HAAGSCHE COURANT NA TIEN UUR ’S AVONDS IN DE KUSTSTROOK sSig. in IN EN OM DEN HAAG BINNENLAND Zaterdag 14 September 1940 llgSi DERDE BLAD Bon 5 tot De Vuurslag Het eenige verliefde paartje op straat. De luchtoorlog De kinderen in de Oostmark De persorganisatie De Volksche Liederbeweging in Vlaanderen Waarschuwing van de Rijks- zuivelinspectie Weer negen autobussen met vluchte lingen uit Frankrijk terug Wat moet men doen wanneer men een phosphorplaatje vindt? Men mag geen loongevenden arbeid verlaten om in den Opbouwdienst te komen De schippers en de verkeers- beperking Honden- en kattenbrood Distributiekaarten en -bons voor de Duitsche Weermacht Instelling van een college voor de voedselvoorziening 1 t- Open brief aan de Nederlandsche Unie sociaal Het De markten te Amsterdam gaan weer door Mengsel van boter met water nadeelig voor de voedingswaarde.. No. 17673 Aan alle leeftijden zijn voordeelen ver bonden en dus ook aan den ouderdom. Wie mijn leeftijd bereikt heeft, behoeft Raad van Voorlichting blijft voorloopig functionneeren. Naar aanleiding van de publicatie over de stichting van de Nederlandsche Perskamer, deelt de Raad van Voor lichting nader mede, dat hij verzocht heeft om de vereischte toestemming van de bevoegde Duitsche en Neder landsche autoriteiten. Voorloopig blijft de Raad van Voor lichting zijn voorbereidende werkzaam heden verrichten. Het varen tusschen 10 uur ’s avonds en 4 uur ’s morgens. Reeds is meedegedeeld, dat het aan schippers en visschers, die zich met hun vaartuigen in de bij de betreffende ver ordening vastgestelde zóne bevinden, is toegestaan om tusschen 10 uur ’s avonds en 4 uur ’s morgens te blijven doorvaren. Om misverstand te voor komen, wordt er de aandacht op geves tigd, dat reeds vroeger afgekondigde bepalingen ten aanzien van het verkeer te water volledig van kracht blijven, en men zich daar ten strengste aan heeft te houden. De uitzonderingspositie van bovenbedoelde schippers slaat vrij wel uitsluitend op hen, die varen op binnenwateren of op de groote rivieren. Bij besluit van den secretarls-gene- raal, wnd, hoofd van het departement yw» Justitie, is aan H. Ch. Dagevos op qpw verzoek eervol ontslag verleend met gang van 1 Januari 1941 als directeur vaw het huis van bewaring te Maastricht. Wij hebben gisteren reeds het een en ander medegedeeld over de z.g. phos- phorplaatjes, welke in groote hoeveel heden door Engelsche vliegers worden uitgestrooid, vooral daar, waar land bouwgewassen geschaad of vernietigd kunnen worden. Van bevoegde Duitsche zijde wordt ons thans het volgende medegedeeld met betrekking tot hetgeen men te doen heeft voor het geval men deze plaatjes vindt. Zooals gezegd, vooral de plattelandsbevolking moet in dit opzicht de grootste waakzaamheid betrachten. De phosphorplaatjes zijn plaatjes van celluloid van 5 bij 5 c.m. groot en on geveer 1 m.m. dik. Zij zijn verschillend gekleurd: zwart, wit, rood, bont ge kleurd, etc. Zij hebben in het midden een 15 m.m. groot geponst gat, waar over een stukje stof van 3 c.m. lang en 2 c.m. breed, waarin zich een rond schijfje gele phosphor bevindt, onge veer zoo groot als een kwartje en 1 m.m. dik Het ruikt duidelijk naar phosphor. Het stukje stof wordt vóór het afwerpen met water gedrenkt. Honderdzestig landgenooten in het vaderland In den nacht van Donderdag Vrijdag tusschen twaalf uur en Terughaling ledige vaten In het bericht van gisteren omtrent het terughalen van ingeleverde leege vaten staat vermeld, dat dit kan ge schieden door belanghebbenden. Dit laatste woord heeft misverstand ge wekt, waarom van bevoegde zijde er op wordt gewezen, dat djt terughalen kan geschieden door den eigenaar, tegen inlevering van het destijds ont vangen ontvangstbewijs. op half twee arriveerden te Breda weer negen autobussen, met in totaal 160 Neder landsche vluchtelingen, die sinds het uitbreken van den oorlog in het Zuiden van Frankrijk werden verpleegd. Der gewoonte getrouw bevonden zich on der hen slechts enkele inwoners van Breda, terwjjl de overigen uit alle dee- len van het land kwamen. Niet alleen uit de groote steden, als Amsterdam, Den Haag en Rotterdam, doch ook uit plaatsen als Herwynen, Terborg, Wolda, Winschoten, Beetster- zwaag, Velp, Schoonhoven enz., zoodat men zich met verwondering afvraagt hoe deze menschen in het Zuiden van Frankrijk zjjn verzeild geraakt. Onder de terugkeerenden bevonden zich vooTts enkele families, die by het uit breken van den oorlog met vacantie in Frankrijk verbleven en daarna in de onmogelijkheid verkeerden naar Nederland terug te keeren, zoo meldt de Crt. Natuurlijk hadden ook deze op een dergelijk langdurig verblijf in Frankrijk niet gerekend, zoodat vrij wel allen geheel van middelen ontbloot waren. Door de zorgen van het Bredasche Lenigingscomité werden de vluchtelin gen voor den nacht in diverse hotels ondergebracht, terwijl zij gistermor gen een spoorkaartje naar hun woon plaats ontvingen. In de hotels bleek echter niet voldoende plaats, zoodat een deel der vluchtelingen in Bouvigne en in het klooster der Paters Capu- cijnen moest worden ondergebracht. Allen waren gelukkig in het vaderland terug te zijn en lieten zich het dege lijke Hollandsche ontbijt best smaken. En nog steeds wachten honderden vluchtelingen op vervoergelegenheid naar Nederland. Vanmorgen zijn de autobussen weer naar Frankrijk ver trokken om een nieuwe zending vluch telingen te halen. Uit Breda zijn onder leiding van dr. A. van Overeem en zuster Rouppe v. d. Voort weer naar Frankrijk ver trokken de beide Roode-Kruisambu- lance-autobussen, ditmaal om zieke vluchtelingen te halen te Nice en Lyon. De Nederlandsche consuls in deze plaatsen hebben het Roode Kruis tele fonisch dringend verzocht zoo spoedig mogelijk zieken te laten halen, omdat in het onbezette Frankrijk onvoldoen de voeding en verpleging voor de zie ken is. Ook deze reis van ambulance- bussen zal geenszins de laatste zijn, aangezien het aantal zieken nog aan zienlijk grooter is dan in één keer kan worden meegenomen. Vóór eind dezer zijn alle kinderen terug. Het correspondentiebureau aan den Kneuterdijk hier ter stede voor de in de Oostmark vertoevende Nederland sche kinderen verzoekt mede te deelen, dat van heden af geen brieven meer voor- doorzending worden aangenomen. Brieven, tot heden ontvangen, worden nog doorgezonden. Het heeft geen zin meer te schrijven, want de terugkeer der kinderen is in volle voorbereiding. Morgen vertrekt de eerste kindertrein uit Linz op weg naar Holland. De an dere treinen vertrekken met enkele da gen tusschenruimte. Op 30 September a.s. zullen alle kinderen weer in Hol land terug zijn. Een onderhoud met Willem de Meyer Het A.N.P. had een onderhoud met Willem de Meyer, algemeen secretaris en propagandaleider van het Vlaamsch nationaal zangverbond, over de „volk sche liederbeweging”. Na een historisch overzicht gegeven te hebben, zei de heer Meyer, dat in Vlaanderen deze liederbeweging stelsel matig op breedere schaal wordt georga niseerd, n.l.: door een vast en gemeenschappelijk liederrepertorium van standaardliede ren voor de lagere en middelbare scho len aan te bevelen; door het stichten van nieuwe en leiden van bestaande koorgroepen, die aansluiten bij het V.N.Z.; door propaganda- en concert- voordrachten; door radio-lezingen en de uitzending van concert-voordrachten; door de inrichting van zangtournooien, gewestelijke zangfeestenen studie dagen over het volkslied; door de ver spreiding van volksliederenbundelsï door de opleiding van een schaar ge schoolde propagandisten. Dit nationaal streven eischt de hoofd aandacht voor het nationale volkslied in al zijn schakeeringen eischt tevens belangstelling voor het beste, dat de na., tionale kunst in den vreemde biedt -• is gekant tegen vulgaire schlager-mania en het minderwaardige cabaret-genre, welke een gezonde ontwikkeling van het volkslied bedreigen is tevens gekant tegen het overnemen van vreemde me lodieën met vertaalde of gelegenheids verzen (waarvan het peil meermalen niet hooger reikt dan dat van een marktrijmelaar). De her-opstanding van het Vlaamsche volk wordt door het ver jongde zingende Vlaanderen ten zeerste beïnvloed. Op het rhythme van hun nationale strijdliederen gaan de Vla mingen de zege tegemoet. Bij besluit van den generaal-majoor N. T. Carstens daartoe gemachtigd door den bevelhebber van de Duitsche Weer macht in Nederland is te rekenen van 15 Juli 1940 aan den kolonel C. de longh, op nonactiviteit, van het wapen der artil lerie, op het aaartoe door hem gedaan verzoek een eervol ontslag verleend uit den militairen dienst. Brochure verboden. De verspreiding en verkoop van de dezer dagen verscAsnen brochure van dr. J. Eykman: „Wij bouwen verder maar op welken grondslag” zijn, naar ons van bevoegde Duitsche zijde wordt medegedeeld, verboden. Nationaal-Socialistische Partij der Nederlanden Wij ontvingen het programma van de Nationaal Socialistische Partij der Neder landen, leider D. de Jeu. welke zich o.m. tot doel stelt het Nationaal Socialisme op Nederlandsche grondslagen in corporatie- ven vorm te vestigen. De afd. den Haag is gevestigd bij den boekhandel Peters en Co., Witte de Withstraat 136. De burgemeester van Amsterdam brengt op verzoek van den comman dant van den Opbouwdienst ter ken nis van belanghebbenden, dat het eenige malen is gebleken, dat gemobi liseerde militairen, die werkzaam zijn bij burgerbedrijven, -instellingen enz., kortom loongevenden arbeid verrich ten, ontslag verzoeken of uitlokken met de bedoeling, zich door plaatsing bij den Opbouwdienst een hooger in komen te verschaffen, in den regel in den vorm van kostwinnersvergoeding. Aangezien het doel van den Op bouwdienst niet is, gedemobiliseerden, die werk hebben, door opneming in den Opbouwdienst in een betere fi- nancieele positie te brengen, zal bij vrijwillige aanmelding worden nage gaan, of de vorenbedoelde redenen voor opneming in den Opbouwdienst aanwezig zijn. Mocht zulks het geval blijken te zijn, dan is plaatsing bij meerbedoelden dienst buitengesloten. Voor burgers, die in den Opbouw dienst wenschen opgenomen te wor den, zullen de voorwaarden voor dienstneming en de wijze van aanmel ding binnenkort worden bekend ge maakt. De Rijkszuivelinspecteur te ’s-Gra- venhage vestigt er de aandacht op, dat de middelen, welke onder diverse benamingen in den handel worden ge bracht en aangeprezen, onder voorge ven, dat men daarmede van een pond boter of margarine twee pond kan maken, niet slechts in verhouding tot de waarde ervan, zeer duur worden verkocht, doch dat men bij de aan prijzing ervan soms verwachtingen wekt, welke in deze tijden van vet- schaarschte tot onjuiste en onge- wenschte gevolgtrekkingen bij het pu bliek kunnen leiden. De bedoelde middelen bestaan ge woonlijk uit een mengsel van ong. 50 pCt. zetmeel en ong. 50 pCt. gelatine ter waarde van ong. 2 cent per pakje en dienen uitsluitend om het aan de boter toegevoegde water te binden, waardoor een mengsel ontstaat met plm. 60 pCt. water en 40 pCt. vet waarvan de voedingswaarde ten op zichte van de oorspronkelijke boter of margarine dus tot op de helft is te ruggebracht. Het leveren in een winkel of op eeni ge andere voor het publiek toeganke lijke verkoopplaats voorhanden heb ben, het uitstallen in het openbaar, het rondbrengen, het rondventen, vervoe ren enz. van dergelijke waar is krach tens de bepalingen der Boterwet ver boden. Het gebruik van zoo’n mengsel met het uiterlijk van boter, kan aanleiding zijn, dat moeders haar kinderen een te geringe hoeveelheid vet verschaf fen, terwijl zij toch meenen de boter hammen voldoende te hebben ge smeerd. Men gebruike daarom liever boter of margarine in den oorspronkelijken vorm en bespare zich het geld voor de aanschaffing van bindmiddelen voor de toevoeging van water. en met 30 September Het Rijksbureau voor de voedselvoor ziening in oorlogstijd maakt bekend, dat van 1 t/m 30 September 1940 op bon no. 5 van de voederkaart voor honden beschikbaar wordt gesteld voor groep 1 10 k.g. hondenbrood; groep 2 10 k.g. hondenbrood; groep 3 8 k.g. hondenbrood; groep 4 5 k.g. honden brood; groep 5 4 k.g. hondenbrood; groep 6 3 k.g. hondenbrood. Op bon no. 5 van de voederkaart voor katten wordt over dezelfde periode IJ k.g. kattenbrood beschikbaar ge steld. Na 30 September 1940 is bon no. 5 van bedoelde kaarten ongeldig; na dien datum mag deze niet meer worden aan genomen. Winkeliers en handelaren in honden en kattenbrood kunnen de opplakvellen, die zij voor opzending der bons noo- dig hebben, bij den fabrikant of leve rancier aanvragen. Afgifte van honden- of kattenbrood zonder ontvangst van den betreffenden bon is verboden. Houders van meer dan een kat voor bedrijven, pakhuizen, fabrieken o.a., dus niet opgegeven onder de rubriek raskatten, kunnen zich tot 18 Septem ber wenden tot de sectie bijzondere diergroepen te Beekbergen voor het be komen van voederkaarten. Daarna in gezonden aanvragen kunnen niet in be handeling worden genomen. Ook aan houders van honden, behoo- rende tot de genoemde groepen, wordt medegedeeld, dat na 18 September a.s. ontvangen aanvragen niet meer in be handeling zullen worden genomen. Boe het ontvlamt Na verdamping van het water ont brandt de phosphor vanzelf bij een tem peratuur van 18 tot 20 graden of door zonbestraling. Het celluloid geraakt in brand met een vlam van ongeveer een halven meter hoogte, waarbij een sterke hitte wordt ontwikkeld. Naar gelang van de weersgesteldheid kan het ge beuren, dat de phosphor eerst na uren en zelfs na dagen ontbrandt. Het is daarom voor de boeren zaak, met de grootst mogelijke omzichtigheid den oogst binnen te halen. Bijvoorbeeld, bij het binnenrijden van het graan in de schuur kunnen daar in de warmte van de schuur brandplaatjes, welke in de schoven zijn kunnen blijven han gen, ontbranden. Bestaat het vermoeden, dat brand plaatjes zouden kurtnen zijn uitgewor pen, dan moet men overdag dadelijk speur-acties naar deze plaatjes doen. Bij het verzamelen van de brandplaat jes moet men erop letten, dat het phos phor niet met de hand wordt aange raakt. Om schade voor de gezondheid te vermijden (b.v. verbranding, vergif tiging) verdient het aanbeveling, de plaatjes met twee stokjes op te pakken en in het water te leggen. De gevonden plaatjes moeten in vaten (b.v. oude emmers) onder water bewaard worden. Door ze in het water te gooien, maakt men het ontbranden onmogelijk. Na afloop van de speuractie dienen de met water gevulde vaten met de brandplaatjes bij den burgemeester, de Rijkspolitie of bij het dichtstbijzijnde politiebureau te worden ingeleverd. er niet rouwig om te zifri, dat ’s avonds na tien uur een uitgangetje verboden is, want omstreeks dien tijd komt Klaas Vaak voor de ouden van dagen zijn rondgang maken. Ik treur dus niet om den tijdelijken maatregel en schik me in het onvermij delijke. Voor Jodocus en zijn lieve nicht ligt de zaak anders, omdat zij wel dikwijls een straatje omliepen of in de stad een glas bier wilden drinken. Derge- lijke geneuchten moeten zij zich nu ontzeggen, hetgeen ik overigens niets erg vind en mij ’s avonds gezelligheid bezorgt! Door den maatregel wordt verder aan jongere menschen meer een tegoed aan nachtrust geschonken, dat sedert lang in het gedrang was geko men. De jeugd (ik bedoel dan de veel oudere!) geniet meer nachtrust dan voorheen en volgens de ouderwetsche leer kan dit slechts uitwerking ten goede hebben. Voor de bioscopen, tooneelvoorstel- lingen is het echter een nieuwe aanpas sing, welke zij evenwel goed blijken te verstaan. Weliswaar komen de voor stellingen daardoor te beginnen op ongewone tijden, maar alles went en de verstokte liefhebber van tooneel of film zal zich er niet door laten weer houden. Wies is wel benieuwd, hoe het met de concerten zal gaan. Die worden nu Zaterdagsmiddags gegeven en dus lijkt avondtoilet, hetgeen daar altijd ver eischte was, een beetje vreemd. Men kan toch in den middag niet de nieuw ste avondjurk laten zien en als dat niet kan, is er dan van de attractie voor uitgaand den Haag niet veel verloren’ Dit is een vraag, welke voor dames speciaal uitermate gewichtig is. Ik weet wel, dat ik mij den toorn op den hals haal van de vrouwen, doch desniettemin houd ik vol, dat een uit gangetje, waar zij haar nieuwste toilet niet kan demonstreeren, heel veel van de aantrekkelijkheid heeft verloren. Ons Scheveningen is er met de vroeg naar bed-periode nog tamelijk goed afgekomen. Natuurlijk is het geen juichkreet, dien de directie na het nu afgeloopen seizoen kan laten hooren, doch daar staat tegenover, dat gezien de minder gunstige omstandigheden, ook van het weer, de balans toch niet zoo hopeloos schijnt te zijn als men aanvankelijk verwachtte. Van de electriciteitsfabrieken is thans een officieele mededeeling ver schenen over de vasttariefkwestie en daarbij is een regeling toegezegd, welke een billijke verhouding schept voor de „vastrechters”, die thans een beetje in den knoei waren gekomen. Dit op zich zelf is voor hen natuurlijk een welkome tijding, maar, schrijft iemand mij, het zou nog aardiger zijn, indien men ons niet zoo lang liet wachten op terug betaling. In den tegenwoordigen tijd zijn alle kleintjes welkom en de schrijver vraagt zich dan af of het niet mogelijk ware reeds thans tot terugbetaling en vermindering over te gaan. Men weet dan, waar men aan toe is. Dat is dus een der Verlangens, welke mij naar aanleiding van de overigens gewaar deerde toezegging deed geworden. Onze telefoon zal in handen overgaan van het Rijk en nu dat geschiedt past, dunkt me, wel een woord van lof aan deze gemeentelijke instelling, welke altijd heeft gegolden' als een der best geoutilleerde en uitmuntend geleide gemeentelijke bedrijven in den lande. Met trots hebben we altijd tegenover iedereen kunnen gewagen van onze puike Haagsche telefoon en al hebben we soms wel eens gemeesmuild over de hooge tarieven, toch moest altijd wor den toegegeven, dat we goede waar voor ons geld kregen. Dit te constatee- ren bij het afscheid als gemeentelijk bedrijf is volgens mij niet misplaatst. En leiding èn personeel van dezen dienst hebben er recht op. OOM KOOS. De politieke groep, welke vroeger als de Nationale Unie bekend was en welke onlangs, ter vermijding van verwarring met de Nederlandsche Unie, haar naam in De Vuurslag gewijzigd heeft, heeft een open brief tot de Nederlandsche Unie ge richt, waarin zij deze uitnoodigt om haar beginsel aan te vullen met „een kort be- leidsprogram, ingesteld op het Nieuwe Land, aangepast aan de onmiddellijke be hoefte van den tijd”. De Vuurslag schrijft o.m., naar aan leiding van het door de Nederlandsche Unie ingenomen standpunt, dat staatkun dige hervormingen onder de huidige om standigheden niet aan de orde zijn Inderdaad, de tijd is niet aange broken voor het doordrijven van maat regelen, welke in strijd zouden zijn met 's lands wetgeving, hetgeen uiteraard geenszins beduidt, dat departementale reorganisatie, gepaard aan de constituee- ring van een bepaalde Nederlandsche regeermacht, leidend tot sociaal-economi- sche mobilisatie der welvaartsmogelijk- heden hiermede in strijd ware. Doch in dien zoodanige voorzieningen aan de grenzen gebonden zijn door wet en grond wet gesteld, zoo is het anderzijds de hoog ste tijd, dat de allerwege verlangde ver nieuwing in de volksverbeelding con- creten vorm aanneme, dat het volk een. duidelijken kijk krijge op de nieuwe haven, die aan het einde der huidige be proeving ligt. M.a.w. het nieuw corpora tief en autoritair bestel, dat ook u ver klaart te verlangen, moet punt voor punt staatsrechtelijk, economisch en sociaal worden uitgewerkt De Vuurslag heeft zich in dezen geest ook tot Nationaal Front en Nationaal Herstel gewend. De leider van Nationaal Front zou volgens de inlichtingen van De Vuurslag nog denzelfden dag contact met de Nederlandsche Unie dienaangaande ge zocht hebben. De laatste woorden van den open brief van de „Vuurslag” aan de Ned. Unie luiden „Men is tot een hecht verband bereid, zoo omtrent de practijk uwer bedoeling zekerheid bestaat.” In Verordeningenblad no. 26 is opge nomen een verordening van den Rijks- commissaris voor het bezette Nederland sche gebied ter aanvulling van zijn Ver ordening betreffende het invoeren van distributiekaarten en distributiebons voor de Duitsche weermacht voor den aan koop van levens- en voedingsmiddelen, die onder de distributie vallen of waar van het gebruik in het algemeen verbo den is. Bepaald is nu, dat onderstaande mili taire distributiebons worden ingevoerd met ingang van 15 Septemberblauwe militaire distributiebons voor vijftig gram broodbruine militaire distributiebons voor honderd gram koffie of twintig gram theegroene militaire distributiebons voor tweehonderd gram suikerviolette militaire distributiebons voor honderd gram meellichtblauwe militaire distri butiebons met rooden opdruk voor hon derd gram vetlichtblauwe militaire distributiebons met zwarten opdruk voor tien gram vetrose militaire distributie bons voor vijftig gram vleesch of vleesch- warengrijze militaire distributiebons voor honderd gram levensmiddelen van elke soort. Het model der lichtblauwe militaire distributiebons met zwarten opdruk en der rose militaire distributiebons is vast gesteld als in de aan deze verordening toegevoegde bijlage is aangegeven. In het heden verschenen Verordenin genblad no. 26 komt voor een besluit van den secretaris-generaal van het departement van Landbouw en Vis- scherjj betreffende de bevoegdheden van den directeur-generaal van de voedselvoorziening en de instelling van een college voor de voedselvoor ziening. Het volgende is daarin bepaald: De in bestaande wettelijke maatre gelen, overeenkomsten, akten, stich tingsbrieven en statuten aan eenigen regeeringscommissaris, als bedoeld in artikel 26a der Landbouw-crisiswet 1933, toegekende bevoegdheden en op gelegde verplichtingen worden door of vanwege den directeur-generaal van de voedselvoorziening uitgeoefend, onderscheidenlijk overgenomen. Ingesteld wordt een college voor de voedselvoorziening, dat tot taak heeft den secretaris-generaal van het depar tement van Landbouw en Visscherij van advies te dienen by de uitvoering van de Landbouw-crisiswet 1933 en de wet van 30 September 1938 (Staats blad no. 639c), zoomede van andere wetten, voor zoover deze op de voed selvoorziening betrekking hebben. Het bovengenoemde college treedt in de plaats van het college van re- geeringscommissarissen, bedoeld in artikel 26a der Landbouw-crisiswet 1933. De samenstelling van het college voor de voedselvoorziening geschiedt door den secretaris-generaal van het departement van Landbouw en Vis scherij. Zij wordt in de Nederland sche Staatscourant bekend gemaakt. Dit besluit treedt in werking op den dag zyner afkondiging. Wederopbouw van boerderijen Aan het bureau wederopbouw boerde rijen zijn de plannen opgedragen voor den wederopbouw van pl.m. 150 boerderijen en tuinderijen in Hoogland, Leusden, Woudenberg en Scherpenzeel. Onder lei ding van de architecten Veenstra en Broekhuyzen uit Arnhem zal in de ko mende week met den wederopbouw van negen boerderijen in de gemeente Hoog land worden begonnen. Tevens zal voor den komenden winter een aantal nood woning n worden gebouwd, terwijl voor het vee ia dit gebied, pl.m. 1400 stuks, noodstallen zullen worden opgetrokken. De burgemeester van Amsterdam heeft ingetrokken het óp 12 dezer uit gevaardigde verbod tot het houden van markten, echter niet voor zoover dit verbod betrekking had op de op Maandag a.s. te houden markt op het Amstelveld. Deze markt is derhalve op Maandag a.s. verboden. Eveneens is het dien dag verboden te venten met andere artikelen dan gedrukte of geschreven stukkenafbeeldingen of voorwerpen of stoffen van welken aard ook, op te koopen. -

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 9