De Hongaarsch-Roemeensche kwestie Donderdag 29 Augustus 1940. No. 17659. aan ARBEID VOOR NEDERLANDERS IN DUITSCHLAND Ciano gisteren door Hitler ontvangen Vliegvelden aan de Theemsmonding aangevallen BEKENDMAKING op Luchtaanval Berlijn op De zorg voor de oorlogs invaliden Nederlandsche Roode Kruis ambulance naar Frankrijk Tien dooden, acht-en- twintig gewonden Duitsche bomaanvallen Britsche havens VANDAAG BEGINT DE BESPREKING TE WEENEN Britsche bevolking roept om beteren afweer PRIJS DEZER COURANT: PRIJS DER ADVERTENTIÊN: Liverpool hevig bestookt te van BRITSCH-INDIE. Voor ’s-Gravenhage bij vooruitbet. p. 3 mnd. met „Kikeriki”, „De Nieuwste Mode”, „Koloniaal Bijblad” en „Letterkundig Bijblad” 3.Franco per post met Mode blad 4.zonder Modeblad 3.75. Buitenland 9.Landen waarop het verlaagd intern, drukwerk-posttarief van toepassing is 7.p. kw. Bij postkantoren ‘°<ren de geldende goedk. abonn.prijzen. Afz. nummers 5 et-, fr. p. post 10 ct enkele bom op het vliegveld Tempel hof of in de nabijheid daarvan terecht is gekomen, kan aangenomen worden, dat bij de wonderlijke orienteering der Engelschen de bommen in plaats daar van in den Rijn zijn gevallen. Imperial leidde, had zich een dichte menschenmenigte verzameld, die den beiden ministers luide ovaties bracht. Daarnaast Thameshaven Zeer dat «el Deze courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen BUREAUX: WAGENSTRAAT 35-37 Telefoon 116300 (zeven lijnen) Giro No. 12500 Van 15 regels 1.50. Iedere regel meer tot 10 regels 40 ct., daarna iedere regel meer 50 ct. Reclames 90 ct. per regel. Bewijsnummers 5 ct., fr. p post 10 ct. Incasso binnen de stad 5 ct., buiten de stad volgens posttarief. Bij vooruitbetaling: Kleine Advertenties 90 ct.; Dienstaanbiedingen 70 ct Advertentiën waarin voorkomt „Brieven aan het bureau van dit blad” 10 ct meer. Duitsche pers wijdt groote aandacht aan de bespre kingen. De Duitsche bladen wijden groote aandacht aan de heden te Weenen be ginnende besprekingen. Nu Zuidoost-Europa door het uitscha kelen der Westelijke mogendheden van vreemde invloeden is bevrijd, schrijft de „Börsen Ztg.” zijn de grondslagen ge legd voor een groote nieuwe ordening. Het is in het belang, zoowel van de in wonende volkeren als van de omliggen de groote landen, dat hier in plaats van het „Europeesche kruitvat”, een steun punt van den Europeeschen vrede komt, stabiel genoeg om tegep elke handeling van sabotage van buiten of binnen uit bestand te zijn. De verhouding tusschen Hongarije en Roemenië staat hierbij uiteraard sterk op den voorgrond. Het betreft hier geen plaatselijke, maar een Europeesch-universeele aangelegenheid. Door de persoonlijke deelneming van von Ribbentrop en graaf Ciano wordt de nadruk op de beteekenis van het vraagstuk gelegd. (Zie verder, le blad, pag. 2.) Een eigenaardige verkennnings- vlucht Maandag jJ. landde, naar het D.N.B. verneemt, in de buurt van het plaatsje Lautersheim bij Worms, ’s morgens het Engelsche vliegtuig „P. 2070” van king beid Voor de ke’ang van zijn Csaky en Teleki naar Weenen Het D.N.B. meldt uit Boedapest: Ge volg gevend aan de üitnoodiging van den Duitschen en den Italiaanschen minister van buitenlandsche zaken, is de Hongaarsche minister van buiten landsche zaken, graaf Csaky, gister avond per extra trein naar Weenen vertrokken. De minister-president graaf Teleki is eveneens naar Weenen vertrokken, om als waarnemer de be spreking van de vier ministers van buitenlandsche zaken bij te wonen. Te Salzburg werd gisteren van semi-officieele zijde medegedeeld De Italiaansche minister van bui tenlandsche zaken, graaf Ciano, die ’s ochtends per vliegtuig uit Rome in Salzburg is aangekomen, is tegen 2 uur door den Führer op den Obersalzberg ontvangen. Ter begroeting van den Italiaan schen minister op het vliegveld in Salzburg waren o.m. verschenen de rijksminister van buitenlandsche zaken, von Ribbentrop en de Ita liaansche ambassadeur in Berlijn, Dino Alfieri- De beide ministers van buitenlandsche zaken inspec teerden de eerecompagnie en be gaven zich per auto naar den Obersalzberg, waar de Führer den Italiaanschen minister van buiten landsche zaken voor een bespre king ontving. Aangerichte schade is gering In den afgeloopen nacht is in Berlijn luchtalarm gemaakt, dat duurde van 24 minuten voor half een tot 17 minu ten over drie. Eenige Britsche vlieg tuigen verschenen op korte afstanden boven het stadsgebied van groot-Ber- lijn en wierpen op verscheidene plaat sen van de rijkshoofdstad brand- en brysantbommen op woonwijken en voorsteden. Militaire doelen werden niet aangevallen. De aangerichte scha de is onbeteekenend. Op verscheidene plaatsen in de binnenstad ontstonden dakbranden, welke door den veilig heids- en hulpdienst snel gebluscht werden. Tien personen zijn gedood en 28 gewond. Niemand van de gedoode of gewonde personen had tijdens het luchtalarm de schuilgelegenheid opge zocht per vliegtuig de aangekondigde terdag het geval pleegt te zijn. Een eventueele geheele of vervroegde slui ting van zaken, café’s, theaters, biosco pen enz. kan derhalve niet worden toe gestaan. Zouden zaken, café’s en an dere ondernemingen op grond van een bepaalde versiering van hun etalages en localiteiten of door het ophangen van platen in de étalage en dergelijke den indruk wekken, dat zij een demon stratie van den in aanvang van dit stuk genoemde soort trachten tot uiting te brengen, dan hebben zij met het sluiten van hun onderneming rekening te houden. In aansluiting aan de verordening van 1 Augustus wordt er nogmaals met nadruk op gewezen, dat overtredingen van bovenstaande bepalingen op de scherpste wijze zullen worden gestraft en dat al naar den aard van het geval ook de verordening no. 33 van 1940 over inbeslagneming van het vermogen toegepast zal kunnen worden. Bijzonder zware straffen hebben die personen te verwachten, die demon straties van de genoemde soort uitlok ken, veroorzaken of begunstigen. Zoowel de Duitsche als de Neder landsche politie heeft de opdracht ont vangen, zorg te dragen voor de meest nauwgezette nakoming van deze be kendmaking. De Roemeensche delegatie Te Boekarest is gisteren officieel medegedeeld: Op üitnoodiging van den Rijksminis ter van buitenlandsche zaken von Rib bentrop en den Italiaanschen minister van buitenlandsche zaken, Ciano, be geeft de minister van buitenlandsche zaken, Manoilescu, zich heden naar Weenen. Hij wordt vergezeld door gezant Valer Pop, den leider van de Roemeensche delegatie voor de bespre kingen met Hongarije, als tweeden ge delegeerde. Voorts wordt de Roemeen sche delegatie door een aantal deskun digen vergezeld. De Roemeensche dele gatie vertrok gistermiddag per specia- len trein van Boekarest naar Weenen. De besprekingen te Weenen zouden in het slot Belvedère gehouden worden. het type Hampden-Hersford. De be manning wenkte toesnellende boeren vriendelijk toe en sprak hen in het Engelsch aan, nadat zij uit het toestel was gestegen en alsof er niets was gebeurd in alle gemoedsrust siga retten had opgestoken. Het zonder linge geval werd duidelijk, toen Duit sche vliegofficieren den Engelschen een verhoor af kwamen nemen. Deze ver klaarden er vast van overtuigd te zijn geweest, dat zij zich boven Schotland bevonden. Zij hadden daarom na de noodlanding hun vliegtuig niet ver nield en evenmin hun postduiven los gelaten. Op de vraag, of het vuur van het afweergeschut hen niet van deze mee ting had af gebracht, verklaarden zij, dat zij dit in Engeland gewend waren. De bestuurder van het vliegtuig, Wawn, deelde mede, dat hij een ver kenningsvlucht had gemaakt. Later moest hij echter, in het nauw gebracht door de aan boord zijner machine ge vonden papieren, toegeven, dat hij op dracht had gehad 6 bommen van 250 pond op de electrische centrale Klin- genberg te Berlijn en het centrale vliegveld Berlijn-Tempelhof te werpen. Daar hij Klingenberg niet had gevon den, waren de 6 bommen boven het vliegveld Tempelhof uitgeworpen. Hij had gezien, dat daarna 3 hangars in brand waren gevlogen. Daar in den nacht van 25 op 26 Augustus op den opgegeven tijd, geen Uitvoering van beraamde plannen Onder leiding van den wnd. secre- taris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van Sociale Zaken, en met inschakeling van den militair- geneeskundigen dienst, het Staatstoe zicht op oe volksgezondheid en de ver- eeniging tot bevordering van den arbeid voor onvolwaardige arbeids krachten (A.V.O.), is thans, in aan sluiting op een inleidende vergadering in Juni, een aanvang gemaakt met de uitvoering van de toen beraamde plan nen ten behoeve van de oorlogs invaliden. De schade aan Engelsche scheepswerven Volgens uit New Castle ontvangen berichten heeft men in Engeland het voornemen, de arbeiders van vernielde scheepswerven zoo snel mogelijk over te plaatsen naar werven, die het be drijf nog kunnen voortzetten. Bij deze overplaatsing zijn 175.000 arbeiders betrokken. Men vreest intusschen, dat het plan binnen afzienbaren tijd zijn beteekenis zou kunnen verliezen, door dat de Duitsche luchtaanvallen den Engelschen scheepsbouw in groeiende mate verlammen. Het D.N.B. meldtGisteren heeft het Duitsche luchtwapen slechts op 2 plaatsen in het Zuiden van Engeland met eenige vliegtuigen op 2 vliegvel den aan de monding van de Theems bommen uitgeworpen. Er waren slechts kleine afdeelingen Duitsche vliegers naar het Britsche eiland onderweg, zoodat er geen groote luchtgevechten hebben plaats gehad. Alleen boven de monding van de Theems ontstonden 2 luchtgevechten, waarbij eenige toestel len omlaag werden geschoten. Omtrent den aanval gistermorgen op een vliegveld aan de Theemsmonding verneemt het D.N.B. nog het volgende Voor de hangars stond een vrij groot aantal vliegtuigen. Verscheidene Duit sche gevechtstoestellen slaagden er in, hun bommen midden in de verzame ling Britsche machines te werpen. Later aankomende Duitsche vliegtui gen meldden, dat zij een ware ruïne op het vliegveld zagen. Bij den aanval kwam het tot luchtgevechten, bij vol gens tot dusverre ontvangen berichten 8 Engelsche en 3 Duitsche machines werden neergeschoten. Groote opgewondenheid in Zuid-Engeland en Wales Volgens te Stockholm uit Londen ontvangen berichten, heeft, naar het D.N.B. meldt, zich als gevolg van de vreeselijke uitwerking der Duitsche luchtaanvallen van de bevolking van Zuid-Engeland en Wales groote opge wondenheid meester gemaakt. De ver nieling van bruggen en spoorweg- knooppunten heeft tot zulke ernstige opstoppingen in het binnenlandsche verkeer geleid, dat de bevolking ver twijfeld om een doeltreffender lucht afweer roept. Het gevolg van de voort durende hevige Duitsche luchtaanval len is een defaitistische stemming, waarin regeeringsverklaringen geen verandering meer schijnen te kunnen brengen. De radeloosheid heeft zich de laatste dagen ook uitgebreid tot krin gen der bevolking, die nog de vorige week op een verscherpte oorlogvoering door Engeland aandrongen, thans echter de positie van Engeland als zoo ernstig beschouwen, dat het eiland nog slechts door een wonder voor de Duit sche aanvallen gespaard kan blijven. Scheepsbouw wordt steeds meer verlamd Uit Colombo wordt gemeld, dat de beweging voor een zelfstandig Ceylon aan kracht wint. Buiten talrijke andere heeft thans ook de sterkste partij van Ceylon, de nationale congrespartij, in het congres den eisch gesteld, dat aan Ceylon onverwijld zelfstandigheid wordt verleend. De geneeskundige zorg voor de mili taire slachtoffers is in handen den militair-geneeskundigen dienst. Wat de burgerlijke oorlogsverminkten betreft wordt vanwege de inspectie van de Volksgezondheid een enquête bij ziekenhuizen ingesteld naar hen, die vermoedelijk invalide zullen blij ven. Hierop volgt een onderzoek, of de geneeskundige behandeling in alle ge vallen geschikt is om een maximaal herstel van de validiteit te bewerken. Zoo noodig wordt, in daarvoor in aan merking komende gevallen, het verlee- nen van specialistische hulp bevor derd. Wanneer bij de gewonden het „medi sche stadium” ten einde is, zoodat geneeskundige behandeling in het alge meen niet langer is vereischt, begint de zorg, om hen allen te helpen bij de moeilijke opgave, om weer een maat schappelijke functie, die voor hen ge schikt is, te vinden. Dit geldt wederom zoowel voor gewezen militairen als burgers. Deze laatste zorg wordt uit geoefend in samenwerking met de Nederlandsche vereeniging tot bevor dering van den arbeid voor onvolwaar- e dige arbeidskrachten (A.V.O.). Om zieke en gewonde Neder landsche vluchtelingen te repatriëeren Minister Ciano was de gast van den Führer aan een dejeuner in den Berg hof, waaraan voorts deelnamen van Italiaansche zijde de Italiaansche am bassadeur te Berlijn, Dino Alfieri, en de kabinetschef van den Italiaanschen minister van buitenlandsche zaken, Lanza d’Ajeta en van Duitsche zijde o.m. de rijksminister van buitenland sche zaken, von Ribbentrop, generaal- veldmaarschalk Keitel en de rijks- perschef dr. Dietrich. In den loop van den middag begaven de Duitsche en Italiaansche ministers van buitenlandsche zaken zich, verge zeld van ambassadeur Alfieri en am bassadeur Mackensen naar Weenen voor besprekingen met de Hongaarsche en Roemeensche ministers van buitenland sche zaken. Later werd uit Weenen gemeld, dat von Ribbentrop en Ciano daar gister middag zijn aangekomen. De gouwlei der van Weenen, rijksleider von Schi- rach, en de bevelhebber van het mili taire district 17, generaal von Stülp- nagel, verwelkomden de beide staats lieden. Op het vliegveld waren talrijke vertegenwoordigers van staat, weer macht en partij- aanwezig. Langs den weg, welke over den ring naar hotel Het vraagstuk van de tot een on rustbarend peil stijgende werkloosheid in ons land heeft jarenlang veel hoofd brekens gekost en ook veel ergernis gewekt in breede kringen, niet het minst onder de werkloozen zelf. Het moge waar zijn, dat de voornaamste oorzaken van deze werkloosheid op internationaal terrein lagen, daarin ligt nog geen verontschuldiging voor het feit, dat opeenvolgende regeeringen geen maatregelen hebben genomen om met krachtige middelen tot een zoo radicaal en gezond mogelijke oplos sing van dit brandende vraagstuk te komen. Wel werd door eenige werkverrui ming en werkverschaffing een aantal werkloozen aan arbeid geholpen, maar op het geheele aantal beteekende dit betrekkelijk weinig. De overgroote meerderheid bleef werkloos en de over heid wist geen andere oplossing dan deze van arbeid verstoken medebur gers met hun gezinnen in het leven te houden door een geregelde geldelijke ondersteuning. Dat zij niet in den steek werden gelaten, verdient waar- deering, maar het is duidelijk, dat het stelsel in zijn uitwerking funest moest zijn. Wat de werkloozen noodig hebben en door verreweg de meesten van hen wordt verlangd, dat is niet een bestaan van leegloopen ten koste van de ge meenschap, maar arbeid. Arbeid, die hen in staat stelt, op waardige wijze in de behoeften van zich en hun gezin te voorzien. Niets immers is noodlottiger voor den mensch, dan dat hij, vóór de jaren van welverdiende rust zijn gekomen, is gedwongen om dag in dag uit niets te doen, waardoor tenslotte de lust, de kracht, de wil en de vaardigheid tot werken wel sterk moeten af nemen. Het gedwongen buiten het groote ar beidsproces blijven is bij uitstek de- moraliseerend voor den mensch en dit wordt nog verergerd door het feit, dat men door de gemeenschap moet wor den onderhouden zonder tegenpres tatie. Het stelsel, dat hier te lande jarenlang is gevolgd, vormt een ernstig gevaar voor de volkskracht, die er door wordt ondermijnd. De Duitsche overheid wil, in de eer ste plaats terwille van Nederland zelf, het vraagstuk radicaler oplossen dan tevoren is getracht. Zij heeft er de ge legenheid toe omdat in Duitschland plaats is voor vele werkkrachten, niet alleen omdat zooveel Duitsche mannen thans onder de wapenen zijn, maar vooral tengevolge van de intensiveering van de industrie bij onze Oostelijke buren. Volop is de gelegenheid opengesteld voor Nederlandsche werkloozen om in Duitschland aan den arbeid te gaan, normalen arbeid, waarvoor zij be hoorlijk worde., betaald. Reeds zijn eenige tienduizenden Ne derlanders daarheen gegaan, maar in verhouding tot het aantal werkloozen is de animo nog veel te gering. Dat daarbij arbeidsschuwheid in het spel zou zijn nemen wij daargelaten uit zonderingen, vooral tengevolge van de demoraliseerende werking van een langdurige ondersteuning bij niets doen niet aan. Daarvoor staat de Nederlandsche arbeider over het alge meen op een te hoog peil. De oorzaak zal wel meer liggen in de vrees voor het vreemde en nog onbekende en in de moeilijkheid om te besluiten tot achterlating van het gezin. Natuurlijk kan niet iedereen zich in den vreemde even vlug aanpassen aan de andere omgeving, de andere toestanden en gewoonten, maar men zal stellig van Duitsche zijde het mogelijke doen om den overgang te vergemakkelijken. Ook aan de eischen van het familieleven wil men van dien kant tegemoet komen, zooals nog gisteren bleek uit de mededeeling omtrent de gelegenheid tot overmaking van het volle bespaar de loon naar de familie in Nederland, Zonder eenige korting. Wij begrijpen, dat niettemin bezwa ren worden gevoeld, althans door hen, die een gezin moeten achterlaten, maar zij dienen zich ernstig af te vragen wat beter is werkloosheid en armoede met hun gezin in het eigen land óf loonen- de arbeid in het nabuurland en de ge- «genheid om het gezin behoorlijk te onderhouden. Er is nog plaats voor zéér velen, e Arbeidsbeurzen geven inlichtingen aar ook kan men zich aanmelden, let a^een handarbeiders, maar ook oofdarbeiders, zooals ingenieurs, VinH?1Ci’enz‘ Elders in dit nummer lin men ve^e interessante mededee- v ®e*? °Ver dit onderwerp. Bestrijding e werki0osheid door de verstrek- van nonnaien en loonenden ar- 1S> niet alleen een groot belang werkloozen zelf, maar óók een ewichtig belang voor ons land, 'ngend behoefte heeft aan her- volkskracht Deze plannen hebben ten doel het bevorderen van een zoo groot mo gelijk herstel van de maatschappe lijke geschiktheid van hen, di« door oorlogsgeweld zijn getroffen, militairen en burgers en het verleenen van bijstand om bij nog behouden gebleven arbeidsge schiktheid, voor hen een passende plaats in het arbeidsproces vinden. Gistermorgen is van het gebouw van het hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis te dezer stede een ambulance, be staande uit twee groote reis wagens, artsen, verpleegsters en helpsters, naar Frankrijk ver trokken, teneinde zieke en/of gewonde Nederlandsche vluchte lingen te repatriëeren. Dank zij de krachtige medewer king der Duitsche autoriteiten waren binnen een zeer kort tijds verloop de noodige Passier- Scheine verkregen. De medische leider dezer Roode Kruis-missie, welke zich zoowel tot het bezette als het onbezette deel van Frankrijk zal uitstrekken, de arts A. D. A. van Overeem, was reeds eenige dagen tevoren naar Frankrijk vertrokken, om de zieke vluchtelingen op te sporen en in bepaalde plaatsen te ver zamelen. Als plaatsvervangster van den leider is gistermorgen met de twee Diesel-reiswagens waar van één geheel uitgerust voor ziekenvervoer, met 8 brancards voor liggende patiënten en de 4 verpleegsters en 3 Roode Kruis-helpsters, afgereisd, mej. Joh Maria Reys, arts te dezer stede. De ambulance is uitgerust met verbandmateriaal, chirurgi sche instrumenten, medicijnen, verplegingsartikelen enz., terwijl levensmiddelen en kookgereed- schap worden medegevoerd, ten einde zoo noodig zichzelf en de terug te voeren patiënten in de geteisterde gebieden zelf van leeftocht te kunnen voorzien. De Dieselauto’s zijn bovendien van extra-brandstoftanks voor zien, zoodat de wagens zonder onderweg te tanken, de reis naar het Zuiden van Frankrijk en terug naar Nederland kunnen maken. Den leden dezer ambulance werd gistermorgen in het ge bouw va» het hoofdbestuur, na de laatste instructies te hebben ontvangen van dr. H. K. Offer- haus, hoofdcommissaris voor het ziekenhuiswezen, uitgeleide ge daan o.a. door den eersten ondervoorzitter van het Neder landsche Roode Kruis, mr. W. J. baron van Lynden, die de beste wenschen uitsprak voor het wel slagen van hun zegenrijk werk ten behoeve van hun zieke land- genooten in den vreemde. Er wordt op grond van bepaalde om standigheden uitdrukkelijk aan herin nerd, dat door de op 1 Augustus j.l. in opdracht van den Rijkscommissaris uitgevaardigde verordening ieder demonstratief optreden en elke betoo- ging van individueele personen of van groepen personen tegenover de bezet- tingsautoriteiten, inzonderheid ook demonstraties ten gunste van leden van het Huis van Oranje, dat den oorlog tegen het Groot Duitsche Rijk blijft voortzetten, strafbaar gesteld zijn. Het doet hierbij niet ter zake, op welke wijze een dergelijke demonstratie tot uiting gebracht wordt en of een eventueel optreden ten gunste van het Huis van Oranje door een bevlagging of door het aanbrengen van andere op- sieringsvoorwerpen aan gebouwen of door het dragen van een of ander in signe, gekleurde linten of door het dra gen van bloemen en dergelijke plaats vindt. In twijfelgevallen wordt iedere buitengewone gedraging als een demonstratie van bovengenoemde soort opgevat. In dit verband wordt er nadrukkelijk op gewezen, dat de 31ste Augustus als een normale weekdag moet beschouwd worden, zoodat alle bureaux en zaken op dezen dag niet vroeger mogen slui ten, dan zulks op iederen anderen Za- De Duitsche luchtmacht heeft in den afgeloopen nacht wederom met sterke formaties bomaanvallen ondernomen op Britsche havendoelen. Liverpool vormde het zwaartepunt van de Duit sche aanvallen. Daarnaast hebben Middlesborough, Thameshaven en Chatham aan hevige bombardementen blootgestaan. In massa uitgeworpen bommen veroorzaakten inde havenge bieden van Liverpool en Birkenhead geweldige ontploffingen, waarop spoe dig groote branden volgden. Bevestigd wordt, dat de branden in den loop van den nacht zulke afmetingen aannamen, dat nog hedenmorgen een vuurgloed en zware rookwolken boven de nachte lijke aanvalsobjecten hingen. Naar te Berlijn vernomen wordt, hebben Duitsche piloten de branden, die door de talrijke uitgeworpen bom men veroorzaakt werden, als geweldig groot gekenmerkt. Duitsche verken ningsvliegtuigen. die bij het aanbreken van den dag over de plaatsen van de nachtelijke aanvallen vlogen, vertellen hoe dikke zwarte rookwolken boven de rivier de Mersey hingen en slechts zelden een blik op de verwoestingen onder de havenwerken toelieten. HAAGSCHE COURANT Bijkantoren: Scheveningen, Keizerstr. 319, Tel. 550310; Rijswijk, Kantoor- boekh. Leeuwendaal, Oranjelaan 3, Tel. 119461, Voorburg, Boekhandel H. E. G. Ruljs, Heerenstr. 124, Tel. 778038; Filialen: N.V. Kantoorboekh. Th. J. de Koning, Goudsbloemlaan 3, Tel. 330263; Boekh. J. B. v. Seters jr„ There- siastr. 108a, Tel. 772444; Boekh. E. D. Couvée, van Hoytemastr. 66. Tel. 721187 BEWEGING VOOR EEN ZELFSTANDIG CEYLON

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 1