van het N.G.V. Overwinning van Osendarp op de 100 meter Haagsche Courant van Maandag 9 September 1940 ^4 Kampioenschappen van ATHLETIEK I V' w iSr w I De glansrijke loopbaan Opening gemeentelijk sportpark te Leiden Drie mislukte record- aanvallen Acht records verbeterd van de gebr. Dekkers 7—1 Volt voor en EENHEID IN DE WANDELSPORT Bevredigende resultaten aan de Laan van Poot ZWEDEN WINT DEN DR1E- LANDENWEDSTRIJD PIJNENBURG’S LAATSTE WEDSTRIJD Tijdens de 4 X 100 meter estafette. Osendarp (links) geeft het „stokje" over aan van Be veren. (Polygoon) VIERDE BLAD, PAGINA 1. INSTELLING NEDERLANDSCHE JEUGDRECORDS De athletiekkampioenschappen van het N.G.V. op de sintelbaan aan de Laan van Poot. De 100 meter heeren. (Polygoon) hier, 6638 ~p. Jan Pijnenburg heeft zijn wielerloopbaan afgesloten. Na afloop van de wedstrijden sprak Wals (rechts) „den Pijn" toe. (Poiygoau) Driekampen Zeeburg OVERWINNING IN DEN OMNIUM 'i. w l’t. vl* i* r S- A' De resultaten De Finnen hebben gebrek aan sprinters 5. de WIELRENNEN krachtig 33.61 le prijs athletiek WANDELEN num- 1. van der VoortWijdenes, 2 pnt. het discuswerpen het record met 1 De uitslagen diverse Nederlaag in den koppelwedstrijd te den Bosch 62 21 52 20 betreft. Een jeugdrecord. een junior in een senior- niet erkend kunnen wor- 6 9 7 7 6 1 2 1 4 2 7 2 dam; penningmeester A. Sender, Haarlem; vice-voorzitter G. J. Pos. Amsterdam; 2e secretaris C. de Jonge, Almelo, 2e pen ningmeester J. Vos, Amsterdam. Op deze vergadering werd een regle- mentscommissie benoemd, belast met de samenstelling van een reglement, dat voor het einde van het jaar gereed moet zijn. Verder werd nog besloten een officieel orgaan uit te geven. De gebroeders Dekkers hebben de bokssport voor de paardensport verwisseld (Polygoon) Nadat Duitschland na den eersten dag een kleinen voorsprong op Zweden en Finland gekregen had, slaagden de Zwe den er in, op den tweeden aag dezen ach terstand geneel in te loopen, om tenslotte met 147 tegen 141 voor Duitschland en 134 punten voor Finland dezen inter es santen wedstrijd te winnen Over het algemeen waren de prestaties door de zachte baan niet zoo goed als z:j wel hadden kunnen zijn. De meest span nende strijd werd geleverd op de 10,000 meter tusschen den Zweed Helström en den Duitscher Syring. Beide loopers ble ven voortdurend bij elkaar en gaven elkaar niets toe. De eindspurt moest ten slotte de beslissing brengen; de Zweed toonde zich hierin de sterkste. Mellerowicz gaf Strandberg ook op de 200 meter geen kans en won m 21 8 sec. Harbig was heer en meester op de 800 meter, terwijl de Zweed Lindman op 110 meter horden in den prachtigen tijd van 14.4 sec. liep. Door deze overwinning heeft Zweden bewezen, dat zij momenteel in Europa het sterkste land is op athletiekgebied. De Duitschers hebben in dezen wedstrijd op enkele nummers niet die prestaties be haald, welke men van hen had mogen verwachten, terwijl de Finnen opnieuw hun gebrek aan sprinters moesten onder vinden. Vooruitgang bij de juniores In vroeger jaren werden kampioen schappen voor juniores gedurende het seizoen verwerkt tusschen seniornum- mers door, zoodat hun prestaties altijd omhoog bracht en aldus op beide num mers met succes zijn titel verdedigde. Op de 1500 meter haalde de Arnhemmer E. Wouters (U.D.I.) niet minder dan 11 sec. van het record af en op de 3000 meter volgde de Groot, Lycurgus-Hygiëa uit Krommenie, dit voorbeeld met 6.8 sec. Op het nummer speerwerpen verbeterde de Amsterdammer Dammers het record met bijna 5 meter en de Tilburgenaar Rutten (Volt) behield zijn kampioenschap 400 meter door slechts 0.1 sec. boven zijn eigen record te blijven. De dames verbeterden slechts twee re cords, beide op de estafettenummers en ook beide malen door de ploegen van Zeeburg uit Amsterdam, welke over de geheele linie boven de andere uitstak. Het waren de records Zweedsche estafette en 4 x 100 meter, welke resp. met 5.4 en 1.3 sec. werden verbeterd. De vereenigingsdriekampen dames en heeren werden respectievelijk gewonnen door Zeeburg uit Amsterdam en Volt uit Tilburg. De wedstrijden stonden onder goede leiding van den heer P. Rijswijk en zij hadden een vlot verloop. Een onderscheiding In de middaguren werden de wedstrij den even onderbroken voor een korte plechtigheid. Bij monde van den vice- voorzitter, den heer W. Hop, werd name lijk de heer H. M. A. v. Kuipers onder scheiden met het lidmaatschap van ver dienste van het Verbond, voor het vele goede werk, dat hij in den loop der jaren in het belang van de athletiek in het N.G.V. heeft verricht. ren (A.V/23), 11 sec., Heyn (A.V.’23), 6. (Haarlem). 100 m. Juniores: 1. A. Spree, (V. en L.) 11.1 sec. 2. J. Zwaan, (A.A.C.) 11.3 sec 3. A. Martini (A.V/23) 11.5 sec., 4. van Seventer (A.A.C.), 5. B. Miog (Holland); 6. Mullaert, (Trekvogels). 100 m. heeren (klasse B): 1. A. Knut tel, (Holland) 11.4 sec.; 2. G. W. Takken (Quick) 11.5 sec. 3. Noordberger (A.A.C. 11.6 sec., 4. Lutteraan (A.V.'23), r Vries (Trekvogels), 6. Hoogland (A.V ’23) 100 m. dames: 1. F. Blankers-Koen (Sa gitta) 12.3 sec. 2. A. de Vries (A.D.A.) 12. sec. 3. G. Koudijs (Hollandia) 12.5 sec. 100 m. heeren (Leidsche vereenigingen) 1. J. van Nierop, (A.S.C.) 12 sec. 2. B. van Leeuwen (A.S.C.) 12.2 sec. 3. H. Christiaanse (A.S.C.) 12.3 sec., 4. J. Fasel (U.V.S), 5. J. Fikkes (Indologen) Hoogspringen heeren: 1. W. A. Span- jerdt (P.S.V.) 1.75 m. 2. J. J. Houtman (A.V.’23) 1.70 m, 3. J. Wolvetang (A.A.C.) 1.65 m. Speerwerpen dames: 1. P. Dieben, (Brunhilde) 35.29 m: 2. M. Bosch-v. d. Berg (A.D.A.) 31.88 m. 3. G. Slisser (Sa gitta) 31.75 m. 4. J Boon (Sagitta) 29.47 meter. Kogelstooten heeren: 1. A. G. J. de Bruyn (V. en L.) 14.37 m., 2. Th. Oreel (A.P.G.S.) 13.63 m„ 3. H. Houtzager (V. en L) 13.26 m., 4. G. Appel (Trekvogels) 12.42 m. 5. O. Kronig (Holland) 12 18 m. m. juiores: 1. J. Evers, (A.V. ’23) 2 min. 8 sec. 2. Slijkhuis (Holland) 2 m. 8.1 sec., 3. Gobes (A.C.C.) 2 m. 10.9 sec., 4. L. van Baekel (A.V.’23) 2 m. 12.1 sec. 5. W. van Dijk. (A.V.’23) 2 m. 15.5 sec. 4 x 100 m. estafette heeren: 1. Nationa le ploeg (M.B. Osendarp, W. van Beveren, H. Baumgarten, W. Nota) in 43.1 sec. 2. Den Haag (Geul. Mahieu. Haagh en Osta) 43.4 sec., 3. Junioresploeg in 43.5 sec., 4. Amsterdam. Idem voor Leidsche vereenigingen: 1. A.S.C. (B. van Leeuwen, W. Roozendaal, De Haagsche Turnkring van het Neder - landsch Gymnastiek Verbond heeft het niet gemakkelijk gehad bij de voorberei ding van de jaarlijksche Verbonds-athle- tiekkampioenschappen. Immers, nadat de wedstrijden te elfder ure waren afgelast, werd Zaterdagmorgen toestemming ver kregen het tournooi alsnog doorgang te doen vinden. Deze gang van zaken kostte de organisatie heel wat moeite en geld, want tal van telegrammen dienden in verband hiermede te worden verzonden Het moge de organisatie tot voldoening strekken, dat tenslotte gisteren alles nog op z’n pootjes terecht kwam, dat bijna alle ingeschrevenen hun toezegging ge stand konden doen en dat den ganschen dag met veel animo werd gestreden. Te betreuren viel slechts, dat de publieke belangstelling onder de verwachtingen bleef. De wedstrijden, gehouden op het mooie sportcomplex aan de Laan van Poot, al hier. hebben in doorsnee zeer bevredigen de resultaten opgeleverd, hetgeen wel dui delijk blijkt uit het feit, dat niet minder dan acht Verbondsrecords werden ver beterd. Over het geheel genomen vielen de prestaties zeer te loven, vooral wan neer men er rekening mee wil houden, dat de meeste deelnemers (sters) niet tot de gespecialiseerde athletiekbeoefenagrs behooren. Zoo is zeker heel goed te noe men de prestatie van Schaap, Turnlust, Beverwijk, die de 100 meter heeren won in 11 sec., daarmee het bestaande record met 0.1 sec. verbeterend. Schaap’s clubgenoot Kluft bracht met een worp van 12.25$ meter het record kogelstooten op zijn naam. terwijl hij in c.m. De einduitslagen in de mers luiden aldus Kogelstooten Jongens: le prijs K. de Bie, 11.37 m.; 2e prijs K. Tuinenburg. 10.24 m. Verspringen meisjes: le prijs M. Bos, 5.03 m.; 2e prijs J. Riko, 4.67 m.; 3e prijs A. v. Seters, 4.55 m. Kogelstooten heeren: le prijs M. H. Kluft, 12.25$ m. (nieuw record, oud re cord: 12.22 m.); 2e prijs J. de Bruin, 11.81 m.; 3e prijs M. v. Druuten, 11.65$ m. Discuswerpen heeren: le priji M. H. Kluft, 37.98 m. (nieuw record, oud record 37.97 m.) 2e prijs K. Groen, 36,29 m.; 3e prijs M. v. Druuten 33.06 m. Bij het afscheid van de gebr. Dekkers van de bokssport hebben we nagegaan wat het totaal-resultaat is van alle door hen gebokste partijen, We komen dan tot een glansrijk resultaat, vooral als we nog in aanmerking nemen, dat Tin vijf kam pioenstitels (1 als prof) heeft veroverd en Hens vier stuks. Dit geschiedde in een tijdsverloop van acht jaar en hun presta ties in den ring liggen in de volgende cij fers besloten: gw.pt. m. k.o. onbesl. vrl.pt. Tin Dekkers: als amateur als prof Hens Dekkers: als amateur als prof juniorkampioenschappen h-p der jeugd voor den Wouter Groenesteyn-wissel- beker op het programma blijven staan. Maar men wil het hierbij niet laten. Door het instellen van Nederlandsche jeugdrecords wil de Nationale Techni sche Commissie der N.A.U. stimuleerend op de belangstelling der jongere athle- ten werken en in dit verband vernemen wij, dat aan het einde van het seizoen voor de eerste maal een lijst met derge lijke records zat verschijnen. Men kent tot nu toe Nederlandsche re cords, die voor alle athleten geldig zijn, Nederlandsche studentenrecords, die voor deze aparte categorie hun waarde hebben en hieraan zullen de Nederland sche jeugdrecords worden toegevoegd. Alleen zij. die den leeftijd van 18 jaar nog niet bereikt hebben, kunnen houder van een jeugdrecord zijn. Verscheidene landen kennen deze records reeds lang en in de practijk is gebleken, dat het instellen van dergelijke records sterk de beoefening van de athletiek door jon geren in de hand werkt. Het spreekt wel vanzelf, dat jeugdrecords alleen ge maakt kunnen worden in juniorwedstrij- den en met juniormateriaal voor wat de veldnummers gemaakt door wedstrijd, zal den. Een talrijk publiek heeft Zondagmiddag in den Bosch Jan Pijnenburg zijn Jaatsten wedstrijd zien rijden. In den omnium tegen Wals en Schulte heeft hij mg eens op ouderwetsche wijze de overwinning behaald. Vooral in den sprint tegen Wals toonde hij nog steeds zeer fel te kunnen rijden en deze rit was dan ook de meest belangrijke wedstrijd van den dag. In den koppelwedstrijd kon hij met zijn ouden koppelgenoot Wals er niet in slagen een overwinning te behalen. Zij eindigden met twee ronden achterstand op de win naars Boeyen en Steenbakkers. In de pauze is Jan Pijnenburg door ver schillende sprekers gehuldigd voor het vele goede werk, dat hij in aen loop der jaren voor de wielersport gedaan heeft. Jhr. van den Berch van Heemstede sprak als voorzitter van de N.W.U., de heer van Benthem namens het gemeentebestuur van den Bosch, Cor Wals namens de col lega's. Pijnenburg dankte tenslotte alle sprekers. De uitslagen luiden: Omnium amateurs: 1. Remkes, 13.6 sec.; 2. Savelkouls. Tijdrit over 250 meter 1. Remkes, 16.8 sec.; 2. Savelkouls. Achter volging over max. 15 ronden: 1. Remkes 30 meter ingeloopen op Savelkouls m 15.2 sec. Totaal uitslag: 1. Remkes 9 pnt.; 2. Savelkouls 3 pnt. Omnium profs sprint: 1. Pijnenburg, 2. Wals, 3. Schulte. Tijdrit over 250 meter: 1 Pijnenburg, 16.6 sec.; 2. Wals, 16.8 sec.; 3. Schulte, 17 sec. Klassementwedstrijd over 15 ronden: 1. Wals, 12 pnt.; 2. Pijnen burg, 9 pnt.; 3. Schulte, 9 pnt. Totaaluit- slag: 1. Pijnenburg, 8 pnt.; 2. Wals, 7 pnt; 3. Schulte, 3 pnt. Sprint profs: eerste rit: 1. Kremers, 13 sec.; 2. van der Linden. Tweede rit: 1. Kremers, 13 6 sec.; 2. van Egmond. Derde rit- 1. van Egmond, 13.2 sec; 2. van der Linden. Totaaluitslag: 1. Kremers, 4 pnt.; 2. van Egmond, 3 pnt.; 3. van der Linden, 2 pnt. Koppelwedstrijd over 50 k.m.: 1. Boeyen Steenbakkers, 1 uur 8 min. 20.2 sec., 4 pnt. Op een ronde: 2. Schulte—de Rooy, 5 pnt. Op twee ronden: 3. Pijnenburg— Wals, 14 pnt.; 4. van Egmondvan der Heide, 8 pnt.; 5. Pellenaarsvan den Lin- wat werden wegged/rukt in het kader van de verrichtingen der cracks. Dit sei zoen is een proef genomen met het cen- traliseerer van de juniorkampioenschap pen op één dag, een proef, welke als geslaagd mag worden beschouwd. Voorts is dit jaar voor den eersten keer een junior-clubkampioenschap uitgeschreven, waai voor groute belangstelling van de zijde der vereenigingen bestond. Naar men weet, werd Vlug en Lenig uit den Haag junior-clubkampioen met slechts een half punt verschil op A.A.C. Dit jaar is er een niet te miskennen vooruitgang te constateeren in de breed te, hetgeen voornamelijk veroorzaakt wordt door de vele junior-athleten, die de prestaties der seniores aardig be naderen, some zelfs al overtreffen, maar in ieder geval door numerieke sterkte een geruststellenden factor vormen voor de toekomst der Nederlandsche athle tiek. Het spreekt vanzelf, dat de tech nici in de Athletiek Unie, nu internatio nale wedstrijden wegvielen, meer aan dacht aan deze groep hebben kunnen besteden, met alle gunstige gevolgen van dien. Men wil dit deel der werkzaam heden ook in volgende jaren aanpakken en men mag aannemen, dat afzonderlijke j en het clubkampioenschap' Wouter Groenesteyn-wissël- H. Christiaanse en J. de la Bije) in 48.7 sec., 2. Indologen 49.7 sec., 3. U.V.S. 49.8 sec., 4. Roodenburg, 5. Excelsior. Polsstokhoogspringen: 1. C. Lamoree (Haarlem 3.55 m., 2. J. Noordenbos (Hol land) 3.10 m., 80 m. meisjes van Leidsche vereenigin- I gen: 1. J. Drabbe, (Brunhilde) 11 sec., 2. C. Wilmers. (Nieuw Brunhilde) 11.2 sec. 3. S. Redet (Nieuw Brunhilde) 11.6 sec. 4. R. v. d. Wijngaard (Concordia) 5. A Eikelenboom (Brunhilde), 6. S. v. Dorsten (N. Brunhilde) 1000 m. 1. de Roode (Haarlem) in 2 m. 38.4 sec., 2. T. de Bruyn (Trekvogels) 2 m. 44.4 sec., 3. J. Elsinger (A.V. ’23) 2 m. 47.6 sec., 4. Zaal, 2 m. 47.6 sec. 5. Koop man (Haarlem). Verspringen heeren: 1. Wellerdieck, (Hellas) 6.98 m. 2. F. Butselaar (Hellas) 6.81 m„ 3. J. J. Houtman (A.V.’23) 6.65 meter. Speerwerpen hferen: 1. W. Pley (Hel las) 56.61 m. 2. H. Verhagen (AV’23) 49.20 m.. 3. J. Steen (V. en L.) 48.97 m., Relay-race voor dames (200-100-80-60 m.) 1. Sagitta (F. Blankers-Koen), L. 2. A.D.A. 59.4 sec., 3. Athleta 1 m. 08 sec. Koning, M. Kunne, T. Burger) 57.4 sec.. 4 x 200 m. estafette heeren: 1. Trekvo gels, (Haagh, Osta, H. Baumgarten, Osen darp) in 1 m. 30.6 sec., 2. A.V. '23 in 1 in 33.4 sec. 3. Leidsche combinatie De technische commissie van de N.A.U. kende de extra-medaille van het Leidsch Dagblad, uitgeloofd voor de beste per soonlijke prestatie van dezen dag, toe aan M. B. Osendarp. De rugby-wedstrijd tusschen Amsterdam en het Gooi werd met 811 door de laatstgenoemden ge wonnen. het vèrspringen, achter Wellerdieck, La moree uit Delft won het polshoog. De Bruyn het kogelstooten en de Leidenaar Pley het speerwerpen, waarbij hij echter nog ruim tien meter bleef beneden het record van den thans afwezigen Lutke- veld, dat ruim 67 meter bedraagt. De ju- niores-kampioenen Spree en Evers be vestigden hun goeden vorm door respec tievelijk op de 100 m. juniores en 800 m. juniores te triomfeeren, terwijl De Roode van Haarlem, vèr-uit de snelste was op de 1000 meter. Natuurlijk was mevr. Blankers-Koen onoverwinnelijk bij de da mes. Zij won de 100 meter voor mej. de Vries en mej. Koudijs in een overigens matigen tijd en voerde ook Sagitta ter overwinning in de relay-race. Bij het speerwerpen voor dames was de zege voor mej. Dieben van Brunhilde met een worp van 35.29 meter. De kam pioene mej. Dammers, ontbrak echter op het appèl in verband met de athletiek- kampioenschappen van het Nederlandsch Gymnastiekverbond. Aan het einde van het zeer vlot afge werkte tournooi, dat slechts van twee tot vier geduurd heeft, heeft de voorzit ter der Leidsche Sportstichting ir. Stok- huyzen. een extra-prijs voor de beste dag- prestatie (overeenkomstig beslissing van de technische commissie) uitgereikt aan Tinus Osendarp voor zijn overwinning op de 100 meter'. Geenhuizen, van Beveren en van Osta namen nu de leiding. Osendarp daaren tegen, overtuigd dat hij te vroeg vertrok, hield in en de naast hem startende Nota deed hetzelfde, zoodat dit tweetal begon met een aanmerkelijken achterstand. Hierdoor onrustig geworden, zette Nota de achtervolging in met een tempo, dat hem tenslotte noodlottig worden zou, want weldra kwam hij dra aan den kop met zelfs een verschil van anderhalven meter, maar op de laatste twintig meter had hij geen afdoend antwoord meer op de geweldige spurt van Osendarp, die de fel bewogen race met goed zichtbaar verschil als eerste beëindigde. Opgeto gen van vreugde snelde Osendarp zijn clubgenooten tegemoet en het was dui delijk, dat deze zege hem minstens even veel voldoening verschafte als het beha len van welken belangrijken titel dan ook! Butselaar van Hellas won. terwijl Bou- man ontbrak, de 400 m. werd tweede bij In stralenden zonneschijn is Zaterdag te Leiden het nieuwe gemeentelijk sport park, dat 4$ h.a. omvat en ruim 150.000 gekost heeft, op feestelijke wijze geopend. Natuurlijk bevonden zich onder de drie duizend toeschouwers ook vele autoritei ten. Honderden leden van een groot aantal Leidsche sportvereenigingen namen deel aan een défilé met muziek, vlaggen en vaandels, waarna burgemeester van de Sande Bakhuyzen wees op het sociaal karakter van dit werk, dat bedoelt de jeugd haar kracht te laten versterken Ir. Stokhuyzen bood, namens de Sport stichting, aan het gemeentebestuur een koperen ronde bel aan, waarna een aan vang werd gemaakt met het zeer uitvoe rige sportprogramma, dat bestond uit gymnastiek-demonstraties, athletiekwed- strijden voor Leidsche clubs, een voet balwedstrijd (door de junores-kampioenen van den L.V.B. en den Diosc. Haarl. Voet, halbond) en een korfbalwedstrijd tus schen twee Leidsche twaalftallen. leeft.) Drie record.aanvallen stonden er op het programma voor het nationale athletiek- tournooi, dat gistermiddag in het nieu we sportpark werd gehouden en zij zijn alle drie op een mislukking uitgeloopen. Overigens stonden de athleten gisteren in het Leidsche sportpark, waar minstens vierduizend toeschouwers vol enthou siasme de wedstrijden gevolgd hebben, tegen een overmacht Immers bleek de sintelbaan feitelijk nog iets te zacht om tot bijzondere prestaties te komen, hoe wel een tijd van 10.9 seconden op de honderd meter voor Osendarp en Nota werkelijk al zeer bevredigend is, en bo vendien werkte het weer niet mee. Zoo stralend als het Zaterdag was. zoo triest was het op dezen Zondagmiddag. Op de 4 x 100 m. estafette gaf de na tionale ploeg (Osendarp, van Beveren, Baumgarten en Nota) aan de- rest een voorgift van 15 meter, wat haar nochtans niet belette om met een voorsprong van een meter of drie door de finish te gaan. Osendarp, prachtig door de bocht gaan de, had den looper van de jeugdploeg al ingehaald, voordat hij den stok aan van Beveren overgaf, en laatstgenoemde en Baumgarten zetten er vervolgens een der gelijke snelheid in, dat Nota al bijna gelijktijdig met van Osta de laatste hon derd meter in ging. Vervaarlijk snel was de Leidenaar en kansloos werd van Osta dan ook geslagen, wat overigens niet wegnam, dat de tijd der ploeg slechts 43.1 seconden bedroeg, terwijl het in 1936 te Berlijn gevestigde record (ten name van Boersma, van Beveren, Berger en Osen darp) 41.3 bedraagt! Intusschen heeft de nationale ploeg de voldoening, dat zij on geveer 18 meter op haar snelste concur rente, Den Haag, heeft ingeloopen! Op de 4 x 200 meter was het wisselen buitengewoon matig. Feitelijk deed Osen darp, die als een niet al te beste wisse laar bekend staat, het nog het fraaiste. Hij liep bovendien een magnifieke race en stormde met beduidend verschil als eerste door de finish, vóór de A.V. ’23 en een Leidsche combinatie, waarvan o.m. Nota en Knuttel deel uitmaakten. De tijd der Trekvogels was 1 m. 30.6 secon de. Het record dateert van 10 September 1933 en staat op naam van de A.V.’23. Bij bet verspringen zou de Amsterdam mer Houtman een record-aanval doen. Door het weer kwam er echter niets van terecht. Houtman, kampioen van het hoog- en verspringen, liet zich op beide nummers kloppen, haalde bij het ver springen, zelfs niet meer dan 6.65 meier, terwijl hij Donderdag j.l. bij een proet- sprong op de Leidsche baan over de 7 meter kwam, en bleef dus wel heels ver af van het Nederlandsche record van Hannes de Boer, dat deze in 1927 bij de Engelsche kampioenschappen in Londen bracht op 7.37 meter! De temperatuur was nu eenmaal te koud en Houtman onder vond er zichtbaar veel hinder van. Strijd op de 100 meter Een zeer belangrijk nummer op dezen dag was natuurlijk ook de strijd op de 100 meter tusschen Nota en Osendarp. De revanche van Amsterdam, toen Nota, de jeugdige Leidenaar met bijna onzichtbaar verschil triomfeerde! I Ditmaal werd Osendarp winnaar en er bestond geen twijfel omtrent den uitslag ook al Is voor beiden dezelfde tijd gecon stateerd. Geheel regelmatig was het ver loop der race echter helaas niet! Want na een valsche eerste start, volgde een tweede, die volgens ons, volgens de meeste toeschouwers, en officials en ook volgens eenige loopers zelf, eveneens valsch was. Starter Willink, constateerde echter geen fout, ea „schoot dus piet ienw". In totaal bokste Tin dus 96 partijen en won er 83 van. Hens bokste 84 partijen en bleef 72 maal in de meerderheid. Dit is een geweldig percentage, waaruit wel de groote kracht van de gebr. Dekkers blijkt, vooral ook wanneer men in aanmerking neemt het groote aantal met knock-out ge wonnen partijen, waarvan Tin er eens 9 achter elkaar won. Met deze cijfers voor ons behouden we de herinnering aan twee knappe boksers, knap vooral ook door hun uitnemenden trainer Karei de Jager, die zijn groote ringervaring te hunner beschikking heeft gesteld. De Jager was de man, die „achter” de ge broeders Dekkers stond en dat was van niet te onderschatten belang. Verspringen jongens: le prijs G. Wil link 6.05 m.; 2e prijs A. Jansen, 5.37 m.; 3e prijs K. Tuinenburg, 5.32 m. Hoogspringen dames: le prijs N. v. Balen Blanke, 1.55 m.; 2e prijs H. Leeksma l. 35 m.; 3e prijs R. v. Asselt 1.35 m. Hoogspringen heeren: le prijs P. Nee. rings 1.65 m.2e prijs R. v. Urk 1.65 m.; 3e prijs G. C. v. Malen Blanken 1.65 m. Zweedsche estafette dames: Zeeburg I, Amsterdam, 58.7 sec. (nieuw record, oud record 1 min. 4.1 sec.)2e prijs Olympia, Wieringerwaard, 63.8 sec.3e prijs U.D.I., Arnhem, 64.5 sec. Verspringen heeren: le prijs A. Schaap 6.43 m.2e prijs L. Brouwer 6.22 m.3e prijs A. Blok 6.16 m. Speerwerpen Dames le prijs L. Beer man 35.43 m.; 2e prijs E. Damers m. ; 3e prijs J. Waalboer 32.04 m. Hardloopen meisjes, 60 meter: le prijs M. Bos 8.6 sec.; 2e prijs J. Riko 9 sec.; 3e prijs J. Hellendoorn 9 sec. Polsstokhoogspringen heeren: J. Verkes 3.50 m.; 2e prijs M. No’vak, 2.90 m. Kogelstooten dames: le prijs L. Beer man 10.35 m.; 2e prijs S. v. Leeuwen 9.63$ m.; 3e prijs M. Gerretzen 9.23$ m. Hardloopen heeren 1500 meter: le prijè E. Wouters 4 min. 18.8 sec. (nieuw record, oud record 4 min. 29.8 sec.), 2e prijs Jb. J. v. Ham 4 min. 26 6 sec.; 3e prijs J. Zonnenberg 4 m. 32.7 sec. Hardloopen jongens, 80 meter: le prijs G. Willink 10 sec.; 2e prijs K. Tuinenburg 10.5 sec.; 3e prijs A. Jansen 10.6 sec. Hardloopen heeren, 800 m.: le prijs A. Blok 2 min. 11.8 sec.; 2e prijs Oldenkotte 2 min. 11.9 sec.; 3e prijs Th. Scheurwater 2 min. 14.6 sec. Hardloopen Dames 200 meter: le prijs E. Dammers 28.5 sec.2e prijs H. Leeksma 29.4 sec.; 3e prijs M. Gabri 30.4 sec. Hink.stap-sprong heeren: le prijs D. Nap 13.90$ m.; 2e prijs K. Schenk 13.19 m.3e prijs G. C. v. Balen Blanken 12.82$ me. Hardloopen Dames, 100 meten le prijs J. Adema 13 sec. 2e prijs M. Zeilstra 13 sec.3e prijs F. Berends 13.4 sec. Hardloopen heeren 100 meter: le prijs A. Schaap 11 sec. (nieuw record, oud record 11.1 sec.); 2e prijs H. v. Oort 11.8 sec.; 3e prijs L. Teunissen 11.9 sec. Hardloopen heeren 400 m.: le prijs H. Rutten 53.5 sec.; 2e prijs A. Wybenga 54.5 sec.; 3e prijs W. Aarnoutse 54.8 sec. Speerwerpen heeren: le prijs L. Dam mers 56.39 (nieuw record) oud record 51.58 m.; 2e prijs L. Vorenkamp 50.23 m.; 3e prijs J. Wolthers 46.51 m. Vèrspringen dames le prijs M. ZeiL stra 5.34 m.2e prijs N. v. Balen Blan ken 5.25 m.3e prijs E. Dammers 5.17 m. Zweedsche estafette heeren: le prijs U.D.I., Arnhem, 2 min. 9.3 sec. 2e prijs ■Olympia. Wieringerwaard, 2 min. 9.3 sec. 3e prijs Donar, alhier, 2 min. 14.2 sec. 4 x 100 me estafette Heeren: le prijs Volt. Tilburg. 46.3 sec.2e prijs Turn- lust, Beverwijk, 47 sec.3e prijs Donar, alhier, 47.2 sec. 4 x 100 meter estafette dames: le prijs Zeeburg I Amsterdam. 51.8 sec.(nieuw record, oud record 53.1 sec.) 2e prijs G. V. I, Bloemendaal. 54 sec.; 3e prijs Hygiëa, alhier, 55.3 sec. Hardloopen heeren. 3000 meter: le prijs M. de Groot, 9 min. 47.4 sec. (nieuw re cord, oud record 9 min. 54.2 sec.)2e prijs I. Westerhof. 9 min. 54.3 sec.; 3e prijs H. Boelsma 9 min. 54.4 sec. Discuswerpen dames: le prijs S. v. Leeuwen 33.10 m.; 2e prijs L. Beerman 31.93 m.; 3e prijs W. Voorsmit 30.30 m Driekamp heeren: le prijs Volt, Til burg 6042 p.; 2e prijs Sparta. Dordrecht. 5512 p.; 3e prijs „K. D. O.”, Dordrecht. 5154 p. Driekamp Dames: le prijs Zeeburg, Bloemendaal, 6745 p.; 3e prijs Hygiëa. al- Samenstelling van het bestuur Zaterdag is ten departemente van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen de eerste officieele vergadering gehouden van den Nederlandschen Wandelsport- bond. Het bestuur is daar gekozen en als <lv. volgt samengesteld: voorzitter: W. Stirler, jen, g pntg. KremersJansen, 8 pnt; te Breda; secretaris S. Visser, Amster- - - De uitslagen luidden als volgt: 400 m. heeren: F. Butselaar (Hellas) 51.7 sec., 2. K. Peereboom (A.A.C.) 53.4 sec., 3. Noordhoek (V en L.) 53.9 sec. 4. C. van Osta (Trekvogels), 5. C. Nauta, (Trekvogels). 100 m. heeren: (klasse A); 1. M. B. Osendarp (Trekvogels) 10.9 sec. 2. W. Nota (Holland), 10.9 sec. 3. W. van Beve- 4. C. van Osta, 5. A. van Geenhuizen, I*8-" ëtf**«*» V ijwwi -- S4 I V» Sfe ..is.- ■x

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 13