Duitsche formaties kruisen Engeland over voor Ingrijpende maatregelen der Duitsche overheid, die ieder Nederlandsch burger van groote beteekenis zijn Luchtaanvallen worden steeds sneller herhaald I i I I I i 194e. n Zaterdag 7 SepOiber. No. 17667. en Het D.N.B.-frontbericht en zwaar Britsche oorlogs- koopvaardijvloot getroffen Honderden vliegtuigen boven Londen Iedere Nederlander boven 15 jaar moet van 1 October af een legitimatiebewijs bij zich dragen Verbitterde gevechten boven vliegvelden fabrieken Vier belangrijke verordeningen Brand- en fluitbommen uitgeworpen PRIJS DER ADVERTENTIÊN: PRIJS DEZER COURANT: onze Tijdelijke maatregel in in heeft de Voor ’s-Gravenhage bij vooruitbet. p. 3 mnd. met „Kikeriki”, „De Nieuwste Mode”, „Koloniaal Bijblad” en „Letterkundig Bijblad” 3.—. Franco per post met Mode blad 4.zonder Modeblad 3.75. Buitenland ƒ9.—. Landen waarop het verlaagd intern, drukwerk-posttarief van toepassing is 7.p. kw. Bij postkantoren tegen de geldende goedk. abonn.prijzen. Afz. nummers 5 ct., fr. p. post 10 ct. die het be- in zijn bedrijf niet mogelijk is, zal hij goed doen, de kuststrook te verlaten om in het binnenland zijn trekkend bedrijf verder te kunnen uitoefenen. Van 15 regels 1.50. Iedere regel meer tot 10 regels 40 ct., daarna iedere regel meer 50 ct. Reclames 90 ct. per regel. Bewijsnummers 5 ct., fr. p. post 10 ct. Incasso binnen de stad 5 ct., buiten de stad volgens posttarief. Bij vooruitbetaling: Kleine Advertenties 90 ct.; Dienstaanbiedingen 70 ct Advertentiën waarin voorkomt „Brieven aan het bureau van dit blad” 10 ct meer. gé- was onge deerd, de bestuurder had een vleeschwonde aan het rechterbeen. Volgens Reuter is gisteren tenslotte om 7 uur 55 voor de vijfde maal te Londen luchtalarm gemaakt. Aan den vierden luchtaanval gis teren namen, naar Reuter meldt, wederom honderden Duitsche bom menwerpers en jachtvliegtuigen deel. De inlichtingendienst van het Britsche ministerie van luchtvaart telde 300 Duitsche vliegtuigen, die aan den massa-aanval in golven van telkens 20 of 30 machines deel namen. Zij hadden hun aanvallen gericht op de vliegvelden van de Roayl Air Force. Om 5 uur 53 werd het signaal „alles veilig” gegeven. De mededeelingen omtrent den vroe- geren luchtaanval waren nog niet uit gewerkt, toen het derde luchtalarm in Londen werd gemaakt om 11 uur 57. Het duurde tot 12 uur 55. personen be- van een tor- door den Duitschen reddingsdienst naar le Havre bracht. De marconist bestuurder 9 Niet buitenshuis tusschen tusschen 10 uur ’s avonds en 4 uur ’s morgens De voornaamste verordening is van den secretaris-generaal van departement van Justitie over de perkingen van het verkeer. Te Londen is gisteren in den loop van den dag tot 5 maal toe lucht alarm gegeven. Omstreeks 8 uur Greenwichtijd gisterochtend zijn 200 Duitsche vliegtuigen de Zuid oostkust in de richting van Londen gepasseerd. In de eerste plaats is door de secretarissen-generaal van de departe menten van binnenlandsche zaken en van justitie voor alle Nederlandsche staatsburgers b o v e n 15 jaar, die in Nederland wonen of er verblijven, met ingang van 1 October 1940 een alge- meenen legitimatieplicht ingevoerd. Dit verplicht iederen Nederlander in het bezette Nederlandsche gebied, steeds een van een foto voorzien offi cieel identiteitsbewijs (officieel foto- legitimatiebewijs) bij zich te hebben, dat hem in staat stelt zich te allen tijde behoorlijk te legitimeeren. Het bewijs moet worden afgegeven door een Nederlandsche instantie. Het offi- cieele foto-legitimatiebewijs mag niet worden uitgegeven voor een langeren tijdsduur dan één jaar. Een uitzondering is gemaakt voor het paspoort, dat naar gelang van zijn geldigheidsduur voor behoorlijke legiti matie kan worden gebruikt. Het iden titeitsbewijs moet behalve den naam en de voornamen bevatten den geboor tedatum, de geboorteplaats, het beroep de gemeente van inwoning en het adres, zoomede de handteekening van den houder, voorts den datum van uit gifte, het dienstzegel van de instantie, die het bewijs heeft uitgereikt, als mede de handteekening van den be voegden ambtenaar, die het bewijs heeft uitgereikt. Wie niet in het bezit is van een zoodanig officieel bewijs, kan er zich een laten uitreiken door de bevoegde gemeentelijke instantie op het raadhuis. De plicht van de buitenlanders en statenloozen om te allen tijde een gel dig paspoort bij zich te dragen, wordt door deze verordening niet ter zijde gezet. Op bevel van den commissaris-generaal voor de openbare veiligheid, den hooge- ren S.S.- en politieleider, rijn vier ver ordeningen uitgevaardigd, die in het laatste „Verordeningenblad” voor het bezette Nederlandsche gebied gepubli ceerd zijn en die belangrijke en ten deele ingrijpende voorschriften inhou den. Alle inwoners hebben den plicht deze voorschriften consciëntieus in acht te nemen ter vermijding van gevoelige straffen en streinge dwangmaatregelen. Ten behoeve van een vlugge afwik keling van het telefoonverkeer van en met de Duitsche bezetting in Neder land zijn, bjj wijze van tijdelijken maatregel, op de grootste telefoonkan toren Duitsche telefonisten geplaatst die beschikken over eên aantal tele foonverbindingen, welke op speciaal daarvoor ingerichte bedieningsposten zijn ingeschakeld. De afwikkeling van het Nederland sche telefoonverkeer lijdt niet onder dezen maatregel, aangezien met de be voegde Duitsche autoriteiten is over eengekomen, dat het ook tot taak der Duitsche telefonisten behoort behulp zaam te zijn bij de afwikkeling van het Nederlandsche telefoonverkeer, indien dit dreigt te vertragen. Zij zullen die afwikkeling in voorkomende gevallen op dezelfde zorgvuldige wijze beharti gen als het telefoneerend publiek van de Nederlandsche telefonisten ge wend is. De uitwerking van den aanval op Liverpool Duitsche verkenningsvliegers hebben gisteren boven Liverpool geconstateerd, dat door de voorafgegane aanvallen van Duitsche gevechtsvliegers bom- treffers bij de gasfabriek van Liver pool, in pakhuizen, een koelhuis en in de droogdokken geplaatst zijn. Ook een groot koopvaardijschip heeft een bom- treffer gekregen. Bij den nachtelijken aanval op 5 op 6 September werden branden en ontploffingen in de indus- triebedrijven van Liverpool en Birken head waargenomen. Een ontploffing was nog op 5000 meter hoogte te bespeuren. In denzelf- den nacht ontstonden nog 6 nieuwe branden in He groote opslagplaatsen van benzine in Thameshaven. 1. Verplicht legitimatiebewijs met ingang van 1 October a.s. 2. Geen voetgangers- en rij-ver- keer met ingang van a.s. Maan dag van 10 aar ’s avonds tot 4 aar ’s morgens binnen een nader aangegeven kustzone. 3. Verbod binnen de kustzone voor rondtrekkende handelaren venters en straatartisten. vliegers grond- Deze courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen BUREAUX: WAGENSTRAAT 35—37 Telefoon 116300 (zeven lijnen) Giro No. 12500 meen een wezenlijke verandering in zijn persoonlijke gegevens intreedt. Het bewijs moet vóórts ingeleverd worden, wanneer een nieuw bewijs wordt uit gereikt. Tenslotte moet iedere houder het verlies van zijn geldige bewijs on verwijld melden bij de instantie, die het heeft uitgereikt. Wie zijn legiti matieplicht niet nakomt, moet reke ning houden naast de algemeene be straffing, met een voorloopige gevan genhouding ter indentificatie van zijn persoon. Niet getroffen door het uitgaansver bod worden de leden van de Neder- landsche politie en brandweer, van de Nederlandsche grensbewaking en van den luchtbeschermingsdienst, personen die in ambulances en reddingsdiensten werkzaam zijn, dokters en vroedvrou wen, voor zoover hun verblijf in de open lucht voor de vervulling van ambtsplichten of van beroepsplichten noodig is, en wel slechts voor zoover daarbij de ambtelijke bevoegdheids- kring of de normale arbeidssfeer niet wordt overschreden. In dit verband moet in het bijzonder de aandacht worden gevestigd op het feit, dat degenen, die tot de bovenge noemde groepen van personen behoo- ren, zich tusschen 22 en 4 uur slechts binnen hun territoriaal ambts- of be- roepsgebied mogen bewegen. Zoo is het ook b.v. noodzakelijk, dat een inwoner, die des nachts een dok ter noodig heeft, zich in beginsel wendt tot den meest nabij wonenden arts en niet, bijvoorbeeld, een dokter ontbiedt, die door het bezoek aan dezen patiënt zijn normaal territo riaal arbeidsterrein moet overschrij den. Bijzondere wenschen moeten in de huidige omstandigheden terzijde worden gesteld. Het verbod tot uit gaan heeft voorts geen betrekking op hulpzoekenden in aantoonbare ge vallen van zware riekte of ongeval. Speciale vergunningen al leen in zeer bijzondere ge vallen Tenslotte is voor diegenen, voor wie in zeer bijzondere gevallen, zooals bijv, dringende beroepsgronden, het nako men van het verbod tot uitgaan niet mogelijk is, een regeling getroffen door het beschikbaarstellen van een spe ciale vergunning, welke moet worden aangevraagd bij den voor de betreffen de provincie bevoegden districtscom mandant van de Rijksveldwacht. met bijvoeging van twee pasfoto’s. In de steden Rotterdam en den Haag moeten deze aanvragen worden gericht tot den hoofdconrmissaris van politie. De be slissing omtrent het uitreiken van deze speciale vergunning berust bij den stafofficier van de Duitsche Ordnungs- polizei bij den gevolmachtigde van den Rijkscommissaris. Uitdrukkelijk wordt er op gewezen, dat de uitreiking van een derit'ijke speciale vergunning al léén in zeer bijzondere gevallen moge lijk is, zoodat het aanvragen van ver gunningen, die niet voldoende gegrond zijn, en waarmede geen algemeen openbaar belang gemoeid is, moet wor den vermeden. De speciale vergunning is slechts geldig tezamen met een amb telijke fotolegitimatie. Rijvergunningen Personen, die naar den maatstaf van bovenbedoelde verordening van 28 Augustus 1940 toestemming hebben voor het berijden van motorvoertuigen in den tijd tusschen 22 en 4 uur, heb ben behalve deze toestemming even eens noodig een dergelijke speciale ver gunning van ontheffing van het ver bod tot uitgaan. Wie evenwel voor den nacht een rijvergunning heeft of nog zal ontvangen, krijgt ook vanzelfspre kend op aanvraag deze speciale ver gunning. Vuurgloed aan den Theemsmond Duitsche gevechtsvliegtuigen, aldus het D.N.B., hebben gisteren laat in den namiddag wederom de havenwerken aan den mond van de Theems aange vallen. De hoofdaanval richtte zich te gen het groote oliedepót Thameshaven. Honderden bommen werden daar uit geworpen. Een reusachtige vuurgloed en hevige ontploffingen bewezen, dat de opslagplaatsen getroffen waren. Met zekerheid kon vastgesteld worden, dat 9 tanks in brand stonden. De an dere tanks waren geheel in zwarte rookwolken gehuld. (Zie verder, le blad, pag. 2.) In twee gevallen waren vliegvelden de voornaamste doelen der sterke vijandelijke formaties. Toen de luchtstrjjd de richting van Londen naderde, werd in de hoofdstad voor de tweede maal luchtalarm gemaakt. Arbeiders hebben groote rookpluimen in de lucht gezien, doch konden geen andere teekens van den strijd waarnemen, omdat de vliegtuigen te hoog vlogen. In een wijk heeft men het gedreun van zware ontploffingen en vallende bommen gehoord, welke waarschijn lijk in een stad ten Oosten van de Theems zijn neergeworpen. Men hoorde eveneens het felle vuren der batterijen en machinegeweren. Men drage het bewijs altijd bij ziek Zooals gezegd, moet iedere inwoner een dergelijk officieel bewijs altijd bij zich dragen. De houder is verplicht het bewijs onverwijld terug te geven aan de instantie, die het uitgegeven heeft, wanneer zijn naam of zijn be roep verandert of wanneer in het alge- Duitsche telefonisten op telefoonkantoren Van Maandag af in de kustzone, d.w.z. dus óók hier ter stede en in omliggende plaatsen, géén verkeer, ook geen voetgangers verkeer meer van 10 uur ’s avonds tot 4 uur ’s morgens 4. Verbod tot oplaten van boven Nederlandsch gebied. Bezoek van den Rykscommis- saris aan het Westland Rijkscommissaris Seyss-Inquart heeft gistermiddag een bezoek ge bracht aan het Westlandsche tuinbouw centrum. De Rijkscommissaris werd vergezeld door verschillende autoritei ten, o.w. graaf Grote, ir. J. M. Rien- nens, rijkstuinbouwconsulent en direc teur van den proeftuin te Naaldwijk, leidde het hooge gezelschap rond en gaf de noodige inlichtingen. Allereerst werd het komkommer- en tomatenbe- drijf van den kweeker van Spronsen te Loosduinen bezichtigd. Hierna werd een bezoek gebracht aan den proeftuin van het Zuid-Hollandsch glasdistrict te Naaldwijk. De Rijkscommissaris toon de groote belangstelling voor de ver scheidene Westlandsche cultures en voor de proeven met nieuwe groenten en fruitsoorten. De hooge bezoeker liet zich inlichten over het verloop der proeven betreffende de soyaboonen en paprikacultuur. Nadat de Rijkscommissaris nog het nieuwe laboratorium voor den tuin bouw te Naaldwijk in oogenschouw had genomen, vertrok het gezelschap weer naar Den Haag. Naar het D.N.B. van welingelichte zijde verneemt, hebben luchtfoto’s aangetoond, dat bij de aanvallen gisteren op de vliegvelden van Henley en Worchester 12 vliegtui gen op den beganen grond ver nield en de startbanen onbruik baar gemaakt zijn. Vier montage hallen van de vliegtuigfabriek Waybridge staan in brand. Verbitterde gevechten tusschen de Duitsche en de Engelsche jagers hebben den Britten een totaal ver lies van 55 vliegtuigen bezorgd. Van de 14 Duitsche vliegtuigen, die van hun tocht niet teruggek eerd zijn, werd de uit 2 staande bemanning pedovliegtuig Volgens deze verordening is het met ingang van 9 September 1940 aan allen, die niet-Rijksduitschers zijn, tot nader order verboden zich tus schen 22 uur en 4 uur buitenshuis te begeven in de bovenomschreven gebieden. Deze verordening vormt een belangrijke uitbreiding van de reeds op 28 Augustus uitgevaardigde verordening omtrent bijzondere maatregelen in het belang van de luchtbescherming, welke verordening zich vooral bepaalde tot een beper king van het motorrijtuigenverkeer en tot een verbod van het betreden van het duingebied tijdens den nacht. De nieuwe verordening over ver- keersbeperkingen is practisch een al gemeen uitgaansverbod in de ge noemde gebieden voor de nachtelijke uren. De strijd tegen Engeland komt een nieuwe, fellere phase. De lucht aanvallen worden sneller herhaald en talrijke Duitsche formaties kruisen over Engeland, aldus Reuter. In het officieele communiqué van het Britsche ministerie van lucht vaart wordt gezegd, dat vijande lijke vliegtuigen in sterke forma ties gisteren het kustgebied van Kent hebben aangevallen. Bij dezen aanval heeft de vijand beschadigin gen aangericht. Laat in den namid dag heeft de vijand opnieuw aan gevallen. Bij dezen aanval is op den Noordelijken oever van de Theems op een industrieel terrein brand veroorzaakt. vervolg toch wel ernstiger vatten, dan men daar wil looven Het Duitsche luchiwapen den loop van 5 September het zwaarte punt van zijn aanvallen gelegd op de Britsche vliegvelden in de Zuidelijke en Oostelijke omgeving van Londen. Vooral het vliegveld Biggin Hill is weer met bommen bestookt, maar ook de vliegvelden van Detling en Thames haven, waar groote branden en rook zuilen tot een hoogte van 2000 m. het succes van de treffers aantoonden. In Biggin Hill werden gevoelige tref fers op het landingsterrein en brand in hangars, onderkomens en vliegtuig- loodsen geconstateerd. Duitsche formaties gevechtsvliegers hebben hun nachtelijke aanvallen vooral gericht op de Westelijke en Zuidelijke kust van Engeland. In Liverpool en Cardiff werden de haveninstallaties en in Southampton de werven en dokken en in het bijzon der het door vaste batterijen sterk be veiligde gebied van de oorlogshaven doeltreffend met bommen bestookt. zance” behoort tot een scheepsklasse, die als geleideschip voor koopvaardij- convooien gebruikt wordt en waaraan bij de Britsche marine reeds een aan zienlijk gebrek bestaat. Dergelijke succesberichten zullen Engeland de Duitsche blokkade in het laten op doen ge- Het D.N.B.-frontbericht van gisteren luidt als volgt Van week tot week worden de over- zeesche verbindingen van Groot-Brit- tannië door de uitwerking van de Duitsche blokkade onveiliger. Behalve de in de laatste dagen tot zinken ge brachte 6 Engelsche torpedoboot jagers, heeft de Duitsche marine den laatsten tijd niet alleen een heele reeks groote koopvaardijschepen in den Atlantischen Oceaan en aan de lersche kust in den grond geboord, maar voor Engeland gingen vooral ook talrijke oorlogssche pen verloren en wel van een type, dat van bijzondere beteekenis is voor den huidigen toestand van den oorlog ter zee. De op een mijn geloopen torpedo- bootjager „Hostile” behoort tot de H- klasse, die een waterverplaatsing heeft van 1340 ton. De duikboot „Spear fish”, een van de nieuwste eenheden der Britsche onderzeeërsvloot, heeft onder water een verplaatsing van 960 ton en een bewapening van 6 torpedo- lanceerbuizen. Bij de eveneens in den grond geboorde duikboot „Orpheus” gftat het om het z.g. Oceaankruisertype met een waterverplaatsing onder de oppervlakte van 2030 ton. De tot zin ken gebrachte kanonneerboot „Pen zeer scherpe controle De controle op dit uitgaanverbod zal ten strengste worden gehandhaafd. De strafbedreigingen voor handelin gen in strijd met het verbod gewagen er van. dat degenen, die in strijd hier mede handelen, rekening hebben te houden met de zwaarste straffen. Te gelijkertijd wordt het misbruik van een uitgereikte speciale vergunning met straf bedreigd. Wie ter verkrijging van een bijzondere vergunning onware op gaven doet, stelt zich eveneens aan straf bloot. Maatregelen tegen zwerven de kooplieden en straat artisten Een andere verordening van den se cretaris-generaal van het ministerie van Binnenlandsche Zaken, van den secretaris-generaal van het ministerie van Justitie en van dien van Handel, Nijverheid en Scheepvaart verbiedt met ingang van 9 September voor de Wadden-eilanden en voor het boven omschreven kustgebied de beroeps uitoefening van van plaats tot plaats trekkende kooplieden en andere onder nemers (rondtrekkende ondernemin gen). Wat onder een „rondtrekkende on derneming” te verstaan is, kan als al gemeen bekend worden verondersteld. Voorzichtigheidshalve is in deze ver ordening echter nog een nauwkeurige begripsdefinitie van de rondtrekkende onderneming opgenomen, zoodat alle twijfel daaromtrent is opgeheven. De rondtrekkende ondernemer, die van nu af er van afziet, van plaats tot plaats te trekken en zijn bedrijf in zijn woon plaats, of in de plaats, waar hij op het oogenblik vertoeft, voortzet, kan met dit bedrijf voortgaan. Hij mag echter niet meer de woon- of verblijfplaats in de boven omschreven kuststreek ver laten. Als een dergelijke verandering Beperking van vrijheidsbe weging in de kustzone Terwijl deze verordening over den legitimatieplicht voor het geheele be zette Nederlandsche gebied geldt, heb ben de bevoegde secretarissen-generaal nog twee verordeningen uitgevaardigd, die, wat betreft het gebied van hun werking, slechts betrekking hebben op de Wadden-eilanden. zoomede op het kustgebied van het bezette Nederland sche gebied, dat begrensd wordt door de lijn (met inbegrip van de plaatsen) Den Helder, Noord-Hollandsch Kanaal, Alkmaar, Uitgeest, Beverwijk, Velzen, Santpoort, Haarlem, Heemstede, Ben- nebroek, Hillegom, Lisse, Sassenheim, Warmond, Leiden, Voorschoten, Leid- schendam, Veenweg, Vlieland, Berkel, Bergschen Hoek, Oudeverlaat, Nieu- werkerk, Schinkel, Kapelle, Kinderdijk, Alblasserdam, Papendrecht, Dordrecht, spoorlijn tot Breda, Ulvenhout, en Zuidwaarts tot de Belgische grens in de richting van Meerle en van hier langs de Belgisch-Nederlandsche grens tot aan de zee. Geen vliegers mee* oplaten Door een anderé verordening van den secretaris-generaal van het departement van Justitie is uit een oogpunt van vei ligheid van het luchtverkeer het oplaten van vliegers van welke soort ook, in heel Nederland tot nader order ver boden. Op overtreding van dit verbod is straf gesteld. Het is buiten kijf, dat veel bepalin gen van de genoemde vier verorde ningen een zekere nieuwe instelling van de bevolking vereischen en min of meer belangrijke beperkingen voor het persoonlijke en economische leven ten gevolge zullen hebben. Het alge meen belang echter, dat bij de uit vaardiging van de verordeningen heeft voorgezeten, vereischt, dat alle inwoners het zich tot een plicht reke nen, de hier opgelegde verplichtingen en verboden nauwgezet na te komen. Aan de Duitsche organen van politie en weermacht en aan de Nederland sche politie is opdracht gegeven, streng te waken op de nakoming van deze verordening en zonder pardon tegen overtreders op te treden. Bij een verstandige houding der bevolking zal de uitvoering van de ingrijpende bepalingen der verordeningen echter wel niet op moeilijkheden stuiten. Tot zoover de uitvoerige zakelijke toelichting, welke ons van bevoegde Duitsche zijde werd gegeven op een viertal nieuwe verordeningen, die voor de persoonlijke vrijheidsbeweging van den Nederlandschen staatsburger van groote beteekenis zijn. Voor de Duitsche weermacht echter zijn zij van nog veel grootere beteeke nis. De Duitsche weermacht leeft in vollen oorlogstijd en voor haar is het noodzakelijk, dat zij volkomen onge hinderd haar zware taak kan verrich ten. Daarom is het plicht van iederen burger zich stipt te houden aan de voorschriften. Zij, die de veronderstelling zouden willen maken, dat deze strenge bepaliru gen speciaal tegen de Nederlanders zijn gericht, kunnen wij onmiddellijk uit hun dwaling helpen dezelfde bepalin gen gelden reeds lang in België en in Frankrijk. Zij werden nu eenmaal door oorlogsnoodzaak ingegeven. Een enkele aanvulling moge hier nog volgen. Onder rondtrekkende ondernemers worden diegenen verstaan, die buiten het gemeentegebied van hun woon plaats zonder vaste vestiging en zonder voorafgaande bestelling, in eigen per soon 1. Waren te koop aanbieden. 2. Warenbestellingen opzoeken, of waren bij andere personen dan bij kooplieden of in andere plaatsen dan op open verkoopplaatsen tot wederverkoop opkoopen. 3. Zelfgemaakte producten aanbieden, 4. Muziekuitvoeringen, tooneelspel, theatervoorstellingen of andere open luchtvoorstellingen geven zonder dat het hier een hooger belang van kunst of de wetenschap betreft. Wat de beperking der persoonlijke vrijheidsbeweging tusschen 10 uur des avonds en 4 uur ’s morgens betreft, na drukkelijk spreekt de verordening van „verblijf in de open lucht”. Dit wil dus zeggen, dat het óók verboden is zich ge durende dien tijd in zijn tuin te be- 1 vinden. Zooals boven reeds gezegd, kan als legitimatiebewijs wél een geldig pas poort worden beschouwd; een bewijs van Nederlanderschap of een rijbewijs komen er echter niet voor in aanme»- king. De strenge straffen, welke zijn vast gesteld op overtredingen van de vier bovengenoemde verordeningen, wijzen er wel op van hoe groote beteekenis zij worden geacht. Daarom dat wij nog maals met nadruk den goeden raad geven: houdt u stipt aan de voorschrif ten. Er staan groote belangen op het spel. COURANT HAAGSCHE S A A A A A A A ft A A A A A ft A A A A A A A A ft A A A A A A A A A A ft 5 l v 9 s A Bijkantoren: Scheveningen, Keizerstr. 319, Tel. 550310; Rijswijk, Kantoor- boekh. Leeuwendaal, Oranjelaan 3, Tel. 119461. Voorburg, Boekhandel H, E. G. Ruijs, Heerenstr. 124, Tel. 778038; Filialen: N.V. Kantoorboekh. Th. J. de Koning, Goudsbloemlaan 3, Tel. 330263; Boekh. J. B. v. Seters Jr., There- siastr. 108a, Tel. 772444; Boekh. E. Couvée, van Hoytemastr. 66, Tel. 721187 A N* ■ft««««««««««««««<««<«««««««««v

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 1