BIOSCOPEN SPORT TTAAGSCTTE COURANT VAN ZATERDAG 7 SEPTEMBER 1940 TWEEDE BLAD, PAGINA 2 DIETRICH MET SIR BUTT EERSTE KAMPIOENSCHAPPEN VAN HET K.N.G.V. KAMPIOENSCHAP VAN DEN HAAG DE COURSES OP DUINDIGT V.U.C.—D.W.S. GAAT DOOR SIJEN EN LAMBRICHTS TERECHT NATIONALE WANDELTOCHTEN DER N.H.V. DE NATIONALE WEDSTRIJDEN TE LEIDEN SERIEWEDSTRIJDEN VAN DEN H.K.B. BEDRIJFSTOURNOOI VAN DEN H.V.B. A. HEMMES WINT VAN T. GOEDRAAD B DAMMEN PAARDEN Pracht prestatie van mevrouw Brevet Scheveuingen, 0 ft., 63 sec. VOETBAL Schenkade. Het programma voor Zondag de CRICKET C. om 7 tegen ATIILETIEK. Op de sintelbaan aan de Laan van Poot KORFBAL het springconcours van ter het wijk, gaan wegens omstandigheden door finale geplaatst, rivalen zal H. 4 A. Qvereen- D.H.B. 3 Gaan morgen wel door. De seriewedstrijden van den Haagschen Korfbalbond, welke tegen morgen op de terreinen, aan het Stokroosplein zijn vast- gestekj, gaan niet door. DE COMPETITIE VAN DEN N.C.B. Het programma voor de competitie van den Ned. Korfbalbond luidt voor morgen aldus: Noord I: A.C.C.Hercules. Noord II: V.V.V. 2—A.C.C. 2 en C.V.H. Kampong (terrein Kampong). Zuid III: XerxesExcelsior 3. Zuid IV; Quick 2—L.M.C.C. (heden). Amsterdam (terrein V.R.A.: N.C.B.-elf- talNed. jeugdelftal. WIELRENNEN Shetland Pony’s ken- groote deelneming. De behaald door de mooie CENTRUM In „Madame Bovary” speelt Pola Negri de rol van het beeldschoone vrouwtje van een dorpsdokter. Zij hun kert naar oprechte liefde en meende die gevonden te hebben bij een grootgrond bezitter. Na eenigen tijd van verborgen geluk herinnert hij zich eensklaps zijn berooide kas en trouwt een schatrijke gravin. Deze daad blijkt noodlottig voor madame Bovary te zijn. In het voorprogramma Profilti Nieuws, een filmpje „Laat me toch met rust” met den bekenden radiozanger Albert de Booy en een komische film „Nachtuilen”. Zij bevinden zich in Frankrijk De verblijfplaats van de twee Limburg- sche Tour de France-rijders Sijen en Lam- brichts is thans bekend geworden. Tijdens het uitbreken van de vijandelijkheden in Mei bevonden zij zich in België en na dien had men niets meer van hen verno men. Uit een brief aan de wederzijdsche familie is gebleken, dat zij met den vluchtelingenstroom naar Zuid-Frankrijk zijn getrokken. Op het oogenblik bevin den zij zich in Marseille en wachten op het oogenblik dat zij naar het vaderland kunnen terugkeeren. CORSO: De liefhebbers van goeden zang kunnen hun hart ophalen in Corso, waar de wereldberoemde zanger Benja min© Gigli in de amusante rolprent „Ma rionetten” ruimschoots de gelegenheid krijgt zijn prachtig stemgeluid in aria’s van verschillende opera’s te laten hooren. Voor de vroolijke noot ^rgen twee be kende komieken van het witte doek: Theo Lingen en Paul Kemp. Alzoo drie namen van filmsterren, welke een goede film waarborgen. Het uitgebreide voor programma bevat het journaal van Pro filti, een geestig teekenfilmpje, een inte ressant sportproduct en tot slot een mu sical. SPORTVEREENIGING S.H.C. De wedstrijden ter gelegenheid van de opening van het nieuwe terrein van S.H.C.welke op morgen waren bepaald tusschen 2 elftallen van S.H.C. en Spoor- niet AMICITIA. ,,De Tijger van Eschna- poer”, naar den gelijknamigen roman van Thea von Harbau, is door Tobis” als een machtig schouwspel verfilmd. Het eer ste gedeelte speelt zich zoowel af in het geheimzinnige Oosten als in Europa. En hoewel de inhoud tot grondslag een tragi sche liefde heeft, voert een geweldige actie en spanning toch den boventoon. In de hoofdrollen waren Friets v. Dongen en La Jana, de kortelings overleden actrice. Het voorprogramma bevatte een teekenfihn en een zeer zotte filmklucht. CAPITOL. Het is deze week een pro gramma van den lach, dat in Capitol ver toond wordt. Vóór de pauze wordt het hoofdnummer gevormd door Bart Elfrink, een humorist, die er slag van heeft, het publiek te amuseeren, te laten lachen en te laten meezingen. Met hem treden op The Vocal Kings en The Happy Hammers, een xylophone-ensemble. Na de pauze de geestige film „Was ik maar nooit ge trouwd”, met Kathe von Nagy, Paul Kemp Georg Alexander, Lucie Englisch e.a. Doordat een echtgenoot, jong, knap en rijk, nogal nonchalant is ten opzichte van zijn vrouw, ontstaat een serie van de in gewikkeldste verwikkelingen, want de een poogt den ander met behulp van anderen jaloersch te maken enz, enz. luidt1. Sir Butt van mevr. Z. Pasman Gosselaar Beerta alhier, ber. C. Dietrich, 0 ft., 57.7 sec.; 2. Sofia van lt.-kol. M. Brevet te Nieuw Millingen, ber. mevr. Brevet, 0 ft., 59 sec., 3. Aranka van mevr. Z. PasmanGosselaar Beerta, alhier, ber. C. Dietrich, 0 ft., 61 sec., 4. Lottka, van mev.r. Z. PasmanGosse laar Beerta, alhier, ber. C. Dietrich, 0 ft., 61 sec., 5. Sint George van D. H. Pas man, alhier, ber. P. Leeuwenburg, O ft., 62 sec., 6. Bayazid van K. Hensen te CITY De prachtige, door Willi Forst geregisseerde film „Mazurka”, waarin Pola Negri de hoofdrol vervult, is zoowel wat inhoud als wat spel en regie betreft, een film, welke bijzondere kwaliteiten be zit. Albrecht Schoenhals, Ingeborg Theek en Paul Hartmann, zorgen voor goed samenspel, zoodat het geheel op pakkende en boeiende wijze wordt weergegeven. Op het tooneel blaast Luciana op zijn verschillende mondharmonica’s, groote en kleine, de schoonste melodieën. Zeer gees tig was zijn imitatie van een straatorgel. Naast de journaals bevat het voorpro gramma nog een mooi filmpje in kleuren van een klompenmakerij, waarbij het maken van klompen uit ruwe houtblokken van begin tot einde wordt getoond. ASTA. Tal van hooge autoriteiten der Duitsche Weermacht woonden gisteravond in het Asta-theater de voorstelling van „Wiener Geschichten” bij. Het is een film, waarmee Geza von Bolvary alle eer in legt, luchtig, geestig, charmant en met voortreffelijke vertolking der hoofdrollen door twee geliefden van het witte doek, Paul Hörbiger en Hans Moser, knap ge assisteerd door de lieftallige Marte Harell. In deze film is de karakteristieke sfeer van het goede, oude Weenen prachtig ge typeerd en we kunnen het Ufa-product warm in ieders belangstelling aanbevelen. Het voorprogramma brengt actueel nieuws en een interessant wetenschappelijk film pje over kanarievogels, terwijl het Asta- ensemble aan drie vleugels fantasieën van Weensche muziek vertolkt. Het springconcours Het 560 meter lange parcours was op gebouwd uit hindernissen, welke in den omtrek geleend waren, bij de verschil lende eigenaren en het is een prestatie van de vereeniging, dat zij onder derge lijke omstandigheden toch kans heeft ge zien een smakelijk parcours samen te stellen. Er waren tien hindernissen met twaalf sprongen (max. hoogte 1.30 meter) de maximum rij-tijd bedroeg 96 sec. De eerste prijs was uitgeloofd door den com missaris der provincie. Majoor Breunesse opende de rij met een foutloos parcours. Toen er eenmaal 0 fouten gesprongen was, begon men er meer een wedren dan een spring-coucours van te maken. Het is zeer te hopen, dat het Centraal Comité maatregelen zal tref fen om te voorkomen, dat een spring concours in een steeple verandert. Een of tweemaal overspringen is ons inziens beter dan dit over hun tempo heenrijden van de paarden. Langen tijd stond mevr. Brevet aan den kop met den koetsten tijd, en pas door het laatste paard werd zij van deze plaats verdrongen. Vóór het spring-concours bedankte de vereeniging de officieren, onder-officieren en manschappen van den Opbouwdienst, die bij het concours behulpzaam waren geweest en wier toewijding zoo veel tot het slagen van dezen middag heeft toe gedragen. De uitslag Op Zondag 22 dezer De in Juli met succes gehouden natio nale marschen der wandel sportvereni ging „De Nieuwe Haagsche Vierdaag- sche” worden op veler verzoek nogmaals gehouden en wel over de afstanden van 20 en 30 k.m. op Zondag 22 September Reeds vele vereenigingen schreven h'er- voor in, waaronder ook buiten den Haag. Voor de vereenigingen. evenals de indivi- dueelen, die vanwege het weer of de tijds omstandigheden in Juli niet konden deel nemen, bestaat dus de gelegenheid het fraaie uitgevoerde N.H.V. Lustrum-kruis te verdienen. Men kan inschrijven bij het secretariaat, Daltonstraat 34, den Haag. Zij die reeds in Juli hebben deelgenomen kunnen dit thans weer doen, hetgeen ook geldt voor vereenigingen, doch thans voor de helft van het inschrijfgeld; zij ontvan gen dan na volbrenging der tochten een fraai uitgevoerd Lustrumdiploma. Voor deze marschen zal, evenals de vorige- maal, gestart worden vanuit Restaurant „Vlera”, Apeldoornschelaan hoek Heel- GOLF WIELERCLUB „UNIE” Zondagmorgen houdt „Unie” een tral- ningsrit; vertrek te 9 uur v.m. van „Het Vosje”. Rijswijkscheweg. Het avondrecord hetwelk op naam van Bos staat (17J k.m. in 27 min. 28 sec.) is nog niet verbeterd; Berserik kwam er Donderdag dicht bij met een tijd van 28 min. 31 sec. Simonis uit Felix, reed 29 min. 27 sec. RENNERSCLUB „DE SPARTAAN” De uitslag van de gehouden Woensdag- avondrit van „De Spartaan” was als volgt: A-klasse: C. v. d. Star, F. Godde, M Westerduin, A. Driesen, J. d. Visser, B-Klasse: H. Schuurman, B. Meyer, G. Ravenstein, B. de Reyer, H. Huf De leden, die deelnemen aan den open wedstrijd van Fijenoord, komen morgen ochtend om half negen bijeen op het Rijs- wijkscheplein, de andere leden rijden een trainingsrit over een afstand van 100 k.m. als training voor het clubkampioenschap. Bijeenkomst te 8 uur in café „Bijhorst”, Leidscheweg. RENNERSCLUB „DE KAMPIOEN” Morgen wordt door „De Kampioen” een begin gemaakt met de wedstrijden om het kampioenschap over den langen afstand (100 k.m.). Start 7.30 uur v.m. bij tunnel Harstenhoekweg. LAWNTENNIS Wedstrijden van oefenmeesters Op het sportpark Eilers te Amsterdam zijn gisteren de tenniswedstrijden tus schen oefenmeesters begonnwi. Een bij zondere verrassing leverde A. Hemmes, die na zwaren strijd T. Goedraad in vijf sets versloeg. De uitslagen luiden: J. Mulder s. Hemmes 46, 63, 46, 64. 64; Hemmes sl. T. Goedraad 75, 57, 26, 63, 75; B. v. Beem sl. J. Kauling 6—1, 6—4, 6—3; A. Sabbe sl. M. Stas 6—4. 8—10, 46, 6—2, 6—3. J. de Mos sl B. v. Beem 63, 60. 46, 63: W. Hemmes sl. A. Hemmes 63, 61, 64; A Waasdorp sl. A. Sabbe 63, 60, 64; J. Goedraad sl. J. Mulder 1012, 6—3, 64, 4—6, 6—0. WANDELEN FLORA brengt deze week een apart soort sensatiefilm: „Zijn beste vriend”, waarin de bekende politiehond Greig de hooofdrol vervult naast Harry Piel. Greif, die door inspecteur Petersen zwer vend en doornat wordt opgepikt, is een buitengewoon intelligent dier, die het binnen korten tijd tot politiehond brengt. Verbluffende dressuur, spannende avon turen en kundige regie hébben tot een geheel geleid, dat het aanschouwen ten volle waard is. Op het toonoeel voeren de Cyba’s weergalooze evenwichtstoeren uit op een losstaand rijwiel en de mani pulates Ton Cup doet het publiek ver stomd staan door zijn onbegrijpelijke goocheltrucs. Een teekenfilmpje gaat vooraf. CASINOHet programma opent met een zeer aardige één-acter, gevolgd door een zigeunerfilm, waarin op buitenge wone wijze zigeunermuziek, zang en dans naar voren worden gebracht. Daarna draait een prima jazz-film van Charles Buddy Rogers en zijn dansorkest. De hoofdfilm „Lentelied” is een Hollandsch product met goeden zang van Bert van Dongen, o.a. werken er in mede Ank van der Moer, John Schilthuyzen, Nell Knoop, Julia Cuypers, Lau Ezerman, Jules Verstraete, Jan Teulings, Dick Swidde en nog vele anderen. Het is een zeer amusante en vroolijke geschiedenis, welke zich afspeelt meerendeels in Vlis- singen, zoodat men ten volle geniet van Hollandsch landelijk schoon en haar prachtige kleederdrachten. APOLLO. „Een Amerikaansche ont- knooping” is de vroolijke gescmedenls van een jongen man, die in zijn gecom bineerde betrekking van kapper-kieer- maker-taxichauffeur verliefd wordt op een rijk meisje. De idylle verloopt volgens het recept van twee verliefde jonge menschen, tot de vader van het meisje een spaak in het wiel tracht te steken, doch als dan blijkt, dat de arme jonge man de zoon van een Amerikaanschen millionnair is, kunnen de huwelijks- klokken geluid worden. Magda Schneider, Hans Soehnker en Paul Kemp spelen op hun toevertrouwde wijze de hoofdrollen. Vooraf: een gevarieerd programma. 2. Watler van A. Z. Snoek3. Nubert van R. Th. v. d. Pol; 4. Zadonis van G. v .d. Grif. In het concours voor eenspannen stak Zampa, de 3-jarige zwarte bles, met zijn natuurlijk mooie tuigmanieren, van den heer A. Stehouwer, te Dubbeldam, ver boven de andere deelnemers uit. Hij be haalde dan ook den eersten prijs, terwijl ook do twpede prijs aan denzelfden stal te beurt viel. Idea 11, van onzen stadgenoot, den heer v. d. Touw, was een paard, dat wij hooger geplaatst dachten. Uitslag: 1. A. Stehouwer met Zampa. 2. Dezelfde met Salino. 3. Th. Gielen met Annie. 4. T. O. C. v ,d. Touw met Ideall. In de zware zoowel als in de lichte klasse van het concours beste jachtpaard zagen wij paarden van sterk uiteenloo- pende qualiteit. In de zware klasse zege vierde de mooie Poly Jack van dr. Hiem- stra (’s-Bosch), die ook kampioen van beide klassen werd. Tweede werd Golden Miller van den heer Gelderman, een paard, dat in ’t jachtveld zeker zeer goed zal voldoen. In de lichte klasse ging de strijd voor namelijk tusschen Volga en Butterfly; Volga behaalde met een kleinen voor sprong den eersten prijs. Uitslag: (zwaar): 1. dr. Hiemstra met Poly-Jack; 2. D. Gelderman met Golden Miller; eevr. vermelding G. G. C. de Bruin met Miss Ireland (licht) 1. Mr. Smits met Volga; 2. G. G. O. de Bruin met Butterfly. De twee hoogst geplaatste paarden in de klasse fokmerries en gedekte merries voor concourswagens, Betsie van N. Vroe ge, en Teusje van C. de Bruin, liepen zoo weinig uit elkaar, dab de jury besloot beiden den eersten prijs toe te kennen, waaraan ze zeer goed deed, want hoewel ze zeer in type scheelden, toonden beide paarden zich extra. Uitslag1. N. Vroege met Betsie en C. de Bruin met Teusje. 3. H. Floor met Juüa; 4. E. Vernooy met Willemien. In de concours eenspannen verscheen de bloem der Nederlandsche tuigpaarden. De eerste prijs behaalde de bekende vos bles Elza van den heer Velstra te Mac- sum. Ook nu weer wist de heer v. d. Touw beslag te leggen op een prijs, en wel op den tweede, met zijn bruine ruin Exelleht. Uitslag: 1. A. E. Mellema met Elza; 2. P. C. C. v .d. Touw met Exellent 3. D. E. Mellema met Piet4. H. G. van Straaten met Sirius; 5. Fa. A. Hoejen- bos met Orrie. Het concours merkte zich door overwinning werd schimmel-merrie van mevr. P. v. Gerrit senSchakel, Judy of Óveracres. De derde prijs kwam eveneens aan dezelfde eigenaresse toe. De tweede prijs werd behaald door H. v. d. Kuil met Bobby. Een der ponny’s zou geen slechts figuur in het springconcours hebben geslagen, gezien de springprestatie voor den wagen in den kleinen ring. Uitslag: 1. P. v. GerritsenSchakel met Judy; 2. H. v. d. Kuil met Bobby; 3. P. v. GerritsenSchakel met Puck 4. D. van DamBrakel met Mirza5. A. G. van Daalen met Johny Walker. Jammer genoeg was de deelname aan het concours eenspannen (hackneys), zeer klein. De merrie Dainty Lady, vSn G. v. d. Haar, te Zeist, kwam in dit nummer op de eerste plaats, P. P. C. v. d. Touw werd tweede met Hadden Phillipine. Uitslag: 1. G. v .d. Haar met Dainty Lady4. P. P. C. v. d. Touw met Hadden Philippine. Het alom bekende span Piet-Lucas van den heer Mellema, behaalde als van ouds in’ het coucours tweespannen (tuigpaar den) den eersten prijs, direct gevolgd door zijn andere span Elza-Goudfazant, die tweede werd. Uitslag: 1. D. E. Mellema, met Piet- Lucas; 2. dezelfde met Elza-Goudfazant; 3. A. Stehouwer met Roland-Salino 4. P. P. C. v. d. Touw met Exellent- Lorton; 5. Th. Gielen met Seducer-Annie. Bedrijf spaarden was een aardig num mer, dat zeer goed in onzen tijd thuis hoort. De firma van Gend en Loos bracht vier wel-verzorgde spannen in den ring, en behaalde den eersten prijs. In de een spannen werd H. G. van Straaten eerste met zijn vosbles merrie Ella. Uitslag (tweespannen)1. N.V. van Gend en Loos 3. H. G. van Straaten met Reuro en Okko2. Firma Hoejenbos; 4. N.V. van Gend en Loos. (Eenspannen) 1. H. G. van Straaten met Ella2. Fa. D. A. Ruissen met Shet land pony. De prijswinnaars De R.D.G-spelers G. J. Bijlsma en W. C. v. Rooij, die gelijk aankwamen, in den vierkamp om het hoofdklasse kampioen schap van den Haag, zouden aanvankelijk herkampen om den tweeden en derden prijs. Nadat de eerste partij remise ge worden was, kwamen de spelers overeen de prijzen te deelen. De volledige lijst van kampioenen en prijswinnaars ziet er als volgt uit: Hoofdklasse: J. M. Bom (D.I.O.), kam pioen; G. J. Bijlsma en W. C. v. Rooij (beiden R.D.G.) deelen den tweeden en derden prijs. Eerste klasse; A. J. Bom (D.I.O.), kam pioen, 2. M. J. Haasdonk (H.C.D.V.), 3. J. v. Abswoude jr„ (Samen Sterk). Tweede klasse: J. A. Boekholt (W.Z. D. V.è, kampioen, 2. G. de Stigter (R.D. G.); 3. J. de Jong (Samen Sterk). Derde klasse: J. A. Beijersbergen, (D.I.O.), kampioen; 2. C> Eerhardt, (Uni- tas); 3. W. Oosterling (LjD.C.). Gaan morgen toch door. De nationale athletiekwedstrijden, gelegenheid van de opening van nieuwe sportpark te Leiden, welke voor morgen waren vastgesteld, doch gisteren werden afgelast, zullen nu toch doorgang kunnen vinden. CINEAC brengt deze week op veel vuldig verzoek een reprise van de span nendste opnamen uit de deelen 1 tot en met 5 van de groote Olympiade-film van Leni Riefenstahl. Tot de spannende ge deelten behooren o.a. de nummers tur nen, polsstokhoogspringen, estafetten, zwemmen en verspringen. De journaals brengen o.m. uit het binnenlandde overdracht van het nieuwe K.L.M.-ge- bouw, de kaasmarkt te Alkmaar en een kijkje op de Jaarbeurs te Utrecht. Uit het buitenland o.a. de luchtaanvallen op Engeland, opleiding van Duitsche matro zen voor het duikbootwapen. Het pro gramma wordt gecompleteerd met een aardig teekenfilmpje van Walt Disney. REX: Ferdinand Lohner, een groot violist, heeft een serenade gecomponeerd en gewijd aan zijn beminde vrouw Ma ria. Nadat Maria is gestorven kan hij haar niet vergeten. Na enkele jaren ech ter ontmoet hij een jonge schilderes en tusschen hen ontstaat plotseling een groote liefde. Zij trouwen en Ferdinand brengt zijn jonge vrouw in zijn mooie huis in de bergen, bij zijn zoontje en zijn schoonmoeder. De herinnering aan Maria vervult het huis en de menschen en maakt het jonge vrouwtje diep onge lukkig. Een jeugdvriend brengt eenige troost, in eer en deugd, en dit leidt tot zeer tragische verwikkelingen, die ech ter een gelukkige oplossing vinden. Een mooie, boeiende film, romantisch en met prachtige muziek. ROXY: Een zeer gevarieerd program ma zien wij vóór de pauze. Ten eerste een boeiende, muzikale zigeunerfilm, vervolgens een aardige éénacter „Glo- rianna”, een geestige comedie „De pech vogel” en tenslotte interessante opna men van verschillende takken van sport in vreemde landen. Na de pauze: „Bom men op Shanghai”, de geschiedenis van een geraffineerde bandientenbende en op welke manier de leider ervan ontmas kerd wordt en den dood vindt. Voor lief hebbers van spanning en sensatie zeer aan te bevelen. Bijna 200 deelnemers In verband met het groote aantal deel nemers zullen de K.N.G.V. athletiek. kampioenschappen, welke Zondag op de sintelbaan aan de Laan van Poot, alhier worden gehouden, reeds ’s morgens half elf moeten aanvangen. Het is niet uitgesloten, dat verschillende K.N.G.V.-records verbeterd zullen wor den, aangezien vele record-houders en kampioenen tot de inschrijvers behooren en de terreinaangelegenheid prima in orde is. In de deelnemerslijst lezen wij namen van bekende athleten. Bij de dames: o.a. N. v. Balen-Blanken, A. Koster, Beerman, Rombouts, Gien de Koek, Hennie Leeks- ma en Petiet. Bij de heeren: o.a. Blok, Schenk, Hagendoorn, Wolters, Westerhof, van Urk, de Ham, Aarnoutsen, Bakker, Louman, Fextor, Oldenkotte, Duyff, Wou ters, v. Ham. Ook de driekampen zullen een aantrek, kelijken strijd doen aanschouwen, omdat wij hiermede op het terrein zijn, hetwelk het K.N.G.V. propagandeert: de alzijdige lichamelijke oefening. Alles bij elkaar, zullen deze wedstrijden zeer zeker een gang naar de Sintelbaan waard zijn. Een groote publieke belang stelling is dan ook niet twijfelachtig. OM DEN „GOLF-BEKER Elk jaar vindt op alle golfbanen van ons land een 18 holes handicap-wedstrijd tegen bogey plaats om den „Golf’-beker. Ditmaal wordt deze nationale wedstrijd hedenmiddag gehouden en de voortee- kenen wijzen er op, dat ook thans de be langstelling er voor op alle clubs groot is. Het is dan ook een animeerende wed strijd, omdat het de eenige maal is. dat de op de verschillende banen bereikte re sultaten onderling worden vergeleken en een landelijk winnaar wordt aangewezen, die den Golfbeker voor een jaar in zijn of haar bezit krijgt. In 1939 was mevr. C. Rothbarth van de Kennemer Golfclub de gelukkige, gewonnen uit een totaal-deel- neming van ca. 350 spelers en speelsters. Dit aantal zal wellicht heden nog wor den overschreden. Wie van hen zal het beste resultaat tegen den zoo moeilijk te overwinnen „Col. Bogey” behalen?. Morgenmiddag om 2 uur aan de Het bestuur van V.U.C. verzocht ons mede te deelen, dat het alsnog toestem ming heeft verkregen den vriendschap- pelijken wedstrijd tegen D.W.S. morgen middag om 2 uur op het terrein aan de Schenkkade te laten doorgaan. De Haagsche zwart-witten komen in de volgende samenstelling uit: Slootweg, Rolfes en Lint; Beuning, Stam en v. Hoek, v. Gelder. Schwencke, Bonder en de gebr. de Harder. De drie vriendschappelijke wedstrijden van V.U.C.-teams tegen R.V. gaan eveneens door. Wederom wordt Zondag een meeting op Duindigt gehouden, welke interessant be looft te worden. Het is de vorige Zondagen reeds gebleken, dat het publiek het waar deert, dat de Mij. Duindigt geregeld ren nen en draverijen doet houden en a.s. Zon dag zal, waar o.m. een heatdraverij over 1720 m. en een ren 'met 8 inschrijvingen op het programma voorkomen, de publieke belangstelling wel weer groot zijn. Wij geven het volledige programma met de inschrijvingen en onze voorbeschouwin gen. Indiraprijs. Aanmoedigingsdraverij 4e klasse over 1700 m. Prijzen 100, ƒ20, 15, ƒ10, ƒ5. Ingeschreven zijn: 1. Betsie O, 2. Diadema, beide 1700 m.; 3. Darnon, 1700 m.; 4. David O, 5. Carla Scott, 6. Corella, 7. Borlena Scott, alle 1720 m.; 8. David Volo, 9. Amalia, beide 1740 m. Darnon is een onbekend product van Norton B en Vulcana; de paarden op 1700 m zijn o.i. kansloos. Op 1720 m. zien wij den eeuwigen tweede David O., die alle concurrenten op dezen afstand de baas is, maar die wellicht geklopt zal worden door David Volo. Amalia is als outsider aan te merken. Wij vóórspellen: David O, David Volo, Borlena Scott, outsider Amalia. Isisprijs. Handicapdraverij le klasse over 2000 m., te rijden door heerrijders. Prijzen: ƒ150, ƒ30, 25, 20, 15, ƒ10. Ingeschreven zijn: 1. Alphart, 2. Y. Zelda Peter, beide 2000 m.; 3. Fanfare, 2020 m 4 Xerxes, 2040 m.; 5. Nelly Duffy, 2040 m.; 6. Senator Norris, 7. Xaverius, beide 2060 m., 8. Casindra, 9. Y. Kernei, 10. General Locke, alle 2080 m.; 11. Young Ooststar, 12 Spencer Gay, beide 2100 m.; 13. Calumet Cane; 14. Allegheny, beide 2120 m. Op papier is Fanfare de aangewezen winner en deze veteraan zal o.i. vóór Al phart, Y. Zelda Peter en Xerxes eindigen, maar de eindoverwinning zal in gevaar worden gebracht door Nelly Duffy, Sena tor Norris, Casindra, General Locke en de achterste vier paarden. De keuze is dus niet eenvoudig. Onze keuze is: Nelly Duf fy, Allegheny, Casindra. Jocondaprijs. Prijzendraverij 3e en 4e klasse over 2060 m. Prijzen 150, 30, 25, /20, ƒ15, ƒ10. Ingeschreven zijn: 1. Dutch Hanover, 2. Bobichon, 3. Captain Norton, alle 2060 m.; 4. Buziau K.W-, 5. Caid, 6. Avro, alle 2080 m.; 7. Amazone G., 8. Cae sar S., 9. Claudy O., 10. Y. Zelda Peter, 11. Beminde, alle 2100 m.; 12. Akron B., 13. Boyke Norton, 14. Zampa van N.Z., alle 2120 m. Het is niet zoo eenvoudig hier de ver moedelijke winners aan te geven. Vóórop- staande zien wij Dutch Hanover en Bobi chon (uit vorm) en daarachter Amazone G (in volle conditie), Claudy O., Caesar S., Beminde, Akron B., Boyke Norton en zelfs Zampa van N.Z. Wij vermoeden, dat on der de genoemde paarden de winner zal schuilen en onze voorkeur richt zich dan op het entrainement Kruithof met Claudy O. en Caesar S. Daarachter denken wij ons Amazone G., Boyke Norton en Dutch Hanover. Wij voorspellen dus: mount J. Kruithof, Amazone G., Boyke Norton met den outsider Bobichon. Imperatorprijs. Heatprijzendraverij le klasse over 1720 m. Prijzen ƒ300, ƒ30, ƒ20. Ingeschreven zijn: 1. Zoon van Silladar, 2. Baronesse Hollo, beide 1700 m., 3. Zam pa van N.Z., 1720 m.; 4. Casindra, 1740 m.; 5. Abdullah Scott, 6. Job, 7. Highwayman, alle 1760 m.; 8. Whim, 9. Allegheny, beide 1780 m. Het entrainement Kruithof is zeer sterk vertegenwoordigd met Baronesse Hollo, Abdullah Scott en Whim. Tegen deze paar den laten wij Zampa van N.Z., Casindra en Highwayman afvallen. Daarentegen zullen Zoon van Silladar, Job en Alle gheny het genoemd entrainement moeilijk kunnen maken. Wij achten Zoon van Silla dar zelfs een uitstekend kanspaard, dat de course zal kunnen winnen. Wij voorspel len: Zoon van Silladar, mount J. Kruithof, Job. Jupiterprijs. Ren op de vlakke baan over 2000 m., te rijden door officieren, heerrij ders en jockey’s. Officieren en heerrijders 3 k.g. ontheffing. Prijzen ƒ150, ƒ30, 25, ƒ20, ƒ15, ƒ10. Ingeschreven zijn: 1. Echil- lais, 85 k.g., 2. Zuenoula 68 k.g., 3. Alcala 62 k.g.. 4. Petite Artiste, 60 k.g., 5. Jani- cule 60 k.g., 6. Clain 59 k.g., 7. Ponton, 56 k.g., 8. Ellesmere 54 k.g. Petite Artiste is op Duindigt een nieuwe verschijning, die in België goede resulta ten boekte. Haar kansen hier zijn afhan kelijk van haar conditie. Alcala en Elles mere prefereeren een korter traject, toch is Ellesmere niet uit den ren. Opnieuw draagt Echillais een zwaar topgewicht. Als de beenen het houden, zal Kuiper z’n paard toch weer een eind brengen. Maar er zijn gevaarlijke concurrenten naast de reeds genoemden. Als Janicule door een licht gewicht jockey wordt bereden, is er o.i. geen andere winner, maar de heer Frowein bezorgt z’n paard veel overwicht. Ponton is in staat de overwinning der vorige week al was deze onverwacht, te herhalen. En dan kan Riem kiezen uit de schimmels Zuenoula en Clain, beide beste kanspaarden. Wij kiezen tenslotte: Echillais, mount Riem, Ponton; outsider Janicule. onschuldig ontkomen en Optredend wordt hij herkend door de vrouw voor wie hij indertijd alles opoffer de. Haar jaloezie doet hem in de val loopen, maar te juister tijd ontpopt zijn beste vriend zich als de ware schul dige. De sterk-spannende tooneelen in deze interessante film worden goed ver tolkt door Albrecht Schönhals, Hilde von Stolz, Paul Henckels en de overigen. Vooraf gaan o.a. een kostelijk kleuren- filmpje van Walt Disney, belangwekken de sportprestaties en kiekjes uit ons eigen land. SEINPOST brengt deze week de fraaie speelfilm „Maria Ilona” met als hoofdrol- vertolkers o.a. Paula Wessely, Willy Bir- gel en Paul Hörbiger. Deze rolprent brengt een boeiende episode uit den Hongaarschen vrijheidsstrijd en vraagt tot het allerlaatste moment de aandacht. Een gevarieerd voorprogramma gaat vooraf. Eerst het Ufa-wereldnieuws en vervolgens een interessante reisfilm „Indrukken uit Middel-Amerika”. Tot slot voor de pauze Polygoon’s Holland’s nieuws. THALIA: „De Jantjes”, de eerste Ne derlandsche succesfilm, met Kaart, Tien tje de la Mar, Sylvain Poons en nog een keur van andere artisten, is voor hen, die „De Jantjes” nog niet zagen, nog te zien in het Thalia-theater. Het is en blijft een der aardigste Nederlandsche films. In het voorprogramma o.a. een filmpje uit de serie van „Majoor Bowes Ama- teuravonden”, een Wald Disney-teeken- film „Micky Perrot” en een tweetal twee- acters: „De huisknecht van zijn vrouw.” en „De nieuwe filmster”. WEST-END Met „Pygmalion”, een on zer grootste zoo niet het grootste nationale filmwerken, doet de directie van dit theater een goede keus. „Pyg malion” mag bekend zijn, er zijn toch nog steeds, die hiervan geen kennis heb ben genomen, om niet te spreken van degenen, die een herhaling van de ver- tooning willen belevende film is het stellig waard. In het uitgebreide voorprogram naast actualiteiten een Mickey Mouse-teekenfilm met spookachtige allures. STUDIO: „De glazen kogel” is een ap paraat waarmede een circusartist een sensatie-nummer maakt. Alex v. Schack was onschuldig veroordeeld, wist te vluchtte naar Amerika, in zijn vaderstad Weenen herkend door de hij indertijd alles jaloezie doet hem METROPOLE: „Carnaval” is een film vol bonte vroolijkheid, waarvan het ge geven ons verplaatst zooals de titel al aangeeft in den tijd, dat de zotheid hoogtij viert. Er zijn twee geliefden, wien het evenwel nu niet bepaald meeloopt. Zoo zijn er tal van verwikkelingen, wel ke even geestig als onderhoudend zijn. De film brengt wel buitengewoon goed de specifieke carnavalssfeer tot uiting. De typeeringen zijn eveneens verrassend, waarbij wij vooral willen noemen Karin Hardt en Gusti Wolf. Het groote succes van den avond is wel het optreden van het voormalige A.V.R.O.-dansorkest onder leiding van Klaas van Beeck, dat met een ongelooflijk élan diverse schlagers en een geestige paraphrase van de twee de Rhapscdie van Liszt ten gehoore bracht. De bekende radiozanger Bert van Dongen dwong bewondering af met zijn imitaties. OLYMPIA vertoont deze week de film „Der singende Tor”, waarin Benjamino Gigli de hoofdrol vervult, In' verband met dezen speler viert het bel-canto hierin natuurlijk hoogtij, ja, de geheele rolprent blijkt te zijn opgezet om de kunst van den beroemden Italiaanschen tenor tot haar recht te doen komen. Het verhaal, dat handelt over een moord, be gaan tengevolge van een poging tot af persing, welke voor het gerecht wordt gebracht, is min of meer het geslaagde middel om de verschillende vocale num mers tot een natuurlijke eenheid te bin den. Het is een film, welke de liefheb bers van de opera wel in verrukking zal brengen. Vóór de pauze worden nieuws en twee korte voorfilms gegeven. OOEON: Een beroemd artistentrio wa ren de Codona’s, luchtacrobaten, die vooral naam hebben gemaakt omdat zij de eenige waren, die de driedubbele sal to mortale aan de vliegende trajaeze kon den uitvoeren. Het tragische lot van de Codona’s, waarvan er twee zoo triest om het leven kwamen, is op boeiende wijze verfilmd onder regie van Arthur Maria Rabenalt De film „De drie Codona’s” is een spannende variété-film geworden, die eiken liefhebber van deze kunst in ademloeze spanning houdt. De hoofdrol len worden vervuld door Josef Sieber, René Deltgen en Lena Normann. De illu stratieve muziek is van Peter Kreuder Aan de zeer lange hoofdfilm ging Poly goon-journaal vooraf. PASSAGE: In dit theater wordt het Noorsche filmwerk „Lajla” geprolon geerd. Het verhaal speelt in het prach tige, maar barre Finmarken. Een vonde linge, dochter van een koopman, wordt opgevoed door een rijke Lappenfamïiie en is ook uiterlijk een Lappenmeisje ge worden. Toch blijkt bij verschillende ge legenheden, dat zij niet thuis hoort bij de ruwe natuurmenschen en na een dra matisch conflict volgt zij den weg van haar hart en trouwt een zoon van een dominee. In het voorprogramma het niews, een gekleurde film oter de Zaan streek en een geestige teekenfilm. REMBRANDT Deze week draait in dit theater de groote zangfilm „Drie vrou wen en Verdi”. We zien hier een groot gedeelte van het leven van den grooten componist en leeren den invloed kennen, welke zijn beide echtgenooten en een bewonderaarster van zijn muziek op hem gehad hebben. Dat hier talrijke frag menten uit zijn opera’s te hooren zijn spreekt wel van zelf. Als spelers noemen we Benjamino Gigli en Maria Cebotari. In het voorprogramma is als attractie opgenomen het optreden van Eddy Walis met het V.A.R.A.-orkest Esmeralda in een groote muzikale show, waarin we de prestaties van de instrumentalisten, die meer dan gewoon zijn, kunnen bewon deren. Paraat en D.E.V.J.O. finalisten Begunstigd door ideale weersomstan digheden en veel belangstelling hadden de aantrekkelijke avondwedstrijden voor het Bedrijfstournooi van den H.V.B. plaats. Allereerst doen we mededeeling van de clubs, die zich in de diverse groepen hebben gehandhaafd. In de le groep winnaars hebben zich als finalisten ge klasseerd Paraat en D.E.V.J.O. In de le groep verliezers R.V.C., de Jagers, Da ring, G.Z.B., W.B.B. en T.O.G.O. In de 2e groep winnaars als finalisten DDT. en V.D.V. voorloopig. In de 2e groep verliezers: Gazan, Es-Co, W.B.B. en Tour- Boys 2. In de 3e groep verliezers als finalisten D.H.B. 3 en D.D.T. 2. In Groep I winnaars is de strijd in het Zuiderpark gestreden en wie ge dacht had, dat R.V.C. zich in de finale zou klasseeren, is wel erg bedrogen uit gekomen. Tegen D.E.V.J.O. is het overi gens een pittige strijd geweest, welke in een 11 gelijkspel eindigde. In het ne men van strafschoppen was D.E.V.J.O. favoriet. Aan den Leyweg heeft Paraat, dat eerst werd uitgeschakeld door Oran- jeplein doch bijlootte, haar kans niet la ten voorbijgaan, al heeft Jagers het niet cadeau gegeven. Het werd 41. Alzoo hebben Paraat en D.E.V.J.O. zich in de Het treffen van beide Woensdagavond a.s. uur op het terrein van Paraat plaats vin den. Groep I verliezers. Italia kwam tegen G.Z.B. met een „gekreukeld” elf tal en dit is dan ook de reden, dat de Groot en Jansen geen moeite hadden den stand op 84 te brengen. Oranje- plein liet zich op eigen bodem door Da ring met 32 verschalken. De mannen van Hein Ciere werden een illusie ar mer! Schonberg, met Blankenspoor en Danser op nonactief, doch met Hooy- donek weer in de gelederen, deed het W.B.B. niet onaardig, doch was toch tegen het berekende spel van W.B. B. neit opgewassen en verloor met 14. DinkhUysen, dat zoo gelukkig was weer bij te loten, had tegen T.O.G.O. bepaald pech; de strijd eindigde in een draw (11) en bij het nemen van de straf schoppen moesten Bogers en zijn mannen de vlag strijken. Groep 2 winnaars. Tengevolge van een groot aantal vacantiegangers moest Es-Co met niet minder dan 6 In vallers den strijd tegen D.D.T. aanbin den Daarbij kwam nog, dat de keeper tijdens den kamp werd geblesseerd en deze „kreukelaar” zich niet liet vervan gen. Het werd 102 voor D.D.T. W.B.B. zag zich geplaatst tegenover een sterk V.D.V. en verloor met 23. Na afloop kreeg ai biter Fresco het nog druk. Het bestuur van W.B.B. eischte de handtee- keningen van de spelers Van V.D.V. op grond van het feit,dat er haar inziens een ongerechtigd speler zpu hebben mee gedaan. In afwachting van een nader on derzoek is nog niet vastgesteld of V.D. V. dan wel W.B.B. in de finale tegen D. D.T. zal uitkomen. Groep II verliëzers. St. Michaël, met 9 man, doch van der Veygh in het doel, had het tegen Tour Boys lang niet gemekkelijk. De mannen van Vierbergen werden door een 30 nederlaag defini tief uitgeschakeld. Tour-Boys, dat des tijds in de winnaarsronde door R.A.S. met 73 werd geklopt, zag nu zoowaar kans tegen de Rijksambtenaren een ge lijk spel te bewerkstelligen. R.A.S., dat door het pechduiveltjeachtervolgd werd, moest in het nemen van de straf schoppen de eer aan Tour Boys laten. De beste wedstrijd, dien we Vrijdag avond hebben mogen aanschouwen, was die tusschen Paraat en H.V. Gazan. Na veel spanning werd het een draw. Toen kregen we de traditioneele strafschoppen en zoowaar kwamen de manden van Block zegevierend uit het strijdperk. Groep III winnaars, finale. V.D.V., dat tegen G.Z.B. met 20 de lei ding had, liet zich-in het tweede bedrijf door G.Z.B van de wijs brengen; de strijd eindigde in een gelijk spel (22). Na 12 strafschoppen werd V.D.V. win naar, tenzij het onderzoek, dat door G.Z. B. op grend van eventueel ongrechtigde spelers werd aangevraagd, aanstonds an ders doet besluiten. Groep III verliezers, komstig de prognose plaatste zich in de finale door een kloeke 41 zege op Paraat 3 D.D.T. 2 verscheen aan den Leyweg, doch Daring 2 kon geen elftal formeeren; resultaat een papieren 5—0 overwinning voor van Dijk c.s. D.D. T. zal nu tegen haar buurtgenoot D.H.B. 3 om den eersten prijs moeten kampen. Een elftal van de„.Ned. Zuivelcentrale bleef tegen Centrale Crisis Contröle Dienst met 51 in de meerderheid. Concours-hippique te Utrecht Donderdag werd onder zeer groote be langstelling het j aarlijksche Concours- Hippique op het veemarktterrein aan de Croeselaan te Utrecht gehouden. Het weer was uitmuntend en het September- zonnetje zóó warm, dat wel vele deelne mers een verzuchting geslaakt zullen hebben. Begonnen werd met ’t concours hengsten type landbouwtuigpaarden. die ingeschre ven moesten zijn in een erkend stamboek, en aangespannen voor een concourswagen. Er waren weinig deelnemers aan dit nummer, en de strijd ging dan ook bijna geheel tusschen Ugoldinan van O. de Bruin en Walter, van A. Z. Snoek. De eerste behaalde de overwinning. Uitslag: Ugoklman van C. de Bruin; d. Pol; 4. ^adonis

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 6