HAAGSCHE COURANT ■IJ Brabant Paardensportfeest HET DUITSCHE WEERMACHTBERICHT HET ITALIAANSCHE WEERMACHTBERICHT BINNENLAND STADSNIEUWS TELEGRAMMEN Dinsdag 17 September 1940. ,w in AARDAPPEL- EN BOONEN- OOGST BEGONNEN De beteekenis DERDE BLAD 7: AFSCHEID Ds. J. F. KRUYT OORLOGSGEWELDSCHADE Duitsch kapitaal in het buitenland Duitsche staatsburgers in Nederland Hevige gevechten bij Sidi el Barrani HET INCIDENT IN DE BALISTRAAT Te Boxtel had een groote landelijke ruiter wedstrijd plaats. Hot nummer: schoonste Brabantsche geheel, bestaande uit boerenkar met boerin en boer in Brabantsch costuum, voor de jury. (Het Zuiden) MINDER PROCESSEN-VERBAAL TEGEN WIELRIJDERS ANTONESCU WEER IN ACTIEVEN DIENST MARSCH WACHTBATALJON DUITSCHE LUCHTWAPEN i H RESULTATEN ZEER BEVREDIGEND BRITSCH COMMUNIQUE OVER DEN STRIJD IN EGYPTE UITREIKING VLEESCHKAARTEN BRITSCHE VLIEGERS BLIJVEN WERKELOOS Tiüi Dienstplicht voor weermacht en arbeidsdienst van de luchtaanvallen o op Londen Engelsche bommen op ons land Behalve Londen ook Liverpool weer aangevallen De toekomst van Rotterdam Herstel van den toestand van vóór het Verdrag van Versailles In Veere een doode en een zwaar gewonde ';7 Jr |g| ISK WW ::W voedingsgewassen De politie-agenten in vrijheid gesteld verstrekt worden kwamen Geen overheersching van Duitsch kapitaal in Nederland te vreezen Inlichtingen omtrent de invulling der formulieren De zoo verrassende opbrengst heeft zoo vernamen wij ertoe ge leid, dat aan B. en W. zal worden voorgesteld nog 13 h.a. voor den verbouw van voedingsgewassen be schikbaar te stellen, terwijl tevens bepleit zal worden, dat door den Dienst van Stadsontwikkeling en Volkshuisvesting 20 h.a. wordt uit gegeven aan particulieren. Het zou dan in de bedoeling liggen de terreinen door werkloozen in ge reedheid te doen brengen. Op kor ten termijn zal hierover de beslis sing van den Gemeenteraad worden gevraagd. Niet uitgesloten is, dat een blijvend instituut „Teelt-voedingsgewassen” wordt geschapen, waarbij o.a. on volwaardige arbeidskrachten zullen worden ingeschakeld. No. 17675 ten aanzien van vreemde ordeteekenen, afkomstig van mogendheden, waarmede het Duitsche Rijk in oorlog is. Het verbod geldt niet voor Neder- landsche ordeteekenen. deeld, dat de 10 h.a. grond, welke voor het volgende jaar in gereedheid zal worden gebracht, reeds nu deels met late koolsoorten beplant zal worden. ERGENS IN ITALIË, 17 September. (Stefani.) Het 102de Italiaartsche weer- machtbericht luidt als volgt: Gedurende den dag van gisteren heb ben zich in het gebied van Sidi el Bar- rani hevige gevechten afgespeeld tus- schen onze oprukkende troeperi en En- gelsche pantserafdeelingen. De slag wordt voortgezet te midden van wolken van zand, opgejaagd door den gloeien- den Ghibli van de Sahara. In de gelede ren van den vijand worden crisisver schijnselen waargenomen. CONCERT OP HET PLEIN Hedenmiddag van 12 tot 1 uur heeft een muziekcorps van de Duitsche Weer macht op het Plein een concert gege ven. Het programma luidde als volgt Rakoczky-marsch, van Ehmig Scho ne Galathé, ouverture, van Suppé Irische Tanze no. 1 en 2, van Brase; Yorkscher Marsch, van Beethoven Pe- pita-marsch. van Neumann Gold und Silber, wals, van LeharFledermaus, potpourri, van Strauss Oberst Hum- mitsch, marsch, van Curth, en Land graf werde Hart, marsch, van Steg- mann. Op de door werkloozen aangelegde ter reinen voor het telen van En ongetwijfeld zou de opbrengst nog grooter zijn geweest, indien eerder met het poten was aangevangen. De kwaliteit der aardappelen is zeer goed; van „kwaad” is geen sprake. On middellijk na het rooien der Eigenhei mers en Bevelanders hetgeen eenige weken zal duren wordt begonnen met het rooien der Redstar, die zeker tot het voorjaar bewaard kunnen worden. Men deelt ons mede, dat ter verlich ting van het werk der schade-enquete- commissie rayon ’s-Gravenhage van wege de gemeente ’s-Gravenhage op het stadhuis te ’s-Gravenhage, Groenmarkt kamer No. 32 (telefoon 115953, toestel 248) aan belanghebbenden desge- wenscht inlichtingen worden verstrekt omtrent de invulling der formulieren, waarbij men opgave kan doen van de door oorlogsgeweld gemelde commissie Zooals men zich zal herinneren, zijn aan het einde van Mei, braakliggende Gemeenteterreinen in de wijk Bohe- men, aan den Fruitweg, de Binckhorst- laan en in Loosduinen, door werkloozen ingericht tot den verbouw van voedings gewassen. Gezien het gevorderde poot- en zaaiseizoen heeft men zich in hoofd zaak moeten bepalen tot het telen van aardappelen, boonen en enkele kool soorten. In het begin hebben een 300 menschen bij het geschikt maken van de gronden, werk gevonden. Gisteren is men met het rooien der z.g. vroege aardappelen (Eigenheimers en Bevelanders) begonnen, evenals met het oogsten der boonen. In totaal werd op 16 h.a. geteeld, terwijl men thans is begonnen met het in gereedheid bren gen van ongeveer 10 h.a. voor de teelt in 1941. Een en ander geeft op het oogenblik weer arbeid aan 250 men schen. De aardappelen worden reeds afge nomen door de Verzorgings- en zieken huizen, terwijl men zich voorstelt het dan nog overblijvende deel, ter beschik king te stellen van armlastigen. Een zelfde gedragslijn zal worden gevolgd, wanneer het rooien der late aardappe len. waarvan het loof thans nog groen is. een aanvang zal nemen. Bij het oogsten der boonen wordt de z.g. Zeeuwsche methode gevolgd (op- trek'ken en optollen). Tenslotte kan nog worden medege- Meer uitgifte van gronden te verwachten. DE VERLAGING VAN HET TELEFOONTARIEF Wij herinneren er aan, dat de verla ging van het telefoontarief op 1 No vember ingaat. Van dien datum af zal een onbeperkte netaansluiting 48 per jaar kosten, in plaats van 54 per jaar. LONDEN, 17 September (Reuter). Het ministerie van voorlichting publi ceert het volgende legerbericht uit Cairo Hoewel de vijand zijn strijdkrachten grootendeels om Sollum concentreert, zijn sterke vijandelijke afdeelingen met onze voorhoeden in de omgeving van Bugbug in contact gekomen* Om 1 uur hedennacht werd in de Spuistraat de 28-jarige neger J. W. S. M., van beroep trompettist, in staat van dronkenschap door een agent aangetrof fen. Hij had bovendien geen vergunning om zich op dat tijdstip op straat te bevin den, pleegde bij zijn overbrenging naar het bureau Prinsestraat wederspannig- heid, zoodat hem dit nachtelijk avontuur op drie processen-verbaal komt te staan. Gisteravond omstreeks 9 uur is op den Schenkweg de 50-jarige mej. J K. uit de Binckhorststraat, doordat zij onvoorzichtig den rijweg overstak, aan gereden door een personenauto. Mej. K. kreeg een verwonding aan het hoofd en werd door den geneeskundigen dienst naar het ziekenhuis aan den Zuidwal gebracht. De kortelings gepubliceerde bekend making van den Duitschen Weer- machtsbevelhebber in Nederland is, in vele gevallen door de in aanmerking komende mannelijke Duitsche staats burgers ten onrechte aldus uitgelegd, dat volgens punt C. alle lichtingen, ook als zij niet gediend hebben, zich moe ten aanmelden. Deze uitlegging is ver keerd, daar onder punt C. van de be- kenmaking uitdrukkelijk alléén de ge diend hebbende dienstplichtigen van alle lichtingen worden genoemd. Wie niet gediend hebben, moeten zich slechts melden, indien, naar punt A. van de bekendmaking vermeldt, zij in 1921 geboren zijn en niet reeds vrij willig dienen, zoomede indien zij overeenkomstig punt B. hoewel be- hèorende tot de dienstplichtige lichtin gen 1914 tot 1920 tot nu toe ontheffing van dienstplicht hebben gehad of nog niet gediend hebben. Alle betrokken Duitschers, die inge volge punt C. reeds meldingen verricht hebben bij den bevoegden stafofficier der Ordnungspolizei, moeten hun mel dingen terstond herhalen en daar bij uitdrukkelijk verklaren, dat zij ge diend hebben. Bij welk onderdeel zij gediend hebben, is van geen belang. Ook andere bijkomstige mededeelingen moeten als overbodig achterwege wor den gelaten. In de betrokken kennisgeving, zooals zij aanvankelijk werd gepubliceerd, is ook gezegd, dat degenen in Friesland woonachtig, die hiervoor in aanmer king komen, zich moeten melden bij den plaatseljjken stafofficier in Leeu warden, Majoor Kuhn, Zuiderstraat 13. Dit adres is niet juist en moet zijn: Zuiderstraat 3 te Leeuwarden. Ook op Bergen-op-Zoom Ook op Bergen-op-Zoom werden 8 brisantbommen geworpen. Een huis stortte in; verscheidene huizen werden beschadigd. De eerste oogstdag heeft een indruk kunnen geven over het resultaat van dit teelt-experiment. Van welingelichte zijde werd ons medegedeeld, dat quanti- tatief en qualitatief, verschillende vel den zeer bevredigende resultaten heb ben opgeleverd. Wordt een opbrengst van 300 h.l. per h.a. als een goede oogst aangemerkt, enkele stukken grond brachten reeds 250 h.l. en meer per h.a. op. Brandbommen op Ouddorp In den afgeloopen nacht hebben En- gelsche vliegtuigen twintig brandbom men geworpen op Ouddorp, op Goeree. Van een schuur op de Klepperstee is het dak vernield, terwijl ook nog eenige schade aan landbouwgewas sen werd toegebracht. Persoonlijke ongelukken niet voor. Chauffeurs-diploma van den A.N.W.B. Ook dit jaar zal de A.N.W.B. aan de chauffeurs, die 12J of 25 jaar bij een en denzelfden patroon in diénst zijn geweest, het bekende diploma en insigne uitreiken. Dit zal geschieden op de afdeelingsver- gaderingen van den A.N.W.B., welke in de maanden October en November in alle provinciën worden gehouden. Chauffeurs, die voor deze onderscheiding in aanmer king komen, moeten vóór 31 December a.s. 12J of 25 jaar in dienst van den pa troon zijn. Een door den werkgever on- derteekende verklaring, waarin het boven staande wordt bevestigd, moet worden in gezonden, terwijl de patroon lid moet zijn van den A.N.W.B. Het is gewenscht den volledigen naam met voornamen op te geven en het jaar (liefst den juisten datum) van indiensttreding. Staande zong de gemeente daarop ds. Kruyt toe Gez. 96 (Gew.) Na den dienst hebben velen van de gelegenheid gebruik gemaakt om met een handdruk van ds. Kruyt afscheid te nemen. Ds. Kruyt is voornemens, a.s. Zon dagmiddag zijn intlrede te doen als voorganger van de afdeeling den HaagScheveningen van de Ver. van Vrijz. Hervormden na tevoren in den zelfden dienst door zijn collega ds. A. Trouw, te zijn bevestigd. Morgen vindt de uitreiking van vleeschkaarten plaats aan personen, wier familienaam begint met een der letters K, L of M. BERLIJN, 17 September (D.N.B.) Geen enkel Britsch vliegtuig heeft vannacht boven Duitsch rijksgebied gevlogen. Maar ook boven Noord- Frankrijk, België en Nederland zijn geen Engelsche vliegtuigen waargeno men. Gezien deze staking van elke ac tiviteit der Engelsche vliegers vraagt men zich af, of hier sprake is van een reeds tot uiting komend teeken van zwakte, of dat de Royal Air Force thans op de lauweren van haar be weerde overwinningen van Zondag wil rusten. Aan den anderen kant is er re den om aan te nemen, dat de laatste Engelsche reserves worden achterge- houden tot afweer van de groote Duit sche actie, welke Engeland zelf heeft aangekondigd en gevreesd. Dragen van insignes door ambtenaren De secretaris-generaal van Binnen- lendsche Zaken heeft bepaald dat ambtenaren in dienst of bij gek'eed gaan in uniform, voortaan geen enkel ander insigne of onderscheidingsteeken rneer mogen dragen dan die welke van regeeringswege zijn verstrekt of voor geschreven. Dit verbod geldt eveneens Het Wachtbataljon van het Duitsche luchtwapen zal op zyn morgen te hou den marsch, de volgende route volgen: Wassenaarsche-weg, Koninginne gracht, Princessegracht, Heeren- gracht, Korte Poten, Plein, Lange Po ten, Kapelsbrug, Lange Poten (om 1 uur voorbijmarsch voormalig departe ment van Defensie), Plein, Binnenhof, Buitenhof, Gravestraat, Groote Hal- straat, Kerkplein, Westeinde, Loos- duinscheweg naar de Zusterstraat. Naar wij vernemen zijn de politie agenten, die Zaterdag, 7 September j.l. in de Balistraat te dezer stede revolverschoten hadden gelost op eenige leden van de weer-afdeeling der N.S.B., waardoor de W.A.-man Peter Ton werd gedood en enkele andere nationaal-socialisten, werden gewond, en die deswege in voorloopig arrest zijn gehouden, weder in vrijheid gesteld. Deze vrijlating is geschied onmiddellijk nadat bij den hoofdcommissaris van politie een verzoekschrift daartoe van de moeder en de zuster van wijlen Peter Ton, zoomede van het W.A.-vendel, dat diens naam draagt, was ingeko men, in welk verzoekschrift tevens uiterste clementie voor deze agenten werd bepleit. Het met groote gestrengheid optre den tegen fietsers, die geen voldoende afschermingsmaatregelen voor hun lantaarns hebben getroffen, heeft er toe geleid, dat het aantal overtredin gen beduidend minder is geworden in vergelijking met de vorige weken. Gisteravond en vanochtend in de vroegte werd in 31 gevallen proces verbaal opgemaakt; 16 rijwielen wer den in beslag genomen, materieele schade, in het rayon van geleden. De inlichtingen iederen werkdag van 9 tot 12 uur en van half 2 tot 5 uur (’s-Zaterdags van 9 tot 12.30 uur). De formulieren zelve dienen te wor denden aangevraagd bij de schade-en- quete-commissie. ZILVEREN JUBILEUM BIJ HUS Dezer dagen was de heer E. Ph. v. d. Hoven 25 jaar als bakker werkzaam bij de N.V. Meel- en Broodfabrieken „De Zeeuw”, B. Hus alhier. De jubilaris en zijn echtgenoote zijn Maandagmiddag ontvangen op het hoofd kantoor van de onderneming in de Jacob Catsstraat 182, waar een huldiging door de directie en chefs plaats vond. De zilveren medaille en het diploma voor 25-jarigen trouwen dienst van de gevers zijn hem hierbij uitgereikt. Na mens het personeel zijn hem eenige ca- deaux overhandigd, en van de directie ontving hij de gebruikelijke enveloppe met inhoud, terwijl aan zijn echtgenoote bloe men zijn aangeboden. Geen misbruik van invloed op economisch gebied Men mag immers niet vergeten, dat Duitschland op dit gebied iets in te halen heeft, waarvan het twintig jaar lang verstoken is gebleven. Het verdrag van Versailles beroofde Duitschland geheel van zijn aandeel in de voormalige vijandelijke landen. Van zijn aandeel in de economie der neutrale landen ging als indirect gevolg van het verdrag van Versailles veel verloren daar Duitschland zich gedwongen zag tot dekking van zijn dringendste behoeften aan voedings middelen en grondstoffen deviezen te verwerven. Duitschland zal ongetwij feld de mogelijkheid aanvatten om zijn economisch aandeel in buitenlandsche ondernemingen op de hoogte te bren gen, welke met de politieke en econo mische beteekenis van Duitschland overeenkomt. Men verklaart hier ech ter, dat de hier en daar opgedoken bewering, als zou Duitschland in de toekomst zijn invloed *op dit gebied willen misbruiken om groote buiten landsche werken stop te zetten en de daardoor vrijkomende belangen op Duitsche ondernemingen over te bren gen, in ieder opzicht volkomen onjuist is. BERLIJN, 17 September D. N. B.) Het opperbevel van de Weermacht maakt bekend: Onze kustbatterijen hebben gisteren opnieuw de haven van Dover onder vuur genomen. Op verscheidene En gelsche koopvaardijschepen konden treffers waargenomen worden. Op den morgen van den zestienden September beperkte de activiteit van het luchtwapen zich tengevolge van den ongunstigen weerstoestand tot ge wapende verkenning. In het verloop daarvan werden verscheiden vliegvel den in Zuid- en Midden-Engeland, als mede haven- en industrieinstallaties van Whitby effectief met bommen aangevallen. Tegen den middag begonnen de ver- geldingsaanvallen op Londen opnieuw en hielden bij voortduring en met toe nemende kracht tot den morgen van den zeventienden aan. Haveninstallaties en havencomplexen alsmede andere voor den oorlog belangrijke doelen werden met talrijke bommen van alle kaliber bestookt. Op vele plaatsen werden branden veroorzaakt. Ook richtten zich nachtelijke bomaanvallen tegen Liverpool. Drie vijandelijke vliegtuigen werden bij luchtgevechten neergeschoten en een op den beganen grond vernield. Twee Duitsche vliegtuigen worden vermist. De vijand heeft overdag en in den afgeloopen nacht geen enkele aanvalspoging op Duitsch gebied on dernomen. BOEKAREST, 17 September (D.N.B.) Bij koninklijk besluit is de ministerpresident divisiegeneraal An tonescu weer in actieven dienst getre den en tot corpscommandant bevor derd. Deel van Maasbree aan Venlo toegevoegd De Staatscourant van gisteravond bevat een beschikking van den secretaris-gene raal van het departement van Binnenland- sche Zaken, waarbij met ingang van 1 October een gedeelte van de gemeente Maasbree aan de gemeente Venlo wordt toegevoegd Blijkens de bijbehoorende kaart liggen in het bedoelde deel de dor pen of 'buurtschappen Blerick, Hout-Ble- lick, Wielder en Boekend. (Van een bijzonderen V.P.B.-corresp.) De ontwikkeling van den oorlog heeft tot gevolg gehad, dat Groot-Brittannië als afnemer en als leverancier van het vasteland van Europa verdwenen is en men laat er hier geen twijfel over bestaan, dat Engeland na een eventueele Duitsche overwinning zijn betrekkingen met de landen van Euro pa slechts in beperkte mate zal kun nen herstellen. Het Britsche kapitaal heeft zich in talrijke Europeesche landen, in het bijzonder ten Noorden, ten Zuid-Oosten en ten Westen van het Duitsche rijk, machtsposities ver schaft, die ook in dezen oorlog weer zijn aangewend om- Duitschland het betrekken van belangrijke producten, levensmiddelen en grondstoffen te be moeilijken. De Duitsche politiek, die zich ten doel heeft gesteld den Brit- schen invloed op het vasteland van Europa te breken, zal deze kapitaal- beleggingen zeker niet in den ouden omvang en in den vroegeren vorm kunnen laten bestaan. Het misbruik dat de Westelijke mogendheden van haar machtsposities in het Donau- gebied gemaakt hebben, heeft de lan den in dit gebied er toe gebracht maatregelen tot bescherming van de nationale economie te nemenen de bevoegdheden van de kapitaalbezitters in te perken. Nimmer is de dëei?jo ining van de Westelijke mogendheden aan de economie van de nog weinig ontwikkelde landen een echte, vooruit ziende hulp bij den nationalen opbouw geweest. Duitschland zal niet de vroe gere rol van de Westersche mogendheden overnemen. In Nederland en België is den laat- sten tijd de bezorgdheid tot uitdruk king gekomen, dat Duitschland de rol van Frankrijk en Engeland zou over nemen en door kapitalen in eerstge noemde landen te beleggen, sleutel posities zou gaan innemen, waardoor aan deze landen zelf de beschikking over belangrijke deelen van hun eco nomie zou worden ontnomen. Naar aanleiding van deze vrees wordt te Berlijn verklaard, dat het met de Duitsche politiek in strijd is, zich thans van dezelfde middelen te bedie nen, die zij vroeger in de kapitaal krachtige Westelijke mogendheden veroordeeld heeft. Dat beteekent na tuurlijk niet, dat de voortschrijdende economische samenwerking van de staten van het vasteland haar invloed niet op den financieelen grondslag van belangrijke ondernemingen zou doen gelden. Het zou echter tegen den geest van deze samenwerking indruischen, indien de kapitaal-deelneming eenzij dig bleef. Duitschland heeft zijnerzijds aan de deelneming van buitenlandsch kapitaal aan Duitsche ondernemingen wanneer daar geen heerschzuchtige bedoelingen mee gepaard gingen, geen moeilijkheden in den weg gelegd en er is geen reden om aan te nemen, dat Duitschland in dit opzicht in de toekomst een andere houding zal aan nemen. Van den anderen kant zal Duitschlands deelneming aan de eco nomie van andere landen uitgebouwd moeten worden, opdat een zeker over wicht wordt verkregen. Van bevoegde Duitsche zijde wordt er op gewezen, dat de bombardementen van Londen voor Nederland van groot belang zijn. Hoe langer de Duitsche luchtaanvallen op Londen duren en Londen is Engeland, zooals Parijs Frankrijk is des te meer zal er in Londen vernield worden en het eind resultaat zal zijn de algeheele ineen storting van het Britsche imperium. Londen was een wereldstapelplaats voor koloniale producten, een wereld centrum voor handel en economie. Wan neer Londen als wereldstapelplaats ver dwijnt, dan heeft dit vooral voor Neder land en in het bijzonder voor Rotter dam zeer groote beteekenis. Rotterdam heeft er recht op, Rotter dam is er voor aangewezen aldus deze uiteenzetting van bevoegde Duit sche zijde de plaats van Londen in te nemen. De opbouwplannen voor Rot terdam gaan reeds in deze richting; aan vankelijk werd rekening gehouden met een bevolkingsruimte voor 1 millioen menschen, maar thans houdt men reeds rekening met een ruimte voor ander half millioen zielen. Men moet hierbij ook bedenken, dat men in Duitschland bezig is met de uitvoering van het Rijn- Main-Donaukanaal, een geweldig ont werp, waarvan de uitvoering door den oorlog eenige stagnatie heeft ondervon den, maar waaraan toch steeds wordt verder gewerkt Dit is ook van zeer groot belang voor den wederopbloei van Rotterdam. Met een zeer uitgebreid achterland is Rotterdam dan langs een directen waterweg verbonden. Groote perspectieven openen zich voor Rotterdam. Wie de wederopbouw- plannen voor Rotterdam kent, weet dat met deze perspectieven terdege reke ning wordt gehouden. A.s. Zondag intrede in den Haag Wegens vertrek naar ’s-Gravenhage, nam' ds. J. F. Kruyt j.l. Zondag in de Groote Kerk onder groote belangstel ling afscheid van de Ned. Herv. ge meente van Zwolle. Na opening van den dienst op gebruikelijke wijze, koos de scheidende voorganger als tekst voor zijn afscheidspreek 2 Thess. 3:5: „Doch de Heere richte uwe harten tot de liefde van God en tot de lijdzaam heid van Christus”. Nu spr. de roep stem van den Haag ondanks alle be zwaren als roeping heeft gezien, wil hij van zijn gemeente scheiden met als groet de in den tekst neergelegde zegenbede. Spr. besloot zijn predicatie met te wijzen op de liefde van Chris tus, die nimmermeer vergaat en Wiens rijk komen zal. Woorden van afscheid en dank voor de goede samenwerking richtte ds. Kruyt vervolgens tot de gemeentebe sturen van Zwolle en ZwollekerspeL het college van kerkvoogden, kerke lijke college’s, den kerkeraad en de collega’s. Namens kerkeraad en gemeente sprak ds. G. Horreus de Haas zijn vertrekkenden collega toe, waarbij hij er op wees, dat deze het Evangelie met ernst en overtuiging heeft ver kondigd. Velen in Zwolle blijven hem als een trouwen pastor gedenken. Gistermiddag heeft een Engelsch vliegtuig 6 bommen geworpen op Veere waardoor een huis zwaar werd be schadigd en eenige andere lichtere schade opliepen. Een burger is bij dezen aanval ge dood en een zwaar gewond, terwijl een aantal personen licht werd gekwetst. De zwaargewonde is naar het zieken huis te Middelburg overgebracht.

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 9