CINEAC BLOM van der AA CINEAC deA tOt Z” polis van SPORT LAATSTE BERICHTEN UIT DE OMSTREKEN RECHTZAKEN HAAGSCHE COURANT VAN DONDERDAG 12 SEPTEMBER 1940 DERDE BLAD, PAGINA 2 LONDEN VRIJWEL GEÏSOLEERD in exclusiviteit DUITSCHE VOLTREFFERS OP FLEETSTREET NATIONALE JOLLEN- KAMPIOENSCHAPPEN STEUN VAN RIJKSWEGE AAN ORKESTEN EN AAN TOONEELGEZELSCHAPPEN IDENTIFICATIEPLICHT GEMEENTERAAD ARSENAAL VAN WOOLWICH GETROFFEN BOMMEN OP DEN TIERGARTEN TE BERLIJN AANLEG VAN SINTELBANEN IN NEDERLAND de film f||? Wekeri BOMAANVAL IN MIDDEN-ENGELAND BEPERKTE INSCHRIJVING Het nieuwe gebouw van Reuter beschadigd RECLAMES. om NIET GOED VERDUISTERD ZEILEN en BOKSEN. 4 het DE BADEN Berlijnsche Vergaderingen, die niet doorgaan VOORBURG stalling. Het Zaterdag en Zondag op de Kagerplassen vijandelijke vliegtuigen neergehaald. Een duikboot is in haar basis terugge keerd na in den Atlantischen Oceaan 27.000 ton vijandelijke scheepsruimte tot zinken te hebben gebracht. Verder is aan alle orkesten bericht, dat het Rijk bereid is in den ko menden winter 20% van de salaris sen van de orkestleden te garan- deeren, mits de besturen zelf, even tueel met steun van de plaatselijke en provinciale overheden, voor de resteerende 80% instaan. Olympiajollen De Olympia-jollen zijn pas na de Olym pische zeilwedstrijden in 1936 te Kiel po pulair geworden en bijgevolg werden hier Verzoek van de N.A.Ü. Nu de populariteit van de athletieksport toeneemt, heeft het bestuur van de N.A.U. zich tot de burgemeesters van talrijke gemeenten gewend, teneinde te komen tot den aanleg van sintelbanen in geheel Ne derland. Nederland bezit slechts een 12-tal sin telbanen n.l. Amsterdam (2), Den Haag (2), Rotterdam (2), Utrecht, Leiden, Gro ningen, Nijmegen, Deventer en Treebeek (Limburg). Een beschamend klein aan. tal. Hilversum, Enschede en Aalsmeer heb ben bereids bij de Technische Commis sie van de N.A.U. inlichtingen gevraagd omtrent den aanleg van een sintelbaan. GOLF Ik bied U 1791 Bijkant. Den Haag, Hoogt Nieuwitr. 30 Tel. 11.S8.20. Actieve vertegenwoordigers gevraagd. Naar wij vernemen, heeft het bestuur van het Rotterdamsch Philharmonisch Orkest van den waarnemend secretaris generaal van het departement van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen bericht ontvangen, dat het met ingang van 1 Januari 1940 een vast Rijkssub- sidie van ƒ10.000 per jaar zal ontvan gen, waardoor deze instelling in de rij der door het Rijk gesubsidieerde orkes ten is getreden. Het vaste jaarlijksche Rijkssubsidie voor de Haarlemsche Orkestvereeniging is verhoogd met 2500. Verdachte, die tevoren nog niet veroor deeld bleek te zijn, hoorde een voor waardelijke gevangenisstraf voor den tijd van vier maanden tegen zich eischen met een proeftijd van drie jaar. Uitspraak 24 September. LEDIGE VATEN KUNNEN TERUGGEHAALD WORDEN. De ingevolge bekendmaking van Juni bij de opslagplaatsen der benzine- en petroleummaatschappijen ingelever de ledige vaten kunnen thans door de belanghebbenden tegen inlevering van het destijds ontvangen ontvangstbewijs worden teruggehaald. Aan de gevestigde tooneelgezelschap- pen is medegedeeld, dat van Rijkswege maatregelen tot bevordering en steun van de Nederlandsche dramatische kunst in overweging zijn. In verband hiermede is hun vanwege het departe ment van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen een aantal vragen gesteld. De op Maaandag 16 September a.s. hl Hotel Kuijs Witsenburg belegde openbar» bijeenkomst van het comité Oudheidkun-» dig Museum, waarop de heer Rodenburg zou spreken over de historie van Rijs wijk, gaat niet door. De door de Anti-Rev. kiesvereeniging op Maandag 16 September a.s. in het ge bouw Arcadia te houden ledenvergade ring, waarop mr. Wessels zou spreken over het onderwerp „Onze roeping ia dezen tijd”, is eveneens afgelast LONDEN, 12 September (D.N.B.) De Britsche radio meldt, dat het Duit- sche luchtwapen in den vijfden achter eenvolgenden nacht ten krachtigste aangevallen heeft. Formaties Duitsche vliegtuigen deden aanvallen in golven en wierpen licht ontplofbare alsmede brandbommen uit. Bommen zijn ook in Zuid-Wales en in het Noordwesten van Engeland uitgeworpen. In den Tiergarten, het Hydepark, zijn eveneens bommen ge vallen. Het geronk der motoren werd boven het commercieele centrum van Berlijn vernomen. Bij de Maatschappij Zeebad Schevenin. gen werden gisteren 25 baden genomen, bij het Volkszeebad 62, bij het gemeente lijk Volkszeebad Kijkduin géén en bij het zwembad Zuiderpark 341 baden. De temperatuur van het water te Sche- veningen was heden 61 graden en in het Zuiderparkbad 60 graden. Voor den Maranatha-Kring zal morgenavond in de groote zaal van het gebouw van Speykstraat 153 spreken de heer J. A. Bruijn, evangelist te Den Haag, over het onderwerp: „Naar de bruiloft des Lams”. Gen. 24. Medewerking van orgel, piano en viool. Men verzoekt ons mede te deelen, dat de heet A. Koerse, wiens stof felijk overschot Dinsdag in het cremato rium op Westerveld gecremeerd werd, makelaar in onroerende goederen was. BERLIJN, 12 September (D.N.B.)'. Gistermiddag zijn bijzonder effectieve aanvallen op industrie-installaties en dokken aan de monding van de Theems gedaan. Drie Duitsche gevechtsvlieg tuigen, welke zich, ondanks het krach tige luchtafweervuur en den afweer der jagers, strijdend snel een weg baanden tot hun doelen, wierpen welgemikte bommen op een groote electrische cen trale, de Beckton-gasfabrieken en het arsenaal van Woolwich. Ondubbelzinnig konden de treffers door een reusachti- gen vuurgloed en geweldige ontploffin gen vastgesteld worden. Een voltreffer, gekenmerkt door een steekvlam van honderden meters, kwam terecht op een gieterij van het arsenaal van Woolwich, één der grootste wapenfabrieken van Londen. Een Duitsch gevechtsvliegtuig, dat een zwanen treffer in den motor kreeg, moest op den terugweg in het Kanaal dalen. De bemanning werd door den reddingsdienst in veiligheid gebracht. DIEFSTAL VAN KONIJNEN De 19-jarige los werkman A. H v. d. R. en de 23-jarige fabrieksarbeider J. B., beiden alhier, hadden op 20 Decem ber van het afgeloopen jaar op het erf van een te Rijswijk woonachtigen metse laar een vijftal konijnen gestolen. R. had er zich drie en B. twee wederrechtelijk toegeëigend, zooals verdachten toegaven. Het O.M., waargenomen door mr. Rouf- faer, achtte zes maanden gevangenisstraf voor ieder van deze verdachten, in ver band met de omstandigheid, dat zij te voren reeds eenige malen zijn veroor deeld, een passende correctie. Mej. mr. S. Nieboer, schetste als verde digster van verdachte v. d. R. het ongun stig milieu, waarin deze is opge groeid, waar het plegen van diefstal len aan de orde van den dag is en be pleitte mede in verband met den jeug digen leeftijd van haar cliënt, oplegging van een clemente, gedeeltelijk voorwaar- delijke straf. Uitspraak 24 September. in toevoeging aan actualiteiten en een fraaie teekenfilm Doorloopende voorstellingen VÓn ‘s morgens 9.30 tot avonds 9.3Ö - Botsing op den Parkweg Hedenmorgen is op den Parkweg nabij de Weverslaan een vrachtauto, welke de trambaan wilde oversteken, gegrepen door een sneldienst van de Blauwe Tram. De auto en de tram werden zwaar beschadigd, terwijl de tram derailleerde. Er was een belangrijke vertraging in het tramverkeer, dat na eenigen tijd in een richting kon worden geleid. Er hadden geen persoon lijke ongelukken plaats. ningbouwvereeniging Patrimonium propaganda-vergadering van den portarbeidersbond zijn uitgesteld. LONDEN, 12 September (D.N.B.) Londen, dat in den loop van gisteren viermaal luchtalarm beleefd heeft, is zoo goed als afgesneden van het ach terland. Ook in de stad zelf treft men vrijwel geen verkeer aan. Hier en daar trachten bussen het verkeer te hervat ten. Volgens het Britsche agentschap „Exchange Telegraph” is gisteren een conferentie van verscheiden uren ge houden van vertegenwoordigers der regeering, der industrie en der vak- vereenigingen, waarop de volgende be sluiten genomen zijn: de warenhuizen en alle grootere zaken in Londen slui ten van nu af reeds ’s middags om 4 uur, opdat de employé’s tijd hebben om in de late middaguren uit te rus ten alvorens het nachtelijk alarm hen van den slaap berooft. De restaurants sluiten 2 uur vroeger dan tot nog toe, te weten ’s avonds om negen uur. In de regeeringswijk, zoo gaat het Britsche nieuwsagentschap voort, heerscht een hausse in verhuizingen. De belangrijkste takken van dienst hebben hun bureaux naar de kelders en onderkomens overgebracht en af- deelingen pioniers van het leger wer ken dag en nacht aan de vervaardi ging van nieuwe, beveiligde schuilge- legenheden. De luchtbeschermingskel- ders worden meer en meer de plaat sen, waar men voortdurend vertoeft. Overal ziet men menschen met ma trassen, veldbedden, kussens en andere voorwerpen in de minuten, dat er geen luchtalarm is, naar den kelder snellen om zich daar voor het eerstvolgende alarm in te richten. Door de bombar dementen op electr. centrales en gas fabrieken is een groot deel van de Britsche hoofdstad van stroom be roofd en groote wijken moeten het zon der licht- en gasvoorziening stellen. LONDEN, 12 September (D.N.B.) Bij een luchtaanval om 5 uur in den ochtend werden, naar van Engelsche zijde gemeld wordt, bommen in de Midlands uitgeworpen. f 25 boete voor Amsterdammer Voor den kantonrechter te Amsterdam heeft de bewoner van een perceel aan het Sarphatipark in de hoofdstad terechtge staan, die er van beschuldigd werd de verduisteringsbepalingen niet naar behoo- ren te hebben nageleefd. Twee leden van den vrijwiligen luchtbeschermings dienst, die op straat surveilleerden, zagen aan de achterzijde van de perceelen, welke aan het Sarphatiepark gelegen zijn licht. Mèn stelde het huisnummer vast, terwijl tegelijkertijd de politie werd ge- I waarschuwd. Gedurende ongeveer twin- tig minuten bleef het licht branden. Toen de politie het' perceel binnenging, werd het echter uitgeknipt. De ambtenaar van het O M. achtte het feit van de uitstraling van licht vastge steld. De omstandigheid, dat verd. ziek was, kon hij niet als verontschuldiging aanvaarden, daar dan toch de mede-in- wonenden de verduisterinjfsmaatregelen ten uitvoer hadden kunnen leggen. Verd. moest aansprakelijk gesteld worden voor het optreden van zijn huisgenooten. De ambtenaar eischte derhalve een geldboete van 25 gulden subs, een hechtenis van 10 dagen. De kantonrechter veroordeelde den verdachte, overeenkomstig den eisch. OOST-WEST OP DE TWENTSCHE GOLFCLUB Zondag wordt de jaarlijksche wed strijd tusschen een zestal Oostelijke en Westelijke amateurs gespeeld, ditmaal op de baan van de Twentsche Golfclub te Driene bij Hengelo. Hier zullen de Westelijken, onder aanvoering van jhr. mr. A. Calkoen van Limmen, trachten revanche te nerfien voor de vorig jaar ge leden 72 nederlaag op de Utrechtsche G.C., „de Pan”. Dat was toen een groote verrassing. Of dié revanche op Ooste lijk terrein zal lukken, staat nog te bezien, want het Oostelijk team bevat verschillende goede spelers, die de Twent sche baan op hun duimpje kennen en van die locale kennis het noodige voordeel zullen weten te trekken. Zoo belooft het op de interessante Twentsche baan een spannende wedstrijd te worden. Het Westelijk zestal is nog niet geheel samengesteld. De Oostelijken komen a.v. uit: H. W.Jordaan, F. Scholten, J. G. Scheffer, H. O. Stroink, (allen Twentsche G C.l, H. Boissevain (Rosendaelsche G.C.) en J. A. L. van der Lande (Sallandsche G.C.). Op de Kagerplassen worden Zaterdag en Zondag de jaarlijksche zeilwedstrijden gehouden om de nationale kampioenschap pen in 12-voetsjollen en Olympia-jollen. En het aantal deelnemers is gelukkig beperkt! Er was een tijd, dat practisch ieder lid van een aangesloten vereeniging aan deze wed. strijden kon deelnemen en het aantal ge gadigden voor den titel was dan zóó groot, dat er tal van voor wedstrijden moesten worden gehouden om te komen tot het voorgeschreven aantal van maximum tien tusschen welke de beslissende races zou den plaats vinden. Nummer laatst van iedere race viel telkens af, totdat er nog slechts tien overbleven en ook als men de deelnemers in twee groepen splitste, was dat nog een zeer langdurige en dikwijls weinig belangwekkende onderneming, welke oorzaak was, dat er meerdere week ends noodig waren om eindelijk uit te maken, wie er nationaal 12-voetsjollen- kampioen zou zijn. (Alleen ,,12-voets. jollen-kampioen”, want de titelwedstrijden in de klasse der Olympia-jollen dateert pas van 1938!). Wijselijk heeft men daar tenslotte verandering in aangebracht en de zaak is nu zoo geregeld, dat men vrije lijk inschrijven kan, doch een commissie van voorbereiding uitmaakt, wie er voor deze wedstrijden in aanmerking komen. Hierdoor bespaart men zich veel tijd en wordt bovendien voorkomen, dat zich al lerlei gegadigden in de rijen der deel nemers scharen, die er feitelijk niet thuis hooren en bij voorbaat al volkomen kansloos kunnen worden genoemd! De strijd om het kampioenschap in 12- voetsjollen zal ditmaal voor de zestiende maal worden gevoerd. Zooals men weet, gelden hier als inzet de kampioenswimpel en een medaille, terwijl gezeild wordt in standaard-jollen, welke daartoe door de Verb. Ned. Watersportverenigingen be schikbaar worden gesteld. De jollen wor den bij loting aangewezen en voor iedere rac'e krijgt men een andere boot, zoodat practisch mag worden aangenomen, dat uitsluitend de zeilerscapaciteiten der deel nemers den doorslag geven. Een beslissing is verkregen, zoodra één der gegadigden driemaal als eerste is geëindigd. Kampioen in 12-voetsjollen werden in den loop der jaren: 1923: C. N. Hin; 1924, 1925 en 1926: W. de Vries Lentsch; 1929 en 1930: Bob Maas; 1931 en 1932: P. J. J. Huy- bers; 1933: Bob Maas; 1934 en 1935: P. H. R. Borgerhoff Mulder; 1936: E. G. van der Stadt; 1937: D. J. M. Kagchelland; 1938: Th. van Helvert. Verleden jaar werden de kampioenswedstrijden in verband met de mobilisatie niet gehouden, evenmin als in de klasse der Olympia-jollen. Ditmaal zijn er niet meer dan vijf deel nemers aangewezen, namelijk: W. Daniels jr., Rini Kagchelland, J. van ’t Oever (al len van Kralingen), G. Landsman (De Kaag) en C. W. Schaap (Sneek) en dat beperkte aantal is niet te verwonderen, omdat vele zeilers uit deze klasse, voor aanstaande zeilers vooral, naar de Olym pia-jollen zijn overgestapt. Over het al gemeen waren de jollen-velden dit seizoen dan ook beduidend kleiner dan eenige jaren achtereen het geval is geweest! Om trent dit vijftal een voorspelling te doen is buitengewoon lastig, maar verwonde ren zou het ons toch niet, als de drie zei lers van Kralingen een belangrijke rol zouden vervullen. Onder geroutineerde jollen-zeilers als Rini Kagchelland en Da niels heeft de jeugdige van ’t Oever op tal van wedstrijden gedurende dezen zo mer keurige resultaten geboekt en niet het minst tijdens de Kaagweek kwamen zijn goede kwaliteiten naar voren, toen Daniels beslag legde op den eersten hoofdprijs, doch hij den tweede in de wacht wist te sleepen, vóór Tims, Kagchelland, e.a.! De titelhouder in deze klasse, de Leide- naar Theo van Helvert, is bereids naar de klasse der Olympia-jollen overgegaan. Wellicht zou hij ook tot de deelnemers in die klasse behoort hebben, indien hij niet juist met vacantie was geweest toen de inschrijvingsbiljetten waren verstuurd. De gelegenheid om in te schrijven was im mers slechts een week opengesteld en die periode was reeds voorbij, toen de Lei- denaar terugkeerde. „Effatha” De 51e algemeene vergadering van het Chr. Instituut voor doofstomme kinderen „Effatha", welke Woensdag 18 Sept. a.s. te Voorburg zou worden gehouden, is uitgesteld. Burgerlijke Stand van Delft BEVALLENA, Jutte geb. Baum» gartner, z. te lande pas in 1938 de eerste kampioens wedstrijden in deze klasse gehouden. Daan Kagchelland, de Olympische kampioen, werd toen winnaar na zes races. Hij be hoort ook dit jaar weer tot de favorieten! Verdere deelnemers zijn: E. H. van den Berg, J. R. van den Berg, H. Recourt en H. Bollemeyer (allen Amsterdam), J. Bier en H. Evers (beiden Haarlem), W. Stou- tenbeek en P. H. R. Borgerhoff Mulder (beiden De Kaag) en Simon de Wit (Zaan dam). Het puikje onzer Olympia-jollen- zeilers is derhalve bijeen en dat belooft een uiterst sparinenden kamp, waarin Kagchelland van allen *kant gevaar heeft te duchten, al slaan wij dan ook zijn pa pieren hoog aan. Dat de kampioen op de Kaag volkomen thuis is, bewees hij niet alleen indertijd in de titel-races in 12- voetsjollen, maar ook in 1938 in den strijd om het kampioenschap in Olympia-jollen en in Juli j.l„ toen hij op fraaie wijze tij dens de Kaagweek den hoofdprijs in de wacht sleepte vóór Koos de Jong en Bor gerhoff Mulder, die zich „in eigen huis” waarschijnlijk eveneens duchtig zal doen gelden. Met eenige belangstelling zien wij tenslotte uit naar de prestaties van den Haarlemmer Jan Bier, die zich pas met ingang van dezen zomer onder de Olym- pia-jollen-zeilers schikte en sindsdien een reeks opmerkelijke successen te boeken wist! Wij mogen nog opmerken, dat voor den titel-wed strijd in deze klasse geen jollen, doch wel zeilen worden beschikbaar ge steld, welke ook bij loting voor iedere race worden aangewezen. De eerste start vindt Zaterdag te 3 uur plaats. ATHLETIEK Gevonden voorwerpen Aanwezig aan het hoofdbureau van po» litie, Alexanderplein 20 en aldaar te be vragen op alle werkdagen, telefonisch al leen tusscntfh 10.30 en 12 uur en mon. deling tusschen 12.30 en 2.30 uur: een ketting met slot, een gouden oor ring, een hondennem een rood-bruin hee- renrijwiel, een leesboek, een ziekenfonds- kaart A Z R. t.n v v. Rink, een zwarte linker gummilaars, en inschrijvingskaart Arbeidsbeurs, een roode kinderportemon- naie inh. een sleuteltje en 2 stuivers, een tang en 2 sleutels aan ketting, een onge merkt heerenrijwiel, een zwart lederen kinderschoentje, een paspoort No. 327465 t.n.v. C. Timmer geb. Ruus. een kachel rooster, een rijwielslot, een blauwgrijze jekker, een varKenslederen damestasch inh. stamkaart t.n.v. G. C. Pijper en geld, een kettinkje met 2 hangertjes, een blauw lederen damesportemonnaie inh. 4 cent en 2 sleuteltjes een verm. zilveren arm bandje met witte steen, een grijs-groen beenwindsel, een grijs heerenvest, een zwarte portemonnaie inh. ƒ0 60 en Yile- sleutel, een blauwe heerenhoed, gemerkt V.D., een kleine zwarle Bijbel, een cou- rantentasch (Telegraaf), een bruin lede ren portemonnaie inh. ƒ0.19 en een hart vormig medaillon, waarin meisjesfoto, een notitieboekje en agenda voor gymnasium t.n.v. Rochat, een wit kralen ketting, een schroevendraaier, diverse handschoenen, ceintuurs, sleutels en rijwielbelastingmer- ken. Bij de navolgende ingezetenen: een bril, Kepplerstraat 285; twee kam metjes, een sjaal, een das, eenige ansicht kaarten en diverse ^handschoenen, Vroom en Dreesmann, Spuistraat; een doublé damespolshorloge met dito armband, v. d. Zalm Geleenstraat 9; een rozenkrans, Daamen, Plein 8; een huissleutel aan elastiek, den Heyer, Esmoreitplein 165; een speld met kruisje, v d. Meer, Brueghelstraat 165', een boodschappentasch met portemonnaie met inhoud, de Graaf, Ferdinand Bolstraat 95; een zweep, Pop- ma, Hobbemastraat 211; pond speklap pen, Everts, Wateringschestraat 169; een blauwe autoped op luchtbanden, Wevers, v. d Neerstraat 48; een doublé ketting met foto, Vleeschbeek, Majubastraat 7; een paar grijze heerenhandschoenen, Bos man, Vlierboomstraat 432; een zakmes, Gerritsen, L v Meerdervoort 556; 3 di ploma’s, v Bakel. Veluweplein 48; een zilveren schakelarmband, Springer, Oran- jeplein 77; een jongensrijwiel, Batenburg, v. Diesenstraat 6; 5 katten, Rossmölder, Calandplein 19: een rijwielbelastingmerk in étui, v. Essen, Emmastraat 39. Voor burg; een gouden lorgnet, Warnekè, Anna v. Buerenstraat 63; een paar bruine glacé Engelsche heerenhandschoenen, Jansen, Helenastraat 43; een Yalesleutel no. 219, Hofman, Bezuidenhoutscheweg 15; een huissleutel, Frankenstein, Wassenaarsche- weg 73; een blauw gestreepte zijden das, Lamster, Archimedesstraat 41; een zwarte gladharige hond, Luyrink, 2e Schuytstraat 281; een blauwe portemonnaie inh. ƒ0.20 en blauwe rozenkrans, v. Dijk, Keppler straat 4; een bruine heerenschoen, Schruyer, kiosk Groot Hertoginnelaan bij Morsestraat; een grijze kat, Bakker, Mee- zenlaan 33; een kinderzeiltje en 2 wasch- handjes. Dijkstra, Moerbeiplein 9; een gele dameshaarband, v. d. Wal, Elsstraat 58; een rijwielbelastingmerk aan ijzer draad, de Waard, Spireastraat 69; een zwarte rozenkrans in blauw étui. Plevier, Regentesselaan 72; een wit linnen kinder- taschje met groene eendjes, mevr. Brom- mel, v. Montfoortlaan 29; 2 geldstukken, Beheerder Postkantoor, Nassauplein: een hoes met ritssluiting voor opvouwbare pa- rapluie, Hoppenbrouwers, v Beverningk- straat 134; een paar bruine stoffen dames- handschoenen, Plugge, Zwolschestraat 87; een hond en 3 katten, Asyl, Nieuwe Ha ven 73. Opgevangen honden: Voor inlichtingen, Asyl, Nieuwe Haven 73. DELFT Aan het verslag van den ge meentelijken Keuringsdienst van Vee en Vleesch en van de Veemarkt van Delft over 1939 ontleenen wij, dat 32925 (27071) dieren gekeurd werden. Ingevoerd werd 275.878 k.g. vleesch en vet. Evenals in het voorgaande jaar werd hier 85 pCt. van het vleeschverbruik geslacht en 15 pCt. ingevoerd. In totaal werd ont vangen 35.290,96 32.089,24). Reeds werden in Delft door de politie acht personen aangehouden, die zich 's avonds na 10 uur buitenshuis be vonden. Zij werden voor den nacht in het bureau van politie opgesloten. ’s-GRAVENZANDE Op Dinsdag 17 September a.s. zal schouw worden gedreven in den Poel- polder. LEIDSCHENDAM Er is een aanvang gemaakt met de herstelwerkzaamheden van de O. L. school aan den Westvlietwpg. Men deelde ons mede, dat in ongeveer zes weken de werkzaamheden zoover gevor derd zullen zijn, dat de kinderen in eenige lokalen kunnen worden ondergebracht. OPLICHTING TEN NADEELE VAN DEN FISCUS De 43-jarige banketbakker N. B. J. G. te Rijswijk, heeft zich wegens oplichting te verantwoorden gehad. Uit de verkla ringen van verdachte en een ter terecht zitting voorgelegen procesverbaal, bleek dat een zoontje van verdachte hier ter stede een bekeuring had gekregen omdat hij op een rijwiel had gereden, dat niet voorzien was van een belastingmerk. Het rijwiel was in verband met deze be keuring in beslag genomen en geplaatst in een voor zulke rijwielen aangewezen werd later aan den jongen teruggegeven. Niettemin had zijn vader kans gezien, nadat hij twee brieven tot den directeur der belastingen had gericht schadevergoeding voor het zoek geraakte rijwiel van zijn zoon te bekomen in den .vorm van een nieuw rijwiel. MONSTER Luchtbescherming Na verschillende vergeefsche pogingen, was het bestuur er in geslaagd, een 14- tal personen bereid te vinden een cursus voor blokleider te volgen. De lessen, welke gegeven werden door het hoofd van den Gem. Luchtbeschermingsdienst, den heer Fleugels, zijn nu beëindigd en de cursisten zijn als blokleider aange steld. De gemeente is nu in vier sec toren verdeeld. Een der blokbrandweer- wagens is nu geplaatst te Terheide en een in het Molenkwartier. Door den burgemeester zijn de blok- leiders speciaal belast met de controle op de nakoming der verduisteringsbepalingen. RIJSWIJK DE WEDSTRIJDEN TE ROTTERDAM Het volledig programma der bokswed strijden. welke Zondag 22 dezer in ge bouw ,,Odeon” Gouvernestraat, Rotterdam aanvang 2 uur n.m. zullen worden ge houden, luidt aldus: Hoofdpartij: Uitdagingsmatch om middengewicht kampioenschap van Ne derland: Luc. van Dam (titelhouder) te gen Bob Rieger (uitdager) 15 randen van 3 minuten. Bijpartijen: R. Krijger, amateur veder- gewichtkampioen van Nederland, tegen v. d. Stam, amateur, lichtgewicht-kam- pioen van Nederland, 5 ronden van 2 mi nuten;, H. Kruchten, amateur welterge- wichtkampioen van Nederland, tegen v. d. Palm, amateur weltergewicht kampioen van Rotterdam, 5 ronden van 2 minuten; Bep de Reus, 65 k.g. tegen Graafland 66 k.g. 5 ronden van 2 minuten: J. de Bruin 62 k.g tegen v. d. Sluys 63 k.g. 5 ronden van 2 minuten; N. Diessen, 80 k.g. tegen F. Mes, 80 k.g., 5 ronden van 2 minuten; G de Groot, 72 k.g. tegen D. Ries, 73 k.g. 4 ronden van 2 minuten. Het is een historisch document, in het Neder- landsch gesproken, dat- alle gebeurtenissen toont van den aanvang van het Duitsche offensief tot en jj met den dag van Com'£;^“ piègne. De film geeft een beelo' - van den bliksemoorlog in België en Frankrijk^ als-;, mede van den strijd ter zee en is samengesteld uit ’’X’ opnamen, waarvan vele hier te lande nimmer „zijn vertoond, V'- De Raad dezer gemeente kwam gister avond onder voorzitterschap van den bur gemeester, mr. J. A. G. M. van Hellen- berg Hubar, in openbare vergadering bijeen. De voorzitter wenschte den heer Blom (V.D.) geluk met zijn herstel van zijn langdurige ziekte. Zonder hoofdelijke stemming werd be sloten tot het verleenen van eén subsi die groot 673.10, aan het bestuur van de R.K. ulo-school voor de aanschaffing van banken voor 48 leerlingen en 1 les senaar. Achtereenvolgens werd eveneens zonder hoofdelijke stemming besloten tot: partieele herziening van de uitbrei dingsplannen „1928” en „1929”, tot vast stelling van een verordening op de hef fing en invordering van veergeld voor het overzetveer over den Delftschen Vliet, tot verhaal van couponbelasting, tot reorganisatie van hét lager onderwijs, tot het aanvragen van ontheffing van de verlichting tot het hebben van een ar beidsbeurs. Bij het voorstel tot benoeming van een directeur van Gemeentewerken deelde de voorzitter mede, dat no. 1 van den voordracht, ir. D. S. Visser, c.L, direc teur van Gemeentewerken te Heeren- veen, bij eventueele benoeming alsnog de voorwaarde had gesteld, dat hem 6 periodieke verhoqgingen werden toege kend. B. en W. maakten hiertegen be zwaar en schrapten hem van de voor dracht. Aangezien de leden van den Raad met de twee andere op de voor dracht geplaatste candidaten nog geen persoonlijke kennismaking hadden ge had, stelden zij den Raad voor deze be noeming tot de volgende vergadering op te schorten. Nadat de voorzitter op een desbetreffende vraag van den heer van Dijk (lib.) had medegedeeld, dat krach tens de bestaande regeling de toekenning van deze verhoogingen niet mogelijk was, vereenigde de Raad zich met de verdaging van deze benoeming. Vervolgens werden de leden van de verschillende Raadscommissies benoemd. De samenstelling is als volgt: Finan- cieele commissie de heeren Dolman (A.R.), van Dijk (lib.), Heinrichs (S.D en Spieksma (R.K.): technische commis sie de heeren v. d. Leeden (S.D), Smul ders (R.K.), ir. Stempels (lib.) en mr. Wessels (A.R.); commissie voor school- voedlng de heeren ter Hall, Verlaan (R K.), Zomer (V.D.) en Vollgraf (lib.); STOCKHOLM, 12 September (D.N.B.) Volgens de jongste alhier ontvangen berichten zijn in Fleetstreet in den afgeloopen nacht voltreffers in geslagen, zoodat de meeste gebouwen der groote Engelsche bladen zwaar getroffen zijn. Bijzonderheden zijn tot dusver nog niet verkrijgbaar, maar het staat vast, dat het gebouw van Reuter, dat pas verleden jaar gereed is gekomen, beschadigd is. De correspondent van het Finsche blad uit ,,Uusi Suomi” meldt, dat de regeering vele kasteelen en landgoede ren in beslag heeft genomen om de vluchtelingen uit Londen te herbergen. Daar echter de andere Engelsche ste den niet veiliger zijn dan Londen, geeft het onderdak brengen van mas sa’s vluchtelingen geweldige moeilijk heden. LONDEN, 12 September (D.N.B.) De Engelsche berichten over de in het gebied van Londen aangerichte schade vermelden, dat de vijandelijke vlieg tuigen boven een grooter gebied van geheel Londen optraden dan in de bei de voorafgaande nachten. De alhier gehouden collecte van de plaatselijke afdeeling van het Ned. Roode Kruis heeft 186,98 opgebracht. De eierenveiling „Het Wa pen van Veur” zal te beginnen met Dins- Veur” zal te beginnen met Dins dag 17 September a.s., aanvangen 6 uur n.m. inplaats van om 7 uur. DE VOOR RIJSWIJK GELDENDE REGELING In verband met de identificatieplicht, welke 1 October a.s. ingaat, zullen als identiteitsbewijs worden beschouwd a. een geldig paspoort, afgegeven door de bevoegde Nederlandsche autoriteiten b. een niet langer dan een jaar geleden uitgereikt geldig bewijs van Nederlander schap, voorzien van een goed gelijkend met gemeentestempel gewaarmerkt por tret c. een distributiestamkaart, eveneens voorzien van een goedgelijkend met ge meentestempel gewaarmerkt portret. Zij, die niet in het bezit zijn van een geldig paspoort, kunnen ter secretarie hun distributiestamkaart of bewijs van Neder landerschap persoonlijk aanbieden ter aanvulling met een portret en verdere gegevens, zulks op onderstaande dagen van des voormiddags 8 tot des namiddags 5 uur, en wel op Maandag 16 September a.s.: de bewo ners van de Abeelstraat, Acacialaan, Alexanderlaan, Beetslaan, Berkstraat, Bil- derdijklaan, Bleekerslaan, Brasserskade en Broekslootkade Dinsdag 17 September a.s.: die van de Caan van Necklaan, Carel Nakkenstraat, Cederlaan, Cromvlietkade en Da Costa- laan Woensdag 18 September a.s.: die van de Dahliastraat, Delftweg, Dennelaan, Doe lenstraat, van Dijcklaan, Eiklaan, Elze- laan, Emmastraat, Eschdoornstraat, Frans Halskade, Frederiklaan, Frederik Hen drikstraat, Geestbrugkade en Geestbrug- weg Donderdag 19 Septembèr a.s.: die van Generaal van Geenplein, Haagweg, Haan tje Heerenstraat en Hoornbruglaan Vrijdag 20 September a.s.: die van de Huis te Hoornkade, ïeplaan, Jaagpad, Jozef Israelslaan, Julialaantje, Juliana- straat en Kastanjelaan Maandag 23 September a.s.: die van de Kerklaan, Kerkstraat, Kleiweg, Konin- ginnelaan, Laan te Blotinghe en Laan Hofrust Dinsdag 24 September a.s.: die van de Leeuwendaallaan, Leliestraat, Lindelaan, Lijsterbeslaan, Mauritslaan, Meidoorn- straat en Molenlaan Woensdag 25 September a.s.: die van de Nassaukade, Olms(raat, Oranjelaan, Otto- burgstraat, Pasgeldlaan, Paulus Potter- laan, Penninglaan, Plataanstraat, Popu- lierlaan, Princesselaan, Prins Hendriklaan en Regentesselaan Donderdag 26 September a.s.: die van de Rembrandtkade, Resedastraat, Rotter- damscheweg, Rozenstraat, Ruijsdaelkade, Schoolstraat, Smidsstraat, Sparrelaan, Stadhoudersstraat, Steenlaan, Thierens- kade, Tollensstraat, Torenstraat en Tuin straat Vrijdag 27 September a.s.: die van de Tulpstraat, Valkrust, Valkruststraat, Ver hagen Metmanstraat, Vlietweg, Vondel- laan, v. Vredenburchweg, Waldeck Pyr- montlaan, Wilgekade, Wilhelminalaan, Willem Marisstraat, Willemstraat en Zwarte Pad. LOOSDU1NEN Gevonden voorwerpen Terug te bekomeneen kinderporte- monnaie inh. 30 cent, bij Nieuwenhuyzen, Prins Hendrikstraat 21een huissleutel, een zilveren ringetje, een bruin lederen damesportemonnaie met inh., een blauwe gabardine regenjas, een kinderportemon- naie met inh. en vijf scheerzeepbonnen aan het hoofdbureau van politie. De jaarvergadering der Wo- - en de den trans- Van Vrijdagmorgen 9.30 uur af vertoont bestuur der Woningstichting de heeren in 't Hout (C.H.), dr. Klasens (R.K.) en mr v d. Ven (R.K.). Aangeboden werd de gemeentenekening over 1939, welke in Gewonen dienst sloot met een batig saldo van 78.456,54 en in Kapitaaldienst met een nadeelig saldo van 133.244,73. Bij de voorloopige vaststelling der be drijf srekeningen over 1939 constateerde de heer van Dijk (lib.) met genoegen do groote saldi en vroeg, of het bij de a.s. begroeting niet mogelijk zou zijn de be drijf starieven iets te verlagen. Bij de rondvraag dankte de heer Blom (V.D.) voor de ondervonden medewer king en belangstelling tijdens zijn ziekte. De heer van Dijk (lib.) vroeg, of de uit te rijken legitimatiebewijzen gratis beschikbaar gesteld zullen worden. De voorzitter antwoordde, dat hierop nog geen beslissing genomen is. Eveneens vestigde de heer van Dijk de aandacht op de moeilijkheden, waarmede sportvereenigingen ter plaatse te kampen hebben, nu zij gedwongen zijn elders een sportterrein te zoeken. De heer Heinrichs (S.D.) wees er op. dat in de vorige vergadering het besluit tot het verleenen van medewerking aan de door de N.V. Mij. tot Exploitatite der Oliefabrieken Calvé-Delft ingevoerde wachtgeldregeling voor het fabrieksper- soneel werd ingetrokken in verband met het feit, dat ook van andere maatschap pijen dergelijke verzoeken waren inge komen. Spr. betreurde het, dat terzake nog geen nieuw voorstel was gedaan. De voorzitter zeide, dat het onderzoek en de voorbereiding dezer aangelegenheid nog niet beëindigd waren, zoodat B. en W. nog geen voorstel konden indienen. De heer ter Hall vroeg maatregelen te nemen tegen den stank van het riool in den Haagweg. Eveneen» drong spr. aan op contróle van de schuilkelders on* der particuliere huizen.

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 10