HAAGSCHE COURANT Het Duitsche Luchtwapen Drukte in de Jeugdherbergen Donderdag 5 September 1940. GEMENGD NIEUWS BUITENLAND BINNENLAND STADSNIEUWS w F li 4^ l 1 r t DERDE BLAD KENNISGEVINGEN ENGELAND. 'Een indrukwekkende foto van een demonstratie van het Duitsche Luchtwapen Het Nationaal Arbeidssecre tariaat wordt ontbonden Engeland verloor in Frankrijk 70.000 man Als de zon schijnt en de heide bloeit trekken de nalu urminnende jongens en meisjes van Nederland er op uit om gezondheid en vreugde tc hamsteren voor de komende wintermaanden. In de jeugdherbergen heerscht een opgetogen stemminggeschaard rond den fluitist zingen zij uit volle borst een vroolijk lied. Dalton belooft den Franschen koffie CABINE VAN VRACHTAUTO UITGEBRAND BOTER ZONDER BON EN GELD. JAPAN. - No. 17665 van *s-Gravenhage (Holland) „MONTE CARLO DE LUXE” man de VERORDENINGEN VLEERSTRAAT I EN VLEERSTRAAT III De leden kunnen toetreden tot een bij het N.V.V. aangesloten vakvereeniging Gewestelijk secretariaat van de Nederlandsche Unie voor de provincie Utrecht de volkomen l van beide weer- SLAPEN ONDER DEN GROND „Associated Press” meldt uit Lon den, aldus het\ D.N.B., dat vele Lon- densche gezinnen er de voorkeur aan geven, de nachten in de tunnels van de ondergrondsche door te brengen. Reeds voor het loeien der alarmsire- nes begeven duizenden zich avond aan avond naar den tunnel bij Southwark, waar geen treinen meer rijden. Van daaruit gaan zij naar hun werk. D o o r d a zij schrok van e e p p a s- seerende auto, is gistermiddag een 80-ja- rige inwoonster van Rotterdam in de Wa genstraat gevallen, tengevolge waarvan zij een heupfractuur bekwam. De geneeskun dige dienst bracht haar naar het R. K. ziekenhuis aan het Westeinde. (Alg. Ned. Fotopersbur.) behandeling als en SCALA Morgenavond geeft het gezelschap „De Haagsche Spelers” de eerste voor stelling in Scala van „De tante van Charlie”. Doordat zij geen voorrang ver- leende is gistermiddag op de Valkenbosch- laan de 59-jarige wielrijdster E. A. B. van den Zuid-Buitensingel in botsing gekomen met een anderen wielrijder. Mej. B. brak de linkerheup en werd door den genees kundigen dienst naar het ziekenhuis aan den Zuidwal vervoerd. Vanochtend is in het pand Nachtegaal straat 39 te Utrecht het gewestelijk secre. tariaat voor de provincie Utrecht van de Nederlandsche Unie geopend In het per. ceel zijn zoowel het secretariaat van de provincie als dat van de stad gevestigd. Het ligt in het voornemen om de actie voor de provincie Utrecht officieel in te zetten met een groote openbare vergade ring in Tivoli, welke Dinsdag. 10 Septem. ber zal worden gehouden. De heeren Lint horst Homan, Einthoven en de Quay zul len het woord voeren. In den foyer van Metropole Palace Zooals reeds gemeld zal Metropole Palace haar -winterseizoen op even aan trekkelijke als grootsche wijze inzetten. Het is het befaamde voormalige A.V.R.O’s dansorkest onder leiding van Klaas van Beeck dat Vrijdag 6 Septem ber het nieuwe seizoen zal inluiden. Thans is ter vocale versterking de be kende radiozanger Bert van Dongen geëngageerd. Evenwel er is nog een element, dat van de voortvarendheid der directie getuigt. Na afloop der voor stelling, waarin de band o.m. een groote show zal uitvoeren, wordt de foyer om- getooverd in een Monte Carlo in het klein. En hier zal het voormalig A.V.R.O.’s dansorkest ten tweede male concerteeren in een sfeer welke herin neringen wakker roept aan de luxueuse badplaats aan de Rivièra. In „Monte Carlo de Luxe” zal het 20 man sterke orkest zich tot half één des nachts doen hooren in een gevarieerd en vroolijk programma, dat zonder twijfel door uit gaand den Haag geapprecieerd zal wor den. NIEUW PROGRAMMA IN CABARET PICCADILLY Van af morgen, Vrijdagavond, brengt Cabaret Piccadilly een geheel nieuw programma. Op veler verzoek zal de beroemde dansparodiste Cilli Wang wederom optreden, voorts Mahomed et Marians met mystieke dansen uit het Verre Oosten, Jopie Wennex, de Haag sche soubrette, Bernard Barendse, ca baretier en humorist, Peter Siers, die zingt, speelt en confereert en Archi bald, die zorgt voor stemming, bijge staan door den Piccadilly-band onder leiding van Paul Engelen. .tot een bedrag van rond 490.000, geeft een tekort aan van 11.256, dat gedekt kon worden uit de opbrengst van de welda- digheidspostzegels en giften en legaten. Het nadeelig saldo op de winst- en ver liesrekening ad 20.155 kon door af schrijvingen op het kapitaal en verschil lende fondsen worden gedekt. In het verslag van den geneeskundigen inspecteur trekt de aandacht, dat de met de verpleging verkregen resultaten in de boschhuizen in het verslagjaar niet zoo gunstig waren als in voorgaande jaren, waarin een vingerwijzing is gelegen, ook in verband met observaties en indrukken, om vooral in de bosschen bij feilen zon neschijn de zonbestraling te beperken. De agenda bevat verder de behande ling van het rapport der kleutercommis- sie, waarin de vraag overwogen wordt, of er in de naaste toekomst voor het Centraal Genootschap aanleiding bestaat om ook de kleuterverpleging te entamee- ren. Dit rapport zal op de vergadering worden ingeleid door den voorzitter der commissie, prof. dr. J. van Lokkeren Campagne. De nazorg voor de in de verpleging geweest zijnde kinderen, met welk vraag stuk de vorige algemeene vergadering te Hoorn zich reeds bezig hield, heeft het hoofdbestuur thans aanleiding gege ven tot een voorstel om dit vraagstuk op breeder basis commissariaal te ma ken. Het bestuur is van meening, dat al les moet worden ondernomen teneinde te voorkomen, dat de in de koloniehuizen bereikte resultaten door slechte sociale omstandigheden bij terugkeer in het ge zin weer verloren gaan. De directeur van het Centraal Genootschap, de heer H. C. Snel, zal dit punt op de algemeene vergadering inleiden De burgemeester maakt bekend: dat op de Gemeentesecretarie afdeeling S. en B. (kamer no. 32) tot en met 24 September a.s., iederen werkdag van 9 tot 12 uur en van 1 uur 30 tot 5 uur n.m. (’s-Zaterdags van 9 uur tot 12 uur 30), voor een ieder ter inzage zal liggen het ontwerp van een Raadsbesluit tot wijziging van de verordeningen Vleer- straat I fen Vleerstraat III, een en ander betreffende terreinen, gelegen aan de Vleerstraat, de Zuilingstraat, het Slijk- einde en het Slop van Willem Klein; en dat belanghebbenden gedurende dien termijn eventueele bezwaren bij den Ge meenteraad kunnen indienen. tuinbouw- en zuivelbedrijf, den Alg. Ned. Metaalbewerkersbond, den Ned. sigarenmakers- en tabaksbewerkers- bond, den Centralen bond van transport arbeiders en den Alg. Ned. Textiel- arbeidersbond „de Eendracht”, waarin van dit besluit wordt kennis gegeven en waarin mededeeling wordt gedaan van een nadere beslissing van commis saris Woudenberg, dat alle leden van een bij het „N.A.S.” aangesloten orga nisatie, die zich vóór of op 9 September a.s. aanmelden voor het lidmaatschap van de overeenkomstige bij het N.V.V. aangesloten vakvereeniging, als zooda nig moeten worden aangenomen. Zoolang de betreffende personen door hun overkomst nog niet vallen onder de reglementaire bepalingen van de werkloozenkassen van het N.V.V. zullen de reglementaire bepalingen van de vo rige kassen gelden, voor zoover het be drag en de duur der uitkeering niet hooger zijn dan bij de kassen van het N.V.V. Loopende werkloosheidsuitkee- ringen worden met inachtneming van het bovenstaande voortgezet volgens de bepalingen, die gelden bij de bij het N.V.V. aangesloten organisatie. Mocht een lid later werkloos worden dan zal bij de berekening van den wachttijd re kening gehouden worden met den als lid van de federatie doorgebrachten tijd. Hierdoor worden de. leden van het „N.A.S.” in de gelegenheid gesteld voor het vervolg hun krachten te blijven wijden aan de vakbeweging en de daar aan verbonden voordeelen te blijven genieten. Overgekomen leden, die op 8 Sep tember niet werkloos waren, maar dit mochten worden, behooren uitkeering te ontvangen ten laste van de werk- loozenkas van de bij het N.V.V. aange sloten betrokken bonden, waartoe tus- schen de bestaande werkloozenkassen van de bij het N.V.V. aangeslcften bon den en de geliquideerde kassen een re geling getroffen zal worden. Aan de leden van de bij het „N.A.S.” aangesloten bonden is van een en ander eveneens mededeeling gedaan. Dieven van bakfietsen aangehouden Ruim een week geleden is te Amsterdam een jongeman aangehouden, die een bak fiets met levensmiddelen had gestolen. Vannacht is de politie er in geslaagd om zijn twee medeplichtigen, jongens van 23 en 27 jaar, in hun logement van hun bed- te lichten. Beide mannen hebben reeds verschillende keeren een veroordeeling ge had. Zij stalen voornamelijk bakfietsen met inhoud. De verdiensten van dienstboden In aansluiting op zijn circulaire, d.d. 19 Augustus, heeft de secretaris-generaal van het departement van Sociale Zaken, mede namens zijn ambtgenoot van het departement van Landbouw en Vissche- rij, aan de gemeentebesturen bericht, dat voortaan ook bij de berekening van de steunbedragen der kleine boeren en tuinbouwers, ten aanzien van de ver diensten van dienstboden op gelijke wijze dient te worden gehandeld als ten aanzien van de verdiensten van andere inwonende kinderen. De steunbe- rekening voor C-boeren en C-tuinbou- wers blijft voor 1940 echter ongewijzigd gehandhaafd. Jaarvergadering Centraal Genootschap voor Kinderherstellings- en Vacantiekolonies Het Centraal Genootschap voor Kinder herstellings- en Vacantiekolonies, dat in Mei van dit jaar zijn algemeene verga dering door de oorlogsomstandigheden niet kon houden, heeft thans de afge vaardigden der 500 afdeelingen bijeenge roepen voor het houden der jaarvergade ring op Zaterdag 14 September, des na middags te half twee, in het jaarbeurs gebouw te Utrecht. De agenda vermeldt de van de gewone huishoudelijke zaken bestuursverkiezingen, jaarverslagen de financieele verantwoording. De exploitatie-rekening ov<v 1939, GESPAN OP HOL. Ter hoogte van het viaduct is gistermid dag op den Rijswijkscheweg een paard, doordat de spoorstok de achterbeenen raakte, op hol geslagen. Het dier was voor een wagen gespannen, doch de bestuur der zag kans er tijdig af te springen. Het gespan rende de Waldorpstraat in en bot ste tenslotte tegen den gevel vande Bat- charifabriek. De sossinant werd aan borst en een der voorbeenen gewond en werd naar den stal op het Leeghwaterplein ge bracht. De wagen werd licht beschadigd. ONGEVALLEN BIJ SCHILDER- WERKZAAMHEDEN De 46-jarige schilder W. F. T. uit de Pahudstraat is gistermiddag van een dak van een woning aan de Zijdelaan geval len. Hij brak den linkelenkel en werd door den geneeskundigen dienst naar het zie kenhuis aan den Zuidwal vervoerd. De 20-jarige schilder J. van V. uit de Diezestraat viel van een ladder op de Sta tenlaan. Hij kneusde beide enkels en werd door den geneeskundigen dienst naar zijn woning gebracht. Lijkenberoover aangehouden De marechaussee en de gemeentepolitie hebben vandaag te Uithuizen twee man nen, J. B. en J. W., aangehouden, die er van worden verdacht een lijk, d^t onder die gemeente was aangespoeld, te hebben beroofd. Beiden zijn voor den officier van justitie te Groningen geleid en daarna in bewaring gesteld. De Britsche minister van levens middelenvoorziening Dalton heeft de smakeloosheid begaan, aldus meldt het A.N.P. uit Berlijn, voor het geval van een Britsche overwinning aan ieder Fransch gezin een pond koffie te beloven. Dit onbeschaamde aanbod, zoo verklaart men in Berlijnsche poli tieke kringen, bewijst opnieuw de werkelijk ziekelijke geringschatting en eigendunk, waarmede de doorsnee- Engelschman op de bewoners van het vasteland neerziet. Dalton is blijk baar van meening, dat de Franschen voor het verlies van den oorlog, die dit land door Engeland is opgedron gen, voor het offer van eenige hon derdduizenden dooden en gewonden en de verwoestingen van den oorlog in stad en land door een paar kopjes boonen koffie schadeloos gesteld kun nen worden. Eenige koffieboonen moe ten de Fransche vrouwen en kinderen weer op de been helpen, nadat zij den op het oogenblik door Engeland ge- koesterden wensch,.door de blokkade te verhongeren, vervuld hebben. Het eenige wat de koffietante Dalton in haar overmaat van goedheid verge ten heeft ie overleggen, is of de ach tergeblevenen van Oran niet het dub bele rantsoen Engelsche koffie ver diend hebben. ESMERALDA MET EDDY WALIS IN HET REMBRANDT-THEATER Van morgen af treedt in het Rem- brandt-Theater als extra attractie op het tooneel het bekende Vara-orkest „Esmeralda” met Éddy Walis in een phenomenale show. In het filmprogramma wordt de zangfilm met Benj amino Gigli en Ma ria Cebotari „Drie vrouwen en Verdi” vertoond. In een in een garage aan de Spir^astraat staande vrachtauto, toebehoorende aan den heer C. C. v. d. G., uit de Lijsterbes straat, is gisteravond omstreeks kwart voor 10 door kortsluiting in de accu, brand ontstaan. De bovenbewoners zagen rook uit de garage komen en alarmeerden de brandweer. Personeel van de motorspuit vanhet bureau Archimedesstraat forceerde de deur van de garage en sleepte de in brand geraakte vrachtauto naar buiten. Met een straal op de waterleiding werd het vuur gebluscht. De cabine was reeds uit gebrand. In de garage werd geen schade aangericht; van het bovenhuis sprongen door de hitte twee ruiten. AANHOUDING MET MOEILIJK- HEDEN. In de Newtonstraat wilden vannacht motoragenten de 26-jarige koopman M. H„ die onder drankinvloed verkeerde, aan houden. Deze verzette zich hiertegen en wilde een der agenten een vuistslag in het gezicht geven. Door opzij te springen wist de agent de slag te ontwijken en ’s koop- mans vuist ging door een ruit. Hierdoor kreeg hij een snijwonde aan den pols. Per arrestantenauto is H. naar het ziekenhuis aan den Zuidwal gebracht, vanwaar hij, na verbonden te zijn, ter ontnuchtering is opgesloten in ’t bureau Archimedesstraat. KINDEREN BIJ BADEN IN ZEE IN GEVAAR. Twee jongetjes, de 9-jarige J, B. en de 10-jarige P ,S„ beiden uit de Basiusstraat, waren gistermidag aan het Stille Strand aan het pootjes baden. Zij werden door den stroom meegetrokken en kwamen in levensgevaar te verkeeren. Door burgers, die zich gekleed te water begaven zijn zij gered. Bij het Groene huisje was de 11-jarige Jopie H. uit de Zutfenschestraat gister middag te ver in zee gegaan en kwam eveneens in levensgevaar te verkeeren. Door een burger is zij gered en naar het politieposthuis aan het strand gebracht. Door haar moeder* is zij afgehaald. Van een bakfiets, die in de Torenstraat even onbeheerd stond, is gisteren niet min der dan 35 pond boter ontvreemd, ten na- deele van een boterhandelaar uit Zoete- meer. NEEF VAN DEN KEIZER GESNEUVELD Voor het eerst is een lid van de keizerlijke familie gesneuveld. Het be treft de kapitein der artillerie prins Nagahisa Kitasjirakawa, een neef van den keizer, die den dood vond bij een vliegtuigongeluk ergens in Binnen- Mongolië, aldus luidt een communiqué uitgegeven door het ministerie van oorlog. De prins, die dertig jaar was, diende als stafofficier bij de Japan- sche expeditietroepen. Dit vooiyaar was hij naar China vertrokken. De door den Rijkscommissaris ge machtigde commissaris voor het Natio naal Arbeids-secretariaat, het „N.A.S.”, heeft besloten de tot die landelijke or ganisatie behoorende bonden en arbei dersorganisaties met ingang van 8 Sep tember a.s. te ontbinden, behoudens de volgens artikel 15 van het Werkloos heidsbesluit 1917 vereischte goedkeu ring. Tot liquidateur is door den com missaris mr. M. M. Rost van Tonnin- gen, benoemd de heer H. J. Wouden berg, in diens hoedanigheid van com missaris van het Ned. Verbond van Vakvereenigingen. In dit besluit van mr. Rost van Ton- ningen is verder bepaald, dat de liqui dateur, na aan het bepaalde bij art. 1702 van het Burgerlijk Wetboek en bij het Werkloosheidsbesluit 1917 te heb ben voldaan, aan de bezittingen der ontbonden organisaties een bestemming zal geven, die zooveel mogelijk over eenkomt met die, waartoe zij zijn bijeengebracht, met name door die be zittingen aan te wenden ten behoeve van de bij het Ned. Verbond van Vak vereenigingen aangesloten vakorgani saties in dezelfde bedrijfstakken. Naar aanleiding van dit besluit van mr. Rost van Tonningen heeft de com missaris van het N.V.V., de heer Wou denberg, een schrijven gericht aan de bij het „N.A.S.” aangesloten organisa ties, t.w. den Alg. Ned. Bouwarbeiders- bond, de Ned. Vereeniging van Fa- brieksarbeiders(sters), den Alg. Ned. Bond van meubelmakers, den Ned. Bond van arbeiders in het landbouw-, De Britsche veldmaarschalk sir Philipp Chetwoode is naar het oor deel van politieke kringen te Berlijn, de eenige, die op den verjaardag van de Britsche oorlogsverklaring een werkelijk interessante mededeeling heeft gedaan. Hij verklaarde name lijk, dat Engeland 70.000 man in Frankrijk verloren heeft. Crematie kolonel G. J. H. Bruynis In grooten eenvoud heeft gistermiddag in het crematorium op Westerveld te Velsen de crematie plaats gehad van het stoffelijke overschot van den gep. kolonel-tit. van het Ned. Indisch leger G. J. H. Bruynis overleden te dezer stede Aanwezig waren de gep. generaal ma joor van het Ned. Ind. leger J. L. Rave- nek, de gep. luit, kolonel tit van het Ned. Ind. leger J. C. Smits, beiden alhier, benevens de heer J Jongman alhier, voor zitter van het hoofdbestuur van den bond van ridders der Militaire Willemsorde, beneden den rang van officier. De heer J. Jongman heeft namens den bond v. ridd. d. M.W.O. beneden den rang van officier, den overledene een laatsten groet gebracht. „Hij ging ons”, zeide spr. „voor in den strijd, hij is ons nu voor gegaan in den dood”. Luit, kolonel Smits zeide, dat het niet zijn gewoonte was om te spreken, maar thans dreef een gevoel van plicht hem, om dat wel te doen. Spr. zeide den over ledene lange jaren te hebben gekend op Atjeh, waar hij een moedig strijder was een ridder zonder vrees en blaam. Door zijn optreden daar heeft hij bewondering hoogachting en liefde gekweekt en deze zijn hem later in ruime mate ten deel gevallen. Spr. dacht terug aan den tijd, toen hij commissaris van het district C in Atjefi was. Toen heeft de overledene Crematie kapitein G. W. J. Moorrees Onder zeer veel belangstelling heeft gistermiddag in het crematorium op Wes terveld te Velsen de crematie plaats ge had van het stoffelijk overschot van den gep. kapitein van het Ned. Indische le ger G. W. J. Moorrees, commissaris van de fa. Koningsveld, alhier en te Leiden, overleden te Voorschoten. Aanwezig waren de heeren B. W. de Kanter, J. van Barneveld, A. H. v. d. Berg, L. Broekema, N. J. van Reyden, J. J. Smaal, J. Wichers, J. C. van West. E. Geers, F. V. C. Gori, mr. J. M. J. W. Maussen, J. J. M. Braun, notaris, H. Vos- kuyl, A. J. K. van Wijnen, J. L. van Riemsdijk, R. Breslauer, S. Schaafsma, allen alhier, H. L. van Eeghen, F. Brug man, J. G. Hanekamp, J. Kluit, W. Stolp jr., P. Westra allen te Amsterdam, H. P. Drenth, Wassenaar, A. Koningsveld, Lei den, R. van Twisk, Amersfoort, e.a. In den stoet kwamen mede de heeren J. L. Koningsveld, Haarlem, ir. J. E. W. Buys, Amsterdam, G. Keers, en A. Baar- le, alhier. Gesproken heeft de heer J. L. Konings veld, namens de fa. Koningsveld alhier en te Leiden, die zeide dat plotseling en onverwacht de heer Moorrees was weg genomen. De firma trof daardoor het ver lies van haar commissaris. Altijd heeft hij den bloei der firma bevorderd en haar ontwikkeling met groote belangstel ling gadegeslagen. Een broeder van den overledene, de gep. luit.-kolonel van het Indisch leger C. F. A. Moorrees, dankte voor de be langstelling en bracht een laatsten groet namens de broeders en zusters in het buitenland. Spr. dankte den ontslapene voor alles wat hij voor de familie was ge weest. De organist speelde Ases’ Tod van Grieg, den treurmarsch uit de Eroïca van Beethoven en bij het dalen van de kist het Largo van Handel. Wisselbeker voor vakbekwaamheid in het rijwielvak Gisteren is ten kantore van het cen traal bureau voor den rijwielhandel te Amsterdam de zilveren C.B.R.-wissel- beker voor vakbekwaamheid voor het eerst uitgereikt. De jury kende den beker toe aan den heer Th. A. J. van der Steeg te Twello. Een eervolle vermelding verwierven de heeren L. H. Ketel te Amsterdam en A. Kraayenzank te Deven ter. HINDERWET. B. en W. maken bekend, dat zij aan G. W. de Kok vergunning hebben verleend tot het oprichten van een door een elec tromotor gedreven waterpompinstallatie ten behoeve van de tuinderij aan de Pol- derlaan (L.) ongenummerd, gelegen na bij no. 46; dat zij aan G J. Hagel vergunning heb ben verleend tot het oprichten van een door een electromotor gedreven metaal- bewerkingrinricbting met autogene lasch- en snij-inrichting in het perceel Korten- bosch 9. De eertijds door Churchill gegeven lezing was, naar men weet, dat door de „zege van Duinkerken” het Brit sche expeditieleger „vrijwel voltal lig” gered en naar Engeland overge bracht kon worden. 70.000 Man vor men echter ongeveer de totale sterk te van het in vredestijd op de Brit sche eilanden gestationeerde leger. Men zal zich voorts herinneren, dat Hore Belisha indertijd als minister van oorlog steeds weer betoogd heeft, dat de elite der Britsche troepen zich in Frankrijk bevond. Naar men weet, aldus het A.N.P. worden de werkelijke verliezen, die Engeland in zijn oorlogen lijdt, anders later in de memoires der betrokkenen bekend gemaakt. Churchill en Lloyd George hebben na den wereldoorlog de openbare meening verrast met in dit opzicht werkelijk sensationeele beken tenissen. Het schijnt thans, dat sir Philipp Chetwoode op deze memoi- re-litteratuur eenigszins vooruitgeloo- pen is. Gemeten naar het tijdsverschil dat bestaat tusschen zijn cijfers en die van’ Churchill over de Britsche ver liezen aan landtroepen in Frankrijk, kan men zich er een beeld vormen, hoe de verliezen der overige deelen der Britsche 1 macht, de vloot en de Royal Air For ce, er in werkelijkheid uitzien. UITLOTING VAN OBLIGATIËN B. en W. brengen ter kennis van belang hebbenden, dat op Zaterdag 7 September" a.s., om 9 30 uur, in het openbaar in het gebouw Mercurius”, Noordeinde 43, zal plaats hebben de uitloting van 243 obliga tion, elk groot 1000, van de 6 pCt. geldleening 1921, oorspronkelijk groot 5.000.000. al zijn krachten gegeven aan de civili satie aldaar en hij heeft gewonnen de achting en de liefde van de menschen in die streek. Spr. dankte den overledene voor den krachtdadigen steun, die hij van hem had mogen ondervinden, ondanks dat hij hooger in rang was, dan spr. Zoo han delen menschen van karakter. Spr. wenschte hem rust toe, rust, gelijk hij aan den dag legde, in al zijn handelingen en in zijn spreken. De organist speelde den treurmarsch van Chopin „Wir setzen uns in Thranen nieder” van J. S. Bach, en bij het dalen van de kist het Volkslied, dat door allen staande werd aangehoord. De heer Jacob sen dankte namens de familie voor belangstelling. N

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 9