DE BETWISTE BABY Woensdag 14 Augustus 1940. STADSNIEUWS BINNENLAND HAAGSCHE COURANT Na den bomaanval op Amsterdam aan Juliette Roos gehuldigd Afgifte van het kind familie S. bevolen KEURING VOETGANGERS- LANTAARNS De Engelsche bomaanval op het ziekenhuis te Castricum Huwelijk van een wijkhoofd DERDE BLAD Suiker voor de inmaak JONGEN IN ZEE VERDRONKEN De Opbouwdienst de Ned. Unie CENTRAAL DISTRIBUTIEKANTOOR GEMEENTERAAD EEN AVOND VAN KAMERAAD SCHAP MIJNEN OP HET STRAND AANGESPOELD UITREIKING TEXTIELKAARTEN Scheepsdiensten tusschen Delfzijl en Zweden De aangerichte schade Engelsche bommen bij Doetinchem CONCERT VAN DE DUITSCHE MARINEKAPEL Ds. G. H. Kersten en Tallooze brandbommen gaven de brandweer handenvol werk Bon 74 geeft recht op extra-rantsoen Een jeugdige bewonderaarster overhandigt mevr. Roos een fruitmand Het huwelijk van den heer Joz.. P. Vierhout, wijkhóofd van den Luchtbeschermingsdienst, hetwelk heden werd voltrokken. Door een haag van blokbrandweerwagentjes, onder leiding van den heer P- Adtana» verliet hei gehuwde paar het stadhuis. Rolland) Door den Rijkscommissaris aan zijn medewerkers aangeboden Voorschriften verkrijgbaar we wegdekverlichting De heer Dreves Uitterdijk overleden Toussaint- voetpad, hoekhuis Badbedrijf Maatschappij Zeebad tijdelijk gesloten Maandagavond is op het strand Scheveningen, vlak bij Het ligt in het voornemen de eerst volgende vergadering van den Gemeen teraad te doen houden op Maandag 2 September a.s. JUBILEUM F. R. DE JONG Vrijdag a.s. viert de heer F. R. de Jong, wonende Hoefkade 579, meubelma ker bij de firma H. Pander en Zn., zijn veertigjarig jubileum bij deze firma. No. 17646 Het 11-jarig meisje Chr. de W. uit de Honthorstetraat wilde gisteren op een reeds in beweging zijnde tramwagen van lijn 12 springen. Het kind kwam te vallen en bekwam een hersenschudding. De geneeskundige dienst bracht haar naar het Kinderziekenhuis. als knoopen, rozetten, schildjes, gordels, e. d.; B. dat voor het personeel van over heidsdiensten, overheidsbedrijven, semi- overheidsbedrijven en daarmede gelijk te stellen diensten en bedrijven op aan vrage tot wederopzegging toe, onthef- Morgen vindt de uitreiking van tex- tielkaarten plaats voor personen, wier familienaam begint met den letter B. Het optreden der Amster- damsche brandweer. De brandweer heeft in den nacht van Maandag op Dinsdag de gevolgen van den eersten grooten aanval met brand bommen op de hoofdstad te bestrijden gekregen. De stemming onder de bevolking. De bevolking is zeer verbitterd over dezen laffen aanval. Men beschouwde Castricum als een der veiligste plaat sen van ons land en vele vluchtelingen uit den Helder en Rotterdam hadden zich hier gevestigd. Militaire doelen be vonden zich niet in de omgeving, zelfs géén luchtdoelmitrailleur staat hier op gesteld om van zwaarder materieel niet te spreken. Men vraagt zich af, wat de bedoeling van den Engelschman is ge weest, om hier zijn bommen omlaag te werpen en algemeen noemt men het doelloos en misdadig. Het ziekenhuis is duidelijk te herkennen en vergissen is uitgesloten. Bijna 4000 nieuwe werkkrachten Op 16 Augusuts a.s. zullen in totaal rond 3400 korporaals en manschappen en rond 450 onderofficieren, die thans met groot verlof zijn, doch van wie door de burgemeesters is verklaard, dat zij niet voldoende loongevenden ar beid konden vinden, in den Opbouw dienst worden opgenomen. GEVALLEN VAN LICHT- UITSTRALING In de perceelen van Alkemadelaan T83 en Stadhouderslaan 95 straalde vannacht omstreeks 12 uur licht naar buiten. De be woners van beide huizen waren afwezig. De politie verschafte zich toegang, in het het eeene geval door inklimming, in het andere via een belendend perceel, en doof de het licht. de gedachte aan een openluchttheater in ons op. Namens de buurtbewoners sprak de heer J. Vermie de actrice toe. Hij roemde haar hartelijkheid en onver woestbaar optimisme en noemde haar „de liefste dame van het blok”. Nadat een klein meisje nog een aar dig gedichtje had opgezegd, bedankte de jubilaresse met enkele woorden. Tot slot werd een „Lang zal ze le ven” door de buurtbewoners ingezet. Bloemen en een groote fruitmand waren de stoffelijke bewijzen uan de Het leed, dat het Engelsche bombar dement op de hoofdstad in den nacht van Maandag op Dinsdag veroorzaakt heeft, is wellicht nog niet teneinde. Er zijn namelijk in de buurt van de Kin- kerstraat nog explosieve projectielen gevonden, die nog niet tot ontploffing gekomen zijn. Een is in het wegdek ge drongen en ligt thans vlak onder de tramrails. Met het oog op de mogelijk heid, dat men hier met een tijdbom te maken heeft, is het huizenblok tusschen de da Costastraat en de da Costakade op last van de Duitsche autoriteiten ontruimd. Het is niet het eenige niet- ontplofte projectiel. Bij de perceelen Kinkerstraat 41, 43 en 45 liggen er nog drie. Het verkeer door dit gedeelte van de Kinkerstraat is omgelegd. Ook het tram verkeer is hiermede gemoeid. In zijn vonnis heeft de president der o.m. overwogen, dat de Van een Zweedsche en een Duitsche reederij Het D.N.B. meldt uit Stockholm: De Zweedsche reederij „Svea” zal aan het einde van de maand Augustus een dienst tusschen Zweedsche havens en Delfzijl via het Kielerkanaal openen. Verwacht mag worden, dat over eeni- gen tijd een veertiendaagsche dienst op dezen lijn zal worden onderhouden. Een Duitsche reederij zal reeds op 20 Augustus een dienst tusschen Delf zijl en Zweden aanvangen. In den afgeloopen nacht hebben Engelsche vliegtuigen bommen uitge worpen op de buurtschap IJzevoorde, onder de gemeente Doetinchem. De bommen kwamen terecht in een weide, waar er drie tot ontploffing kwamen. Er werd geen vee gedood en geen scha de aangericht. Er bevonden zich geen militaire objecten in de nabijheid. Van 8 tot 9 uur zal morgenavond de Duitsche Marinekapel onder leiding van Musikmeister Ziesemann op het parkeerterrein aan den Strandweg een concert geven. te het bad der Maatschappij Zeebad te Scheveningen, een mijn aangespoeld. Het bad was daarom gisteren gesloten en het Noor delijke gedeelte van den Strandweg was voor het publiek niet toegankelijk gesteld. Ook op het strand ter hoogte van de KwartelLaan, is een mijn aangespoeld. Beide projectielen zijn gisteravond gedemonteerd. Ingebruikgeving schoolgebouw Vlierstraat 10. B. en W. stellen den Raad voor, te bekrachtigen de regeling, waarbij de Gemeente aan het Rijk voor vestiging van het Centraal Distributiekantoor het schoolgebouw Vlietstraat 10 (dat door het kantoor op 1 Juli 1940 be trokken is) voorloopig voor een jaar op nader te bepalen voorwaarden in gebruik afstaat en daarvoor een ver goeding van 4500 zal ontvangen. 25 Branden! Tallooze projectielen werden door de Engelsche vliegtuigen op de slapende stad geworpen met het gevolg, dat bin nen korten tijd 25 branden werden ge meld, waaronder één groote. Om half twee kwam de eerste melding binnen en onmiddellijk werd groot alarm ge maakt en van verschillende wachten haastten de brandweerauto’s zich naar de getroffen huizen. Door de duisternis was het werk van de brandweer eeni- germate bemoeilijkt. Toch is het ge ruststellend, wanneer men hoort, dat men na een half uur, vóór drie uur, alle branden onder de knie had. Dit is voornamelijk te danken aan de beroeps brandweer, die in haar werk werd bij gestaan door de luchtbeschermings- brandweer, welke indertijd op last der Duitsche autoriteiten is uitgebreid en geoefend. De beroepsbrandweer rukte in totaal met acht motorspuiten, twee babyspuiten, drie motorladderwagens, een gereedschapswagen, een slangenwa gen, een personeelswagen, een stafwa- gen en de drijvende spuit, de Jan van der Heyden, uit. Van de hulpposten zijn 14 spuitjes uitgerukt. De leiding be rustte bij den commandant van de brandewer, den heer C. Gordijn jr„ die bijgestaan werd door den hoofdbrand meester W. de Boer, twee adjunct- hoofdbrandmeesters, acht brandmees ters en vijf onderbrandmeesters. De luchtbeschermingsbrandweer rukte met elf spuiten van vijf verschillende wach ten uit. De secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van Land bouw en Visscherij maakt bekend: Zooals reeds eerder werd gepubli ceerd, wordt ten behoeve van de i n- m a a k een èxtra-rantsoen suiker be schikbaar gesteld. Dit extra-rantsoen is verkrijgbaar tegen inlevering van den met „74” genummerden bon van het algemeen distributiebonboekje, welke gedurende het tijdvak van 15 tot en met 30 Augustus a.s. recht geeft Vervólg van pag. 1. De burgemeester was zoo welwillend den verslaggever van het A.N.P. toe te staan een rondgang door het geteisterde gebouw te maken. De aanblik, schrijft hij, is werkelijk schokkend. Geen ruit is meer heel, alle deuren zijn uit de sponning geslagen, deelen van de pla fonds zijn omlaag gekomen, alle dak pannen zijn stuk, tegen den nok van den zijgevel hangt een denneboompje geplakt, men vraagt zich af, hoe het daar blijft hangen. In de zalen zelf is de ravage niet minder. Geen lamp is meer heel en overal knersen glassplin ters en stukken kalk onder de voeten. Bommenscherven zijn dwars door vloe ren en zolderingen geslagen. De bedden staan kris en kras door de zalen. De kastjes van de patiënten hangen er tegen. Tusschen dit alles liggen klee- dingstukken en beddengoed, verbogen gasbuizen en gebroken electrische fit tingen. Wanneer men dit alles ziet, is men verbaasd, dat niet meer slachtof fers zijn gevallen. Dit zou ook zeker het geval zijn geweest, wanneer de bommen enkele meters meer naar links zouden zijn gevallen. In dit geval zou het geheele gebouw tot puin zijn ge slagen. Reeds nu zijn vele muren ontzet en gescheurd, dan zouden zij zeker in een zijn gestort en op de omstreeks tachtig verpleegden zijn neergekomen. „Deze eenheid begeeren wij niet.” In het Staatk. Geref. dagblad „De Ba nier” schrijft de hoofdredacteur, het Tweede Kamer-lid ds. G. H. Kersten te Rotterdam, over de Ned. Unie. Wij citee- ren: „Voor eenheid van het Ned. volk hebben wij steeds geijverd, maar voor een eenheid, die gebouwd is op het vas te fundament van Gods Woord. De Ne derlanden zijn tot een zelfstandig volks- bejtaan onder leiding van Willem van Oranje door Gods almachtigen arm ge komen uit den bangen strijd voor het ge loof. De ziel van den 80-jarigen oorlog was de strijd voor den dienst van God naar Zijn Woord. En dien dienst heeft de Heere gekroond met een zegenrijke overwinning. Op de onwrikbare rots der reformatie gebouwd, stond ons volk sterk en weerstond eiken vijand.” De schrijver besluit: „Deze eenheid be geeren wij niet! De kracht van ons volk ligt niet in een gemaakte Unie, maar in het steunen op Gods Woord. Op dat Woord gebouwd zal het alle stormen kunnen trotseeren. Maar met de verza king ervan delft men zijn graf. Wij kun nen tot déze Unie niet toetreden. Een overzicht van de brandweer Het volgende overzicht werd door den commandant van de brandweer ver strekt In de omgeving van Paramaribo- plein, Hoofdweg en Curacaostraat werden zes branden gemeld. Op de da Costakade bij de Kinkerstraat ont stonden zes branden. Op de da Costa kade bij de Jacob van Lennepstraat een groote brand. Op de van Lennep- kade drie branden, waaronder een middelbrand. In de Kinkerstraat van perceel 74 tot 80 verschillende bran den. Bovendien werden bij het perceel Jacob van Lennepkade 86 en bij de openbare schuilplaats in het Vondel park hoek Amstelveenscheweg, twee niet ontplofte explosieve bommen ont dekt. Aan brandmeldingen heeft het even min ontbroken. De brandweer werd uit de da Costakade en omgeving 28 Beschuit- en banketbloem De samenwerkende organisaties van Werkgevers in het bakkersbedrijf hebben zich telegrafisch gewend tot het hoofd van het departement van Handel, Nijver heid en Scheepvaart, met het verzoek ten spoedigste maatregelen te willen treffen, opdat aan de broodbakkerijen, die tevens banket en beschuit vervaardi gen, beschuitbloem en banketbloem ter beschikking wordt gesteld, niet alleen in het belang van deze bedrijven, doch ook in het belang van het groote aantal ar beiders, in deze bedrijven werkzaam. De organisaties wezen in het telegram tevens op de onbillijkheid, die in dezen bestaat, n.l. dat de beschuitfabrieken en banketfabrieken voorzien worden van be schuitbloem en banketbloem, doch de vele duizenden kleinere bedrijven, die tevens beschuit en banket maken, op het oogenblik daarvan uitgesloten zijn. h*d ijzer mag niet vastgehouden worden De secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart brengt ter ken nis van hen, die z.g. schrot of oud ijzer, d.w.z. afval van ijzer of staal in hun be drijf verwerken, of schrot in hun bezit nebben, dat het noodzakelijk is, dat zij dit schrot niet vasthouden, doch het in tegendeel verzamelen en langs de gebrui kelijke kanalen afgeven, opdat het zoo spoedig mogelijk ter beschikking kan komen van degenen, die dit materiaal als grondstof nooclig hebben. Het vasthouden van schrot in de hoop ianjK den weg van compensatie nieuw ■izer in ruil te kunnen betrekken, moet wt teleurstelling leiden, daar compensatie- *aken met Duitschland niet zullen wor- toegestaan en het schrot voorshands baar geen andere landen dan Duitschland niet zullen worden toegestaan en het schrot voorshands naar geen andere lan- b*ar geen andere landen dan Duitschland maal telefonisch gewaarschuwd, ter wijl tevens de brandmelders het noodi- ge aantal malen dienst gedaan hebben. Van het Paramariboplein kwamen twee brandmeldingen, terwijl 22 maal een telefonische oproep gedaan werd. den verleend en aan deze ontheffing voorwaarden kunnen worden verbon den; Zij worden onderscheiden in hanglan- taarns en handlantaams. Hierop moet zijn aangegeven: een fabrieks- of han delsmerk, een aanduiding van het type; een voor de keuring nader op te geven goedkeuringsmerk; het nominale vermo gen in watt (afkorting W) van de in de voetgangerslantaarn toe te passen gloeilamp. Zij moeten zoodanige optische eigen schappen bezitten, dat bij het gebruik in het donker en bij goed zicht, van een een hoogte van 500 m. boven het aard oppervlak, geen rechtstreeks uitge straald en geen gereflecteerd licht kan worden waargenomen; in het donker geen verblinding is te duchten; een doelmatige wegdekverlichting wordt verkregen. GOUDEN ECHTPAAR Het echtpaar C. H. Maurits en A. C. .aurits-Weezepoel, wonende Deiman- straat 281, zal op 27 Augustus a.s. hun vijftigjarig huwelijksfeest vieren. Alleen gloeilampjes, die wit licht uitstralen. Aan de voorschriften ontleenen het volgende: De Inspecteur voor de bescherming van de bevolking tegen luchtaanvallen heeft vastgesteld: A. dat zoolang de overheid het ge bruik van normale openbare verlichting verbiedt, voetgangers gedurende het tijdvak van zonsondergang tot zonsop gang buiten gebouwen geen andere ver lichting mogen voeren, dan die welke verkregen wordt: door juist gebruik van een voetgan gerslantaarn (zak- of handlantaarn) met beperkte lichtuitstraling, behooren- de tot een door hem goedgekeurde soort, voorzien van een gloeilamp voor wit licht, van het <?p de voetgangers- lamp aangegeven vermogen. Indien hanglampen gebruikt worden moeten deze aan de voorzijde van den romp van den voetganger worden aangebracht; door gebruik van kleine, van licht- op het koopen van 11 kilogram suikar. gevende verf voorziene voorwerpen, zoo- rechtbank De aandacht wordt er op gevestigd, dat de geldigheidsduur van den met „66” genummerden bon van het alge meen distributiebonboekje, welke reeds is aangewezen voor het tijdvak van 26 Juli tot en met 23 Augustus a.s., is verlengd tot en met 30 Augustus. De detaillisten dienen de met „74” fing van het verbod onder A kan wor- genummerde bons op afzonderlijke op- plakvellen in te leveren, bij de distri- butiediensten. Teneinde hen in de gele genheid te stellen grootere hoeveelhe den suiker te verkoopen, ontvangen zij extra-toewijzingen. Het was een avond van ware kame raadschap, waarop zoowel gastheer als gasten met alle voldoening kunnen te rug zien. Meisje gered Een 14- en een 15-jarige jongen kwa men gistermiddag omstreeks half vier aan de politiepost op het Noorderstrand mededeelen, dat hun vriendje, de 14- jarige M. H. S. uit de Rodenbachstraat, met wien zij ter hoogte van strandpaal 48 in zee aan het zwemmen waren, door een golf was meegesleurd en niet meer boven water was gekomen. Om 11 uur gisteravond is het stof felijke overschot van den knaap, onge veer terzelfder hoogte aangespoeld en naar het ziekenhuis aan den Zuidwal gebracht. Omstreeks 3 uur was het 15-jarige meisje C. M. F. R. uit de Bilt ter hoogte van den vuurtoren in zee aan het zwemmen. Door den stroom dreef zij af. De 24-jairge P. Weijl uit Schie dam, die in badcostuum was, begaf zich met den 28-jarigen N. M. de Bruin uit de Zeezwaluwstraat, die geheel gekleed was, te water. Zij slaagden er in het meisje met behulp van een redlijn in veiligheid te brengen. (Polygoon) Juliette Roos, een zeer bekend ac trice, die o.a. bij het Hofstadtooneel triomfen heeft gevierd, heeft, zooals rqeds gemeld, gisteren ook een belang rijke mijlpaal in haar leven bereikt. Ze is 75 jaar geworden en deswege» het voorwerp geworden van een origineele huldiging in den tuin van het flat gebouw aan de Hogendorpstraat en de van der Duynstraat. Buurtbewoners hebben de actrice, die zich daar in een groote populariteit mag verheugen, eens van hun sympathie doen blijken. Van tal van huizen wapperden vroolijk de vlaggen, terwijl ook de guirlandes OtsA F/m cugenbbk. belangstelling van rie buurt» De Rijkscommissaris, Rijksminister Seyss-lnquart, heeft gisteren zijn medewerkers een Kameradschaftsabend aangeboden in de zalen van den Die rentuin. Alle medewerkers van den Rijkscom missaris, voor zoover hun werkzaam heden dit toelieten, hadden aan deze uitnoodiging gehoor gegeven, zoodat te acht uur in den avond naar schatting een zeshonderd dames en heeren in de groote zaal aanwezig waren. De zaal was vroolijk versierd, met vlaggedoek, tientallen tafels waren aangericht, een wel-voorzien koud buf fet stond gereed, kortom alle voor waarden waren er voor een gezellig samenzijn. Dat echter deze avond van kame raadschap zoo bijzonder slaagde, was wel in de eerste plaats aan den Rijks commissaris zelf te danken. Ongedwon gen bewoog hij zich, van het begin tot het einde, tusschen zijn gasten. Geen officieel woord werd gesproken. Het geheele samenzijn was uitsluitend ge wijd aan gezelligheid. Tölen dr. Seyss-lnquart tusschen zijn gasten had plaats genomen, nam de heer Janke het woord. Hij dankte den Rijkscommissaris namens alle aanwezi gen, voor de uitnoodising en verklaarde dat allen hier bijeen, er trotsch op waren om onder zijn leiding aan een grootsche taak te arbeiden, welke tot heil strekte van het Duitsche en het Nederlandsche volk. Namens de Nederlandsche mede werkers van den Rijkscommissaris sprak de heer Janke in gelijken geest in de Nederlandsche taal. Dr. Seyss Inquart richtte hierna een kort woord tot zijn gasten. Hij dankte allen voor hun aanwezigheid, en wees op den weldadigen invloed van een goede kameraadschap tusschen allen. Dit voert niet alleen er toe dat allen zich met opgewektheid aan hun taak geven, maar heeft ook een ander en even be langrijk gevolg. Een goede kameraadschap brengt na melijk mede, dat men elkander helpt en steunt, dat men aanvult, waar an deren door omstandigheden eens moch ten te kort schieten. Tenslotte wensch- te de Rijkscommissaris allen een recht genoeglijken avond. Dat is het dan ook geworden. Daar voor zorgden een uitstekend cabaret, prima muziek en het goede buffet, maar in de eerste plaats de ongedwon genheid welke er heerschte, waartoe de Rijkscommissaris het voorbeeld had gegeven. LIJK VAN MAN OPGEHAALD. Uit het water van den Zuidwal is van ochtend omstreeks 8 uur het lijk opge haald van een 41-jarigen bewoner van de Pasteurstraat. Sedert gistermiddag werd zijn opsporing verzocht. De Rijksinspecteur voor de bescher ming van de bevolking tegen luchtaan vallen maakt aan belanghebbenden van handel en industrie bekend, dat de voorschriften voor de vervaardiging van voetgangerslantaarns (zak- en handlan- taarns) van gisteren af verkrijgbaar zijn bij de Rijksinspectie Luchtbescher ming, Heerengracht 23 te ’s-Graven- hage. eischeres (fam. S.) in haar bewijs, daf het haar eigen kind is, dat ten huize van de fam. van der W. vertoeft, ge slaagd is. Twee verpleegsters van zaal 8, die het zoontje van mevr. S. voort durend hebben gebaad en verder in handen gehad, hebben het kind daarna herkend als dat van mevr. S. AHe jongens van zaal 8, op het kind van mevr. S. na, zijn dadelijk door de respectievelijke moeders meegenomen of nog denzelfden dag bij de moeders teruggekeerd. De president heeft op grond van getuigenverklaringen geen voldoende gewicht toegekend aan het betoog van gedaagde's raadsman, om trent de door hem genoemde objectieve kenmerken. Weliswaar nu heeft eische res betoogd, dat mevr. S. haar kind uit de wieg genomen heeft en afgegeven aan getuige Woudstra, die het bracht naar den schuilkelder van de Eerste Nederlandsche, terwijl mevr, van der W. niet in deze kelder is geweest. Dit is echter naar het oordeel van den president niet genoegzaam gebleken. Aangenomen moet worden, dat haar eigen kind in andere handen gekomen is en gebracht is naar Prin- sessegracht 6a en zoo in handen is gekomen van mevr, van der W. De aanvankelijke overtuiging van den president, dat de gang van zaken al dus geweest is, werd door den twijfel omtrent dit punt, niet aan ’t wankelen gebracht. Hooger beroep aangeteekend. Mr. ir. H. Smalhout, de procureur van de familie van der W„ heeft van dit vonnis hooger beroep aangeteekend bij het Gerechtshof. Vandaag heeft de president der Haagsche rechtbank uitspraak gedaan in het kort geding tusschen de families S. en van der W„ betreffende den baby, die op 10 Mei na den bominslag in de Bethlehemkliniek alhier in ontvangst is genomen door de familie van der W„ doch waaromtrent de familie S. be weert, dat de baby haar kind is. Zoo als men weet, heeft de president on langs een tusschenvonnis gewezen en daarbij deskundigen onderzoek gelast ten aanzien van bloedgroepen en vin gerafdrukken, welk onderzoek geen positief resultaat opleverde. Daarna werd voor de tweede maal in deze zaak gepleit. Het vonnis van den president was zeer uitvoerig geargumenteerd en de voorlezing daarvan duurde bijna een half uur. De president heeft op grond van de talrijke getuigen verklaringen bevolen de afgifte van het kind aan de familie S. en dit vonnis uitvoerbaar verklaard bij voorraad. Grondlegger van de Nederlandsche Esperanto-beweging Na een ernstige ziekte is gisteren te Hilversum op 74-jarigen leeftijd over leden de heer Dreves Uitterdijk, grond legger van de Esperanto-beweging in Ne derland. De begrafenis geschiedt morgen om 12 uur op de Algemeene Begraaf plaats te Hilversum. DE BADEN. Bij de Maatschappij Zeebad Schevenin gen werden gisteren na 4 uur 46 baden genomen (het badbedrijf bleef tot 4 uur gesloten, in verband met het feit, dat een mijn was aangespoeld), bij het Volks- zeebad 2386, bij het gemeentelijk Volks- zeebad Kijkduin 419 en bij het zwembad Zuiderpark 4687 baden. De temperatuur van het water te Sche veningen was heden 64 graden en het Zui- derparkbad 65 graden. FILM „DIK TROM” Niettegenstaande de steeds uitver kochte zalen iederen middag in Diligen- tia met de bij uitstek geschikte vacantie- film „Dik Trom”, moet deze film den Haag verlaten en wachten andere ste den met groot ongeduld. Tot en met Zondag a.s. vinden de laatste vertoonin-J gen pUate. J Schade aan ruiten en gevels Wij vernemen verder, dat ook in de Kostverlorenkade een explosieve bom neergekomen is. Deze is dicht aan den kant in het water gevallen. Door de ontploffing heeft echter het wegdek ernstige schade gekregen en zijn bovendien de ruiten van vele hui zen vernield en een aantal gevels ern stig beschadigd. Ook is eenige mate- rieele schade veroorzaakt op den aan de overzijde van de vaart gelegen Baarsjesweg. Tevens is een bom gevallen op den hoek van de le Constantijn Huijgens- straat en de Bosboom straat. Deze sloeg in het waarbij de gevel van het eenige schade opliep. O’

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 9