der bliksemsnelle Duitsche overwinningen nieuwe van De bezetting Hongaarsche gebieden De Italiaansche aanval op Kenya o»'15 HAAGSCHE COURANT VAN DINSDAG 3 SEPTEMBER 1940 EERSTE BLAD. PAGINA 2. van HONG J R 0 IE HONG R 0 IE L«1 Amerika’s strijd tegen verdoovende middelen Intocht der Hongaren van 5 tot 13 September V), ^JOEGOSLAVIË JOEGOSLAVIË RkJE j RkJE Het doel, Engeland het continent uit te sluiten practisch verwezenlijkt OVJ cEl UPLAND PRAAG Nieuwe opmarsch in Zuidoostelijke richting ^O^IAK/OE gL0W4/<V£ van van 8221 Eindelooze oerwouden en 8871 het KIJEW tot j rust te brengen. CERNAUTI, WEENE DEBRECZEN JASI CLOEJ BRAILA BOE F KIJEW KRAKAU ERNAUTI WEENE JASI De BRAILA EST BOE BELGRADO 1 KRAKAU - Groote buit in verschillende havens De gemengde Hongaarsch-Roe- meensche commissie heeft in een bijeenkomst van tien uur, die tot gisterochtend vroeg duurde, over het vraagstuk van de bezetting der nieuwe gebieden door Honga rije het volgende besluit genomen: Het Hongaarsche leger trekt 5 September over de grens. De op- marsch wordt 13 September be ëindigd. Men vergelijke, op het onderste kaartje, hoe Roemenië ingekrompen is sinds 1 waren belang- mogend- zou Het binnentrekken begint den 5en langs de geheele tot dusver geldende Hongaarsch-Roemeensche grens met (4068)-+- spoorwegen BELGRADO spoorwegen nen, alsmede over de vraagstukken, die verband houden met de aanhech ting van het door Roemenië afgestane gebied. gelegen schakel de f f f (3917a) BOEDA' BOEDA- Uitsluitend strijd tegen Engeland Een Joodsch leger ter beschikking van Engeland gesteld 484e STAATSLOTERIJ. Trekking van 3 September. De „Associated Press” meldt uit Lon den, dat de nieuwe Zionistische veree- niging „Abraham” de Britsche regee- ring wil helpen door het opstellen van een 100.000 man sterk Joodsch leger. De aanwerving zou moeten geschie den niet alleen in Palestina, maar ook in Amerika. Aan de Engelsche regee- ring is verzocht de voornaamste kos ten voor de bewapening te dragen. Ciano naar Hongarije United Press meldt uit Boedapest Volgens onbevestigde geruchten zal de Italiaansche minister van buiten- iandsche zaken, graaf Ciano, binnen kort voor een jachtpartij naar Honga rije komen. Men neemt aan, dat hij bij I deze gelegenheid een bezoek zal bren gen aan het nieuwe grensgebied en dat zijn bezoek er toe zal bijdragen om de kringen in Hongarije, die de scheids- i rechterlijke uitspraak als onbevredi- I gend voor Hongarije beschouwen, LEMBERG (Lwfw) )sovj <e't eZrusxland uitzondering van het gedeelte rondom Grosswardein, waar het den 6en eer aanvang neemt. Den 5en September rukt het Hongaarsche leger Marosszi- get en Szathmar binnen, den daarop- volgenden dag Frosswardein en het komt dan in verschillende étappes den Hen te Klausenburg. De beide laatste dagen wordt het binnentrekken in de Zuidoostelijke gebieden der Szekler vol tooid. Gistermiddag begon de behandeling der niet-militaire vraagstukken in het douanegebouw tusschen Biharkeresz- tes en Biharpuespoeki. Morgen komen de beide Kamers der Hongaarsche volksvertegenwoordiging bijeen voor een zitting, waar de regee- ring de wet over den terugkeer der Zevenburgsche gebieden zal indienen. Minister-president Teleki zal verslag uitbrengen over de voorgeschiedenis en het resultaat van de uitspraak te Wee- Spoor leidt naar Japan Beambten van de staatspolitie te San Francisco hebben, aldus United Press, de verwachting uitgesproken dat hun nasporingen met betrekking tot een syndicaat voor verdoovende middelen, dat over de geheele wereld verspreid is, weldra tot arrestatie van smokkelaars van verdoovende midde len in Japan zal leiden. De bemanning van een Japansch stoomschip, de „Nanman Maru”, werd onlangs aan een nauwkeurig onderzoek onderworpen, nadat 17 pond cocaïne aan boord was gevonden. Een lid van de bemanning werd gearresteerd. De chef van de afdeeling voor ver doovende middelen van de Californi- sche staatspolitie, Paul Madden, ver klaarde, dat verschillende aanwijzingen in deze staat verkregen zijn, die ten deele naar Japan leiden. Hij verklaarde dat voor kort in verschillende Ameri- kaansche havens 23 pond morfine, 17 pond cocaïne en 28 pond opium door de politie in beslag zijn genomen. 2077. 4378, 10708, 12366, 22390. moerassen Op 150 km. ten Zuiden van Boena ligt Wajr, van waaruit de Engelsche luchtmacht Abessinië en de Italiaan sche stellingen aan Indischen-Oceaap en Roode Zee aanvalt. Zuidelijk van Wajr beginnen de eindelooze oerwou den en moerassen, die bekend zijn door de jacht op groot wild. Strategisch gezien begint de beslis sende strijd om het bezit van Kenya pas ten Zuiden van Wajr in het lang gerekte stroomgebied van de Tana. Tot dusverre was de Engelsche te genstand, naar gemeld wordt, uiterst gering. Hetgeen tot dusverre bekend is geworden over de operaties, die de Italianen in staat hebben gesteld Boe na te bezetten, doet blijken, dat de bevolking in het Britsche Kenay over al de Italiaansche troepen heeft ont vangen met sympathiebetoogingen, welke bevestigd werden door onder werping van chefs en notabelen, die zelfs aanboden te strijden tegen de En gelsche uitbuiters. Dit bevestigt, dat het Italiaansche prestige definitief in de schaduw heeft gesteld hetgeen nog van het Britsche prestige was over gebleven. Het bovenste kaartje geeft de staat kundige verdeeling aan van Hongarije, Roemenië en het aangrenzende Rusland vóór 1 Juli 1940. De grenzen van Roe menie bestonden toen nog zooals deze door het verdrag van Trianon 1920 waren vastgesteld. ^LEMBERG (Lwfw) De strijd in Polen Op 1 September 1939 overschreden de Duitsche troepen aan alle fronten de Poolsche grenzen. Reeds aan den avond van den eersten oorlogsdag deel de het oppercommando der weermacht mede, dat de heerschappij in de lucht over het Poolsche gebied reeds door het Duitsche luchtwapen was bevoch ten. Enkele dagen later was de Corri dor in feilen strijd heroverd en de on middellijke verbinding over land tus schen het Rijk en Oost-Pruisen her steld. In ononderbroken achtervolgings- veldslagen werden de Poolsche legers in nauwelijks 2 weken op een zeer klein gebied samengedrongen en op 20 September kon het Duitsche leger- bericht constateeren, dat de slag aan den Weichsel als „een der grootste ver- nietigingsslagen aller tijden” kon wor den gekenmerkt. Op 27 September bood de Poolsche commandant de overgave van War schau aan. Op 2 October bezetten de Duitsche troepen de Poolsche hoofd stad, reeds op 23 September echter had het legeroverzicht van het opper commando lakoniek vastgesteld „De veldtocht in Polen is teneinde”, terwijl op een andere plaats in hetzelfde be richt verluidt„Het aantal gevangenen bedraagt thans meer dan 450.000, het aantal buitgemaakte stukken geschut bedraagt reeds ongeveer 12.000. Het overige oorlogsmateriaal, dat buit ge- maakt werd, is niet bij benadering te schatten. De snelheid der operaties en de groote successen zijn eenig in de krijgsgeschiedenis meensch-Boelgaarsche onderhandelin- gen. Hij verklaarde o.a. Op verlangen van de Boelgaarsche regeering zal een scheidsgerecht over de financieele kwestie beslissen, daar de schadeloosstelling welke Roemenië eischt voor den grond van de Roeme- niërs, die verhuizen moeten, voor Boel- garije niet aanvaardbaar is. De Roe- meniërs eischten voorts voor het ver trek van de Boelgaarsche volksgroep uit de Noordelijke Dobroedsja een pe riode van 2 maanden. De verhuizing der wederzjjdsche volksgroepen uit de Noordelijke en Zuidelijke Dobroedsja is verplichtend, terwijl de verplaat sing uit andere gebieden vrij staat.: De belangrijkste kwestie is het tijd stip van de overdracht. Boelgarije staat erop denzelfden dag de Zuide lijke Dobroedsja binnen te trekken, waarop de Hongaren met de bezetting van Zevenburgen beginnen. De Roe- meniërs daarentegen wenschen een la ter tijdstip, omdat zij eerst het ver trek van de Roemeensché volksgroep uit de Zuidelijke Dobroedsja willen regelen. De Boelgaarsche regeering stelt voor: Eerst bezetting, dan ver huizing. gelijkertijd echter was Noorwegen als opmarschgebied tegen het Duitsche Rijk aan Engeland onttrokken. Veldtocht in het Westen Het duidelijkst sprak de overwinning der nieuwe strategische ideeën van den Führer en zijn generalen staf in den West-Europeeschen veldtocht, die op 10 Mei en formeel op 25 Juni, na het sluiten van het Italiaansch-Fransche wapenstilstandsverdrag, praktisch ech ter reeds een week tevoren door Pe tain’s verzoek om wapenstilstand was geëindigd. In nauwelijks vijf weken schakelde de Duitsche weermacht de Fransche strijdkrachten uit, welke nog voor wei nige jaren als het sterkste leger der wereld hadden gegolden. Bij deze zelf de operaties moest Nederland op 15 Mei capituleeren, terwijl het Belgische leger op 25 Mei de wapens neerlegde. Op 4 Juni werden de resten van de Britsche expeditielegers met achterla ting van alle zware wapenen en het geheele oorlogsmateriaal en met zware verliezen door de verovering van Duin kerken Uiteindelijk van het vasteland verdréven. Daardoor stond Frankrijk van af de zen dag geheel alleen tegenover het Duitsche leger. Van 5 tot 17 Juni af ontwikkelde zich, zooals ook in Polen het geval was, een reeks achtervol- gings- en vernietigingsveldslagen aan het einde waarvan na den val van alle strategische belangrijke punten der Ma- ginotlinie op het juiste oogenblik slechts een wapenstilstand kon volgen. Pétain sloot dezen om zijn land voor het alleruiterste te behoeden, temeer daar op 10 Juni ook Italië tot ’t offen sief op het Alpenfront was overgegaan. De drie bliksemsnelle veldtochten en hun succes waren niet het resultaat van een meerderheid aan manschap- Roemeniërs ontruimen het afgestane gebied Naar het D.N.B. uit Boekarest meldt/ treft Roemenië alle voorberei dende maatregelen voor de uitvoering van de scheidsrechterlijke uitspraak van Weenen. Uit Boekarest zijn 500 autobussen naar Zevenburgen vertrok ken voor het vervoer van de autori teiten. In Klausenburg is een ge mengde Roemeensch-Hongaarsche burgerwacht gevormd, die moet me dewerken aan een uitvoering zonder wrijving van de ontruiming. Alle openbare lokalen zijn gesloten. Restau rants zijn alleen des middags en des avonds telkens twee uur open. De mi litairen zijn overal den toestand mees ter. Gisteravond is de Roemeensche mi nisterraad bijeengekomen. Volgens het officieele communiqué heeft minister Manoilescu uitvoerig verslag uitge bracht over de conferentie van Wee nen en de scheidsrechterlijke uit spraak. Daarna behandelde de minis terraad de verschillende bestuurs maatregelen, welke genomen moeten worden met het' oog op de ontruiming van het gebied, dat aan Hongarije moet worden afgestaan. Japan en Fransch-Indo-China De autoriteiten van Fransch Indo- China hebben, naar de „Nitsji Nitsji” meldt, gisteren den tdestand aldaar aan een nauwkeurig onderzoek onderwor pen. Het blad schrijft, dat de ontwik keling van Fransch Indo-China in Japan aandachtig gevolgd moet wor den. De „Asahi .Sjimboen” maakt in dit verband melding van geruchten, volgens welke breede kringen in Fransch Indo-China zich bij de schijn- regeering van de GauDe hebben aan gesloten. Het blad vreest, dat Engeland evenals elders, ook in Fransch Indo- China het heft in handen probeert te krijgen. Zie verder le blad, pag. 9 Drie groote étappen den oorlog De achter ons liggende 12 maanden, van 1 September 1939 tot en met 31 Augustus 1940 zullen in de krijgsge schiedenis worden geboekstaafd als het jaar van de bliksemoorlogen. Met ongekende militaire en politieke successen heeft Duitschland zijn lei dende positie in Europa veroverd. De Duitsche oorlogsvoering was in staat, met de meest geringe eigen verliezen millioenen-legers te vernietigen, te ver slaan of gevangen te nemen, om daar mede de materieele zoowel als de mo- reele kracht dezer legers in een strijd tegen Engeland uit te schakelen. Wat dit voor de zich baan brekende politieke heroriënteering van Europa beteekent, kan men op dit oogenblik nog niet in zijn volle consekwenties overzien. In ieder geval Staat vast, dat na het eerste oorlogsjaar in Europa aan deze zijde van bet Duitsch-Rus- sische interessengebied geen heid meer is, die in staat zou zijn tegen den wil van Berlijn of Rome een politieke, economische, sociale of cultureele heroriënteering te ontwikke len, behalve dan de twee as-mogend- heden Duitschland en Italië. Het doel van het Duitsche rijk, En geland van het continent uit te scha kelen, is heden practisch verwezenlijkt. In het volgende zullen wij een kort overzicht geven van de 3 groote étap pen van dezen oorlog, zooals die door de Duitsche weermacht in minder dan 10 maanden met succes gevoerd werd. Hongaarsche troepen bezetten grensgebied Naar United Press uit Boekarest meldt, zijn Hongaarsche troepen gis termorgen ten Noorden van Oradea Mare in Zevenburgen binnengerukt. Andere Hongaarsche afdeelingen zou den, volgens hooge militaire zegslie den, in den loop van den middag ver der Noordelijk in de streek van Satul Mare binnenmarcheeren. Genoemde kringen meenen dat dit alleen de bezetting van het onmiddel lijke grensgebied betreft. Dan zal, naar men aanneemt, een algemeene pauze van drie dagen volgen, opdat de Roemeensche troepen tijd hebben zich intusschen terug te trekken. Dan zal weer een opmarsch over korten af stand volgen, en op die wijze zal ge leidelijk de bezetting voltooid worden. BRESLAU PRAAG BRESLAU w De Roemeensch-Boelgaarsche onderhandelingen Roemeensch-Boelgaarsche derhandelingen in Krajova naderen haar einde. Gisteren hebben de beide commissies haar beraadslaging voort gezet over kwesties van scheepvaart en havenverkeer, benevens de rege ling der kwesties van het grondbezit bij de uitvoering der bevolkingsuitwis- seling. In welingelichte Roemeensche kringen neemt men aan, dat de on- derteekening van de overeenkomst, of minstens het practische einde van de werkzaamheden vandaag Verwacht kan worden. Filof over de onderhandelingen De Boelgaarsche ministerpresident, Filof, heeft gisteravond gesproken over den huidigen stand van de Roe- ƒ5000 No 7048. 1500 No. 7904. 1000 No. 6898, 15958, 22772. 400 No 11552. 22840. 23895. 200 No 9695. 11481, 15487. 21809. 100 No 1759, 2077. 4378, 7356, Japansche vliegtuigen mogen landen te Hanoi Tusschen de Japansche luchtvaart maatschappij en de autoriteiten van Fransch Indo-China is een overeen komst gesloten, op grond waarvan Hanoi voortaan door Japansche vlieg tuigen als tusschenstation bij de vluch ten tusschen JapanFormosaBang kok en omgekeerd gebruikt mag worden. Een oorlogscorrespondent van het D.N.B. in de Middellandsche Zee meldt: Het Italiaansche koloniale le ger heeft na de verovering Britsch Somaliland een nieuwe op marsch in Zuid-Oostelijke richting in gezet. De troepen, die in den sector tusschen Mojale, Dolo, en Daba in de Britsche kroonkolonie Kenya binnengedrongen, hebben de rijke stad Boena bezet. Voor het eerst in de geschiedenis van het Britsche koloniale rijk in Oost-Afrika wordt Kenya door vijan delijke troepen bedreigd. Kenya neemt een bijzondere plaats in bij de structuur van het Britsche koloni ale rijk in Afrika, dat zich uitstrekt van de Middellandsche Zee tot Zuid- Afrika. In het hart van Afrika vormt Kenya den centralen tusschen Egypte, den Soedan en zich naar het Zuiden uitstrekkende ko lonie Tanganyika (Duitsch-Oost-Afri- ka), Oost en Zuid Rhodesie en de Unie van Zuid-Afrika. Alleen het be zit van Kenya waarborgt Engeland de verbindingslijn Cairo-Kaapstad, die van strategisch en economisch belang voor de handhaving van het koloniale gebied is en eerst in den wereldoor log definitief tot stand kwam. De Italiaansche aanval is dan ook tegen een uiterst kwetsbaar punt ge richt. Kenya heeft een oppervlakte van 582.000 vierkanten kilometer en een zielental van 2.800.000. De verovering van Boena Door de bezetting van Boena zijn de Italiaansche troepen 90 k.m. in Kenya doordedrongen. De grensstreek tus- pen en materiaal of van een technische superioriteit van Duitschland. Integen deel, het aantal troepen der tegenstan ders van Duitschland waren zoowel in September 1939 als bij het begin van den veldtocht in het Westen in Mei 1940 zonder twijfel in de meerderheid en in hun technische uitrusting gelijk waardig, hetgeen in het bijzonder bij den strijd in Vlaanderen en Frankrijk duidelijk is bewezen. De Duitsche suc cessen moeten worden toegeschreven aan het voortreffelijke moreel der troepen en aan de bekwame leiding. Deze laatste heeft zorgvuldigheid en nauwgezetheid bij de voorbereiding verbonden aan de ontwikkeling van nieuwe, aan de moderne wapenen aan gepaste strategie. Sedert midden Juni strijdt het Rijk uitsluitend tegen Engeland, dat nu over geen enkele hulpkracht op het conti nent meer beschikt. In overeenstem ming met de bijzondere kenmerken der geographische ligging zijn sindsdien aan beide zijden alleen de luchtstrijd krachten en de vloot in den strijd ge worpen. De krijgsverrichtingen moeten echter diep in het land van den tegen stander dringen. De voordeelen zijn daarbij duidelijk aan de zijde van Duitschland. Het is in het bezit van alle voorwaarden, die Engeland van het continent afsluiten, het beschikt over een luchtwapen, welke de Engel sche luchtmacht, zoowel wat aantal als opleiding van het personeel als de tech nische kwaliteit ver de meerdere is. Voorts steunt Duitschland op een uit gestrekt continentaal achterland, dat tengevolge van de Duitsch-Russische overeenkomst volkomen ongevoelig voor eenige blokkade is, hetgeen van Engeland tengevolge van de kwets baarheid der overzeesche verbindingen en de volstrekte noodzakelijkheid uit overzee in te voeren, niet gezegd kan worden. Het tweede oorlogsjaar begint voor Duitschland in elk geval met een bui tengewoon schitterende balans van mi litaire en politieke successen. schen Abessinië en Kenya die thans door de Italianen bezet is, is eenige dagen geleden op bevel van den gou verneur generaal van Kenya ont ruimd. Vijftigduizend inboorlingen, nomaden van hetzelfde ras als de men- schen, die het hoofdbestanddeel der bevolking van Italiaansch en Britscl}- Somaliland uitmaken, moesten in al lerijl het gebied, waar zij sedert eeuwen gevestigd waren, verlaten. De Italianen rukken thans op in een droog en zandig woestijngebied. Pas veel zuidelijker begint de rijke, vruchtbare hoogvlakte, die de Britsche kroonko lonie haar waarde verleent. Door de verovering van Boena heb ben de Italianen zich van een belang rijk knooppunt verzekerd. In Boena komen de weinige karavaanwegen van dit woestijngebied samen, van daar leiden zij naar het 600 km. ver der gelegen Nairobi. Het bezit van de ze weinig begaanbare wegen is van de grootste strategische beteekenis. Een oproep van Gigurtu De Roemeensche ministerpresident Gigurtu heeft tot de Roëmeniërs, die tegen de scheidsrechterlijke uitspraak van Weenen geprotesteerd hebben, een oproep uitgevaardigd van den volgenden inhoud: De asmogendheden garandeeren de vrijheid van het Roemeensche volk. Wij kunnen onmogelijk hot be staan van het land op het spel zetten ter wille van een gebaar, dat de ineenstorting zou teweeg brengen. Door de ons gegeven waarborgen kun nen wij thans met den wederopbouw van Roemenië beginnen. Gigurtu spoort aan tot rust, arbeid, en vertrouwen in de regeering. De bezetting van Noorwegen I Op 8 April 1940 bezetten Duitsche i troepen Denemarken en talrijke plaat sen aan de Noorsche kust, waarmede zij zooals de daarna gevonden docu- menten bewezen, een gelijksoortige i actie der Britten, met nauwelijks 12 I uren voorsprong, voorkwamen. De actie in Noorwegen is een in- drukwekkend en doorslaggevend bewijs van een geheel nieuwe, welhaast revo- lutionnaire oorlogstaktiek. Met een tot nu toe ongekende nauwe samenwer king van de drie wapenen leger, vloot en luchtwapen, gelukte het in slechts enkele dagen alle strategische posities aan de Noorsche kust van Oslo tot aan Narvik te overmeesteren en verschil- lende plaatsen in het Noorsche binnen land te bezetten. Nauwelijks drie we ken later was geheel Zuid- en Midden- Noorwegen vast in Duitsche handen. Daarmede werd Noorwegen, om de woorden van Churchill te gebruiken, „een op het hart van Engeland ge richte pistool”. De wedren om Narvik duurde weliswaar nog tot 10 Juni, om dat de daar strijdende zwakke Duitsche strijdkrachten wekenlang een in aan tal veel sterkeren tegenstander in een hardnekkigen strijd moest tegenhou den. In het kader der tegen Engeland gerichte operaties, was Narvik slechts een episode zonder meer. Op Noorschen bodem was de princi- pieele strategische beslissing reeds ge vallen, toen het den Duitschen troepen gelukte de laatste resten der Britsche expeditie begin Mei uit Andalsnes en I Namsos te verdrijven, waarbij zij ove rigens zonder waarschuwing ook hun Noorsche bondgenooten in den steek lieten. Het bezit van Zuid- en Midden- Noorwegen bracht de Duitsche lucht macht met één slag 350 tot 400 k.m. dichter bij Schotland en de Shetland- eilanden. Tot op dit .oogenblik hadden de Duitsche vliegtuigen naar Scapaflow een afstand van 1000 tot 1200 k.m. voor het grootste deel over zee af te leggen, nu echter waren zij nauwelijks een uur van hun doel verwijderd. Te- 10588 13674 17166 20925 24290 on- 1941 1946 1979 2064 2080 2081 2213 2215 2290 2391 2429 2444 2499 2549 2581 2588 2632 2657 2694 2719 2723 2742 4450 4478 4480 4521 4551 4626 4636 4638 4663 4687 4710 5202 5205 5209 5212 5225 15946 15975 15993 16078 16079 18983 22589 19079 22594 19086 22596 19087 22640 19118 22655 19126 22787 19127 22790 19140 22835 19165 22851 19282 22874 19338 22893 19340 22895 19368 22926 19429 22970 19463 22976 19541 23075 19547 23078 19556 23097 19567 23117 19573 23120 19584 23164 19636 23272 19657 23346 3624 3697 3764 37'4 DERDE KLASSE TWEEDE LIJST HET ZOU 100.000 MAN STERK ZIJN 1008 4970 1016 5037 1042 5049 1051 5164 1109 1141 1185 1189 1202 1212 5233 1217 1324 1354 1359 1371 1472 1493 5289 5298 5303 5332 5338 5386 5416 1565 5534 1676 5552 1794 5559 1830 5560 1883 5568 1927 5589 5610 5623 5641 5651 5680 5683 5738 5785 5786 5791 5997 6022 6085 6174 6192 6200 6280 6281 6346 6374 6384 6419 2807 6424 2819 6432 2835 6475 2846 6481 2931 6538 2961 6552 3002 6631 3035 6672 3036 6719 3079 6734 3137 6740 3183 6767 3195 6833 3214 6835 3229 6839 3300 6867 3339 6903 3387 6964 3399 6967 3456 7012 10019 13264 16730 20278 23747 3479 7024 10067 13265 16743 20321 23769 3484 7028 10071 13308 16792 20334 23879 3486 7058 10076 13353 16813 20384 23921 3603 7061 10080 13365 16847 20385 23952 3620 7068 10085 13372 16869 20409 23982 7087 10126 13382 16872 20427 24060 7100 10136 13416 16904 20461 24075 7152 10150 13443 16922 20579 24110 7158 10309 13460 16940 20635 24112 3839 7198 10322 13512 16961 20644 24149 3857 7215 10369 13540 16984 20676 24163 3877 7318 10384 13558 17015 20770 24173 3927 7398 10426 13608 17056 20771 24176 3938 7407 10439 13619 17092 20772 24224 3959 7418 10464 13639 17133 20912 24267 3979 7453 10515 13646 17138 20914 24288 4024 7459 4148 7513 10544 13715 17211 20927 24295 4185 7516 10548 13764 17288 20935 24328 4194 7536 10560 13769 17387 21016 24388 4279 7557 10604 13804 17408 21074 24411 4294 7570 10635 13809 17414 21145 24413 4391 7583 10639 13857 17434 21146 24414 4418 7608 10645 13863 17460 21166 24423 4427 7656 10669 13872 17475 21178 24489 7675 10719 13884 17480 21239 24496 7684 10762 13885 17483 21314 24499 7705 10823 14069 17487 21330 24508 7754 10898 14070 17491 21333 24518 7799 10910 14074 17517 21384 24552 7847 10931 14093 17537 21439 24687 7910 10936 14252 17550 21459 24691 7912 10994 14253 17551 21498 24708 7972 11056 14311 17584 21518 24782 8017 11136 14346 17627 21522 24829 8042 11168 14400 17635 21661 24860 4728 8055 11191 14473 17638 21731 24879 4731 8068 11194 14508 17722 21741 24892 4738 8070 11232 14573 17773 21776 24895 4785 8077 11397 In deze klasse is nog ingebleven 1 prijs van 23.005 Juli 1940. Bessarabië kwam terug aan Rusland, de Zuidelijke Dobroedsja komt aan Boelgarijethans is de Zevenburgsche kwestie door gebieds- afstand aan Hongarije door arbitrale uitspraak van de asmogendheden op- gclost. De nieuwe grenzen van Roeme nië zijn op dit kaartje aangegeven met stippellijn het Zevenburgsche ge deelte dat bij Hongarije gevoegd wordt. PRIJZEN VAN ƒ45. 8079 11470 14578 17796 21783 8084 11506 14624 17804 21811 8094 11530 14648 17812 21823 8176 11531 14691 17982 21856 8197 11553 14745 17992 21865 8206 11641 14752 18042 21900 8209 11688 14797 18128 21903 11689 14831 18196 21913 8286 11697 14855 18211 21964 8337 11722 14889 18293 22046 8345 11732 14896 18365 22119 8366 11750 14915 18543 22161 8376 11810 14939 18615 22176 8449 11811 14944 18619 22197 8454 11839 14980 18647 22213 8498 11881 15014 18663 22223 8502 11946 15043 18704 22236 8557 12024 15058 18742 22241 8654 12034 15114 18814 22268 8655 12064 15151 18822 22389 8770 12071 15169 18830 22408 8805 12081 15189 18877 22450 8809 12113 15306 18884 22451 12117 15448 18919 22467 8893 12141 15457 18929 22524 8954 12144 15464 18941 22550 8973 12193 15472 18977 22584 9007 12254 15477 9019 12277 15493 9020 12309 15494 9025 12311 15525 9035 12350 15537 9050 12373 15581 9051 12431 15644 9144 12454 15732 9153 12471 15767 9160 12499 9170 12512 9190 12524 9259 12530 9342 12546 9360 12579 16118 9375 12592 16177 19483 23023 9431 12665 16202 9439 12711 16233 9566 12753 16252 9603 12759 16267 9613 12868 16299 9627 12873 16377 9635 12943 16385 9660 12951 16424 9690 12966 16456 19672 23357 9708 12977 16483 19775 23368 9797 12981 16501 19791 23373 9818 13006 16554 19818 23419 9822 13019 16578 19831 23449 9831 13021 16594 19971 23458 9921 13043 16618 20033 23498 9938 13123 16630 20100 23507 9947 13132 16633 20145 23524 9952 13161 16660 20231 23525 9956 13186 16673 20254 23605 9983 13205 16686 20264 23610 9984 13220 16703 20267 23666

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 2