HET ITALIAANSCHE HET DUITSCHE WEERMACHTBERICHT WEERMACHTBERICHT GEMENGD NIEUWS TELEGRAMMEN BINNENLAND STADSNIEUWS TTAAGSCTTE COURANT VAN MAANDAG 26 AUGUSTUS 1940 DERDE BLAD, PAGINA 2 Ruim 3^2 millioen rjjwiel- plaatjes verkocht DE VOORTDURENDE BOMBARDEMENTEN Engelsch vliegtuig omlaag geschoten Nieuwe successen van duik- booten en luchtwapen Bomaanval op Hengelo Duitsche reddingsdienst pikt drie Britsche vliegers op 250 Bredasche vluchtelingen op weg naar huis PORTEMONNAIE VERWISSELDE VAN EIGENAARS BEVESTIGING INTREDE VAN Ds. J. F. KRUYT Bij den Eingelschen bomaanval' op Hengelo in den nacht van Donderdag op Vrijdag waren zes dooden te betreuren. Het perceel waarin vier personen den dood vonden. (Polygoon) DUITSCHE HANDELSDELEGATIE NAAR MOSKOU WIJZIGING IN DE ROEMEENSCHE REGEERING HONGARIJE WIL ONDER HANDELINGEN VOORTZETTEN Op 1 September gaat de controle in De vlc«tbasis van Alexandrië weer gebombardeerd Generaal Winkelman verkeert in goede gezondheid Tal van plaatsen getroffen DE AMERIKAANSCHE STEUN PUNTEN OP BRITSCHE EILANDEN V Nieuwe winnaars ten De uitslagen zijn Wegéns benzinegebrek op zee gedaald met Café-bezoekster in de Wagenstraat benadeeld de nabijgelegen hofstede Braashooft liep eenige scha- slaap i zware BERLIJN, 26 Augustus. (D.N.B.) Een Duitsche delegatie onder leiding van den gezant dr. Schnurre is naar Mos kou gereisd om de halfjaarlijksche be sprekingen te voeren over de loopende zaken van het DuitschRussische han delsverkeer, zooals is overeengekomen in het DuitschRussische economische accoord van 11 Februari 1940. een 146,6 van him apparaten het best kenden, behaalden over het algemeen de bes te resultaten en dat was tenslotte nog een goede kant van dezen dag. BOEKAREST, 26 Augustus (D.N.B.). Naar vernomen wordt, kan elk oogen- blik een wijziging der regeering ver wacht worden, waarbij de leden der Ijzeren garde uit de regeering treden en meer Zevenburgers daarin opgeno men worden. Een verandering in het ministerie van buitenlandsche zaken wordt niet verwacht. Hedenmorgen uit Parijs vertrokken Van bevoegde Duitsche zijde ver. nemen wij, dat uit Parijs tien autobus sen, waarin 251 vluchtelingen uit Breda en omgeving, naar Nederland zijn ver trokken. Deze vluchtelingen komen uit het onbezette deel van Frankrijk, uit de buurt van Toulouse. De leider van dit eerste transport uit onbezet Frankrijk verwacht, dat men vanavond* nog in Breda zal aankomen. Schade te Ambt-Hardenberg gemeente BOEKAREST, 26 Augustus (D.N.B.)'. De Hongaarsche regeering heeft de Roe- meensche regeering uitgenoodigd, haar gevolmachtigden ter voortzetting van de onderhandelingen van Turnu Seve rin naar een Hongaarsche stad te zen den. De Roemeensche regeering stelt voor de komende onderhandelingen twee voorstellen op, die in den vorm van landkaarten met ingeteekende nieuwe grenslijnen gehouden zijn. Het eene voorstel beoogt, alle Hongaren uit Roemenië, met inbegrip van de Szekler, naar de tegenwoordige Westelijke Roe meensche districten te doen verhuizen, volgens het andere worden de Szekler gelaten in de gebieden, die zij thans bewonen. In het eerste geval biedt Roemenië van zijn Westelijke gebieden aan Hongarije rond 25.000, in het twee de geval 14.500 vierk. k.m. Van Roe meensche zijde wordt in elk geval als voorwaarde gesteld, dat bevolkingsruil plaats vindt, hetgeen Hongarije te Turnu Severin, naar men weet, in den voorgestelden vorm van de hand heeft gewezen. Het D.N.B. meldt uit Berlijn: Heden morgen in de vroegte heeft de Duitsche reddingsdienst in het zeegebied voor de Nederlandsche kust drie Britsche vlie gers opgepikt. De vliegers behoorden tot twee vliegtuigen, welke vannacht over Noord-Duitschland hadden gevlo gen en, volgens mededeeling van de bemanning boven Stettin geweest zou den zijn. Gevraagd naar de oorzaak van het ongeval deelden de Engelschen beschaamd mede, dat er spoedig nadat over Nederlandsch rechtsgebied gevlo gen was, twijfel bij hen ontstaan was of de voorraad benzine wel voldoende zou zijn om Engeland te halen. Kort daarop was het met de benzine werke lijk afgeloopen, waarop zij S.O.S.-tee- kens gaven en op open zee neerstreken. Zij dreven ongeveer twee uur op het water rond en werden toen door de Duitschers, die op hun noodseinen wa ren opgestegen, gered. De controle op de rijwielplaatjes is dit jaar verschillende keeren uitgesteld. Tenslotte zou ze ingaan op 8 Augustus, maar omdat de vraag naar plaatjes grooter was dan het aanbod, kon niet ieder er een koopen, met het gevolg, dat de controle in de maand Augustus niet zou plaats hebben. Naar wij thans vernemen, is het aantal voorradige plaatjes zóó groot,- dat ieder, die fietst, er een kan koopen. zoodat het zeer waarschijnlijk is. dat de controle in zal gaan op 1 September a.s. In totaal zijn tot dusver ruim 3'^ millioen plaatjes verkocht, wat den staat een bedrag van 9 millioen gulden in het laadje brengt Vorig jaar bedroeg de opbrengst van de rijwielplaatjes 8.409.000, hetgeen beteekent, dat toen ongeveer 3.363.600 plaatjes verkocht werden. Uit boven genoemde cijfers blijkt, dat het aantal fietsers tengevolge van de benzinebe- perking in de laatste maanden is toe genomen met ruim 136.000 Als men bedenkt, dat vele menschen gratis een rijwielplaatje hebben ont vangen, dan kan men gerust aannemen, dat de helft van de bevolking van ons land de fiets gebruikt De lessen van de Openbare school voor buitengewoon lager onderwijs Bresterstraat 7, worden morgenmiddag om 1 uur hervat in het gebouw Beets- straat 88. C. W. BECKING, t Heden is hier ter stede in den ouderdom van 53 jarar overleden de heer C. W. Becking, luitenant-kolonel der mil. admi nistratie van het Ned.-Ind. leger b. d. De overledene was officier in de orde van Oranje-Nassau. De begrafenis heeft plaats Donderdag a.s. om 2 uur op de begraafplaats Oud Eik en Duinen. DE LAATSTE WEEK VAN HET CIRCUS TE SCHEVENINGEN. De directie van het Circus Mikkenie- Strassburger deelt mede, dat het circus thans nog één week voorstellingen zal geven te Scheveningen. De laatste voor stelling-zal plaats hebben op Zondagavond 1 September a.s:, des avonds om 8 uur, voorts eiken avond voorstellingen om 8 uur. Er zullen deze week nog een drietal matinée’s gegeven worden en wel Woens dag^ Zaterdag en Zondag om 2.15 uur. Een ieder, die nog niet de gelegenheid had, het zoozeer geroemde programma te zien, wordt aldus deze laatste week nog in staat gesteld, het circus te bezoeken. Geen der vorige winnaars wist ook nu beslag op de eerste plaats te leg gen, zoodat nieuwe namen op de be kers gegraveerd zullen moeten wor den. Beide bekers verhuisden ditmaal naar het Zuiden des lands. De beker der zweefmodellen werd gewonnen door A. Meynis, uit Bergen op Zoom, die met een hand- en een hoogtestart een totaaltijd maakte van 216,2 sec. De beker der motormodel len viel ten deel aan J. Thomas uit Breda, die met een hand- en grondstart een totaaltijd van sec. maakte. Noch het weer, noch de tegenslagen hebben de opgewekte stemming van de 172 kampeerders op ,,De Paalberg” kunnen bederven; de deelnemers streden vol geestdrift, de belangstel ling van de geëlimineerden en van de kijkers verflauwde geen moment. En als we dan bedenken, dat we met deze wedstrijden een paar honderd jongelui met de medewerking van de Ned. Vereen, voor Luchtvaart wel ke we daarvoor langs dezen weg nog eens dank brengen een sportleven en nuttigen dag hebben bezorgd, och, dan kunnen we tenslotte niet eens onvoldaan zijn, de tegenslagen spijt. We hopen echter van ganscher har te, dat we volgend jaar de wedstrij den weer op den ouden voet kunnen voortzetten met goed weer, met mas sale deelneming en weer in de omge ving van onze stad, welke zich daar toe, blijkens de ervaring, zoo bij uitstek leent. Naar wij vernemen zal ds. J. F. Kruyt te Zwolle, die de benoeming tot tweeden voorganger van de afdeeling 's-Graven- hage-Scheveningen, van de Vereeniging van Vrijzinnig Hervormder^heeft aange nomen, Zondag 15 September a.s. afscheid nemen van de Ned. Herv. gemeente van Zwolle om Zondagmiddag 22 Septembei d.o.v. zijn intrede te doen te ’s-Graven hage-Scheveningen na tevoren in den- zelfden dienst te zijn bevestigd door zijn plaatselijken collega, ds. A. Trouw, De dienst zal in het eigen kerkgebouw der afdeeling aan de Beeklaan worden ge houden en om 3 uur aanvangen. Men meldt het Dagblad voor N. Brabant en Zeeland van hooggeachte zijde uit Den Haag Reeds geruimen tijd doet in ons land hardnekkig het gerucht de ronde als zou generaal H. G. Winkelman, laatstelijk opperbevelhebber van de Nederlandsche land- en zeemacht, in Duitsche krijgsgevangenschap overleden. Evenals zoovele andere dwaze ge ruchten, die van mond tot mond ge fluisterd worden, is ook dit gerucht in den meest volstrekten zin onwaar. Wij hebben ons in dit verband gewend tot een van de naaste familieleden van den generaal, van wien wij niet alleen de pertinente onwaarheid van het gerucht vernamen, maar die te vens verklaarde, dat de generaal in goede gezondheid verkeert en een behandeling geniet, die overeenkom stig zijn t^oogen rang is. Zijne excellentie bevindt zich in gezelschap van eenige andere Neder landsche opperofficieren en van de betrokken adjudanten. Mevrouw Win kelman staat in regelmatige corres pondentie met haar echtgenoot. Wij meenden goed te doen dit ge fluisterde fabeltje, dat een buiten gewoon taai leven had en uiteraard voor verwanten van generaal Winkel man niet aangenaam was, hiermede voor goed uit de wereld te helpen. In een café in de Wagenstraat werd Za terdagavond ten nadeele van een in woonster van Delft een portemonnaie, in houdende circa 14.50 en een rijwielba- lastingmerk ontvreemd. De dame uit Delft zat, omstreeks mid dernacht aan een tafeltje in bedoeld café toen zij zich even verwijderde. Een vrouw, die een paar tafeltjes verder zat. zag dit, spoedde zich naar het hand- taschje, dat de dame had achtergelaten en haalde daar vlug de portemonnaie uit. Na den diefstal verliet zij ijlings het café. Toen de Delftsche dame weer terug kwam, maakte een der aanwezigen er haar op attent dat een vreemde dame haar portemonnaie uit het taschje had wegge nomen. Aangifte bij de politie volgde. Naar aanleiding van het signalement dat van de dievegge gegeven kon worden, toonde de politie een foto. Alles klopte. Eenige uren later werd op het politie bureau Rijswijkscheweg «jen 46-jarige dame gebracht, die onder drankinvloed in de Wagenstraat was aangetroffen. Toen zij na haar ontvluchting enkele vragen van de politie beantwoordde, bleek weldra dat mem met de dievegge van de bewuste portemonnaie te doen had. Zij werd na der aan den tand gevoeld en bekende, de diefstal gepleegd te hebben. Op de vraag waar de portemonnaie dan wel was beweerde zij in de Wagenstraat door een paar vreemde heeren aange sproken te zijn, welke haar op hun beurt weer de portemonnaie afhandig hadden gemaakt. Desondanks heeft de politie de dame, die op de Lang» Beestenmarkt woont, in verzekerde bewaring gesteld. Bij de grens van Zeeuwsch- Vlaanderen In den nacht van Vrijdag op Zater dag kwamen enkele bommen van licht kaliber neer op Belgisch gebied aan de grens van Zeeuwsch-Vlaanderen. De 'bommen werden tegelijk uitgeworpen dftor een Engelsch vliegtuig en kwa men in het veld terecht achter een groep woningen, die licht beschadigd werden. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. In de gemeente Ambt-Hardenberg zijn de bewoners gistermorgen tegen drie uur uit hun slaap opgeschrikt door het vallen van zware bommen, gevolgd door een groot aantal brand bommen. Een der bommen viel in <j,e nabijheid van de woning van den landarbeider Oelen neer en richtte belangrijke schade aan. Alle bewoners kwamen met den schrik vrij en vonden bij om wonenden gastvrij onderkomen. Nog twee andere bommen vielen in de om geving neer. Men neemt aan, dat een vierde bom tusschen de landbouwge wassen is gevallen. Met^het oog hier op zijn de noodige voorzorgsmaat regelen genomen. Tengevolge van de explosieve kracht der bommen spron gen de ruiten bij tal van ingezetenen. Verder werd geen materieele schade aangericht. Een groot aantal brand bommen, dat werd uitgeworpen, doof de tusschen de landbouwgewassen. De Duitsche autoriteiten zijn gewaar schuwd voor het instellen van een on derzoek. In de omgeving bevinden zich geen militaire objecten. Meelfabriek te Deventer getroffen Gistermiddag om twee uur heeft een Engelsch vliegtuig bommen geworpen op de fabriek van de N.V. Noury en van der Lande’s Meelfabrieken te De venter. Twee van de drie bommen sloegen in de fabriek en voorraden en veroorzaakten hier zeer ernstige be drijfsschade, doordat juist de machine, waar het eerste stadium van het maal- proces geschiedt, werd vernietigd. Het kan maanden duren voordat deze mo len is hersteld. Persoonlijke ongelukken vielen niet voor. De directie deelt me de, dat zij maatregelen getroffen heeft om de bloemvoorziening normaal voort gang te doen vinden. Zes bommen op Nieuwe-Tonge Gisternacht om half twee zijn onder de gemeente Nieuwe-Tonge in de Oude- landsche polder, 6 bommen gevallen in de landerijen van den landbouwer D. J. Buth, aan den Duivenwaartsche- weg. De bommen kwamen terecht op de te lande staande gewassen, waar door aanzienlijke schade werd aange richt. Ook van H. de op. ERGENS IN ITALIË, 26 Augustus (Stefani). In legerbericht no. 80 deelt het Italia ansche hoofdkwartier het volgende mede: De vlootbasis van Alexandrië is opnieuw door onze luchtformaties ge bombardeerd. Een Engelsche bom menwerper moest een noodlanding verrichten op zee bij Lampedusa en is gezonken. De bemanning, bestaan de uit een officier en 2 onderofficieren is gered en krijgsgevangen gemaakt. Een van onze duikbooten heeft in den Atlantischen Oceaan een groot vijandelijk tankschip getorpedeerd en zwaar beschadigd. In Oost-Afrika zijn bij luchtaanval len op Mogadiscio 4 personen gewond, te Gallabat werden 8 inlanders ge dood en een 40-tal gewond, te Cam- bolica werd een kind gedood en werden vijftien Askaris gewond. De materieele schade is onbelangrijk. In den nacht van Zaterdag op Zon dag is omstreeks drie uur aan den Yweg onder Vijfhuizen (Haarlemmer meer) een Engelsch vliegtuig door het Duitsche afweergeschut in brand ge schoten. Het toestel stortte neer op het land van den landbouwer H. de Rijk en brandde uit. De inzittenden kwamen allen om het leven. Een bom, welke vlak bij het vliegtuig lag, is later tot ontploffing gebracht, in ver band waarmee de gezinnen in de om geving hun woningen eenigen tijd hadden verlaten. Materieele schade werd niet aangericht. Weer-afdeelingen defileeren De persdienst van de N.S.B. meldt: Na afloop van de door de N.S.B. in het wandelpark „Kostverloren” te Zandvoort uitgeschreven openluchtver gadering, vond een voorbijmarsch plaats voor den leider der N.S.B. van een tiental vendels der W.A., afkomstig uit Amsterdam, ’s-Grav^nhage, Rotter dam, Haarlem, Utrecht, Eemland en Terborg, tezamen ruim 1000 man. Het défilé vond plaats op de boule vard de Favauge, ter hoogte van hotej „Stein”. Links van den leider der N.S.B. had de algemeene commandant A. J. Zonderman met zijn adjudant plaats genomen. Het geheel stond onder lei ding van K. J. Huygen, heerbanleider van Amsterdam, die zich tijdens den schouw rechts van den leider opstelde. De défileermarsch werd verzord door het Amsterdamsche muziekkorps der W.A., onder zijn kapelmeester Sterk. Op het, ondanks het ongunstige weer talrijke publiek, maakte het défilé een diepen indruk. Vendel na vendel mar cheerde stram en feilloos voorbij, beeld van een resultaat, dat in weinige we ken, dank zij den goeden geest, bereikt werd. Op 14 September vindt, ditmaal in Amsterdam, opnieuw een défilé plaats, waarvan naar men verwacht een 3 tot 5000 weermannen zullen deelnemen. Fusie van bonden van handels- en kantoorpersoneel De Nederlandsche vereeniging van ver tegenwoordigers van handelaren en in- dustrieelen „Hermes” heeft In een Zater dagmiddag te Groningen gehouden bui tengewone algemeene vergadering algemeene .stemmen het dageljjksch be stuur gemachtigd het aangaan van een fusie met den handels- en kantoorbedien- denbond „Mercurius”, de Nederlandsche handelsreizigersvereeniging en den alge- meenen bond van handels- en kantoorbe dienden, zulks als uitvloeisel van de fusie tusischen de Nederlandsche vakcentrale en het N.V.V. Een liquidatiecommissie werd benoemd. De prijzen, beschikbaar gesteld door de Ned. Vereen, voor Luchtvaart en de directie van de „Haagsche Courant”, werden aldus gewonnen: Zweefmodellen: Eerste prijs: zilveren wisselbeker met zilveren medaille en waardebon ad 6: A. Meyvis, Bergen op Zoom, met een totaal tijd van 216,2 sec. Tweede prijs: zilveren medaille der N. V.v. L. en waardebon ad 5: J. de Haan, Amsterdam, 125,2 sec. Derde prijs: bronzen medaille der N. V. v. L. en waardebon ad 4: A. Praat, Overschié, 119,2 sec. Vierde prijs bronzen medaille der N. V. v. L. en waardebon ad 3: P. Reynhardt, Amsterdam, 115,1 sec. Vijfde prijs: tegel en waardebon ad 2: J. Smit, den Bosch, 108 sec. Zesde prijs: boekwerk: B. v. Lam meren, Bergen op Zoom, 100,9 sec. Zevende prijs: boekwerk: J. v. d. Vegt, Amsterdam, 98,8 sec. Achtste prijs: boekwerk; G. Been- ker, Arnhem, 91,7 sec. Motormodellen: Eerste prijs: zilveren wisselbeker met zilveren medaille en waardebon ad 6: J. Thomas, Breda, met een totaaltijd van 146,6 sec. Tweede prijs: zilveren medaille der N. V. v. L. en waardebon ad 5: J. Kerkhoff, Rotterdam, 135,5 sec. Derde prijs: bronzen medaille der N. V. v. L. en waardebon ad 4: J. Venendaal, Rotterdam, 119,2 sec. Vierde prijs: bronzen medaille der N.V.v.L. en waardebon ad ƒ3: A. Ridder, Hilversum, 116.4 sec. Vijfde prijs: tegel en waardebon ad 2: G. de Groot, Utrecht, 109,6 sec. Zesde prijs: boekwerk: J. Bezemer, Rotterdam, 109,2 sec. Zevende prijs: boekwerk: L. Moe- land, Breda, 100,7 sec. Achtste prijs: boekwerk: P. Napjes, Utrecht, 96,4 sec. BERLIJN, 26 Augustus. (D.N.B.) Het Opperbevel der Weermacht maakt be kend: Een duikboot onder bevel van den kapitein-luitenant ter zee Roesing heeft 46.170 br. t. vijandelijke scheepsruimte tot zinken gébracht. De duikboot heeft daarmede op twee reizen 88.856 br.t. scheepsruimte tot zinken gebracht. Een tweede duikboot heeft 4 koopvaardij schepen van in totaal ongeveer 30.000 br. t. uit een sterk beveiligd convooi weggeschoten. Duitsche gevechtsvliegtuigen deden gisteren een aanval op het vliegveld Warmwell, ten N.W. van Portland. De aanval had een goede uitwerking en er ontstonden hevige gevechten. Op 360 k.m. ten W. van Lands End heeft een Duitsch vliegtuig een koopvaardijschip van 4000 br.t. tot zinken gebracht. Voor de Britsche havens werden weer mijnen gelegd. In den nacht van 25 op 26 Augustus hebben talrijke vliegtuigen in Birmingham alsmede in Kingstown en Coventry fabrieken van de vliegtuig- en wapenindustrie met bommen bestookt. Men kon hevige ontploffingen en zware branden waarnemen. In denzelfden nacht vlogen voor het eerst sinds het uitbreken van den oor log eenige vijandelijke vliegtuigen bo ven Berlijn en wierpen verscheidene brandbommen uit aan den rand der stad. In het verdere deel van het Rijks gebied vielen op verscheidene plaatsen lukraak uitgeworpen bommen op niet militaire doelen. Noch hier, noch in Berlijn, werd schade aangericht. Een der vliegtuigen welke boven Ber lijn had gevlogen, werd op den terug weg door afweergeschut neergehaald. De totale verliezen van den vijand bedroegen gisteren 72 vliegtuigen, daar van werden er 51 in luchtgevechten neergeschoten, 21 door het afweerge schut of op den beganen grond ver nield. Veertien eigen toestellen worden vermist. Het jachteskader Richthofen heeft in de luchtgevechten van gisteren het aan tal van 250 neergehaalde vliegtuigen overschreden. De eerste luitenant Wieck behaalde zijn 19 en 20ste over winning in de lucht. WIE ZAG DEZE AANRIJDING! Op Dinsdag 20 Augustus j.l. des namid dags omstreeeks 4.35 uur had op de Prinsegracht, ter hoogte van perceel 61, een aanrijding plaats, tusschen een rij wiel en een motorrijwiel, tengevolge waarvan de wielrijder lichamelijk letsel bekwam. Zij, die van deze aanrijding ge tuige waren, worden verzocht zich te melden aan het bureau van den commis saris van politie van den Justitieelen dienst C, Javastraat 18. ONVOORZICHTIG UIT RIJDENDE TRAM GESTAPT. Zaterdagavond bracht de geneeskundige dienst naar het ziekenhuis aan het West- einde de 35-jarige mej C. B. uit Rijswijk die de onvoorzichtigheid had om bij de halte Broeksloot uit de nog in beweging zijnde tram te stappen. Zij viel en be kwam een hoofdwonde. textielkaart D. 25575, de Nokker, Ger« Doustraat 124; een donkerblauwe dames*, cape. Meershoek. Reitzstraat 326; een damesring met steen, Nieuwenhüizen, P. Krwgerlaan 245; een paar sokken. Bei- ning, v. Ostadestraat 494; een portemem- naie met 5 gaspenningen Westerduin, Naarderstrad 135; een witte hond (fox- terrier), mej. Looij Gabriël Metsustraat 9; een hondenpenning 1940-15878, Cramer, Hoefkade 661, een damesrijwiel .Excel sior”, Elshout, Stationsweg 129; een grijs lederen damesportemonnaie met knipslui ting en inhoud, Verhoek, Maasstraat 230; 2 vulpenhouders (Waterman en Conklin), de Keyser. Haverschmidtstraat 41; een bruin lederen portemonnaie, inh. 0.22 en broodbons, v. Eeden, de Genestetlaan 262; een rood lederen damesportemonnaie inh. ƒ1, Brechten, Ger. Kellerstraat 80; 2 zilverbons, Warossieau, Ant. Duyck- straat 117; een donkerblauwe regenjas, v. Landgraat, Drebbelstraat 1b; een dek plaat van Ford V8, Hendriks, Pletterij- straat 107: een Batavier damesrijwiel, Relrusch v Oosterw. Bruynstraat 2; een bankbiljet, de Boer, Pasteurstraat 21; een rubber kinder laars waarin grijze sok, v, d. Stel, Frederikstraat 99a; een diamantje in goud gevat, Bijlsma, Stuyvesantstraat 209; een bankbiljet, Gravenmeijer, L. v. N. O. Indië 188a; een grijsgevlekte hond met lange ooren, Mado, Spuistraat 67; een zakmes, Cohen, Ijsclubweg 24; twee bank- biljetten. Top, Westeinde 8, Voorburg; een gouden broche, Klein-Breteler Theresia- straat 38; een zwarte Schotsene terrier, Karssing, Valeriusstraat 103; een bankbil jet, Minkman, Sterappelstraat 28; een wit metalen slangvormige speld, Boulier, L. v. Meerdervoert 849; een wit gebreid baby- broekje, Lanzendorfer, Acaciastraat 218; een wollen mantel Vermeulen, Gooilaan 115; een geei-zwarte herdershond, reu, met metalen halsband, Boonasker, Loos- duinschekade 587; een R.K. kerkboekje, v. d. BoL Spireastraat 21; een lichtgrijze jonge kat, mevr v Rossum, Ruychrock- laan 193; een boek, getiteld De dans om de rinkelboom”, Grootegoed, Nunspeet- laan 22; een donkerbruine beurs, waarin contributiekaarten ten name van de Groot, Brimbergen, Badhuisstraat 1071; een roode autoped op luchtbanden, de Niet, Wijtingstraat 13; een heerenporte- monnaie inh. ü.78| en gaspenning. Rog Menninckstraat 42; een hondenriem met penning 11832-40, v. Dijk, v. Beuningen- straat 40; een ongemerkt jongensrijwiel, Mooiman. Zeeruststraat 34, in bewaring bij Pompstation; een Excelsior damesrij wiel, Feitsma, Haringstraat 42; 9 honden, 6 kaften, en een zieke hond, Asyl, Nieuwe Haven 73. Opgevangen honden: Voor inlichtingen, Asyl, Nieuwe Haven 73. WASHINGTON, 26 Aug. (D. N. B.). De democratische fractieleider, senator Barkley, die nauwe betrek kingen met Roosevelt onderhoudt, heeft verklaard, dat de Vereenigde Staten gebruik moeten maken van het Engelsche aanbod en „een gehee- len keten van steunpunten” op eilan den moeten aanleggen, die het Pana- makanaal aan de Atlantische zijde afsluiten. Naar aanleiding - van de Zaterdag door den gouverneur der Bermuda- eilanden afgelegde verklaring, zeide Barkley, dat het aanbod, de groote straat van Bermuda beschikbaar te Voiïn •a!aS vlieetuigsteunpunt voor de tem£?‘5de S‘aten' ‘oe le PoTt V daaS Bermuda als bewakings post voor de Atlantische kust der is> eeniSde Staten bijna onmisbaar CREMATIE H. H. T. HOYER Het stoffelijke overschot van den heer H. H. T. Hoyer, in leven directeur van de Amsterdamsche bank te ’s-Graven- hage is vanochtend onder veel belang stelling te Velzen verascht. Aanwezig waren mr. dr. D. Drossaers, directeur van het bijkantoor Oostplein der Amster damsche bank, M. Davidson, oud-direc- teur van de bijbank der Amsterdamsche bank te Rotterdam, mr. J. G. Pijnakker Hordijk te ’s-Gra»enhage, oud-directeur van bet bijkantoor te Dordrecht, E. W. Wolfs, dir. van het bijkantoor aan den Bergweg, mr. Salomonson uit Rotterdam e.a. De heer H. A. A. de Vos, dir. van het bijkantoor Rotterdam van de Amster damsche bank, heeft woorden van dank gesproken namens het personeel en mede namens de directeuren der andere bij kantoren, voor al hetgeen de heer Hoyer voor het kantoor en zijn collega’s heeft gedaan. Met hem is voor de instelling een getrouwd medewerker heengegaan. De relaties der bank, met wie hij steeds hun plannen besprak, zullen voortaan zijn adviezen missen. Allen, spr. in het bijzonder, zullen met veel belangstelling aan hem terugdenken. Mr. L. Haase dankte den gestorvene voor al hetgeen hij heeft gedaan in het belang der Arabic Horse Society. Wij zullen trachten, aldus spr., het werk in zijn geest voort te zetten. Mr. Vriezendorp van Renesse uit Dor drecht sprak hierna een persoonlijk woord, waarna de kist onder orgelspel daalde. Een zwager van den overledene heeft de aanwezigen voor hun belang stelling dank gezegd. Gevonden voorwerpen Aanwezig aan het hoofdbureau van po litie, Alexanderplein 20 en aldaar te be vragen op alle werkdagen, telefonisch al leen ftisschen 10.30 en 12 uur en mon deling tusschen 12 30 en 2.30 uur: een zwarte vulpen, een blauw regen- kapje, een zakmesje, een grijze heeren- hoed, een heerenparapluie, gemerkt „H.V.Z.”, een hondenriem, een koperen halsketting een blauwe gabardine regen jas, een nikkelen medaillon met beeltenis van een matreos, een defecte bril (glas ontbreekt), een chauffeurspet, een dames rijwiel, een regenkapje, een paar kinder- wantjes, een rood-bruine damesportemon naie inh. ƒ0.17, een bruin lederen tasch inh. badgoed en ondergoed, een paar regenpijpen, een bril in étui een flesch wijn, een zwart heerenrijwiel, een pakje broodbonnen, een heerenrijwiel, merk Burgers ENR., een regenkapje, een on gemerkt damesrijwiel, een „Phoenix” hee renrijwiel No 75189, een oorhanger, een handtaschje o.a. inh. kaarten t.n.v. Tho- mee, Meer en Boschlaan 103, een kruis beeldje (souvenir van Lourdes), een bril met zwart hoornen montuur, een roode regenkap een bril met hoornen montuur, een damesrijwiel merk „Flora” een ge kleurde damesparapluie, een ongemerkt heerenrijwiel. een bruine actetasch waar in nikkel montuur van schemerlampje een paar zwarte beenpijpen, een zaklan taarntje, een hondenpenning No. 395-40 van gem. Nieuwer Amstel, een bruin le deren taschje inh. een ledige portemon naie etc., een rijvergunning B 2571 auto HZ-65443 (driehoek), diverse sleutels, handschoenen en ceintuurs Gevonden in taxi’s: een actetasch inh een paar regenbroekspijpen, een blauwe gabardine jas. Bij de navolgende ingezetenen: een bruine boodschappentasch inh. cein tuur en een geel regenkapje en div. hand schoenen, Vroom en Dreesmann, Spui; een zwart poesje, Tomatenstraat 239; een bei tel, Marconistraat 50; een imitatie zil veren schakelarmband, Dolderschestraat 5, gev. 8-8; een zwarte „Parker” vulpen, Collaard, Anna Paulownastraat- 30; een paar verpleegstersmanchetten met verm. zilveren knoopen, van Hoorne, Zuid-Bin- nensingel 296; een bril met bruin hoornen montuur, Heystek, 'Westeinde 301a; een bruin lederen tasch met ledige enveloppe Hazebroek, v. Diemenstraat 35; een rozen krans in étui, van Haadt, Juffr. Ida- straat ld, een bruine damesportemonnaie inh. belastingplaatje t.n.v. E. Lelyveld en geld, Hotel Keyzer, Zwarteweg; een grijze kinderceintuur P. v. Langerak, v. Rave- steynstraat 434; een lichtgrijze heeren- hoed, Koek. Rembrandtstraat 244; een Bommen op Helmond In den nacht van Zaterdag op Zon dag hebben Engelsche vliegtuigen vier brisantbommen en tien kleine brand bommen uitgeworpen aan den rand der gemeente Helmond. Ze kwamen terecht in het open veld, doch vrij dicht bij een woonwijk. Door scherven werd aan enkele particuliere woningen eenige schade aangericht. De brand bommen veroorzaakten geen brand. Er werd tien minuten luchtalarm ge geven.

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 10