Mooie, charmante zonnebruining en geen verbranden en vervellen met Amllda-Zonnebruin. DE SPOOKTREIN METROPOLE KOOPT GOUDEN SIERADEN HA'AGSCHE COURANT VAN DINSDAG 6 AUGUSTUS 194Ö EERSTE BLAD, PAGINA 2 RECLAMES. RECLAMES. De verjaardag ZWEDEN. De Engelsche oorlogspolitiek man ENGELAND Hoe zal de massa reageeren? ROEMENIE. Reorganisatie mee- FRANKRIJK. zyn BRITSOH-INDIE. VEREENIGDE STATEN. Het Nieuwe Japansche eischen aan Indo-China? van koningin Elizabeth Een opmerkelijk artikel van Lloyd George De Londensche „Dagens Nyheter” be de tot in een aan der f f f 4767 4789 de 12 KOMT VRIJDAG AS IN Flacon 60, Tube 60. Doos 50 en 25 ct Blijvend van waarde en voldoening. In t RINGENHUIS slaagt U’t voordeeligst! Prinsestr. 86. Inruil van oude byoux De meening van Pittman Senator Pittman, de voorzitter van de Senaatscommissie voor buitenland- sche zaken, heeft zich gewend tegen tie be- op feiten het wegens voorbereiding Amerikanen keeren naar hun land terug Volgens de New Yorksche bladen heeft Gandhi gisteren Engeland op nieuw voor een nieuwe vertraging van de beslissing ten gunste van de onafhankelijkheid van Indië gewaar schuwd. Het Al-Indische nationale congres zal niet eindeloos op vrijheid wachten, aldus verklaarde Gandhi. Naar de Londensche correspondent van „Nya Dagligt Allehanda” meldt, is een groot aantal gepensionnneerde Engelsche generaals en admiraals, die leidende betrekkingen bij de bur gerwacht bekleedden, ontslagen, om dat hun voorstellingen van de oorlog voering als „volkomen verouderd” be schouwd moeten worden. In extratreinen reizen ongeveer 700 Amerikanen uit verschillende Europee- sche landen in de komende dagen van Stockholm naar Petsamo om aan boord van het Amerikaansche transportschip „American Legïon” naar de Vereenigde Staten terug te keeren. Eerst zullen de in Denemarken wonende Amerikanen terugkeeren. Tweehonderd Amerikanen uit de Oostzeestaten en Duitschland reizen via Stockholm naar Petsamo. Een andere groep van 200 Amerikanen wordt uit Noorwegen verwacht als mede 150 Amerikanen uit Finland. Niemand weet thans in welke rich ting de Engelsche massa zal reagee ren. Maar eens zal deze massa vra gen, waarom men haar den aanblik van het verwoeste Dover heeft ont houden en waarom de waarschuwing van Warschau en Rotterdam niet ter harte is genomen. Deze massa zal vragen: waarom het Britsche lucht wapen systematisch niet-militaire doe len in Duitschland moet opzoeken en de inwoners van steden en dorpen moet dooden. De massa zal willen weten, boe het mogelijk was, dat men er nog prat op ging, „Hamburg ver woest” te hebben. Deze pijnlijke vra gen zullen nog verder teruggaan. De massa zal willen weten, waarom En geland eigenlijk zich mengen moest in Duitsche aangelegenheden. Er zal dan op worden gewezen, dat Enge land en het Britsche wereldrijk juist naast het continentale Duitschland had kunnen bestaan en had kunnen bloeien omdat Engeland en het Brit sche rijk, ook na de herordening van Europa, een taak zou hebben gehad, welke van Engeland alle inspanning zou hebben geeischt. De Britsche zee macht, die thans tot het verleden be hoort, had menige leemte tusschen de nieuwe krachtcentra kunnen aan vullen en zou het overzeesche rijk in de nieuwe wereld hebben kunnen uit breiden. Naar uit Londen gemeld wordt, wor den de glazen daken op de spoorweg stations wegens het gevaar voor splin ters verwijderd en door geperst vilt vervangen. In twee groote Londensche kopstations is men thans met dit werk bezig. De spoorwegbeambten klagen er nu over, dat zij onafgebroken bij kunstlicht moeten werken. De „New York Journal” publiceert een artikel van Lloyd George, waarin de Engelsche ministerpresident tijdens den wereldoorlog een beeld geeft van de stemming in zijn geboortestreek Wales. Hij, Lloyd George, heeft, zoo staat in dit opmerkelijke artikel weinig per sonen getroffen, die niet uiting gaven aan hun ergernis over de tegenwoor digheid van lieden in de regeering, die verantwoordelijk zijn voor het ge brek aan voorbereiding. De organisa tie der plaatselijke verdedigingsmaat regelen, alsmede het zichtbare gebrek aan samenwerking tusschen de ver schillende strijdkrachten, die een eventueelen aanval moeten afslaan, wórden vooral in Wales sterk becri- tiseerd. Vanzelfsprekend wordt ook veel over het gebrek aan wapens ge sproken. Alle bedreigingen met straf zijn een beleediging voor een patriot tisch volk. Duitsche actie met strooibiljetten in Engeland Het D.N.B. meldt uit Lissabon: Naar hier bekend wordt, zijn Zater dag en Zondag in verschillende plaat sen in Engeland huiszoekingen ver richt naar de strooibiljetten met uit treksels van de jongste Rijksdagrede van Adolf Hitler, welke door Duitsche vliegers zijn neergeworpen. In de landstreken, waar die strooibiljetten zijn neergeworpen, heeft de bevolking ondanks de straffen, waarmede de autoriteiten dreigen, nauwelijks een strooibiljet ingeleverd. De huiszoekin gen bleven vrijwel zonder resultaat en men heeft slechts enkele personen kunnen arresteeren, die men voor le den hield van de legendarische „vijf de kolonne”. De strooibiljetten gaan overal in Engeland, in het verborgene echter, van hand tot hand en zonder het te weten, bestellen de Engelsche posterijen talrijke afschriften van deze strooibiljetten. Het effect, dat deze hebben is des te grooter, daar de ontevredenheid over de politiek van geheimzinnigheid van het Britsche ministerie van propaganda steeds meer toeneemt. De opperbevelhebber van het Ame rikaansche expeditieleger tijdens den wereldoorlog, generaal Pershing, heeft in een radioredevoering als zijn mee ning te kennen gegeven, dat ’t gevaar van een verwikkeling der Vereen. Sta ten in den oorlog verminderd zou worden, wanneer de Vereenigde Sta ten Engeland iedere materieele hulp, die in hun vermogen lag, zouden ver strekken. Naar zijn meening was het echter volstrekte waanzin de zending van een expeditiecorps in den loop van dezen oorlog te verwachten. Senator Wheeler heeft aan een pers vertegenwoordiger verklaard, dat hij het voorstel van generaal Pershing om torpedojagers naar Engeland te sturen, als een tot oorlog leidenden stap beschouwt. Vice-president Laval heeft gisteren, naar uit Vichy wordt gemeld, den re- sident-generaal van Marokko generaal Nogues, en den lasthebber der Fran- sche regeering in Parjjs, Noel, ont vangen voor diepgaande besprekin gen. ITALIË. De minister van verkeer, Hóst Ven turi, heeft gisteren in gezelschap van den directeur voor het verkeerswezen van het opperbevel van het leger en van talrijke andere hooge functiona rissen de werkzaamheden aan de spoorlijn VentimigliaMentone, waar op het verkeer inmiddels is hersteld, bezichtigd. De minister betuigde bij deze gelegenheid zijn groote tevreden heid met de door de spoorwegpioniers en rijksspoorwegambtenaren uitge voerde. werkzaamheden. Ook de vraagstukken betreffende het post- en telegraafverkeer werden bij deze ge legenheid bestudeerd. De bladen bespreken uitvoerig de reorganisatie van het ministerie van oorlog. Volgens ‘de „Times" zijn er verscheidene menschen uit het zaken leven in dit ministerie opgenomen, die blijkbaar het bedrijf op commercieele grondslagen moeten opfrisschen. Voor deze functie werden benoemd een vak man uit den tabakshandel en vooraan staande personen van den Imperial Chemical trust, van de Cunard line en de Irak Petroleum company. De nieuw benoemde personen hebben niet alleen een adviseerende stem, doch moeten ook als leden van het personeel van het ministerie van oorlog aan het ver ouderde apparaat nieuw leven inbla zen. Aldus schrijft de „Times”, die deze hervorming toejuicht, doch tevens de oude leiding tracht te verontschul digen. De „Daily Mail” daarentegen doet een scherpen aanval op de oude ambtenaren van het ministerie van oorlog. Het blad verwijt hun obstruc tie, vertraging en verwarring. In de benoeming van zakenlieden ook voor de andere ministeries meent de „Daily Mail” een stap te zien tot rationalisa tie van het regeeringsbedrijf. Het blad herinnert aan een uitspraak van Ward Price, dat er zonder aanzien des per- soons hervormingen in het Engelsche bestuur noodig zijn. volgens Associated Press in de ple naire zitting een sterke oppositie ver wacht. On legerkringen hoopt men, dat, indien de wet van kracht wordt, in October de eerste 400.000 kunnen worden opgeroepen. Tijdens de debatten in den Senaat over de door president Roosevelt ge7 vraagde machtiging tot het bijeen roepen van de nationale garde, ver klaarde de democratische senator Wheeler, dat de zoogenaamde geva ren voor de Vereenigde Staten voor het grootste gedeelte door propagan disten zijn gefabriceerd, die den Se naat en het Amerikaansche volk pro- beeren te intimideeren, opdat „een zekere persoon dictatoriale volmach ten” zal krijgen. Naar over het wetsontwerp voor den algemeenen dienstplicht in de gisteren door de militaire commissie van den Senaat aangenomen lezing nog bekend Wordt, zijn de leden van het Congres, de bonds- en staatsamb tenaren, alsmede de rechters van den dienstplicht vrijgesteld. De commissie heeft met 7 tegen 4 stemmen een voorstel van het ministerie van oorlog, dat voorzag in het vrijstellen van dienst voor theologische studenten, verworpen. Krachtens een besluit van de» minister van binnenlandsche zaken is de „grootloge van het koninkrijk Zuid- Slavië van het achttiende district” met al haar organisaties opgeheven. 1— - vermogen is in beslag genomen, De dienstplichtwet Het dienstplichtontwerp is door militaire Senaatscommissie met tegen 3 stemmen aangenomen en aan den Senaat doorgezonden. Volgens den tegenwoordigen vorm van het ontwerp moeten zich ongeveer 12 mil- lioen mannen van 21 tot 30 jaar voor den dienst melden. In en aanvullende bepaling wordt de aanmelding van vrijwilligers van 18 tot 34 jaar voor een opleiding van een jaar toegelaten. Ofschoon in de militaire commissie slechts 3 leden tegenstemden, wordt 1071 1093 1 prijs van 20.000 ƒ1000 No. 14634, 18514. 400 No. 4324, 20378. 200 No. 7035, 9229, 9652. 100 No. 2416. 5162, 7447, 9151, 15923, 19432, 19572, 20035, 24540. Bij het vertrek van een schip met geëvacueerde Engelsche kinderen uit Liverpool is het tot een heftig tooneel gekomen, meldt het D.N.B. Toen het schip op het punt stond te vertrekken, drong een groep arbei dersvrouwen, met kinderen op den arm, door de menigte toeschouwers en wilden de landingssteiger bestor men. De politie wist met moeite de vrouwen terug te dringen, tot het schip zich van de kade had verwij derd. Toen de kinderen hun achterblij vende ouders een laatsten groet toe wuifden, klonk uit de menigte geroep en gefluit. Enkele vrouwen verbraken de afsluiting, klommen op planken en stapels goederen, welke op de kade lagen en riepen: „Wat moet er met onze kinderen gebeuren? Toen de poli tie de vrouwen verzocht naar beneden te komen, werd zij uitgescholden. Ten slotte haalde de politie de betoogsters met geweld naar beneden en voerde haar weg. Green tegen den dienstplicht Terwijl de leiders der vakorganisatie C.I.O. in scherpe bewoordingen de in behandeling zijnde wet op den militai ren dienstplicht afgewezen hebben, heeft ook de voorzitter van de Ameri kaansche federatie van den arbeid, Green, zich uit naam zijner organisatie tegen het ontwerp uitgesproken. Green zeide, dat de federatie, die 4 millioen leden heeft, eerst dan het ontwerp op den dienstplicht zou steunen, wanneer een geval van nationalen nood zou ont staan. Op het oogenblik moest de re geering het systeem van vrijwilligers behouden. De chef van den generalen staf. Marshall, heeft in dit verband in een radioredevoering uitdrukking gegeven aan ongeduld over de voortdurende de batten betreffende de invoering van den algemeenen dienstplicht. Marshall sprak als zijn ning uit, dat de regeering wel iswaar rekening heeft gehouden met debatten over het dienstplichtvraag- stuk, maar thans ziet hoe waardevolle weken ongebruikt voorbijgaan, of schoon de militaire opleiding een eisch van het oogenblik is. De opleiding moet als voorzorgsmaatregel tegen de ge varen der eerstvolgende maanden, die de meest kritieke zouden kunnen zijn in de geschiedenis der Vereenigde Sta ten, terstond beginnen, vooral daar de goedgekeurde bewapeningen eerst over jaren werkelijkheid worden. De geboortedag van de Engelsche koningin is volgens „Svenska Dagbla det” zonder de gebruikelijke plechtig heden gevierd. Ook de klokken van de kapel van Windsor hebben niet ge luid, aangezien, zooals bekend is, ieder klokgelui in Engeland is verboden. Het koninklijk paar heeft den dag „ergens op het land” doorgebracht. Mandei in verzekerde bewaring Het D.N.B. meldt uit Tunis: De vroegere Fransche minister van bin nenlandsche zaken, Mandei, is in Fransch-Marokko onder bewaking ge steld. Hij zal worden overgebracht naar Riom (departement Puy de Dome). De incidenten in Kameroen en Madagascar Naar uit welingelichte kringen in Vichy, ten aanzien van de in den laatsten ministerraad besproken inci denten van Kameroen en Madagascar, verluidt, blijkt, dat het in ’t geval van Madagascar verscheidene pogingen der Engelschen betrof om tegenover Madagascar blokkademaatregelen uit te voeren. De Fransche autoriteiten hadden zich om die reden gedwongen gezien de territoriale wateren tot 20 mijl uit te breiden, een maatregel, die onder de huidige omstandigheden uitsluitend tegen de Engelschen is gericht. Wat de incidenten te Kameroen be treft is hier sprake van een uitdagend optreden der bemanning van den Brit- schen kruiser „Dragon”. Gewapende patrouilles waren te Doeala aan land gegaan en door de straten der stad getrokken. De bevelhebber der Fran sche Atlantische vlootstrijdkr achten greep in, waarna de Engelschen zich terugtrokken. In de Engelsche bladen verschijnen advertenties, welke de bevolking ver zoeken ditmaal niet haar zomervacan- tie aan zee door te brengen, maar het vacantiegeid in de oorlogsleening te beleggen. De advertentie eindigt met „In dit jaar zult ge in plaats van ver- lofweken spaarweken hebben.” Volgens geruchten, welke in Japan sche kringen te Sjanghai in omloop zijn, heeft Japan nieuwe eischen be treffende militaire concessies aan Fransch Indo-China gesteld. In deze eischen zijn ook het gebruik van de spoorlijn van Yoendn, welke van Chi na naar Indo-China loopt alsmede fa ciliteiten voor de inrichting van een Indo-Chineesche marinebasis inbegre pen. De toestand in het onbezette gebied Verschillende bladen in het niet- bezette Frankrijk keeren zich tegen een zekere zorgeloosheid, welke bree- de kringen der bevolking ondanks de nederlaag toonen. De „Moniteur” waarschuwt het volk, dat het den toe stand met meer zin voor de werke lijkheid moet beoordeelen. Het blad kondigt tevens zeer groote bezuinigin gen aan. De ravitailleering der bevol king is de belangrijkste taak gewor den. Alle overvloed moet van den disch verdwijnen. Er zal zorg voor worden gedragen, dat geen Fransch- man op kosten van een andere bevoor recht wordt. In de „Oeuvre” schrijft Marcel in denzelfden geest. Hij wenscht een een heidspartij, welke als uiting van den volkswil maarschalk Pétain bij zwaren arbeid steunt. De „Giornale d’Italia” levert een ironische kritiek op den oproep van de „Gringoire:” Terug naar het land. Hier is blijkbaar, aldus het Italiaan- sche blad, sprake van een krampach tig gebaar der „romantiek van de nederlaag”. De roep zal nooit sterk genoeg zijn om in daden te worden omgezet. Wil een dergelijke beweging eenige kans op succes hebben, dan moet in Frank rijk allereerst een andere geboorten- politiek ingevoerd en een gezonde ver houding tusschen stad en land gescha pen worden. Dat ligt echter nog in de verre toekomst. van het ministerie van oorlog De „Daily Mail" keert zich tegen de geheime parlementzittingen, waardoor wantr Duwen in breede lagen der be volking gekweekt wordt. Het volk, aldus het blad, heeft het recht waarheid te vernemen, anders staat het gevaar, dat het land zekeren dag voor voldongen geplaatst wordt, waarvan het gebrek aan voorbereiding geen vermoeden had. Ook de „Times” meldt, dat verscheidene leden van het Lager huis geheime zittingen op het oogen blik buitengewoon gevaarlijk achten. De onderhandelingen met Hongarije en Boelgarije De Roemeensche gezant te Rome, Bossy, die belast is met de voorberei ding van rechtstreeksche onderhande lingen met Hongarije, is te Boekarest aangekomen. Hij heeft reeds een eerste onderhoud met den minister van bui- tenlandsche zaken, Manoilescu, gehad. De bladen te Sofia spreken den wensch uit, dat men zoo spoedig mo gelijk moet komen tot een rechtvaar dige oplossing van de Boelgaarsch- Roemeensche strijdvraag en tot een herstel van de vriendschappelijke be trekkingen tusschen de beide buren. Het regeeringsoigaan „Wetscher” schrijftDe oude vriendschap tus schen beide volkeren is tengevolge van politieke fouten 25 jaren lang ver stoord geweest. Het Boelgaarsche volk heeft steeds goede gevoelens ge koesterd ten opzichte van zijn Noorde lijken buurman. Nu is eindelijk de tijd van wantrouwen voorbij. Een nieuwe ordening is in Europa op het punt te ontstaan. De gevolgen hiervan zijn ook in Zuidoost-Europa te bespeuren. Daarom hopen alle Boelgaren, dat de Donau spoedig nog slechts een verbin- dingsschakel zal zijn. De „Slowo” zegt: „Tegen den prijs van een klein com promis hadden de Roemeniërs de mogelijkheid om de wanverhouding, die tusschen beide buurlanden bestaat, uit den weg te ruimen. Daarom schouwt het Boelgaarsche volk ontwikkeling van zijn verhouding Roemenië met optimisme.” CANADA. De burgemeester van Montreal gearresteerd Uit Montreal wordt gemeld, dat bur gemeester Camillien Houde vannacht is gearresteerd en naar een concentra tiekamp is overgebracht Houde had kort geleden opgewekt tot niet in acht nemen van de nieuwe Canadeesch» wet op de aanmelding voor den mili tairen dienst, welke wet op 19 Augus tus van kracht wordt. Onder de Fransch-Canadeesche be volking zou een ver om zich heen grij pende gisting merkbaar worden. De politie heeft honderden personen ge* arresteerd. Burgemeester Houde had in een redevoering het Canadeesche volk opgeroepen militairen dienst voor de belangen van Engeland, die vreemd zijn aan die van het Canadeescha volk, te weigeren. De „Daily Mail” noemt de volgende vier kritieke punten van de Engelsche oorlogspolitiek De verhouding tusschen Engeland en Japan de maatregelen van Roeme nië tegen de Britsche petroleumbelan- gen de aanspraak van generaal Fran co op Gibraltar en de blijvende anti- Britsche houding der Russische bui- tenlandsche politiek. De makelaars aan de Londensche Beurs hebben een oproep ontvangen zoo snel mogelijk hun zaken in orde te brengen, opdat zij in geval van nood alles kunnen liquideeren en him kantoren naar het land kunnen ver plaatsen. Deze oproep is uitgevaar digd, opdat de geheele Londensche Beurs in geval van nood zal worden geëvacueerd en het ten minste 3 we ken tijd zou vorderen, eer de Beurs buiten Londen haar werkzaamheden zou kunnen hervatten. Als toevluchts oord voor de Beurs heeft men de in de nabijheid van Londen gelegen film- stad Denham gekozen, waar voldoende plaats is, aangezien de groote film ateliers al sinds maanden leeg staan. waardeloos, voortdurend blootgesteld waren aan het gevaar om op hun ankerplaats te worden vernietigd. De Amerikaansche Poolreiziger ert geneeskundige Frederick Cook, is op 75-jarigen leeftijd overleden. Cook hield vol, dat hij het eerst de Noordpool be reikt heeft, hetgeen door Peary werd betwist. Als onderdeel van de verkiezings propaganda heeft de minister-president Hansson Zondag te Malmö en in an dere steden van Zuid-Zweden het woord gevoerd. Hij zeide daarin o.a. dat geen vruchtdragende politiek ge voerd kan worden zonder op de teeke- nen des tijds acht te slaan en met de ontwikkeling gelijken tred te houden. Wanneer de democratie daar moet ondergaan, waar voor haar geen le vensvatbaarheid aanwezig is, dan be hoeft dit niet te beteekenen, dat zij ook daar moet wijken, waar zij de na tuurlijke levensvorm van een volk ge worden is; dit is in Zweden het geval. De minister van defensie, Sköld, zeide: De nieuwe toestand in Europa brengt uiteraard ook gevolgen voor Zweden mede. Moeilijkheden zijn er tot dusver in de betrekkingen tusschen Duitschland en Zweden niet geweest en er is geen aanleiding om te vree- zen, dat er in dit opzicht in de toe komst iets zal veranderen. Voorts verklaarde hij, dat een deel van de opgeroepen dienstplichtigen met verlof naar huis gaat om de arbeidspositie in den landbouw te verbeteren. De pa raatheid van de verdediging moet echter gehandhaafd blijven. De „Eclaireur de Nice” publiceert verklaringen van de uit Londen terug gekeerde Fransche diplomaten. Uit die verklaringen blijkt, dat de aan hang van den door den Franschen krijgsraad ter dood veroordeelden ex- generaal de Gaulle, die zich aan En geland heeft gebonden slechts bestaat uit eenige uit Noorwegen teruggekeer de Fransche afdeelingen. Het meeren- deel dezer soldaten is vroeger lid van het Fransche vreemdelingenlegioen geweestt 484e STAATSLOTERIJ. Trekking van 6 Augustus. DE VERHOUDING TOT DE OOSTZEE STATEN correspondent van meldt, dat Enge land aarzelt om de opneming van de Baltische landen in de sovjet-Unie te erkennen. In dit verband wordt er op gewezen, dat een aantal Estland- sche en Letlandsche schepen in Engel sche havens ligt. De schepen kunnen niet uitvaren omdat de Engelschen weigeren hen van kolen te voorzien. De ambassadeur van Rusland heeft stappen ondernomen om 8 Estlandsche door Rusland bevrachte schepen vrij te krijgen. Ook een Estlandsch schip waarmede de leden van de Russische handelsvertegenwoordiging in Londen zouden terugreizen wordt vastge houden. den door generaal Pershing gepischten afstand van 50 Amerikaansche torpe doboot jagers aan Engeland. Daar kor telings de Britsche ambassadeur Washington verklaard heeft, dat uitlevering van de Engelsche vloot Duitschland binnen het bereik mogelijkheid ligt, aldus zeide Pittman, moedigt le Vereenigde Staten niet aan afstand te doen van 50 torpedoboot- jagers. Pittman stelde voor de tor- pedobootjagers te ruilen tegen eenige Engelsche slagschepen, die in de Noordzee naar het scheen volkomen Hinsley, dat Groot-Brittannië kracht is geschonken door den „dienst aan God” en dat de Engelschen als „Christelijke soldaten” moeten strij den, worden door de bladen typische uitingen genoemd van Britsche hui chelarij en aanmatiging. Groot-Brittannië aldus de „Lokal Anzeiger” is opgebouwd door het uit plunderen van rijke landen. God heeft niets daarmede te maken. Het is las teren, wanneer men Hem betrekt in dergelijke troostelooze aangelegenhe den. De rede van Duff Cooper wordt door de bladen „dwaas” en „lach wekkend” genoemd. Verder schrijven de bladen, dat het niet de moeite waard is zich ernstig bezig te houden met deze uiteenzetting van den minis ter van propaganda. De „Deutsche Allgem. Ztg.” wijst op de gevolgen die dit aanhoudend, niet van over denking getuigend zelfbedrog later voor Engeland zal hebben. Met zeker heid mag worden aangenomen, zoo schrijft dit blad, dat op het oogen blik, waarop alles zal verloren gaan, de terugslag in Engeland nog heviger zal zijn dan in Frankrijk, want juist deze weken, die een adempauze vor men, zijn in Engeland misbruikt om de arrogante zelfingenomenheid nog te doen toenemen, het gevoel voor een door God gewilde heerschersrol van Engeland nog te verdiepen en voetstuk, waarop de Britten zich hebben geplaatst, nog meer omhoog te schroeven. De val zal daarom nog dieper zijn. Er moet rekening mee worden gehouden, dat velen dit niet langer zullen kunnen verdragen. Voorts schrijft het blad over de meest waarschijnlijke reactie van het Engelsche volk en over de pogingen tot bedrog, thans gedaan door de leidende groepen in Engeland. GEHEIME LAGERHUISZITTINGEN WEKKEN WANTROUWEN 14802 18369 21639 14804 18416 21665 14817 18427 21749 14818 18430 21768 14829 18437 21805 15989 16060 16072 16086 16220 16245 16254 16256 16272 19590 22898 19591 22907 19593 22947 19608 22952 19613 22979 19624 23004 19634 23010 19764 23013 19785 23044 19387 22607 19416 22615 19448 22756 19480 22768 19487 22770 DE HOLLANDSCHE FILM MAATREGELEN VOOR HET VERPLAATSEN VAN DE LONDENSCHE BEÜRS INCIDENT BIJ HET VERTREK VAN EEN SCHIP MET KINDEREN TE LIVERPOOL GANDHI WAARSCHUWT ENGELAND DE BURGERWACHTEN GLAS VERVANGEN DOOR VILT IN LONDENSCHE STATIONS GENERAAL PERSHING OVER HULP AAN ENGELAND GENERAAL NOGUES BIJ LAVAL HOST VENTURI BEZICHTIGT DE SPOORLIJN VENTIMIGLIA- MENTONE VERSPREIDE BERICHTEN 1110 4801 1144 4857 1184 4860 1195 4873 1203 4881 1264 4997 1310 5048 1363 5115 1364 5122 1382 5180 1386 5195 1413 5211 1439 5228 1489 5277 1529 5306 1536 5307 1603 5323 1631 5337 1635 5458 1640 5470 1650 5474 1660 5495 1710 5548 1726 5582 1741 5614 1750 5615 1807 5838 1817 5907 1844 5984 1856 5996 1857 6011 1873 6016 2076 6048 2078 6078 2103 6143 2149 6152 2183 6246 2223 6250 2229 6268 2300 6296 2314 6315 2394 6337 2607 6357 2705 6429 2727 6433 2806 6441 2822 6448 2826 6462 2834 6474 2837 6501 2854 6524 2855 6549 2865 6574 2882 6633 3057 6689 3069 6718 3080 6730 3140 6786 3170 6840 3175 6941 3217 6942 3238 6957 3253 7002 3256 7009 3309 7036 3341 7041 3347 7049 3352 7102 3363 7164 3376 7166 3405 7180 3418 7211 3504 7216 3581 7219 3591 7222 3597 7232 3673 7259 3675 7269 3718 7317 10816 13893 17489 20729 24214 3771 7345 10833 13905 17495 20789 24276 3794 7374 10836 14005 17508 20796 24311 3833 7390 10851 14091 17516 20843 24320 3898 7397 10902 14117 17546 20889 24370 3935 7408 10955 14118 17608 20911 24393 3975 7421 10969 14141 17621 20922 24409 4058 7426 10998 14240 17647 20934 24495 4092 7439 11004 14278 17648 20936 24507 4110 7502 11036 14297 17723 20970 24539 4147 7558 11093 14339 17766 21078 24630 4252 7594 11139 14342 17786 21089 24651 4257 7630 11145 14350 17837 21095 24657 4327 7690 11162 14387 17840 21288 24659 4344 7750 11197 14393 17854 21295 24763 4362 7751 11277 14467 17866 21313 24771 4419 7760 11280 14500 18083 21321 24824 4466 7767 11288 14620 18178 21360 24887 4517 7770 11349 14663 18201 21377 24929 4526 7789 11362 14680 18249 21405 24946 4549 7809 11368 14735 18264 21527 24948 4720 7811 11392 14756 18279 21598 24952 4729 7925 11395 14763 18282 21610 24968 4742 7952 11411 14787 18284 21632 24970 4764 8051 11412 14798 18310 In deze klasse is nog ingebleven: PRIJZEN VAN ƒ20. 8080 11439 8093 11460 8095 11518 8115 11522 8124 11547 8183 11549 14832 18444 21815 81Ö7 11565 14929 18483 21845 8257 11575 14936 18487 21848 8262 11601 14940 18492 21912 8278 11611 14962 18573 21931 8327 117.13 14977 18584 21935 8347 11747 14995 18727 21948 8351 11963 15094 18826 21954 8364 12051 15099 18871 22048 8436 12075 15115 18873 22089 8445 12095 15122 18874 22102 8460 12127 15126 18904 22133 8500 12132 15130 18914 22141 8506 12166 15173 18943 22147 8514 12187 15196 18945 22206 8561 12190 15282 18960 22298 8562 12196 15289 19034 22336 8574 12276 15339 19039 22412 8605 12345 15352 19176 22437 8700 12374 15357 19185 22488 8705 12375 15371 19239 22501 8759 12392 15536 19306 22517 8801 12405 15566 19309 22526 8821 12451 15604 19349 22585 8851 12458 15609 8862 12523 15610 8879 12585 15649 8985 12612 15661 9002 12614 15674 9058 12617 15725 19546 22822 9059 12624 15820 19548 22823 9154 12641 15860 19555 22845 9273 12696.15979 19587 22866 9277 12715 9465 12741 9483 12757 9559 12767 9615 12791 9634 12795 9636 12830 i 9644 12838 I 9656 12871 9691 12884 16273 19852 23049 9756 12898 16304 19864 23052 9769 12918 16394 19865 23057 l 9783 12969 16468 19869 23062 9803 12976 16562 19946 23152 i 9827 13015 16568 20004 23163 I 9847 13046 16585 20022 23169 i 3854 13097 16595 20026 23209 9855 13112 16645 20042 23218 I 9857 13126 16649 20057 23222 9923 13129 16812 20061 23231 I 9933 13161 16939 20136 23235 i 9958 13276 17018 20147 23248 10051 13279 17030 20170 23278 10081 13288 17034 20210 23293 10134 13292 17059 20221 23349 10154 13298 17064 20228 23377 10245 13339 17068 20270 23403 i 10270 13497 17093 20314 23409 i 10276 13502 17105 20324 23418 10301 13507 17121 20373 23496 10333 13522 17161 20379 23517 10359 13529 17243 20403 23554 10364 13531 17245 20407 23593 10377 13593 17248 20485 23674 10428 13616 17251 20498 23729 10466 13622 17270 20544 23884 10472 13626 17294 20549 23929 10505 13755 17315 20631 23990 10609 13838 17332 20642 24014 10647 13876 17344 20655 24091 10677 13883 17425 20718 24122 10784 13887 17440 20723 24134 2000 No. 24053. GEEN ZOMERVACANTIE AAN ZEE FREDERICK COOK OVERLEDEN VERKLARINGEN VAN MINISTERS DE TROEPEN VAN DE GAULLE EERSTE KLK8SE TWEEDE LIJST

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 2