RADIONIEUWS BIOSCOPEN FINANCIEEL PAGINA 3 HAAGSCHE COURANT VAN ZATERDAG 3 AUGUSTUS 1940 DERDE BLAD, ONDERWIJS EN KERK Een fraai programma van dressuur- kunst, sensatie en vroolijkheid CIRCUS MIKKENIE STRASSBURGER GROOTERE EXPORT NAAR DUITSCHLAND RADIOPROGRAMMA BIJZONDERE BIJEENKOMSTEN Predikbeurten BEGRAFENIS D. P. R. LE GROM Heil- 10 uur bezit P. F. van drie kwart der pfarrer Hervormden, en Gods- 6 uur Prediking des Woords. 11.15 Ber. kerklokaal een be- der OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK. rend programma Het is ven. hoe circus in zoo'n l. zeer diepe heili- verlossings- M. Sche- L.O. Engelsch 9.55 Slui- 10.15 ANP. Vermet. Geref. kerk, 10 uur en 5 uur cand. Pijl man. laatste oogenblik van de film, nadat men elkander onbewust het leven zuur heeft gemaakt. Maria Andergast en Georg Alexander speelden de hoofdrollen. Als tweede hoofdfilm ging „Drie wenschen”, met de Hollandsche artisten Annie van Duyn, Jan Teurlings en vele anderen. AMICITIA: „Het lied van den Donau” is een vroolijke vacantiefilm, zich afspe lende te Budapest, alwaar de dochter van een directeur der plaatselijke stoom vaartmaatschappij kennis maakt -met een jongeman van een fel concurreerende Vergadering Alg. Ned. Bond van fruit-, groente- en aardappelen-exporteurs De Algemeene Nederlandsche Bond van fruit-, groente- en aardappelen exporteurs hield in den Dierentuin in den Haag een buitengewone algemeene vergadering, waarin de regeling van den export naar Duitschland is bespro ken. De voorzitter, de heer H. J. Kruide nier, gaf in zijn openingsrede als zijn meening te kennen, dat het Duitsche Rijk in de toekomst zijn stempel zal drukken op de economie van geheel Europa, hetgeen ons hoopvolle perspec tieven geeft. De tijd van vernietiging onzer pro ducten is voor altijd voorbij, aldus spr. In 1939 werd tusschen 18 Mei en 22 Juli naar alle landen 58.901.176 kilo aan tuinbouwproducten uitgevoerd, ter wijl in 1940 tijdens deze zelfde periode alleen naar Duitschland 61.736.909 kilo werd geëxporteerd, hetgeen een ver meerdering van ruim drie millioen kilo beteekent. Na het openingswoord van den voor zitter gaf de heer J. Bos een toelichting op de huidige regeling van den export naar Duitschland, waarop een leven dige discussie volgde. Tot slot werd een motie van ver trouwen in het beleid van het bestuur gesteld, welke met stemmen werd goedgekeurd. lijk. Hoe de luitenant tenslotte het meisje verovert moet u beslist deze week gaan zien. Ook de andere hoofdfilm „Als op Zondagavond de dorpsmuziek speelt” is één en al vroolijkheid, muziek en dans. CINEAC. Deze week staat op het pro gramma het tweede gedeelte van de boeiende Olympiadefilm van Leni Riefen stahl Interessant en weder rijk aan span ning zijn de buitengewoon goede opna men van den strijd in de 1500 M hard- loopen, 10.000 m. hardloopen. den Mara thonloop en het hoogspringen Evenals van het eerste gedeelte zal men ook van dit deel genieten. STUDIO: Deze gemoderniseerde Fleder- maus, waarin de tenor Weigel, na de 300ste voorstelling van „Die Fledermaus” de geheele operette droomt, en de hoofd rollen vervult ziet door personen uit zijn eigen omgeving, zal vooral door muziek liefhebbers gewaardeerd worden, door de steeds weer meesleepende muziek van Johann Strauss. De hoofdrollen worden vertolkt door Lida Baarova, Friedl Szepa en Hans Söhnker. Een film waarin ballet en show eveneens een groot aandeel heeft. Voor de pauze een alleraardigste teeken- film: De klokkenschoonmakers en binnen- landsch journaal. THALIA: Het programma opent deze week met een komisch teekenfilmpje van Walt Disney, waarna „Wilde speelmak kers". hetwelk handelt over het fokken en temmen van leeuwen en tijgers. „Trai- ler-genoegens” is een muzikale show-film, waarin de Amerikaansche Jazz-pianist Gene Austin ons laat genieten van goede zang en muziek. Vervolgens draait een echte gooi- en smijt-film „Als mannen huis gaan houden”, waarom danig wordt gebruld De hoofdfilm „De 7 oorvijgen” is een amusante geschiedenis, waarin de charmante Lilian Harvey en Willy Fritsch de hoofdrollen op buitengewone wijze vervullen: het geheel van deze rolprent onder regie van Paul Martin. WEST-END. „Bevrijding” is een boeiende film van hoog gehalte, psychologische beteekenis. Éen jonge schaapherderln bezit een groot natuurtalent; met een gewoon mes snijdt zij in haast diere'nfiguren, tot er gernis van den boer, bij wien zij in dienst is, van wien zij een zoontje heeft, doch dien zij weigert te trouwen. Zij is schuw, gesloten, onhandelbaar, stug en wild tege lijkertijd. De aanraking met een jongen landheer, een mondaine beeldhouwster, een groot beeldhouwer, uit de wereldstad, met Italië en zijn natuur- en kunstschatten, maar niet het minst ook met de liefde, doet de als vrouw en als kunstenares ontwaakte, vele avonturen beleven, veel vreugde maar vooral veel leed, tot zij de bevrijding voor haar gemartelde ziel vindt in haar kunst programma Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Zwaagwesteinde en flteen- wijk de heer J. H, Velema, cand. te ’s-Gravenzande; te Gorinchem de heer H. v. Leeuwen, cand. te Rijswijk (Z.H.). Aangenomen naar Barendrecht de heer F. v. d. Bijl, cand. te Sliedrecht. Geref. Kerken. te Ambt-Vollenhove de heer ae eentraie ouaeraijnsuaai aer yPenbare Leeszaal en Bibliotheek werden l’MQL gingen -gingen. Jeugdleeszaal si06tg®n: 434 uitleeningei Tli 925 «03 8en. I ^iaal Badhuiskade 27: Christelijke O. 1445 (1722) bezoeken; 3094 (2809) «triee,n*ngen Afd. Mackay school, Ceder- «lAatJ4: 1272 (1432) uitleeningen. O.U.B (3897) uitleeningen. 8en üaal Mient 277: 9506 (7454) uitleenin- WUpit?1 Stadhoudersplein 162: 4824 (3962) be fngen- rbben K?he.n. haakJes geplaatste cijfer jeaar °P de maand Juli Zondag 4 Augustus. Jaarsveld 414.4 m. N.C.R.V, 8.— uur v.m. ANP. 8.10 Ge wijde muziek (gr.pl.) 8.30 Morgenwijding. 9.30 Gewijde muziek (gr.pl.) 10.Gram.- muz. V.P.R.O. 10.30 Vrijzinnig Protestantsche kerkdienst. 11.40 Kinderhalfuur. A.V.R.O. 12.uur nam Orgelspel. 12.20 Stephen Jansen’s vocaal damesensemble. 12.45 ANP. of gram.muz. 1.AVRO- Amusements-orkest, Melody Sisters en solist. 2.Boekbespreking. 2.20 Zang, piano en fluit. (Met toelichting.) 3.Om roeporkest en gram.muz. 4.10 „Chariva- rius 70 jaar”, interview. 4.30 De Vroolijke Vijf. 4.55 Sportnieuws ANP. N.C.R.V. 5Gewijde muziek (gr.pl.), 5.15 Wekelijksche gedachtenwisseling (ANP). 5.30 Gereformeerde kerkdienst. A.V.R.O. 7.Gram.muz. 7.40 Reportage. 8.ANP. 8.15 Gram.muz. 9.Cabaret. 9.45 Concertgebouw-orkest en solisten (opn.) 10.15—10.30 ANP. Kootwijk 1875 m. K.R.O. 7.u. v.m. Ber. (Duitsch.) 7.15 Ber. (Eng.) 7.30 Grammuz. 8.ANP, ge wijde muziek (gr.pl.) 9.Gram.muz. 11.15 Ber. (Eng.) 11.30 Gram.muz. 12.30 uur nam. Ber. (Duitsch.) 12.45 ANP 1.Gram.muz. 2.Ber. (Duitsch.) 2.15 tot 5.15 Gram.muz. (3.15 tot 3.80 Ber. Eng.) 5.15 Wekelijksche gedachtenwisse- ling (ANP.) 5.30 tot 8.Gram.muz. (6.15 tot 6.30 Ber. Eng.) 8.Ber. (Duitsch). 8.15 ANP. 8 30 Ber. (Eng.) 8.45 Gram. muz. 9.159.30 Ber. (Eng.) ting 10.Ber. (Duitsch.) 10.30—10.45, 11.15 tot 11.30, 0.15 tot 0.30 en 1.15 tot 1.30 Ber. (Eng.). Haagsohe Vereen, van spiritisten „Har- monia”, Geb. de Ruyterstraat 41, 10.30 uur. Spr. de heer W. Stam. Spirit, Ethische Stichting, Prinsesse- gracht 23, 10.30 u. wijdingsdienst. Spr. de heer Th. Kockx. Helderziende waar nemingen door mevr. Rosedana. Onderl. Vereen. Psychisch Leven, Huize Bethel, Spui 166, 10.30 u., wijdings dienst. Spr. de heer C. v. d. Engel. 5 Aug. 8.15 u. openbare seance, Spr. mevr. Melckzarek-Timmerman: 7 Aug 8.15 u. wijdingsdienst. Spr. mevr. Mayer-Lütt. en M. Jongsma te Delft. Examen Engelsch M.O. A. Geslaagd voor Engelsch M.O. A: de dames. S. M. Drughorn, Zeist; A. den Holder, Leiden; M. Minderhoud. Middel burg; de heeren: L. Aarsen, Nieuwer- Amstel; A. Borst, Hilversum; M. Dijk- wel. Gouda; J. A. Jehoel. Drunen en J. F N. Leuring, Amsterdam. Examen Engelsch Geslaagd te Utrecht voor L. O.: mej. A. H. Deijs, Scheveningen. en de heer G. de Groot, Leidschendam. Handelskennis L.O. Geslaagd alhier T. B. A. Meijer, Waal wijk; J. W. Rebel, Bussum; G. J. Prins, Hilversum; C. J. Pelle, Amsterdam; A. Boomkes, Nieuw-Amsterdam; C. Muilwijk, Nieuw-Beijerland; H. J. Nillessen, Sit- tard; T. J. Zuidema, Niehove (Gr.); H M. van Neck, Voorst; W Koopman, Rheeze (Ambt-Hardenberg); T. Wesseling, N ieuw-Amsterdam. Notarieel examen. Geslaagd voor deel 1 de heeren H. Min- nema te Buitenpost en P. Moesker te Gasselternijveen en voor deel 2 de heer W. J. Schellens te Groningen. Stuurlieden-examens. Geslaagd voor 3en stuurman groote handelsvaart de heeren C. Sundermeyer, J. Wille en W. G. J. van Zelm van Eldik. Hoofdakte. Geslaagd voor beide gedeelten J. J. M. Tonino, Voorburg, en C. A. Winkes, den Hoorn; voor gedeelte A: W. van der Zee, alhier; voor gedeelte B de dames H. Hoekstra, alhier; A M. M Smits, alhier, en H. F. L. Schuurman, alhier. Boekhouden M.O. K12. Geslaagd de heeren C. E. Janzing. Til burg: T. van Staveren, Schiedam; T. Ver schuur, Rotterdam; T. Vis. IJselmonde; C. de Waal, Oostzaan; H. Wegener, Bussum; J. F Westerman, Amsterdam, en J. J Zij Istra, Rotterdam. Ned. Leger des Heils, Lange Beesten markt 108, 10 uur en 7.30 uur wijdings- en heilsdienst, geleid door kolonel J. Kerkhoven en majoor W. van Wijk. Vrije Katholieke kerk, St. Albaankerk, Rietzangerlaan 2a, 10.30 uur Gez. H. Mis. Oud Katholieke kerk, Juffrouw Ida- straat 7, H. Dienst, 10 uur Scheveningen. Nieuwe Badkapel, 10.30 uur ds. J. A. Kwint, van Rotterdam. Geref. gem., N. Laantjes 120, 7 uur ds. Honkoop. Oud Geref. gem., Westduinweg, 10 uur en 6 uur ds. B. Hennephof. Ned. Herv. vereen., Menninckstraat 41, 10 uur en 6 uur leesdienst. Nieuw Hersteld Apost. zendinggemeen- te, Visschershaven 77, samenkomst 10.15 uur. Leger des Heils, Wassenaarschestraat 2c, 10 uur heiligingssamenkomst, 7.30 uur ver- lossingssamenkomst. Leider: majoor J. Kamp. KOERSEN NEDERLANDSCH CLEARINGINSTITUUT Koersen voor stortingen op 3 Augustus 1940 tegen verplichtingen luidende in: Reichsmarken 75.43, lires 9.55, Turk- sche ponden 1.451, Deensche kronen 36,40, Noorsche kronen 42,80. APOLLO: Deze week presenteert dit theater Anny Ondra in de amusante en van tintelenden humor doorweven film „Het balletmeisje”. Ze probeert hierin haar vriendin te verzoenen met haar ge wezen minnaar; hierdoor wordt zij, na tal van geestige verwikkelingen, van man- nenhaatster zelf verliefd. Anny Ondra is in deze rolprent op haar best. Noemen we verder Victor Staal, Ursula Grabley, Erika Körner die met alle andere mede werkenden, deze film tot ’n succes maak ten. Tevens toont dit programma ons naast Polygoonnieuws ’n interessante zwemfilm. A ST A-programma van deze week ver toont als hoofdfilm „Bal Paré”, een Ufa- film, door prof. Karl Ritter geregisseerd en waaraan voorts eerste krachten op het gebied van muziek en dans hebben mede gewerkt. Het is de geschiedenis van een groot-industrieel uit de provincie, die op het beroemde Bal Paré in München ken nis maakt met een allerliefst meisje, dat hij tenslotte beter voor zijn zoon geschikt vindt dan voor zichzelf. Een aardige, geestige en feestelijke film, goed gespeeld door Paul Hartman. Ilse Werner e.a. Behalve de actualiteiten uit binnen- en buitenland brengt het programma een fraaie wetenschappelijke Ufa-film: „Langs den Donau”. Het muzikale „Asta-ensem- ble” draagt mede bij tot het succes van dit nieuwe programma. CAPITOL heeft de „Jantjes” uit de ver getelheid opgediept, een idee, dat allen lof verdient. Hier is immers een echt Hol landsche film, een product van onze na tionale industrie, de bekoorlijke stem mingsbeelden zijn opnamen uit ons eigen „Mokum”, de „schele,”, de blauwe”, Jans en Blonde Greet, die de zaal opnieuw doer daveren, het zijn alle Hollandsche artis ten. Moge dezp juist gekozen reprise stimuleerend werken op de toekomst, de Hollandsche film beschikt over uitsteken de krachten. Willy Derby, onze popu laire humorist, viert triomfen op het too- neel in een geestig nieuw repertoire, dat een onvermijdelijke toegift met zich mee brengt. In het voorprogramma Ufa-nieuws en een gekleurd teekenfilmpje. CASINO: Het programma opent meteen muzikaal showfilmpje, getiteld: „Interna tionale rhythme”, waarin verschillende songs en steps gedemonstreerd worden. Vervolgens een kluchtige één-acter „Wie zal dat betalen” met miss Paula Stone. In „Schoonpapa chauffeert" met Edgar Ken nedy ontbreekt het ook niet aan spanning en afwisseling. Tot slot van dit gevarieer de voorprogramma „Onrustige huwelijks reis” met John Morbey en Dick Elliot. Na de pauze „Hans, de sensatie-journa- list”, waarin de held (Hans Albers) de onmogelijkste en gevaarlijkste onderne mingen voor zijn krant verricht. CENTRUM: „Eenmaal yes, eenmaal no” is een vroolijke geschiedenis, waarin Paul Kemp als de oppasser van den boernel- luitenant een groot deel bijdraagt tot het succes van deze film. De luitenant is door zijn uitbundige levenswijze in schul den geraakt. Hij ontmoet een zeer ver mogend lief meisje en is op slag verliefd. Zij is echter wat omgang met de heeren der schepping betreft niet erg toeschiete- Ned. Protest, bond, aula gymnasium Bildersstraat, 10.30 uur ds. W. N. van Nooten, van Meppel. Remonstr. Geref. gemeente, 10.30 uur ds. G. J. Hoenderdaal, van Rotterdam. Doopsgez. gem.. 10.30 uur ds. A. Keuter. Luth. gem., 10.30 uur ds. J. H. Grot- tendieck, em. pred. Vereen. „Maarten Luther”, Luther- kapel, Haverschmidtstraat 57, 10.30 uur ds. P. H. Borgers, van Apeldoorn. Waalsche kerk, 10.30 uur ds. Michelin Moreau. Duitsche kerk, 10.30 uur Kaetzke (Heilig Avondmaal). First Church of Christ. Scientist. An dries Bickerweg 1, Holl. 9.45 v.m. Onder werp: „Liefde”. Gulden tekst Ps. 63 24. Duinoordkerk, 10 uur prof. dr. G. v. d. Leeuw, van Groningen, 10 uur jeugdkerk De journaals brengen o.a. de bijeen komst van den Rijksdag te Berlijn, de terugkeer van troepen, in Duitschland en beelden uit de Italiaansche wapenindustrie. Uit binnenland: rede van Seys Inquart in den Dierentuin en teraardebestelling van een Britsch en Fransch vliegerofflcier. Tot slot een geestig teekenfilmpje van Walt Disney. CITY vertoont deze week een aardige film, getiteld „De blinde passagier”, waar in Hilde Krahl en Attila Hörbiger onder regie van R. A. Stemmle de hoofdrollen vervullen. Het verhaalt speelt onder de schippers van den Donau en wel op de sleepboot „Fortuna”. Midden in het dage- lijksch leven van ruwe kerels, die voor de verleidingen der smokkelarij nogal eens bezwijken, speelt zich een dubbele lief deshistorie af, die met een happy end ein digt. Annie Hofer, de kokkin aan boord, vindt namelijk zoowel in den kapitein Pe ter Korngiebel (Attila Hörbiger) als in den schatrijken verstekeling Nicolas Kör- mendy een vereerder. Vóór de pauze muziek en actualiteiten, terwijl de radio-organist Cor Steyn diver se composities op het nieuwe, fraaie con certorgel, dat een bespeler vele mogelijk heden biedt, op voortreffelijke wijze ten gehoore brengt, CORSO: ,,’t Begon in China”, het ging voort in New York en daarna in Zuid- Amerika. Daar speelden zich de avonturen af van twee filmmakers. Hun belevenissen zijn even spannend als amusant. De be kende sterren Clark Gable en Myrna Loy vervullen de voornaamste rollen in deze grootsch opgezette film, welke een Métro Goldwyn jubileum product is. In het voor- program draaien een paar humoristische kleinere films. De dol-komische scènes o.a. v naeen geïmproviseerden dansmees ter, die het geheele ballet van de trappen doet rollen, deden de geheele zaal daveren. FLORA. „Het Geheim van dr. Felgen- treu” is een spannende film, waarin de hoofdrol door eminente wijze wordt ge speeld door Albrecht Schönhals als dr. Felgentreu. Het zijn de wederwaardig heden van een jong medicus, die zijn proefnemingen om de wereld een afdoend serum tegen bloedvergiftiging, de ziekte waaraan zijn beide ouders zijn gestorven, te verschaffen, tenslotte na tal van ont goochelingen met succes bekroond ziet. De 2e hoofdfilm „Geld is niet alles” met Hans Soehnker en Fita Benkhoff is een dol dwaze klucht, waarom hartelijk is ge lachen. Een programma dat een gezelll- gen avond waarborgt. METROPOLE: vertoont als hoofdfilm „Toendra”, een gedramatiseerde reeks prachtige opnamen van het woeste Alaska, onherbergzaam en daarom zeer schaars bezocht, met een slag van men- schen dat gehard is in het barre winter- klimaat en door de ontberingen, welke de natuur eischt. Niettemin zijn het menschen met kwalen en ziekten, welke zonder dok ter niet kunnen worden gecureerd. Hoe 't is daar dokter te zijn, toont ons deze boeiende Amerikaansche film in een avon tuurlijke geschiedenis, waarin, de dieren der wildernis de toevallige of opzettelijke medespelers zijn en de décors verschaft worden door een landschap van dikwijls huiveringwekkende woestheid. Het voor- program bevat de gebruikelijke journaals en voorts films van Weenen en Rome. De show van 10 uitstekende Hollandsche mu sici op 't tooneel is een succesnummer. OLYMPIA: Een voorbeeldig program ma: deze week vooraf interessante jour naals en een belangwekkend filmpje over de houtsnijkunst in het Zwarte Woud Een buitengewoon gunstige Ufa-klucht „Tête a tête” completeert het voorpro- gram. De hoofdfilm „Het meisje van gis ternacht” met de charmante Gusti Huber, Willy Fritsch en Georg Alexander is een uiterst komische film met alleramusantste hoogtepunten. Een film, welke onverdeeld succes geniet. ODEON. Op het programma van deze week staat in dit theater de glorieuze re prise „Julika”, met in de hoofdrol de be kende filmactrice Paula Wessely, een naam, welke reeds voldoende is, om den liefhebber van boeiend spel te trekken. Den inhoud van deze knappe, romantische rol prent, onder bekwame regie van Geza von Bolvary, beschouwen we als bekend. Het voorprogramma bevat o.a. het bin- en buitenlandsch nieuws, verzorgd door de journaals van Polygoon en Ufa en een geestig product, „Leer om leer”. PASSAGE: Een nieuwe Jeannette MacDonald-film „Broadway Serenade”, een film vol charme en aantrekkelijkheid, met fraaien zang van de hoofdrolvertolk- ster, (o.a. „Madame Butterfly”), goede muziek, kostbare revuescènes en er om heen een romantisch verhaal. Zie hier in het kort wat deze film, waarin Jeannette MacDonald op voortreffelijke wijze de hoofdrol vervult, den toeschouwer biedt. Lew Ayres is in deze door Robert 2 Leo nard geregisseerde film de tegenspeler van Jeannette. Komisch spel geeft Frank Morgan als de revue-directeur. Het geheel is een onderhoudende film, welke weer vele bewonderaars van deze filmster zal trekken. In het voorprogramma wordt, be halve Ufa-wereldnieuws en Nederlandsche actualiteiten nog vertoond een aardig teekenfilmpje in kleuren „Goldilocks and the 3 bears”. REMBRANDT. Na de actueele journaals van Ufa en Polygoon, volgt op het too neel het persoonlijk optreden van de po pulaire Hollandsche radio-stars Johnny en Jones, die met hun songs en Hollandsche swing de bezoekers op uitstekende wijze weten te amuseeren, waarvoor zij dan ook een welverdiend applaus in ontvangst mochten nemen. Na de pauze gaat de film „Met geheime opdracht”, deze spannende film van spion- nage en cantra-spionnage met in de hoofdrollen Gustav Frölich en Camilla Horn, bespraken wij reeds eerder in deze kolommen en wij kunnen volstaan met een warme aanbeveling. Al met al een pro gramma dat zeker volle zalen zal trekken. REX: Wie eens gezond wil lachen, moet zich deze week eens naar Rex begeven om de film „De geluksvogel” met Heinz Rühmann en Hans Moser in de hoofdrol len, te aanschouwen. Dit tweetal beleeft de gekste avonturen op jacht naar een erfenis, welke door een oude tante in een stoel is genaaid. Het is een komische film van de beste soort, die men niet moet verzuimen. In het voorprogramma het nieuws en een zeer interessante we tenschappelijke film over lage tempera turen. ROXY: Norman McLeod regisseerde voor Metro-Goldwyn „Wat leven we toch gelukkig”; een buitengewoon knap In el kaar gezette humoristische film, die in geen enkel onderdeel goedkoope grapjes geeft, maar een aaneenschakeling is van werkelijke vondsten op komisch gebied. Constance Bennett en Brian Aherne spe len uitstekend de hoofdrollen. Men moet deze geestige film beslist niet verzuimen. Het uitgebreide voorprogramma bevat naast actueel nieuws van Polygoon een Charley Chase-filmpje ,,’n Halve hout snip” en een technicolor-teekenfilm van Metro: „Run sheep, run”. SEINPOST. In dit theater draait deze week de U.F.A.-film „Als vrouwen regee- ren” welke het probleem behandelt van de verhouding der werkende vrouw tot haar echtgenoot, die zonder werk gekomen is. De hoofdrollen worden gespeeld door Li lian Harvey en Willy Fritsch, bijgestaan o.a. door Leo Slezak en Georg Alexander, die er voor zorgen, dat ook de vroolijke noot in deze film niet ontbreekt. In net bi.iprogramma nieuws van Polygoon en Ufa en nog een komische een-acter. Loosduinen. Geref. kerk (dorp), 10 uur ds. W. F. M. Lindeboom, van Amsterdam, 5 uur ds. G. F. Hajer. Leyenburg 9 en 11 uur ds. G. F. Hajer, 5 uur ds. Lindeboom. Stichtingskerk Bloemendaal, en 2.30 uur ds. Boswijk. Wassenaar. Ned. Herv. kerk (Schoolstraat), 10 uur ds. J. F. van Duyns, 5.30 uur ds. P. F. van Noort, van Oud-Loosdrecht. Kiëvitskerk, 10.05 uur ds. Noort. Ned. Protestantenbond, 10.35 uur ds. J. Zuurdeeg, van Hilversum. Rijswijk. Ned. Herv. kerk, 10 uur ds. v. d. Veen en 6 uur ds. M. Ottevanger, van Leiden. Geb. Chr. belangen, Oranjelaan 26, 10 uur ds. J. v. d. Wiel. Leidschendam, Ned. Hërv. kerk, 10 uur en 5 uur ds. N.V. HANDEL MAATSCHAPPIJ „DELI-ATJEH” Aan het jaarverslag van de N.V. Handel Mij Deli Atjeh ontleenen wij het vol gende: Gedurende de eerste acht maanden van het verslagjaar hadden de zaken der ven nootschap een bevredigend verloop, de verkoopen bleven op peil, terwijl de winstmarges gunstig waren. Na ruime afschrijvingen op debiteuren en gebouwen, alsmede na aanzienlijke re- serveeringen bedroeg het winstsaldo 144.468 (v. j. 112.454), welk bedrag de uitkeering van een dividend zou hebben mogelijk gemaakt. Door de onmogelijkheid van het over maken van de noodige gelden uit Ned.- Indië heeft men niet de beschikking over de noodige middelen voor uitkeering van een dividend. Voorgesteld wordt der halve het winstsaldo op het nieuwe boek jaar over te brengen. Beroepen te Ambt-Vollenhove (St. Jansklooster) de heer J. Wolven jr„ prma. Dit bemerkt zij echter pas^ op het cand. te Amsterdam. Tweetal te Noor- deloos de heeren H. H. Grosheide, cand. en hulppred. te Delft, en A. G. v. d. Stoel, id. te Ameide. Benoemd tot hulpprediker te Schiedam: (voor de Evangelisatie) de heer L. Blijdorp cand. aldaar. Gistermiddag is op de begraafplaats Oud Eik en Duinen het stoffelijk overschot ter aarde besteld van den heer D. P. R. Ie Grom, gep. O-Ind. hoofdambtenaar. Op de begraafplaats gaven o.m. van hun belangstelling blijk de heeren: ir. J. E. van Naerssen, oud-hoofdambt. B.O.W., C. J. A. H. T. Huljé, oud-resident, H. C. van Assenderp, oud.dir. Mulo, B. Holt huis, gep. gezagh. Gouv. Marine, J. H. «agel, hoofdambtenaar C. E. Burze, oud- resident, P. J. Hutting Olivier, gep. O.-I. hoofdambt., P. L. Desmet, A. H. Neys, «ud gouverneur Midden-Java, E. v. d. rutte, gep. douane-ambtenaar, M. Spruyt, oud.ambtenaar, dr. C. C. E. Ebel, oud. rijksarchivaris, K. Leeksma, oud-ambte. naar, F. Dersjant, oud-resident, E. G. Mill. Ier gep. luit..kol. N. Regensburg, oud- hoofdingenieur, M. Aylkema, O. L. Kra. ®er, gep. hoofd v. d. verificatien en H. J. igter van Wissekerke, gep. inspecteur 1°-,®n Uitvoerrechten. J. Popelier, oud- resident. Met den stoet kwam mede ds. A. H. Hamper, die in de aula het woord voerde pr memoreerde den overledene als van buitengewone correctheid en Plichtsbetrachting. Iemand, die als het woest neeen durfde te zeggen. De over, •eaene was van zeer groote betrouwbaar, «id en onkreukbaren levenswandel. Hij aad een ontroerende liefde en zorgzaam. °«id voor z’n moeder. Tenslotte sprak een vriend van den ont slapene een woord van afscheid. Aan de groeve heeft ds. Hasper *oordvan vertroosting gesproken. Een familielid bedankte voor de “undo belangstelling. ouderen, ds. J. J. v. d. Wall. Nassau jeugddienst, Duinzichtkapel, van Hogenhoucklaan, 10.30 uur mr. G. A. Alma. Vrijz. Hervormden, Beeklaan, hoek Houtrustweg, 10.30 uur ds. D. v. d. Most van Spijk, van Assen. Kerk 3e van den Boschstraat, 10.30 uur ds. A. Trouw. Stads-Evangelisatie, Gerëf. Kerk-Oost, lokaal Hannemanstraat 150, 7 uur samen komst. Spr. de heer Jac. Bronsveld, m.m. van een zangkoor Onderwerp: „Een brief uit den hemel”. Stads-Evangelisatie, Geref. Kerk-West, lokalen N. Zuiderkerk, Kockstraat 134, 7.30 uur samenkomst. Spr. de heer L. A. Hartman, mm. van een gemengd koor, o.l.v. G v. Dort. Onderwerp: Paulus’ be- keering” bij Damascus. Geref. kerk in hersteld kerkverband, clubhuis van Speykstraat 153, 10.15 uur ds. Hasper. Chr. Geref. gem Eben Haëzerkerk, Snoekstraat, 10 uur en 5.30 uur cand. J. H. Velema, van 's-Gravenzande. Jerusa- lemkerk, Pomonaplein 10 uur en 5.30 uur ds. J. Jansen, van Leiden. Beatrix-school, Linnaeusstraat, 10 uur en 5.30 uur ds. J. B. G. Croes, em. pred. Geref. Gem., Oude Boomgaardstraat 43, 10 uur en 4.30 uur ds. Honkoop. Oud Geref. gem. (Centrum) geb. Christ. Soc. Belangen, Prinsegracht 75, 10 uur en 5.30 uur ds. E. van Dijk. Oud Geref. gem., Wesselsstraat 49, 10 uur en 5.30 uur leesdienst. Vergadering der geloovigen, Rozenburg straat 7, 10 uur samenkomst. Geb. de Ruyterstraat 67, 10 6 uur ds. J. P. Paauwe. Dunne Bierkade 16, 10 uur eeredienst, 6 uur Prediking des Woords. Vrije Evang gem.,’ Zuid-West Buiten singel 112114, 10 uur en 5.30 (Heilig Avondmaal) ds. Dallinga. Evangelisatie „Nazareth”, Fagelstraat 22, 10.15 uur Heilig Avondmaal en 7 uur verlossingssamenkomst.Verschillende spre kers. Lokaal Kemperstraat 15,10.15 uur bijeen komst tot stichting en gemeenschap. Christen-gemeenschap. Assendelftstraat 18, 10.15 uur de heer W. F. v. d. Berg, van Schiedam en 6 uur de heer J. A. Bruijn, van Wassenaar. Christen-gemeenschap, Bew. t. Rel. Ver nieuwing, Groot Hertoginnelaan 4, 10 uur Menschenwijdingsdienst. Christ, gem. Eliëzer, Beeklaan 296, 10 uur en 7 uur prediking. Pinkstergemeente „Maranatha”, geb. Trompstraat 25, 10.15 uur en 8 uur samen komst. Baptisten-gemeente, kerklokaal van Dijckstraat 149, 10 uur de heer J. Smink jr., van Almelo en 5.30 uur de heer C. Mostert (Heilig Avondmaal). Baptisten-gemeente, kerkzaal Zuid-Bin- nensingel 10. 10 uur prediking en 6 uur doop en Heilig Avondmaal, ds. J. de Jong. Oud Baptisten gem., Zuid-West Buiten singel 39, 10.30 uur prediking ds. B. Fa- brie, 6 uur Heilig Avondmaal. Oud Baptiste-gemeente, Boylestraat 51, 10.30 uur en 7 uur prediking. Zevende Dags-Baptisten-gemeente, lo kaal C.J.M.V., Heelsumstraat 159, Zater dag (Sabbat), 10.30 uur v.m. ds. P. Tae- kema. Kerkgenootschap der Zevende Dags- Adventisten, kerkzaal „Maranatha” Lange Beestenmarkt 102, Sabbatmorgen 10 uur Bijbelstudie, 11 uur predicatie (verschil lende sprekers). Gemeenschap der Zevende Dags Adven tisten, gebouw Aurora, Assendelftstraat 18. Eiken Sabbatmorgen 10.30 uur samen komst. Zevende Dags Adventisten, geb. „Fila- delfia”, de Ruyterstraat 90. Eiken Zater dag (Sabbat), 11 uur prediking. Verschil lende sprekers. Hersteld Apostolische Zendinggemeente (Stam Juda), Willemstraat 69, dienst 10 uur en 6 uur. Leger des Heils, Prinsegracht 57, 10 uur heiligingssamenkomst, 7.30 uur verlos- singssamenkomst. Leider: lt.-kolonel Joh. Korte Molenstraat 23, 10 uur heiligings samenkomst, 7.30 uur verlossingssamen- Leidster: adjudante H. v. d. Vosse. Fisnerstraat 78, 10 uur heiligingssamen- 7-?° uur verlóssingssamenkomst. Leidster: kapiteine F. Staüdt. Catsstraat 240, 10 uur heiligings- knme-tk?mu$’ 7 30 uur v®rlossingssamen- ^tester: adjudante A. Stapersma. Linnaeusstraat 205-207, 10 uur heili- snmeSnk7’mn^?’S^ ?’30 uur verlossings- samenkomst. Leidster: kapiteine A Prost Hemsterhuisstraat 176aP 10 uur gingssamenkomst. 7.30 uur v< samenkomst Leidster: brigadier 1 Maandag 5 Augustus. Jaarsveld 414.4 m. K.R.O. 8 uur v.m. ANP. 8.05 Wij beginnen den dag. 8.15 Gram.muz. V.P.R.O. 10.Morgenwijding. K.R.O. 10.15 Gram.muz. 11.30 dienstig halfuur. 12 uur nam. Berichten. 12.05 Gram.muz. 12.151.45 Geza Kiss en zijn Hongaarsch orkest (12.45 ANP, gram.muz.). 1.45 Gram.muz. 2.Vrouwenuur. 33.45 Viool met piano. (3.153.30 Gram.muz.). 3.45 Gram.muz. 4—4.45 Zang met piano (4.154.30 Gram.muz.). 4.45 Gram.muz. 5.15 ANP 5.30 Gram.muz, 7.Vragen van den dag (ANP). 7.15 Berichten. 7.20 Voor de jeugd. 7.35 „De Passiespelen te Tegelen”, interview. 8.ANP. 8.159.20 Russisch orkest „Slawa” en solisten. (8.35 Causerie „Met Dirksen in de stad”. 8.50 Gram.muz.). 9.20 Gram.muz. 9.30 Radiotooneel. 10.Gram.muz. 10.10 Sluiting. 10.15—10.25 ANP. K o o t w ij k 1875 m. N.C.R.V. 7.uur v.m. Ber. (Duitsch). 7.15 Ber. (Eng.). 7.30 Gram.muz. 8. ANP. 8.10 Schriftlezing en meditatie. 8.25 Gewijde muziek (gr.pl,). 8.45 Gram.muz. 9.45 Cello met piano. 10.10 Gram.muz. 10.35 Zang, cello en piano. (Eng.). 11.30 Gram.muz. 12.30 uur nam. Ber. (Duitsch). 12.45 ANP. 1—3.15 Amsterdamsch salon-orkest en gram.muz. (2.Ber. Duitsch). 3.15 Ber. (Eng.). 3.305.00 Haagsch klavierkwar- tet (4.Gram.muz.). 5.Ber. (Duitsch). 5.15 ANP. 5.30 Zang met piano en gram. muz. 6.15 Ber. (Eng.). 6.30 Marcando- Ensemble. 7.Vragen van den dag (ANP). 7.15 Ber. 7.30 Reportage of mu ziek. 8.Ber. (Duitsch). 8.15 ANP. 8.30 Ber. (Eng.). 8.45 Marcando-Ensemble. 9.15 Ber. (Eng.), 9.30 Gram.muz. 10.Ber. (Duitsch) 10.15 ANP 10.30—10.45; 11.15 —11.30; 0.15—0.30 en 1.15—1.30 Ber. (Eng.). EXAMENS Hoogduitsche taal M.O. A. Geëxamineerd voor de huisakte vier candidaten. Toegelaten: mej. W. H. van Hoek, Hilversum. Geëxamineerd voor de schoolakte vier candidaten; toegelaten: mej. A. J. M. Bieckmann, Hilversum; deheer B. S. Fok- kens, Soestdijk, en de heer Th. H. van Engelen, Utrecht. Geëxamineerd voor de huisakte vier candidaten; toegelaten mej. A. J. M. Bieckmann, Hilversum; de heer J. A. M. Abeh, Tilburg; de heer Th. H. van Enge len, Utrecht. Afgewezen 1 candidaat. Hoogduitsche taal L. O. Toegelaten de heeren T. Harskamp, Amsterdam; W. Jager, Hummelo; H. van der Meer, Hemrik; J. de Vries Wanswerd (Fr.); A. G. F. Konings, Winterswijk; H. Meijer, Sliedrecht; G J. Vossers, Dieren, en J. Wensink, Hillegom; en de dames: G. M. E. A. Broerse, Leiden; A. P M. A. van Helvoirt, ’s-Hertogenbosch; M. J. C. Kühne, Alkmaar; M. G. Bervoets, Epe, en L. M. C. van der Linden, Boxtel. Toegelaten de heeren A. J. C. van Rossum, Rotterdam; H. Scholten, Silvol- de; L. Spaans, Rotterdam; L. F Stolk, Velsen; W. S. Emmens, Amsterdam; D. Graatsma, Boskoop; G. A. Maat, Coevor- den; H. van Wijck, alhier, en de dames: A. Th. Eijzenbach, Brunssum; M. Boude- wijn, Amsterdam, en J. J. van Leeuwen, Amsterdam. Examen Fransch M.O. A. Geslaagd te Utrecht voor Fransch M. O. A de dames: C. F. M. van der Ploeg, Maastricht; W. B. van Raaphorst, Steenwijkerwold; J. v. d. SchaarSmink, Beverwijk. Fransch L.O. Geslaagd te Utrecht voor het examen Fransch L.O.: mej. G. A. E. M. Klooster, alhier, en de heeren P. J. de Gijzel alhier Ned. Genootschap v. gymnastiek en Massage. Geslaagd alhier voor het voorexamen de dames E. Koomans en G. C. M. Mörzer Bruyns, te Rotterdam; A. M. Nijgh, te den Haag; Fr. Kuiper, te Haarlem, en B. J Wentink, te Amsterdam. Afgewezen 6. R. K. Mulo-examen. Geslaagd alhier voor diploma A: B. van der Reep, M. van Sonderen, E. Zand vliet, B. Meyers, H. Eling, C. Fles, A. Goddijn, M. Helversteyn, J Hoogeveen, G. Koppers, C. Krol, C. Molenkamp. Th. Neuteboom, M. Govers, A. Hiep, M. v. Hulst, O. Klaus, J. Knaapen, y. Korten- bach. J. Lammers, J. van Leeuwen, C. Meershoek, J. Meershoek, M. Pauken, W. Sarolea. Zeevaartschool te den Hel- Geslaagd voor stuurmansleerling o.a. C. Gutteling, W. Latenstein, beiden alhier. Rijksvakschool voor schoenmakers. Geslaagd te Waalwijk voor de afd. leerlooierij o.a. de heer A. H. Romijn, al hier. Chr. Ambachtsschool. Geslaagd in de afd. Timmeren: M. L. van Aken, P. Beukema, L. W. Brauns, J. B. Bremer, N. Buis, M. Hannaart. A. G. van Keulen, M. Knotter, J. Krikke. M. Kuyper, M. Pronk, H. J. Slierendrecht. Afd. schilderen: T. de Jager, P. Jonge- jan, A. v. d. Made, K. v. d. Sigtenhorst, A. J. Simonis, G. v. Wageningen. Afd. machinebankwerken: J. P. van Beek. J. v. Brouwershaven, J. Bruis, L. M. Bijleveld. G. Erkelens, S. Kalksma, L. Kamphuis, P. A. Kiderlen, P. P. v. d. Klis, C. van Look, J. Oost, A. Prins, J. C. de Ruyter, N. Sanders. W. H. Schollaert, L. van Straalen, W. F. Visee, F T de Vries, J. H.Wegerif, M. v. Warden, J. Wisse. J. de Zoete. Afd. electrotechniek: J. v. d. As, C. M. Boogerd, A. Boonzaayer, W. de Bruin, G. Buitendorp. P. Dane, J. G. van Dijk, H. J. Elzenbroek, H. Helliesen, P. C. Knoes- ter, P. Links, P. Rooy, P. S. Sprenger, J. C. C. Struick, T. Tolhoek, H. Treffers, G. J. v. d. Veen, J. v. d. Wal, P. C. Vink, H. Zeidenrijk. Afd. instrumentmaken: J. Beinema, D. J Berendse, G. K. v. d. Berg, J. C. Bode, L. Cosman, H. v. Eldik. M. P. den Her tog, W. v. d. Heuvel. J. C. Hoetmer. P. J. van Hooidonk. H. Hijgenaar, B. Jongejan, A. J. Klarenberg, K. v. d. Kolk, C. J. Kromhout, L. v. d. Kruk, J. Kuiper, D. G. v. d. Linden, M. A. Pennings, A. J. Ruytenbeek. J. Sies. J. J. Tas, H. L. Tolk, N. v. d. Tooien, K. v. d. Toorn. K. C. Vaartjes. P Vooys. F. Verzijde. J. M. Weimar. C. Weverling. J. Zomerhuis, J. Zoutendijk. N. Witmans. Afd. auto-techniek: E. E. Boer, L. ten Brummelaar, Th. A. de Haas, J. G. ter Horst, K. Tj. de Jong, W. C. de Jonge, F. A. Kuhlman, J. v. d. Linde. A. Oude Bennink, H. Oree, J. Plaetinck. A. van Riel, G. Rijnsburger, J. C. Talens, A. J. v. d. Velden, B. Ijzerman. Opgetogen is gisteravond het talrijke publiek na afloop van de gala-pre- jiière-voorstelling van het alom be ende circus Mikkenie-Strassburger, paar huis gegaan. Het vrijwel eenpa rige oordeel was „Wat een schitte- dan ook haast niet te geloo- de medewerkenden van het staat zijn, om op één avond uitgebreid en gevarieerd pro- gramma van schitterende dressuur- I kunst, sensatie en vroolijkheid te bren- I gen. Èr is op Scheven ingen weer eens I een echt ouderwetsch circus te zien, I «aar de liefhebbers hun hart kunnen I ophalen. Juist in dezen tijd is een cir- I cus een ontspanning bij uitstek, omdat I men den geheelen avond in een totaal I andere sfeer leeft. Hans Strassburger heeft een groot I gedeelte van het programma voor zijn I rekening genomen, evenals zijn zuster mej. Regina Strassburger,- met onver- valschte paardendressuur. Hoe prach- I tig liepen de 6 stijgerpaarden. Overwel- I digend was het succes van het nummer Spaansche Hoogeschooolrijden op den prachtigen Frieschen hengsti Othello. Het was dan ook niet te verwonderen, I dat deze hoogeschoolrijders bij uitstek I met veel bloemen gehuldigd werden; In een circus mag acrobatiek, op een I hollend paard of in de nok, niet ont- I breken. Er moet ook gegriezeld wor- I den. En dat was er genoeg gisteravond. I Wij noemen in dit verband het optre- I den van heer Bobby, met fraaie I staaltjes acrobatiek op een galoppee- I rend paard, mej. Cockey, die hangende I aan haar teenen in de nok, zich won- I derwel op haar gemak voelt. Aardig I was ook het nummer van de drie Le- I derer, met ongeëvenaarde evoluties I met lichtende voorwerpen in het ge- I heel verduisterde circus. Frank Jack- I son’s groep bracht ons spinning-rope I en messenwerpen, dat er mocht zijn. I Voor de komische noot zorgden de I beide clowns Fernando en Rhum, om I wie daverend gelachen is. Zeer speciaal I de scène van de verliefde nachtegaals I sloeg enorm in. Apart vermelden wjj Cubanos, den I trapeze-werker,die huiveringwekkende I toeren uitvoerde tientallen meters bo- I ven den grond. Een nummer van I kracht en schoonheid ontbrak ook niet: I De 4 Barbaras vertoonden plastische I standen, getuigende van groote lenig- heid. Met stomme verbazing geslagen, I volgde een ieder de verbluffende goo- Icheltoeren van den grooten illusionist IRecha. Hij verstond het, menschen te doen verdwijnen of het niets was. Het I programma vervolgde met het optre- I den van het vermaarde Almira-ballet I in hun internationaal repertoir. Fraai I kwamen de dansen in de kleurige cos- I tuumpjes uit in het schijnwerperlicht. I Wij*-besluiten met het noemen van I de vaardige springplank-acrobaten „de I Towers”, in „dubbele en driedubbele” I salto’s, en het optreden van Angeli- I olifanten, dat getuigde van een bijzon- I der knap staaltje dressuur. I Een enthousiast publiek heeft de I medewerkenden langdurig toegejuicht. I Frans Slager had met zijn orkest de leiding over het muzikale gedeelte. de Centrale Bilderdijkstraat .«■«Huare leeszaal en rsiDiiouieen weraen Juli 11.352 (11.539) bezoeken gebracht: N--3 (25.253) uitleeningen vonden l^ats. Kinderbibliotheek 2855 (2431) uit ingen Filiaal Colensostraat 4: 2621 (2517) uit- 1 1—8 Juli 85 be- -. 434 uitleeningen. 931 Juli ge- -Xilia*l Paets van Troostwijkstraat 81: GK?r^eR (2577) uitleeningen. Jeugdleeszaal (368) bezoeken; 924 (852) uitleenin- uur en

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 11