VROUWEM1ÖEKJÈ1 Heeft iemand? HET ITALIAANSCHE HET DUITSCHE WEERMACHTBERICHT WEERMACHTBERICHT RECHTZAKEN UIT DE OMSTREKEN TELEGRAMMEN LAATSTE BERICHTEN Goede voeding van eigen bodem Een „groenten combinatie” HAAGSCHE COURANT VAN VRIJDAG 30 AUGUSTUS 1940 DERDE BLAD, PAGINA DE WEENSCHE CONFERENTIE VIER TURKEN TE BERLIJN IN Correspondentie met pakketten TURKIJE GAAT PARACHUTISTEN OPLEIDEN AMERIKA NEEMT SUB-STRATOS- FEERVLIEGTUIGEN IN GEBRUIK VERVROEGING AANVANGSUUR CONCERTEN DOOR DE ORDNUNGSPOLIZEI en verzending van pakketten aan de z.g. represaille geïnterneerden Von Ribbentrop biedt noenmaal aan DE TELEVISIE-UITVINDER PAUL NIPKOW OVERLEDEN Dr. Schieffer’s Stofwisselingszout Vlootbasis op Malta gebombardeerd HECHTENIS GENOMEN BEGRAFENIS OUD-KOLONEL J. C. C. PHAFF Groote brand in de haven van Liverpool een is van volledige WATERINGEN. i slot van loot. Burgerlijke Stand van Delft geb. Den Heer K.Z.L. Buchenwalde, Weimar, Thüringen van de orde van Vrijmetselaren, generaal van Tongeren, wezen daarna eveneens op de voortreffelijke eigenschappen van den overledene. In de aula vormden luitenant-generaal ter Beek en generaal-majoor van Hoogen- huyze de doodenwacht aan de baar, die gedekt was door de Nederlandsche vlag, de eereteekenen van den overledene en tal var. kransen Aan het graf dankte een broer voor de belangstelling. Ingebroken werd in de sport- tent van Petrolea op het veld aan den Buurtweg, waarij met een breekijzer de deuren werden geforceerd. Ten nadeele van B. uit Rijswijk werd een gedeelte van den inventaris ontvreemd. onttrekking aan het openbaar verkeer van een gedeelte van den Stompwijksche- weg. Op Woensdag 4 September a s. des morgens van 9.30 tot 10.30 uur houdt de schoolarts zitting in de R.K. Jongens school in de buurtschap Stompwijk. Tot nader order is het R. K. vereenigingsgebouw voor alle bijeenkom sten gesloten. M. H. ROODSCHILD t In 65-jarigen ouderdom is gisteren hier ter stede overleden de heer M. H. Roodschild, gep. hoofdcommies en secre taris van de Staatscommissie inzake onvolwaardige arbeidskrachten. De crematie zal Maandag a.s. te Wes- terveld plaats vinden, na aankomst van den trein van 12.15 uur. schermjagers aangekondigd. Ook bur- gervliegers worden tot de opleiding toe gelaten. De duur van de opleiding drie maanden. van opge- De MET OPZET BOTSING VEROORZAAKT Voor den kantonrechter te Delft stond terecht een inwoner van Pijnacker, die aldaar met opzet met zijn motorcarrier tegen een ijskar was gebotst en daarna tegen den ijsventer bedreigingen had ge- uit. Volgens getuigen zou er tusschen ver dachte en den venter concurrentie.nijd hebben bestaan, en had de verdachte den ijscoventer toegevoegd „dat had ik je be loofd”. Het O.M. eischte een week hechtenis en intrekking van het rijbewijs voor den tijd van een jaar De kantonrechter ver oordeelde verdachte onvoorwaardelijk tot f 50 subs. 30 dagen en voorwaardelijk tot 3 dagen hechtenis en intrekking van het rijbewijs, met een proeftijd van 2 jaar. NEW YORK, 30 Augustus. (D.N.B.) De maatschappij Pan-American Air ways opent Zondag een driemaal we- kelijkschen dienst van Miami naar Buenos-Aires. Door het gebruik van süb-stratosfeervliegtuigen en van de rechtstreeksche route over het binnen land van Brazilië zal de vl legtijd van 5 dagen tot 3J dag verkort worden. De concerten van de Ordnungspolizei, welke regelmatig hier ter stede aan den Hofweg worden gehouden, zullen in verband met het vroeger invallen der duisternis, in plaats van om 8 uur n.m., om 7 uur n.m. aanvangen. stand, die luist met actueele onderwerp WASSENAAR Gevonden voorwerpen Aan het politiebureau te bevragen des morgens van 9 tot 12 uureen schoen, een enveloppe met inhoud, een paarde- deken, een schakelarmband, een sjaal, een dameshoed, een heerenhoed, een heeren- handschoen, een rijwiëltasch, een muts, drie portemonnaies met inhoud, een oor knop, een jekker met beenpij pen, een klomp, een japon, een *taartendoos, een taschje. Voorts twee poesen en vijf hon den. WEENEN, 20 Augustus. (D.N.B.) Rijksminister van buitenlandsche zaken von Ribbentrop heeft heden een noen maal aangeboden ter eere van den Ita- liaanschen minister van buitenlandsche zaken Ciano en van de ter gelegenheid van de hier gehouden conferentie aan wezige delegaties van Hongarije en Roemenië. Het Hoofdbestuur van het Neder landsche Roode Kruis bericht, dat 1. Bekend is geworden, dat het kampadres van de z.g. represaille-geïn- terneerden isBuchenwalde, Thürin gen. Hun adres moet dus luiden, zoo lang bijzondere aanwijzingen ontbre ken BERLIJN, 30 Augustus. (D.N.B.) Vanmorgen vond voor de Berlijnsche universiteit een officieele plechtigheid plaats ter eere van den vorigen week gestorven Paul Nipkow, uitvinder van de televisie. In opdracht van den Führer en van minister Göbbels werden kransen neer gelegd. Professor dr. Platzhoff, rector van de universiteit te Frankfurt, die Nipkow op zijn 75-sten verjaardag tot eeredoctor maakte, wees er op, dat de volledige beteekenis van het levens werk van den grooten doode pas door latere geslachten geheel zal worden in gezien. Doch thans weet men reeds, dat Paul Nipkow aan het Duitsche volk en aan de menschheid een dienst bewezen heeft, welke zijn naam onsterfelijk maakt. Het Duitsche volk kan vol trots op dezen grooten doode neerzien. het zout en kook ze half gaar (ongev. 20 min.). Boen intusschen de aardappelen schoon met ’n pannenspons of ’n harden borstel. Snijd ze doormidden en doe ze bij de half gare slaboontjes. Voeg, als de aardappelen een kwartier geKookt hebben, de gewasschen en In vieren gesneden to maten toe. Doe de in blokjes gesneden kaas erbij als de aardappelen gaar zijn: giet overgebleven kooknat af (maar be waar dit) en schud alles luchtig door elkaar. Laat de boter in de koekenpan bruin worden (desgewenscht onder toe voeging van een fijn gesnipperd uitje en voeg hierbij het afgegoten kooKnat. Geef deze jus bij den stoofpot. lende Rijksdiensten en commissies van voorlichting van huisvrouwen stellen zich namelijk voor met hun collectieve inzen ding den bezoekers een beeld te geven van de zorgen der Overheid met betreK- king tot de voeding van het Nederland sche volk. Velen is het immers nog niet bekend, dat men op dit voor de gezond heid zoo uiterst belangrijke terrein bij verscheidene commissies van bij uitsteK deskundigen op voedingsgebied goeden raad kan inwinnen, o.a. door het volgen van practische, leerzame cursussen, die voor vrouwen uit alle lagen der bevolking ook voor plattelandsvrouwen wor den gehouden. Daarnaast zal uiteraard nadruk worden gelegd op de voortbrengselen van eigen bodem. Velen is het onbekend welke voe dingswaarden onze eigen voedingsmidde len van nature bezitten en hoe die onder de huidige omstandigheden het best kun nen worden benut. Wij worden langza merhand wel doordrongen van de nood zakelijkheid ons beperkingen op te leg- genn, vooral wat betreft producten die door stopzetting van den invoer schaarsch worden, zooals maar al te dikwijls wordt vergeten dat daartegenover ons eigen land zooveel goed maakt met haar uitge- breiden weide-, akker- en tuinbouw. Voor veel surrogaten wordt geijverd, en velen slagen er thans in een nieuw artikel ingang te doen vinden. Onze eigen zui vere natuurproducten genieter reeds, ook in het buitenland, door het hun eigen karakter een goede reputatie. Het pro bleem ligt evenwel in een zoo goed mo- '•elüke oplossing van het voedingsvraag- =tuk. waarbij dan vooral onze inlandscne -rpnen. de melk en zuivelproducten, de ■'•d-'npelen. groenten en vruchten de ge- ens vormen. last van verstopping, slechte spijsvertering, overmatige vet- vormlng of de schadelijke gevol gen er van: aambeien, onzuiver bloed en vale onreine huid, dan zuivere men bloed en inge wanden met De betrouwbare en aangename werking hiervan is een weldaad voor het geheele organisme. Flacon f 1.06. Dubbele flacon f 1.75 bij apothekers en vakdroglsten. Verduistering is nog niet voldoende. Nu de duisternis ’s avonds vroeger in valt en de avonden langer worden, blijkt, dat bij vele inwoners van Wateringen en Kwintsheul de verduisteringsmaatregelen nog niet voldoende zijn getroffen Het komt nog voor, dat licht in wonin gen wordt gemaakt, waarvan de ramen in het geheel niet zijn afgeschermd Ook blijkt nog, dat afscherming heeft plaats gehad, doch dat deze niet afdoende is. Het behoeft wel geen betoog, dat hierdoor de veiligheid van de burgers in gevaar wordt gebracht. Zelfs het even aan-en-uitdraaien van het licht in een niet afgeschermde kamer kan gevaar medebrengen. Tot heden is door de politie en de vrij willige hulppolitie voortdurend gewaar schuwd en hebben de bewoners voldoenden tijd gehad om maatregelen te treffen. Van zelfsprekend kan hiermede niet worden doorgegaan. Daarom zullen strenge maat regelen genomen worden, wanneer blijkt dat overtreding van de verduisteringsbe- palingen geconstateerd wordt. Een proces verbaal en de gevolgen van dien zullen niet meer achterwege kunnen blijven. Ieder is dus gewaarschuwd en zij voor zichtig in het gebruik van licht. Tegen enkele personen alhier is proces-verbaal opgemaakt wegens het niet op tijd aanwezig zijn op den aange wezen post, om diensten voor den lucht beschermingsdienst te verrichten. De alhier gehouden collecte voor de R.K. E.H.B.O. heeft ƒ66 opge bracht. LANGDURIGE TROUWE DIENST Aan A. M. J. van Mierlo, werkzaam bij het Gemeentelijk Gasbedrijf, werd heden ten kantore van de Gasfabriek Trekvliet een eervolle vermelding met de gebruikelijke gratificatie uitgereikt, hem t\ ’kend door B. en W. wegens lang- durigen trouwen dienst. Deze correspondentie kan dus zoowel rechtstreeks a’s door bemiddeling van het informatiebureau van het Neder landsche Roode Kruis (Zwar.eweg 75) worden gevoerd. In beide gevallen is zij vrijgesteld van port. 2. De z.g. eenheidspakketten, welke verzorgd worden door het Nederland sche Roode Kruis, zullen zoo spoedig mogelijk aan eiken geïnterneerde ver zonden worden. De betrokken familie leden ontvangen hierover nader be richt. 3. Ten overvloede vestigt het Hoofd bestuur nogmaals de aandacht er op. dat de verzending van eenheidspakket ten onverlet laat de bevoegdheid om pakketten voor eigen risico te sturen, welke uitsluitend dienen te worden aangeboden aan de postkantoren. Op uitdrukkelijk verzoek, van het Hoofd bestuur van P.T.T. heeft het Roode ISTANBOEL, 30 Augustus. (D.N.B.) Kruis de verzending daarvan niet op De Turksche luchtvaartliga heeft heden zich genomen. Ook deze pakketten zijn de opleiding van drie bataljons val- vrijgesteld van port. afwisseling, het vleesch. Stoofpot met tomaten en slaboontjes 2 kg aardappelen, IJ pond slaboontjes. 1 pond tomaten, A pond jonge kaas 1 eet lepel zout. 2 kopjes water 4 afgestreken eetlepels boter en desgewenscht 1 uitje Haal de slaboontjes af en breek ze doormidden. Zet ze op met het water er. Op Zondag 1 Sept, zal de heer W. Klarenberg, agent van politie, den dag herdenken, waarop hij vóór 25 jaar bij de Voorburgsche politie in dienst kwam. De heer H. de Zeeuw, baas bij de gemeentereiniging, zal op morgen Za terdag 31 Augustus den dienst met pen sioen verlaten. Van de oprichting af van 1 April 1919, is de heer de Zeeuw aldaar werkzaam geweest.- Op 14 Sept. a. s. zal in onze ge meente de Reclasseeringscollecte worden gehouden. Collectanten kunnen zich aan melden bij den heer B. Ch. Ledeboer, Gr. van Prinstererlaan 23, tel. 779373. Onder de collectanten, die meer dan 5 in een bus ophalen, zullen prijzen worden ver- ONDERTROUWD: J. J. Biemans en H. M. Ouwendijk. A. A. J. J. Boxmeer en M. van Spronsen. W. Dubbeldam en G. J. Kamsteeg. W. F. de Haan en D. van Hoeven. W. de Joode en S. A. H. Vermeij. H. F. Kamphuis en A. J. van Rutten. J. Knoester en J B. van Asten. Th. M. A. Spanjaard en M. C. van Veen. P. L. van der Stap en C. J. van Woggelum. P. Steffens en N. Schook. J. A. van Wissen en Th. J. G. Lammers. BEVALLEN: W. M. van Bokhoven, geb. Ackermans, z. G. E. van Leeuwen, geb. Carree, z. P. C. Jager, geb. Be vaart, z. C. M. J. Smit, geb. van Starrenburg, d. B. H. Wiegman, geb. van Roosmalen, d. J. van Baarle, geb. van Eijk, z. H. M. van Rijn, geb. van der Swaluw, z. C. S, van Poelgeest, geb. van Bemmelen, d. C. van Bergen- henegouwen, geb. Lagraauw, d. AM. Smits, geb. van der Valk, z. C. F. Mastenbroek, geb van Paasssen, d. J M. B. Verhoeven, geb. Surig, d. G. W. Piso, geb. de Jong, d. A van Velzen. geb. Slok. d. J. W. Stijger geb van Es, z. M. Verhagen geb. van Dijk, z. L. C. Oom geb. Drij- gers, d. C. C. van Hoek geb. Frank huizen, d. P. C. Herman geb. Lamers, z J. van der Steenhoven geb. van Beek, d. A. C. van der Heijdt geb. van Velthoven, z. J H. van den Berg geb. de Boeck, z. J. C. M. van Leusden geb. de Bruijn, d C. J. J. Klijs geb. Smits, d. D. de Vries geb. Schotman, z. J. van der Windt geb. van Leeuwen, z. OVERLEDEN: J. van Tienen, man van M. van der Plas. 76 j. C. W. Schiller- oort, vrouw van R H. van Rijn, 38 j. A. P. van Schie, vrouw, 39 j. P Flick, wedn. van S. van Leeuwen, 78 j. L N Mattheus. man van A. Buermans. 81 j. M. van Veen, vrouw van P. C. Post, 71 j. J Vink, man van G. Krouwel, DE LIER. Werkverschaffing. Bij sommige personen schijnt de mee- ning te hebben postgevat, als zouden deze winter geen werkobjecten in werkver schaffing door werkloozen kunnen worden uitgevoerd. Niets is minder waar dan dat. Integen deel zal met de grootste intensiviteit de werkverschaffing in eigen gemeente weer worden ter hand genomen. Met de eerste werkzaamheden zal binnen eenige dagen reeds een aanvang worden gemaakt. De s p e 1 d j e s v e r k o o p ten bate der plaatselijke vereeniging voor E.H.B.O. heeft ƒ72.09 opgebracht. POELDIJK Ontbinding Burgerwacht Het bestuur van de afd. Poeldijk de Burgerwacht had zijn leden c__ roepen ter ontbinding van de vereeniging. Bijna alle leden waren aanwezig. Je dit is ingericht. zeKer ieders aandacht kunnen hebben Vei sein' BERLIJN, 30 Augustus. (D.N.B.) Het Opperbevel der Weermacht deelt mede: Gisteren heeft de activiteit der luchtmacht zich beperkt tot gewapende verkenning, in het verloop waarvan boven Zuidoost-Engeland verscheidene luchtgevechten ontstonden. In den nacht van 29 op 30 Augustus hebben formaties gevechtsvliegers aanvallen ondernomen op verscheidene vliegvel den in de graafschappen Lincoln en Suffolk, op industrieele bedrijven in Feiixtown. vliegtuigfabrieken te Wey- bridge, en Langley-South, alsmede de havenwerken van Dundee, Leith. Ahr- tlepool en Liverpool. Omvangrijke branden in de verschillende aanvals- objecten, in het bijzonder in de haven van Liverpool, lieten zien dat de aan vallen succes hadden gehad. Britsche havens werden verder door mijnen af gesloten. Ook in den afgeloopen nacht hebben Britsche vliegtuigen in West-Duitsch- land bommen geworpen op niet-mili- taire doelen. In het Ruhr-gebied wer den op verscheidene plaatsen woon wijken getroffen. Het gelukte den vei ligheids- en hulpdienst echter, de ont stane branden snel te blusschen. Ove rigens is de aangerichte schade gering. Bij hun nachtelijke vluchten boven het Ruhrgebied werden 2 vijandelijke vliegtuigen door het afweergeschut en in de luchtgevechten overdag 19 vijan delijke vliegtuigen neergehaald en 6 versperringsballons vernield7 eigen vliegtuigen keerden niet terug. Een duikboot heeft des nachts 3 vijande lijke koopvaardijschepen van in totaal 21.000 br.t., die in een krachtig be schermd convooi voeren, tot zinken gebracht. Gewoonlijk wordt het geven van twee of meer groenten min of meer als luxe beschouwd. Dit is het ook zeker als beide groenten apart toebereid en opgedaan worden, want behalve twee pannen en twee dekschalen, gebruiken we immers ook twee gasvlammen, of andere warmte bronnen ’t Wordt een ander geval als we beide groenten tezamen bereiden en opdoen, hetgeen zoo nu en dan mogelijk zal zijn. Zelfs kunnen we ook de aardappelen wel eens samen met de groenten gaar ma ken, zoodat we een echt eenpansgerecht koken. Het van ouds gewende stampen, laten we soms eens achterwege, hiervoor in de plaats komt dan luchtig omschud den. waarbij eveneens alle cestanddeelen worden vermengd We laten een recept volgen van een smakelijken stoofpot”, met tomaten *en slaboontjes Kaas vervangt ditmaal, ter ERGENS IN ITALIË, 30 Augustus. (Stefani.) In het weermachtbericht No. 84 deelt het Italiaansche hoofd kwartier* het volgende mede: Onze luchtmacht heeft de vlootbasis van Mikabba op het eiland Malta aan een doeltreffend bombardement onder worpen. De vijandelijke jagers, die zich in de lucht bevonden, wilden geen ge vecht met onze begeleidende jachtvlieg tuigen aangaan en trachtten aan een ontmoeting te ontkomen. Niettemin slaagden onze jagers er in 3 vijande lijke toestellen met machinegeweren te beschieten en te beschadigen. In Noord-Afrika werden militaire op slagplaatsen en legerkampen alsmede het station van Marsa-Matrouh her haaldelijk en hevig door elkaar opvol gende afdeelingen van onze luchtmacht gebombardeerd. Verscheidene honder den bommen werden nauwkeurig ge mikt op de doelen geworpen. In Oost-Afrika bombardeerden de Italiaansche vliegtuigen troepenconcen traties en autocolonnes tè Arbo en Bhaiet nabij Garissa in Kenya. Boven dien werd het vliegveld van Buna ge bombardeerd, waar op den beganen grond een vliegtuig vernield werd en 2 andere toestellen beschadigd werden. De vliegtuigen die aan bovengemeld optreden deelnamen, keerden alle op hun bases terug. De bemanningen wa ren ongedeerd, hoewel de toestellen gedeeltelijk getroffen waren. Een van onze afdeelingen Dubats deed met suc ces een uitval naar Buna waarbij een Engelsche auto vernield werd en den vijand zware verliezen werden berok kend. De vijand bombardeerde driemaal Mogadiscio, waar 2 personen gedood werden en 6 gewond, en waar geen schade van beteekenis werd aangericht. ’s-GRAVENZANDE De ringdagen der Vrijz. Jon- geren, welke anders in de maand Augustus in de open lucht plaats hadden, gaan dit jaar niet door. Nu zal vermoedelijk op Zondag 15 September een bijeenkomst al hier worden gehouden: des morgens een kerkdienst, speciaal voor de Westl. jeugd, terwijl des middags ds. A. Kenter zal spreken over „De Wapenrusting des Ge- loofs”. De afd. Maasdijk zal daarna een leekenspel opvoeren. Een speciale inzending op de Utrechtsche Jaarbeurs Tegenwoordig vormt onze voeding een probleem, dat ongetwijfeld niet alleen bij de huisvrouw in het middelpunt van de belangstelling staat, en daarom zal op d< aanstaande Utrechtsche Najaarsbeurs het oog op W prestaties heer N. v. van den voorzitter de hem geschonken. De bij de overhandiging voor l.~. --L - --L, - eeniging had verricht. De heer N. v. Leeuwen dankte voor deze spontane aan bieding. De penningmeester, de heer J. v. Kleef, bracht het financieel verslag uit, waaruit bleek, dat er een batig saldo was van 25,27. Een commissie zag de boe ken na en bevond alles in orde. De voorzitter deelde mede, dat het saldo niet ter beschikking was van de vereeniging, daar er nog een rekening moest worden betaald Zonder hoofdelijke stemming werd de vereeniging hierna ontbonden. LEIDSCHENDAM Van heden af, gedurende 14 dagen is ter gemeente-secretarie ter in zage gelegd het door Ged. Staten goedge keurde raadsbesluit van 25 Juni 1940, tot BERLIJN, 30 Augustus (V.P.B.). Te Berlijn zijn vier Turken, onder wie een dagbladvertegenwoordiger, in hechtenis genomen. Geboeid zijn zij naar het hoofdcommissariaat van politie ge bracht. Dit is een vergeldingsmaatregel: Een Duitsch boekhandelaar te Istan- boel, die agent was van de „Völkischer Beobachter”, is n.l. voor eenigen tijd in hechtenis genomen en geboeid aan een neger, die voor een andere overtre ding was gearresteerd, door de stad geleid en in de gevangenis geworpen. De „Völkischer Beobachter” had de ergernis der Turksche overheid opge wekt. omdat daar in Januari j.l. een karikatuur had gestaan, die bij Turkije niet in den smaak viel. Waarom Turkije eerst thans tot arrestatie van den Duitschen boekhandelaar overging en waarom het noodzakelijk was den Duit scher aan den neger te boeien, beeft Berlijn niet kunnen vaststellen D e 14-j arige B alhier trok in het gemeentebosch een dooden boom om en bekwam een ernstige wond boven het rechtéroog. Dr. Hubbeling verleende de eerste hulp. De Raad dezer gemeente komt a.s Woensdag in openbare vergadering bijeen. B. en W dezer gemeente zul len op Maandag 9 September a.s. ten ge- meentehuize v.m 11 uur aanbesteden de bestrating van den Wassenaarscheweg. Aanmej.K uit Leiden werden twee tasschen ontstolen, welke zij langs het fietspad in de duinen 'onbeheerd had gelaten. RIJSWIJK Extra zeep bonnen voor kinderen. Extra bonnen voor zeep voor kinderen zullen worden uitgereikt in het Distri butiekantoor, Heerenstraat no. 125 en wel op dagen en uren, zooals hieronder is aan gegeven. Verstrekt worden voor: a. kinderen, die op 1 September 1940 nog geen 2 jaren oud waren, 6 bonnen voor „een rantsoen toiletzeep” en 6 bon nen voor „een rantsoen zeep”; b. kinderen, die op 1 September 1940 2 jaar oud waren, doch nog niet den leeftijd van 8 jaren bereikt hadden, 6 bon nen voor ,.een rantsoen zeep”. De bonnen worden slechts uitgereikt aan het gezins hoofd of aan diens echtgenoote en op ver toon van de distributie-stamkaarten van de voor deze extra-bonnen in aanmer king komende kinderen. De uitreiking heeft plaats naar den eer sten letter van den geslachtsnaam van het gezinshoofd op de volgende dagen A tot en met B, Dinsdag 3 September 910, C tot en met D, idem 10—11 uur, E tot en met F, idem 1112 uur, G tot en met H, idem 12—1 uur, I tot en met J, idem 23 uur, K tot en met L, idem- 34 uur, M tot en met N, Woensdag 4 Sept. 910 uuiO tot en met R, idem 1011 uur, S tot en met T, idem 1112 uur, U tot en met V, idem 121 uur, W tot en met Z, idem 23 uur. Gevonden voorwerpen Aanwezig aan het hoofdbureau van po litie, Alexanderplein 20 en aldaar te be vragen op alle werkdagen, telefonisch al- ieen tussenen 10 30 en 12 uur en monde ling tusschen 12.30 en 2 30 uur: een wit-bruine damesschoen, een bruin damestaschje, een wit metalen armband, een dop van radiateur, een wit kinder- schoentje een heerenrijwiel een talon, kaart NS., een lederen kinderschuentje, een gummi oven-chcen, een grijze autoped met luchtbanoen. een nikkel damesarm- bandhorloge met schakelarmband en knip, sluiting, een textielkaart t.n.v. Koosje Fleury, No. B 0.39018 te Amsterdam, een juweliersdoosje inh. bonbons, een onge. merkt heerenrijwiel, een bruin lederen rechter kinderschoentje, een heerenrijwiel, een kinderbril een vulpenhouder, een ampul met opschrift „Herson’s Cat Gut- Sterile 20 day No. 3”, inh. een snaar op sterk water, diverse ceintuurs, sleutels en handschoenen een paspoort t.n.v. H. T. Ch. Frijties Bij de navolgende ingezetenen: een verchroomd damespolsborloge met zwart bandje, Houtrustweg 342; een zwart dameshandtaschje inh. portemonnaie met ritssluiting, Fahrenheitstraat 152, een Lips, sleutel No. 16, w o. een koperen plaatje E IV 13-15, Burnierstraat 48; een wit blauwe corsage ei diverse handschoenen, Vroom en Dreesmann, Spuistraat; een gouden damesring met steentje, Pronk, Marcelisstraat 78; een donkergrijze dames, parapluie, Koning, Binnenweg 14. Wasse naar; een doublé halskettinkje met han- gertje Sluyter Tob. Asserlaan 5; een kap van kinderregenmantel, Boode v. d. Eyndestraat 27, een ring met sleutels, Herdt, de Vliegerstraat 91; twee contact sleutels, Hulsing, Vaillantlaah 620; een vulpenhouder, Schut, Veenendaalkade 193; een horlogeglas met verm. gouden rand, Egberts, Rubensstraat 128; een linnenzak inh badpak en handdoek, Rijntjes, Brueghelstraat 243; een lichtgrijs jongens jasje, Keuvelaar. Kijkduinschestraat 29 A; een vulpen merk Champion, Braat, Rot- terdamscheweg 142, Delft; een babyriem, v. Gogh Jan Wapstraat 167; een groene step met smalle luchtbanden,, Mansveld, Maasstraat 202; een bruin ledéren dames- tasch met ritssluiting zonder inhoud, In ’t Veld, Weteringkade 73; 2 Opel contact sleuteltjes in lederen étui, Katebeeke, Pr. Mariannelaan 33. Voorburg; 4 katten, RossmÖlder, Calandplein 19; een donker, blauwe gabardine damesregenjas, Sonius, Leeuwenhoeksingel 57, Delft; een rood damesbeursje inh. ƒ0.30, De Zeeuw, De Moucheronstraat 46; een bruin lederen damesportemonnaie, inh. 7 gaspenningen, 2 centen en stamkaart, Metz, Tak van Poortvlietstraat 48, te bevragen na zeven uur; een courantentasch, Stork, Hendrik Zwaardecroonstraat 236; een bonte broodzak met brood, Wijkpost Luchtbesch., Mient 205; een rijwielbelas- tingmerk Alting, Mariottestraat 42; een grijs-witte poes, Leeuw, Copernicusstraat 137; een roode kinderstep op luchtbanden en een blauw kinderjasje met nikkelen knoopen, Vermeulen, Newtonstraat 258, te bevr. na 6 uur; een mondharmonica, Bosch, 2de Braamstraat 10; een bruin le deren portemonnaie inh. belastingmerk en geld, 1 Hoog, Vlierboomstraat 28; een bruine portemonnaie met inhoud, Klaar, Paul Gabriëlstraat 130; een zwartharige glanzende hond met bruin lederen hals bandje, de Ridder, Ligusterstraat 99; een postduif, Tekké, Tulpeboomstraat 40; een geldstuk, Prijsburg, Prinsessegracht 21; een doublé armband. Palm, Verhulststraat 5; een beige gabardine heerenregenjas, Pronk, Zeezwaluwstraat 43; een witte Big-Ben gummi heerenregenjas. Brons veld, Haringstraat 33; een Royal Force damesrijwiei, Pronk, Zeilstraat 11; een donkerbruine heerenportemonnaie met ritssluiting, vervoerbewijs voor een mili tair en geld, Keus, Jaarsveldstraat 139; 4 honden 2 katten en een cadaver, Asyl, Nieuwe Haven 73. Opgevangen honden: Voor inlichtingen, Asyl, Nieuwe Haven 73. voorzitter, de heer N. Duyvesteyn, sprak een hartelijk welkomstwoord. Daarna deelde nij mede dat de mobile colonne was opgeheven en dat Donderdag a.s. tusschen 7 en 8 uur alle kleedingstukken aan het politiebureau moeten worden ingeleverd. Uit de prijzenkas zal aan alle leden-prijswinnaars van den laatsten wedstrijd een herinneringsmedaille wor den geschonken. Wegens de bijzondere van den commandant, den Leeuwen, werd op voorstel wisselbeker aan voorzitter dankte den commandant het vele werk, dat hij voor de ver- verricht. De heer N. v. Hedenmiddag is op de begraafplaats Nieuw Eik en Duinen ter aarde besteld het stoffelijke overschot van oud-kolonel J. C. C. Phaff, ridder 4e klasse Militaire Willemsorde. Onder de talrijke belangstellenden merk ten we o.m. op de luitenants-generaal H, M. Luchsinger. F. J. Backer en A R. ten Seldam; de generaals-majoor A Kruis heer. H. v. Tongeren en A. W A. Michiel- sen; de kolonels R, P. J v. d. Bergh van Saparoea. J. Dwars, J. en W. Schutte, Bischoff van Heemskerck. R. A Cornelis. sen. W. v. d. Merk en J C P. W. A Steenkamp; de luitenants-kolonel W de Jager, J. C. Smits, H. C. Honig en F. J Bleeker: de majoors W. Antheunisse, districtscommandant Opbouwdienst, J. C. Lamster, H. J. Creutz Lechleitner en K. W. Rauh; W. J, Duysberg. hoofd commies departement van Defensie B J. N. Tissen, oud-lid Militaire Kapel, D J. Maris, namens den bond van O. O. afd. Soest en J. van Baarle. namens het Mobilisatiekruis. Verder de heeren B. W. Vastenhout, H, Sikkema en W. Boer, resp hoofdbestuurslid, afdeelingsvoorzitter en commissaris van den Ned. Bond van Oud- 0.0. en kapitein A. B. Neujean. In de aula sprak allereerst een broer van den overledene, die er op wees, dat hij in zijn loopbaan steeds groote moed getoond heeft Met beleid voerde hij zijn manschappen aan in de gevechten in Atjeh. Majoor Lamster sprak namens de Atjeh- officieren. Hij memoreerde den strijd in Atjeh in de jaren 1896—1900. Als luitenant ging de overledene daarheen om zijn plicht te doen. Van dien tijd dateeren de hechte banden van vriendschap, die hem verbon den met vele strijdmakkers. Zijn onver saagd hart heeft ons zooveel goeds ge schonken. Een neef schetste den overledene als een voortreffelijk familielid met uitne mende eigenschappen. De voorzitter van de afd Soest van den Ned. Bond van ond. O. O., zeide, dat de overledene als eere-voorzitter zeer veel voor den bond gedaan heeft. Hij was een humaan en vriendelijk mensch, die door zijn ondergeschikten op de handen gedra gen werd De voorzitter van den bond van ridders der M.W.O. beneden den rang van offi cier, de heer Hanf, en de grootmeester Op den Katwijkscheweg reed de motorrijder S. door een bocht in de sloot waarbij hij onder de machine be landde en een hoofdwond, een sleutel- beenfractuur en kneuzingen opliep. Nadat dr. Hubbeling de eerste hulp had ver leend, is S. per ziekenauto vervoerd naar het Academisch ziekenhuis te Leiden. VOORBURG Bezwaren van Gedep. Staten tegen belastingverlaging Ged. Staten hebben eenige bezwaren geopperd tegen het raadsbesluit, waarbij zijn geregeld de verlaging van de opcen ten op de gemeentefondsbelasting 1940- 1941. Dit college brengt de verlaging van genoemde belasting in verband met de kosten van de luchtbescherming voör welk doel 30.000 is uitgetrokken en waarvoor zal moeten worden beschikt over een gedeelte van het vermoedelijk batig slot van den gewonen dienst 1939, en dus versterking van de middelen van den dienst 1940 noodzakelijk is. Ged. Staten verzoeken aan B. en W. nadere toelichting te verstrekken c.q te bevorderen, dat de belastingverordening welke op 1940 door den Raad is vastge steld. wordt gewijzigd. B. en W. merken hierbij op, dat het door Ged. Staten aangevoerde bezwaar niet van allen grond ontbloot is en er in de huidige omstandigheden, nu om trent den financieelen toestand van de gemeente groote onzekerheid bestaat (B. en W denken hierbij b.v. aan de winsten van de bedrijven en de opbrengst van de belastingen), tegen een vermindering van de inkomsten door belastingverlaging verschillende bedenkingen zijn in te bren gen. zij toch hebben gemeend handhaving van de belastingverlaging, zooals die door het raadsbesluit van 24 April j.l. is vast gesteld. te moeten bepleiten. Het aanvankelijk bezwaar van B en W is getemperd, doordat inmiddels de resul taten van de dienst 1939 bekend zijn ge worden en gebleken is. dat deze dienst een belangrijk batig slot van 200.000 heeft opgeleverd Na bespreking met de Provinciale Grif fie is aan Ged. Staten verzocht alsnog goedkeuring aan het raadsbesluit tot ver laging der opcenten op de gemeentefonds belasting van 65 op 60 te willen verlee- nen. DE LAATSTE TWEE MATINEE’S IN HET CIRCUS De persdienst van het Circus Mikkenie Strassburger verzoekt ons mede te dee- len, dat Zaterdag en Zondagmiddag om 2.15 uur de laatste twee matinee’s zullen plaats vinden van het Circus. Aangeraden wordt zich tijdig kaarten te voorzien, om van een getede plaats verzekerd te zijn. Men kan de plaatsen telefonisch kosteloos bestellen aan de circuscassa (tel. 557270) van tien uur des morgens af. In de matinee’s wordt het avondprogramma vertoond. Tenslotte zij nog medegedeeld dat de voorstellingen des avonds om half acht beginnen en om even tien uur geëindigd zijn na afwer king van het geheele programma, zoodat het publiek nog met de trams huiswaarts kan keeren. Zondagavond om half acht, vindt de volledige onverkorte afscheids- voorstelling plaats. DELFT. Voorstellingen van „Kunst aan het Volk” op Zondagmiddag? Wij hebben bij den voorzitter van Kunst aan het Volk eens geïnformeerd naar de plannen voor het a.s. winterseizoen. Het uitgaansleven zal, wanneer het vroeg don ker wordt, allerlei problemen opwerpen die eertijds onbekend waren en ook wan neer de avondvoorstellingen vroeger dan anders zouden beginnen, zouden velen be zwaar hebben zich in het donker op straat te begeven. Terecht vreest het bestuur daarvan schade aan het bezoek. Daarom bestaat het plan om, indien de oorlog de zen winter nog voortduurt, de voorstellin gen op Zondagmiddag te geven. Een expe riment, waarmee, naar verwacht mag .wor den, de overgroote meerderheid der K. a h. V.-leden zal instemmen. Begin Octo ber zou er een begin mee worden gemaakt. De heeren A. van der Meer en A Camijn herdenken op 3 September den dag, waarop zij 25 jaar geleden in dienst traden bij Openbare Werken, afdeeling ge- meente-reiniging. Het gemeentel ij k zwembad aan de Tweemolentjeskade wordt Zaterdag 7 September a.s. gesloten. Gisteren herdacht de heer A. D. M. Post Uiterweer den dag, waar op hij veertig jaar geleden het notaris ambt te Delft aanvaardde. In Stads-Doelen is Woens- dagmiddag door het gezelschap „De Hagenaars” een voorstelling gegeven van het tooneelstuk „Alleen op de wereld”. Er was veel belangstelling.

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 10