BAAGSCHE COURANT Keulsche potten Hausse BINNENLAND STADSNIEUWS Dinsdag 20 Augustus 1940. Plantkunde in de vacantie onvoldoende verduisteren en DERDE BLAD ALLES „0. K.”! in DE NEDERLANDSCHE WERK-GEMEENSCHAP i 4 De gewijzigde posttarieven ONGELUKK1GE SAMENLOOP VAN OMSTANDIGHEDEN Die inmaaktijd is in vollen gang, niet alleen voor de groote inmakerijen, maar ook voor de huisvrouw. De groote moeilijkheid is om aan Keulsche potten te komen, waarnaar dit jaar groote vraag is. In den Haag werd in een nauw straatje een grossier „ontdekt”. Voor de gelukkigen, die iXLjl^jPingeving wonen. WERK EN VREUGD VARIETE-AVOND IN HET GEBOUW VOOR KUNSTEN EN WETENSCHAPPEN De politie te Wassenaar heeft een geluidswagen in bedrijf gesteld, om den overtreders van de verduisteringsbepalingen te doen weten, dat er licht uit hun woning straalt. De omroepersstem dringt via den luidspreker de huiskamers binnen., (Schimmeipenningh) BEGRAFENIS W. A. VAN DEN BOOGAARD Adviesinstanties voor Duitschers 1 t j - gezins op- UITBREIDINGSPLAN SCHENK öie Kleinkunst ten bate van de Neder- landsche oorlogsinvaliden Nieuwe cabaret-revue in het Lutine Palace de de en No. 17651 De stichting van Loeven. De werkzaamheid van deze organi satie moet, aldus dr. Verviers, niet ge zien worden als mooi werk, maar als een sociaal belang. In dit verband bracht dr. Verviers het door ons reeds gemelde streven, om te komen tot de stichting van gezinshoeven, nog eens onder de aandacht. Er zijn ongeveer 700 Nederlandsche militairen, die als oorlogsslachtoffers langdurige, sociale zorg noodig hebben. Dit zijn, als men het zoo noemen mag, de z.g. lichtere gevallen, want de zwaar-verminkten vallen buiten de competentie van de N.W.G. Voor hen wil men nu tehuizen bouwen, waar ongehuwden werk kun nen vinden op het land voor dé verbou wing van groenten enz. Grond, huis, inrichting worden te hunner beschikking gesteld. Zij zullen slechts behoeven te werken om gezamenlijk in hun onder houd te kunnen voorzien, dus alles op gemeenschapsbasis. De N.W.G. wil hen niet met geld, maar met arbeid steu nen. In figuurlijken zin wordt de oor logsinvalide op het paard gezet en de N.W.G. geeft alleen de onontbeerlijke leiding. Het reeds bestaande tehuis te Bakel kan zich zelfs reeds financieel bedruipen. Het ligt thans in het voor nemen over te gaan tot den bouw van een tweede tehuis op het 22 h.a. groote terrein van de werkgemeenschap, hoofdzakelijk bestaande uit veengron den. Thans niet voor jeugdige werkloo- zen, doch voor Nederlandsche (onge huwde) oorlogsinvaliden. Voor de inrichting van één gezins- hoeve is ongeveer 16.000 noodig, waar mede 25 oorlogsslachtoffers geholpen kunnen worden. Dr. Verviers verklaarde voorts nog, dat samenwerking met andere organi saties (b.v. de A.V.O.) niet is uitge sloten en ook gezocht wordt. Zij, die het werk van N.G.W. willen steunen kunnen hiertoe medewerken door aan wezig te zijn op den variété-avond in het Gebouw, door te storten op giro rekening no. 141, of door kapitaaldeel- neming in het Nederlandsche Werk fonds. Omstreeks 5 uur gistermiddag was de 18-jarige P. yah M. uit de Alber- dingk Thijmstraat, bezig met loodgie- terswerkzaamhedene op het dak van een perceel aan de Hobbemastraat. Op een gegeven oogenblik struikelde hij en stootte een vuurpot, waarin twee food-gloeiende soldeerbouten lagen, om. De bouten vielen omlaag. Juist pas seerde de 58-jarige mevr. J. van G. uit de Newtonstraat, in gezelschap van haar 31-jarige dochter mej. B. A. van G. Mevr, van G. kreeg een der bou ten op de borst en bekwam een schaaf wonde, terwijl haar dochter de andere bout op het linkeronderbeen kreeg en daardoor eveneens een brandwonde op liep. Beide dames zijn aan het politie bureau aan de v. d. Vennestraat ver bonden, vanwaar zij op eigen gelegen heid naar huis konden gaan. De Nederlandsche Werkgemeenschap, welke zich ten doel stelt bestrijding der werkloosheid en verhooging van de economische weerbaarheid van ons volk, heeft deels ten bate van onze oorlogsinvaliden, deels om den Neder- landschen variété-artisten de helpende hand te reiken, een z.g.n. Werk en Vreugd Variété-avond georganiseerd op Zondag 25 Augustus, des avonds om 7 uur, in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen. Op dezen avond zullen uitsluitend Nederlandsche artisten, die hun sporen op het gebied van de variété-kunst ruimschoots hebben verdiend, optreden. De heer Leberto, tempo-manipulator en grootmeester in de goochelkunst, heeft in een persconferentie, welke in het hoofdkantoor van de N.W.G. het Werk- en Vreugdhuis, Bezuidenhout 85a alhier is gehouden, een toelichting gegeven op het uit te voeren program ma. De heer Leberto legde er den na druk op, dat het variété, dat altijd stiefmoederlijk is behandeld, veel vol harding en doorzettingsvermogen vraagt van degenen, die deze kunst beoefenen. Om zich populair te maken, hebben bijv, om één groep te noemen, de jongleurs zich dikwijls jarenlang dag aan dag geoefend. Hoewel de na men op het programma veelal een bui- tenlandschen klank hebben, werken uitsluitend Nederlandsche artisten me de, het puikje, wat er op dit gebied kan worden gegeven. Zoo treffen we op het programma aan Mac Allan, ta- lentvollen clown, die vooral in het bui tenland werkzaam was, omdat hij hier te lande weinig kansen kreeg. Voorts de Arenco’s, jongleurs en evenwicht- kunstenaars, de Boya’s, wervelwind- dans-akt, Brook en Rosfield, excen- triek-akt, Fred. Houben met muzikale onmogelijkheden, mr. Max, caricatu rist, de man met de razende teeken- stift, Koos en Cesarine Speenhoff, in een speciaal repertoire, Tibor Gomory, acrobaten, de Wilbury’s, met drievou dig komisch-serieus rek-akt en de heer Leberto zelf als goochelaar. Kees Pruis en Lou Bandy, die eveneens waren uit- genoodigd, waren niet in de gelegen heid om mee te werken. Vooral nu vele onzer Nederlandsche kleinkunst- artisten, op tournee in het buitenland zijnde, door den oorlog zijn overval len en broodeloos zijn geworden, streeft de N.W.G. er naar, tevens met het oog op de stichting van gezins-hoeven ten behoeve van Nederlandsche oorlogs invaliden, dit sociale vraags'tuk op te lossen. steun en ook geen tijdelijke bezighou- derij, maar ernstig werk. Dit grondbe ginsel heeft deze eerste proef tot een succes gemaakt. Teneinde nieuw leven te brengen in de zeevisscherij, welke de laatste jaren zeer kwijnt, riep zij in 1939 ,;De Ne derlandsche Visscherij-gemeenschap” in het leven, die een motorvischkotter in de vaart zal brengen onder den naam „Werk en Vreugd nr. 1” voor de uitoefening der z.g. snurrevaad-vissche- rij. In dit verband wees dr. Verviers er op, dat de Nederlandsche zeevissche rij al meer dan 20 jaar achteruitgaande is. In 1915 bedroeg het aantal visch- vaartuigen 5884, in 1930 4867 en in 1937 3394. Naar den toestand van vóór 10 Mei berekend, is het aantal vaartui gen in 20 jaar tijds met bijna de helft en de tonnenmaat met meer dan een derde gedaald. Het aantal arbeiders in de visscherij „daalde van 20.379 in 1909 tot 10.507 in 1930; dus met de helft. Het zal sedert nog verder gedaald zijn, en daarvan loopt regelmatig ongeveer 35 pCt. werkloos rond. Dr. Verviers vestigde de aandacht op het feit, dat de beoefening van de snurrevaad-visscherij de aangewezen methode is om een opleving te brengen in de visscherij en Nederland weer tot een visschend volk te maken. Om beter werkzaam te kunnen zijn tot werkverruiming in het algemeen, richtte de N.W.G. in 1938 „Het Neder- landsch Werkfonds” op, dat obligaties uitgeeft. Het ledental van de N.W.G. bedraagt momenteel ongeveer 16.000 en stijgt dagelijks bijna met 150 a 200 nieuwe leden. DE BADEN Bij de Maatschappij Zeebad Schevenin- gen werden gisteren 127 baden genomen, bij het Volkszeebad 366. bij het gemeente lijk Volkszeebad Kijkduin 52 en bij het zwembad Zuiderpark 3419 baden. De temperatuur van het water te Sche- veningen was heden 64 graden en in bet Gisteren is op de begraafplaats Oud Eik en Duinen ter aarde besteld het stoffelijke overschot van den heer W. A. van den Boogaard, mede-dirjpcteur N.V. Mij. „Hanenburg”. Van hun belangstelling gaven o.m. blijk de bouwkundigen de heeren J. Vermeu len, Joh. W. E. B. Olivier, L. de Vrijer, P. A. Voorsluys, B. W. Schippers, F. A. van Beukering, T. H. J. Fehling, J. K. Schnetz. Van de vereeniging „Onder neming en Vrijheid” waren aanwezig de bestuursleden W. J. v. d. Bijl, J. C. van Harmelen en G. A. van Dongen. Van het ledenfonds van deze vereeniging waren aanwezig de heeren C. Voormolen jr. en J. P. Schippers. Verder merkten we op de heeren F. de Haas, ambtenaar van den Rijksgebouwendienst, H. Planken, aan nemer, N. Verhuist van de firma Ver huist en Zn., bouwmaterialen, J. v. d. Sluys van de firma Gebr. v. d. Sluys, F. v. d. Steen, schilder, J. v. d. Horst, di recteur van de N.V. Bolland, P. Reus» architect-makelaar, Willem Ravelli, zan ger, H. M. Dijkman, directeur vereen?, ging „Eigen Hulp”. In de aula las ds. G. Bos, Hervormd predikant, Psalm 103 voor, waarna hij wees op de voortreffelijke eigenschappen van den overledene. Hij was een trouw en ijverig huisvader, die rustig en stil zijn weg ging, en iemand, waarop te rekenen viel. De organist, de heer Littooy, speelde „Ik heb geloofd en daarom zing ik,” Ge zang 22 en „Daar ruischt langs de wol ken”. Aan de groeve sprak ds. Bos de Ge loofsbelijdenis uit, waarna de zoon van den overledene en een der directeuren van „Hanenburg” dankten voor de be langstelling. Onder den titel „Alles O.K.”! brengt het zoo bekende theater der prominen ten zijn laatste cabaret-revue van het seizoen in het Lutine Palace. Inderdaad was alles „O.K.” met het programma en gezien het hartelijk applaus, na elk „bild”, mag deze laatste revue evenals de vorigen, een groot succes genoemd worden. Het gezelschap, waarin geen wijzi gingen zijn gekomen, brengt ditmaal 20 „bilder”, met een vlotheid ten tooneele het theater der prominenten eigen. Geopend wordt met een vlotte confe rence, genaamd „In der Artistengarde- robe”, met ons Hollandsche revue- en filmsterretje Jopie Koopman, bijge staan door Walter Triebel en Wim Son- neveld. Er zijn weer vele hoogtepunten in het programma, een van de eigenschappen, welke een bezoek aan het Lutine-palace zoo aantrekkelijk maken. Wij noemen daarvan het optreden van Rita Georg, met chansons. Zij zong o.a. „Ich singe für dich. Jonny!” en een alleraardigste potpourrie van bekende operette-melodieën. Rita Georg, we hebben het al vaker gezegd, is en blijft een succes. Zij is een chansonnière van internationale kwali teiten. Geen wonder, dat het publiek door langdurig applaus zijn bewonde ring te kennen gaf. Het programma in deze laatste revue „Alles O.K.”! kenmerkt zich we derom door zeer veel afwisseling en variatie. Na zang volgt dans, en na dans weer humor. Voor humor zorgt het bekende drietal Maxim, Herman, Walter Triebel en Franz Engel. In talrijke grappige „sketches”, laten wij vooral de „gespielten Witzen” niet vergeten te noemen, wordt het publiek volop gelegenheid gegeven naar harte lust te lachen. Vooral „der Mord im Schlafzimmer”, die „Champignonsuppe” en „Ein kleiner Sprachfehler”, verwek ten een waren lachstorm. Wij vermelden apart het succesvolle optreden van het duo Jopie Koopman,- Wim Sonneveld in „Reklame...! Rekla- me...!” en „Wenn die Tulpen blüh’n”, een tweetal vlotte liedjes. Dit verslag zou beslist onvolledig zijn, als wij niet even het mooie liedje „Ich weiss, dass du lügst...!” memoreer den, door Jopie Koopman gezongen Het was weer ’n echte Lutine-palace avond, waarop men zich goed heeft geamu seerd! Verf- en verfgrondstoffen De secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart deelt mede, dat bij beschikking van gisteren het Rijks- bureau voor chemische producten is uit gebreid met een nieuwe sectie, te weten de sectie verf en verfgrondstoffen. Tot directeur van deze sectie is benoemd ir. P. M van Doormaal. De sectie is geves tigd te ’s-Gravenhage, Koningskade 15 Bij bedoelde beschikking worden verf en verfgrondstoffen aangewezen als distri- butiegoederen in den zin der distributie- wet 1939. Motorbrandstof voor speciale land- en tuin bouwdoeleinden Het Rijksbureau voor de voedselvoor ziening in oorlogstijd maakt bekend, dat aanvragen voor vergunning tot het koopen en verbruiken van benzine of benzol als motorbrandstof voor tractoren en station- naire motoren ten behoeve van land- en tuinbouw voor de maand September 1940 uiterlijk 24 Augustus a.s. moeten zijn binnengekomen bij het Rijksbureau voor voedselvoorziening in oorlogstijd, afdee- ling 2 Alexanderstraat 19 ’s-Graven hage. De aanvragen moeten ingediend worden op de bekende rose b-1-formulieren, die aan alle distributiekantoren verkrijgbaar zijn. Nadrukkelijk wordt onder de aan dacht gebracht, dat voor één en dezelfde distributiemaand slechts één aanvrage mag worden ingediend. Het inzenden vai dubbele aanvragen kan ertoe leiden, dat de aanvrager van verdere distributie dezer motorbrandstof wordt uitgesloten. Doel en streven van de Ned. W er kgemeenschap Dr. E. G. A. Verviers, oprichter en voorzitter van de N.W.G., heeft in een persconferentie nog een uiteenzetting gegeven van doel en streven dezer or ganisatie. In 1936 opgericht staat zij op zuiver Nederlandschen grondslag en is onaf hankelijk van elke politieke of gods dienstige partij. Zij wil door samenwerking van alle goedgezinde Nederlanders den strijd aanbinden tegen de groote sociale noo- den van onzen tijd en streeft, onder de leuze: „Werk en Vreugd”, naar ver hooging der geestelijke en economische weerbaarheid van ons volk. Haar naaste oogmerk was bestrij ding der jeugdwerkloosheid. Zij stichtte in 1937 een eerste werkgemeenschap voor jonge werkloozen te Bakel bij Helmond (De Scheepstal), waar jon- gelyi blijvend te werk gesteld worden tot ze een passende plaats in de vrije maatschappij gevonden hebben. Geen zekere opdrachten en ambtelijke handelin gen onder de aanwijzingen van het com- missariaat-generaal voor bestuur en justi tie voor speciale gevallen ten uitvoer te leggen. Zij zullen hierbij, bij de uitvoering van de „Reichsjugendwohlfahrtsgesetzes”, op het verzoek van Duitsche jeugd-bureaux medewerking hebben te verleenen. In het bijzonder rust op hen de verplichting on- derhouffsaanspraken van aangewezen voogden en voogden tegen onderhouds plichtige Rijksduitschers en andere Duit sche onderdanen te behandelen. Tot de ambtelijke plichten behoort geenszins het opmaken van officieele stukken, hetgeen uitdrukkelijk aan de centrale blijft voor behouden. Ook behoort niet tot de ambte lijke bevoegdheden de legalisatie dezer stukken, hetgeen door den generaal-com- missaris voor bestuur en justitie geschiedt. De hoofden der bureaux zijn inmiddels in hun rayon aangewezen en op 17 dezer in functie getreden. Zij hebben de opdracht de bureaux in te richten en zoo) spoedig mogelijk hun werkzaamheden aan te van gen. Vandaag ingegaan Wij herinneren er nog eens aan, dat de verhooging der posttarieven heden is ingegaan. Tevens zijn verscheidene wijzigingen in de P.T.T. verzendings- voorwaarden en tarieven van kracht geworden op grond van het in wer king treden van het op 23 Mei 1939 te Buenos Aires gesloten algemeen post verdrag en de gelijktijdig aldaar geslo ten overeenkomsten. Op vele scholen is het gebruik, dat de leerlingen een gedeelte van hun vacan tie besteden aan plantkunde. Zij moeten een aantal planten verzamelen, waar van zij bij den aanvang van het nieuwe Geweigerde autobusvergunning. Bij besluit van den secretaris-gene raal van het departement van Water staat is ongegrond verklaard het be roep, ingesteld door de N.V. Algemeene Transport Onderneming te Utrecht, tegen de beschikking van de Commis sie vergunningen personenvervoer, waarbij is afgewezen haar verzoek om vergunning voor de uitoefening van een dagelijkschen autobusdienst tus- schen ’s-Gravenhage en Rotterdam, over den Rijksweg no. 13. „Inleidingen in de praktijk” voor jongelui met diploma Handelsschool Onder het hoofd „Inleidingen in de practijk” wordt in het Augustusnum mer van het tijdschrift „Hou* en Trouw” de aandacht gevestigd op een interessante actie ten behoeve'’ van jongelieden, die met einddiploma de openbare handelsscholen hebben verla ten en nu vojjr de moeilijkheid staan, een werkkring in de maatschappij te verwerven. Tusschen de school en de maatschappij gaapt een klove, die slechts overbrugd kan worden door „praktijk” door werkzaamheid en er varing in het werkelijke bedrijfsleven. Door „Inleidingen in de praktijk”, door praktijk-onderricht in de school van het werkelijke bedrijfsleven zelve wil men deze klove nu overbruggen en al dus de jongelieden met den voet op de eerste sport van de maatschappelijke ladder plaatsen. De vereeniging „Hou’ en Trouw” is een reeds 55 jaren bestaande vereeni ging van oud-leerlingen der Openbare Handelsscholen te Amsterdam. Zij telt thans ca. 1200 leden, waaronder meest vooraanstaande figuren uit kringen van handel, scheepvaart industrie. De hierboven bedoelde actie nu beoogt jongere leden, die onder de huidige Omstandigheden zich niet di rect een positie in het bedrijfsleven kunnen veroveren, in de gelegenheid te stellen, zich reeds te bekwamen in de door hen gekozen toekomstige loop baan. Daartoe heeft „Hou’ en Trouw” ver schillende groote bedrijven in handel, scheepvaart en industrie bereid gevon den, haar jonge werklooze leden in de gelegenheid te stellen, zonder eenige verplichting, gedurende enkele och tend- of middaguren per week te hun nen kantore onder leiding van procu ratiehouders of chefs-de-bureau een cursus „Inleidingen in de praktijk” té volgen, waardoor deze jongelui hun vrijen tijd nuttig kunnen besteden en reeds practische kennis kunnen doen, teneinde straks, zoodra het be drijfsleven zich ten volle herstelt, pa raat te zijn en reeds eenige praktische kennis te bezitten. Ter vervanging van de opgeheven consulaten. Naar wij van bevoegde Duitsche zijde vernemen, zijn op grond van het decreet van den Führer van 18 Mei 1940, opgeno men in Reichsgesetsblatt 1, pag. 778, de tot nu toe in Nederland bestaande consu laten en consulaire vertegenwoordigingen opgeheven en hun functies op de organen van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied in het raam van de algemeen geregelde overheidswerkzaam- heden, met ten deele verdergaande zelf standige bevoegdheden overgegaan. Ook kan de Rijkscommissaris ter uitoefening van de bestuursmacht en ter uitvoering van zijn verordeningen van de Nederland sche autoriteiten gebruik maken. Ter verzorging van de door de bestaan de organen van den Rijkscommissaris nog niet behartigde belangen doet zich even wel de noodzakelijkheid voor, bijzondere instanties in het leven te roepen, waaraan zij het ook op beperkt terrein, de taak zal worden toevertrouwd de hier vertoevende Duitschers in den geest van het „Konsu- largesetz” van 8 Nov. 1867 met raad en daad bij te staan. Deze instanties worden volgens voorschrift van den Rijkscommis saris met den naam „Amtliche Deutsche Beratungsstelle in den Niederlanden” aan geduid en voeren in haar officieele stem pel het Duitsche Rijksembleem met een toepasselijk rondschrift. Binnenkort worden dergelijke bureaux gevestigd in de verschillende provincies en wel voor de provincies Friesland, Gro ningen en Drente tezamen met zetel te Groningen; voorts voor Zuld-Holland in den Haag, voor Limburg in Maastricht, voor Overijssel in Hengelo, voor Noord- Brabant in ’s-Hertogenbosch, voor Gelder land in Arnhem, voor Noord-Holland in Haarlem, voor Zeeland in Middelburg, voor btrecht in de stad Utrecht en voorts in Amsterdam en Rotterdam voor deze ge meenten. „De taak omvat naast de zorg voor de “Uitsche staatsburgers ook die voor de Nederlanders van Duitsche afkomst, vooral .®n dat deel, dat door huwelijk met Ne- lor nders de Duitsche nationaliteit ver- ana11 Heeft en in bepaalden omvang ook >netre staatsburgers, die in het verkeer de Duitsche binnenlandsche autoriteiten tie lUsschenkomst van een Duitsche instan- zaarr?K°dig hebben. De ambtelijke werk- tot ^Heid zal zich in hoofdzaak uitstrekken Qe e<m verwijzing van de verzoekers naar bevoegden functionnaris en tot een de i<hjke bemiddeling in het verkeer met U„ Duitsche binnenlandsche autoriteiten. (je «ezonderd zijn werkzaamheden, die tot aUto ‘.fluitende bevoegdheid van andere (ijeOriteiten en administraties behooren of deruen ingrijpen in het bestuur der Ne- Dpdsche overheid zouden beteekenen. schrift r zondere organen zijn bevoegd gevaii ljlte verklaringen voor bijzondere klarj’en af geven, bij voorbeeld ver- var. a en.Yan in-leven-zijn ten behoeve en u'fbetahng van sociale uitkeerin- pePsioenen, verklaringen van on- van de transfer van °P zon „?n"?gsgelden- Voorts moeten zij z‘)n bii8a„ rn1o8.elijke schaal behulpzaam v'an biiraa„iVY,rHrllglng van bewijsstukken $eldinE«Jbm.1-ken sêand en van politieele k5.berltnd^hlZeK blJ de desbetreffende ZiJ hebben’ ook Op de Gemeentesecretarie, afdeeling S. en B. (kamer 32) zal van morgen af, iederen werkdag van 9 tot 12 uur en van half 2 tot 5 uur (’s Zaterdags van 9 uur tot 12 uur 30) voor een ieder ter inzage liggen het bij Raadsbesluit van 15 April 1940 vastgestelde plan tot herziening van het plan van uitbreiding der Gemeente, voor zoover betreft de terreinen, ongeveer gelegen tusschen de Laan van Nieuw Oost-Indië, de Schenkkade, den Ijsclub weg, het verlengde van de Carel Rei- nierszkade en de grens met de gemeente Voorburg (plan Schenk), in twee kaar ten. een toelichtende beschrijving en bij- behoorende bebouwingsvoorschriften als bedoeld in artikel 39 der Woningwet. Dit plan is goedgekeurd door de Gedeputeer de Staten van Zuid-Hoüacdk-te..besluit iZwderpa?W>ad 65- graden, Turf In aansluiting op de intrekking van de dispensatie van het verbod tot het ver- koopen, afleveren en vervoeren van turf, d.d: 29 Juli, maakt de secretaris-generaal waarnemend hoofd van het departement en f bekend, dat tot wederopzegging een rege ling is vasrgesteid, welke de voorwaarden s tie hebben ingeslagen. Het omvat, waarop het aan verveners en han- j koelhuis- en kalkeieren en delaren m vaste brandstoffen, welke varj eiproducten; alsook het aanwenden daar- soorten van zn Het e'gen bedrijf mag alleen ge- 50 schieden na verkregen machtiging van de Nederlandsche centrale voor eieren en pluimvee te Beekbergen. Van den op slag van koelhuis- en kalkeieren en van het bereiden van eiproducten na heden, rhoet terstond worden kennis gegeven aan de genoemde centrale met vermel ding van de hoeveelheden. Bij alle op gaven moeten kippen- en eendeneieren en de uit deze bereide producten afzon derlijk worden opgegeven. leerjaar een determinatie moeten kun nen geven. Op onze foto: scholieren van de Christelijke H.B.S. aan het Bezuidenhout bekijken den gezamen- lijken oogst in Meyendell. (Polygoon) Voorraden eieren en eiproducten. Het Rijksbureau voor de voedselvoor ziening in oorlogstijd maakt het volgen de bekend Ten einde op elk oogenblik een over zicht te hebben van de opgeslagen koel huis- en kalkeieren en van de eiproduc ten, is bepaald, dat ieder zijn voorraden moet opgeven aan de Nederlandsche cen trale voor eieren en pluimvee te Beek bergen. Deze opgave moet geschieden uiterlijk 24 Augustus, naar den toestand van 21 Augustus. Deze opgave behoeft alleen verstrekt te worden door die genen, die de koelhuis- en kalkeieren en de eiproducten in voorraad hebben voor aepartement verkoop of om deze te gebruiken in het bcneepvaarteigen bedrijf Hieronder vallen niet de r.'**-»*-■ eieren, die particulieren voor eigen con- Img is vastgesteld welke de voorwaardenhePbben ingeslagen. Het af- nmuut urnornn npf aan vprvonprc pn nati- I leveren van van Handel, Nijverheid den’ verkoop van turf hun normaal bedrijf maken, weder is toegestaan alle l1 turf te verkoopen, af te leveren, te ver voeren of te doen vervoeren. Deze rege ling is neergelegd in een circulaire, welke ten kantore van de plaatselijke distribu- tiediensten kan worden afgehaald. -■ iVr.

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 9