FOTAX Het Italiaansche offensief de aan Egyptische grens AMERIKA’S DEFENSIE Het bezoek van aan den Spaanschen minister Serrano Suner aan Berlijn PASFOTO'S De strijd ter zee Ontvangst bij Hitler Suner door Hitler ontvangen OUD GOUD, ZILVER en BRILJANT kunt U het beste verkoopen of ruilen iS RINGENHUIS, Prinsestraat 86 Daar ontvangt U den tioogsten prijs! HAAGSCHE CO U RAM VAN DINSDAG 17 SEPTEMBER 1940 EERSTE BLAD, PAGINA 2 RECLAMES. RECLAMES. De op mijnen geloopen Fran sc he troepenschepen Zweedsch schip in nood CHINA. de 9353 JAPAN. Voortzetting van den opmarsch etappes 1.000 Verklaring van Suner Zie verder le blad, pag. 3 In de internationale nederzetting te Sjanghai zijn 2000 geïnterneerde Chi- neesche soldaten in opstand gekomen tegen hun bewakers. Na verschillende sommaties openden Fransche koloni ale troepen het vuur, waardoor 8 Chi- neezen werden gedood en 22 gewond. De Fransche politieposten op de druk ke verkeerspunten in de Fransche con cessie, welke nog steeds door prik keldraad is afgesloten, zijn versterkt. om de troepen langs de grens van Indo-Chi- na versterkt heeft. De regeering van Thailand heeft besloten, geen niet- aanvalsverdrag met Frankrijk te ra- tificeeren alvorens haar aanspraken geregeld zijn. 1 Egyptische officieren gearresteerd. Het D.N.B. meldt van de Egyptische grensTalrijke Egyptische officieren zijn wegens anti-Britsche gezindheid door de Engelsche militaire autoritei ten gearresteerd. 1031 4484 1060 4528 1072 4593 1188 4598 1236 4669 1248 4671 1256 4678 1283 4693 1285 4716 1379 4721 1405 4763 1431 4832 1437 4854 1461 4856 1470 4925 1483 4983 1533 5004 1545 5008 1571 5013 1620 5019 Engelsche kuiperijen in Syrië De „Popolo di Roma” verneemt sensationeele onthullingen over Engelsche kuiperijen in Syrië. Engelschen pogen de Bij de Fransche koopvaardijsche pen, welke in de nabijheid van Sardi nië in een mijnenveld geraakt en ge zonken zijn, gaat het volgens berich ten uit Vichy om de „Ginette”, ,,Le Borgue” en „Cassidaigne”. Een ander schip, de ,,Cap Tourane”, dat even eens op een mijn liep en beschadigd werd, kon op eigen kracht de reis voortzetten. In tegenstelling, tot de aanvankelijke vrees zijn bij de ramp slechts 3 personen omgekomen. Het Zweedsche blad „Nya Dagligt Allehanda” meldt, dat het 5600 ton metende Zweedsche stoomschip „Lap- ponia” hulpeloos op den Atlantischen Oceaan drijft, op 35 graden N.B. en 69 graden W.L. De stuurinrichting is defect, terwijl een tank lek is. De po sitie van het schip wordt kritiek ge noemd. Het heeft noodseinen uitgezon den. Horthy in het nieuwe Hongaarsche gebied De Hongaarsche rijksbestuurder Hor thy heeft gisteren zijn plechtigen in tocht gehouden in de Zevenburgsche stad Szasz Regen en in de grootste stad van het Skeklergebied, Maros Vasar- heli. De aanvallen op Malta Volgens Reuter heeft Malta Zater dag driemaal en Zondag eenmaal luchtalarm gehad. Bij elkaar zijn er nu 140 aanvallen op het eiland ge daan. Een sterke formatie Italiaan sche bommenwerpers heeft Zondag een Britsche luchtbasis op Malta be stookt en door verscheidene bommen schade toegebracht. Siameesche aanspraken op Indo-China Naar officieel uit Bangkok wordt vernomen, aldus het D.N.B.heeft de .Siameesche regeering met de re geering te Vichy onderhandelingen aangeknoopt over haar aanspraken op de streken in Fransch Indo-China, die vroeger tot Thailand (Siam) be hoorden. Van bevoegde zijde te Bang kok wordt verklaard, dat de aanspra ken betrekking hebben op de provin ciën Bassac en Loeangprabang en een deel van Cambodsja. Volgens een bericht uit Tokio meldt Domei uit Bangkok, dat Thailand de De telefoonverbindingen tusschen Duitschland en Spanje, die tengevolge van den Spaanschen burgeroorlog ver broken waren, zijn hersteld. Voor het eerst na vier jaar is gisteren een ge woon telefoongesprek tusschen Berlijn en Madrid gevoerd, 10.000 Boelgaren onder de wapenen geroepen Tienduizend man van verschillende lichtingen uit geheel Boelgarije zijn voor een militaire opleiding van 75 da gen opgeroepen, meldt het D.N.B. uit Sofia. groot belang gehecht. De „Angriff” schrijft„Franco heeft zijn rechter band naar Berlijn gestuurd, een man die het jonge Spanje belichaamt en die een juiste opvatting heeft over het belang van zijn reis en het wereld historische oogenblik daarvan”. De „Berl. Ztg. am Mittag” schrijft, dat Suner zijh politiek,' die verleden jaar begonnen is met zijn reis naar Rome, voortzet. Niemand schijnt er beter toe geschikt te zijn, om den woordvoerder van den Caudillo bij de bevriende mogendheden te zijn. Alle bladen wij den aan het bezoek uitvoerige commen taren. Roosevelt onderteekent de dienstplichtwet President Roosevelt heeft het ontwerp op den militairen dienstplicht ondertee- kend. Hij heeft bepaald, dat de 16de October geldt als datum van inschrij ving der burgers, die onder de^wet val len. Een eerste contingent van 75.000 man zal 4 weken na de inschrijving worden opgeroepen. Aan het einde van het jaar zal het aantal recruten 400.000, in het voorjaar 900.000 bedragen. Ge huwden zullen voorloopig niet worden opgeroepen. Bij de 400.000 man aan het einde van 1940 zullen 36.000 negers zijn, die afzonderlijke regimenten zullen vormen. Ook voor de luchtmacht zullen in het vervolg kleurlingen worden op geroepen. Bij de onderteekening van het ont werp heeft Roosevelt een formeële ver klaring afgelegd, waarin hij de invoe ring van den algemeenen dienstplicht een verrijking van het Amerikaansche burgerrecht noemde. Het democratische beginsel van gelijke rechten en gelijke plichten komt in de wet tot uiting. President Roosevelt heeft gistermid dag een proclamatie uitgevaardigd, volgens welke 16 millioen Amerika nen tusschen 21 en 35 jaar zich voor de dienstplicht moeten laten inschrij ven. Voorzoover zij voor den dienst geschikt zijn zullen zij dan voor de militaire opleiding opgeroepen kun nen worden. Eerste contingent der nationale garde opgeroepen Gisteren is in het geheele land het eerste contingent der nationale garde opgeroepen, in totaal 60.000 man. De ze manschappen zullen een jaar in dienst blijven. De garde, die tot dus ver onder de jurisdictie van de afzon derlijke staten stond, moet thans in het bondsleger worden opgenomen. Het is de bedoeling, dat de leden der garde de dienstplichtigen oplei den. Van semi-officieele zijde te Berlijn wordt gemeld: Hedenmorgen 11.30 is de Spaansche minister van binnenlandsche zaken, Serrano Suner in de Rijkskanselarij in tegenwoordigheid van den Rijksminis- ter van buitenlandsche zaken von Rib bentrop door den Führer ontvangen. De afgezant van den Caudillo werd door den chef van het protocol, gezant Frei herr von Dörnberg van hotel Adlon naar de nieuwe Rijkskanselarij bege leid. In de Wilhelmstrasse en op den Wilhelmplatz werden den Spaanschen gast door een groote menschenmenigte geestdriftige ovaties gebracht. Toen de auto van den minister het binnen plein van de rijkskanselarij binnenreed stond een eereafdeeling van de lijf wacht opgesteld. Aan den ingang werd Serrano Suner door den minister van staat dr. Meissner en door den per soonlijken adjudant van den Führer, obergruppenführer Brückner ontvan gen. Daarna vonden besprekingen plaats in de werkkamer van den Füh rer, waaraan de Rijksminister van bui tenlandsche zaken, von Ribbentrop deel nam. United Press meldt uit Berlijn Aan het bezoek van den Spaanschen minis ter Serrano Suner wordt in Berlijn Ter eere van den te Berlijn vertoe- venden Spaanschen minister van bin nenlandsche zaken, Serrano Suner. heeft de Rijksminister van buitenland sche zaken, von Ribbentrop, gister avond in het hotel Adlon een receptie gegeven. Tot de aanwezigen behoorden generaal-veldmaarschalk Keitel, de Rijksminister van binnenlandsche za ken, dr. Frick, Rijksleider Bouhler. staatsminister dr. Meissner Rijksorga- nisatieleider dr. Ley, de Rijksleider S.S. Himmler, de staatssecretaris van buiten- i landsche zaken, baron von Weiszacker, en voorts vertegenwoordigers van staat, partij en Weermacht, alsmede de begeleiders van den Spaanschen minis ter en leden van de Spaansche ambas sade. Ook de Italiaansche zaakgelastig de was met verscheidene leden van de Italiaansche ambassade aanwezig. United Press meldt uit Rome: Vol gens de jongste berichten hebben de Italiaansche troepen de buitenwijken van Bugbug, ongeveer 50 kilometer DUITSCHLAND In de op 23 September beginnende levensmiddelenkaartperiode kunnen alle verbruikers weer margarine ver krijgen, nadat 2 maanden lang slechts boter gedistribueerd werd. In dezen tijd waren de Duitsche margarine-fabrieken stopgezet. Blijkbaar is de grondstoffen voorziening thans zooveel beter ge worden, dat van de 181 Duitsche mar garine-fabrieken er weer 31 in bedrijf konden komen. In den tusschentijd ia een reorganisatie van de margarine- productie doorgevoerd. Het rijk is in 7 verzorgingsdistricten ingedeeld. Elk der weer in bedrijf gestelde fabrieken heeft in deze dictricten bepaalde gebie den aangewezen gekregen, om deze van margarine te voorzien. De Italiaansche minister van kolo niën, generaal Teruzzi, die als gast van rijksstadhouder ridder von Epp, in Duitschland vertoeft, is gisteravond, na van een bezoek aan het front te zijn teruggekeerd, voor een kort verblijf in de rijkshoofdstad aangekomen. Besprekingen te Washington over den toestand in het Verre Oosten. Minister Huil heeft gisteren een lang durig onderhoud gehad met den Brit- schen ambassadeur lord Lothian, en den Australischen gezant, Casey. Asso ciated Press meent te weten, dat de mogelijke gevolgen van de Japansche houding ten aanzien van Fransch-Indo China besproken zijn. Volgens geruchten zou een verdedi- gingsovereenkomst tusschen de Ver- eenigde Straten en Australië, naar het voorbeeld van dat tusschen de Ver- eenigde Staten en Canada, overwogen worden. De woordvoerder van het Japansche ministerie van buitenlandsche zaken heeft tegenover buitenlandsche corres pondenten verklaard, dat Japan 4 of 5 weken geleden bij de regeering der Vereenigde Staten geprotesteerd heeft tegen het embargo op vliegtuigbenzine. Sumner Welles heeft een week geleden op deze protestnota geantwoord. De woordvoerder weigerde echter, iets na ders omtrent dit antwoord te zeggen. Domei meldt, dat in weerwil van ’n dichten mist de luchtstrijdkrachten der Japansche vloot gisteren haar veertigsten aanval op Tsjoengking ge daan hebben en zware schade aan mi litaire objecten hebben veroorzaakt. De Berlijnsche bladen wijzen er op hoe het Spanje van de phalanx te zamen met het fascistische Italië en het nationaal-socialistische Duitsch land den laatsten strijd voert tegen het wegzinkende bewind van de Westelijke democratieën en meewerkt aan den opbouw van een nieuw Europa. Nu Serrano Suner den Duitschen bodem als vriend betreedt, zoo schrijft de „Deutsche diplomatisch-politische Kor- respondenz”, is dit het duidelijkste be wijs, dat de tijden waarin Spanje door anderen slechts „geduld” werd, thans definitief voorbij zijn. Duitschland, dat evenals zijn Italiaansche bondgenoot den vrijheidsstrijd van Franco en zijn getrouwen heeft meebeleefd, koestert geen anderen wensch dan dat het stre ven van dit land, zijn binnenlandsche en buitenlandsche kracht terug te vin den, moge gelukken. De asmogend heden zijn n.l. van meening, dat dit Spanje voor het vernieuwde continent onontbeerlijk is. Aan Spanje komt een vooraanstaande plaats toe in de ge meenschap der Europeesche volkeren. In den persoon van den Spaanschen gast begroet het Duitsche volk een op rechten voorvechter van deze nieuwe 484e STAATSLOTERIJ. Trekking van 17 September. I 14768 18320 21645 25-000 No. 4618. 1.500 No. 18452. 400 No. 9747, 11546. 200 No. 10781, 15613. 100 No. 1960, 10667. 10934, 13380, 14851, 15542, 16319, 16557, 23124, 23236. Telegratiscn o v erge ox ac me toto van de aankomst van den Spaanschen minister Serrano Suner (rechts) in Berlijn. Links de Duitsche minister van bui tenlandsche zaken von Ribbentrop. (Hoffmann) PRIJZEN VAN ƒ65. Eerste Engelsche verdedigingslinie doorbroken de De Italiaansche wapenstilstandscommissie, die op het oogenblik in Syrië vertoeft bij de Arabische bevolking gehaat te maken door aan Italië politieke doeleinden toe te schrijven, welke tegen de hei ligste beginselen van het Arabische volk gericht zijn. Vermoedelijk schuift men Italië annexionistische plannen in Klein-Azië in de schoenen. Boven dien smokkelen de Engelschen in Syrië wapens binnen, die aldaar on der opstandige elementen moeten worden verdeeld. Deze wapensmokke- larij geschiedt van Transjordanië uit. Het doel van de Engelsche intriges is vooral in Noord-Syrië onrust te verwekken en daarmede Turkije een voorwendsel te geven Syrië binnen te trekken. Engeland heeft voorts de beste agenten, waarover het be schikt naar Cairo, Palestina, Trans jordanië, Irak en zelfs naar Saudi- Arabië gestuurd om daar Engelsche propaganda te maken. Onder deze agenten bevinden zich ook eenige journalisten. WAGENSTRAAT 60 In een rede tot vertegenwoordigers van het Japansche jeugdverbond heeft de nieuwe Japansche ambassa deur te Moskou, luitenant-eeneraal Ta- tekawa, gezegd op een spoedige ver betering der Russisch-Japansche be trekkingen te hopen. Hij verklaarde o.a. te streven naar een definitieve re geling der grenzen tusschen Sovjet- Rusland, Mongolië en Mandsjoekwo, naar nieuwe visscher ij verdragen en naar toelating van Japansche onder nemingen op Noord-Sachalin. ben diegenen, die vroeger getracht hebben onze meester te zijn, terugge wezen en thans zijn wij vrij. Doch wij zijn niet alleen in Europa en het im perium. dat wij als doel van onze poli tiek hebben aangekondigd, kan niet door een enkelen man verweze'nlijkt worden, doch eischt een harmonie van den wil met anderen. Het mag niemand verbazen, dat wij in het uur, waarin wij gezelschap zoeken, ons wenden tot die volken, die slachtoffers geweest zijn van dezelfde onrechtvaardigheid als wij”. Serrano Suner karakteriseerde de tegenwoordige houding van Spanje als „niet-oorlogvoerend”, hetgeen niet als onverschilligheid uitgelegd mag wor den. Spanje heeft zijn zending in de nieuwe Europeesche orde en op het juiste oogenblik zal de leiding in Spanje het bevel tot handelen geven. Over het begrip „Spaansch impe rium” zeide de minister, dat Spanje in Europa geen eischen meer te stel len heeft, omdat hetgeen slechts een herstel van een begaan onrecht zou zijn, onmogelijk een eisch kan worden genoemd. „Het betreft hier een deel van onszelf en van ons verscheurd vaderland. Het betreft hier natuurlijke rechten, die voortspruiten uit onze traditie en uit de aardrijkskundige positie van het land, dat ligt als een vooruitgeschoven post van het eene continent tegenover het andere”. Slagschip van 4£.000 ton op stapel gezet Op de marinewerf te Philadelphia is de kiel gelegd voor een slagschip van 45.000 ton. Eenige weken geleden is men te Brooklyn begonnen met den bouw van een zusterschip. De nieuwe Amerikaansche bases Te St Johns op New Foundland is met den Amerikaanschen kruiser „St. Louis” een vlootcommissie onder lei ding van vice-admiraal Greenslade aan gekomen. Deze commissie heeft tot taak, geschikte terreinen te zoeken voor de vloot- en luchtbases, welke Engeland op grond van dé onlangs gesloten over eenkomst aan Amerika zal afstaan. Tusschen vertegenwoordigers van Mexico en de Vereenigde Staten zou den, naar de „Excelsior” meldt, op het oogenblik inofficieele besprekingen wor den gevoerd over de vestiging van Amerikaansche vlootsteunpunten in N eder-Calif ornië. „Vliegende vestingen” voor Engeland De commissie voor de verdediging van Amerika maakt thans ook reclame voor het afstaan van 25 z.g. „vliegende vestigen” aan Engeland, meldt het D.N.B. Uit Washington. Deze propa- ganda-campagne is gisteren in den Se naat zeer scherp door isolationnisten aangevallen. De democraat Clark gaf uiting aan de vrees, dat de voorstan ders van een dergelijke handelwijze niet tevreden zullen zijn met het afstaan van bombardementsvliegtuigen, maar op zekeren dag ook zullen verlangen, dat er slagschepen en troepen worden gezonden. Tegen militaire hulptoezegging Op haar jaarvergadering te New York heeft de „Steuben Society of America” onder meer besloten te strijden tegen iedere propaganda, die de Vereenigde Staten in een overzeeschen oorlog zou kunnen verwikkelen. Er is een resolutie aangenomen, waarin gewaarschuwd wordt tegen „verstrikkende bondgenoot schappen” en militaire hulptoezeggin- gen” De yereeniging stelt voor, dat Frankrijk en Engeland hun eilanden op het Westelijk halfrond afstaan in afbe taling op de schulden uit den wereld oorlog. Het Boelgaarsch-Roemeensche verdrag De Boelgaarsch-Roemeensche com missie is gisteren te Dobritsj met haar arbeid ter voorbereiding van de tech nische uitvoering van het verdrag van Krajowa begonnen. De Boelgaarsche demarcatiecommis- sie onder leiding van kolonel Trifonof is naar de Zuidelijke Dobroedsja ver trokken. Haar taak zal waarschijnlijk niet op groote moeilijkheden stuiten, daar de nieuwe grens bijna geheel sa menvalt met die van 1912. De werkzaamheden, die uit de over neming voortvloeien, worden in vier ten uitvoer gelegd, overeeir- komstig de in het verdrag bepaalde vier zónes. Den eersten October om negen uur ’s morgerib verlaten de Roe- meensche leden van de commissie de Zuidelijke Dobroedsja. nadat den dag tevoren de laatste Roemeensche soldaat uit de provincie vertrokken is. voorbij Sollum, bereikt. Zij bevinden zich reeds halverwege tusschen Sol lum en Sidi Barani. De laatste, gisteravond uit Bengasi, binnengekomen berichten melden, dat de Italiaansche vliegtuigen hun aan vallen op Sidi Barani en Mersamatruh aanmerkelijk versterkt hebben. Vol gens deze berichten zouden de Italia nen reeds de suprematie in de lucht boven Egypte hebben veroverd. Den geheelen Maandag zijn de meest ver schillende doelen gebombardeerd. Daaronder waren troepenkampen, mu nitiedepots, vliegvelden en artillerie stellingen. Van tijd tot tijd wordt hier de mo gelijkheid geopperd van een afzonder lijken vrede tusschen Italië en Egypte. Officieele berichten van het front melden, dat de voorhoede van Grazia ni haar stellingen achter de Egypti sche haven Sollum geconsolideerd heeft en in de richting van Sidi Ba rani oprukt. Het D. N. B. meldt uit Rome: Met de doorbreking van de eerste Engel sche verdedigingslinie aan de Egyp tische grens bij Sollum is aan het Noord-Afrikaansche front de bewe gingsoorlog begonnen. Deze Engel sche verdedigingslinie bestaat uit ver scheidene forten, artillerie- en ma- chinegeweerposten. De opereerende deelen van het Britsche Egypteleger zijn vrijwel geheel gemotoriseerd en beschikken over kleine en bewege lijke pantserauto’s. Pas bij Sidi Bar- rani bevindt zich nog een Engelsche verdedigingslinie. Aan Engelsche zijde, zoo vervolgt het bericht, strijden aan het Libysche front hoofdzakelijk Australische, Nieuw-Zeelandsche en Indische troe pen. De ruggegraat van het Engelsche leger vormen de Indiërs, die het En gelsche opperbevel alleen reeds klimatologische redenen thans in eerste plaats in den strijd heeft ge worpen. Ondanks de moderne uitrus ting van het Britsche leger wordt in neutrale militaire kringen meermalen de waarde van de Nieuw-Zeelandsche en Australische troepen in twijfel ge trokken. De Australiërs staan in Egypte, naar men daar verklaart, weinig gunstig bekend. Om een her haling van de botsingen, die zich in den wereldoorlog tusschen de Austra lische troepen en de Egyptische bevol king hebben afgespeeld, te verhinde ren, zou de koning van Egypte er dit maal op aangedrongen hebben, dat de Australische troepen in kampen aan de kust ondergebracht worden en Alex- andrië en Cairo niet binnen mogen gaan. Het beeld der Italiaansche bladen wordt geheel beheerscht door het be gin der krijgsverrichtingen aan Egyptische grens en de Engelsche ne derlaag bij Sollum. De „Giornale d’Italia” schrijft, dat de eerste Britsche verdedigingslinie aan de grens van Cyrehaica is door broken met de bezetting van Sollum. De volgende stelling is de nog sterke re linie bij Sidi Barrani, welker cen trum in Mersamatruh ligt en die zich ver in het binnenland uitstrekt tot bij de oase Siwa. Thans zijn alle streken, die onder Britsch militair commando staan, en aan de Italiaansche bezit tingen in Afrika grenzen, met succes aangevallen. schen aan te tasten. Italië wenscht Egypte slechts van de opgedrongen Britsche heerschappij t’e bevrijden. Het wil in vreedzame en vruchtbare samenwerking met Egypte leven. Die politiek is in de vele jaren der Ita- liaansch - Egyptische betrekkingen steeds weer tot uitdrukking gekomen. Het blad merkt verder op, dat de houding, die het Egyptische volk thans zal aannemen, niet zonder in vloed op het lot van Egypte zal zijn. Van bevoegde Italiaansche zijde wordt naar aanleiding van de opera ties aan de grens tusschen Libye en Egypte geconstateerd, dat de Engel sche regeering sedert de Italiaansche oorlogsverklaring in grooten omvang van het Egyptische gebied gebruik heeft gemaakt om Cyrenaica en Libye aan te vallen. De Britsche regeering heeft zich daardoor schuldig gemaakt aan een openlijke schending van de verdragen en de neutraliteit van Egypte op flagrante wijze geschonden. Onder invloed van Londen heeft de Egyptische regeering de diplomatieke betrekkingen met Italië verbroken, zonder echter aan de zijde van En geland tegen Italië ten strijde te trek ken. Daardoor is de paradoxale toe stand ontstaan, dat Italië op voet van oorlog is met Engeland, doch niet met Egypte. De Britsche regeering heeft voorts met openlijke schending der interna tionale verplichtingen het Suex-kanaal afgesloten. De strijd, dien Italië thans in Noord-Afrika voert, is daarom niet gericht tegen Egypte, maar slechts tegen de Engelsche overheersching in het Oosten van de Middellandsche Zee. Het Italiaansche volk koestert even als vroeger vriendschappelijke gevoe lens jegens het Egyptische. In de „Voce d’Italia” schrijft Gayda het volgende over het oprukken van de Italiaansche strijdkrachten naar Egypte en over de verovering van Engeland door het Duitsche luchtwa pen: De asmogendheden zijn met den sinds lang dreigenden veldtocht begon nen. Niets kan Engeland thans meer redden. Dit offensief op verscheidene Engelsche fronten moet als een ver pletterende slag beschouwd worden. De actie van Italië is tegen de be langrijkste kern van het Britsche we reldrijk op Afrikaanschen bodem ge richt. Het is de taak van Italië het Britsche rijk stuk te slaan, terwijl Duitschland met zijn aanvallen op de Britsche eilanden het wereldrijk in het hart treft. De „Völkischer Beobachter” publi ceert eenige verklaringen van den Spaanschen minister Suner, die deze aan een medewerker van dit blad heeft gegeven. Zijn reis naar Duitschland beschouw de de minister als een bewijs, dat Spanje trouwt blijft aan zijn natuur lijke politiek. Voor de eerste maal sedert twee eeuwen bezit Spanje een volledige onafhankelijkheid. „Wij heb- Europeesche solidariteit. Italië en Egypte De „Giornale d’Italia” schrijft, dat de Italiaansche troepen de onafhanke lijkheid van Egypte geenszins wen- INCIDENTEN TE SJANGHAI LUCHTAANVAL OP TSJOENGKING f f f 1621 5023 1934 5024 1989 5026 2007 5047 2201 5059 2207 5140 2222 5155 2235 5176 2252 5194 2315 5201 2356 5230 2364 5291 2377 5311 2382 5357 2415 5378 2486 5389 2518 5401 2522 5429 2570 5497 2594 5556 2610 5600 2672 5601 2683 5611 2695 5682 2700 5806 2716 5816 2797 5831 2847 5843 2886 5848 2889 5853 2917 5894 2923 5917 2927 5974 2928 5985 2943 6001 2945 6006 3013 6032 3051 6041 3055 6062 3094 6082 3135 6141 3144 6150 3147 6170 3160 6208 3181 6265 3235 6274 3306 6301 3323 6305 3343 6333 3410 6355 3426 6371 3435 6436 3461 6453 3462 6478 Spanje en de opbouw van een nieuw Europa TELEFOONVERBINDING BERLIJN—MADRID HERSTELD MARGARINE-INDUSTRIE WERKT TERUZZI TE BERLIJN VIERDE KLASSE TWEEDE LIJST 14793 18367 21652 14796 18386 21698 7538 11150 14751 18308 21642 7560 11245 7592 11270 7629 11294 7649 11343. 14830 18402 21744 7664 11371 14880 18432 21751 7679 11414 14894 18436 21752 7721 11519 14953 18621 21780 7738 11533 14967 18639 21918 7752 11579 14981 18640 21933 7807 11586 15033 18748 21945 7839 11638 15050 18776 22009 7848 11699 15085 18791 22013 7877 11705 15112 18808 22098 7926 11710 15197 18835 22127 7933 11717 15260 18845 22250 8034 11742 15276 18953 22259 8048 11758 15311 18966 22295 8052- 11775 15338 18981 22331 8087 11777 15377 19001 2:^83 8106 11780 15439 19053 22386 8118 11791 15574 19071 22419 8170 11794 15622 19089 22476 8217 11814 15655 19137 22531 8264 11837 15666 19145 22556 8299 11879 15687 19321 22646 8331 11906 15801 19324 22662 8362 119T6 15810 19336 22755 8365 11920 15816 19352 22757 8367 11948 15832 19364 22873 8394 11974 15844 19401 22899 8431 11992 15855 19408 22919 8495 12074 15896 19415 22924 8555 12087 15934 19496 22943 8559 12160 15981 19512 22954 - 8573 12258 15997 19558 22956 8578 12310 16027 19562 22959 8580 12347 16128 19596 22973 8583 12351 16215 19597 22977 8584 12525 16219 19601 22980 8638 12543 16266 19626 22997 8695 12598 16274 19656 23074 8726 12600 16279 19702 23118 8751 12621 16282 19755 23197 8798 12646 16284 19768 23240 8887 12655 16307 19811 23258 8926 12663 16400 19927 23269 8961 12672 16503 19967 23351 9105 12675 16537 19973 23387 9118 12724 16560 19982 23396 9131 12725 16563 20086 23398 9201 12835 16564 20171 23407 9203 12914 16614 20213 23425 9228 12925 16619 20305 23453 9336 13022 16641 20357 23456 13025 16648 20363 23471 9378 13031 16659 20381 23479 9389 13095 16677 20395 23521 9395 13137 16689 20425 23558 9491 13144 16690 20474 23571‘ 9517 13153 16700 20490 23584 9585 13168 16716 20500 23589 9647 13198 16734 20513 23591 9663 13312 16741 20514 23616 9664 13317 16762 20529 23620 9676 13319 16943 20539 23656 9680 13369 16962 20557 23687 9775 13376 17065 20632 23733 9778 13397 17129 20672 23758 9789 13477 17170 20717 23916 9813 13520 17209 20741 23918 9852 13521 17215 20774 23932 9874 13526 17235 20867 23951 9928 13544 17273 20868 23996 3466 6504 10001 13548 17299 20888 24076 3470 6607 10022 13611 17331 20918 24097 3478 6628 10043 13620 17355 20924 24133 3482 6643 10046 13632 17389 20937 24136 3602 6658 10164 13636 17390 21025 24215 3606’6697 10177 13641 17432 21037 24221 3681 6780 10214 13657 17540 21047 24324 3696 6851 10274 13814 17544 21055 24330 3734 6853 10293 13862 17583 21082 24334 3766 6856 10329 13943 17615 21102 24359 3781 6873 10366 13966 17660 21118 24375 3855 6966 10442 14001 17665 21120 24391 3858 6984 10470 14133 17706 21143 24439 3862 7006 10478 14150 17712 21174 24564 3881 7022 10521 F 223 17721 21225 24618 3887 7050 10570 14231 17817 21260 24622 4124 7119 10732 14255 17838 21291 24639 4141 7122 10767 14276 17848 21303 24848 4142 7181 10769 14285 17868 21304 24722 4197 7183 10906 14328 17889 21305 24750 4216 7193 10907 14398 17895 21306 24756 4221 7201 10911 14448 17897 21326 24777 4249 7251 10913 14481 17917 21374 24780 4251 7289 10942 14504 17939 21378 24866 4258 7312 10958 14533 18061 21452 24912 4292 7316 10983 14547 18081 21460 24913 4339 7332 10985 14608 18152 21471 24925 4457 7378 10995 14609 18213 21487 24949 4473 7499 11019 14683 18274 21492 24957 4474 7509 11020 14685 18283 21537 24967 4476 7534 11142 14723 18286 21589 24971 In deze klasse zijn nog ingebleven: 2 prijzen van VLUG EN GOED DE BETREKKINGEN MET RUSLAND

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 2