HAAGSCHE COURANT I IS BINNENLAND Been-probleem Donderdag 15 Augustus 1940. THEE OP? „WHO” in de KOP GEEN VERSCHIL MET DE BESTE THEE Vraagt Uw winkelier! Waar niet verkrijg baar, schrijve men aan SEGER Co., Keizersgracht 639, A’dam, Tel. 35160-36198 1 it L. STADSNIEUWS VERVALLEN VROEGE TRAMRITTEN t MirfS f? o - w r DERDE BLAD DE SCHOOLTANDVERZORGING te loonbetalmg L». De Nederlandsche kinderen in de Oostmark CONCOURS HIPPIQUE WESTBROEKPARK ONDERWUSFILMS INSTITUUT SCHOEVERS HAAGSCHE VAKSCHOOL VOOR KAPPERS EN KAPSTERS BUITENLANDSCHE PERS- VEREENIGING Soldaten stean er op, netjes voor den, dag te komen. Goed gepoetste schoenen is wel een eerste vereischte. ïs‘bU aW Kfiüeüdw» to rijjtje Diuiteche soldaten verzongen Iten te*ierdxjdekkingJ- APotejuoaJ. Van ontslag en Toelating van cultureele werkers in Duitschland Met ingang van morgen SPELENDE KINDEREN CREMATIE J. H. JURRIAANSE COUPONBELASTING Zij maken het uitstekend Waarom de voorraad rijwielplaatjes niet toereikend was „Zuinig met kousen" is thans het parool. Nog beter om ze te sparen door de „beenbedekking’ vervangen door een laagje veirf in een kousenklenr. „oiygoon) 1 0^ K 1 ■■gE I S i lp/ Jy I J RECLAMES. 6.35 6.25 van van en 6.10 dit begrijpen. 1 KINDERREVUE JACOB HAMEL dankt. No. 17647 COLLECTE ST. ANNA STICHTING De straatcollecte, welke gehouden is op Zaterdag 10 Augustus 1.1. ten bate van de Kleuters der St. Anna Stich ting, heeft 2300 opgebracht. Het kantoor vandeAlge- meene Nederlandsche Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer zal van heden af wederom gevestigd zijn Parkstraat 38, ’s-Gravenhage. DE BADEN Bij de Maatschappij Zeebad Schevenin- gen werden gisteren 188 baden genomen, bij het Volkszeebad 641, bij het gemeente lijk Volkszeebad Kijkduin 79 en bij het zwembad Zuiderpark 3625 baden. De temperatuur van het water te Sche- veningen was heden 65 graden en in het Zuiderparkbad 65 graden. on- het zons- R. H. ARNTZENIUS f Gisteren is hier ter stede overleden in den ouderdom van 61 jaar, de heer R. H. Arntzenius, schout bij nacht tit_ en oud-directeur van het Nederland- sche loodswezen te Vlissingen. De teraardebestelling vindt plaats Zaterdag a.s. om 12 uur op de begraaf plaats Oud Eik en Duinen. Lessen van wintercursus overdag Het bestuur van de Haagsche vakschool voor kappers en kapsters heeft bericht ontvangen van het departement van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen, om de lessen gedurende den a.s. wintercur sus, niet zooals tot nu toe gebruikelijk was, des avonds, doch overdag te laten geven in verband met de verduisterings- maatregelen. Teneinde de moeilijkheden voor het bedrijf, die uit het nemen van dezen maatregel zouden kunnen voortspruiten, zoo gering mogelijk te maken, is de Dins dag aangewezen als de dag voor het geven dezer lessen. Van patroonszijde wordt de volle mede, werking verwacht voor het slagen van dezen maatregel. De lessen vangen aan op Dinsdag 1 Oc tober a.s. Men is thans bezig met het opnemen van de laatste film uit de serie onderwijsfilms, die door de filmafdeeling van het Insti tuut Schoevers vervaardigd wordt. Be halve de acteur Anton Ruys, werken uit sluitend amateurs hieraan mede. Over enkele dagen zijn alle opnamen geëindigd, zoodat in September de eerste vertooning van deze 5 probleemfilms, die den titel „Solliciteeren” dragen, voor pers en onderwijsautoriteiten kan worden tege moet gezien. Met nadruk kan nog worden verklaard, dat deze films een algemeen karakter dra gen, zoodat zij door alle onderwijsinrich tingen, die een kantooropleiding voor jon ge menschen tot doel hebben, kunnen wor den vertoond. Het ligt dan ook in de be doeling van het instituut om in de toe komst ook leerfilms voor andere onderdee- len van het onderwijs te vervaardigden. Op bijgaande foto ziet men Anton Ruys in de ontbijtecène uit de laatste film uit deze serie. JUBILEUM W C. BOVELANDER De heer W. C. Bevelander, adm. ambte naar C bij den Gem. Reinigingsdienst, wonende Vlierboomstraat 482. herdenkt morgen het feit, dat hjj 25 jaar in Ge- meeutedienst Speciale vergunning noodzakelijk De beoefenaars van cultureele be roepen in Nederland, in het bijzonder beeldende kunstenaars, musici, schrij vers, tooneelspelers, cineasten, uitge vers, boekhandelaren en allen, die op het gebied van de pers werkzaam zijn, hebben voor de uitoefening van hun be roep in het Duitsche Rijk een vergun ning rioodig van den Rijkscommissaris Voor het bezette Nederlandsche gebied, hoofdafdeeling „Volksaufklarung und Propaganda”, Kneuterdijk 20, hier ter stede. Bij voorgenomen reizen naar Duitschland moet te genoemder plaatse een dergelijke vergunning worden aan gevraagd. De bepalingen, welke voor een derge- lijke reis een doorla^tbewijs van de 2Üde der politie eischen, blijven door deze regeling onaangetast. Bestuur door commissaris-generaal Schmidt ontvahgen Gisteren heeft het bestuur der Bui- tenlandsche Persvereeniging in Neder land een officieel bezoek gebracht aan den commissaris-generaal voor bijzon dere aangelegenheden Fritz Schmidt. De bestuursleden werden aan den com missaris-generaal voorgesteld door den legatiesecretaris dr. Herbert Wissmann. De commissaris-generaal liet zich tij dens het onderhoud met de bestuurs leden over de vereeniging en de be- roepsbelangen hater leden voorlichten en verklaarde zooveel als mogelijk onder de huidige omstandigheden, de beroepsbezigheden der leden te willen vergemakkelijken. Van de zijde van het bestuur werd erkentelijkheid uitgespro ken voor de wijze waarop men van Duitsche zijde begrip had getoond voor de werkzaamheid en beroepsbelangen van de correspondenten der buitenland- sche pers in Nederland. BEGRAFENIS D. A. N. FISHER Op de begraafplaats Nieuw Eik en Dui nen heeft de teraardebestelling plaats ge had van het stoffelijk overschot van den gep. assistent-resident bij het Binnen- landsch Bestuur in Ned. Oost-Indië D A. N. Fisher. Onder de belangstellenden merkten wij o.m. op de heeren H. Del- maar, hoofd-controleur P.TT. in Ned.- Indië b.d.; F. H. Kortenbach. controleur P.T.T. Ned.-Indië; de gep. hoofdambtena ren R. C. Barkey en P. G. Gunsch; de gep. Oost-Indische ambtenaren C. van Heekeren, J. F. Andela en J. F. Patrick. Aan de groeve heeft een broeder van den overledene voor de belangstelling be- MUZIEKUITVOERINGEN Een muziekcorps van de Duitsche Oorlogsmarine zal hedenavond van 8 tot 9 uur een concert geven op het Sche- veningsche strand. Zaterdagavond, van 8 tot half tien, zal de stafmuziek van de Ordnungspolizei wederom een concert geven op het par keerterrein voor het Grand Hotel in Scheveningen. Zondag concerteert dit muziekcorps in Arnhem, op het Velperplein, van 4 tot 5 en dienzelfden avond te Utrecht, op het Vreeburg, voor het Jaarbeurs gebouw, van 8 tot 9 uur. Publiek kocht op het laatste oogenblik De vraag naar rijwielplaatjes is dit jaar zóó groot, dat de voorraad van de Rijksmunt te Utrecht, waar deze belas- tingmerken vervaardigd worden, uit geput is geraakt. Om de gelegenheid te hebben een nieuwe partij plaatjes te maken, is, zooals bekend, de con trole op de rijwielbelastingmerken nu tot 1 September uitgesteld. Bij de Rijksmunt had men reeds re kening gehouden met het toenemend gebruik van fietsen wegens de benzine- besparing. De vraag is echter belang rijk grooter dan verwacht werd. Dat men pas in het begin van Augustus te weten kwam, dat de voor raad niet toereikend was, ligt hieraan. dat het publiek den aankoop steeds tot de laatste dagen uitstelt. Reeds eenige weken vóór 1 Augustus waren de plaatjes te krijgen. De omzet bedroeg echter toen slechts een gering aantal per dag. Omstreeks 1 Augustus «teeg dit aantal daarentegen tot duizend stuks per uur Aan diverse kantoren zijn nog wel kleine partijen plaatjes aanwezig, maar nu de controle uitgesteld is, ligt de verkoop ook weer nagenoeg stil. Jacob Hamel komt met zijn kinderrevue „Hoera, ’t is vacantie” in den Stads schouwburg, Korte Voorhout, van Maan dag 19 t.m. Donderdag 22 Augustus, eiken middag half drie. Deze kinderrevue had een zeer groot succes in Carré te Amster dam. Jacob Hamel zingt met de kinderen alle bekende radio-liedjes en laat debu- tantjes optreden. Verder zijn er drie clowns, die jong en oud zullen doen scha teren; vroolijke kinderdansen, zooals: Bij ons in Volendam en: De lustige matrozen, een goochelaar, opgewekte muziek en voorts wordt opgevoerd het prachtige sprookje: Aladin en zijn wonderlamp. Voorden Maranath a-K ring zal morgenavond in de groote zaal van het gebouw van Speykstraat 153 spreken d* heer D J. Tesselhoff, evangelist te Drie bergen, over het onderwerp: „Wachter, wat is er van den nacht?” Medewerking wordt verleend met «gul, tuano eu wuol’ Scholen, die zich nog niet aansloten. Toch blijft nog een te groot aantal bij zondere lagere scholen van schooltand- verzorging verstoken. Sedert September 1930, dus reeds 10 jaar lang, staat de gelegenheid voor alle bij zondere scholen open, zich aan te sluiten. Dat nog 62 van de 129, dus iets minder dan de helft, met een schoolbevolking van ongeveer 20.000 kinderen, niet is aange sloten, vindt zijn oorzaak niet alleen in de meening, dat de ouders zelf voor de be handeling zullen zorgen. Tal van scholen in buurten gelegen, waar de bevolking allerminst voor particuliere behandeling de kosten kan dragen, hebben tot nu toe verzuimd zich aan te sluiten. Daar een groot aantal' kinderen gedu rende de leerplichtige jaren niet constant één school bezoekt, maar dikwijls ver huist, wordt soms, doordat de nieuwe school geen schooltandverzorging heeft, één of twee jaar schooltandverzorging ge noten en daarna nooit meer. Dit zijn mis. standen, tengevolge waarvan voor een ge deelte van de kinderen het gevaar dreigt vroegtijdig het gebit te verliezen. In Juli werden 3849 kinderen van de opepbare lagere scholen en 2476 kinderen van de bijzondere lagere scholen nagezien op caries van het blijvend gebit. Ter berei king van het gestelde doel: saneering van het blijvend gebit, werden 2038 vullingen gelegd. Van de gelegenheid naast de systema tische hulp ook poliklinische hulp te be komen (pijn veroorzaakt door melkkiezen of tanden) werd 63 maal gebruik gemaakt. DE PROEVEN MET HET LEKWATER Aan het jaarverslag der Duinwater leiding ontleenen wij het volgende: Welke vertraging de oorlog in West- Europa in de uitvoering der plannen voor den aanleg van een aanvullende water leiding, welke het water onttrekt aan de rivier de Lek, zal brengen, laat zich op dit oogenblik nog niet beoordeelen. De proef-installatie te Bergambacht bleef het geheele jaar in bedrijf. De proefnemingen bleven in hoofdzaak inge steld op het effect van verschillende be- zinktijden, wisselende van 6 uur tot 200 uur en van verschillende filtersnelheden, wisselende van 0.5 tot 5 m. per uur. Te vens werden de proeven omtrent de meest wenschelijke korrelgrootte van het filter- zand voortgezet, waarbij een onderzoek werd ingesteld naar de diepten van ver vuiling van de filterlagen bij verschillende filtersnelheden, korrelgrootten van het filterzand en bezinktijden. overeenkomstig de verordening en nader hand door den directeur-generaal van den Arbei dof door de hem hiertoe gemachtig de organen goedgekeurd, dan behoeven, indien het verzoek om toestemming is in gediend voor 1 Juli 1940, evenmin loonen door de werkgevers aan de arbeiders te worden uitbetaald over het tijdvak van 11 Juni 1940 tot aan den datum van goedkeu ring van het ontslag. Degenen, die na 1 Juli 1940 het verzoek, om arbeiders te mogen ontslaan, hebben ingediend, zijn verplicht dien arbeiders loon uit te betalen van den datum af van het eerste uitvoeringsbesluit 11 Juni 1940 tot aan den dag, waarop na averkregen vergunning van den direc teur-generaal van den Arbeid het ont slag ingaat. In den cursus 1939-1940 De Gemeentelijke Geneeskundige Gezondheidsdienst schrijft ons: Zooals in het vorige maandbericht reeds werd gemeld, zouden de schooltandartsen kans zien, ondanks de vele moeilijkheden, welke de mobilisatie en oorlogstoestand in dit cursusjaar veroorzaakten, de systema tische behandeling aan het eind van den cursus 19391940 normaal af te sluiten. Dat dit jaar nog een zevental bijzondere scholen zich aansloot strekt tot ver blijding. Nadere bepalingen. In verband met een mogelijke onjuiste uitlegging van de verordening betreffende het beperken van werk schrijft de secreta- ris-generaal, wnd. hoofd van het departe ment van Sociale Zaken nader aan de ge meentebesturen o.a.: De ontslagen, gegeven voor 11 Juni ’40. doch na 9 Mei 1.1. moesten volgens het eerste desbetreffende uitvoeringsbesluit •^middellijk worden ingetrokken. Deze bepaling moet aldus worden opge- v»t, dat de werkgever, mits het ontslag Begeven werd conform de verordening van h Mei 1940, den arbeider geen loon be hoeft te betalen vanaf den datum van ontslag tot 11 Juni 1940. daarop rechthebbende, zal _..ji_ -- dit niet RONDVAART KAGER EN BRAASSEMER MEREN De Reerderij „Kagermeer” heeft he den met haar salonboot de dagelijksche passagierstochten hervat. Vertrekplaats is Rijswijkscheweg naast Laakbrug. Als bijzondere attractie wordt op het Braassemermeer een uur gestopt voor zwemmers. Met ingang van morgen zullen derstaande vroege tramritten met oog op den steeds later vallenden opgang, vervallen. Lijn 1: 5.30 van Frankenslag, van S.S. (Zondag 6.20). Lijn 3: 5.35 van Kwartellaan, van S.S. Lijn 8: 5.38 van Kurhaus, 6.23 H.Sp. (Zondag 6.15). Lijn 9: 5.40 van Kurhaus, 6.24 H.Sp. Lijn 10: 5.40 van Duivelandschestraat, 6.26, 6.36 van Stuwstraat (Zondag 6). Lijn 11; 5.43 van Strandweg, 6.17 van H.Sp. (Zondag 6.30). Lijn 12: 5.15, 5.40, 5.52 van Markt plein, 5.45, 6.10, 6.22 van S.S. (Zondag 6.05). Lijn 20: 5.48 van Meer en Bosch, 6.30 van Riviervischmarkt. Lijn den HaagDelft: 5.20 en van Turfmarkt, 6.02 van Delft. De kinderen hebben vacantie. En nu krijgen wij klachten van lezers over het rumoer, dat de op de straat spelende jeugd maakt, en den overlast, dien zij bewoners aandoen. Nu is het waar, dat men de jeugd haar vréugde moet gun nen en dat men van haar iets moet kunnen verdragen en door de vinger? zien. Maar het moet toch niet te erg worden. Er zijn grootere en kleinere speelplaatsen. Veel te weinig, wij geven het bij voorbaat toe, en hopen dat het aantal zooveel mogelijk zal worden ver groot, maar er z ij n er dan toch en de kinderen moeten er zooveel mogelijk gebruik van maken. Aan de ouders de taak, hiertoe hun kroost aan te manen en ook overigens zooveel mogelijk te zorgen, dat het spelen op straat voor anderen niet al te hinderlijk wordt. Gistermiddag heeft onder veel belang stelling in het crematorium op Weeter- veld te Velsen de crematie plaats gehad van het stoffelijke overschot van den heer J H. Jurriaanse, oud-firmant van de firma Wijnmalen en Hausmann te Rotter dam, overleden alhier. Aanwezig waren mr. S. N. B. Halberts- ma, raadsheer in het Gerechtshof alhier, mr. H. J. Knottenbelt, oud-lid van de Eer ste Kamer, ir. G. Diephuis, alhier, oud- 'van prof. Bij besluit van den secretaris-generaal van het departement van Financiën i4 de wet van den 29sten December 1933, tot heffing van een couponbelasting, zoo als die wet is gewijzigd bij de wet van den 27sten December 1938, aangevuld. Krachtens dit besluit wordt de omschrij ving van den term „effecten”, van welker opbrengst couponbelasting wordt gehe ven, aangevuld. B. en W. stellen in verband hiermede den Raad voor te bepalen, dat de te hef fen couponbelasting bij de uitbetaling van de rente van alle reeds gesloten en nog te sluiten onderhandsche geldleenin- gen, aand e worden afgehouden in zoover door de leenovereenkomst wordt uitge sloten. Tweehonderd en vijftig Rotterdamsche geëvacueerd en hebben op uitnoodiging van de directie van Circus Mikkenie Strassburger, gisteren de middagvoorstelling in het circus bij gewoond, waar zij van het welverzorg de programma ten zeerste genoten hebben. hoofdvertegenwoordiger van Indische tramwegmaatschappijen, prof. dr. H. Boschma, directeur van het Rijksmuseum van Natuurlijke Historie te Leiden, dr. C. de Jong en dr. C.Bayer, conservatoren aan dat museum, H. J. Ófferhaus, commercieel directeur van de Diergaarde Blijdorp te Rotterdam, J. W. van Nouhuys, oud-ge- zaghebber der Gouvernementsmarine uit Rijswijk, mr. A. W. Schippers, alhier, G. M. Kam, directeur der firma gebr. Kam N. V. den Haag, C. M. de Wijs, alhier, H. A. Kluytenaar, alhier, en vele anderen, benevens een deputatie van het personeel der firma Wijnmalen en Hausmann. In den stoet kwam mede dr. A. Polak Daniëls, alhier. Allereerst heeft gesproken mr. M. Bur gerhout, oud-president van de bijbank der Ned. Bank te Rotterdam, die den over ledene herdacht als een veelzijdig man. Hij bezat een zeer scherp verstand en een scherp ontwikkelden technischen zin. In zijn werk kenmerkte hij zich door indus trieel begrip en een schranderen koop mansgeest. Wanneer zijn werk voorbij was, begonnen zijn studiën op allerlei gebied. Dan kon men hem meest in zijn werkplaats vinden. Het moet heel wat voor hem geweest zijn toen hij door ach teruitgang van krachten niet meer in zijn werkplaats kon arbeiden en was aange wezen op zijn werkkamer. Spr. herdacht hoe de overledene vele liefhebberijen be zat, hoe hij was een man van studie en experimenteeren. Als hij een zaak aan vatte op het gebied van wetenschap of kunst of techniek, begon hij met de stu die van alle mogelijke bronnen in bin nen- en buitenland, maakte zelf voor de kleinste onderdeden teekeningen. Alles wat hij deed was af. Hij werkte metho disch. Alles werd onmiddellijk in kaart gebracht. Zoo was het ook met zijn bibliotheek, die een sieraad was voor zijn werkkamer. Anderen van voorlichting te dienen en diensten te bewijzen was hem een lust. Vele deugden sierden hem. Hij was waarlijk een lichtend voorbeeld. Prof. dr. H. Boschma te Leiden zeide, dat hij maar weinig malen het voorrecht had gehad persoonlijk met den overledene in contact te komen. Spr. zeide groote bewondering te hebben voor het werk door den overledene gedaan in het be lang van de wetenschap. Zoo heeft hij gestreden tegen de dwaze mode van het zich opsieren met vogels. Daarbij behaal de hij een volkomen overwinning door het uitvaardigen van een invoerverbod voor paradijsvogels. Aldus zijn deze vogels voor de wetenschap bewaard geworden. Wanneer de sluiting van wetenschappelijke instituten dreigde door intrekking of ont houding van subsidies, heeft hij dat dik werf voorkomen. Spr. herdacht hoe de overledene een groote collectie exotische vlinders heeft bijeen gezameld en die be langeloos aan het Rijksmuseum van Nat. Historie heeft afgestaan, zoodat weten schappelijke onderzoekers hier prachtig materiaal vinden voor hun studiën. Spr. zeide, dat de overledene zich nimmer liet voorstaan op zijn arbeid, maar wilde hem hier een dankbare hulde daarvoor bren gen. Daarna heeft de beer H. M. Hagedoorn, beeldhouwer in den Haag, als vriend een woord van afscheid gesproken. Spr. her dacht den overledene als een man, die intens de vreugde van den arbeid genoot, maatschappelijke verhoudingen vielen I daarbij voor hem weg. Zijn lichamelijk lij den heeft hem zeer terneer gedrukt, maar zijn sterke geest heeft daarover gezege vierd. Voor de familie en vrienden is zijn heengaan een groot verlies, dat slechts door den tijd geheeld kan worden. Nadat de kist was gedaald, waarbij de organist het Largo van Handel speelde, heeft de zoon voor de groote belangstel ling dank gezegd. Op de „Koeweide” Men schrijft ons: Nu de Raad van ’s-Gravenhage het aangevraagde subsidie heeft toegestaan zal het jaarlijksche con cours hippique, uitgeschreven door de Vereeniging tot bevordering der Paarden fokkerij in Nederland, ook dit jaar door, gaan en wel op 24 en 25 Augustus. Dit zal dan het 38ste concours zijn, dat door genoemde vereeniging in Den Haag. Scheveningen gegeven wordt. De moeilijke tijden in aanmerking ge nomen zal het programma toch ongeveer dezelfde nummers bevatten als andere jaren, doch de te winnen prijzen zijn be scheidener. Het concours zal dit jaar niet gehou den worden op de zoogenaamde speel weide in het Westbroekpark, doch op het daarnaa. t gelegen terrein, de „Koeweide” genaamd. Dit terrein is zeker niet minder mooi dan het andere. De ervaringen, met de Nederlandsche kinderen in de Oostmark opgedaan, zijn, naar wij vernemen; bijna over de geheele lijn goed. De kinderen maken het uitstekend en de pleegouders zijn in het algemeen ook over hun gedrag tevreden. Het is natuurlijk, dat onder de ongeveer 7000 uitgezonden kinderen eenige gevallen van heimwee zijn voor gekomen. Iedereen, die zich zijn kin derjaren voor den geest kan halen, zal Ouders van dergelijke kinderen doen dan ook goed daar heel rustig op te reageeren en hun kroost1 aan te moedigen zich bij de nieuwe omgeving aan te passen. Het is te be treuren, dat 37 kinderen uit de Oost mark moesten worden teruggestuurd omdat zij zich slecht gedroegen. Zij waren ofwel onzindelijk, ofwel onge zeggelijk, ruw of oneerlijk. Dit aantal is echter klein vergeleken bij de vele andere kinderen, die ook hun gasthee- ren tot genoegen strekken. De correspondentie Nogmaals wordt er aan herinnerd, döt bieven aan de kinderen moeten worden verzonden in een enveloppe, waarop een horizontale streep is ge trokken. Boven de streep staat: „An die Kinderaktion Niederlande-Ostmark, Kneuterdijk 20, den Haag”. Onder de streep komt de naam van het kind, de naam van den gastheer, het straat nummer en de plaatsnaam. De brief wordt als binnenlandsche brief gefran keerd. Hij is in twee dagen ter plaatse. Indien er ouders zijn, die vinden dat de kinderen te weinig terugschrijven, kunnen zij bij de genoemde Kinder aktion hulp vinden. Aan de pleeg ouders wordt dan verzocht de kinderen te animeeren meer te schrijven. Het is onnoodig levensmiddelenpak ketten te zenden. De kinderen hebben heusch genoeg. Dergelijke pakketten mogen dan ook niet meer verzonden worden. Eens in de veertien dagen kunnen de ouders bij wijze van harte lijkheid een pakje van ten hoogste één pond sturen, via hetzelfde adres: Kneu terdijk 20. HET „CONCOURS D’ELEGANCE” 1940 Nu de inschrijvingen zijn gesloten voor het „Concours d’Elégance” en „Concours Costumé”, voor dames begeleidend één of meer honden en het „Concours de Jeu- nesse Costumé” voor meisjes en jongens begeleidend één of twee honden, blijkt, dat het getal inschrijvingen de verwach tingen verre heeft overtroffen. Niettegen staande de moeilijke tijden zijn er meer inschrijvingen geboekt dan het vorige jaar! In het concours voor kinderen is de oudste mededingster 15 jaar en de jong ste nauwelijks 5 jaar! Het concours vangt aan om halt drie, bij gunstig weder op het terras van het Kurhaus dat hiervoor speciaal wordt ingericht bij eventueel minder gunstig weer in de groote Kurzaal. De baten worden, zooals men weet, afge dragen aan het Nederlandsche Roode Kruis. s

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 7