Extra Autobusritten van Scheveningen grens De luchtgevechten boven het Kanaal Leugenaar verspreidde valsche berichten Na vertrek der laatste trams rijden omnibussen op de lijnen 8, 9 en 14 tot gewone eindpunten. De moord aan de Grieksch-Albaneesche Roemenië en Boelgarije HAAGSCHE COURANT VAN DINSDAG 13 AUGUSTUS 1940 EERSTE BLAD, PAGINA 2 is NOORWEGEN. FRANKRIJK. RUSLAND. ENGELAND Vervolg van pag. 1. De Amerikaansche pers en een ter het Een golf van verontwaardiging over het incident De Duitsche pers over de luchtgevechten Fransche schepen, die verloren gingen 0^* Tot nader order vertrek laatste bus van Scheveningen te 24 uur. Zaterdag en Zondag te 1 uur. het ftjet naar Reorganisatie der Fransche regeering? In welingelichte Fransche kringen gelooft men volgens een bericht uit Vichy, dat nog deze week wijziging zal worden gebracht in de regeering. Men wijst er op, dat vice-president Laval slechts betrekkelijk korten tijd de kans is gegeven, de basis der re geering door het opnemen van jonge krachten te verbreeden. Men meent een beweging als de partij van Doriot niet te kunnen voorbijgaan, aldus het D.N.B. ver- van heeft verschillende hand tastelijkheden tegen het Joodsche ele ment. Kroonprinses Martha van Noorwe gen en haar kinderen, die bij familie leden in Zweden verblijf hebben ge houden, hebben een uitnoodiging van president Roosevelt ontvangen en zul len binnenkort vanuit Persamo, aan boord van een Amerikaansch schip naar de Vereenigde Staten reizen. De Engelsche pers over den luchtslag ROEMENIE Talrijke arrestaties te Boekarest Naar Reuter meldt zijn wegens het verspreiden van verontrustende richten te Boekarest 48 personen arresteerd en naar een kamp gebracht. be- ge- concentratie- H. C. VAN LEEUWEN PRINSESTRAAT Verschillende theaters te Parijs zul len, naar de Fransche radio aankon- digt, binnenkort hun deuren weer ope nen. O.a. wordt de „Comédie Fran- caise” genoemd. Ook het onderwijs aan het conservatorium en aan de staatskunstschool zal worden hervat. Onder het opschrift ,,De feestelijk heden van den overwonnene” publi ceert de „Giornale d’Italia” een arti kel,. waarin zij zich opnieuw scherp tegen Frankrijk keert. De imperiale fantasten, die hun plannen voor de toe komst maken, zullen weer opduiken, aldus het blad. Het parlementaire spel De wervelstorm, die, zooals reeds gisteren gemeld, de staten Georgia en Zuid-Carolina heeft geteisterd, heeft 42 slachtoffers geëischt. Alleen al op het in de nabijheid van de kust van Zuid-Carolina gelegen eiland St. He lena werden 25 personen gedood. Startbanen en hangars vernield Naast de tot dusverre gemelde ope raties tegen de Britsche vlootbasis Portsmouth en de aanvallen op het convooi voor Margate is gisteren ook een grootscheepsche luchtaanval op Engelsche luchtbases aan de Zuidkust gedaan. Hierbij is onder meer het vliegveld Manston in puin gelegd. Weer een luchtaanval op Malta De speciale correspondent van Stefani meldt, dat Italiaansche forma ties bommenwerpers, gisteravond tus- schen half negen en half een in opeen volgende golven belangrijke militaire objecten op het eiland Malta hebben aangevallen. Deze formaties deden eerst met veel succes een aanval op de petroleumopslagplaatsen van Marsa Scrirocco en Calafrana en daarna op de wapenopslagplaatsen. Na den eer sten aanval werd een hevigen brand, die meer dan een half uur duurde, waarge nomen. Het resultaat: 89 Britsche vlieg tuigen vernietigd en 24 Duitsche toestellen verloren Bij de luchtgevechten, die gisteren boven Engeland en het Kanaal zijn ge leverd. heeft de vijand naar thans met zekerheid is vastgesteld, in totaal 86 vliegtuigen verloren. Bovendien schoot de Duitsche luchtdoelartillerie boven Duitsch grondgebied 3 vijandelijke vliegtuigen neer, zoodat in totaal 89 Britsche vliegtuigen vernietigd werden. Daarenboven werden 7 andere vijande lijke jachttoestellen door zware be schieting buiten gevecht gesteld. Met lange rookslierten gleden zij af en ver- Naar te Boekarest verluidt, is van Roemeensche zijde het plaatsje Posada bij Sinaja in de Karpathen uitgekozen als plaats van bijeenkomst voor de Roemeensch-Hongaarsche onderhande- lingen. Het schijnt, /lat Hongarije met dit voorstel accoord zal gaan. Naar de bladen te Boekarest melden zijn er in de afgeloopen dagen verschil lende vliegtuigongelukken gebeurd. Twee machines van het Roemeensche luchtwapen stortten neer, waarbij twee officieren en drie manschappen den dood vonden. Twee andere vliegtuigen werden beschadigd. De vroegere persattaché van Roemeensche gezantschap in Rome, Alexander Gregorian, is door het mi litaire gerechtshof wegens hoogver raad tot vijf jaar gevangenisstraf ver oordeeld. De aanklacht luidde dat hij over zjjn gezantschap berichten aan niet bevoegde instanties heeft doorge geven. Gregorian bevindt zich in het bui tenland. De „Glasgow Herald” publiceert een interview met den minister voor de voedselvoorziening Woolton, waarin hij vertelt over een door hem ont vangen brief. Hierin wordt de aan dacht gevestigd op de waarde van gedroogd gras op sandwiches. „Ik heb een heele verzameling recepten voor Politieke commissarissen in het Roode leger afgeschaft Naar officieel uit Moskou verluidt, heeft de Sovjet-regeering gisteren in verband met de jongste veranderingen in den opbouw van het roode leger, het reglement betreffende de politieke commissarissen in het roode leger en de vloot voor afgeschaft verklaard. De instelling van de politieke com missarissen, welke sinds 1937 bestond, heeft, zoo luidt de motiveering van dezen maatregel, haar taak vervuld. De nadruk moet thans gelegd worden op de nieuwe positie van den mili tairen commandant als een met vol komen bevoegdheid bekleeden bevel hebber van den troep. Evenals voor 1937 zullen voor de politieke werk zaamheden in alle formaties van het roode leger en de vloot z.g. plaats vervangers van den commandant voor den politieken arbeid benoemd wor den, die aan den militairen comman dant ondergeschikt zijn. De controle op de uitvoering van de politieke scholing en actie in het roode leger en de vloot wordt overgelaten aan de z.g. oorlogsraden, welke bij de militaire districten en bij de leger- afdeelingen bestaan, in welke raden naast de militaire bevelhebbers ook gevolmachtigden der politieke inrich ting van het leger alsmede van de partij vertegenwoordigd zijn. Naar aanleiding van den politieken moord aan de Grieksch-Albaneesche grens wordt van bevoegde Italiaan sche zijde verklaard, dat deze moord zoowel in Italië als in Albanië een golf van verontwaardiging heeft ver oorzaakt. Behalve het door Stefani iutgegeven communiqué kan niets ge zegd worden. Er kan echter op gewe zen worden, dat aan de Albaneesch- Grieksche grens een gespannen toe stand heerscht, welke reeds in vroe gere tijden tot betreurenswaardige in cidenten aanleiding heeft gegeven. In dit verband wordt gewezen op het in cident van 1923, dat leidde tot de be zetting van Korfoe door Italië. Het huidige incident heeft in Italië een op winding veroorzaakt. Italië zal zjjn kalmte niet verliezen. De vijandelijke propaganda heeft Zondag een bericht de wereld ingezonden, volgens hetwelk aan de Noord-Albaneesche grens ern stige incidenten zijn voorgevallen, waarbij Italiaansche officieren, die trachtten de bevolking te kalmeeren, door de Albaneezen doodgeschoten zouden zjjn. Deze geruchten zijn, naar van bevoegde Italiaansche zijde wordt verklaard, geheel verzonnen. De bladen te Rome publiceerden gisteren het bericht over den politie ken moord in groote opmaak en onder opschriften als „ongehoorde Griek- sche vervolgingen tegen de irredentis- ten in de provincie Jannina’, „verme tele houding tegen Italië”. De bladen wijzen er tegelijkertijd op, dat de mis daad aan de Grieksch-Albaneesche grens in den geheelen omtrek tot ern stige ontstemming tegen de Grieksche autoriteiten hebben geleid. TURKIJE. Ambassadeur te Moskou komt verslag uitbrengen Naar de Turksche bladen melden, zal de Turksche ambassadeur te Mos kou, Ali Haydar Aktay, Donderdag a.s. voor een kort bezoek in Ankara aan komen om verslag uit te brengen. In journalistieke kringen verluidt, dat de ambassadeur naar Ankara ontboden is om met hem over de mogelijkheid eener betere verstandhouding tusschen Turkije en de sovjet-Unie te spreken. In het huidige stadium der wederzijd- sche betrekkingen, zoo verklaart, men, moet aan de reis van den ambassadeur bijzondere beteekenis worden gehecht, temeer daar de sovjet-ambassadeur in Ankara, Terentjef, sinds een maand uit Turkije is vertrokken. De departementen te Boekarest verlangen thans als gevolg van de Jodenwet van hun ambtenaren een bewijs van afstamming. Zoo heeft het departement van justitie van alle rechters, advocaten en hun zaakge lastigden het bewijs van afstamming gevraagd, dat tot en met 22 Augus tus kan worden ingeleverd. gedroogd gras, die ik aan mijn vrouw gegeven heb”, zoo zeide lord Woolton. Tenslotte verklaarde de minister nog: „Amerikaansche onderzoekers bewe ren, dat gedroogd gras alle vitaminen bevat, die een mensch noodig heeft”. Cudahy op weg naar de Vereenigde Staten De vroegere Amerikaansche ambas sadeur in Brussel, Cudahy, die naar de Vereenigde Staten is teruggeroepen om rapport uit te brengen over den ravitailleeringstoestand in België, is volgens een bericht uit Londen, reeds op de thuisreis. Voor zijn vertrek zei de bij tegen vrienden. „Ik ben er mij van bewust, dat mijn uitlatingen onpo pulair waren Ik weet ook, dat ik naar mijn land ga om gekruisigd te worden, maar de waarheid moet worden ge zegd”. Cudahy had in een te Londen gehouden toespraak voor vertegenwoor digers der pers o.m. met lof gewezen der bloeit weer op, evenals de financieele manoeuvres en intriges van verschil lende soort, welke voor een deel zelfs tegen de mogendheden van de as ge richt zijn. Bovendien ontbreekt het niet aan het decoreeren van Fransche ge neraals en politici, alsof Frankrijk in den oorlog tegen de as een overwin ning behaald zou hebben. Nu het poli tieke Frankrijk zich overgeeft aan de illusie, dat het weer den rang van groote mogendheid zal verkrijgen, wil het blijkbaar ook voor de geschiedenis van de toekomst op kunstmatige wijze een reeks overwinningen scheppen, die door de rondgedeelde onderschei dingen bewezen moeten worden. Amerikaansche Senaat bespreekt den militairen dienstplicht De Amerikaansche senaat heeft het wetsontwerp van den militairen dienst plicht besproken. Verscheidene spre kers uitten zich tegen het ontwerp. De onafhankelijke senator Norris ver- klaarde, dat een buitenlandsche inva sie in de Vereenigde Staten thans on- mogelijk is en dat inmiddels de vloot en de luchtmacht van de Vereenigde Staten sterk genoeg zouden zijn om el. ke invasie te verhinderen. De demo cratische senator Wheeler zeide dat een man zooals Stimson, die ver klaarde dat Duitschland in korten tijd 300.000 soldaten op Amerikaansche bo. dem kan landen, niet bekwaam is om de functie van minister van oorlog te bekleeden. De republikeinsche senator Vandenberg protesteerde eveneens te. gen den breuk op 150-jarige traditie der vrijwillige recruteering, zoolang niet de aanwezigheid van een werkelijk na tionaal gevaar wordt aangetoond, dat op geen andere wijze is te keeren. De oorlog, zoo betoog Vandenberg, is voor de Vereenigde Staten niet onvermijde lijk, tenzij men hem op onnoodige wij- ze onvermijdelijk maakt. Hierna werd het onderwerp, zooals gemeld, met vrijwel algemeene stemmen aan- genomen. De militaire commissie van het Huig van afgevaardigden heeft gisteravond te Washington met enkele kleine ver anderingen het reeds door den Senaat aangenomen wetsontwerp aangeno- men, waarbjj president Roosevelt wordt gemachtigd de nationale garde en de legerreserves op te roepen voor een jaar actieven militairen dienst op het Westelijk halfrond, in de Ameri kaansche bezittingen en op de Philip- pijnen. Het ontwerp gaat thans naar de voltallig^ vergadering van het Huis van Afgevaardigden. Uit een mededeeling van de Fran sche radio blijkt, dat te Marseille een toenemende anti-semietische stem ming merkbaar wordt. De radio geeft hiervan als oorzaak het optreden van talrijke Fransche en buitenlandsche Joden, die te Marseille wachten op een gelegenheid om naar overzee te trekken. De verontwaardiging groote kringen der bevolking reeds geleid tot Uit Edinburg wordt gemeld, dat de buitengewone financieele- en economi sche moeilijkheden den kringen van het Schotsche Hoogland aanleiding hebben gegeven de Engel sche regeering om ondersteuning te vragen. De arbeidskrachten, zoo wordt ver der gezegd, worden naar andere ge bieden overgebracht en de toch al noodlijdende industrieën hierdoor volkomen te gronde gericht. Als ge volg van de dringende behoefte aan levensmiddelen moesten de landbouw en de visscherij gesubsidieerd wor den. In het verzoekschrift wordt een be paalde jaarlijksche subsidie verlangd voor het Schotsche Hoogland voor een periode van tenminste 10 jaar. De zoogenaamde „burgerwacht” volgens de Londensche radio met een groot aantal lichte machinegeweren uitgerust, aldus het D.N.B. Tot levenslange tuchthuisstraf veroordeeld Het volksgerechtshof te Berlijn heeft zich gisteren bezig gehouden met den achtergrond van de beweringen welke sedert jaren in Zwitserland geuit zijn en volgens welke Duitschland Zwitser land zou willen binnenrukken. Een ze kere Eduard Grabber, die reeds her haaldelijk is gestraft wegens bedrog, valschheid in geschrifte en diefstal, heeft voor dit hoogste Duitsche hof te rechtgestaan. Hij had reeds in 1934 het bericht verspreid dat de Duitsche S.S. voornemens was, in Tirol en Vorarl berg binnen te vallen. Dit bericht had hij ter kennis gebracht aan vooraan staande instanties der toenmalige Oos- tenrijksche machthebbers om met dit verzonnen verhaal aan geld te komen. De leugenachtige berichten hadden bij na tot militaire maatregelen geleid, indien niet een regeeringscommissaris het verleden van Grabber gekend had, en daardoor begrepen had met een be drieger te doen te hebben. Na den te rugkeer van de Oostmark in het Duit sche rijk was Grabber gearresteerd, doch na eenigen tijd slaagde hij er in, naar Zwitserland te vluchten. Daar vertelde hij een reserveluitenant van het Zwitsersche leger een nieuw sprookje. Hij beweerde dat Duitsche troepen en formaties van de partij klaar ston den om een inval te doen in Zwitser land. Hij trachtte deze bewering waar schijnlijker te maken, door het mede- deelen van bijzonderheden, volgens welke het binnenrukken in 3 sectoren aan de grens van het kanton St. Gallen en voorloopig 5 kilometer diep zou ge schieden. Er waren in de nabijheid van de grens groote voorraden oorlogsma teriaal, waaronder mosterdgasbom men, opgeslagen en bommenwerpers werden gereedgehouden. Het kanton St. Gallen trof toen militajre verdedi gingsmaatregelen en versterkte de grensbewaking. Eerst bij een onder zoek, waarbij Grabber de noodige be wijzen niet kon leveren, zagen ook de Zwitsersche autoriteiten in, dat zij het slachtoffer van een bedrieger waren geworden. Het verblijf in Zwitserland werd Grabber ontzegd. Voor het hof trachtte hij zijn mis daad, waardoor hij de veiligheid en het aanzien van het Duitsche rijk ten zeer ste geschaad had, door steeds nieuwe leugens te verbloemen. Het volksge rechtshof heeft hem veroordeeld tot de maximale straf, levenslange tucht huisstraf. VEREENIGDE STATEN De wervelstorm in Zuid-Carolina De Engelsche bladen reageeren op de Duitsche luchtaanvallen van Zondag met uitlatingen als „begin van den grooten slag van Engeland”. De bladen probeeren de vrees en de angstige stemming, welke onder het publiek heerschen, te doen verdwijnen! Bijna ieder dagblad verklaart, dat het Duit sche offensief thans is begonnen. De Duitschers probeerden de Engelsche sleutelposities te verlammen, voor de „eigenlijke invasie” begint. De „Daily Mail” is van meening, dat de slagen van de beide luchtvloten wel eens beslissend zouden kunnen zijn voor den afloop van den oorlog. De „Daily Express” schrijft, dat de toe komst van iederen Engelschman thans op den drempel van Engeland wordt uitgevochten. De New Yorksche bladen maken on der reusachtige opschriften, zooals „Duitsche vliegers storten zich op En geland", melding van de luchtgevech ten, welke gisteren aan de Engelsche Zuidkust zijn gevoerd. Voor het eerst worden de officieele Duitsche verlies cijfers in even grooten opmaak als de Engelsche beweringen gepubliceerd. De „New York Times” geeft uitvoerig de Duitsche berichten weer, alsmede de Duitsche radio-uitzending, welke minuut tot minuut den strijd volgde. De „New York Daily Mirror” noemt de botsing den grootsten luchtaanval, die tot dusver op Engeland is gedaan. De versperringsballons moesten het ontgelden Duitsche jacht- en gevechtsvliegtui gen hebben gisteren wederom versper ringsballons aan de Zuidkust van En geland aangevallen. Talrijke ballons werden neergeschoten. Bij deze gevechtshandelingen is het op eenige plaatsen tot kleine luchtge vechten gekomen, tijdens welke 5 En gelsche jachtvliegtuigen en een Duitsch gevechtstoestel werden neergeschoten. Ook Engelsche vliegvelden aangevallen Nog geen antwoord van Tokio Op een vraag of de Japansche regee ring de nota van den ambassadeur der Vereenigde Staten, Grew, heeft beant woord, waarin deze een duidelijke ver klaring van Japan betreffende Fransch- Indo-China en Nederlandsch-Indië ver langde, verklaarde de onderstaatssecre taris Welles, dat in Washington nog geen antwoord van Japan ontvangen is. Een Japansche persstem De poging van den Amerikaanschen ambassadeur Grew om van den minis- ter van buitenlandsche zaken nadere inlichtingen te verkrijgen over de J apansch - Fransche onderhandelingeh over Fransch-Indo-China noemt het Japansche blad „Hotsji Sjimboen” een inmenging in Japansche aangelegen heden en een inbreuk op de Monroe- leer. Het blad merkt op, dat Japan zich door de inmenging van Amerika i ij het tenuitvoerleggen van de vast gestelde doelen niet zal laten intimi- deeren. Er bestaat voor Japan geen reden om zijn aangelegenheden met d® Vereenigde Staten te bespreken. dwenen in den nevel, zoodat zij als verloren beschouwd kunnen worden Bij de gevechten, die dezer dagen zijn gevoerd, gingen 24 Duitsche ge- vechts- en jachtvliegtuigen verloren. Boelgarije het eens zijn geworden over de zuidelijke Dobroedsja, lat vóór den Balkan-oorlog 1913 aan Boelgarije toebehoorde. Met een zwart pijltje is op de kaart aangegeven het gebied (gearceerd) van de Dobroedsja, dat thans wederom bij het Boelgaarsche rijk zal getrokken worden. De stijging van het werkloozencijfer De „New York Times” schrijft, dat het toenemen van het Britsche werk loosheidscijfer met 60.000 in een maand weinig past bij het beeld van een volk, dat alle krachten tegen een dreigenden aanval verzamelt. Het feit, dat gedurende 11 maanden het Engelsche werkloosheidscijfer geen enkele maal beneden de 767.000 ge daald is, wekt twijfel aan de doelma tigheid der economische mobilisatie in Engeland. Dat de werkloosheid in Duitschland verdwenen is, wil niet zeggen, dat de Duitschers vroeger met de mobiliseering begonnen zijn, maar toont aan, hoezeer de pogingen van Engeland, een volkomen economische mobilisatie tot stand te brengen, mis lukt zijn. Dat een op langen termijn berekend economisch arbeidsplan ont breekt, kost Engeland dagelijks enorm veel. op dt onberispelijke houding Duitsche troepen in Belgiè Cudahy is Zaterdagmiddag op vliegveld van Cintra aangekomen den eerstvolgenden Clipper zal hij Amerika vliegen. Tijdens de luchtgevechten, die zich daarbij ontwikkelden, werden nog 6 Britsche jagers vernield, zoodat de En- gelschen hier 10 toestellen verloren. De Duitsche afdeeling is zonder verliezen teruggekeerd. De vloot van de bekende Fransche scheepvaartmaatschappij „Compagnie Generale Transatlantique” is tenge volge van den oorlog, sterk verminderd. De schepen van deze maatschappij wa ren voor het grootste gedeelte in ge bruik genomen voor de operaties in Noorwegen en in het Kanaal en voor een ander deel als hulpkruisers bewa pend. Naar thans wordt gemeld heeft de maatschappij in totaal 8 schepen verloren, waaronder de vier groote pas sagiersschepen „Champlain”, Mexique”, „Bretagne” en „Meknes”. De „Mexique” is tot zinken gebracht, de „Champlain” is op een mijn geloopen, de „Meknes” is gezonken bij het terugbrengen van Fransche. soldaten. De oorzaken, waar door de „Bretagne’ is verloren gegaan zijn nog niet opgehelderd. Voorts heeft de maatschappij de 4 vrachtschepen officieelen „Louisiana”, „Floride”, „Alaska” en „Vermont” verloren. Een landvliegtuig, dat was ingedeeld bij de Amerikaansche marine is in den staat New Jersey brandend omlaag gestort. Een lid der bemanning werd gedood» terwijl de piloot levensgevaarlijk werd gewond. Een nieuw type duikbommenwerper» vervaardigd in de Douglas-vliegtuig- fabrieken nabij Santamonica is giste ren tijdens de proefvlucht omlaag ge stort. De piloot kwam hierbij om het leven.. Zie verder le blad, pat}. J De groote luchtslag van gisteren bo ven het Kanaal en vooral het bombar dement van de Britsche oorlogshaven Portland staan in de bladen te Berlijn geheel op den voorgrond. Hoe lang zal Churchill tegenover deze Duitsche overwinning in de lucht nog zijn ver twijfelde leugencampagne kunnen voortzetten zoo vraagt de ,Lokal An- zeiger”. De Duitsche bladen leveren verder waardeerende beschouwingen over den aanval op de Engelsche oorlogshaven Portsmouth en over de andere succes sen van het Duitsche luchtwapen. De moreele uitwerking van de Duit sche actie tegen Portsmouth, zoo schrijft de „Berliner Börsenztg.”, zal ongetwijfeld niet geringér zijn dan haar militaire gevolgen, want de naam Portsmouth heeft voor Engelsche ooren een bijzonderen klank. Hij be- teekent de heerschappij der zee en to vert den Engelschen het beeld van pompeuze vlootparades op de reede van Spithead voor oogen. De „Deutsche Allg. Ztg.” schrijft „Engeland’s Zuidkust ligt onder vuur.” Die eene. die enkele maanden geleden aan de Engelschen gezegd zou hebben, dat hun oorlogshavens van Portland tot aan Portsmouth en dat Dover, de sleutel van Groot-Brittannië, oorlogs gebied en het voorste front van de eilandenverdediging zou worden, zou niets anders dan een ongeloovige ver bazing hebben gezien. De bommenre gen van ons luchtwapen op de genoem de havens vormt echter slechts het eerste deel van de aanvalsacties der laatste twee dagen. Het Britsche luchtwapen moet, nu het in Noorwegen, Nederland en Frankrijk, met uitzondering van Duin kerken, niet wilde toeslaan, thans bo ven Engeland’s kusten tot den strijd overgaan. En in dezen strijd wordt het verslagen en gedecimeerd. Door bommen van alle kalibers van de zwaarste tot aan de brandbom, werd de startbaan omgewoeld als een akker De schuilplaatsen, loodsen werkplaatsen stortten in. Van groep Hurricane-jagers, die ter ver dediging opsteeg, werden 4 toestellen vernield, terwijl zij zich nog op de startbaan bevonden, en andere neerge schoten. Wederom is de nu Roemenie en Ao, ANTI.SEMIETISCHE RELLETJES TE MARSEILLE TIJDENS OPERATIES IN NOORWEGEN EN IN HET KANAAL KROONPRINSES MARTHA NAAR AMERIKA DE OPENING DER PARIJSCHE THEATERS TOT DUSVER 42 SLACHTOFFERS ONDERHANDELINGEN MET HONGARIJE ONGELUKKEN MET LEGER. VLIEGTUIGEN VOORMALIGE PERSATTACHÉ VEROORDEELD DE VOEDSELVOORZIENING DE ARISEERING DE ECONOMISCHE TOESTAND IN SCHOTLAND MACHINEGEWEREN VOOR DE „BURGERWACHT” VLIEGTUIG BRANDEND NEER. GESTORT DUIKBOMMENWERPER TIJDENS PROEFVLUCHT NEERGESTORT FINLAND >ENEMARi IRAK RITSCHI HM De spilgenoterj r—Gebieden welke den eSS strijd tegen Duitsch- gestaakt hebben door een wapenstü, standsverdrag. 2JBOELGARUJ

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 2