werden een juweliersfirma en een modemagazijn benadeeld. Op de Laan van Meerdervoort bij de firma Le Maitre, bij een heerenmode- zaak in de Lange Houtstraat, bij Poons, de juwelierszaak in de Spuistraat, bij Busch in het Noordeinde, overal werd een bezoek gebracht dat aardig wat opleverde. In totaal wel voor 4200. Zooals wij reeds meldden, is vrijwel alles, op enkele snuisterijen na, recht. „Joop”, zijn vriend S., de makelaar en diens vriendin zijn nu allen in ver zekerde bewaring gesteld en zullen hun gerechte straf niet ontgaan. Naar ons ter oore komt, worden anonieme brieven en circulaires rond gezonden, welke den indruk wekken van de Nederlandsche Unie uit te gaan. De Nederlandsche Unie deelt ons mede, dat soortgelijke anonieme stuk ken zonder eenige voorkennis worden rondgezonden, zoodat de Nederlandsche Unie uiteraard geen enkele verant woordelijkheid voor den inhoud op zich kan nemen. j. ft ft. In de woning aan de Groenestein straat woont de familie B., bestaande uit man, vrouw en een kind van 2J jaar. Circa 14 dagen geleden vervoegde zich bij de familie B. een jongmensch van ongeveer 17 jaar. Hij vertelde, dat hij een Duitsch vluchteling was, zonder werk en geld. De jongeman wist het medelijden van de familie B. op te wekken, hij was n.l. een geloofsgenoot, en kreeg voedsel en onderdak. Zoo profiteerde hij eenigen tijd van de gastvrijheid. Herhaaldelijk spoorde de heer des huizes hem aan nu toch eens werk te gaan zoeken. Hij kon toch maar niet altijd rond blijven loopen, zonder iets te doen en op den zak van een ander te teren. Maar de jongeman voelde er weinig voor. Hij bleef liever luieren en niets doen. In den afgeloopen nacht nu was de heer B. wegens zaken uitstedig. Heden is op 90-jarigen leeftijd hier ter stede overleden ds. W. L. Welter, em. predikant der Ned. Herv. Gemeente alhier en oud-hofprediker. Ds. Welter werd 1 September 1849 te SL Petersburg, waar zijn vader predi kant was bij de Hollandsche gemeente, geboren. Hij studeerde aan het beroem de gymnasium te Schulpfortha in Duitschland, waar ook Schiller zijn op leiding genoot Aan de Utrechtsche Uni- versiteit studeerde ds. Welter theologie. Reeds in 1870 werd de jonge student ge kozen tot pro-rector in den Senatus Veteranorum. In 1873 werd de jonge Welter candi- daat in Utrecht, om 8 Februari in Bud nik door zijn vader in het predikambt te worden bevestigd. Al spoedig trok de begaafde prediker tot uit wijden om trek zijn gehoor. In 1880 vertrok ds. Welter naar De- demsvaart, waar hij met wijlen ds. A. Voorhoeve van Amsterdam arbeidde. Van Dedemsvaart ging het in 1883 naar Heemstede, waar eens zijn hoogvereerde vriend Nicolaas Beets predikant was. Na 2 jaar vertrok ds. Welter naar Zwolle. Daar arbeidde hij met den zoo bekend geworden prediker, wijlen ds. Vermeer, den vader van zijn Haagschen collega ds. A. J. A. Vermeer, die even eens in 1929 met emeritaat ging. Ook in Zwolle trokken ds. Welter’s preeken de aandacht. Zijn vertrek naar Arnhem in 1883 werd dan ook diep be treurd. Na een 6-jarig verblijf vertrok ds. Welter naar de residentie, waar hij 9 December 1894 zijn intrede deed. Ruim 34 jaar heeft de jubilaris daar gear beid. In het bijzonder de belangen van Wijk XI waren aan zijn herderlijke zor gen toevertrouwd. In 1918 werd ds. Welter provisorisch en in 1920 definitief tot hofprediker benoemd. Ds. Welter heeft zich op verschillend gebied bewogen. Hij had zitting in de commissie voor de Wilhelminakerk. maakte deel uit van de commissie tot bevordering van kerkbouw en kerk restauratie en had zitting in de com missie van toezicht op de schoolcate- chisatie, in welke kwaliteit drie scho len aan zijn opzicht waren toever trouwd. Ook was ds. Welter bestuurs lid van de afd. ’s-Gravenhage van het Ned. Bijbelgenootschap en van de Haagsche Mij. tot bevordering van het godsdienstig onderwijs onder de in- landsche bevolking van Suriname. Van de afd. 's Gravenhage van het Ned. Godsdienstig Tractaatgenootschap was ds. Welter secretaris en van het hoofdbestuur van de Prot. vereeniging „Unitas” voorzitter. Ook van „Wel stand”, naast „Unitas” een vereeniging tot steun van Protestanten in R.K. streken van ons vaderland, was ds. Welter vele jaren bestuurslid. Hij had voorts zitting in het hoofdbestuur van het Ned. zendelinggenootschap en hij was voorzitter van de Indische com missie (voor de uitzending van predi kanten naar Ned.-Indië). In het driemaandelijksch tijdschrift „Overdenkingen” onder redactie van prof. dr. H. Th. Obbink en dr. A. K. Kuyper verscheen menig kabinetstukje van zijn hand. De begrafenis vindt Vrijdag a.s. om 12 uur 'plaats op Oud Eik en Duinen. Vooraf heeft in de Groote Kerk te 10 uur een rouwdienst plaats, waarna om ongeveer 11.15 uur de stoet naar de begraafplaats vertrekt. De distributie. Omtrent de distributie van de ingele verde hoeveelheden aardappelschillen enz. is o.m. overleg gep’eegd met den provin cialen voedselcommissaris van Utrecht., den heer de Goey. Met zijn volle instem ming is een plan om tot een meer inten sieve verzameling van het voor het vee waardevolle voedsel tot stand gekomen. Van zijn kant heeft de voedselcommis- saris gegadigden voor de toewijzing van veevoeder opgeroepen en aan den direc teur van den reinigingsdienst een lijst doen toekomen, waarop vermeld stonden de daarvoor in Aanmerking komende per sonen. Behalve de schillenophalers zijn in Utrecht, evenals in elke groote stad, menschen werkzaam, die bij een of meer groote zaken (restaurants enz.) regel matig de spoeling weghalen. Dezen men schen is vanwege de gemeente een spe ciale vergunning gegeven. Nu deed zich echter nog een moeilijk heid voor, want de mogelijkheid is na tuurlijk niet uitgesloten, dat de afval- dienst van tijd tot tijd met een overschot van aardappelschillen zal komen te zit ten. Daarom heeft de heer Jacobs aan het departement van Economische Zaken ver gunning aangevraagd om een aantal var kens te mogen houden. Op die manier zal dan een eventueel overschot productief gemaakt worden. De regeling voor de verza meling van lompen. De groote verscheidenheid van artike len en de steeds wisselende prijzen ma ken het vrijwel onmogelijk voor den dienst van lompen enz. een zelfde rege ling te treffen als voor de schillenopha lers. Daarom mogen de voddenkooplieden de daarvoor in aanmerking komende stoffen en materialen eventueel door aankoop ;n hun wijk verzamelen en hun waar dan weer verkoopen aan de te Utrecht gevestigde grossiers. Tegen een dergelijke wijze van handeldrijven bestaat geen bezwaar, omdat de grossiers in lompen volledig ingeschakeld blijven. Het groote voordeel van een vergun ningsstelsel bestaet wel hierin, dat in de toekomst zoo weinig mogelijk verloren gaat Met betrekking tot het ir.zamelen van oud papier door de verschillende instel lingen. zooals het Leger des Heils, het R.K. Liefdewerk ..Oud papier” en derge- is een zoodanige dat deze instel- uit dit bedrijf in- hun werkzaamheden rustig kunnen blijven voortzetten. Deze ophaaldiensten blijven beperkt tot tevoren bekende adressen, terwijl het huis aan huis inzamelen absoluut verboden is. En tenslotte zijn er aan enkele stadge- nooten. die tot dusver bij groote zaken hun brood verdienen, door aldaar het oude papier weg te halen, vergunning "egeven, dat -ij kunnen blijven voortgaan met hun werk. De afvaldienst voor Utrecht gaat 1 Augustus beginnen. Door rrJddel van de plaatselijke pers wordt de bevolking aan geraden haar volle medewerking te wil len verleenen. In het bijzonder wordt er op gewezen, dat het gewenscht is de ver schillende afvalstoffen gescheiden te houden. Men rekent er op dat iedere koopman per week per gezin 3 k g. af val gemiddeld zal kunnen weghalen en dat hiermede een einde is gekomen aan Buren waarschuwden. Door het getik gewekt kwamen de buren aan de voordeur kijken. Zij zagen daar tot hun grooten schrik de hevig bloedende vrouw op het trottoir liggen. Geheel overstuur alarmeerden zij terstond de politie en den genees kundigen dienst. In hoogst ernstigen toestand werd mevr. B. naar het zie kenhuis aan den Zuidwal vervoerd. Later was mevr. B. in staat mede te deelen, dat de dader van deze laffe daad het jongmensch was, dat zij ge durende vele dagen liefderijk verzorgd had. Teruggave va® jachtgeweren. Blijkens een mededeeling van het parlement vaa justitie, is in beperkte mate en onder zekere voorwaarden teruggave van jachtgeweren aan jachtaktehouders mogelijk. Belanghebbenden kunnen zich ter zake om inlichtingen en eventueel te- bet euvel van weggooien van afval dat I ruggave wenden tot het hoofd van plaatse- voor andere doeleinden nog uitstekend lijke politie in de gemeente hunner inwo- geschikt is. I ning. In het weekblad voor geneeskunde en volksgezondheid de „Geneeskundige Gids” wordt een pleidooi geleverd voor een con centratie van ziekenfondsen. Wij ontleenen aan dit artikel o.m.: In de tegenwoordige omstandigheden moeten wij tot concentratie komen op elk gebied en ter wille van ons hoogste goed, een volk te blijven, hoe ook de staatkun dige positie worde, zullen wij met over brugging van verschil in overtuiging en met opoffering van particuliere belangen, tot eenheid moeten komen op e 1 k gebied. Wat is er ten deze te doen op het gebied van de bevordering der volksgezondheid? Veel. Op dit oogenblik bepalen wij ons tot één punt: de ziekenfondsen, een zeer verdeeld, versnipperd gebied, een bron van tegenstellingen, deels langs principieele lijnen, deels door uiteenloopende belangen. Ook hier moeten wij kleinere gemeen schappen samenvoegen tot groote, waar door niet slechts onze eenheid bevorderd wordt, maar ook de zekerheid van allen verhoogd wordt”. De redactie van het Had wenscht te komen, tot plaatselijke of regionale sa menvoeging van ziekenfondsen. Als een voorbeeld van regionale samenvoeging van ziekenfondsen, die in een verloop van tien- jaren, de practische uitvoerbaarheid, ten bate van alle betrokkenen bewezen heeft, wordt aangehaald het Maatschappij-Zie kenfonds „Alphen en omstreken”, waarbij het aantal verzekerden bedraagt 36 725, dat is ruim 50 pCt. van de inwoners van het ziekenfonds-district. De inkomsten overschreden in 1939 het kwart millioen gulden, waarvan ruim 8 pCt., noodig waren om alle onkosten te be strijden en dus bijna 92 pCt. voor de ver zorging der verzekerden kon worden be steed. „Dit voorbeeld zal thans gevolgd moeten worden, uit eigen vrijen wile en aan de hand van eigen ervaring en deskundigheid, vóór het opgelegd wordt en de uitvoering wellicht aan minder ervarenen en min der deskundigen op dit gebied opgedragen wordt. De redactie haalt vervolgens als voor beeld aan: „In den Haag bestaan 17 ziekenfondsen, vereenigd in één bond en daarnaast nog de „Volharding”, het Spaarfonds en misschien nog andere. Zeg een twintigtal. Is daar reden voor? Niet in het minst. Want de verzekerden bij die 17 eerstgenoemde fondsen kunnen allen dezelfde doktoren, apothekers en specialisten kiezen en dat is de hoofdzaak. Zij hebben wel eenige ver schillen wat verstrekkingen betreft, waar bij als regel kan worden opgemerkt, dat hoe grooter fonds, hoe ruimer en beter verstrekking. Er zijn geen redenen dan van persoonlijken aard van de zijde der bestuurderen en administrateurs om dezen dwazen en duren toestand te doen voortduren”. Tenslotte wordt de vraag besproken van wien de eerste stap voor de concentratie moet uitgaan. „Gaat deze uit van één der 17 of 20, dan vreezen wij, dat de anderen al dade lijk kopschuw worden. Gaat hij uit van de medici, dan vreezen we evenzeer moei lijkheden. De „Geneeskundige Gids” kan vooralsnog slechts propaganda maken voor de noodzakelijkheid van samenvoeging van fondsen. Om tot resultaten te komen, zul len ook anderen zich hiervoor moeten spannen, anderen, die in de tegenwoor dige omstandigheden nog bevoegdheid en macht hebben om in het algemeen belang dwingend te kunnen optreden”. Het blad denkt aan het waarnemend hoofd van het departement van Sociale Zaken, die kan optreden, zooals het waarnemend hoofd van het departement van Onderwijs ten aanzien van het voetbal heeft gedaan. De aanslag. Het jongmensch is laat in den avond de kamer binnengedrongen, waar mevr. B. sliep. Met een hakmes heeft hij haar eenige zware slagen op het hoofd toe gebracht, waarop het slachtoffer, hevig bloedend, bewusteloos bleef liggen. Na verloop van tijd kwam mevr. B. weer bij. Zij wist zich uit het bed te werken, naar de voordeur te kruipen en deze open te maken. Onder de hevigste pijnen is de zwaargewonde vrouw tenslotte naar den overkant van de straat gestrom peld. Zij kon nog net op de ruit bij de overburen tikken. Hierna zeeg zij machteloos ineen. lijke vereenigingen regeling getroffen, lingen, die komsten genieten. gelijke wijken. Het ophalen van voor veevoeder. Aan den vergunninghouder is een geel (voor vodden) of wit (voor lompen) for mulier uitgereikt, dat zichtbaar op den wagen bevestigd moet worden en waar bij een lijst behoort, waarop aangegeven staat, in welke straten de koopman zijn emplooi mag zoeken. De ophaaldienst van schillen, welke in verband met de binnen afzienbaren tijd te verwachten schaarschte aan veevoeder, van zeer groot belang moet worden ge acht. is zoodanig geregeld, dat de verza melde hoeveelheden schillen enz. op een centraal punt moeten worden ingeleverd. De aardappelschillen worden tegen een bepaalde vergoeding (door de gemeente te bepalen) per 100 k.g. van de schillen- ophalers overgenomen en zoo noodig tij delijk opgeslagen. I w*: Signalement. In verband hiermede verzoekt de commissaris van den Justitieelen Dienst C, Javastraat 18, de opsporing en aanhouding van den jongeman, die na zijn daad de vlucht heeft genomen. Hij is genaamd Albert Salomon, ge boren 17 Februari 1923 te Golkelath in Duitschland. Zijn oorspronkelijk be roep zou zijn landarbeider. Later zou hij meubelmaker geworden zijn. Be kend van hem is, dat hij er een ge. woonte van maakt om bij menschen medelijden op te wekken door te zeg gen, dat hij een vluchteling zonder onderdak en geld is. Zijn signalement luidt als volgt: Tenger postuur, bleek gelaat, met eemgszins rooden neus. Lengte circa 1.75 meter. Tamelijk uitstaande ooren, smalle lippen en zeer kort geknipt haar, dat den indruk wekt of het pas gemilimeterd is. S. heeft een Joodsch uiterlijk en maakt den indruk een weinig achterlijk te zijn. Hij spreekt Hollandsch met een zeer sterk DuitscK accent. Hij was gekleed in een donker grijs gestreept costuum, lage donker bruine schoenen met vlekken erop. Hij droeg vermoedelijk geen overhemd. „Joop” maakte kennissen in den Haag. Bij de mobilisatie werd ook „Joop” opgeroepen en zijn garnizoen werd den Haag. Hij maakte kennis met een charmanten heer, genaamd J. W., en diens vriendin, een allerbekoorlijkste schoonheidsspecialiste, mej. R. H. D., van 30 lentes. Van het eene bezoek kwam het an dere en „Joop” liet wel eens wat los over verdienen en gemakkelijk gelden komen. Natuurlijk stelden daar wie doet dit nu niet de makelaar en zijn vriendin veel belang in. Al spoedig kwam „Joop” op de proppen met „openpeuteren van vitrines”. Dat was zoo’n aardig werkje. Je liep er heele- maal geen gevaar bij. Vooral als het des avonds tijdens de verduistering zoo ontzettend donker was. Als mevrouw en meneer eens mee wilden gaan op een nachtelijke expe ditie, dat kon best. Er was veel avon tuur te beleven. Uit vriendschap, niet zoo zeer geld belust, maar inderdaad, zooals achteraf gebleken is, wel op avontuur, toog het drietal eens op pad. „Joop” inviteerde ook zijn vriend R. S„ die hem zou helpen. De heer en dame namen niet daadwerkelijk aan de rooverijen deel, doch stonden op den uitkijk en waarschuwden. Dat was voor hen al avontuurlijk genoeg. Van 21 Juni tot 8 Juli werden deze manier 9 vitrine-diefstallen pleegd in onze stad. „Joop” en zijn vriend S. togen meermalen samen op pad. Maar eindelijk kwam de buit toch terecht in het huis van den makelaar en zijn vriendin. Geldelijk voordeel trokken zij er echter niet van. Door de politie is een groot gedeelte van het gestolene achterhaald. Ook ten huize van „Joop” te Hilversum is een partij gestolen goederen aangetroffen. i -ï tl

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 9