VOOR DEN PUZZELAAR VROU WËNHOEKjËl GEMENGD NIEUWS I HAAGSCHE COURANT VAN ZATERDAG 17 AUGUSTUS 1940 DERDE BLAD, PAGINA Richtlijnen EEN ZONDERLINGE VONDST PRIJSOPDRIJVING GECOMBINEERDE VERGADE RINGEN A.R. EN C.H. EE NNIEUWE STICHTING: „STEUN- VERLEENING BIJ VERBROKEN CON TACT MET DE OVERZEESCHE GEWESTEN” ERGERLIJK GEVAL VAN VER LATING VAN KINDEREN MISBRUIK VAN BENZINE- VERGUNNINGEN DE HULP- EN STEUNVERLEENING AAN INDISCHE MENSCHEN CREMATIE M. J. CORNELIUS Rijksinspectie voor de lucht bescherming stelt ze op BIJZONDERE BIJEENKOMSTEN -- 'j' STAND DER BEVOLKING gesmeerd behoeft te worden* Honing is een belangrijke zoet stof in dezen tijd Predikbeurten uur 2/ 56 33 y<s> recht. haven in die Verticaal Bruine Moeder stuurde haar 10 kinderen Leidster; een 1 kwetsen 2 edelsteen 3 drank 4 meisjesnaam 5 meisjesnaam 7 naar beneden gaan 8 staat (Fr.) 9 groote toeloop 10 gekend wordende 12 vrucht 13 bestaan DE BADEN Bij de Maatschappij Zeebad Schevenin- gen werden gisteren 870 baden genomen, bij het Volkszeebad 1881, bij het gemeen telijk Volkszeebad Kijkduin 357 en bij het zwembad Zuiderpark 4495 baden. De temperatuur van het water te Sche- veningen was heden 64 graden, en in het Zuiderparkbad 66 graden. HEERENSTRAAT VOOR VERKEER AFGESLOTEN. Morgen herdenkt de heer H. A. M. v. d. Ven, calculator der firma Pan der, dat hü 50 jaar geleden by deze firma in dienst trad. Voor het aanbrengen van lichtsluizen en verdere afsluitingen voor groote winkels, café’s, openbare gebouwen e.d. de gedachte »>Oost en 1 »*M»»<*%%WW%'I.W%^*»W»X%*%%»^*»*%WW**W*%***»'kW'K*%*******^ in den winkel. Hierbij kwam vast te staan, dat ook deze dame zich in het bezit gesteld had van kruidenierswa ren, welke haar tegen abnormaal hoo. ge prijzen waren aangeboden. De poli tie hield twee personen aan, den kap. per en diens neef. De voorraad, welke in beslag genomen werd, was niet zoo groot en leek eerder op een hamster, voorraad, welke uitverkocht werd, dan op een hoeveelheid goederen uit den kettinghandel. De beide gearres teerden hebben zich echter schuldig gemaakt aan niet toelaatbare hande. lingen. Zoo hebben zij een pond koffie, dat in den winkel 65 cent kost, afge. leverd tegen 1.70, de slaolie bracht inplaats van de normale 65 centen 1.10 op. Zij zullen zich hierover te- genover den officier van justitie moe ten verantwoorden. Horizontaal 1 gelddoos 3 voegwoord 6 bloedkanaal 10 horde 11 noodlot 13 tijdelijk geven 14 geruwde stof 16 lichaamsdeel 17 vogel 18 beetje 19 strikjesnoer 21 oogenblik 23 watertje in Friesland 24 voegwoord 25 veer 26 appelsoort 28 ligplaats voor schepen 29 ronde toren 30 vragend voorn, woord 32 versierings motief 38 burcht 44 meerv. van 6 horizon taal 47 doorgang 48 ambtskleeding 49 techn. titel 50 waterstand 52 schouwburgplaats 53 op (Fr.) 54 tijdperk 55 oude lengtemaat 57 onbep. voorn, woord 58 dorp op Walcheren 60 een glas 62 inlandsche peulvrucht 63 slede-rijden. 64 een weg 65 Engelsche Arabië 66 lor Heerenstraat, 1 uur Groot aantal motorrijtuigen in beslag genomen Nog steeds wordt misbruik gemaakt van de uitgereikte vergunningen tot het verbruiken van benzine. Zooals men weet, loopt men kans, dat niet al leen de vergunning, doch ook het be trokken motorrijtuig in beslag wordt genomen. De Haagsche politie heeft ge durende de laatste weken nauwlettend toegezien dat de auto’s en motorrijtui gen alleen voor dat doel worden gebe zigd, waarvoor een vergunning is ver leend. In totaal zijn in deze weken 31 motorrijtuigen in beslag genomen. Briefje in een flesch Woensdagavond zag de brugwachter van de Vechtbrug te Nieuwersluis een flesch in de Vecht drijven. Hij schonk er eerst geen aandacht aan, doch even later ontdekte de brugwachter, dat er zich een wit papiertje in de flesch bevond. Hij haalde de flesch uit het water en las op het papiertje: „Help, ontvoerd”. De brugwachter stelde terstond de poli tie op de hoogte, aldus de „Crt.”. Bij opening bleek, dat de flesch een klein wit velletje uit een bloc-note bevatte, waarop met potlood stond geschreven: „Help, ontvoerd”. En verder: „Kom naar Loosdrechtsche plassen. Réné Beu ken (Dit kan ook gelezen worden als Benken of Berken) Huib Delvos”. De flesch met inhoud werd ter hand gesteld aan de rijks-rivierpolitie. Niemand weet wie de beide personen zijn en evenmin of zij ooit hebben be staan. Op de Loosdrechtsche, Loener- veensche, Breukelerveensche en Korten- hoefsche plassen heeft men met een politieboot gezocht, doch niets gevonden. Men denkt aan een kwajongensstreek, doch zeker is de politie daarvan niet. Daarom verzoekt de brigade-comman dant van de rivierpolitie te Loenen aan de Vecht hun, die inlichtingen kunnen geven omtrent bovenstaand geval, zich ten spoedigste tot hem te wenden. Moch ten er personen worden vermist, die den naam dragen van Réné Beuken, Benken of Berken en Huib Delvos, dan wordt men verzocht dit telefonisch mede te deelen aan genoemden commandant, tel. 11, Loenen aan de Vecht. In grooten eenvoud heeft gistermiddag in het crematorium op Westerveld te Vel- sen de crematie plaats gehad van het stof felijk overschot van den heer M. J. Corne lius, oud-resident van West-Priangan, op 55-jarigen leeftijd alhier overleden. Aanwezig waren de heeren A. H. Moren, oud-resident van Soerabaja, J. J. M. A. Popelier, oud-resident van Pekalongan, F A. C. Halkema. oud-resident van Oost-Pri- angan, E. A. Bannink, G. C. Barth, C. H. J.'van Loo, A. Vincent, e.a. Gesproken heeft ds. E. L. Nauta, oud- legerpredikant, te Leiden, die zeide in den korten tijd sedert hun kennismaking, den overledene als mensch zeer te hebben lee- reh waardeeren Daarom was spr erkente lijk, dat hij een enkel woord mocht spre ken De ontslapene heeft smartelijk moe ten lijden, maar spr. was altijd getroffen door het fijngevoelige in hem, zoodat hij gezonde menschen vaak beschaamd maak te. Hij heeft het leven aanvaard, en niet losgelaten, ondanks strijd en zwak weer standsvermogen. Deze mensch heeft veel gedacht en ten slotte'zijn z’n gedachten opwaarts gegaan. Een zwager dankte voor de belangstel ling. Gebraden appelen met honing Benoodigdheden: 8 zure appelen, VS ons honing, 1 dl. water, 2 theelepels kaneel, 1 lepel boter. Bereiding: De appelen wasschen, boren en in een vuurvasten schotel schikken. De holten van de appelen vullen met den honing, waardoor men naar verkiezing de kaneel mengt. Op eiken appel een klein stukje boter leggen, en in den schotel het water schenken. Deze in den oven of op een zacht vuur zetten tot de appelen gaar zijn. Ze voor het opdienen met het stroperige sausje bedruipen. Ee# steenen schotel kan niet op een gas vlam gezet worden, wel een geëmail leerde. Men legt er een deksel op» wat in den oven niet noodig is. Noorderkern Bilderdijklaan, 9.30 uur ds. W S. Pontier, 5 uur ds. P. K. Keyzer. Vereeniging van Vrijz. Godsd., gebouw Fransche gem., 10.30 uur dr. J. C. A. Fetter. Leidschendam. Ned. Herv. kerk, 10 uur en 5 uur ds. Vérmet. Geref. kerk, 10 uur en 5 uur ds. Bou- kema. Spirit. Ethische Stichting, Prinsessegracht 23, 10.30 uur wijdingsdienst. Spr. de heer A. Muis, van Rotterdam. Helderz. waarn. door mevr. J. Logjes-Bodinck- huizen. Onder). Vereen. Psychisch Leven. Huize Bethel, Spui 166; 10.30 uur wijdings dienst. Spr. mevr. Melczarek Timmer mans. 19 Augustus 8 uur openbare seance. 21 Augustus 8 uur psych, seance Zet gulden voor een pond thee Er zijn nu eenmaal menschen, door de distributie-maatregelen minder krijgen dan zij verlangen en er zijn he laas ook menschen, die trachten, hier van op schandelijke wijze misbruik te maken door de goederen, die verlangd worden, tegen fantastisch hooge prijzen te leveren. Zoo heeft de Amsterdamsche politie kort geleden een man aangehouden, die er van beschuldigd wordt, thee verkocht te hebben voor niet minder dan zes gulden per pond. Deze man zal zich voor den officier van justitie voor deze handelwijze moeten verantwoor den. Een winkelier in Zuid heeft zich eveneens schuldig gemaakt aan prijs opdrijving. Deze had van de blikken soep, waarvoor de winkelprijs 23 cent bedroeg, het prijsje afgehaald en deze artikelen voor 30 cent verkocht. Dat een dergelijk optreden niet toelaatbaar is, spreekt vanzelf. Er zijn echter nog altijd kooplustigen, die het opdrijven van prijzen in zooverre aanmoedigen, dat zij zich bereid verklaren, abnor male prijzen te betalen. Zij maken zich eveneens schuldig aan een straf baar feit. Voorts hesft de Amsterdamsche po litie in de Potgieterstraat twee perso nen gearresteerd, die zich hebben schuldig gemaakt aan het verkoopen van kruidenierswaren boven den nor malen winkeliersprys. Reeds eenigen tijd had de politie het oog op een kapperswinkel, met het vermoeden, dat daar iets onrechtmatigs geschied de. Toen een dame deze zaak verliet, werd zij aangesproken door twee re chercheurs, die haar nader aan den tand voelden over haar aanwezigheid In het Gebouw voor K. en W. Het ligt in het voornemen om Door rijks- en gemeente- politie is te Amersfoort bij een aantal Spakenburgsche en Bunschoter visch- venters een groote partij ondermaat- sche paling, waarmede in die gemeente werd gevent, in beslag genomen. Tegen de venters is proces-verbaal op gemaakt. De paling is ter beschikking gesteld van een liefdadige instelling. Gisteravond laat is brand ontstaan in de woning van den landbou wer J. Boesveld, te Hall, gemeente Brum- men. De bewoners, die reeds ter ruste waren gegaan, konden zich met moeite in veiligheid stellen. Het geheele perceel werd door het vuur vernield. Vier varkens kwa men in de vlammen om. De landbouwer had zijn huis en inboedel slechts laag ver zekerd. de straat op Een weduwe in de Jan Steenstraat heeft gisteren haar 10 kinderen, in den leeftyd van een half tot 15 jaar, de straat opgestuurd en is er zelf van door gegaan met een gehuwden man. Vooraf had zij den inboedel van de woning verkocht. In den loop van den dag trof de politie de kinderen zwer vend in de binnenstad en op Scheve- ningen aan. Het oudste meisje liep in de binnenstad met de zuigeling van 6 maanden op den arm. In Scheveningen trokken enkelen van het gezin langs de hotels en bedelden om eten. Toen het tiental in gijn geheel was opge spoord heeft de Kinderpolitie dë kin deren ondergebracht in de Anna-stich- ting en onder de hoede van den Voog dijraad gesteld. De moeder is nog niet terecht; haar opsporing en voorgeleiding is verzocht. Ter zake van overtreding van art. 255 W.v.S. is tegen haar pro ces verbaal opgemaakt. VOORGEVELROOILIJN Het Raadsbesluit van 8 Juli 1940, in zake vaststelling van een voorgevelrooi- lijn aan de Noordoostzijde van den Rijs- wijkscheweg nabij de viaduct over dien weg, is goedgekeurd door de Ged. Staten van Zuid-Rolland. UITBREIDINGSPLANNEN Op de Gemeentesecretarie afdeeling S. en B. (kamer no. 32) zal van 20 Augustus tot en met 2 September 1940, iederen werkdag van 9 tot 12 uur en van half 2 tot 5 uur Cs Zaterdags van 9 uur tot 12.30 uur), voor een ieder ter inzage liggen het bij Raadsbesluit van 12 Augustus 1940 vastgestelde plan tot herziening van het plan van uitbreiding Laakwijk, voor zoo ver betreft de terreinen, op dat herzie- ningsplan door een streep-kruis lijn be grensd en gelegen ter weerszijden van de Jan Wapstraat, in één kaart, een toelich tende beschrijving en bijbehoorende be- bouwingsvoorschriften als bedoeld in ar tikel 39 der Woningwet. Voorts zal gedurende dien tijd ter inzage liggen het bij Raadsbesluit van 12 Augus tus 1940 vastgestelde plan tot herziening van het plan van uitbreiding Moerweg, voor zoover betreft de gronden, gelegen tusschen het Zuiderpark, den Moerweg, den Erasmusweg, en de Joannes Vollen- hovelaan (plan-Moerweg III), in 2 kaarten, een toelichtende beschrijving en bijbehoo rende bebouwingsvoorschriften als bedoeld in artikel 39 der Wjoningwet LUTINE-PALACE Het theater der prominenten brengt met ingang van a.s. Maandag de vierde en laatste revue van het seizoen. De r_-vue is getiteld „Alles O.K.”, en brengt nieuwe en origineele- nummers op het gebied der kleinkunst. Kruidkoek met honing Benoodigdheden: 250 gr. btoem, 250 gr. honing, plm. 1 dL melk, 3 theelepels kaneel, 1 theelepel nagel- gruis, theelepel peper theelepel zout, 2 theelepels bakpoeder. Bereiding: De bloem met de krui den en het bakpoeder zeven. Daarna aanmengen met den honing en zooveel melk tot het deeg dezelfde dikte heeft als cakedeeg. Alles overdoen in een cakevorm en den koek 1 1% uur in een matig warmen oven gaar bakken. Uit den vorm nemen en uit laten dampen. op Zaterdag 7 September a.s. een tweetal vergaderingen te houden, die zullen uitgaan van de besturen der A.R. en C.-H. Kamerkringen te ’s Gravenhage. De samenkomsten zullen plaats vin den om half twee en vier uur in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschap pen aan den Zwarteweg alhier. Als sprekers zullen optredenprof, dr. J. R. Slotemaker de Bruine en dr. H. Colijn. Een avontuurlijk joch Een jongetje van drie a vier jaar uit Winschoten was er dezer dagen in ge slaagd, in een trein te komen, dienaar Nieuweschans ging. Daar werd het door de Duitsche militairen in een coupé aangetroffen. Het kind wist al leen te vertellen, dat het Jopie heette. De politie uit verschillende plaatsen in den omtrek werd gbtoaarschuwd. In den loop van dien middag kwam uit Winschoten bericht, dat het kind daar woonde. Het werd onder geleide van een dame, die .ook naar Winschoten moest, naar huis gebracht, waar het door den gelukkigen vader in ontvangst werd genomen. Blijkens de maandcijfers van het Statistisch Bureau der Gemeente, be stond het aantal inwoners van den Haag op 1 Mei j.l. uit 234.336 man nen en 269.704 vrouwen, totaal 504.040. Op 1 Maart j.l. bedroeg het totaal aantal inwoners 504.388 en op 1 April j.l. 504.073. Het aantal inwoners ver minderde dus in twee maanden met 348. 15 boom 16 wreedaard 20 plekje t 22 ontkenning 25 schrijfmateriaal 27 voorzetsel 28 deel van een schip 29 meisjesnaam 31 lijst van de macht 33 soldatenkost 34 rivier in Frankrijk 35 denkbeeld 36 tijdperk 37 stoomschip 39 Amsterd. peil 40 muzieknoot 41 beteugelen 42 heviger 43 voedsel 45 edelsteen 46 onwaardige handeling 49 stad in N.-Brabant 51 rand 54 vulkaan 56 achting 59 duivénhok 61 onbep. voorn, woord Op Dinsdag j.l. des voor mid dags 11 uur heeft in de Wagenstraat hoek Nieuwe Molstraat alhier, een aanrijding plaats gehad tusschen een wielrijdster en een driewielig transportrijwiel., De be stuurder van het transportrijwiel is door gereden. In verband met het feit, dat de wiel rijdster lichamelijk letsel bekwam, ver zoekt de commissaris van politie, van den justitieelen dienst C, Javastraat 18 den bestuurder van het driewielig transport rijwiel, en eventueele getuigen voor het geven van inlichtingen aan genoemde dienst te vervoegen. D e 40-j arige L. M. uit de Netscherstraat kreeg gisteren op het ter rein van het Openbaar Slachthuis een trap van ’n veulen. Dientengevolge brak hij ëen linkerenkel en moest door den Geneesk. Dienst naar het R.-K. zie kenhuis aan het Westeinde worden ge bracht, waar hij is opgenomen. Ten nadeele van een bewo- ner van dé Hulshorststraat en van een bewoner van de Potchefstraat zijn giste ren op het marktterrein portemonnaies gerold, inhoudende resp. 4.50 en 45. Iedereen verduistert, d.w.z. hij tracht te voorkomen, dat uit zijn woning na zonsondergang licht straalt. Dat het een moeilijk pro bleem is wordt wel duidelijk bewe zen door het feit, dat men nog steeds door de kieren lichtstrepen ziet. Van den winter, wanneer het reeds in den namiddag donker zal zijn, wordt dit vraagstuk nog veel moeilijker. Immers dan wordt er nog gewerkt in de meeste fabrieken. De winkels en magazijnen met hun groote étala ges en talrijke ramen zijn dan nog eenige uren voor het publiek toegan kelijk. Men hoeft slechts een korte wandeling deór de binnenstad te ma ken om te zien, dat vooral de groote zaken, „een ruit, al ruit” zijn. Bo vendien heeft men nog de toegangen, die, indien binnen licht brandt, veel licht doorlaten als er geen lichtslui zen zijn. Men kan dit thans reeds zién aan de verscheidene café’s en restaurants. Smeerseltje voor de boterham Benoodigd: 4 eetlepels honing, 3 eetlepels gemalen noten (hazelnoten» walnoten, amandelen). Den honing vloeibaar maken doof het potje in warm water te zette» De gemalen noten er door mengen en dit gebruiken als belegging van de boterham, die nu niet met boter Honing behoort tot de vanouds be kende zoetmiddelen en kan in sommige gevallen heel goed de sui ker vervangen. Bovendien is honing een natuurproduct, zoodat hij nog al lerlei voedende stoffen bevat, die de sterk gezuiverde suiker mist en is ook zeer licht verteerbaar. Wil men zeker zijn, goeden Nederlandschen ho ning te koopen, dan moet men letten op het „honingmerk” dat op de pot ten door middel van een strook papier aangebracht is. Is de honing wat versuikerd, dan krijgt men dezen weer goed vloeibaar, door den pot ’n tijdje in warm water te zetten. Hieronder volgen eenige recepten, waarin ho ning verwerkt is. Hierbij is rekening gehouden met de geringe hoeveelhe den bloem, die thans verkrijgbaar zijn. Men maakt op deze wijze een niet dure en toch heerlijke versnape ring of bropdbelegging, waarbij geen slaolie noodig is! De Rijksinspectie voor de lucht bescherming, die ook op het gebied van de verduistering thans regelend optreedt, onderzoekt, naar wij ver nemen, de voorwaarden voor een doel treffende lichtafscherming in soortge lijke groote gebouwen. Mettertijd zul len deze voorschriften, die te be schouwen zijn als een soort handleiding verschijnen en zal daardoor gemakke lijker bereikt kunnen worden, dat er na zonsondergang geen licht meer straalt uit deze gebouwen. West” maandelijks een bijdrage van 5 zou kunnen afstaan (en dat bedrag moet dan in feite als een voorschot beschouw worden, omdat ook de steun als regel in den vorm van een voorschot wordt verleend), dan zou aan de steunactie, zooals zij thans geschiedt, het voortbestaan verzekerd zijn. De aanvragen om hulp en steun zoomede om voorlichting blijven nog dagelijks op het bureau van de Ver- eeniging „Oost en West” binnenkomen. Daarbij blijkt, zooals reeds verwacht werd, dat tengevolge van het nog steeds verbroken contact met Indië thans ook beter gesitueerden in moei lijkheden geraken, omdat eertijds uit Indië of het buitenland regelmatig binnenkomende baten e.d. niet meer worden ontvangen. Getracht wordt, lezen wij in het 1 orgaan der vereeniging om deze gedupeerden zooveel mogelijk met medewerking van de bankinstellingen e.d. door de moeilijkheden heen te brengen, terwijl in enkele gevallen ook hulp kon worden geboden, doordat de vereeniging zich garant kon stellen i tegenover schuldeischers voor het t.g.t. voldoen van de aangegane ver plichtingen zoodra het contact her- steld is. Enkele schuldeischers, o.a. een hy- potheekbank, bleken onder deze ga- rantie genegen om bijvoorbeeld uitstel te verleenen voor de betaling van ren te en aflossing op hypotheken, totdat het contact met Indië weer tot stand gekomen zal zijn. Ook deze hulpverleening, waaraan geen dadelijke financieele consequen ties verbonden zijn, bevat voor meer deren een belangrijke en zeer welko me steun; vanzelfsprekend wordt deze garantie slechts dan gegeven in dien het onderzoek heeft aangetoond, dat het geval als zoodanig volkomen bona fide is. Ook komen thans meer aanvragen binnen van hen, die weliswaar buiten onze Overzeesche Gewesten werk zaam zijn of waren, doch die verbon den zijn aan ondernemingen in die overveesche gebiedsdeelen; als regel betreft dit gevallen, welke niet een voudig tot oplossing zyn te brengen. Daarnaast is ook gebleken, dat er veel geld noodig is en noodig blijft, juist omdat in vele gevallen maande lijks een zeker bedrag moet worden uitgekeerd, teneinde het betrokken ge zin onder de eenvoudigste levensom standigheden zijn bestaan te verzeke ren. In verband hiermede is dan ook in behandeling het tot stand brengen van een Stichting „Steunverleening bij verbroken contact met de Overzee sche Gewesten”, waaromtrent thans echter nog geen bijzonderheden kun nen medegedeeld worden. In afwachting hieiwan bly'ven wij, aldus het bestuur, onze leden en lezers dan ook krachtig opwekken om voor zoover mogelyk te blyven steunen en dan by voorkeur met een maandelijk- gche bijdrage. Indien, om te bepalen, elk lid van Ned. Protest bond, Pulchri Studio, Lange Voorhout 15, 10.30 uur ds. J. L. de Wolf, van Enschede. Remonstr. Geref. gemeente, 10.30 uur mej. ds. E. B. A. Poortman, van Lochem. Doopsgez. gem., 10.30 uur ds. W. F. Gol- terman, van Amersfoort. Luth. gem., 10.30 uur ds. D. Drijver. Vereen. „Maarten Luther”, Luther- kapel, Haverschmidtstraat 57, 10.30 uur ds. W. Spliethoff, van Haarlem. Waalsche kerk, 10.30 uur dr. Th. A. Eck man. Duitsche kerk, 10.30 uur pfarrer Fischer, van Amsterdam. First Church of Christ. Scientist, An dries Bickerweg 1, Holl. 9.45 v.m. Eng. 11.15. Onderwerp: „Ziel”. Gulden tekst: Ps. 6616. Duinoordkerk, 10 uur dr. J. Riemens, van Leiden, 10 uur jeugdkerk, ds. J. J. van de Wall. Nassau jeugddienst, Duinzichtkapel, van Hogenhoucklaan, 10.30 uur de heer A. E. dé Vries theol. cand. Vrijz. Hervormden, Beeklaan, hoek Houtrustweg, 10.30 uur ds. J. P. C. Polder vaart, van Naarden. Vrijz. Hervormden, 3e van den Bosch- straat, 10.30 uur ds. J. F. Kruyt, van Zwolle. Vrijz. Chr. Jongerenkerk, (15 j. en ouder), Bondshuis Houtrustweg 3, 10.30 uur ds. A. Trouw. Stads-Evangelisatie, Geref. Kerk-Oost, lokaal Hannemanstraat, 7 uur samen komst. Spr. de heer Jac. Bronsveld. Stads-Evangelisatie, Geref. Kerk-West, lokalen N. Zuiderkerk, Kockstraat 134, 8 uur samenkomst. Spr. de heer R. Post- ma. Onderwerp: Paulus in Filippi (Hand. 16 934) m.m. van een gem. zangkoor. Geref. kerk in hersteld kerkverband, clubhuis van Speykstraat 153, 10.15 uur ds. Hasper. Chr. Geref. gem., Eben Haëzerkerk, Snoekstraat, 10 uur en 5.30 uur de heer P. M. Jonker, theol. cand. Jerusalemkerk, Pomonaplein, 10 uur en 5.30 uur prof. L. H. v. d. Meiden, van Apeldoorn. Beatrix- school, Linnaeusstraat, 10 uur en 5.30 uur ds. I. v. d. Knijff, van de Krim. Geref. Gem., Oude Boomgaardstraat 43, 10 uur en 4.30 uur ds. Honkoop. Oud Geref. gem., Wess 10 uur en 5.30 uur leesdiensi. Vergadering der geloovigen, Rozenburg straat 7, 10 uur samenkomst. Geb. de Ruyterstraat 67, 10 uur en 6 uur ds. J. P. Paauwe. Dunne Bierkade 16, 10 uur eeredienst, 6 uur Prediking des Woords. Vre Evang. gem., Zuid-West Buitensin gel 112114, 10 uur en 5.30 uur ds. Vas- seur. Evangelisatie „Nazareth’’, Fagelstraat 22, 10.15 uur heillgingsdienst en 7 uur ver lossingssamenkomst. Christen-gemeenschap, Assendelftstraat 18, 10.15 uur heiligingssamenkomst en 6 uur Evangelieverkondiging, de heeren J H. Staalman, van Huizen en T. van Essen, van Leiden, Christen-gemeenschap, Bew. t. Rel. Ver nieuwing, Groot Hertoginnelaan 4, 10 uur Menschenwijdingsddienst. Christ, gem. Eliëzer; Beeklaan 296, 10 uur en 7 uur prediking. Pinkstergemeente „Maranatha”, geb. Trompstraat 25, 10.15 uur en 8 uur samen komst. Baptisten-gemeente, kerklokaal van Dijckstraat 149, 10 uur en 5.30 uur predi king ds. J. B. de Neef, 8 uur jongelieden- saménkomst. Oud Baptisten gem., Zuid-West Buiten singel 39, 10.30 uur en 6 uur prediking, ds. B. Fabrie. Oud Baptiste-gemeente Boylestraat 51, 10.30 uur en 7 uur prediking. Zevende Dags-Baptisten-gemeente, lo kaal C.J.M V., Heelsumstraat 159, Zater dag (Sabbat), 10-30 uur v.m. ds. P. Tae- kema. Kerkgenootschap der Zevende Dags-Ad- ventisten, kerkzaal „Maranatha”, Lange Beestenmarkt 102, Sabbatmorgen 10 uur Bijbelstudie, 11 uur predicatie (verschil lende sprekers) Gemeenschap der Zevende Dags Adven tisten, gebouw Aurora, Assendelftstraat 18. Eiken Sabbatmorgen 10.30 uur samen komst. Zevende Dags Adventisten, geb. „Fila- delfia”, de Ruyterstraat 90. Eiken Zater dag (Sabbat), 11 uur prediking. Verschil lende sprekers. Hërsteld Apostolische Zendinggemeente (Stam Juda), Willemstraat 69, dienst 10 uur en 6 uur. Leger des Heils, Prinsegracht 57, 10 uur heiligingssamenkomst, 7.30 u. verloseings- samenkomst. Leider: majoor Jac. Smael. Korte Molenstraat 23, 10 uur heiligings samenkomst, 7.30 uur verlossingssamen- komst. Leidster :kapiteine J.' Hemmink. Fisherstraat 78, 10 uur heiligingssamen komst, 7.30 uur verlossingssamenkomst. Leidster: kapiteine F. Staüdt. Jacob Catsstraat 240, 10 uur heiligings samenkomst, 7.30 uur verlossingssamen- komst. Leidster: kapiteine C. Eschauezier. Linnaeusstraat 205-207, 10 u. heiligings samenkomst, 7.30 uur verlossingssamen komst. Leidster: kapiteine A. Prost. Hemsterhuisstraat 176a, 10 uur heili gingssamenkomst, 7.30 uur verlossingssa menkomst. Leider: brigadier M. Scherer. Vrije Katholieke kerk, St. Albaankerk, Rletzangerlaan 2a, 10.30 uur Gez. H. Mis. Oud-Katholieke Kerk, Juffrouw Idastr. no. 7, H. Dienst, 10 uur. Scheveningen. Nieuwe Badkapel, 10.30 uur ds. Even- huis, 6 uur ds. J. C. Koningsberger, van Amsterdam (jeugddienst) Geref. gem., N. Laantjes 120, 7 uur ds. Honkoop. Öud-Geref. gem., Westduinweg, 10 u. en 6 u. ds. B. Hennephof. Ned. Herv. vereen., Menninckstraat 41, 10 uur en 6 uur de heer Schoonderbeek, van Ede. Nieuw Hersteld Apost. Zendinggemeen te, Visscher shaven straat 77, samenkomst 10.15 uur. Leger des Heils, Wassenaarschestraat 2c, 10 uur heiligingssamenkomst, 7.30 uur verlossingssamenkomst. Leidster: adju- dante E. Kickhefer. Loosduinen. Stichtingskerk Bloemendaal, 10 uur en 2.30 uur ds. Boswijk. Geref. Kerk (dorp) 10 uur ds. J. Sme- lik, 5 uur cand. G. van Doornik, v. Delft. Leyenburg, 9 en 11 uur cand. G. v. Door nik, 5 uur ds. J. Smelik. Vereen, van Vrijz. Godsd. Herv., 10.30 uur ds. W. P. ten Bruggenkate, van Oos- terlittens (Fr.). Wassenaar. Ned. Herv. kerk, (Schoolstraat), 10 uur ds. P. Bootsma, 5.30 uur dr. R. B. Even- huis, van Scheveningen. Kievitkerk, 10.05 uur ds. G. C. v. Nif- trik, van Rijnsburg. Ned. Protestantenbond, 10.35 uur mej. da H. Meyer, van Utrecht, Rijswijk. Ned. Herv. kerk, 10 uur ds. v. d. Veen en 6 uur ds. J. v. d. Wiel. Geb. Chr. Belangen, Oranjelaan 26, 10 uur ds. J. v. d. Wiel. Voorburg. Ned. Herv. Kerk, 10 uur ds. IJ. Alkema uit Aalsmeer, 6 nam. ds. J. Roodenburg. Noorderkerk, Bilderdijklaan, 11 uur ds. J. Roodenburg. Geref. Kerk, L. v. Oostenburg, 10 uur ds. H. W. Engelker van Meppel, 5 uur ds. W. S. Pontier, van Maasdijk. Kapel Effatha, 10 uur ds. P. K. Key zer, 5 uur ds. H. W, Engelker, traat 49, Gekruide cake met honing Benoodigdheden: Vz pond bloem, Vz p. honing, 1 ons boter, 2 eieren,. 2 theelepels bakpoeder, theelepel kaneel, theelepel nagelgruis, een halve theelepel nootmuskaat, halve theelepel zout. Bereiding: De boter tot room roe ren, den honing er door werken, één voor één de eieren toevoegen. De bloem, die met de kruiden en het bakpoeder gezeefd is er doorroeren en het deeg overdoen in een met boter ingesmeerden cakevorm. De cake in een matig warmen oven in 1 1^4 uur gaar bakken, uit den vorm nemen en uit laten dampen. In een gesloten trommel kan deze cake eeni ge weken goed blijven.. '<9 36 6o 62 63

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 10