Voedt u en aan uw goed en blijft trouw voedingsgewoonten Haagsche Courant van Maandag 19 Augustus 1940 i w STADSNIEUWS BINNENLAND Een aangespoelde mijn Het einde van TWEE PERSONEN IN ZEE VERDRONKEN Voor iedereen de gunstigst mogelijke voeding de „Rotterdam” Begrafenis matroos J. Pothof LUCHTBESCHERMINGSOEFENING IÉ S. Meisje, dat in levensgevaar verkeerde, gered BESPREKING TUSSCHEN BONDEN VAN HUISEIGENAREN DE KEURING VAN VOET- GANGERSZAKLANTAARNS ONEERLIJKE VOORZITTER VAN KAARTCLUB Wie zal in het sombere, door sleepbooten getrokken gevaarte, dat Zaterdagmorgen over de Maas gleed, de Rotterdam” van de Holland- Amerika Lijn hebben herkend? Eln toch was het dit eens zoo trotsche schip, dat ten deele in de Waalhaven is gesloopt en dat nu zijn aller laatste reis ondernam naar het schepenkerkhof te Hendrik-Ido-Ambacht (Polygoon) Ter hoogte van het Wassenaarsche Slag is in den nacht van Zaterdag op Zondag een mijn aangespoeld en door leden der Duitsche Weer macht onschadelijk gemaakt. De baders toonden veel belangstelling. De luchtbeschermingsoefening in wijk VI, sector III. De wij kbrandweer in aciie ^Poiygoo^ DERDE BLAD, PAGINA 1 C i'*; PAARDENVERKOOP. Hypotheekregeling 1940 MISBRUIK VAN BENZ1NE- VERGUNNING Voorschotten voor midden stands- en arbeiderswoningen F men Wijk VI, sector III is paraat federatie Fa- De zee heeft gedurende het week einde het leven van twee personen geëischt. Hóe moet er nu gekookt worden? (Polygoon) Tot oprichting van een besloten A Op Woensdag 21 dezer zullen in de Artilleriekazerne te Leiden, des mor gens om 11 uur, door de Duitsche mi litaire overheid een aantal paarden en veulens worden verkocht. Vervolg van pap. 1. Op het oogenblik worden door steeds uitgebreide distributiemaatregelen de in Nederland aanwezige voedselvoor raden zoo eerlijk mogelijk verdeeld onder alle vaste en tijdelijke bewoners van ons land, zoo vervolgde mej. Mes dag haar voordracht. Maar ook wan neer de aanwezige hoeveelheden theo retisch groot genoeg zijn om ieder te geven, wat hij noodig heeft om gezond te blijven en zijn arbeidsvermogen te behouden, zijn de moeilijkheden, waarvoor de huisvrouwen geplaatst worden, niet gering. Allereerst is daar het feit, dat het individueel verbruik der verschillende voedingsmiddelen in zeer veel geval len sterk afwijkt van het gemiddeld verbruik. Denken wij b.v. aan het brood. Het broodrantsoen is voor den een grooter dan hetgeen hij (zij) ge wend was te gebruiken, voor den ander kleiner. Ook met het boterrantsoen merken wij dat op. Wie gewend was zoowel in de keuken als op het brood uitsluitend boter te gebruiken, krijgt ongeveer de helft van wat hij vroeger noodig had, want men rekende van ouds op pond boter voor de keuken en pond voor ontbijt- en koffiemaal tijd per week. Maar in vele gezinnen gebruikt men in hoofdzaak of uitslui tend margarine, plantenvet en sla olie, terwijl men op het platteland bijna alleen reuzel en spek gebruikt, maar dan in veel grooter hoeveel heden. Het gebruik van de grutterswaren vertoont eenzelfde beeld. Er zijn gezin nen, waar men aan het ontbijt pap ge bruikt en het middagmaal met een melkspijs besluit. Daar heeft men lang niet genoeg aan het beschikbaar gestel de rantsoen; in andere gezinnen, waar men zelden meelspijzen gebruikt, heeft men het niet ten volle noodig. Past u aan! Nu kan men niet eenvoudig zeggen: pas u aan, eet wat u niet gewend was en vraag niet naar wat u niet kunt krijgen. Het moreel van de bevolking, maar ook de gezondheid van velen zou daardoor ernstig worden geschaad. Het is geen willekeurige speling van de na tuur, dat voedingsgewoonten zoo hard nekkig vastgehouden worden. Prof. Jan sen deelde mee. dat bevolkingsgroepen, welke sedert eenige generaties in Ame rika wonen, de taal van het moeder land niet meer kennen, maar de typi sche gerechten nog geregeld gebruiken. Het is gewenscht, dat men zich in ieder gezin zoover aanpast als in verband met de omstandigheden noodig is, maar dat men niet verder gaat. Men moet dan toch reeds met veel kleine gewoon ten afrekenen, veel kleine vooroordee- len overwinnen. Op de algemeene begraafplaats te IJmuiden heeft Zaterdag onder veel be langstelling de teraardebestelling plaats gehad van het stoffelijk overschot van den matroos le klas J. Pothof, die in de oorlogsdagen van Mei te Vlissingën. ge vallen was. Een vuurpeloton van de Duitsche weermacht bewees de militaire eer. De commandant, een officier, legde een krans op de baar en zeide,' dat de Duit sche weermacht daarmede eerde den dapperen soldaat, die in den strijd voor volk en vaderland was gevallen. Het vuurpeloton loste drie salvo’s boven de kist. Daarna sprak de officier van den Marinestoomvaartdienst, le klasse H. Gorter, vertegenwoordigende het depar tement van Defensie’s afwikkelingsbu reau. Spr. legde een krans met linten in de Nederlandsche kleuren op de baar. Zulk een krans legde ook de luitenant- ter zee 2e kl. P. Cool namens den chef van den marinestaf. De heer W. Ch. Suwerink, referenda ris ter gemeente-secretarie, legde na mens den burgemeester van Velsen een krans neer met linten in de kleuren der gemeente. Ds. L. Lagerwey, Ned. Herv. predi kant te IJmuiden, las een gedeelte van Romeinen 8 en heeft daarna enkele woorden gesproken, die hij besloot met het uitspreken van het Onze Vader. De kist was gedekt met de Nederlandsche driekleur. Deviezenverkeer voor grensbewoners Verordeningenblad no. 19 bevat het tweede uitvoeringsbesluit van de secre- tarissen-generaal van de departementen van Financiën, van Handel, Nijverheid en Scheepvaart en van Landbouw en Vis- scherij, betreffende de regeling van het deviezenverkeer. Blijkens dit besluit is het aan grens bewoners zonder vergunning van het de viezeninstituut geoorloofd, betaalmiddelen uit te voeren tot een waarde van ten hoogste één gulden per dag en ten hoog ste tien gulden per maand. Het is aan grensbewoners verboden, betaalmiddelen in te voeren tot een hoo- gere waarde dan een gulden per dag en tien gulden per maand. Het deviezenin stituut kan in bijzondere gevallen deze bedragen verhoogen. In afwijking van het bovenstaande is het aan grensgangers geoorloofd, op grond van loonverklaringen hunner werk gevers, betaalmiddelen tot een waarde van ten hoogste hun loon in of uit te voeren. Onder grensgangers worden verstaan grensbewoners, die van een bedrijf, ge legen in het grensgebied van het nabuur land, regelmatig loon (daaronder mede begrepen salarissen, provisies enz.) ont vangen en die om de plaats te bereiken, waar zij hpn arbeid verrichten, regelma tig de grens langs een bepaald kantoor overschrijden. zal zijn aangebroken, de betere berei dingswijze van verschillende voedings middelen zullen volhouden, omdat het geen verloren gaat bij ondoelmatige behandeling dikwijls zeer belangrijk voor de voeding en uiterst moeilijk te vervangen is. Onze voorlichting wil: 1. inlichtingen verstrekken betref fende de wijze, waarop men voor een goede voeding kan zorgen, zooveel mo gelijk in overeenstemming met de wen- schen en verlangens van het gezin; 2. inlichtingen verstrekken betref fende de waarde van de aanwezige voedingsmiddelen en de wijze, waarop men van de waardevolle bestanddeelen er van zoo goed mogelijk kan profitee- ren. Dit houdt tevens in, dat duidelijk gemaakt moet worden, wat verloren gaat bij ondoelmatige behandeling, want bijna niemand zal bereid zijn, haar eigen bereidingswijze te verande ren, wanneer zij niet gefrappeerd wordt door een onomstootelijk bewijs voor de onjuistheid van haar methode. (Er varingen met ouderwetsch en nieuwer- wetsch koken op de scholen). ENQUETE NAAR DE VERBORGEN WERKLOOSHEID IN HET BEDRIJFSLEVEN De Kamer van Koophandel en brieken voor ’s-Gravenhage vestigt er de aandacht op, dat door het Centraal Bureau voor de Statistiek in den loop van deze week een enquête wordt in gesteld naar de verborgen werkloos heid in het bedrijfsleven. Het is van groot belang, dat de beantwoording van deze enquête zoo volledig en nauwkeurig mogelijk plaats heeft. De Kamer vertrouwt dan ook, dat de ingeschrevenen van haar Handelsregister, die de desbe treffende vragenlijst ontvangen, deze nauwgezet ingevuld zoo spoedig mo gelijk zullen terugzenden. MEISJE TE WATER GERAAKT EN GERED Omstreeks 7 uur gisteravond is het iO- jarig meisje J. E. uit de Hemsterhuisstraat bij het spelen in het water van de Veen kade geraakt. De 24-jarige N. Bronstijn, uit de Kockstraat en de 29-jarige B. v. d. Berg uit de Deimanstraat begaven zich ge kleed te water en konden het kind behou den op het droge brengen. De ontboden geneeskundige dienst heeft het meisie ter plaatse onderzocht. Het had geen letsel bekomen en werd door een agent naar huis gebracht. OVERTREDING VERDUISTERINGS- VOORSCHRIFT Zaterdagavond laat verschafte de politie zich, door verbreking van een ruitje aan de achterzijde, toegang tot een winkel in de Weimarstraat, waarvan in de étalage het licht was blijven branden. De lamp werd gedoofd. het werkloozen-sport- Zuiderpark gehouden Na afloop zijn de soldaten in de pof fertjeskraam van den heer Chr. de Haan onthaald. LANGDURIGE EN TROUWE DIENST. Aan C. Alewijn, werkzaam bij het Ge meentelijk Gasbedrijf, werd Zaterdag ten kantore van de gasfabriek Trekvliet een eervolle vermelding met de gebruikelijke gratificatie uitgereikt, hem toegekend door Burgemeester en Wethouders wegens lana. durigen trouwen dienst. Dezer dagen is in het Bondskantoor van den Nederlandschen Bond van Huis- en Grondeigenaren en Bouw ondernemers alhier een vergadering gehouden, waaraan deelnamen afge vaardigden van bovengenoemden bond« alsmede van den Bond van Vereenigin- gen van Huiseigenaren in Nederland, den Zuid-Nederlandschen Bond van Huiseigenaren en den Nederlandschen Bond van Bouwondernemers. In deze vergadering is, aldus het orgaan „Huis- en Grondeigenaren”, in principe besloten tot oprichting van een Federatie van Huiseigenarenbon den in Nederland, waarvan deel uit zullen maken de drie eerstgenoemde bonden, terwijl deze federatie met den Nederlandschen Bond van Bouwonder nemers een nauw contact zal onder houden bij voorkomende vraagstukken, de belangen van huiseigenaren èn bouwondernemers rakend. In een op 28 Augustus a.s. te houden nieuwe vergadering zal een concept- overeenkomst voor de werkwijze der federatie worden vastgesteld. Zaterdagmiddag omstreeks 6 uur was de 44-jarige mevr. A. M. P. uit Rotter dam aan het Noorderstrand gaan zwem men. Zij was niet voldoende geoefend, en kwam op een gegeven oogenblik in levensgevaar te verkeeren. Helaas is zij verdronken. Haar echtgenoot kwam op het bureau Gevers Deynootweg hiervan mededeeling doen. Drie uur later is het stoffelijk over schot van mevr. P. ter hoogte van de 2e trap aangespoeld. Gistermiddag om 2 uur had de 20- jarige C. D. van der H. uit de Waal straat zich tusschen de golfbrekers 47 en 48 in zee begeven. Er stond een sterke stroom, waardoor de jongeman werd meegesleurd. De 20-jarige P- Bodes uit de Pieter van der Zandestraat heeft tot tweemaal toe getracht, van der A. te pakken te krijgen, doch doordat het slachtoffer zich aan hem vastklampte, faalden deze reddingspogingen. Wel slaagde de heer Bodes, daarbij geassisteerd door den 24-jarigen F. Bei- num uit Utrecht er in, het 17-jarig meis je P. Z, uit de Jacob Catsstraat, dat eveneens tot het gezelschap behoorde, en in levensgevaar verkeerde, behouden aan wal te brengen. Zij kreeg geen let sel. Het lijk van den heer van der H. spoelde kort na het ongeval aan. Gerui- men tijd |s men nog bezig geweest, met het toepassen van kunstmatige ademha ling. Dit had evenwel geen resultaat en een dokter van den geneeskundigen dienst moest den dood constateeren- Het stoffelijk overschot werd naar het ziekenhuis aan den Zuidwal overge bracht. ^o- Aantal aanvragen gering Zooals men weet, worden de zaklan taarns voor voetgangers, gekeurd door de Rijksinspectie voor de Luchtbe scherming. De animo hiervoor is, naar wij ver nemen, zeer gering, in tegenstelling tot de keuring van afschermingsmate- riaal voor fiets en autolampen. Tot nu toe zijn er ongeveer vijf aanvragen voor voorschriften, niettegenstaande te verwachten is, dat de zaklantaarns in groote aantallen geleverd zullen moe ten worden. Zoo zal bijv, het personeel van de Luchtbescherming een goedge keurde voetgangerszaklantaam moeten bezitten. De reden van de geringe animo moet waarschijnlijk gezocht worden in het feit, dat de lantaarn van een speciale constructie moet zijn, zoodat slechts een gering aantal fabrieken een der gelijke lantaarn kan vervaardigen. De Regeeringscommissaris voor den wederopbouw heeft een regeling getrof fen voor het verleenen van voorschotten onder hypothecair verband voor den bouw van middenstands- en arbeiders woningen. De regeling omvat: a’. Herstel of herbouw van door oor logshandelingen getroffen woningen. b. Voltooiing van in aanbouw zijnde woningen, indien die voltooiing ernstige belemmering ondervindt door crediet- moeilijkheden. c. Bouw van nieuwe woningen. De voorschotverleening geschiedt via de gemeenten, die voor rente en aflos sing garant zijn en in een eventueel ver lies voor 10 pCt. participeeren. De voorschotten kunnen worden ver leend onder verband van eerste hypo theek of onder verband van tweede hy potheek. Zij worden slechts dan ver leend, indien de belanghebbende niet op andere wijze de noodige geldmidde len kan verkrijgen. Een aanvrage om voorschot kan wor den afgewezen, wanneer de belangheb bende op het tijdstip van zijn aanvrage al met het werk is begonnen. Voor herstel, als in den aanhef sub a bedoeld, wordt slechts voorschot gege ven als een bevredigende, de kosten rechtvaardigende toestand wordt ver kregen. De eerste hypotheek, dan wel de eerste en de tweede samen, mogen hoogstens 90 pCt. zijn van de geschatte verkoopswaarde van het onderpand. De looptijd is ten hoogste vijf jaar, verlenging is mogelijk. De rente is 4 pCt., driemaandelijks aan de Gemeen te te voldoen. De verplichte aflossing bedraagt 2 pCt. per jaar. Indien de exploitatie-vooruitzichten en de financieele positie van de be langhebbende daartoe aanleiding ge ven, kan een deel der hypotheek rente loos wofden verstrekt, zulks tot een maximum van 40 pCt. der leening en van 600 per woning. De voorschotten kunnen overgaan op een nieuwen yerkryges. Wij stellen zonder twijfel hooge eischen aan de smakelijkheid van de gerechten en zijn overtuigd, dat ook de mannen tevreden gesteld zullen worden, wanneer de vrouwen op kun dige wijze verbeterde bereidingswijzen toepassen en dat daar veel gevaren voor de gezondheid voorkomen kunnen worden. Al zal men bij een eerste kennis making misschien neiging hebben te beweren, dat. de van ouds bekende smaak beter bevalt, de overweging, dat op het oogenblik nut boven genoegen gesteld moet worden, zal tot doorzetten van de proef doen besluiten. En als het eenmaal zoover is, zijn wij niet bezorgd voor het resultaat. In het begin van September zal, be sloot mej. Mesdag, overal in het land voor iedere huisvrouw gelegenheid zijn in een cursus van 4 lessen de gewensch- te voorlichting te krijgen. Men kan zich melden bij de Nijverheidsschool voor meisjes of bij de Commissie van Huis houdelijke voorlichting. Bovendien zul len, zoodra dat noodig blijkt, demon straties gegeven worden, desgewenscht consultatie-spreekuren worden gehou den Wij zijn paraat om ieder, die wij daarmede van dienst kunnen zijn, voor lichting te geven en daarmede ons deel bij te dragen tot het bevorderen van de zoo gunstig mogelijke voeding voor iederen Nederlander, ook in den komen den winter. Na haar voordracht beantwoordde mej. Mesdag nog enkele vragen. Voor het bijwonen van de zooevenbedoelde cursussen wordt een kleine vergoeding, van 5 tot 25 cent, gevraagd. De vegeta rische voeding valt buiten deze beschou wingen, welke ingesteld zijn op een al gemeene basis. Op een desbetreffende vraag deelde mej. Mesdag mede, dat vegetariërs het beste doen zich met hun bond te verstaan Dr. ir. Schönbeck dankte de spreek ster voor haar belangwekkende voor dracht. Hij maakte nog enkele op merkingen van psychologischen aard en wees daarbij o.m. op den grooteren weerstand, welke bij vrouwen, meer dan by mannen, moet worden overwonnen om andere gewoonten in de huishou ding aan te nemen. Daarom is een in tensieve propaganda onder de Holland- sche huisvrouwen van het grootste belang! Men hoede zich echter voor overdrij ving. Wij zouden nu allen willen toe roepen: voedt u goed, want het kan. Gaat niet door zorg voor de toekomst of door misplaatste zuinigheid ver anderen in de voedingsgewoonten in uw gezin, zoodat de voeding daardoor slechter wordt. Wie op het oogenblik, terwijl rauw vet en spek vrij ver krijgbaar zijn, zijn gezin een te vet arme voeding voorzet, schiet tekort. Maar de huisvrouwen, die met deze, haar niet bekende vetbronnen niet kunnen werken, moeten daaromtrent ingelicht worden. Daarvoor staan al len, die samenwerken in de voorlich tingscommissie van den Voedings raad klaar. In den vorigen herfst en winter heeft de commissie inzake huishoudelijke voorlichting vqor zeer veel leeraressen cursussen doen geven op het gebied van voedingsleer, om te bevorderen, dat alle leeraressen nog eens goed op de hoogte gesteld worden van de resul taten van de nieuwste wetenschappe lijke onderzoekingen. De voorlichtings commissie uit den Voedingsraad con troleert de programma’s en recepten Voor de Voorlichtingscursussen, welke dezen winter in grooten getale gegeven zullen worden op alle nijverheidsscho len voor meisjes en zoo noodig ook daar buiten. De commissie inzake huishoudelijke voorlichting is bovendien bezig met de voorbereiding van cursussen in voe dingsleer en koken voor personen, die ki kinderhuizen, gestichten, ziekenhui zen en andere inrichtingen belast zijn met de voedselbereiding of met het toe zicht daarop. De bereidingswijze is van het grootste belang. Één van de belangrijkste kwesties. Waarvoor wij staan is namelijk niet de Vraag of er voor ieder genoeg is, het is niet aan ons om dat te beoordeelep, maar of er van hetgeen aanwezig is, Wel voldoende wordt geprofiteerd. Door onjuiste behandeling en bereiding Wordt n.l. van veel levensmiddelen slechts zeer ten deele geprofiteerd. Moge dat in tijd van overvloed niet tot ®1 te ernstige gevolgen leiden, in dezen Winter kunnen we ons dat niet veroor loven. Bovendien hopen en verwachten *ij, dat velen den zuiveren smaak van doelmatig bereide voedingsmiddelen z°o gaan waardeeren, dat zij ook wan- een nieuwe tijd van overvloed Het is een zaak van het grootste be lang, dat de luchtbeschermingsdienst in dezen tijd paraat is en over goed ge oefende leden beschikt. Dit geldt vooral voor de leden van den vrijwilligen (zelf- beschermings)dienst. Het is dus nuttig, dat. de menschen van de blokbrandwe- ren geregeld onder deskundige leiding oefenen, om bij eventueelen bominslag in staat te zijn, snel en zeker op te tre den. Het is ook van belang, dat zooveel mogelijk menschen zich opgeven voor dezen dienst. In het algemeen wordt nog te weinig ingezien, dat het toch een zaak van algemeen belang is, over zoo veel mogelijk geoefende menschen te beschikken. Dat er voor dit doel vrije tijd opgeofferd moet worden, is onver mijdelijk. In Wijk VI, sector III (Thorbeckelaan en omgeving) werd Zaterdag j.l. zulk een nuttige oefening gehouden onder leiding van het wijkhoofd, den heer Joh. de Zwaan. Er werd verondersteld, dat in perceel Notenplein 26 en op den hoek van de Pippelingstraat een begin van brand was ontstaan, dat niet met eigen mid delen gebluscht kon worden, zoodat ach tereenvolgens de blokbrandweer en de wijkspuit gealarmeerd moesten worden. De spuitgasten van de blokbrandweer slaagden er in, binnen twee minuten na de waarschuwing water te geven. Een goede prestatie dus, die getuigt van een uitstekende organisatie. Ook de ver keersregeling leek ons in orde. De mannen van de wijkspuit Leijweg waren binnen vijf minuten aanwezig en gaven binnen elf minuten water met twee stralen. De oefening van Zaterdag kan dus als geheel geslaagd worden beschouwd. Stal vet, om zijn schuld te voldoen Er was een voorzitter van een kaartclub, die in het café, waar de kaartlustigen bijeen plachten te ko men, dusdanig groote verteringen maakte, dat hij bij den kastelein aar dig in het krijt kwam te staan. De man, de 30-jarige J. H. P., bakkers- looper van beroep, had evenwel een middel gevonden om zijn schuld te delgen. Ten nadeele van de bakkerij aan den Z.O. Binnensingel, waar hij in dienst was, stal hij kistjes met z.g« bakkersvet. Twee hiervan, elk inhou dende 10 K.G. verkocht hij voor 12.50 per stuk aan den kastelein, die voor hetzelfde totale bedrag, de loopende rekening verminderde. Ook een lid van de kaartclub werd voor 10 met een kistje bakkersvet ver blijd, doch bij het stelen van het vier de kistje werd P. op heeterdaad be trapt. Hij is aangehouden en voorloo- pig in bewaring gesteld. De kistjes met vet zijn aan de twee adressen in beslag genomen. De kaartclub zit thans zonder voor zitter. Voorschotten op de hypothécaire leening (bouwcredieten) zijn mogelijk en wel tot een maximum van 90 pCt. van de leening. Voor verdere bijzonderheden om trent aan de woningen te stellen eischen, wijze van aanvragen, vesti ging van de hy potheek, uitbetalingen, aanvang en uitvoering van den bouw enz., zie men de regeling, welke in druk verkrijgbaar is té den Haag bij den regeeringscommissaris van den wederopbouw, Carel van Bylandtlaan 30, en bij den hoofdinspecteur van de Volkshuisvesting, ten Hovestraat 51, zoomede bij de Landsdrukkerij. „VACANTIEBEZIGHEID VOOR SCHOOLKINDEREN”. De eindwedstrijden van voetbal en korfbal te spelen door de sportgroepen van den Haagschen Bond „Vacantie- bezigheid voor Schoolkinderen” zullen op Woensdag 21 Augustus des morgens om half tien op terrein in het worden. Gistermiddag heeft de politie op het Gevers Deynootplein aangehouden den 29-jarigen chauffeur F. L. L. uit! Houtum, die daar met een vrachtauto reed en misbruik maakte van de hem verstrekte vergunning, voor het verbrui ken van benzine. De auto is in beslag genomen. Op de Hoefkade werd terzake van het zelfde feit gistermiddag aangehouden de 26-jarige koopman A. H. Th, V., die per motor was. De 31-jarige motorrijder A. H. bleek gistermiddag bij aanhouding op den Bezuidenhoutscheweg nóch in het bezit te zijn van een benzinevergunning, nóch van een rij- en nummerbewijs en we- genbelastingkaart. Wij willen zooveel mogelijk huis vrouwen, leerlingen van huishoudscho len, huishoudsters, dienstmeisjes, kook sters en anderen, die zich belasten met spijsbereiding leeren, hoe gekookt kan worden op zeer smakelijke wijze en met zoo weinig mogelijk verlies van waardevolle voedingsbestanddeelen. Japansche gezant Ishii in Tokio aangekomen Het D.N.B. meldt uit Tokio: De vroegere Japansche gekant in den Haag, Ishii, is uit Nederland in Tokio aangekomen. Hij verklaarde, dat er in Nederland weer orde en rust heerscht. K 's

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 9