VOOR DEN PUZZELAAR g 7 BIOSCOPEN FINANCIEEL J. C. VERWAAI Jr„ Juwelier tóf Sneeuwwitje show in Metropole Palace Scheveningsche klanken V rouwenhoekje PASFOTO'S VLUG EN GOED FOTAX -H- inraps-HgBp 83 öógjJ rap 00 I ^7 PAGINA 2 HAAGSCHE COURANT VAN ZATERDAG 14 SEPTEMBER 1940 DERDE BLAD, 7 B<5 9 K) 2 6 5 5 16 17 /3 ~2? 20 22 18 2! 26 2b 27 25 25 32 33 Tl 29 30 36 36 35 43 39 40 68 69 4ó 45 54 50 59 55 58 65 82 <37 ONDERWIJS EN KERK VEREENIGINGEN M'. 19 153 VERLOVINGSRINGEN Wie kan nu reeds een wintermantel of winterjas koopen? Het dansorkest van Klaas van Beeck, dat deze week optreedt in het Metropole Palace met een „Sneeuwwitje show”. (Polygoon) WAGENSTRAAT 60 77 28jW? 35 VEILING VAN VASTE GOEDEREN Notaris mr. P. L. H. Peutz, Coupons en de textielkaart RECLAMES. RECLAMES. Ï2 37 theater 42 4/ 5/ hoofdrollen. draait Horizontaal: Jenny Verticaal: CXL. DIVIDENDEN (Verzekeringsbank) (Utrecht). Mij. i- i i i i i 0Px deur uiètvoer juffrouw gezien ont- i i i i i w 15 ’t Is gelukkig iet voor niks eweest, dat ik in de leste Klanke om kléine bïjdraege-n-evraegd eb van meelevende lezers voor de manne van de Sch. 82. Zoa-as iederien nog wel weet aa de Sch. 82. zonder z’n èige ’n oagenblik te bedenke z’n èile vischboeltje ovve- akt, om de twie overlevende mensche van de Sch 49 te kenne redde. Wie van zca’n menschlievende daed verneemt, mot onwullekeurig de lust bekruièpe, om in elk geval de schaede mee te elpe drege, die zulke redders lije. Iederien voelt als ’t waere al daedelik an, datte redders van menscheleves daer èigelik recht op ebbe. Daerom doet ’t me zoa goed, dat ik der in deuze Klanke melding van ken maeke, dat voor dat moaie doel met de Direkteur van de Vischofslag een bedrag van 307.80 binne-n-ekom- me-n-is. ’t Benne mèistal kléine gifte van visscherlui en oak van enkelde burgers. Naemens de g^troffe luities mot ik de gevers met deuze gelegen- èid artelik dank zegge! Der was oak ’n bijdraege bij van dürtig guide van ’n bekende oud-reider uièt Maessluiês. De man weunt al jaere lang in den Aèg en zoa-as ik verneemt, leest ie geregeld de Klanke. ’t Was toch al bekend, dat die man, z’n èige nog daegeliks voor de visscherij blèift inte- resseere, maar met deuze gift èit ie toch zeker wel ’n overtuiègend bewèis eleverd van echt m^eleve, oak met ’t wel en wee van de visscherman per soonlik. Non is de schaede, die de Sch. 82 beloapt deur 't verlore gaen van z’n boeltje, begroat op 453. De man dus, die zonder an èige schaede te denke, met groat gevaer twie mensche 't leve- n-ered eb, komt nog ’n kléine 150 te kort. Mogge der soms lezers weze, die de vorige keir verzuièmd ebbe-n-om 'n bedragje te stiere, dan kenne ze dat nóg doen an de Direkteur van de Vischofslag P. J. de Mos. Die zórgt er wel voor, dat ’t geld op de goeie plaes komt. 1 Een der kleine Soenda-eilanden 4 Viool 8 Grasmaand 13 Wintervoertuig 14 Reistasch 17 Tijdperk 18 Mevrouw (Spaansch) 20 Heesch 23 Voertuig 24 Eveneens 26 Vrouwenverblijf in Arabië 28 Numero 29 Raamscherm 30 Afgelegen 32 Giftslang 34 Plechtige belofte 35 Buurman 37 God der liefde 39 Chineesche afstands maat 40 Tijdmaat 41 Soort bier 43 Vogelval 45 Geraamte 47 Een (Duitsch) 49 Spoedig 50 Gevangenis 52 Ijzeren wig 53 Sterktemaat voor electrische stroom 55 Hardhoörig 57 Omlaag 59 Afsluiting 60 Reeks 61 Waterplas 63 Loogzout 65 Blikken trommel 67 Vischbeen 69 Japansche munt 70 Overtrek van bedde- goed 71 Meisjesnaam 73 Schepper 75 Liter 77 Gril 79 Onbepaald telwoord 81 Vorstenbode 83 Verbond 85 Tokkelinstrument 87 Muzieknoot 88 Wondvocht 89 Geruit gebak 90 Bladeren van een Indische palm 1 Schors 2 Vlaktemaat 3 Elpenbeen 4 Limburgsch gebak 5 Voedsel 6 Muzieknoot 7 Boom 9 Vader 10 Veerkracht 11 Perzië 12 Gevleugelde termiet 15 Woonschip 16 Schoolmeubel 19 Ellende 21 Hoofdstad van N.- Holland 22 Toespraak 25 Koeienmaag 27 Teeken APOLLO: In de de METROPOLE geeft deze week als hoofdfilm „Morgen gaat het beter” naar den roman van Annemarie Selinko, met 29 Onbebouwde zand vlakte 30 Zwijn 31 Vlinder larve 33 Rondgang 34 Groot soort hert 35 Knorrig mensch 36 Voedsel 38 Mijnheer (Engelsch) 40 Uitgesloten aan sprakelijkheid 42 Spuitwaterflesch 44 Stad in Frankrijk 45 Herberg 46 Vertegenwoordigers 48 Ontkenning 51 Familielid 53 Geneesheer 54 Godsdienst 56 Flink 58 En anderen 60 Schok 62 Venster 64 Koor 65 Bijkans 66 Uniform 68 Stad in Duitschland 70 Verschil tusschen bruto en netto 72 Geldstuk 74 Stad in Letland 75 Meisjesnaam 76 Punt 78 Wateremmer 80 Venijn 81 Overdekte markt plaats 82 Vereenigde Staten van Noord-Amerika 84 Rivier in Friesland 86 In Het propagandabureau van den Eco- nómischen Voorlichtingsdienst deelt het volgende mede: Uit de vele brieven, welke bij den Economischen Voorlichtingsdienst (de partement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, ’s-Gravenhage binnenko men, blijkt, dat de meening heeft post gevat, als zouden stoffen en weefsels in stukken van minder dan 90 c.m. lengte buiten de distributieregeling vallen. Daarom zij er nogmaals op gewezen, dat stoffen en weefsels in coupons van ten hoogste 90 c.m. lang alleen dan zon der punten afgeleverd mogen worden, wanneer het regteerende coupons be treft en dus niet wanneer de verlangde hoeveelheid stof van het stuk wordt afgesneden. -1 bieden. Het is een film rijk aan natuur- pracht, sober, maar zóó sterk gespeeld, dat de diepe kioof der taalmoeilijkheden volkomen wordt overbrugd. Het voor programma brengt actuatliteiten en het optreden van den verdienstelijken zanger Charles Aerts. pensionaat waar zij Lily Bouwmeester. Wie den naam van de hoofdrolvertolkster noemt, weet met een, dat het een waarborg is voor een uitstekend gespeelde amusementsfilm. Lily Bouwmeester verovert al spelend en zin gend de harten der toeschouwers. Het bekende Avro-Dansorkest onder leiding van Klaas van Beeck komt deze week met een geheel nieuw programma. Het brengt n.l. naast enkele goed ver zorgde nummers een Snow white-show, het sprookje van Sneeuwwitje. Ook Bert van Dongen met zijn liedjes en imitaties dient vermeld te worden. ASTA. „Wiener Geschichten” is gepro longeerd. Deze prolongatie is zeker ge rechtvaardigd. Het is een film van het echte Weensche genre, luchtig, charmant, en geestig: onophoudelijk davert de zaal van het lachen. De hoofdrollen zijn in goede handen. Paul Hörbiger en Hans Moser bezorgen een ieder Weer een on- bezorgden avond. Verder spelen mede Marte Harell, Olly Holzmann en Sieg fried Breuer. Het programma wordt ge completeerd met nieuws van binnen- en buitenland, terwijl Asta virtuoozen aan drie vleugels een walscompositie ten beste geven. CASINO. Harry Piel speelt de hoofdrol in „De wildernis roept”, een film uit de Afrikaansche jungle, die van begin tot eind spannend is. We krijgen hierin staal tjes van dierendressuur, speciaal van oli fanten, te zien, die werkelijk ongelooflijk zijn. In het voorprogramma een interessant R.K.O.-filmpje „Op het terrein van de sport”, een éénacter „Automatenvariété” en een fijn komische tweeacter met Edgar Kennedy „Een misverstand”. THOMSONPLEIN 18 TEL. 333328 INKOOP VAN GOUD Uw Juwelier sinds 1927 in 't Westen. De Kustvisscherij staet teugewoor- dig wél in ’t middelpunt van de belang stelling. We wazze der zoa an gewend, dat al de beweging zoawat allemael om de Aèringvisscherij één draaide. Dan volgde de eirste maende van ’t jaer de Trawlvisscherij voor motorloggers. En in de dórde plaes kwamme dan die enkelde kustvaertuigies, die ier thuiès oarde of as regel ier kwamme marte. Maar in die volgorde van beteekenis is vandaeg an de dag gien kléine wèizi- ging ekomme. ’t Is netuurlik te wensche, dat dat allemael maar van voorloapige-n-aerd is. want der worde toch al verscheie schepe-n-en vleete voor de Aèringvis scherij klaer emaekt. Maar der zei nog ovvewacht motte worde-n-of de ont wikkeling van de toestand van dien KOERSEN NEDERLANDSCH CLEARINGINSTITUUT Koersen voor stortingen op 14 Septem ber 1940 tegen verplichtingen luidende in: Reichsmarken 75,36, Belga’s 30,14, Zwit- sersche francs 42,77, Lires 9,87, Deensche kronen 36,40, Noorsche kronen 42,80, Zweedsche kronen 44,85, Tsjechische kro nen (oude schulden) 6,42, Tsjechische kronen (nieuwe schulden) 7,54, Dinar (oude schulden) 3,43, Dinar (nieuwe schul den) 4,23, Turksche ponden 1,451. PASSAGE: De Skandinavische film is voor het Nederlandsche publiek eigenlijk immer een onbekende grootheid geweest; de markt werd hier beheerscht door pro ducten uit andere landen. We zijn daar nooit slecht bij gevaren, maar nu de om standigheden ons in contact hebben ge bracht met een voortbrengsel uit de Noordsche landen, kunnen we ons uiter mate ‘over deze kennismaking verheugen. De Nordisk-film „Laila” toch is een pa rel aan de Europeesche filmkroon, welke ons doet verlangen naar nog meer, dat het Skandinavische broedervolk ons kan CITY. In dit theater draait deze week „De blanke vrouw van de Maharadja”, een Westersche film met Oosterschen inslag Zooals de beroemde dichter Kipling eens zeide: „West is West en Oost is Oost, zij zullen elkaaif nooit ontmoeten”, worden de Maharadja en de blanke vrouw het nooit werkelijk eens met elkaar. Het is een mooie ooeiende film, waarin de note gai niet ontbreekt. Bovendien krijgt men prachtig vioolspel te hooren. De hoofd rollen worden vertolkt door Isa de Miran da en Attila Hörbiger. Voor de pauze wereldnieuws, waarin o.a. luchtaanvallen op Engeland zijn opgeno men en het optreden van Guus Brox en collega. Guus Brox is een goede bekende in den Haag. Zijn musicale clownerie heeft reeds duizenden menschen geamuseerd. En terwelle we ’t toch over men- scheredders ebbe, mag er nog wel met enkelde woorde-n-op ’n aar merkwaer- dig geval eweze worde. De lezers van de „Aègsché Krant” ebbe kort eleeje kennis kenne neme van ’n wonderlike redding ebrocht Wabeke, die nog maar pas in ’t bezit was van ’t diploma „reddend zwemme”. Bij vernieuwing zie je ier non ’t prachtige resultaet van ’t nuttige werk van zwemverieniginge. Der zoue èil wat minder slachtoffers te betreure weze, as de zwemsport wat meir be oefend wier. Je ooft der iet vord voor te gaen. Kik allien maar ’s in onze naeste omgeving. Der gaene zeumers voorbij, datte der op die menier tien- talle mensche-n-an onze kust veronge- lukke. Der zoue-n-èil wat menscheleves be-ouWe kenne blèive ingeval der maar goeie zwemmers genog in de buurt benne. Oak ’t moaie werk van Jac. Vooys ten opzichte van de bekende zwemlesse an visscherlui, ken noait genog nae waerde-n-eschat worde. Wat zou ’t gien zegen weze-n-azze der op elk schip enkelde goeie zwemmers voere, die de kunst van „reddend zwemme” ver- stonge? Daerom alle respekt voor men sche, die-e zonder ienige vergoeding, tèid en moeite der voor óver ebbe-n-om in die richting wat goes te weeg te brenge! Aangezien reeds thans vele aanvra gen bij de plaatselijke distributiedien- sten worden ingediend ter verkrijging van een speciale vergunning voor het aanschaffen van een wintermantel of -jas, zij er nog eens nadrukkelijk op ge wezen, dat alleen zij voor een speciale vergunning in aanmerking komen, die hun mantel of jas buiten hun schuld, b.v. door brand of gevolgen van den oorlog, zijn kwijtgeraakt. Wanneer de mogelijkheid aanwezig is, zal worden bekend gemaakt, op welken extra bon van de persoonlijke textiel- kaart, wintermantels en -jassen kunnen worden gekocht. Wacht dus rustig af. tot nadere berichten door middel van de pers en/of radio bekend zullen wor den gemaakt. AMICITIA: Het programma ving aan met een filmklucht van het soort, waar van we er maar al te weinig zien. Er werd echt gezellig op los gesmeten en geranseld naar ouderwetsch recept. Na de pauze ging het tweede deel van het monumentale filmwerk „De tijger van Eschnapoer” met als ondertitel „Het mo nument eener groote liefde”. Hierin be leven we het verdere verloop van het avontuurlijke verblijf van een Europee- schen ingenieur aan het mysterieuze hof van een Indisch grootvorst. De spanning werd tot het laatste moment opgevoerd en eindigde in een geweldige slotscène. CAPITOL. Wie de zorgen des tijds eens wil vergeten, ga de allervermakelijkste film „Wij zijn toch geen engelen!” zien, met den onovertrefbaren komiek Heinz Rühmann in de hoofdrol. Hij is de brave provinciaal, die voor een familiege beurtenis in Keulen, vertoevend aan de rol gaat, echter zonder daarbij zijn eerbaarheid in te boeten, terwijl zijn jonge vrouw tegelijkertijd een eveneens onschuldig blijvend avontuurtje be leeft, in Coblenz met haar zangleeraar. Behalve Heinz Rühmann geven Herard Paulsen, Leni Marenbach, Lotte Rausch, Else Dalands. en vele anderen goed ko misch spel te zien. Op het tooneel heeft Marcel Barger sue ces met zijn imitaties van. bekende film sterren e.d. en met eigen voordracht. CENTRUM „Betoovering om La Bo hème” brengt het vermaarde zangers paar Jan Kiepura en Marta Eggerth. Jan Kiepura (Renée) ontmoet op een atelier- fuifje Marta Eggerth, op wie hij terstond verliefd wordt. Daar zij beiden prachtig zingen krijgen ze de hoofdrollen in de opera van Puccini „La Bohème”. De opera wordt een succes doch Mimi (Mar ta Eggerth) sterft op het tooneel, doch ook in werkelijkheid in de armen van haar geliefden Renée. Vooraf Profilti Nieuws en een cabaret- filmpje „Bont Allerlei” Geref. Kerken. Aangenomen naar Winschoten (als hulppred.) de heer G. v. Doornik, cand. te Delft. De classis Amsterdam der Geref. Ker ken heeft praeparatoir geëxamineerd en beroepbaar verklaard den heer Th. Oostra te Amstelveen, cand. aan de Vrije Universiteit. Drietal te Holwerd ds. W. B. den Brave te Twijzelerheide, ds. P. H. de Kleer te Overschild en ds. A. Kuiper te Onnen. O DE ON. In het Odeon-theater deze week de bekende film „De heer- scher” met den grooten acteur Emil Jan- nings in de hoofdrol. Hoewel de film al meermalen in Den Haag vertoond werd, heeft zij nog niets van haar aantrekkingskracht verloren. Emil Jannings is in zijn rol van den staalmagnaat Clausen, die door zijn kin deren wordt gedwarsboomd, maar zijn macht ondanks alles laat gelden, geweldig op dreef. Een film om nooit te vergeten. In het voorprogramma het nieuws, een teekenfilm en een natuuropname. en hij ontmoet onderweg jongedames, met wie hij den nacht in een hotel moet doorbrengen, dan kunnen er, als hij dan bovendien nog zijn trouwring kwijt raakt en zijn vrouw zijn zakenreis niet erg vertrouwt, moeilijke situaties ontstaan. In een dergelijk parket verkeert Georg Alexander, die van het moment af van de ontmoeting met het drietal, door naamsverwisseling en allerlei andere leugentjes van de eene moeilijke situatie in de andere valt. Op het tooneel zingt Alex de Haas ern stige en vroolijke liedjes aan den vleugel en speciaal zijn verduisteringsliedje sloeg zeer in. CORSO. Meisjes-Pensionaat is een aar dige, vroolijke film met Angela Salloker en Attilla Hörbiger in de Een prinses van den bloede wordt voor haar gezondheid naar een voor jonge meisjes gestuurd, zich al spoedig in den vroolijken kring thuis voelt. Dat naderhand het afscheid haar zwaar valt, als ze haar plichten als vorstenkind weer op moet nemen, valt licht te begrijpen. Vooraf gaat een on derhoudend programma met Hollandsch nieuws, een kleurenfilmpje en een vlotte filmcomedie. aerd is, datte der nog enkelde weekies voor aèringvissche overschiete kenne. Maar op ’t oagenblik is kustvis scherij an de orde van den dag. En as die visscherij onder zukke ongunstige omstandig-eedes nog met winst edreve ken worde, dan is dat ’n zaek, die nog erg meevalt. Dat aane we van tevore toch iet kenne denke. Zeker, de oage prèize, die de visch opbrengt, drege daer veul toe bij, maar daer staet teugenover, dat je van de onkoste-n-allien al bang worde zou. Voeg daer nog er is bij, dat er allien overdag evischt mag worde- en dan enkeld maar dicht onder de kust. Neen, alles in anmerking enome, magge we gerust zegge, dat die èige kustvis scherij in deuze tije nog ’n zeker soort uiètkomst is. Oak voor onderde visch- winkeliers en venters. As je ziet, wat er met enkelde ure vissche nog zoa evange wordt, dan mot je wel tot de konklusie komme, dat er èil wat visch in zèi mot zitte. Kom je ’s ochens in de vischloos, dan is ’t daer letterlik wat je noemt: ’n levend draed- je. Zeuventig scheepies van alderlei slag vaere geregeld óf en an. ’t Is ’n lieve lust om die drukke beweging an te zien. 't Is 'n visscherij, die allien met goed weer uièt-oefend ken worde. Daer om gaene der winters voorbij, dat de boel zoa goed als stil staet. In den regel ongelege weer en gevaerlik voor de kleine kustboaties. Terwel oak de visch met wind en vorst van de kust óf nae dieper gronde trekt. Maar wul ’t weertje in ’t naejaer nog ’n beetje meewerke, dan ken der nog èil wat visch an de wal ebrocht worde. De motorkotters maekte verlede week besomminge van 311 tot 1317. En de schokkers van 186 tot 605. De besomminge van ’n week vrooger wazze nog belangrik beter. De omzetcèifers van vorsche visch over de Vischofslag wazze deur de stag- naesie in ’t begin van ’t jaer stikke nae beneeje-n-egaen. Ze bedroege dut jaer 240.816 teuge verlede jaer 322.376. Maar in Augustus van dut jaer benne die cèifers weer met ongeveer 25.000 guide vooruièt-egaen. Zoalang as de kustvisscherman 'n beetje goed weer treft, dan maekt ie t zoa slecht nog iet! KEES DE KLINKER. strang. Ten ’n zekere REMBRANDT beschikt deze week over een programma, dat er In alle opzichten mag zijn. Ten eerste de Hollandsche film „De familie van mijn vrouw" met Kaart, Poons, Tilly Perrin e.a., welke één door loopenden schaterlach veroorzaakt. Voorts brengt het tooneel twee zeer gewaardeer de attracties, n.l. „The 5 Tahitians" die een fascineerende show geven en Rolant Wagter, een caricaturist met zeer bijzon dere kwaliteiten. THALIA prolongeert deze week de Ne derlandsche film „De Jantjes” met Johan Kaart, Fientje de la Mar, Sylvain Poons en nog vele andere bekende Hollandsche artisten. Wij twijfelen er niet aan, dat velen deze week de gelegenheid te baat zullen nemen om deze mooie film te gaan zien. Ook het voorprogramma is uitstekend verzorgd, waarin o.a. een aardige teeken film van Walt Disney. Een aardige twee acter „Bing Crosby vindt zijn ideaal” en tot slot een dol-komische klucht met Bus ter Keaton in de hoofdrol. WEST-END: „Als mannen op reis gaan” is een buitengewoon amusante vlotte film. Als een man op reis gaat en hij ontmoet onderweg drie aardige Ned. Herv. Kerk. Benoemd tot voorganger der Herv. Geref. Evang. te Zaandam drs. H. N. v. Hensbergen, cand te Amersfoort; tot Voorganger der Herv. Evang. te Wormer- veer de heer J. Lamens, cand. te Zaan dam Het Prov. kerkbestuur van Zuid-Hol- land heeft tot de Evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk toegelaten de heeren W. v. Wijngen te Overveen en L. D. v. Dijk te Amsterdam O., beiden cand. aan de rijksuniversiteit te Utrecht. Beroepen te Gouderak de heer J. van Vliet, cand. te Bleskensgraaf. NED. JEUGDGROEP „ATLANTIS” In de op 13 September j.l. gehouden ledenvergadering van de Ned. Jeugd groep „Atlantis’T is besloten, dat de zee- verkennerstroepen Adm. de Ruyter, De Watergeuzen en Atlantisgroep tot één jeugdgroep zijn overgegaan. Deze jeugd, groep zal den naam dragen van Jeugd groep „Atlantis”. Tot jeugdleider is door het onder-bestuur benoemd de heer M. J. v. d. Klugt. Het secretariaat is geves tigd Zuid-Buitensingel 122 g, alhier. Excelsior (Metaalbuizenfabr. Mij.) (Schiedam). Voorgest. gew. aand. 15 pCt (v. j. 5 pCt.), pref. aand. 15 pCt. (v. j. 6 pCt.) Javasche Bosch Expl. Mij. v.h. P. Bu- walda en Co. (A’dam). Voorgest nihil (onv.) (incl. div.bew. 33). Kon. Ned. Hoogovens en Staalfabr. (IJmuiden). Voorgest. gew. aand. 5 pCt. (v. j. 3 pCt.) Moira Nihil. Zeeuwsch-Vlaamsche Tramweg (Terneuzen). Nihil (onv.) OLYMPIA: Reeds meermalen koos men ’n smokkelaffaire tot onderwerp van een film, van een dergelijk product ver wacht men spanning en een verrassende ontknooping. „Centrale Rio” stelt ons hierin niet teleur. De politie van Rio de Janeiro wordt belast met het onderzoek in een moordzaak, welke met een geheim zinnig waas is >omgeven. Men komt een handel in verdoovende middelen op het spoor. Steeds nauwer sluit zich het net om den hoofdpersoon in deze misdaad tot deze zich plots ontmaskerd ziet. Ca milla Horn met Ivan Petrovich als tegen speler, vervullen de hoofdrollen. Veiling 17 en gunning 24 September. De garage, thans in gebruik als werk plaats, met afzonderlijke bovenwoning, erf en tuin, aan de Zaanstraat 4749, groot 1 are 76 centiaren. Huurprijs van werkplaats met tuin voor ƒ45 p. m en van de bovenwoning 30 p. mnd. Grondlasten 69.44, straatlasten ƒ40 en Delflands sluisgeld ƒ2.75. Notaris D. Erdman. De villa met voor-, zij- en achtertuin en erf, aan den van Lennepweg 8, groot 3 a. 81 c.a. Huurprijs 1050 p. j. Grondlasten f 91.50, straatlasten f 56.25, Delflands sluisgeld ƒ3.75. Inmiddels uit de hand te koop. Notaris mr. B. Grootenboer. Het pand, ingericht tot showroom en kantoren met erf en tuin, aan den Sta tionsweg 36, groot 2 a. 49 c a Huurprijs van: de parterre f 1250 p. j.; van het overige in verschillende gedeelten totaal 112.84 per m. Electrisch licht en waterverbruik voor rekening van de verhuurders. Notarissen S. Sierks te Amsterdam en jhr. C. J G. Six I. Het erfpachtsrecht tot 7 September 1991 van een perceel grond met de daarop gebouwde werkplaats met bovenwoning, aan de 2e Waldorpdwarsstraat 810. II. Het erfpachtsrecht tot 7 September 1991 van een perceel grond met de daarop gebouwde werkplaats met bovenwoning, aan de 2e Waldorpdwarsstraat 12—14. III. Het erfpachtsrecht tot 7 September 1991 van een perceel grond met de daarop gebouwde werkplaats met bovenwoning, aan de 2e Waldorpdwarsstraat 16—18, te zamen groot 6 a., resp. voor perceel I, II en III ongeveer 1 a. 83 c.a., 2 a. 16 c.a. en 2 a. 1 c.a. Huurprijs van de werkplaatsen nos. 8 en 12 110 p. m., de werkplaats no 18 60 p. m.; de bovenwoning no. 10 /25 p m.; de bovenwoning no. 14 per week 5.50, waterverbruik inbegrepen, en de bo venwoning no. 16 p. w. ƒ5.75, waterver bruik inbegrepen. Erfpachtscanon: perceel I 129.08, perc. II 152.88, perceel III 142.04. Grondlasten (3 perceelen tezamen) 144.16, straatlasten (idem) 77.25, Delf lands sluisgeld (idem) ƒ5 92. Notaris A. J M. Kraft. 1. Het heerenhuis met erf en tuin, aan de Heemskerckstraat 32, groot 1 a. 41 c.a. Huurprijs /850 p j. Grondlasten 50.61, straatlasten 27.12, Delflands sluisgeld ƒ2.01. 2. Het heerenhuis. met erf en tuin, aan de Laan van Meerdervoort 47, groot 3 a. 13 c.a. Huurprijs /2000 p. j. Grondlasten f 117.35, straatlasten ƒ72.50, Delflands sluisgeld ƒ4 65 Notaris mr C. H. C. M. Martens. 1 Drie benedenhuizen met afz boven woningen, met tuin, staande en gelegen aan de Trooststraat 140—142— 144—146, 148T80, in het geheel groot 3 a. 39 c.a. Grondlasten 111.91, straatlasten 60.75, Delflands sluisgeld /4.48. No. 140, thans onverhuurd. Huurprijs van no. 142 6, no. 144 6, no. 146 /6.50, no. 148 ƒ6.25 en no. 150 ƒ6, alles p w. De waterleiding ia voor rekening van den eigenaar. 2. Het heerenhuis, met tuin, staande en gelegen aan de Hugo de Grootstraat 3S, groot 1 a. 42 c.a. Grondlasten 53.28, straatlasten Ut Delflands sluisgeld 2.11 FLORA brengt weer een Hollandsche reprise, dit keer „Het leven is heusch niet zoo kwaad” met Fientje de la Mar en Lou Bandy. Het doet weldadig aan te kunnen constateeren, welk een spontaan en gul onthaal een toch reeds vrij oude film als deze bij het publiek vindt, een feit, dat vooral thans hoopvol voor de toekomst stemt. Knap, vlot en uitstekend verzorgd acro- batenwerk toont het Holborn-trio op het tooneel, gevolgd door den snelteekenaar- imitator Johny Charly, wiens vaardigheid met de teekenstift aller bewondering af dwingt. Een geestige een-acter comple teert dit gevarieerde programma. CINEAC. Naast de film „Zes weken wereldhistorie” wordt nog vertoond het Hollandsch nieuws met o.a. de laatste ronde van Jan Pijnenburg”, de opening van de Sintelbaan te Leiden enz. en een zeer geestige gekleurde teekenfilm. De voornoemde film „Zes weken wereldi- historie” is echter de hoofdschote) van het program. Deze rolprent brengt alle wreedheid, ellende en menschelijke wan hoop van den modernen oorlog in beeld. Men ziet de tot den grond toe branden de steden van het bezwijkend Frankrijk en gevechten te land, en ter zee, die één massale overwinning voor de Duitsche wapenen beteekenen. REX. Bovengenoemd theater biedt zijn bezoekers deze week als gewoonlijk een zeer aantrekkelijk programma. Aller eerst is daar een uitgebreid Profilty- Nieuws, gevolgd door een allergeestigst Mickey Mouse filmpje in technicolor, ge titeld „Society Dog Show” Als hoofdfilm een reprise van Willi Forst’s grootsche schepping „Burgtheater” met Werner Krauss, Olga Tschechowa en Hans Moser in de hoofdrollen. Een diep ontroerende zich in tooneelspelerskringen afspelende film, waarin de vroolijke noot, Hans Moser’s aanwezigheid niet breekt. ROXY, Het programma opent met een aardige éénacter ,,’n Misverstand”, waar om braaf werd gelachen. Hierna draait direct de alom besproken en gewaardeer de film „Pygmalion”. Het succes, dat deze Hollandsche rolprent behaalde met haar geestigen inhoud is nog altijd onverflauwd. Een uitgebreide beschrijving lijkt ons ge heel overbodig daar het woord „Pygma lion” voor zichzelf spreekt, onverbrekelijk verbonden aan de namen van Lily Bouw meester, Johan de Meester en Eduard Ver- kade, de regie is in handen van Ludwig Berger. STUDIO. Dit theater heeft voor deze week wederom de uitstekende rolprent „De glazen kogel” op zijn programma staan. Het is een product rijk aan span ning en sensatie, dat van begin tot einde boeit. Over den inhoud schreven wij verleden week in deze kolommen. Voortreffelijk worden de hoofdrollen ver tolkt door Albrecht Schönhals, Hilde von Stolz, Paul Henckels, en Theodoor Loos. Het voorprogramma bevat o.a. beelden uit ons land door het nieuws van Poly goon, een interessante sportfilm en tot slot een geestig gekleurd teekenfilmpje SEINPOST. Een uiterst vroolijke hoofdfilm staat er ditmaal op het pro gramma: n.l. „Een hopeloos geval” met in de hoofdrollen de charmante Jenny Jugo en de karakterspeler Karl Ludwig Diehl. Het is een allervermakelijkste rolprent, met tal van komisch* scènes, waarom hartelijk gelachen moet worden. Het „hopeloos geval” is Jenny, een verwend, nukkig rijkeluis dochtertje, dat medicij nen gaat studeeren, om te bewijzen dat ze toch wel iets anders kan dan iedereen dwars zitten. Vooraf gaat o.a. het Ufa- nieuws. film „De eeuwige Rhapsodie" is de centrale figuur de groote componist Franz Liszt, wiens mu ziek op de talentvolle Maria Duday zoo’n overweldigenden indruk maakt, dat er een totale ommekeer door in haar leven ontstaat. Als zij den maestro heeft ont moet wordt haar „sleur”-verloving een juk en zoekt zij haar hoogste geluk in de muziek, welk geluk tenslotte volmaakt wordt door de ontmoeting met een gelijk gestemde ziel. Een Voortreffelijk gespeelde film Olga Tschechowa, Franz Herterich en Hans Söhnker spelen de hoofdrollen met voor den muziekliefhebber uitstekend gespeelde composities van Liszt. Journaals gaan vooraf.

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 10