de Omzet- van Het 4 Wijziging belastingwet GEEN THEE? NEEM „WHO” MEE! ONDER CONTROLE. Haagsdie Courant van Maandag 9 September 1940 Nederlandsche ambulance II Finland in het vaderland terug voor verbod buitenshuis te tusschen 10 uur n.m. en uur v.m. zijn Rubberafval in brand geraakt ringen in Distributie Ingrijpende verande- het stadsleven HARTELIJKE BEGROETING AAN HET STAATS- SPOORSTATION DERDE BLAD, PAGINA 1. Opheffing van vrijstellingen en verhooging van percentages Dei brand bij de fabriek van Vredestein. Tijdens het blusschingswerk. De aankomst aan het Staatsspoorstation. De leider der ambulance, dr. F. H. Meihuizen, rechts op de foto (met kruisje). (Polygoon) van tabak producten en tabaks- Vertrek laatste tram Vermakelijkheden beginnen al vroeg A E3^ r RECLAMES. Artikel 1. op Treffend oogenblik hebben Zij, die terugkeerden De officieele ontvangst Artikel 7. njn.; 35 en 36 n.m.; van op zoo Pomonaplein 8.— Deijnootplein 8.25 donkerbruine een (Polygoon) n.m.; van Inl. bij Seger Co.. Afd. „WHO”-Produc- ten, Keizersgr. 639, A’dam, tel. 35160-36198 Met den D-trein, welke om 11.07 uur aan het Staatsspoorstation aankomt, zijn gisterochtend de leden van de Ne- derlandsche Roode Kruis ambulance voor Finland op vaderlandschen bodem teruggekeerd. Veel is er gebeurd sinds het vertrek van deze dappere mannen en vrouwen, die hun leven in dienst hebben gesteld van de lijdende mensch- heid. En dit kwam dan ook tot uiting bij het weerzien, dat even hartelijk als ontroerend was. Geen der leden was aan te zien, van welk een opofferenden aard hun arbeid in het land der duizend meren is ge weest. Taaie volharding en een groote dosis moed kenmerken van het ware Hollandsche karakter hebben deze menschen geleid. Gebruind door de zon en opgewekt stapten zij uit den trein, in hun hart de voldoening meedragend, voortreffelijk werk te hebben gedaan. Voorloopig geen verande» ring in den treinenloop Het blijkt uit informaties, welke wij inwonnen bij de stations hier ter stede, dat er voorloopig, in afwachting van nadere regelingen, geen wijzigingen in den treinenloop zijn aangebracht. Degenen, die uit andere plaatsen naar onze stad reizen, moeten een zoodanig tijdstip van vertrek kiezen, dat zij na in den Haag aangekomen te zijn, tijdig hun woning kunnen bereiken. In ver» Nog even werd er nagepraat. Toen nam een ieder persoonlijk afscheid van dr. Meihuizen. De tijdelijke gemeenschap, bestaande uit dappere Nederlandsche mannen en vrouwen, die door hun mooi werk den naam van ons kleine land in den vreemde hebben hoog gehouden, viel uiteen. Hetgeen zij echter hebben door leefd, zal hen in den geest in de toe komst één doen blijven l Bij beschikking van den secretaris generaal van het departement van Han del, Nijverheid en Scheepvaart inge volge de Distributiewet 1939 (distribu tie van tabak en tabaksproducten), in het heden verschenen Verordeningen blad gepubliceerd, zijn onbewerkte tabak en tabaksproducten aangewezen als distributiegoederen in den zin van artikel 4 van de Distributiewet 1939. De voor de uitvoering hiervan noo- dige bepalingen worden door den secre- taris-generaal van het departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart vastgesteld en in de Nederlandsche Staatscourant bekend gemaakt Artikel 6. (1.) De inspecteur der accijnzen stelt het overeenkomstig het vorige artikel aan omzetbelasting en bijzonder invoerrecht verschuldigde bedrag bij aanslag vast. De artikelen 12, derde lid, 14, eerste en derde lid, 15, eerste lid, en 16 der Omzet- belastingwet 1933 vinden overeenkomsti ge toepassing. (2.) De aanslagen zijn invorderbaar in drie gelijke termijnen, welke onderschei denlijk vervallen twee, vier en zes maan den na de dagteekening van het aanslag biljet (3.) Bij betaling vóór den vervaldag wordt een korting verleend ten bedrage van één ten honderd per maand. Deelen van een maand blijven buiten beschou wing. (4.) Bij gebreke van betaling zijn de bepalingen van toepassing, welke de in vordering en den voorrang bij wanbeta ling van accijnzen regelen, met dien ver stande, dat de invordering i.n alle geval len door middel van lijfsdwang kan ge schieden. ligt, welke *t algemeen aan het publiek zich tusschen 10 uur Artikel 8. (1) Het niet doen, alsmede het onjuist of onvolledig doen van de in artikel 5 van dit besluit bedoelde aangifte, wordt ge straft met een geldboete van ten hoogste vijfduizend gulden. 2) De in het eerste lid strafbaar ge stelde feiten worden beschouwd als mis drijven, behalve voor de toepassing van de artikelen 57 en 58 van het Wetboek van Strafrecht, in de plaats waarvan wordt toegepast hetgeen in artikel 62, eerste lid, van dat wetboek voor over tredingen is bepaald. Artikel 9. De artikelen 22bis, 24, 27, 33, 35 en 36 der Omzetbelastingwet 1933 (Staatsblad no. 546) vinden ten aanzien van dit be sluit overeenkomstige toepassing. Artikel 10. Onverminderd het bepaalde in artikel 8 der Omzetbelastingwet 1933 is ieder, die ingevolge een vóór de inwerkingtreding van dit besluit gesloten overeenkomst ver plicht is goederen te leveren of een werk uit te voeren, waarbij door hem gekochte of vervaardigde goederen worden ver bruikt, bevoegd hetgeen van hem met be trekking tot die goederen wegens omzet belasting of bijzonder invoerrecht meer is gevorderd dan vóór de inwerkingtreding van dit besluit had kunnen geschieden, op den voet van bovengenoemd artikel 8 te rug te vorderen van dengene, aan wien hij de goederen moet leveren of het werk moet opleveren. Artikel 11. (1) De voor de uitvoering van dit be sluit noodige bepalingen worden door den secretaris-generaal van het departement van Financiën vastgesteld en in de Neder landsche Staatscourant afgekondigd. (2) Het doen van hetgeen bij de volgens lid 1 vastgestelde bepalingen is verboden of het niet doen van hetgeen bij zoodanige bepalingen is voorgeschreven, wordt ge straft met ten hoogste vijfhonderd gulden. De strafbare feiten worden als overtredin gen beschouwd. Artikel 12. Dit besluit treedt op 1 October 1940 in werking. Artikel 5. (1). Groot- en kleinhandelaren, fabri kanten, die tevens het beroep van hande laar uitoefenen, daaronder begrepen, zijn (1.) Hij, die hier te lande het beroep van visscher uitoefent, wordt aangemerkt als fabrikant in den zin der Omzetbelas tingwet 1933. (2.) Exploitanten van een vischafslag zijn hoofdelijk mede aansprakelijk voor de belasting, verschuldigd van de aldaar af geslagen visch. Artikel 13 van voormelde wet vindt overeenkomstige toepassing. (1) De vrijstelling van omzetbelasting en van bijzonder invoerrecht, voort vloeiende uit de vermelding in onderdeel 1 van de bij de Omzetbelastingwet 1933 (Staatsblad no. 546) behoorende tabel b, vindt geen toepassing ten aanzien van versche bloemen, boeken, weekbladen en alle andere periodiek verschijnende ge schriften (dagbladen uitgezonderd), fruit, groenten, versche en gezouten, gerookte haring. (2) De in genoemd onderdeel voorko mende vrijstellingen van „dieren, doode én levende” en van „peulvruchten, versch of enkel gedroogd” vinden geen toepas sing onderscheidenlijk ten aanzien van visch en andere peulvruchten dan erwten (groene en grauwe), boonen (bruine) en capucijners. hun poorten vroeger moeten sluiten, wan neer de bezoekers voor 10 uur thuis moeten zijn. Dit vroegere sluitingsuur heeft weer tengevolge, dat er vroeger aangevangen moet worden met de voorstellingen. Zij, die hun bioscoop- of tooneelavond, hun dans- of cabaretavond niet missen willen, zullen eerder aan tafel moeten gaan, want bij nadere informaties is ons gebleken, dat het aanvangsuur van de diverse vermakelijkheden, welke onze stad biedt, inderdaad vroeg in den avond gesteld is. Voor de biscopen is dit vrijwel een parig op 7 uur of 7.15 uur gesteld. De voorstellingen zijn omstreeks kwart over negen afgeloopen, zoodat men na dien nog gelegenheid heeft naar huis terug te keeren. Ook de tooneelvoorstellingen hier ter stede hebben een ander aanvangs uur gekregen. Scala vangt nu om 7 uur aan, maar de Stadsschouwburg heeft de avondvoorstelling naar den middag verschoven. De cabaret-voor- stellingen in Diligentia zijn voorloopig stopgezet Voor de juiste aanvangsuren van bioscopen, theaters, cabarets e.d. leze men aandachtig onze agenda elders in dit blad. naar de fabrieksgebouwen. Slechts en kele broeikassen kregen het door de enorme hitte hard te verantwoorden. Aanvankelijk viel tegen het vuur weinig uit te richten. De watermas sa’s verdampten onmiddellijk. Zoo wel personeel van de fabriek als per sonen van den luchtbeschermingsdienst namen actief aan het blusschingswerk deel. De nog niet aangetaste stapels rubberafval werden met grooten spoed buiten de bedreigde zone gebracht. Eerst na enkele uren van hard wer ken slaagde men erin de vlammen te dooven. De nablussching van de smeu lende rubbermassa’s nam nog gerui- men tijd in beslag. Van de zijde van de politie deelde men ons mede, dat de oorzaak niet gezocht moet worden in kwaadwilligheid. Aangenomen wordt, dat de brand door broeiing is ontstaan. De aangerichte schade is vrij groot, daar de afvalproducten weer voor andere doeleinden worden verwerkt. Dienstwijziging Blauwö tram De laatste ritten van de Blauwe trarn van Scheveningen naar Voorburg (Via duct) zijn om: 8 uur n.m., 8.10 n.m^ 8.20 n.m., 8.30 n.m. en 8.40 n.m. Daarna hebben nog 2 ritten plaats echter tot Voorburg-remise en wel om 8.50 n.m. en 9.00 n.m. Van Voorburg (Viaduct) naar Sche veningen zijn de laatste ritten: 7.25 n.m., 7.35 n.m., 7.45 n.m., 7.55 n.nx, 8.05 n.m., 8.15 n.m. en 8.25 n.m. Van Scheveningen naar Leiden is de laatste rit om 8.10 n.m. (om 8.27 ver trek Maliveld). Van Leiden naar Scheveningen is de laatste rit 7.50 n.m. en 8.10 n.m. (tot Maliveld). Op een terrein gelegen achter de Vredesteinfabriek aan den Loosduin- scheweg is Zaterdagmiddag om streeks 6 uur een groote party rub berafval in brand geraakt. Met groote snelheid greep het vuur om zich heen, zoodat in een oogwenk de stapels af val in lichterlaaie stonden. Zoowel de motorspuit van het bu reau Archimedesstraat, als die van het bureau v. d. Vennestraat ver schenen ter plaatse en onder leiding van inspecteur-brandmeester S. de Graad werd met 5 stralen den stryd tegen de vuurzee aangebonden. De brand ging gepaard met een ge weldige rookontwikkeling, welke zelfs tot ver buiten den Haag viel waar te nemen. De publieke belangstelling was dan nok buitengewoon groot, doch de men schen werden op vrij grooten afstand van het fabrieksterrein gehouden. Ge lukkig was de wind gunstig, zoodat geen gevaar bestond voor overslaan De derde-klas wachtkamer was voor de officieele ontvangst gereserveerd. Nadat koffie met cake was geserveerd, hield gen.-majoor N. A. A. v. d. Roemer, voorzitter der ambulance-commissie, een toespraak. Spr. riep namens het Hoofd bestuur van het Nederlandsch Roode Kruis, een hartelijk welkom toe. Ik hoop, dat u zich weer spoedig thuis zult gehouden vóór 20 October 1940 bij den inspecteur der accijnzen, binnen wiens ambtskring zij zijn gevestigd, op een daarvoor bestemd formulier en overeen komstig de daarin opgenomen aanwijzin gen aangifte te doen van de goederen, welke op het tijdstip van inwerkingtre ding van dit besluit in hun handelsbedrijf in voorraad zijn, voor zoover van die goe deren niet omzetbelasting of bijzonder in voerrecht is voldaan tot het bedrag, dat ingevolge dit besluit bij levering of in voer zou zijn verschuldigd geweest (2) De in het vorig lid bedoelde per sonen zijn gehouden tot betaling van om zetbelasting of bijzonder invoerrecht tot een bedrag, hetwelk van de goederen zou zijn verschuldigd, indien de aan om zetbelasting onderworpen levering of de invoer zou zijn geschied met toepassing van de bepalingen van dit besluit, ver minderd met de in voorkomende gevallen van die goederen reeds betaalde belas ting. Als maatstaf voor de berekening van de verschuldigde belasting geldt de inkoopprijs der goederen, voor zoover niet aannemelijk is, dat berekening een anderen voet moet geschieden. (3) Op het in het vorige lid bedoelde bedrag wordt een bedrag van vijfen twintig gulden in mindering gebracht (4) Het hiervóór bepaalde blijft bui ten toepassing ten aanzien van de na volgende goederen: versche bloemen, weekbladen en alle andere periodiek verschijnende geschriften, fruit versche groenten, versche visch. (5) . Het in het tweede lid bepaalde geldt niet voor zoover door of vanwege het hoofd van het departement van Fi nanciën is bepaald, dat personen, als in het eerste lid zijn bedoeld, met betrek king tot de op het tijdstip van inwer kingtreding van dit besluit in hun han delsbedrijf in voorraad zijnde goederen worden aangemerkt als fabrikant in den zin der omzetbelasting 1933. Aan zooda nige personen kan op gelijke wijze ont heffing worden verleend van de in het eerste lid bedoelde verplichting. De volgende leden der ambulance-com missie deden van hun belangstelling blijkengeneraal-majoor N. A. A. v. d. Roemer, voorzitter, dr. H. K. Offerhaus, dr. H. H. Maas, dr. Ch. W. F. Winckel en jhr. G. M. Verspijck, secretaris. Voorts mr. W. J. baron van Lynden en van de Nederlandsch-Finsche vereeni- Een treffend moment volgde daar na. De zusters, in haar uniformen, verzamelden zich in hoek van de zaal en zongen met warme stem, begeleid door een guitaar het Finsche Volkslied, dat door de aan wezigen staande werd aangehoord. Hoe sprak hieruit de innige verbondenheid met het Finsche volk. Het „Verordeningenblad” no. 25, van heden bevat het volgende besluit van den secretaris-generaal van het departement van Financiën betreffende wijziging van de Omzetbelastingwet 1933 (Staatsblad no. 546). Lijn 2 van Sportlaan 7.42 n.m.; van Staatsspoor 8.n.m. Lijn 3 van Kwartellaan 7.52 n.m.; van Staatsspoor 8.22 n.m.; van Kwar tellaan 8.07 nan.; van Riviervischmarkt 8.28 n.m. Lijn 3Avan Markenscheplein 7.46 n.m.; van Staatsspoor 8.19 n.m.; van Markenscheplein 8-n.m.; van Rivier vischmarkt 8.25 n.m. Lijn 4van Holl. Spoor 7.55 n.m.; van Zijdelaan 8.25 njn. Lijn 5 van Mient 8.06 Prinsessegracht 8.30 n.m. Lijn 6van Escamplaan 7.45 n.m.; van Stuyvesantplein 8 13 n.m. Lijn 7 van Artikel 2. (1) De omzetbelasting en het bijzonder invoerrecht worden, met afwijking in zooverre van de in artikel 6, eerste en tweede lid, van de Omzetbelastingwet 1933 genoemde percentages van vier en tien, geheven tot een bedrag van onderschei denlijk zes en twaalf ten honderd. (2) Het in het vorige lid bepaalde geldt niet ten aanzien vanboekweitgrutten, boter, fruit, gas, groenten, versche en ge zouten, petroleum, plantaardige en dier lijke oliën en vetten, schoenen, vetlederen, suiker, stroop, visch, zeep, zachte (zooge naamde groene en gele). Artikel 3. (1) De in artikel 7, tweede lid, der Om zetbelastingwet 1933 (Staatsblad no. 546) vervatte bepaling, inhoudende, dat ten aanzien van goederen, welke in den staat, waarin zij worden geleverd, als zoodanig aan accijns zijn onderworpen, de accijns niet in den verkoopprijs wordt opgeno men, vindt geen toepassing. Voor de berekening van het in artikel 17, eerste lid, der Omzetbelastingwet 1933 bedoelde bijzonder invoerrecht, wor den in zooverre, met afwijking van ge noemd artikel 17, eerste lid, alle Neder landsche belastingen en heffingen met uitzondering van genoemd bijzonder in voerrecht zelf onder de waarde der goederen begrepen. (3) . Het bepaalde in de noot, voorko mende aan het slot van de bij de Omzet belastingwet 1933 behoorende tabel a, be treffende de belasting der gouden en zil veren werken vindt geen toepassing. Artikel 4 (1). Aan personen of lichamen, die ten gebruike in hun bedrijf of beroep machi nes. werktuigen, gereedschappen en ver voermiddelen aanschaffen, wordt, op daartoe gedaan verzoek, vrijstelling, of teruggaaf verleend van een derde deel van het ingevolge artikel 2 voor die goe deren verschuldigd bedrag aan omzetbe lasting of bijzonder invoerrecht (2.) Vrijstelling of teruggaaf van belas- ting tot een bedrag van minder dan tien gulden wordt niet verleend. (3). De teruggaaf wordt verleend door den inspecteur der accijnzen, binnen wiens ambtskring belanghebbende is ge vestigd. Artikel 22 van de Omzetbelasting wet 1933 vindt overeenkomstige toepas sing. voelen. Wanneer ik terugdenk aan de maanden Januari, Februari, toen de voorbereidingen voor de uitzending wer den getroffen, dan herinner ik mij, dat uw enthousiasme om hulp te gaan ver- leenen aan de lijdende menschheid, de omvangrijke taak der commissie, zeer heeft verlicht. Uit de ontvangen rap porten bleek, dat wij in onze verwach tingen in u, niet teleurgesteld werden. Persoonlijk heb ik u aangenomen en kon daardoor ieders karakter peilen. De ambulance is daardoor een stuk van ons zelf geworden. Vele der commissie leden hebben dag en nacht gewerkt. Gij ging weg van ons als een dier bare patiënt, aan wien veel zorgen waren besteed. En die patiënt is ge komen in een moeilijk en vreemd leven. Bij al het vele, dat door u in de 5 maanden is meegemaakt, is het te wen- schen, dat het mooie daaruit, u steeds zal mogen bijblijven. Na nog dank te hebben gebracht voor den ondervonden steun van de Nederlandsch-Finsche vereeniging waar van als vertegenwoordiger de heer A. J. Th. v. d. Vlugt aanwezig was, be sloot generaal v. d. Roemer zijn wel komstwoord aldus „Ik wensch u allen vasten grond onder de voeten, vaderlandschen bodem, dien wij zeer liefhebben”. Toespraak van den heer A. J. Th. v. d. Vlugt Vervolgens sprak de heer A. J. Th. v. d. Vlugt namens de Nederlandsch- Finsche vereeniging. Spr. bracht dank duet 7.10 n.m.; van Leiden tot Kerk- dam 7.30 n.m. en 7.50 non.; van Leiden tot remise 8.n.m. Buslijn Lvan njn.; van Gevers njn. Buslijn Mvan Valkenboschplein 7.40 n.m.; van Kijkduin 8.njn. Buslijn Pvan Appelstraat 8.15 n.nx; van Groote Markt 8.12 nun. Buslijn R van Hofweg 8. van Waalsdorperweg 8.20 n.m. Buslijn Tvan Spoorwijk 7-30 njn.; van Alkemadelaan 8.12 n.m.; van Spoorwijk tot Kalvermarkt 8.18 njn.; van Alkemadelaan tot Holl. Spoor 8.24 n.m.; van Spoorwijk tot HolL Spoor 8.30 njn. Buslijn W van Viaduct 6.55 njn.; van Wassenaar 7.35 n.m. Intusschen worden besprekingen met de autoriteiten gevoerd voor de moge lijkheid uitzonderingen toe te laten voor het H.T.M.-personeel, teneinde het in het algemeen belang mogelijk te maken wederom latere ritten te rijden. Hiermede is uiteraard eenige tijd ge moeid. Mochten inderdaad faciliteiten ten aanzien van het tram- en busper soneel worden verleend, dan zal een gewijzigde opgave der laatste ritten volgen. Tot zoolang geldt bovenstaande regeling. aan den leider en leden der ambu lance, die door hun menschlievenden arbeid, mede het doel der vereeniging in practijk hebben gebracht, t.w. het versterken der cultureele betrekkingen tusschen Nederland en Finland. Gij bracht een groote mate van goodwill naar Finlandhopenlijk zult gij een zelfde goodwill van daar naar ons land brengen. Als vertegenwoordiger der Finsche republiek, wilde spr. tot uiting brengen de groote bewondering, die er onder het Finsche volk leefde, voor de Nederlandsche ambulance. Er was slechts één roepeen schitterende organisatie. De heer v. d. Vlugt sprak tot slot de beste wenschen voor Nederland en Finland uit. Onder den indruk dankte tenslotte dr. Meihuizen. Spr. verhaalde van het onderhoud, dat hij met generaal Mannerheim, on danks diens drukke werkzaamheden, mocht hebben. Hierbij was tot uiting gekomen het groote medeleven van het Finsche volk met alle ambulance- leden. Zich richtend tot zijn staf, zeide dr. Meihuizen„Ik dank u voor uw medewerking. Wij hebben wel eens ge kibbeld, maar die kleinigheden zullen we vergeten. Nogmaals ik dank jullie allemaal, het ga u goed 1” ging, de heer A. J. Th. v. d. Vlugt, mr. J. J. R. Schmal, W. de Ruyter en A. Frank. Precies op tijd stoomde de trein de stationsoverkapping binnen. Verwanten en vrienden der terugkeerenden rekten de halzen en ontdekte men de(n) lang verwachte de meesten hingen uit de raampjes dan steeg een gejuich op. Het eerst stapte uit de leider der am bulance, arts F. H. Meihuizen, die di rect letterlijk bestormd werd door vrouw en kroost Het is even een ge drang, hartelijke omhelzingen volgen. Ook nu waren het weer bloemrui kers, welke beter nog dan woorden, de ware gevoelens van het weerzien, tot uitdrukking brachten. Menig traantje werd natuurlijk geplengd. Reis had vlot verloop De lange reis welke was gegaan via Stockholm, Hamburg, Berlijn had, dank zij de medewerking der Zweedsche- en Duitsche autoriteiten, een zeer vlot verloop gehad. Van ver moeidheid bij de keurig geüniformeerde leden der ambulance, viel niets te be speuren. Valkenboschplein 7-54 njn.; van Laan v. N. O. I. 8.25 njn. Lijn 8 van Kurhaus 7.52 njn.; van Holl. Spoor 8.21 n.m. daarna tot 8.20 n.m. tot Kneuterdijk. Lijn 9 van Kurhaus 7.48 n.m.; van Holl. Spoor 8.18 njn. daarna tot 8.20 n.m. tot Tournooiveld Lijn 10van Duivelandschestraat 7.40 njn.; van Stuwstraat 8.n.m. daarna tot 8.16 n.m. Statenplein. Lijn 11van Zeerust 7.53 n.m.; van Holl. Spoor 8.20 n.m. Lijn 12van Lijsterbesstraat 8.05 njn.; van Staatsspoor 8.32 n.m.; van Lijsterbesstraat 8.13 n.m.; van Holl. Spoor 8.33 n.m.; van Lijsterbesstraat 8.20 n.m.; van Holl. Spoor 8.40 njn. Lijn 13van Veluweplein 7.52 n.m.; van Stuyvesantplein 8.18 n.m. Lijn 14van Kurhaus 7.45 n.m.; van Zuiderparklaan 8.15 njn. daarna tot 8.15 n.m. Valkenboschplein. Lijn 20van Meer en Bosch 7.54 n.m.; van Riviervischmarkt 8-28 n.m.; van Meer en Bosch 8.04 n.m.; van Ri viervischmarkt tot Laan van Eik en Duinen 8.38 n.m. Lijn I 1 van Turfmarkt 8.14 n.m.; van Delft 8.n.m.; van Turfmarkt tot remise 8.25 n.m.; van Delft tot re mise 8.10 n.m.; van Turfmarkt tot re mise 8.35 n.m.; van Delft tot remise 8.20 n.m.; van Delft tot remise 8.30 n.m.; van Delft tot remise 8.40 n.m. Lijn I 3van Turfmarkt 8.20 n.m.; van Voorburg 8.04 n.m.; van Turf markt tot remise 8.30 n.m. Lijn I 2van Turfmarkt 7.n.m.; van Leiden 6.30 n.m.; van Turfmarkt tot Rijnsb. 7.20 n.m.; van Leiden tot Viaduct 6.50 njn.; van Turfmarkt tot remise 7.40 n.m.; van Leiden tot Via- Met ingang van heden zijn de ver trekuren van de laatste tramritten als volgt vastgesteld Tramlijn 1van Frankenslag 7.51 n.m.; van Staatsspoor 8.18 njn. De maatregel voor de kuststrook, waarin ook onze stad het in verbiedt zich tusschen ’s avonds en 4 uur ’s morgens buitens huis te bevinden, zal ingrijpende ver anderingen in het Haagsche avond- leven tengevolge hebben. In de allereerste plaats zullen de bioscopen, theaters en café’s, alsmede andere gelegenheden van vermaak, zooals cabarets, dancings etc. Slechts enkelen zijn nog niet gearri veerd. Behalve dr. Meihuizen keerden terug de zustersP. L. M. Annyas, M. C. Arendsen, T. Burmania, G. J. L. M. Burgers, A. van der Endt, A. den Hartog, A. B. C. Haverkort, J. B. E. M. Hendrichs, H. Honig, A. M. Maquelin, M. J. A. Peeters, G. M. A. Pennings, A. S. E. Raymakers, G. J. Rhee, J. Scheers-de Vries, H. A. Smit, A de Vries, chauffeur-monteur J. H. Wiegman en de tolk L. Oranen en zijn echtgenoote mevr. M. Oranen-Jansen. '1

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 9