SPORT De toestand in het Verre Oosten HAAGSCHE COURANT VAN DINSDAG 13 AUGUSTUS 1940 EERSTE BLAD, PAGINA 3 VOOR DE VIERDE MAAL HENKEL BORREN WINT TE NOORDWIJK DE COMPETITIE VAN DEN N.C.B. aan AUSTRALIË. Britsch verkeersvliegtuig neergestort OVERWINNINGEN VAN H.C.C. EN H.B.S. BEDRIJFSTOURNOOI VAN DEN H.V.B. DE EENHEID IN DE WIELERSPORT ZUID-AFRIKA. Bomaanslagen worden talrijker NOG EENIGE OPHELDERING Het terugtrekken der Britsche troepen te Tientsin MEJ. R. MECHEL DE STERKSTE DAME De anti-Britsche betoogingen in Japan LAWNTENNIS Hermes D.V.S.H.C.C. 2 Borrany scoort een century De lagere afdeelingen 33 VOETBAL. ge- voorde 2 met 21 er onder te houden. In mej v. Gheel Ghildemeester Oranjeplein zegeviert over Paraat Mej. Rollin Couquerque door Wilton in drie sets geëlimineerd inderdaad goed. Naar het D.N.B. uit Lissabon meldt worden, volgens berichten uit Zuid- Afrika daar te lande de bomaanslagen steeds talrijker. In een bioscoop te Pretoria werden traangasbommen ge vonden, zoodat de voorstelling moest worden onderbroken. Op den weg tus- schen Pretoria en Robertsheights raakte een auto door een bom in brand De inzittenden konden zich tijdig red den door uit den wagen te springen. Het toenemen van dergelijke aansla gen heeft den Zuidafrikaanschen mi nister van binnenlandsche zaken Law rence aanleiding gegeven om by de inwijding van een inlandsche woon wijk te verklaren, dat de regeering zich met terugwerkende kracht zal la ten machtigen om de doodstraf toe te passen tegen diegenen, die zich bomaanslagen schuldig maken. 3de ronde: gebrs. Teschmacher sl. v. d. Straaten en de Koster 75, 46, 62; Wilton en Akkersdijk sl. van Tets en Dreesmann 62, 64; mevr. Mattern en Mendes de Leon sl. J. D. Wilton en Spiele 7—5, 61; de Brauw en v. d. Stadt sl. Nordbeck en ter Kuile 62, 46, 62. Uitzonderingsronde: v. d. Hagen en Ja cobson sl. mevr. Mattern en Mendes de Leon 62, 60; van Olst en Lissauer sl. de Braun en v. d. Stadt 86, 62; Marin, kelle en mr. Hollander w.o.; H. Wilton en Akkersdijk sl. Borren en Zevenbergen 7—5, 8—6. val der bezoekers niet al te veel in te brengen. Alleen F Schijthuis (29), Son- neveld (20), H. Schilthuis (13) en Grond, hout (12) brachten het tot dubbele cij fers, zoodat de innings sloot op het voor het kleine Sparta-terrein niet zeer hooge totaal van 102, Aanvoerder Wunder was met den bal zeer succesvol: hij bowlde 6 voor 36. Huinder trad met 1 voor 33 min der op den voorgrond dan gewoonlijk. DRIE AUTORITEITEN OM HET LEVEN GEKOMEN De Britsche scheepsradio bericht, dat er een verkeersvliegtuig van de lijn MelbourneCanberra, in de om geving van he vliegveld van laatstge noemde plaats is neergestort. Tien per sonen zouden hierbij om het leven zijn gekomen. Vermoed wordt, dat de Australische minister van oorlog, Street, en de mi nister voor de luchtvaart, Fairbarin, alsmede vice-president Gulett, als pas sagiers in het toestel zaten. De kabi- hetszitting, die heden gehouden zou Worden» is uitgesteld, na met 10 te hebben voorgestaan, tegen Tour Boys in de tweede helft met 21 te zegevieren. Everscore verscheen tegen Jagers met een gehavend elftal en heeft de nederlaag voornamelijk te danken aan het feit, dat zij in het tweede bedrijf met 10 man moest uitkomen. Daring hield zich aan de prognose en won met 32 van Celeritas Groep II winnaars: W.B.B. speel de met 2—0 gelijk tegen Oranjeplein 2. In het nemen van de traditioneele straf schoppen was W.B.B. favoriet. Ook Spoorwegen en V.D.V. speelden gelijk (2 2). In het nemen van strafschoppen was Spoorwegen sterker. Er bestaat kans, dat öf Oranjeplein, öf V.D.V. bijloot Mi nerva Boys verloor met 25 van D.D T Groep II verliezers: H.V. Gazan, dat tegen Oranjeplein door het pechdui- veltje achtervolgd werd, had tegen C W. P. 2 succes; de mannen van Blok bleven met 32 in de meerderheid. Paraat 2 handhaafde zich volkomen door een kloe ke 4—1 zege op T.E.D.O. 3. 4e finale gespeeld. 60; mevr. Boeseken en mej. Alsbach sl. mej. Westerman en mej. Rens 6—0, 64. Ie ronde: mej. Imhoff en mej: Grams- berg sl. piej. Schram en mej. Zaayer 6 1, 62; mej. de Jong en mej. v. d. Straa ten sL mevr. Verheul en mej. Witthans 60, 63; mej. Ipenburgh en mej. Rey- mers sl/mej. Sijthoff en mevr, de Jonge 64, 62; mej. Faber en mej. Pastor sl mej. de Lang en mej. Verschuur 62, 16, 64; mevr. v. Welzen en mej. R. v. Deventer w.o.; mej. B. Thonus en mej. R. Rinkel 60, 60. 2e ronde: mej. Faber en mej. Pastor sl mevr. v. Welzen en mej. R. van Deven ter 6—3,*6—3. Heeren-dubbelspel voorronde: Lorentz en Roodenburg w.o. Ie ronde: van Swaay en Voetelinck sL Lorentz en Roodenburg 63, 62; Larre- wijn en van Osnabrugge sl. Sijthoff en W. Borgerhoff Mulder 63, 60; mr. W. Tonckens en Gerritsen w.o.; D. Nordbeck en ter Kuile sl. Th. v. Gent en v. d. Boon 60, 60; Storm en v. d. Have sl. Enthoven en ten Cate 64, 68, 64. 2de ronde: v. d. Straaten en Koster sl. Eberwein en Boasson 60, 61; D. Tesch macher en K. Teschmacher sl. Cochius en Welscher 64. 16, 62; v. Tets en Dreesmann sl. Kettner en Boeseken 61, 62; H. Wilton en Akkersdijk sl. v. Swaay en Voetelink 63, 63; mevr. Mattern en Mendes de Leon sl. Larrewijn en 'Osna- brugge 97, 75; J. D. Wilton en Spiele sl. mr. Tonckens en Gerritzen 63, 64; de Braun en v. d. Stadt w.o.; Nordbeck en ter Kuile sl. Storm en v. d. Have 57, De Duitsche kampioenschappen Voor de vierde maal behaalde Henkel het tenniskampioenschap van Duitschland door te Brunswijk in de finale heeren- enkelspel zijn rivaal, den jeugdigen Koch, te slaan met 62, 26, 62, 64. In het damesenkelspel wist mej. Ro- senow beslag te leggen op den titel door mej. Kaeppel te slaan met 75, 6—4. Buchholz en Koch sloegen in het hee- rendubbelspel de kampioenen van het vorig jaar HenkelMetaxa met 108, 61, hetgeen een groote verrassing was. Het gemengd dubbelspel leverde een overwinning op voor mej. Rosenow en Diesel door het paar ThiemenStingel te slaan met 61, 65. Deze laatste set moest wegens de invallende duisternis worden afgebroken. In het damesdubbelspel behaalden de dames BartelsEngel een goede overwin ning door de dames ThiemenTimmel in den eindstrijd te slaan met 64, 26, Voorts nam van der Vegt 3 wickets voor 28 runs. De H.B.S.-overwinning kwam geen oogenblik in gevaar. Het uit Herklots en van Katwijl bestaande openingspaar leg de met een stand van 65 den grondslag voor een flink totaal. Nadat van Katwijk fraai door Boulier was uitgevangen voor een goede 29. Zijn opvolgers Huinder (13) en Bousquet (14) stonden den als ge woonlijk uitstekend battenden Herklots eveneens goed ter zijde. Laatstgenoemde speelde een zeer gevarieerde innings van 82, waarbij niet minder dan 17 bounda ries. Na zijn vertrek zorgden Everard met een hard geslagen 30, Wunder met een nuttige 16 en Luyendijk als laatste man met 9, voor een eindtotaal, dat de twee honderd nog juist te boven ging. Schilt huis met 2 voor 33, Sonneveld met 1 voor 37 en Wepster met 3 voor 38 namen de wickets. Sparta, dat nog ten tweeden male werd ingezonden, stond voor de taak om 99 runs te scoren teneinde een innings- nederlaag te voorkomen. Het zag er aan vankelijk naar uit, dat deze taak te zwaar zou zijn. Er gingen namelijk zeven wickets neer voor 55 alvorens Wepster ter elfder ure met een echte captainsinnings van 28 not out de kans van H.B.S. op een extra winstpunt om zeep bracht. De benoodigde 99 runs kwamen door zijn toedoen bijeen voor verlies van acht wickets, die geno men werden door van der Vegt (330), Huinder (335) en Wunder (3—28). Wilton werd in de volgende ronde, na een uitstekenden eersten set, kansloos ge slagen door Borren, wiens puzzles hem te ingewikkeld waren. De Brauw nam revanche voor zijn in de finale te Hil versum geleden nederlaag door Teschma cher uit te schakelen en in den halven eindstrijd vonden zij respectievelijk van Olst (die J. Bouman, van Leimonias, klopte) en Lissauer tegenover zich, ter wijl bij de dames mej. A. Kerckhoff (den Haag) en mej. Mechel tot de finale doordrongen Eerstgenoemde door mevr. Joncquière (Den Haag) en mevr. Vleu gels Schutter na vrij zwaren strijd te slaan, de ander door overwinningen op mej. Klein (Den Haag) en mej. Fischer. De uitslagen van Zaterdag zijn: Heerenenkelspel uitzonderingsronde (4e ronde): Teschmacher sl. de Koster 61, 61; de Brauw sl. Gerritzen 61, 60; Lissauer sl. van Ameyde 62, 62; Ma- rinkelle sl. van Meegeren 62, 64; Borren sel. Wisselink 64, 86; Wilton sl. mej. Rollin Couquerque 6—4, 36, 64; van Olstt sl. Honig 63, 61; Bou man sl. van Stapele 62, 63. Kwartfinale: de Brauw sl. Teschmacher 86; Lissauer sl. Marinkelle 108; van Olst sl. Bouman Borren sl. Wilton 46, 63, VERKLARING OVER DE OORLOGS INDUSTRIE In een toespraak tot officieren, die aan een college voor oorlogsindustrie studeeren, verklaarde de plaatsver vangende minister van oorlog Patter son: de omzetting der Amerikaansche industrie in een oorlogsindustrie zal minstens een jaar duren. Wat hun be- wapeningsindustrie betreft, zyn de Vereenigde Staten nog ver af van het doel, waarop zij behoorlijk gereed ge noemd kunnen worden. BLOEDGEVERS VOOR T ENGELSCHE ROODE KRUIS Norman Davis, de voorzitter van ’t Amerikaansche Roode Kruis, heeft een organisatie aangekondigd van Amerikaansche burgers, die bereid zijn hun bloed voor transfusie ter be schikking te stellen van het Britsche Roode Kruis. Het Amerikaansche Roo de Kruis neemt ook het vervoer van het bloedplasma naar Engeland per Roode Kruis. Het Amerikaansche Roo de Kruis heeft onlangs verklaard, dat het 300 L bloed per week kan bruiken. Ie ronde: mevr. Verheul en mr. Ver heul w.o.; mej. v d. Straaten en R. de Brauw sl. mej. Rinkel en Enthoven 61, 61; mej. Mechel en van Till sL mej. Brouwer en Wesselink 62, 97; mej. Reymers en v. d. Weg sl. mevr, de Jonge en jhr. Hora Siccama 75, 61; mej. Alsbach en Visscher sl. mej. de Kuyper en v d. Linde 6—1, 6—2; mej. Herzberg en v. Meegeren sel. mevr. v. Erven Dorens en v. Erven Dorens 62, 64; mej. Im hoff en Veltenaar sl. mej. v. Vliet en v. d Leeden 60, 61; mej. Moolenburgh en Voetelink sl mej. Houtman en J. Houtman 61, 62; mevr. Boeseken en Boeseken sl. mej. Schrama en Roodeii- burg 61, 61; mej Kerckhoff en v. d. Stadt sl. mej. Gramsberg en Veltenaar 62, 62; mej. Üittenbogaart en Slaven burg sl. mej. Ipenburg en van Gent 61, 75; mej. Verschuur en van Olst w.o.; mej. Jolles en ter Keule sl. mej. Pastor en Boasson 61, 61; mevr, van Beu- ningen en de Koster sl. mej. W. H. Lans en mr. Groeneboom 57, 75, 75. 2e ronde: mej. v. d. Straaten en de Brauw w.o.; mej. Mechel en v. Till sl. mej. de Jongh en Dreesmann 75, 61; mej. Alsbach en Visscher sl. mej. Rey mers en v. d. Weg 62, 64; mej. Moo lenburgh en Voetelinck sl. mevr. Keulen en Keulen 63, 6—2; mej. Kerckhoff en v. d. Stadt sl. mevr. Boeseken en ir. Boeseken 63, 63; mej. Verschuur en van Olst sl. mej Uittanbogaard en Sla venburg 62, 61; mej. Jolles en ter Kuile sl. mevr, van Beuningen en de Koster 26, 62, 63; mej. Herzberg en v Meegeren sl. mej. Imhoff en Veltenaar 61, 86. Uitzonderingsronde: mej. B. Thonus en L. Lissauer sl. mej. Mechel en v. Till 64, 64; mej. Hartog en v. d. Hagen sl. mej. Moolenburgh en Voetelinck 36. 64, 64; mej. Kerckhoff en v. d. Stadt sl. mej. T. Fischer en Borren 75, 64; mej. Verschuur en v. Olst sl. mevr. Ma rinkelle en mr Marinkelle 7—5, 62; mej Rollin Couquerque en mr Hollander sl. mej. Alsbach en Visscher 61, 64; mevr. Jonquière en J. Bouman sL mej. Jolles en ter Kuile 62, 46, 61. Damesdubbelspel voorronde: mej. Im hoff en mej. Gramsberg sl. mej. Kladser .en mej u. Gheel Ghildemeester 6—2, Er komt teekening in de avond wedstrij den voor het Bedrijfstournooi H.V.B., zoo dat kan wotden vastgesteld wie aan stonds de finalisten zullen zijn. Er werd overal met veel animo gespeeld. In groep I winnaars hebben zich gehandhaafd RVC 5, Jagers, Oranjeplein, DEVJO, Italia en WBB. In Groep II: WBB 2, de Spoorwegen, Duinoord 2, RAS 2, Overvoorde 3, DDT en ECSO. In Groep III: DDT 2, VDV 2, Paraat 3, GZB 2 en DHB 3. In Groep I winnaars is de teerling ge worpen! Trouwens, we schreven «het reeds, dat Paraat, dat de wisselplaquette had te verdedigen, het tegen Oranjeplein zwaar te verantwoorden zou hebben. Het werd 22, waarna strafschoppen Oranje plein aan de overwinning hielpen. De kans bestaat, dat Paraat als kleinste ver liezer bijloot Paraat telde 5 invallers. A.T.V.V. 2 verscheen aan den start te gen W.B.B. en verloor met 14. A.T.V.V. verhuisde naar de verliezersronde. Groep I ver 1 i e z.e r sT.O.G.O Omtrent de enkele dagen geleden ge publiceerde uiteenzetting van de fusie der voetbalbonden, zulks naar aanleiding van een interview van mr. J. J. P. C. vgn een interview van mr. J. J. P. C. van Kuyk, voorzitter der Nationale Stichting tot Bevordering van de Licha melijke Opvoeding, schijnt eenig mis verstand te bestaan. Tto goed begrip van het ware karakter der samensmel ting diene het volgende: De hier te lande bestande voetbal- orgnisaties, te weten de K.N.V.B., de R.K.F., de C.N.V.B., de N.A.S.B. (af- deeling vcetbal) en de N.V.F. hebben zich gefusioneerd tot één bond: de Nederlandsche Voetbalbond. Daardoor hebben de vroegere, door den K.N.V.B. erkende plaatselijke en gewestelijke bonden, zoomede de diocesane voetbal bonden en de I.V.C.B. opgehóuden te be staan. De elftallen dezer vereeniging nemen deel aan de competities van den N.V.B., hetzij in de hoofdafdeeling, hetzij in de onderafdeelingen, waarvan de grenzen nog nader zullen worden vastgesteld. De indeeling in een bepaalde afdeeling houdt verband met de speelsterkte van een club. Voor zoover mogelijk zullen de elf tallen van de diocesane bonden bij el- kar blijven ingedeeld. De pnder-afd^elingen kiezen zelfstan dig haar besturen. Voor zoover dit noo- dig of wenschelijk wordt geacht, zullen daarin uiteraard de verschillende con- fessioneele richtingen vertegenwoordigd zijn. Het vorenstaande heeft uitsluitend be trekking op de technische regeling van de voetbalsport. Willen bepaalde clubs de ideeele- en vriendschapsbanden onderling onderhouden, dan kunnen zij hiervoor den vorm kiezen, welken zy darvoor wenschelijk achten. Nu de Britsche garnizoenen uit Pei ping en Tientsin zijn teruggetrokken, gelooft men als gevolg van een Domei- bericht te mogen aannemen, dat de bewakingsdienst in de betreffende wijk van de stad door de Japansche troepen zal worden verricht. Er doen geruchten de ronde, volgens welke andere landen het Britsche voorbeeld zouden volgen. Men neemt echter aan, dat de Ameri kaansche marinetroepen zullen blijven. Arrestaties te Dairen Te Dairen zijn volgens een bericht van Domei, 19 vreemdelingen ge arresteerd. Hun wordt de verspreiding van boosaardige propaganda tegen Ja pan en Mantsjoekwo en het gebruik maken van verboden radiotoestellen voor de korte-golf-ontvangst ten laste gelegd. Het onderzoek duurt nog voort. In de woonwijken der vreemdelingen zijn de installaties voor het luisteren naar korte-golf-stations in beslag ge nomen. SpartaH.B.S. De thuisclub, die na den door den H.B.S.-aanvoerder gewonnen toss, moest gaan batten, had tegen den goeden aan- De H.C.C.-aanvoerder van Manen, die den toss won, verkoos te batten en open de zelf de innings in gezelschap van Dankelman. Het eerste wicket leverde door oordeelkundig scoren van van Ma nen (35) en harnekkig verdedigen van zijn partner 58 runs op. Ar endsen de Wolff en Duetz voegden onderscheiden lijk 7 en 6 runs aan het totaal toe, ter wijl Dankelman’s volgende partner, von Oven, tot de lunchpauze stand hield. Toen deze intrad, hadden de bezoekers 110 runs voor verlies van drie wickets ge maakt, zoodat niets er op wees, dat zij een zware nederlaag tegemoet gingen. Na de hervatting van het spel ging het met de batting-prestaties van H.C.C. echter snel bergaf. Nadat Dankelman voor een in zeer kalm tempo gespeelde 33 en von Oven voor een eveneens rusti ge 27 was vertrokken, was Dubru de eenige speler van den langen „staart” der Haagsch ploeg, die met 15 not out nog serieuzen tegenstand bood. Het eind totaal werd, met inbegrip van niet min der dan 26 extra’s, 168. De stock-bowlers Molenaar en Borrani namen respectieve lijk vijf wickets voor 44 en drie wickets voor 34 runs. Verder bowlde de change- bowler Stolk 1 voor 10. De H.C.C.-bowlers hadden op het uit Stolk en Borrani bestaande openingspaar van de thuisclub volstrekt geen vat. Bor rani, speelde zich rustig in en sloeg na dien de bowlerij naar alle kanten. Stolk speelde een gave innings van 29 alvorens de Haagsche aanvoerder hem op fraaie wijze in de slips uitving. Het Hermes-to- taal bedroeg toen reeds 83. Het tweede wicket leverde een stand van tachtig runs op, daar ook Stolk’s opvolger Mole naar (29) zeer goed op dreef bleek. Even nadat Molenaar door Dubru was uitge vangen, maakte Borrani onder grooten bijval van het publiek zijn honderd vol en passeerde hij het H.C.C.-totaal. Aan voerder Nolet oordeelde den resteeren- den speeltijd te kort om een poging tot het veroveren van een extra-winstpunt te ondernemen. De bowlingcijfers der Hagenaars waren: Bakker 259, La- boyrie 033, Niks 037 en Dubru 138. De laatste dag Met storm en regen kwam de dag der finales in het tournooi te Noordwijk. Wer velend joeg de Zuidoosten-wind over de banen en alleen spelers met een buiten gewone controle waren onder deze om standigheden in staat hun spel tot nor male hoogte op te voeren. Eén der weinigen, die daarin slaagde, was Borren, de speler van Rhijnauwen, die na eenige jaren van afwezigheid het vorige seizoen in onze tennisbeweging terugkeerde en sindsdien verrast heeft door vele bijzondere verrichtingen. Bor ren, immers, beschikt over een geheel eigen stijl. Hij haalt de vaart uit het spel door zijn gekapte, hoewel scherp ge plaatste, boogdrives, zet hinderlagen uit, speelt met groote ambitie en fantasie! Op dezen Zondag nu kwam hij, na van Olst geslagen te hebben, in den eindstrijd te gen zijn clubgenoot de Brauw, die te Haarlem in ’t Eindenhout-tournooi in drie sets van hem verloor, en thans, naar men hoopte, zon op revanche. Een spannende kamp dus? Gansch an ders kwam het uit! Borren was van den aanvang af prachtig op dreef, was vast op fore- en backhand, deed uitstekend werk aan het net en weerstond iederen aanval. Snel steeg daardoor de score en toen weldra bleek, dat de Brauw’s sterk ste wapen, de fore-hand, vruchteloos zocht naar vaart, naar richting en naar lengte, was het duidelijk, dat er zich een drama ging voltrekken. Eerste set: 62. In de tweede werd het 30, toen ineens een oplossing bij de Brauw scheen baan te breken! De forehand vond de uiterste hoe ken van het veld, de backhand joeg fraaie passings langs de lijnen en toen de Brauw van 3—0 ophaalde tot 32 en op 400 kwam op zijn service, geloofde men waar lijk, dat tenslotte toch de gewenschte spanning zou komen. Merkwaardig echter, hoe snel op dat moment zich de situatie weer wijzigde! De Brauw, eindelijk inge steld op de trage boogdrives, zag zich in eens geplaatst voor een geheel ander spel: de drive in dalende lijn. En weer ver dween zijn zekerheid en zijn rhythme! De game ging nog verloren en geen enkele kon hij daarna meer in zijn voordeel brengen. Na 28 minuten spelen was het pleit beslecht: 62, 62 voor Borren! Het heeren-dubbelspel was voor Wilton en Akkersdijk, die tegen van der Hagen en Jacobson slecht begonnen, zich in den tweeden set herstelden, in den derden set weer met 51 achter kwamen, om uit- eindelijk toch nog met 75 te triomfeeren. Na een langdurige drive-duel won mej. Mechel het dames-enkelspel van mej. A. Kerckhoff, waarna een geweldige stortbui nieuwe storing bracht. Het gemengd dubbelspel stond toen op 33 in den laatsten set. Voortgezet kon het echter niet worden, omdat mej. Cou querque er genoeg van had en huistoe ging, zelfs zonder de wedstrijd-leiding daaromtrent op de hoogte te brengen. Mevr. Joncquière en J. Bouman werden dus zonder verderen strijd winnaars. In het in den laten avond nog aange vangen dames-dubbelspel triomfeerden tenslotte de dames Joncquière en Vleugels Schutter. De uitslagen zijn: Heeren-enkelspel: halve eindstrijden: de Brauwsl. Lissauer 75, 62; Borren sl. van Olst 62, 62. Eindstrijd: Borren sl. de Brauw 62, 62. Dames-enkelspel: Eindstrijd: mej. R. Mechel sl. mej. A. Kerckhoff 26, 64, 9—7. Dames-dubbelspel: 1ste ronde: mevr. Petit en mej. Knottenbelt sl. mevr. Koop man en mevr. Marinkelle 46, 62, 62; mevr. Boeseken en mej. Alsbach sl. mej. Zijlstra en mej. Kolkman 57, 86, 64. 2de ronde: mej. de Jong en mej. v. d. Straaten sl. mej. Imhoff en mej. Grans- berg 63, 64; mevr. Petit en mej. Knot tenbelt sl. mej. Ipenburgh en mej. Rey mers 63, 63; mej. Thonus en mej. Rin kel sl. mevr. Boeseken en mej. Alsbach 62, 0—6, 63. Uitzonderingsronde mevr. Vleugels Schutter en mevr. Jon cquière sl. mej. de Jong en mej. v. d. Straaten 61, 63; mej. Hartogh en mej. Jolles sl. mevr. Petit en mej. Knotten belt 64, 16, 63; mej. Klein en mej. Fischer sl. mej. Faber en mej. Pastor 75, 63; mej. Thonus en mej. Rinkel sl. mej. Kerckhoff en mevr. Keulen 46, 75, 75. Halve eindstrijden: mevr. Vleugels Schutter en mevr. Joncquière sl. mej. Hartogh en mej. Jolles 61, 63; mej. Klein en mej. Fischer sl. mej. Thonus en mej. Rinkel 64, 10—8. Eindstrijd: mevr. Vleugels Schutter en mevr. Joncquière sl. mej. Klein en mej. Fischer 36, 64, 6— 3. Heeren-dubbelspel: Halve eindstrijden: H. Wilton en Akkersdijk sl. Marinkelle en Hollander 63, 60; v. d. Hagen en Ja cobson sl. van Olst en Lissauer 62, 64. Eindstrijd: H. Wilton en Akkersdijk sl. v. d. Hagen en Jacobson 16, 61, 75. Gemengd dubbelspelUitzonderings ronde: mej. v. d. Straaten en de Brauw w. o.; mej. Herzberg en van Meegeren sl. mej. Klein en Jacobson 26, 63. 64. Kwart-eindstrijden: mej. v. d. Straaten en de Brauw sl. mej. Thonus en Lissauer 79, 62, 64; mej. Rollin Couquerque en mr. Hollander sl. mej. Alsbach en Vis scher 108, 36, 64; mej. Hartogh en v. d. Hagen sl. mej. Kerckhoff en v. d. Stadt 64, 6—4; mevr. Joncquière en Bouman sl. mej. Verschuur en van Olst 26, 62, 63. Halve eindstrijden: mej. Rollin Couquerque en mr. Hollander sl. mej. v. d. Straaten en de Brauw 63, 61; mevr. Joncquière en Bouman sl. mej. Hartogh en v. d. Hagen 26, 62, 63. Eindstrijd: mevr. Joncquière en Bouman sl. mej. Rollin Couquerque en mr. Hol lander 4—6, 60, 33 (retired). Het belangrijkste feit van Zaterdag in het Noordwijksche tennistournooi was de partij van mej. Rollin Couquerque in het heeren-enkelspel tegen den jeugdigen Haagschen Leimonias-speler Huib Wilton. Het weer was donker en grauw (later in den middag klaarde het gelukkig nog aardig op), maar het publiek liet zich daardoor niet weerhouden om in groo ten getale naar het Casino te komen. En laat het ons direct vaststellen: men is niet teleurgesteld geworden! Toegegeven: mej Couquerque werd geslagen, maar Wilton had daarvoor drie sets noodig en er was spanning tot het einde in deze uitstekend gespeelde partij, waarin de winnaar zich tot het uiterste heeft moe ten inspannen om te voldoen aan de voorspellingen dergenen, die beoogd had- Spn, dat zijn forehand voor een dame on weerstaanbaar zou zijn. Nu begon die fore-hand ook wel buitengewoon goed. Zij werd bovendien gesteund door een feil- looze service en waar mej. Couquerque aanvankelijk meer vocht tegen den zeer hinderlijken wind en het gravelgruis, dat de oogen pijnlijk vulde, dan tegen Wil ton, was het duidelijk, dat de score snel stijgen moest. Juist toen men echter dacht (op 52), dat de eerste set zou werden beëindigd, kwam bij de kam pioene de ware tennisgeest weer boven. Haar spel werd zienderoogen vaster en gevarieerder en het bracht Wilton spoe dig in onzekerheid. Wel won hij nog den set met 64, maar de depressie zette zich bij hem voort. De felle fore-hand vloog keer op keer laag in het net, lobs verrasten hem of dwongen hem (bij ge brek aan een goede smash) tot missen en zoodanig werd hij meer dan eens uit positie gemanoeuvreerd, dat mej. Cou querque driekwart van het veld open vond om haar scorende slagen te plaat sen! Het werd 63. De laatste set bracht groote spanning. Weer was het spel van mej Couquerque constant evenwichtiger dan dat van Wilton, maar nu hij geleide lijk toch de inzinking te boven kwam, begon ook de fore-hand de defensie der tegenpartij weer te beuken en dat ge schiedde af en toe dermate snel en hard, dat deze er niet eens op liep! Na 33 gaf de zevende game ten gunste van Wil ton den doorslag. Hij mocht dan nog moeite hebben met de scherpe cross drives van mej. Couquerque, met haar fraaie dropshots en haar tactische plaat sen, sterker werd thans toch zijn pressie. De fore-hand, diep in de hoeken jagend, werd te machtig, de service functioneer de eindelijk op volle kracht en met een love-game bij 53 werd het pleit door hem beslecht H.C.C. 1—V.O.C. Terwiel is er niet in geslaagd het sterke battingteam van H.C.C. te bedwingen en daardoor zijn team, de kans op een over winning te bieden. De lefthander bowlde 1 voor 63, waaruit blijkt, dat hij de Haag sche batsmen ditmaal niet overmatig veel vrees inboezemde. Trouwens, ook al ware dit anders geweest, dan nog zou V.O.C. het niet tot een overwinning heb ben gebracht. Daarvoor was het batten der Rotterdammers te zwak. Zij verloren reeds voor de lunch zeven wickets voor 69 runs. Ook na de hervatting van het spel bleef de H.C.C.-aanval, waarin de Beus weer het noodige succes had met zijn slows en verder vooral ten Bosch goed op dreef was, voortdurend in de meerderheid, met het gevolg, dat weldra het laatste wicket viel op 89. Terwiel (24), van der Pool (14) en van Eek (25 not out) waren de eenige spelers die behoorlijk stand hielden. De Beus en ten Bosch na men ieder vier wickets, voor onderschei denlijk 17 en 18 runs. Verder bowlde mr. H van Manen, die bij uitzondering weer eens van de partij was, 1 voor 18 en Gallois 1 voor 30. De Hagenaars openden met van den Bosch en Schill, die een stand van 42 opzetten. Nadat van den Bosch voor een rustige 23 was gecleand sloeg Gallois sne) een 25-tal runs bijeen. Aanvoerder Schill en ten Bosch passeerden vervolgens het totaal der tegenpartij. Eerstgenoemde werd kort nadien gestumpt voor een goed gespeelde 30. Nadat nog de wickets van ten Bosch (10) en van Manen (20) wa ren gevallen, zetten van der Luur en de Beus voor het zesde wicket een flinken stand op. Zij voerden de score in snel tempo op tot 213 en bleven, daar Schill op dat totaal de innings sloot, met res pectievelijk 52 en 37 not out. De bowling cijfers van V.O.C. waren: Terwiel 163. J. Nieuwenburg 2—66, Kettlitz 123, Ovaa 133 en A. Nieuwenburg 09. De tweede innings van V.O.C. moest reeds nadat zonder wicketverlies acht runs ge scoord waren, wegens den regen ontijdig worden afgebroken. De wedstrijden van Zondag hebben o.a. een sprekend bewijs geleverd van hei overwicht van het Haagsche op het Rot- terdamsche cricket. Het eerste-’ elftal der H.C.C. won aan de van Hogenhoucklaan met 124 runs verschil van V.O.C., waarbij de regen de kans op een Haagsche in- ningsoverwinning bedierf. H.C.C. heeft thans voor het behalen van het kampioen schap der Zuidelijke afdeeling nog slechts een tweetal punten noodig. H.B.S., dat op Spangen te gast was, heeft ook den re- turnwedstrijd van Sparta gewonnen. Ook hier lieten de cijfers geen twijfel aan het verschil in krachtsverhouding. Hermes- D.V.S. nam op eigen terrein revanche van de Haagsche geleden nederlaag. Borrani was met het bat weer bijzonder produc tief; hij scoorde op de hem eigen wijze 108 runs dit een totaal van 172 voor 3; zijn tweede century in dit seizoen. De bezoekers hadden 168 gescoord, zoodat Hermes met zeven wickets in handen won. Het is merkwaardig hoe weinig H.C.C. 2, na geruimen tijd de leiding te hebben gehad, in de tweede helft van deze competitie presteert. In de Noordelijke afdeeling der eerste klasse werd het verloop der wedstrijden rog meer dan in het Zuiden beïnvloed door de slechte weersomstandigheden. De regen was oorzaak, dat de drie vastgestel de wedstrijden moesten worden gestaakt voordat een beslissing was verkregen. Bij HerculesV.R.A. kwam het ontijdige ein de nadat V.R.A. 151 had gescoord en de thuisclub vier wickets had verloren voor 54 runs. Bij HaarlemRood en Wit lever de de innings der bezoekers 139 runs op voor verlies van vijf wickets, waarna Haarlem 63 runs maakte en daarbij even eens vijf wickets verloor, alvorens de regen verderen strijd onmogelijk maakte. De plaatselijke ontmoeting A.C.C.V.V.V. werd afgebroken op het moment, dat de thuisclub de V.V.V.-score van 204 voor 7 had beantwoord met 82 voor 4. In de tweede klasse behaalden de H.C. C.-reserves het kampioenschap hunner afdeeling door op Houtrust van H.B.S. 2 te winnen. HB.S. scoorde 108, terwijl H. C.C. slechts twee wickets noodig had om dit totaal met 34 runs te overtreffen. Het feit, dat dit kampioenschap ongeslagen werd behaald, geeft vertrouwen in de ver richtingen der H.C.C.-jeugd, al dient er kend, dat het spel der veteranen, als aanvoerder Koeleman en ir. Neuerburg, in niet geringe mate tot het succes heeft bijgedragen. In de tweede klasse Zuid deed voorts Quick goed werk door op Hanenburg van L.C.C. te winnen. Quick scoorde 111, L- C.C. 55. De verdere wedstrijden leverden, voor zoover daarbij Haagsche clubs betrokken waren, nog de volgende resultaten op: HCC 4 slaat Quick 3 met 104 runs op de eerste innings (Quick 29, HCC 135 voor 7). Quick 2 verliest van NLCC met 83 runs op de eerste innings (NLCC 155, Quick 72). VCC 2 wint van LMCC met 58 runs op de eerste innings (LMCC en 84, VCC 91 en 23 voor 0). 16, 62, 1—6, 6—1, 6—2, 6—4; 6-1. Damesenkelspel 2e ronde: mevr. Ma rinkelle sl. mevr. Hoogenberk 61, 36, 63. 3e ronde: mej. Klein sl. mej. Hartog 46, 75, 62; mevr. Koopman sl. mevr. Marinkelle 75, 62. Uitzonderingsronde: mej. R. Mechel sl. mej. Klein 62, 64; mevr. Vleugels Schutter sl. mevr. Koopman 62, 6—0; mej. A. Kerckhoff sl. mevr. Joncquière 63, 108; mej. Fischer w.o. Halve eindstrijd: mej. Mechel sl. mej. Fischer 63, 6—4; mej. Kerckhooff sl. mevr Vleugels Schutter 06, 64, 75. Gemengd dubbelspel voorronde: mevr, v. Erven Dorens en v. Erven Dorens sl. mej. Z. Stumpel en v. Cramwinckel 62, „Van alle landen, die Tsjang-kai- tsjek vriendschappelijk gezind zijn, heeft Engeland de leiding en daarom is het de aartsvijand van de ontwikke ling van Oost-Azië”, aldus staat in de resolutie, die de groote betooging in het Hibiyapark aan de Engelsche am bassade heeft laten overhandigen. De hal waar deze demonstratie werd ge houden, was met vele anti-Engelsche plakkaten versierd. De geheele wijk rondom het Hibiyapark en de regee- ringswijk waren door sterke afdeelingen politie afgezet. Betoogingen werden niet gehouden. De geheele Japansche pers publiceert lange verslagen met foto’s over de be tooging. De „Tokio Asahi Sjimboen” meldt, dat vertegenwoordigers van alle distric ten van groot-Tokio alsmede van 35 I der belangrijke steden van Japan aan wezig waren. Onder de plakkaten in de vergaderzaal bevonden zich leuzen als: „Slaat Engeland neer en verheft Japan”, „De opbouw in het Verre Oosten begint met de verdrijving van Engeland”, „Handen af van het Oos ten”. Na het voorlezen van de resolu- ties is de algemeene verklaring afge- legd: „Japans gevechtsfront is de I Theems. Honderdduizend Japanners moeten als een man tegen Engeland opstaan”. TENNISPARK CHATEAU BLEU. De uitslagen van den eersten dag der onderlinge tenniswedstrijden, welke ge houden worden van 1218 Augustus op het tennispark „Chateau Bleu”, luiden: Dames single A: mej. Tol slaat mej. I. Kok 6—4, 62. Mevr. Beekman slaat mej. Buitendorp 62, 62. Heeren single A: Angema slaat Dekker, 64, 62, Storm slaat Staverman 46, 75, 75, Koot slaat Brand 61, 60. v. d. Hoeven slaat de Kort 64, 63. Heeren double A: Knapv. Hessen slaan Beefman—Hedeman 62, 36, 75. v. d. HoevenSchretlen slaan de KortHout man 63, 75. Dames single B: mej. Eigenman slaat mej. C. Coenen 63, 64, mevr, Kenselaar slaat mej. v. Banning 1—6, 86, 63. Heeren double B: JansenNachenius slaan HaringHamulyab 86, 36, 86, SohnMührmans slaan ToxopusCitroen, 6—2, 6—2. Dames double B: mevr. v. d. Linden mevr. Kuisenga slaan mej. Glansbeek mejè Neeffs 6—3, 60. Mixed double B: mej. v. Banningden heer Somers slaan mej. Brouwerden heer Toxopus 63, 63. Dames single C: mej. v. d. Veen slaat mej. Stern 64, 86, mej. Hoek slaat mej. de Klerck 63, 61. CRICKET NEDERLAAGWEDSTRUDEN VAN W.B.B. Op den laatsten dag der nederlaagwed- strijden van W.B.B. werden de volgende resultaten bereikt: W.B.B. 3D.D.T. 2 22, W.B.B. 2—D.D.T. 5—5; W.B.B. 1—Over voorde 34. De topscoren van Tedo 1 en 2 en Paraat 3, met resp. 51, 72 en 31, werden dus niet gebroken, zoodat deze teams de winnaars werden. JUBILUMWEDSTRIJDEN VAN O.D.B. Vooor de jubileum wedstrijden van O.D. B. werden Zondag de volgende resultaten verkregen: O.D.B.A.E.C. 2 04; O.D.B. 2 A.E.C. 3 4—4; O.D.B. 3—A.E.C. 4 5—2; O. D.B. jeugdA.E.C. jeugd 015. Zondag a.s. wordt de wedstrijd-reeks door Archipel besloten. Om 5 uur worden de prijzen uitgereikt. Maandagavond 19 dezer te 7.30 uur speelt een oprichterselftal van O.D.B. te gen B.M.T-veteranen. NEDERLAAGWEDSTRUDEN VAN PARAAT Voor de nederlaagwedstrijden van Pa raat werden Zondag de volgende resulta ten verkregen: Paraat 3Tedo 3 50; Pa raat 2Tedo 2 24; Paraat 1Tedo 1 72. Het programma voor Zondag luidt: 10 uur: Paraat 3W.B.B. 3; 12 uur: Paraat 2 W.B.B. 2; 2 uur: Paraat IW.B.B. I. HAAGSCHE KANTOOR- VOETBALBOND De laatste wedstrijd voor de H.K.V.B. na-competitie in de A-afdeeling tusschen Paré Boys en B.Z.W. eindigde in een ge lijkspel, 22. Van enkele vriendschappe lijke wedstrijden bereikte ons geen ver slag. S.S.C wist na fermen strijd met 32 van Defensie te winnen, VV.O.G. b klopte B.Z.W. met 41. Deze week het laatste programma: heden vriendschappelijk V.V.L.Paré Boys en V.V.C.Loosduinen. Woensdag de laatste competitiewedstrijd tusschen V.V.R. en de J.W.X.-A.V.V. combinatie. Laatstgenoemde kan dezen strijd winnen en behaalt dan tevens het afdeelingskam- pioenschap; met een gelijkspel is zij trou wens ook al binnen Vriendschappelijk ontvangt Defensie Blauw-Zwart. Vrijdag gaat D.S.T. tegen K.S.D. R.H.V gaat op bezoek aan den Fruitweg bij V.V.C. 2. Daarmee is ’het officieele voetbalseizoen gesloten; de vereenigingen kunnen zelf voor vriendschappelijke wedstrijden zor gen. In dit verband wordt er op gewezen, dat het thans geoorloofd is tegen veree nigingen, aangesloten bij andere bonden, te spelen. C. W.P. WINT DEN VAN AKEN-BEKER Op het terrein van C.W.P. werden Za terdag j.l. de wedstrijden gespeeld tus schen twee elftallen van P.T.T. en C.W.P. De blauw-witten bleken absoluut sterker te zijn dan de geel-zwarten en bleven dan ook met resp. 51 en 31 in de meerder heid. De prachtige van Aken-beker kwam hierdoor in definitief bezit van C.W.P., welke door den heer van Aken met een toepasselijk woord aan „Clubgenooten Weest Paraat” werd uitgereikt.' De heef K. Nederpelt betuigde zijn erkentelijkheid aan den heer van Aken en zegde toe, dat C.W.P. het volgend jaar een beker zal be schikbaar stellen, opdat de vriendschap en saamhoorigheid van P.T.T, en C.W.P. mogen worden gecontinueerd. OM DEN ELMERBEKER. Met een viertal keurige wedstrijden is Zondag voor de 22e maal een aanvang ge maakt met de Elmer-beker serie. C.V.H. bleef met 43 in de meerderheid over D. C.S. Dat de jongens van Hazelaar en de Wilde absoluut sterker waren dan die van Tauechio is buiten kijf, doch diverse be slissingen van den fluitist waren zeer aan vechtbaar. S.V.H. klopte met 20 W.I.K. 2, dat evenwel met slechts 10 man was verschenen. De Halfwegspelers hebben de victorie ten volle verdiend. D.H.B. moest met een 1—3 nederlaag tegen B.T.C. 2 ge noegen nemen. De Houtwegspelers doen het den laatsten tijd best. De bekerhoud- ster Monster had het aanvankelijk tegen S.V.C. 2 lang niet gemakkelijk. De West landers, die tenslotte met een 31 zege vertrokken, dankten zulks inzonderheid aan hun keeper en grootere schotvaardig- heid van hun voorhoede. Vooral de derde goal van hen was een juweeltje. Cromvliet 2 wachtte tevergeefs op D.D.V K. 2 en no- VVA..SA...V. «.ww.v. teerde,eeP voorloopige 50 reglementaire deed meer dan verwacht werd door Over- overwinning, in afwachting van een nader voorde 2 met 21 er onder te houden. In ,9°^. het Ryswijk-bestuur te nemen be- een sportieve kamp is het G.Z.B. gelukt. Het programma voor Zondag a.s. ziet er uit als volgt: 11 uur: V.U C 6— H.W.V.V.; 12.15 uur: Laakkwartier 4—B. E.C. 3; 1.30 uur: V.I.O.S. 3Wassenaar 3; 2.45 uur: A.E.C.Scheveningen 3; en om 4 uur: Rijswijk 2Overvoorde. OM DEN WASSENAAR VOORUIT. BEKER. Onder behoorlijke belangstelling zijn Zondag de wedstrijden om den Wasse naar Vooruitbeker voortgezet. De diverse ontmoetingen hadden een spannend en sportief verloop. V.C.S.T.VOGEL ein digde in een draw (22), waarna de Zui- derparkers zich door het beter benutten van de strafschoppen in de volgende ronde werkten. Postalia bleef met de odd-goal (32) in de meerderheid over W.I.K. en Archipel klopte met 2—0 de Jagers. Zondag a.s. worden op Kerkehout de halve finales gespeeld. Het programma voor dien dag ziet er als volgt uit: 1 uur. PostaliaArchipel en om 3 uur Wasse» naar—V.C.S.T. Zondag 25 Augustus wordt

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 3