Te Werve-wisselbeker voor V. L. en v Louis Motké weg op nationaal kampioen den a ■l HAAGSCH* COURANT VAN MAANDAG 19 AUGUSTUS 1940 TWEEDE BLAD, PAGINA 3 &THLETIEK Na volkomen gelijken strijd met Trekvogels WIELRENNEN den van race Sagitta overheerscht bij de dames Kranige Amsterdammer -'i® - 4- - 'UU- - L De start voor de wegkampioenschappen van Aederland, welke te Zandvoort verreden werden. De nieuwelingen U i «WW iSaateiLam Lfe aihletiek wedstrijden qp de smUilbaan <41 *JL,e Muerue VUsendarp .wint de iuu nieteriPoiygoon) Guus Saes eerste der onafhankelijken, Henny Keyzer de beste amateur VernMsende zefe van -4.D.A. op de 10 x 100 meter dames JOZEPH BLANKENAAR WINT DEN TITEL w Osendarp eerste op de 100 meter Geslaagde course te Zandvoort De laatste acte Het verloop van de wedstrijden De beslissing De uitslagen 1 - Haarlem J. 4.16.6; 9.4; J. Houtman (Polygoon) om V. et C. 8.4; 2. M. uit- 100 m. dames. Ie F. in 1 Louis Motke. (Polygoon) nieuwelingen: 1 A Romein, DAMMEN een de Keyzer (Polygoon) 12.7; G. 1. H. Baum- H. L. de 2. en esde 'e ens 'ag Haar- 12.21$. Vole- AAC, 16.13.2; 3. Overdijk. AAC 16.15.8; 4. P. v’ Rijn, Trekvogels 16.25.1; 5. Koopmans, Haarlem 16.44.2; 6. Hogtingius, Haarlem 16.52.6. Speerwerpen: 1. N. B. Lutkeveld, APGS 56.49; 2. H. Steen, V. en L. 51.01; 3. J. Bakker, Trekv. 49.21; 4. Walters, Hellas 47.69; 5. G. de Haan, Hercules 44.19; 6. J. Wolvetang, AAC 43.77. 4 x 200 meter estafette: nummers verwerkt, waarin kampioen de Bruijn een mooi aantal punten voor V. en L. verzamelde door bijna vanzelf- 52.8; 3. A. 4x 100 leden): 1. alhier. 48.2 sec.; 3. Donar, alhier, 48.3 sec. Speerwerpen (nieuwelingen): 1. G. de Haan. Hercules. 42.27 m.; 2. G. Rinkel, Haarlem, 49.49 m.; 3. L. van Dam. Trek vogels. 40.24 m. Hoogspringen (nieuwelingen): 1. G. A. van Doorn. HPSV, 1.65 m.; 2. R. van Ürk. Meppel. 1.60 m.; 3. en 4. C. Veenstra, HPSV en J. Spaans. Trekvogels, 1.60 m. Verspringen (nieuwelingen): 1. J. van Schouten, AHC '28. 6.375 m.; 2. H Krij- bolder, 6.23 m.; 3. Chr. Hebers, AHC '28, 6.115 m. •n niet loslieten, ondanks het geweld, ondanks de vele kliometers. ondanks den hinderlijken wind, ondanks het tempo Een pluim verdienen evenzeer jongens als Joosen. Dietvorst en Reuter, die zich in de kopgroep kranig hebben geweerd Het was dezen dag wel duidelijk merk baar. dat het aantal verreden wedstrijden dit jaar niet bijster groot is geweest en dat vele renners zich niet aan een nor male training hebben kunnen onderwer pen. Gebrek aan kilometers was tegen de helft reeds van het gelaat van velen te lezen en niet minder van den rijstijl Geen wonder dus, dat het veld gestaag dunde en dat er van de 156 moedigen, die waren begonnen, maar weinigen de eind streep haalden. Daarbij kwam natuurlijk ook nog het feit, dat verscheidene ren ners met bandenpech hadden te kam pen en het karakter van den strijd was nu eenmaal zoo, dat wie tegenslag had. bijna geen kans meer had zijn achter stand in te loopen. Dat ondervond ook Overweel. die zich in den aanvang zóó had onderscheiden, dat hij een der meert serieuze kanspaarden geleek. Zijn tegen slag ontmoedigde hem gelukig niet; hij zette door, werd achtste aankomende en legde tenslotte toch nog beslag op de vierde plaats der profs. .Wi P.P., 2 min. 51 sec.; 2. C. Jonker, AHC '28, 2 min. 51.2 sec.; 3. M. Beckers, Hercules, 2 min. 53.6 sec. m. estafette (niet-K.N.A.U.- HPSV, 47.4 sec.; 2. Celebes, Nadat Zaterdag de wedstrijden waren gehouden, waarin uitsluitend de nieuwe lingen aan het woord waren geweest, zijn gisteren onder voor athletiek unie ke weersomstandigheden de nationale wedstrijden van het Clubhuis „Te Werve” en de „Trekvogels” voortgezet, met de kampen om den „C.D.A.”- en den „Te Werve”-wisselbeker. Reeds in de morgenuren, toen de dames gelegenheid hadden, haar kunnen te too- nen. was er aardige belangstelling, doch deze bereikte haar hoogtepunt in den middag, toen zeker ruim 3000 personen het fraaie sportveld in dichte rijen om zoomden. Onder de uitstekende leiding van den heer J. B. Wesseling en zijn bekwame staf van medewerkers hadden de wed strijden een prettig en vlot verloop. Er ■werd over het algemeen goede sport ver toond, doch bij de dameswedstrijden nam de ploeg van Sagitta uit Amsterdam vooral door toedoen van de nationale kampioene, Fanny Koen zoo’n over- heerschende plaats in, dat van span ning in den strijd om den „C.D.A.”.wis- selbeker geen sprake was. Sagitta won den beker met niet minder dan 62 pun ten, tegen A.D.A., de bekerhoudster van het vorig jaar met 29 punten. Laatst genoemde vereeniging zorgde echter voor de klinkende verrassing door het kam pioenschap 10 x 100 meter dames voor haar rekening te nemen, dank zij een schitterende prestatie van mej. Alie de Vries, die, in de laatste 100 m. niet al. leen een 15 m. achterstand op de loop ster van het toen leidende Sagitta wist in te halen, doch bovendien nog met ruim 2 m. verschil het eerst door de finish stoof. Dat was een mooi slot van de da mes. wed strijden. Na de pauze precies om 2 uur begon, na een welkomstwoord van den Unie-voorzitter, den heer van der Werff. de kamp van de heeren-athleten om den „Te Werve”.beker, die tot het laatst toe een spannend verloop zou hebben. Er werd op alle nummers met veel animo gekampt doch jammer genoeg bracht juist het groote nummer de 100 meter, een teleurstelling, doordat Nota, de na tionale kampioen, op geneeskundig advies, niet startte wegens een lichte knie.bles- sure. terwijl mede enkele andere goede 100 meter-loopers. zooal-s v. Osta en Ber ger. op het appèl ontbraken. Dientenge volge had Osendarp geen moeite om dit nummer voor de 'Trekvogels in de wacht te sleepen. Hij won onbedreigd in den voor hem matigen tijd van 11 sec. Heinz Baumgarten ondervond, o.m. door afwezigheid van Bouman van A.A.C., eveneens weinig tegenstand op de 400 m.. welk nummer de Nederlandsche kam pioen met 49.6 sec. op zijn naam bracht. De 1500 meter leverde een fraaie zege op voor de Roode van „Haarlem”, die aanvankelijk flink strijd moest leveren tegen de Bruin van de Trekvogels. In de laatste ronde spurtte de Haarlem-man echter keurig weg en won, met flinken voorsprong op de Bruin, in 4 min. 9.9 sec. Een interessante strijd bracht de 5000 m. voort, waarin aanvankelijk v. Rijn en de Groot van de Trekvogels het tempo aangaven. In de 4e ronde kwam Walther, de nationale kampioen, naar voren. Te zamen met van Rijn. Bruin en Overdijk van A.A.C., (de Groot was afgezakt) nam dit viertal, dicht bijeen, een ruimen voor sprong op de andere deelnemers. Tot de laatste ronde bleef de uitslag onzeker, doch toen toonde Walther op duidelijke wijze, zijn nationalen titel waardig te zijn en zegevierde, na een keurige eind spurt, onbedreigd. Bruin en Overdijk wa ren goede 2e en 3e. terwijl van Rijn zich met de 4e plaats moest vergenoegen. Eveneens een mooi nummer was de 4 x 200 m. estafette, waarin de TrekvogeL ploeg. met corypheën als Osendarp en Baumgarten, een feilen strijd moest leve ren met A.A.C.. Amsterdam. Een geringe voorsprong van de Trekvogels ging in de 3e 200, m. bijna te niet, doch Baum. prachtig in den 30 3 sec. winnen. Intusschen waren de verschillende veld- m.; G. Swagerman, Bosch v. d. Berg Palm, ADA 9.41 m. Hoogspringen dames: 1. F. Koen, Sa gitta. 1.60 m.: 2. H. v. Balen Blanken, Sagitta 1.55 m.: 3. J. Schrijvere, Athleta 1.45 m.; 4. T. Burger, Sagitta 1.40 m.; 5. S. v. Hoogen. ADA 1.40 m.; 6. A. Weber, Athleta 1.40 m. Eindstand CDA wisselbeker: 1. Sagitta 62 p.; 2. ADA 29 p.; 3. Athleta 21 p.: 4. Hollandia 14 p_: 5. Volew. 12 p.; 6. UDA 6 P sprekend de nummers kogelstooten en discuswerpen te winnen. Houtman zege vierde bij het hoogspringen met een sprong van 1 m. 85. terwijl hij ook eer ste werd bij het verspringen, waarbij hij de fraaie prestatie leverde, om met een sprong van 7 m. 26 op 11 c.m. het Ned. record te benaderen. Het speerwerpen nam de Nederlandsche kampioen Lutke veld voor zijn rekening met een worp van ruim 56 m. De snelheid en de wind begonnen nu zoo langzamerhand haar invloed al te doen gelden en feitelijk kwam de eerste schei ding met een min of meer definitief ka rakter in de vijfde ronde tot stand Motké, Hilgeman, Bloem, Vos en Overweel wisten zich te handhaven en kregen gezelschap van Gommers en Wijdenes. Zij werden ge volgd door een groepje van acht man, met o.m. Spenkelink, v. Vliet, Smits en Berend- sen, die op hun beurt weer eenigen voor sprong hadden op het peleton, dat steeds meer uiteenviel. De groote slag viel echter in de zesde ronde. Helaas kreeg Gommers weldra een lekken band, zoodat nog 6 man op kop overbleven. Een krachtige achtervolging bracht daarna Saes, de Groot, Keyzer. Spenkelink en Scholtens eveneens voorop. Daarmee was het nog niet uit, want Piet van Nek kwam nu ook in volle actie en in zijn succesvolle jacht op de elf vluchtelin gen nam hij v. d. Heyden en de Gier mee. Het ging nu zoo fel toe, dat Bloem, Hilge man en de Gier het niet meer konden bij- beenen en moesten lossen. Kort voor het einde dezer ronde kreeg Overweel pech, maar hij wist zijn opgeloopen achterstand wel in te halen. Inmiddels was Piet van Nek gevlucht en hij verkreeg een kleinen voorsprong op Motké, Vos, Overweel, Spenkelink. Saes, Scholtens, de Groot, Keyzer, Wijdenes en v. d. Heyden. De volgende groep werd aangevoerd door Reuter en Groenewegen, daarna volgde weer een ploegje met o.m. v. Amsterdam, Braspenninx en v. d. Voort, en daarna reed een groep, waarin Schulte zat Zoo heel veel verandering bracht de vol gende ronde niet meer, voor zoover net den kop betreft. Overweel. Vos en Schol tens waren er slechts uit verdwenen en ook in de achterhoede was niet veel gewij zigd, zij het. dat de onderlinge afstanden wat grooter waren geworden en net aantal uitvallers weer geducht was toegenomen, nu de 100 k.m. was gepasseerd. Pellenaers viel als slachtoffer van bandenpech, Zwar- tepoorte. Groenewegen en Roes vonden het welletjes. En toch was de slag nu nog niet ten einde, want uit de achterhoede sprongen weer enkele renners naar voren, van wie Dietvorst, de Hoog en Joosen aansluiting kregen bij de kopgroep, welke op een paar honderd meter werd gevolgd door Scholtens, die op zijn beurt weer achter na gezeten werd door een groepje met Reuter, Engel, v. Gerven. Stet, Loos en nog een paar anderen. Eerstgenoemde bereikte in de negende ronde den kop, terwijl Wijdenes begon terug te vallen. De tweede groep werd bij het ingaan van de tiende ronde aangevoerd door Stet, di-' o.m. Overweel in zijn gezelschap had, terwijl de derde groep werd aangevoerd door Schulte, die daarop weldra van het tooneel zou verdwijnen. De strijd cm de nationale wielertitels op den weg, welke gisteren voor ne eerste maal door de N.W.U. te Zand voort werd georganiseerd, is een suc ces geworden. Het circuit van 15.5 k.m. bleek in alle opzichten te vol doen aan redelijke eischen, het weer leende zich bij uitstek voor een der gelijk evenement, de publieke belang stelling viel te loven, er werd sport van de goede soort te zien gegeven en de titels vielen in handen van die kerels, die van den aanvang af moedig en sterk hadden gereden en zich niet lieten overdonderen door na men van concurrenten, die eerder in staat werden geacht, beslag op den titel te leggen. De kampioenschappen van Nederland 1940 op den weg hebben drie krachtige renners naar voren gebracht, die den ver worven prijs ten volle verdienden. Louis Motké legde na een feilen strijd beslag op het kampioenschap der profs en hij werd meteen algeheel kampioen van Ne derland. aangezien hij als eerste de eind streep passeerde na een geslaagde vlucht ir de laatste kilometers. Bij de onafhan kelijken ging de titel naar den jongen Limburger Guus Saes en bij de amateurs was de dit jaar zoo regelmatig rijdende Amsterdammer Henry Keyzer de uitver korene. De man. die in het komende seizoen het nationale tricot rond zijn slanke schou ders zal dragen. Louis Motké, heeft in deze levendige course gezwoegd als een paard en reeds in de derde ronde werkte hij zich naar den kop. vanwaar hij niet meer week, ondanks de pogingen van tal van concurrenten, onder wie Piet van Nek een eerste plaats innam. Motké heeft een zeer verstandige course gereden. Zijn krachten zoo weinig mogelijk verspild met het terughalen van vluchtelingen, die tenslotte toch kansloos zouden blijken. Eerst in de laatste kilometers kwam hij tot volle actie en toen ontplooide hij al zijn reserves tot een groote macht. Vier maal waagde hij zijn kans op den langen mooien Zeeweg; viermaal werd hij terug gehaald. maar een vijfden keer, op den Boulevard, was hij niet meer te stuiten. Zijn vlucht was magistraal en als een waardig kampioen kwam hij met een voorsprong van vele seconden, luide toe gejuicht. alleen als eerste over de streep. En niet minder kranig was het werk van. den jongen Limburger Guus Saes. winnaar van de Ronde van Hoograven en Edam in dit ;aar, en van 'en ama- lur Henny <eyzer. die "et enkele anderen 'idens den grooten 'ag in de ron- even- hun sloe- “n, bij de leiders kwamen dezen meer •a: In de kopgroep kwam daarna geen ver andering meer. De zeven man bleven broederlijk bijeen en vergrootten regel matig hun voorsprong op de steeds meer dunnende groepjes. Zij waren ver voor uit op groep 2, waarin nu o.a. Kuyper (Amsterdam), de Ruiter. Stet, Rijsbergen en Overweel ontdekten, waarachter groep 3 volgde met o.a. Loos. Bakker. Hordijk en v. d. Voort. Heel ver daarachter volg de het restant met o.a. v. Leeuwen, v. Vliet, Maas en Segaar. Dezelfde zeven man gingen tezamen ook de laatste ronde in. Piet van Nek deed herhaalde pogingen, weg te komen, maar dat lukte hem niet. Op den langen Zee weg. tegen den wind in, achtte Motké zijn tijd gekomen. Viermaal probeerde hij op dit stuk weg te komen, doch steeds was het Reuter, die hem terughaalde. Bij het bereiken van den Boulevard had de Amsterdammer echter meer suc ces. Voor de vijfde maal ging, Motké er vandoor en nu ging Reuter niet achter hem aan Het groepje weifelde even en dat was voor den renner, die vrijwel van den aanvang af in de voorste gelederen had gestreden, voldoende om zijn nu ver worven voorsprong te consolideeren. Mot ké had de leiding, behield deze en werd aldus verdiend de luid toegejuichte kam pioen van Nederland op den weg. De overigen bleven bijeen en van dezen won de jonge Saes. die momenteel in besten vorm is, den sprint, waardoor hij eerste der onafhankelijken werd. Henny Keizer sloot de rij en verwierf daarmede den kampioenstitel der amateurs. Op grooten afstand volgden voorts nog een aantal groepjes. De uitslagen waren Profs. 1. L. Motké, Amsterdam. 170.5 k.m. in 4 uur 30 min, 14 sec.2 P van Nek. Amsterdam, op 40 sec.3. W O. Reuter, Amsterdam 4. A Overweel, Middelharnis 5. C. Bakker. Zaandam Onafhankelijken 1. G. Saes, Weert, 170.5 k.m. in 4 uur 30 min. 54 sec. 2. C. P Joosen. Made 3. W L. J. Diet vorst. Amsterdam 4. W J. A. de Rui. ter. Rotterdam 5. H. A. Maas, Geldrop 6. J. C. v. Vliet. Gouda 7. R. Scholtens, Poortugaal8. Westerveld. Rotterdam 9. P. J. Evers, Alkmaar 10. W. W. v. Vliet, Rotterdam. Amateurs 1. H. Keyzer, Amsterdam, 170.5 k.m. in 4 uur 30 min. 54 sec.2. W. Rijsbergen, Leiden 3. J. Stet, IJmuiden 4 G. Loos, Amsterdam 5. M. C. Segaar, Leiden 6. C. v. Leeuwen, Boskoop 7. G Blaauw. Zaandam 8. B. Hordijk, Rot. terdam 9. M. v. Boheemen, Amsterdam 10. J. Middelink. Amsterdam 11. A W. v. Dungen. den Bosch12. J. Harmans, Amsterdam 13. K. A. de Vries. Rotter, dam 14 Th. Otten, Maarssen15 Th Dekker. Dedemsvaart 16. H de Zoeta^ Soestdijk17. C. Portegies, Driehuis VaI sen. Clubkampioenschap van Nederland Door een gelijk spel tegen Het Noor den is de Amsterdamsche damclub Jo- zeph Blankenaar clubkampioen van Ne derland geworden. De gedetailleerde uitslagen luiden Jo- zeph BlankenaarHet Noorden J. Metz J. Boersema 1-1; J. de KrijgerP. Kamphuis 11: O. J. B. van der Sleen G. van Vorsselen 1—1; J. van VlietM. Kooman 20: B. BerkW. H. Kuiper 20: N. OrpesE. Pestman 11; N. HoepelmanH. Freese 0—2; H. Gorter A. G. Noordhuis 20; P. FaberL. Duitz 02; E. HubelmeyerL. J. Hellingman 02. Totaal uitslag 1010. H e e r e n 400 m. heeren: le serie: garten. Trekvogels 52.4; 2. H. L. Mink PP 53.6; H. Vervoort V. et C. 60. 2e serie: 1. K. Kamp. V en L. 53.2; 2. D. Koel. Meteoor 53.7; 3. V Mans. Haar lem 54.6. 3e serie: 1. Chr. Nauta, Trekv. 52.9. 4e serie: 1. A. Peereboom AAC 2. A. H. Adam, Trekvogels 54.9; Wijbenga, UDI 55.3. Winnaarsfinale: 1. H. Baumgarten. Trekv. 49.6: 2. A. Peeereboom, AAC 52; 3. Chr. Nauta. Trekv. 52.2; 4. K. Kamp. V. en L. 54.6. Verliezersfinale: 1. H. L. de Mink, PP 54.1; 2. D Koel. Meteoor 54.3; 3. A. H. Adam. Trekv. 56.4. 100 m. heeren le serie: 1. T. Boersma. AAC 11.5; 2. Mahieu, V. en L. 11.5. in punten, n.l. 51 voor den Te wisselbeker. Aangezien Trek- de organiseerende vereeniging Van deze Nationale Recordwedstrijden, welke de Trekvogels en Clubhuis te Werve op de sintelbaan van Te Werve te Rijswijk organiseerden, zijn Zaterdag de nummers voor de nieuwelingen verwerkt. Er schuilen onder deze nieuwelingen uitstekende krachten. Dat bleek o.m. op de 100 m., waar H. Krijbolder, die den goeden tijd van 11.5 sec. maakte, harden strijd moest leveren tegen A.H.C.-ers J. en N. van Schouwen. De 1000 m. won A. Romein (P.P.) in 2 min. 51 sec. Op de 4x100 m. estafette voor niet-K.N.A.U.-leden sloeg de ploeg van de Haagsche Politie Sportvereeniging een kranig figuur door eerste te worden in 47.4 sec. De resultaten waren: 100 m. (klasse B): 1. A. W. M. Abben- broek. Alg. Breda, 11.6 sec,: 2. K. Kamp, V. en L„ 11.6 sec.; 3. Ninaber, Haarlem, 11.7 sec. 100 m. nieuwelingen: 1. H. Krijbolder, 11.5 sec.; 2. N. van Schouwen, AHC ’28, 11.6 sec.; 3. J. van Schouwen, AHC ’28, 11.7 sec 1000 m. 2e serie1. M. B. Osendarp, Trek vogels 11.3; 2. A. Spree, V. en L. 11.4. 3e serie: 1. J. Zwaan, AAC 11.3; 2. E. Smit, Trekvogels 11.4. 4e serie1. A J. Haagh. Trekvogels 11.3; 2. W. Bergshoeff. Alphia 12.2. 5e serie1. V. Geenhuizen, Haarlem 11.3; 2. J. Houtman. AV '23 11.4. le demi-finale1 M. B. Osendarp. Trekv. 11; 2. v. Geenhuizen, 11.3; 3. Spree. V. en L. 11.4. 2e demi-finale 1. J. Houtman, AV '23. 11.1; 2. T. Boersma, AAC 11.3; 3. Zwaan. AAC 11.4. Finale: 1. Osendarp. Trekv. 11; Houtman, AV ’23 11.2; 3. Spree, V. L. 11.3. 1500 m. heeren: 1 de Roode, Haarlem, 4.9.9: 2. T. J. de Bruin, Trekv. 4.12.3; 3. E. Wouters, UDI 4.13.8; 4. J. Koopman. Haarlem 4.16.6; 5. A. M. de Rooy, PP 4.16.8; 6. Hermans. Haarlem 4.17. 80 m. juniores. Finale: 1. v. Zeventer. AAC 9.4; 2. Poetiray, V. en L. 9.5; 3. Heeneman. V. en L. 9.5; 4. Koomen. Hoogspringen heeren: 1. A.V. ’23 1.85: 2. A. Jansz, V. en L. 1.75; 3. Lamoree, Haarlem 1.75; 4. J. Wolve tang, AAC 1.75; 5. J. Krijgsman, V. en L. 1.70; 6. H. H. v. d. Tooien, PP 1.70. Discuswerpen heeren: 1. A. de Bruyn, V. en L. 43.18: 2. Eijsker, Haarlem 36.99; 3. Kluft. Haarlem 35.88; 4. G. Appel, Trekvogels 33.94; 5. Mulder. Haarlem 33.39; 6. H. H. v. d. Tooien, PP 31.34. Kogelstooten heeren: 1. A. de Bruyn, V. en L. 14.05; 2. H. Houtzager, V. en L. 13.94; 3. T. Oreel. APGS 13.68|; 4. G. Ap pel, Trekvogels 12.72; 5. Eysker, lem 12.50; 6. O. Kronig, Holland 5000 m. heeren: 1. J. Walther, wijkers 16.12.-; 2. J. J. Bruin, Voor den aanvang van het slotnum mer de Olympische estafette (800, 400, 200. 200) bleek V. en L. in den kamp om den wisselbeker te leiden met 47 punten, tegen Trekvogels 42 en Haarlem 38 pun ten. In het laatste nummer moest der. halve de beslissing vallen. Na de eerste 800 meter nam de V. en L.-ploeg in de estafette niet bepaald een fraaie positie in, doch op de kortere afstanden liepen de gesterden mooi in om tenslotte achter Trekvogels en Haarlem nog de 3e plaats te bezetten. De 2e ploeg van Trekvogels werd 4e, waardoor bij de eindtelling bleek, dat zoowel de organiseerende ver eeniging als V. en L. beide 51 punten hadden verzameld. De moeilijkheid, wien thans de beker moest worden toegekend, werd even gemakkelijk als sportief opge lost, doordat Trekvogels het kleinood aan de kranige ploeg van het aloude Vlug en Lenig afstond. Met deze vriendschap pelijke geste vonden de welgeslaagde wedstrijden een mooi einde. De voornaamste uitslagen luiden Dames: 60 m. meisjes. Finale: 1. S. v. d. Meer, Weverling, Sagitta 8.7; 3. L. Keulman, Hollandia 8.8 demi-finale: 1. Koen. Sagitta 12.6; 2. K. ter Braake, Ath- Jeta 12.9; 3. L. Koning. Sagitta 13.1; 2e demi-finale: 1. A. de Vries, ADA 12.8; 2. K. Koudijs, Hollandia 12.9; 3. G. Swa german, Athleta 13.6. Finale: 1. F. Koen, Sagitta 12.4; 2. A. de Vries, ADA 3. K. ter Braake, Athleta 12.8; 4. Koudijs, Hollandia; 5. L. Koning, Sa gitta; 6. G. Swagerman. Athleta. 100 m. dames nieuwelingen. Finale: 1. D. Beumer, Sagitta 13.7; 2. B. v. Vliet. Hollandia 14.1; 3. J. Schot, Hollandia 14.2; 4. L. Visser, Volewijkers; 5. M. de Koning, Hollandia; 6. v. Bovene-Kap- tein, Hollandia. Verspringen dames: 1. F. Koen, Sa gitta 5.87 m.; 2. G. Koudijs, Hollandia 5.28 m.; 3. K. ter Braake, Athleta 5.24 m.; 4. N. v. Balen-Blanken, Sagitta 5.12 m.; 5. A. Lohuis, ADA 5.09 m.; 6. A. de Vries, ADA 5.01 m. Discuswerpen dames1. A. Niessink. Sagitta 37.93 m.; 2. B. Palm. ADA 34.64 m.; 3. M. v. d. Raadt, Volewijkers 33.04 m.; 4. A. Nijhof, ADA 31.01 m.; 5. S. v. Hoogen, ADA 30.25 m.; 6. K. ter Braake. Athleta 29.30 m. 10 x 100 m. estafette dames. Kampioen schap van Nederland: 1. ADA, A’dam 2.15.4; 2. Sagitta. A’dam 2.16.2; 3. Hol landia, R'dam 2.18.9; 4. Athleta, Utrecht geen tijd. Kampioensploeg dames ADA: S. v. Hoogen, M. Bosch v. d. Berg. L. Ta- bakspinder, A. Nijhof. J. Losekoot, N. Böttcher. C. Prins, R. Stesen, A. Lohuis. A. de Vries. Speerwerpen dames 1. G. Slüsser. Sa gitta 33.85 m.; 2. M Bosch v. d. Berg. ADA 31.61 m.; 3. A. Erbé, Volew. 30.68 m.: 4. L. Boom, Sagitta 28.98 m.; 5. G. Koudijs, Hollandia 26.32 m.; 6. A. Nij hof. ADA 23.93 m. Kogelstooten dames: 1. W. Albers, Sa- gita 10.86 m.; 2. A. Niessink, Sagitta 19.62 3. A. Erbé, Volewijkers 9.78 m.; 4. Athleta 9.67 m.; 5. M. ADA 941 m.; 6. B. 1. Trekvogels I in 1.30.3; 2. A.A.C. in 2.31.2; 3. Vlug en Lenig in 1,35.8; 4. Pro Patria in 1.36.5; 5. Trekvogels II in 1.36.8. Olympische estafette om den Ent- hoven Wisselbeker: 1. Trekvogels I in 3.40.1; 2. Haarlem I in 3.42.8; 3. V. en L. in 3.47; 4. Trekvogels II in 3.50.2. Door het totaal resultaat dezer slagen stonden Trekvogels en V. en L. gelijk in j----- J— Werve wisselbeker. Aangezien vogels de organiseerende was, stond deze den beker af aan V. en L. Haarlem was in deze puntentelling derde met 48 p. Om 12 uur ’s middags werd het kam pioensfeest ingeluid met een rit over 2 ronden (31 k.m.), waarin de veteranen gecombineerd startten met de nieuwelin gen en beginnelingen, waarvoor respec tievelijk 28 en 84 renners aan den start verschenen. De aard van het parcours en de afstand leidden ertoe, dat in snel tempo werd ge start en dat de pace tot het einde toe werd volgehouden. Waar de renners elkaar bovendien streng bewaakten, was het begrijpelijk, dat geen enkele uitloop- poging met succes kon worden bekroond. De heele bende nieuwelingen en begin nelingen bleef aldus met uitzondering van degenen die pech hadden of het tempo niet konden volgen bijeen en de veteranen, die tegen deze vaart der jeugd niet waren opgewassen, scheidden zich af om ook een compact peloton te vormen. In beide gevallen moest de sprint de neslissing brengen en daaruit kwam bij de oudjes de Hagenaar Willem Eind hoven in het geheel geen verrassing en bij de jongeren Jac. Pool uit Schoorl als overwinnaar te voorschijn. Bij de veteranen was aldus de succes senreeks van den ouden Braspenninx, die overigens nog heel verdienstelijk werk deed, gebroken. De uitslagen van deze nummers waren: Nieuwelingen en beginnelingen: 1. Jac. Pool, Schoorl, in 48 min. 14 sec.; 2. J. La- denius, Amsterdam; 3. H. G. Meester, Rot terdam. Veteranen: 1. W. Eindhoven, den Haag, in 53 min 54 sec.; 2. A. Krijgsman, Rijs wijk: 3 W. Goverde. Rotterdam. Ruim een kwartier later, dan in de bedoeling had gelegen, werd het vertrek sein gegeven voor den strijd om den na- tionalen titel tusschen amateurs, onaf hankelijken en profs, waarvoor resp. 97, 35 en 24 renners vertrokken, zoodat in totaal 156 man aan dit duel deelnamen. Op den eersten smallen en bochtigen kilometer werd het veld direct in één lang lint uiteengerukt en direct waren er twee jongelui, die in hun jeugdigen over moed meenden aanstonds van leer te kun nen trekken. Dat waren de amateurs Kuipers (den Haag) en v. Boheemen (Amsterdam), die wegliepen en een paar honderd meter voorsprong namen, voor welke roekeloosheid zij weldra tol hadden te betalen. Zij bleven ca. 13 k.m. bijeen, doch toen was v. Boheemen reeds aan het einde van zijn latijn; hij moest lossen, werd door het groote peloton op geslokt en speelde verder geen rol meer. Kuipers leidde na de eerste ronde nog in zijn eentje met een paar honderd me ter op het peloton, dat werd aangevoerd door Berendsen, Bakker en v. Bruchem. doch in de tweede ronde was het ook met hem weldra gedaan. In deze ronde nam Overweel een oogenblik de leiding, om deze positie weer prijs te geven na het ingaan der derde ronde, welke o.m. de Korver, Hilgeman, Leeuwis, Over weel en Zwartepoorte voorop bracht. Lang hielden ook deze renners geen stand en aan het einde der derde ronde werd het veld aangevoerd door Gommers, Overweel, Savelkouls, Vos, Hilgeman, Motké en Leeuwis, die tezamen een voor sprong van rond 500 meter hadden weten te nemen Telkens waagden renners in de vierde ronde uit het peleton op den kop te komen en aan enkelen gelukte zulks, terwijl an deren weer van de leiding in de groep te rugvielen. Aan het einde der vierde ronde gingen voorop: Motké, Overweel. Wester- laken. Vos, Bloem en Hilgeman, terwijl Leeuwis wat achterop was geraakt door eenig malheur Er waren inmiddels al heel wat uitvallers te noteeren, als gevolg van het feit, dat menig renner een lekken band kreeg, en het bijna niet doenlijk was bij het hooge tempo, weer aansluiting te krijgen. Tot die uitvallers behoorden ook Wals en Boeyen. de Trekvogels ging in garten trok in de laatste 200 m weg en deed de geelbroeken fraaien tijd van 1 m. 30 3 sec C;:'; ft’

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 7