BAAGSCHE COURANT Einde Pruimenoogst het Westland de inventarisatie van van textielgoederen zicht M STADSNIEUWS Zaterdag 31 Augustus 1940. in en in Er zijn ongeveer 120.000 formulieren te verwerken Attentie autorijders strandbezoekers VEILIGHEIDSMAATREGELEN IN VERBAND MET DE VERDUISTERING SLUITINGSUUR VAN SLAGERIJEN WIJZIGING TELEFOON TARIEVEN en opgang Kom niet op het X strand tusschen zons- X X onder- p/ l I l VIERDE BLAD de MIDDELBAAR- EN a.s. Noodlottige botsing van een wielrijdster OPENBAAR GYMNASIAAL ONDERWIJS EXPOSITIE VEREENIGING „FLORALIA” STUDENTENKAMP VAN DE GROEP „CITADEL” DOODELIJK ONGEVAL OP DE IEPLAAN ’S AVONDS OM 6 UUR EN ’S ZATER DAGSAVONDS OM 8 UUR In groote hoeveelheden worden in het Westland: de roede pruimen geoogst. Eén plaatje dat menigeen zal doen watertanden. (Polygoon) Hekken langs waterkanten en bij bruggen Men stelt zich aan groote gevaren bloot UITREIKING TOESLAGKAARTEN VOOR TEXTIEL EN EXTRA BONS VOOR ZEEP Met ingang van a.s. Maandag x Waarom beperking van nachtelijk verkeer noodzakelijk is Mi 7 te Vervolg van het le blad. In het gymnasium Laan v. Meerdervoort De technische verzorging hiervoor worden gang tot zonsopgang verboden strand, alsmede bouwwerken, No. 17661 is, een Het comité van opbouw in de Haag- sche vleeschwarenbedrijven deelt me de, dat in verband met de vroeg inval lende duisternis, de Haagsche slage rijen met ingang van 2 September, des avonds om 6 uur, en des Zaterdags avonds om 8 uur gesloten zullen zijn. Hervatting der lessen op 7 Sept. Inplaats van op Dinsdag 3 Septem ber, zal het onderwijs aan de openbare gymnasia, lycea, hoogere burgerscholen en handelsdagschool worden hervat op Zaterdag 7 September. BRANDJE IN ONBEWOOND PERCEEL Gisteren was men bezig in een onbe woond perceel aan de Wagenstraat, waar vroeger een slagerij gevestigd was, met in een oude rookkast papier te verbranden. Hierdoor ontstond brand, zoodat men het noodig achtte de politie te alarmeeren. Spoedig was de motorspuit van het bu reau Prinsestraat ter plaatse en met de kleine straal kon het vuur gebluscht worden. LAST VAN LUIDKEELS VENTEN IN DE JAVASTRAAT Drie-en-twintig bewoners van de Java- straat hebben een adres, met toelichting, aan den Gemeenteraad gezonden, waarin zij er op wijzen, zeer veel last te hebben van het dagelijks urenlang luidkeels ven ten, in hoofdzaak door bloemenventers. Zij dringen op een ventverbod aan, waar bij b.v. van het Nassauplein af tot aan de Korwnginnegracht toe het venten tus- schen 10 uur v.m. en 8 uur n.m. is ver boden en eveneens in de zijstraten van Javastraat tot op 25 meter gemeten van de rooilijn aan de zijde van waaraf be doelde straten in de Javastraat uitkomen. GEMEENTELIJKE GENEESKUNDIGE EN GEZONDHEIDSDIENST De ketels der centrale verwarming in het gebouw van den Gemeentelijken Geneeskundigen en Gezondheidsdienst vertoonen teekenen van slijtage en moeten vóór het nieuwe stookseizoen worden hersteld. De kosten worden be groot op 860. B. en W. stellen den Raad voor, goed te keuren, dat de noodige werkzaam heden onverwijld wordun uitgevoerd. GEM. AVONDNIJVERHEIDSONDER- WIJS VOOR MEISJES De avondnijverheidssCholen voor meis jes zullen Maandag a.s. de cursussen weer op de gewone schooltijden beginnen. Na September wordt een nieuwe regeling ge maakt in verband met de verduistering. De school Westduinweg 127 (tijd. Plu- vierstraat 400) wordt op nader bekend te maken datum geopend. VOOR HET VERKEER AFGESLOTEN Maandag a.s. zijn, wegens werkzaam heden aan de hoofdgasleiding, voor het verkeer afgesloten: de Ged. Sloot tus- schen Noordwal en Bakkerstraat; de Kal koenstraat tusschen Noordwal en Snoek- straat en de Laan tusschen Jan Hendrik straat en Korte Beestenmarkt. Bij donker niet op het strand Van buitengewoon belang is par. 4 Van de nieuwe verordening. Volgens deze paragraaf is het van zonsonder- het die zich zeewaarts ten opzichte van ver harde wegen (promenaden, boule vards), onverharde wegen of gebou wencomplexen bevinden, zooals aan legsteigers, havenhoofden, pieren, damwanden en dergelijke, alsmede de duinen te betreden. Zoo moet dus b.v. in Scheveningen het bekende pavil joen op de Pier tijdens de duisternis ontruimd zijn. Afgezien van het feit, dat overtredingen van deze bepalingen bestraft zullen worden, wordt er met bijzonderen nadruk op gewezen, dat het betreden van het strand en wat daar op- of aangebouwd is, onder be paalde omstandigheden met levens gevaar verbonden is. De dagelijks ver anderde tijden van zonsopgang en zonsondergang kan men ten allen tijde in de dagbladen vinden. Om nu in het vervolg overtredin gen van de verduisteringsbepalingen en van de overige luchtbeschermings- Voorschriften te verhinderen, bepaalt de nieuwe verordening van den Rijks- commissaris, dat voortaan ook or ganen van de Duitsche Ordnungspoli- Zei in Nederland, tezamen met en naast de Hollandsche politie, de ten uitvoerlegging van de verduistering en van de overige in de verordening L - noemde lucht-beschermingsmaat- i.*-len zullen controleeren. Ten slotte wordt erop gewezen, dat thans het toezicht op de verduistering en alle overige luchtbeschermings- tnaatregelen zoowel door de Duit- Hedenochtend heeft zich omstreeks half negen op de leplaan, ter hoogte van perceel 129, een ongeval voorge daan dat aan een jeugdige wielrijdster het leven heeft gekost. Het 14-jarige meisje A. A. Z., wo nende aan de Naarderstraat, reed met haar rijwiel op genoemd tijdstip tegen een stilstaande bakfiets op, waardoor zij kwam te vallen. Op dit moment werd zij aangereden door den juist passeerenden 31-jarigen motorrijder, J. J. H. T. uit de Spaken burgstraat. Zij liep zware inwendige kneuzingen op en overleed vrijwel direct ter plaatse. Door den geneeskundigen dienst is haar stoffelijk overschot naar het zie kenhuis aan den Zuidwal vervoerd. Alleenstaande personen komen niet voor een toeslag- kaart in aanmerking. X De politie verzoekt, mede in ver- band met het komende week- einde, er nogmaals met nadruk de aandacht op te vestigen, dat X het voor het publiek verboden is van zonsondergang tot zonsop- gang te vertoeven op het strand. Dit verbod geldt ook voor ge- bouwde complexen, die tusschen J de zee en aangelegde straten (zooals: Boulevards ,eh promena- den) wegen en gebouwen liggen. Onder dit laatste wordt dus X ook verstaan: steigers, pieren, X beschoeiingsmuren e. d., alsmede de duinen. Overtreedt men dit X verbod, dan stelt men zich bloot aan groote gevaren en onaange- X naamheden. Men zij dus in zijn J X eigen belang gewaarschuwd! De reden, dat zonder speciale ver gunning geen winterjassen gekocht kunnen worden is, dat in dat artikel zeer veel stof gaat, zoodat we er zuinig mee moeten omspringen. Bovendien vertoonden’ zij, die over voldoende contanten beschikken de neiging zich thans reeds voor den winter te „dek ken” door een overjas te koopen, waardoor het gevaar bestond, dat het minder kapitaalkrachtige publiek over enkele maanden geen nieuwe jas kan koopen, hoewel het deze misschien harder noodig zou hebben. Door de inventarisatie bereiken we een verdeeling der goederen over alle lagen der bevolking. Hetgeen niet meer dan billijk is. Zooals wij reeds zeiden geschiedt de technische verzorging door het Cen traal Bureau voor de Statistiek. De Hc.ller>th-machine, eigenlijk een aantal machines berust op het systeem van geponste kaarten. Het is in 1916 in gevoerd. Alles moet in cijfers worden uitgedrukt, dus ook de namen der ge meenten en van de goederen. Men heeft hiervoor een aparte naamlijst moeten ontwerpen. Op kaarten worden deze nummers door typistes geponst. Deze kaarten worden electrisch gesor teerd. Dit gaat razend snel, ongeveer 32.000 kaarten worden door een ma chine in de verschillende hokjes gewor pen. De kaarten worden daarna auto matisch geteld, terwijl de totalen weer geponst worden in aparte kaarten. Hoewel de machines haast nooit fouten maken wordt er dikwijls tweemaal ge teld of de controle geschiedt door an dere machines. Door de telmachines werden de ponsgaatjes weer in cijfers omgezet en de ambtenaren brengen -de cijfers weer in namen over. in den komenden cursus nader kunnen brengen tot de vervulling van dezen plicht Als middelen daartoe ziet zij o.m. het uitgevep van een Algemeen Nationaal Studentenblad „De Citadel”, het mede werken aan de Volkshoogescholen te Bakkeveen (Fr.) en Markelo (O.) en het oprichten van nieuwe Volkshoogescholen. De voorbereidingen tot stichting van een Volkshoogeschool voor Noord-Holland, Zuid-Hoiland en Utrecht zijn, zooals ge meld. reeds in overgevorderd stadium. De groep „Citadel” wenscht zich bij haar werk te stellen tegenover, noch in de plaats van de op te richten Nederland- sche Studenten-Federatie. Zij ziet haar taak meer in studie en actie dan in or ganisatie. De groep „Citadel” is niet ge bonden aan eenige politieke beweging en zij zal zich daaraan niet binden. Hedenmiddag van 25 uur is in het Stedelijk Gymnasium, aan de Laan van Meerdervoort 57, een tentoonstelling ge houden van door de Haagsche school jeugd en volwassenen gekweekte plan ten. Een expositie die morgen, Zondag, van 105 uur wordt voortgezet en ze ker de belangstelling zal krijgen, welke zij ten volle verdient. In de ruime hal en in het gymnastieklokaal is een kleu rige en fleurige collectie ondergebracht. De entree is bepaald feestelijk, een warme gloed van kleuren straalt den bezoeker tegen in wit, geel, blauw, fel rood en andere tinten. Rechts is een af zonderlijke hoek aan den cactus gewijd, die met hun fantastische vormen en grillige, soms bizarre gedaanten, soms kwaadaardige caricaturen en dan weer feeërieke planten uit een toovertuin Ijjken. In de tweede zaal domineert een midden-perk van vuurroode geraniums, omlijst door een rand van graszoden. Decoratief versierd met palmen en heesters, zijn hier de inzendingen groepsgewijze gerangschikt tot een smakelijk geheel, waaraan de jury een heele kluif gehad zal hebben. De in zendingen getuigen van toewijding en zorg. sche Ordnungspolizei alsook door de Hollandsche politie op de meest stren ge wijze zal worden uitgeoefend. Ieder die de voorschriften overtreedt, zal in het vervolg de hiervoor aangekon- digde straf moeten ondergaan. Daar bij wordt er speciaal de aandacht op gevestigd, dat gevallen, waarbij een begunstiging van den vijand door grove nalatigheid of door opzettelijke negatie der luchtbeschermings- en verduisteringsvoorschriften als bewe zen kan worden beschouwd, niet als overtreding van deze voorschriften, maar volgens de strengste geldende wetten en bepalingen, die eventueel ook doodstraf mogelijk maken, zullen worden bestraft. Nogmaals wordt nadrukkelijk on der het oog gebracht, dat alle verduis- terings- en luchtbeschermingsmaatre gelen in de eerste plaats ter bescher ming van de bevolking tegen lucht aanvallen worden uitgevaardigd. Het is daarom in een ieders belang, de vastgestelde bepalingen nauwkeurig in acht te nemen, en men verwacht derhalve, dat de bevolking het noodi ge begrip voor de getroffen maatre gelen zal toonen. Tengevolge van de verduisterings- voorschriften is het na zonsondergang in de stad soms zóó donker, dat per sonen, door de duisternis misleid, te water geraken. Reeds zijn eenige men- schen aldus verdronken. Dit gevaar neemt, naarmate het jaargetijde vor dert, nog toe. Teneinde ongelukken zooveel moge lijk te voorkomen, zouden B. en W. bij bruggen, welke aan het einde korte leuningen hebben, houten latten op palen willen doen aanbrengen en bij de grachten, waarop rechtstreeks dwarsstraten uitloopen, houten hekken willen laten plaatsen. De hekken kun nen van uiterst eenvoudige constructie zijn en wit worden geschilderd. Spoeds halve is met deze nood-voorzieningen, in overleg met de politie, reeds een aanvang gemaakt. De kosten worden geraamd op 3000 B. en W. stellen den Raad voor, dat hekken op de gevaarlijke punten wor den aangebracht en dat de noodige gelden beschikbaar gesteld Van Maandag a.s. af aan distributielokalen Van Maandag 2 tot en met Zaterdag 7 September a.s. zal gelegenheid be staan tot het afhalen van toeslagkaar- ten voor textiel en van extra-bons voor zeep, een en ander op de wijze als hier onder is aangegeven. A. De toeslagkaarten voor textiel zullen worden verstrekt aan hoofden van de gezinnen, waarvan het gezamen lijke gezinsinkomen, per lid berekend, beneden 350 ligt (dus voor twee per sonen beneden 700, voor drie perso nen beneden 1050, enz.). Onder dit inkomen dient te worden verstaan het inkomen, dat men in het jaar van 1 Augustus 1939 tot en met 31 Juli 1940 heeft genoten, of, indien mag worden verwacht, dat hierin voor het thans aangevangen jaar een belangrijke wij ziging zal komen, het geschatte inko men over het jaar van 1 Augustus 1940 tot en met 31 Juli 1941. Bij de aanvrage moet worden over gelegd a. De aandacht wordt er op gevestigd, dat alleen aan hen, die in het bevol kingsregister van ’s-Gravenhage zijn opgenomen, in deze Gemeente toeslag kaarten zullen worden verstrekt. Uit sluitend voor schippers, woonwagenbe woners e.d. wordt op dezen regel een uitzondering gemaakt. Vacantiegangers zullen zich derhalve voor het verkrijgen van toeslagkaarten dienen te wenden tot den Distributiedienst van de ge meente hunner inwoning. B. Extra-bons voor zeep zullen wor den verstrekt ten behoeve van de vol gende groepen van personen a. kinderen, die op 1 September 1940 nog geen 2 jaar oud zijn (dus zij geboren op 2 September 1938 of later^ 12 bon$4 De schriftelijke vergunning van de stafofficieren der Duitsche Ordnungs polizei dient de bestuurder bij het ge bruik van het motorvoertuig in het openbare verkeer in den tijd van 10 uur n.m. tot 4 uur v.m. bij zich te hebben en bij controle te toonen. De beperking van het motorver- keer is gebleken noodzakelijk te zijn, omdat in den tijd van 10 u. n.m. tot 4 uur v.m. de meeste vijandelijke luchtaanvallen op Nederlandsch ge bied plaats hebben. Vele auto’s en mo torrijwielen hebben steeds weer met te fel licht gereden en zoodoende öriën- teeringspunten aan de vijandelijke vliegers verschaft, en zijn zoo voor een deel zelfs de rechtstreeksche aan leiding tot het werpen van bommen geworden. Om deze reden moest het verkeer met motorvoertuigen in den nacht wel tot den beslist noodzakelij- ken omvang worden beperkt. In dit verband moet er met bijzonderen na druk op worden gewezen, dat, wan neer men een motorvoertuig in strijd I met de nieuwe verordening gebruikt, dit voor den bestuurder en den eige naar ernstige gevolgen kan hebben, nog afgezien van de daaraan verbon den gerechtelijke straf. Motorvoertui gen, welke verder onbeperkt in ge bruik mogen blijven, moeten vanzelf sprekend geheel volgens de voorschrif ten verduisterd en afgeschermd zijn. Het is in het belang van den bestuur der en den eigenaar zelf, stipt voor de voorgeschreven verduistering van zijn voertuig zorg te dragen, daar volgens de neuwe verordening niet slechts een boete tot een maximum van 1000, of een gevangenisstraf tot een maximum van 6 maanden in aanmer king komt, doch ook die motorvoer tuigen, welke niet aan de verduiste- I ringsvoorschriften voldoen of welke in strijd met het verbod in het verkeer worden gebracht, voortaan voor onbe- perkten tijd in beslag genomen en de i bestuurders tijdelijk in hechtenis ge- I steld kunnen worden. Bij de verordening betreffende de verduistering van 6 Juli 1940 zijn des tijds de in Duitschland geldende ver duisteringsbepalingen ook voor Neder- land ingevoerd. Intusschen is echter gebleken, dat in Nederland voor de lichten van motorvoertuigen lampen van aanmerkelijk hoogere lichtsterkte worden gebruikt dan in Duitschland. Daar het gebruik van sterkere lam pen, dan die in Duitschland voorge schreven zijn, de verduisteringsbepa lingen evenwel practisch te niet doet, is in de nieuwe verordening van den Rijkscommissaris voorgeschreven, dat voor de lichten van alle motorvoertui gen nog slechts gloeilampen tot een i maximum van 35 watt mogen worden gebruikt en dat de lichtsterkte der buitenwaartsche parkeerlichten 10 watt niet te boven mag gaan. Om nu iederen eigenaar van een motorvoer tuig in de gelegenheid te stellen, de lichten van zijn voertuig dienovereen komstig te laten veranderen, treedt deze bepaling eerst 8 dagen na de pu blicatie dezer verordening, dus op 6 i September 1940, in werking. Deze be paling geldt natuurlijk voor alle mo torvoertuigen, welke in het verkeer zijn, en b.v. niet alleen voor die, welke volgens de nieuwe verordening in den tijd van 10 uur n.m. tot 4 uur v.m. in het openbare verkeer niet meer ge bruikt mogen worden. Over het verdere verloop van de inventarisatie van textielgoederen heb ben we een kort onderhoud gehad met mr. v. d. Poel van het Rijks- bureau voor de distributie van textiel producten. De heer v. d. Poel was gezeten aan een groot bureau, dat geheel en al be dekt was met stapeltjes formulieren, brieven e.d. Op andere tafels, op den grond overal formulieren in verschil lende kleuren. Kantoorjuffrouwen lie pen af en aan, ook al beladen met for mulieren. Verwonderlijk is het daarom niet, dat onze eerste vraag wasHoeveel van die papiertjes hebt u wel ont vangen Mr. van de Poel zeide, dat 30.000 a 35.000 personen of instellingen formu lieren ontvangen hebben. Niet een, maar gemiddeld 3 a 4, zoodat we vei lig kunnen aannemen, dat er een 120.000 verwerkt moeten worden. Daarbij vergete men niet, dat op ieder formulier weer tallooze gegevens staan. Zooals u weet moest 15 Augustus iedereen zijn formulieren weer inge zonden hebben. Aan dezen eisch konden onmogelijk allen voldoen. Groote zaken moesten b.v. wachten op de gegevens van hun filialen, ter- Inleidingen op onderscheiden gebied In aansluiting op ons verslag van de eerste dagen op het studentenkamp, waarvan de deelnemers zich bezig hiel den met de groote problemen, waarvoor ons volk zich thans ziet gesteld, geven wij hier een korte schets van het terrein waarop inleidingen en discussies zich hebben bewogen. Dr. H. Krekel, dr. P. J. Bouman, dr. H. G. W. van der Wielen spraken resp. over „Autoritair socialis me, werelddeelen als economische een heden” en „Over de Nederlanden binnen Europa”. In deze lezingen kwam duidelijk tot uiting, dat achter de huidige machts verschuivingen een geestelijke omwente ling verborgen ligt, welke een tijdperk van vele eeuwen afsluit, waarin de mensch zijn gebondenheid aan de ge meenschap niet op juiste waarde heeft geschat. Het volk, voor sommigen een inhoudloos woord, wordt thans voor ve len een levende werkelijkheid. Ook de gebondenheid van den enkeling aan ge zin en werkgemeenschap treden naar vo ren. Hoe de Nedprlandsche volksgemeen schap zich moet instellen op deze om wenteling werd behandeld door prof. mr. dr. J. J. Schrieke, prof. dr. A. A. van Schelven, den heer S. de Brouwer, prof, dr. L. J. van Apeldoorn en majoor Breu- nese. Hun inleidingen handjelden resp. over: Nieuwe staatsopbouw, de Groot-Ne- derlandsche gedachte, het gewestelijke probleem, nieuw recht en opbouwdienst. Wij leerden hieruit, dat de Nederlanden de omwenteling moeten doorleven en een eigen vorm moeten geven aan de uit werking der eischen, die deze haar op legt, hoe deze oorlog zich ook verder moge ontwikkelen. De studenten beleven deze omwente ling in de eerste plaats in hun verhou- fding tot de universiteit. Dr. ir. F. P. A. Tellegen, mr. dr. R. Baelde, mr. J Lint horst Homan, en dr. H. G. W. van der Wielen spraken resp. over: Universiteit en wetenschap, Universiteit en volk, Stu dentenleven en over het Volkshooge- schoolwerk. De universiteit is vervreemd van de volksgemeenschap. Te zeer was zij gericht op wetenschappelijke vorming. Tot karaktervorming heeft zij vrijwel niet bijgedragen. De universiteit, die door de offers van het volk in stand wordt gehouden, moet kennis nemen van de nooden en de behoeften van dat volk. De universiteit moet de centrale positie, die zij in het volksleven eens bezat, heroveren. Uit haar moeten weer groeien de mannen, die het volk kennen, begrijpen en leiden kunnen. De studenten moeten leeren niet hun eigen belang, maar hun plichten tegenover de volks gemeenschap voorop te stellen. De groep „Citadel”, welke reeds’ eenige jaren in verschillende academiesteden werkt, heeft plannen opgesteld, die ons het volledig ingevulde en getee- kende aanvraagformulier b. de distributiestamkaarten van alle op dit formulier voorkomende ge zinsleden c. bewijzen tot staving van de waar heid der gegevens omtrent het inko men. Zij, die een zoodanig formulier nog niet mochten hebben afgehaald, kunnen dit van 2 September a.s. af alsnog ver krijgen in de hieronder vermelde dis tributielokalen. O.m. verlaging jaarabonnementsprijs voor onbeperkte aansluiting en verkor ting spertijd voor beperkte aansluitingen Zooals gemeld zullen met ingang van 1 November a.s. de telefoontarie ven gewijzigd worden. Op dien datum zullen de navolgende wijzigingen wor den aangebracht Het jaarabonnement voor gewone, onbeperkte aansluiting wordt verlaagd van 54 tot 48 De prijs van het jaarabonnement voor een beperkte aansluiting (betreft de aansluiting, waarmede tusschen 8 uur v.m. en 6'uur nam. wel gesprek ken kunnen worden ontvangen, doch gedurende welke periode geen gesprek ken kunnen worden aangevraagd) blijft gehandhaafd op 36. De spertijd van 8 uur vjn.6 uur nam. wordt evenwel verkort van 8.15 uur v.m.— 5.30 uur nam. Voor den abonné met een aanslui ting met onbeperkt inkomend verkeer en met uitgaand verkeer (bijzondere aansluiting) wordt de spreektijd ver lengd van 5.30 uur nam.8.30 uur v.m. (huidige tijdsperiode bedraagt van 6 uur nam.8.15 uur v.m.) De prijs van het jaarabonnement van een schakelbord wordt verlaagd van 12 tot f 9 die voor elk enkelvoudig toestel meer wordt van 18 op 12 gebracht en van elk serietoestel meer van 24 op 18 die voor een extra- stopcohtact wordt van 6 op 3 ge bracht De prijs van aanleg en abonnement van elke afzonderlijke schel wordt ver laagd van 3 tot 2.40 De kosten van omzetting van een gewone aansluiting tot beperkte aan sluiting wordt van ƒ5 op 2.50 ge bracht. wijl andere zaken met een en ander geen uitweg wisten en eerst advies moesten vragen. Bovendien was het aantal textielzaken veel grooter dan wij oorspronkelijk gedacht hadden. Thans zijn echter practisch alle op gaven binnen. Het bureau controleert of er geen fouten zijn gemaakt met het invullen. Het Centraal Bureau voor de Statis tiek heeft de technische verzorging. De formulieren worden automatisch gesorteerd en geteld met de Hollerith- machine. Men is daar reeds 16 Augus tus mee begonnen. Al gaat het machi naal, toch neemt de technische verzor ging eenige weken in beslag. Wij ver wachten echter, dat wij in het begin van de volgende maand klaar zullen komen met de inventarisatie. De inventarisatie heeft voornamelijk ten doel na te gaan, welke maatrege len in de toekomst genomen moeten worden. Blijkt b.v. dat van een be paald product de voorraad veel te klein is om aan de vraag te voldoen, dan kunnen we de industrieën advisee- ren dit product in groote hoeveel heden te produceeren dan voorheen- Valt de aanwezige voorraad van een ander product erg mee, waardoor het niet noodzakelijk is, dat voor den aankoop daarvan een groot aantal punten wordt afgetrokken van de textielkaart, dan kan misschien over wogen worden dat product te leveren op een van de bons, die op iedere tex tielkaart zitten, zoodat het publiek op die wijze punten uitspaart. i.I

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 13