De vernielingen te Londen ESCAPADE met renate Müller en GEORG ALEXANDER El 10 it alJli v De Italiaansche opmarsch in Egypte au» Burgtheater de Egyptische grens Zwerm van versperrings ballons boven Dene- Weer Britsche bommen op België Wanhopige tegenstand van de Engelschen marken en Zweden De strijd aan HAAGSCHE COURANT VAN WOENSDAG 18 SEPTEMBER 1940 EERSTE BLAD, PAGINA 2 Britsche industrie in moeilijkheden werden of ter- schen Thailand en Frankrijk. Ook stuka’s in den aanval FINLAND. Telkens weer loeiden de sirenes ..Het tfieatei del tjieete ïcpli.U’A." Stroomtoevoer verbroken, trein verkeer vertraagd Veertig burgers te Antwerpen gedood Hoogspanningsleiding vernield luchtwapen weer doelen aangevallen, welke voor industrie van belang zijn. Het uit Amerika teruggekeerde lid van den Finschen Rijksdag, mevrouw Kylikki Pohjala, heeft medegedeeld, dat binnenkort een nieuwe gift van het hulpcomité-Hoover, bestaande uit ge neesmiddelen, levensmiddelen e.d. ter waarde van een millioen dollar te ver wachten is. Het ministerie van volksvoorziening deelt mede, dat van Zweedsche zijde 2200 varkens geschonken zijn aan de emigranten uit de afgestane Finsche gebieden. Hulpactie ten gunste van door den oorlog getroffen staten 484e STAATSLOTERIJ. Trekking van 18 September. neutrale groote zaken in gedeeltelijk, of alle Bijzonder ook de schade in Oxford lijst stond24848 m. z. 24648; 13380 100 m. z. 23380 100. Luchtalarm te Cairo en Alexandrië Sedert twee maanden is gistermorgen weer voor het eerst luchtalarm te Cairo gemaakt. Het duurde 45 minu ten. Ook te Alexandrië werd lucht alarm gemaakt, dat een half uur duur de. Een aanval is echter op geen van beide steden ondernomen. Gisteren heeft men, naar het D.N.B. uit Kopenhagen meldt, boven Jutland 35 tot 40 Engelsche versperringsbal lons gezien, die over Fünen en Seeland verder dreven. De lange staalkabels, die aan de ballons bevestigd zijn, heb ben op vele plaatsen electrische leidin gen en telefoondraden vernield en hier Het nieuwe Londensche luchtafweersysteem. Militaire kringen in de Vereenigde Staten hebben, zoo schrijft Mallon in het „New York Journal”, geen groot vertrouwen in het nieuwe Londensche luchtafweersysteem. Deze z.g. nieuwe methode bestond klaarblijkelijk uit het concentreeren van het beste luchtdoel geschut van het geheele land voor de uitsluitende verdediging van den Lon- denschen sector. Men is te Londen van meening, dat het vijandèlijke luchtwapen met opzet korte pauzen van ongeveer een uur tusschen de afzonderlijke aanvallen schept. Deze tactiek zou ten doel heb ben, de bevolking, die zich na het vei lig signaal weer ter ruste heeft bege ven, opnieuw in de schuilkelders te drijven. De vijandelijke vliegers zou den op deze wijze hopen onrust en on tevredenheid te zaaien. de voor Engeland, de (B.S.A.), Het eerste luchtalarm vandaag Vanochtend te 8.15 uur is te Londen het eerste luchtalarm gemaakt. Het tweede luchtalarm is om 9.20 gegeven, het derde om 10.38. Naar de Londensche radio bekend maakt, heeft het gebied van Londen van gisteravond 8 uur tot vanmorgen 6 uur luchtalarm gehad. De beteekenis van het tuig huis te Woolwich. Naar uit het Weermachtbericht van gisteren blijkt, zijn door het Duitsche in Engeland de oorlogs- Naar het D.N.B. uit Brussel meldt, is de Belgische burgerbevolking in den nacht van Zondag op Maandag weer het slachtoffer van Britsche bomaan vallen geworden. Engelsche vliegers wierpen op verscheidene plaatsen, die geenerlei militaire objecten bezitten, weer lukraak brand- en brisantbom men. Bijzonder zwaar werden de inwoners van Antwerpen getroffen, waar Brit sche bommen in enkele door arbeiders bewoonde wijken insloegen. Enkele arbeidershuizen stortten in. Omstreeks 40 burgers werden gedood. De opwin ding onder de bevolking van Antwer pen over dit optreden der Engelschen is buitengewoon groot. Frankrijk verrast door Siameesche eischen Naar uit Vichy gemeld wordt, heb ben de regeering van Frankrijk en die van Thailand sedert enkele dagen on- derhandelingen gevoerd over een grenscorrectie aan de rivier de Me kong. Deze onderhandelingen vorderen uitstekend. De Fransche regeering is derhalve, zoo heet het verder, ver rast door de territoriale eischen, die de Siameesche regeering plotseling gesteld heeft en die in geen enkel ver band met de loópende onderhandelin gen staan. Op een officieele vraag van den Sia- meeschen gezant heeft de Fransche minister van buitenlandsche zaken ge antwoord, dat de Fransche regeering besloten is den politieken status en de territoriale onschendbaarheid van In- do-China onder alle omstandigheden tegen eiken aanval te verdedigen en derhalve de gestelde eischen niet in overweging genomen kunnen worden. Thailand zou van Frankrijk afstand van een deel der provincie Laos en het gebied van Angkor hebben geëischt. Krachtens het niet aanvals-verdrag zal men tot een nieuwe grensregeling aan den mond van de Mekong komen. Een reeks eilanden in dit gebied, die thans deels Fransch, deels Siameesch zijn, zal opnieuw worden toegewezen. Na de succesvolle vernietiging van talrijke electrische centrales te Londen en omgeving zijn Duitsche gevechts- vliegers, naar het D.N.B. verneemt, er in den afgeloopen nacht in geslaagd met bijzonder welgerichte bommen ook een bovengrondsche hoogspanningslei- ding te vernielen. Italiaansche luchtaanval op Malta Een afdeeling Italiaansche duikbom menwerpers, begeleid door talrijke jagers, heeft een aanval gedaan op de luchtbasis Mikabba op Malta, een der gewichtigste oorlogshavens in de Mid- dellandsche Zee. Alle gebouwen en opslagplaatsen van materiaal en muni tie zijn vernield. Bovendien zijn 3 Britsche vliegtuigen op den grond ver nietigd, toen zij trachtten op te stijgen. Eenige Engelsche jagers, die de Ita lianen wilden aanvallen, werden afge slagen. Twee Britten stortten bran dend neer. Uit foto’s is gebleken, dat de op het vliegveld aangerichte schade zeer groot is. Dc vliegloodsen en de lokalen voor de manschappen zijn ver woest. HONGARIJE. Het militaire gerechtshof te Boeda pest heeft 12 personen wegens spion- nage ten behoeve van buitenlandsche mogendheden veroordeeld tot tucht huisstraffen van 3J tot 15 jaar. Zie verder le blad, pag. 3 Bommen op West End United Press meldt uit Londen: Van gezaghebbende Engelsche zijde wordt verklaard, dat tot de straten, waar in den nacht van Maandag op Dinsdag bommen terecht zijn gekomen, ook Picadilly, Park Lane, Bond Street en Berkeley Square behooren. Veelvuldig gelijken thans de straten in het Wes ten van Londen op die in de Ooste lijke voorsteden, welke door de lucht aanvallen zwaar hebben geleden. Een deel van de internationaal bekende Volgens goedingelichte Duitsche kringen hebben aan de aanvallen, welke Maandag óp Londen onderno men werden, Stuka’s deelgenomen, welke hoofdzakelijk tegen verkeers- complexen geopereerd hebben. De voornaamste doelen van deze machi nes waren de spoorwegknooppunten, echter werd ook de ondergrondsche gedeeltelijk zwaar beschadigd. Met de verovering van Solloem door de Italianen is aan het Noord- afrikaansch front de bewegingsoorlog begonnen. De Italianen vallen nu de tweede stelling aan, n.l. Sidi Barrani De verovering van Sollum Volgens een verslag van het front in de „Popolo di Roma” zijn de En gelsche forten en versterkingen van Sollum reeds den 13den September in de morgenuren door de Italiaansche troepen veroverd. Aan de inneming van Sollum ging een kort maar hevig artillerieduel vooraf. Daarop braken de Engelschen plotseling het geschut vuur af en begonnen in groote haast de stad te ontruimen. Kort daarna verdwenen de gemotoriseerde Engel sche troepen in Oostelijke richting langs den weg naar.Sidi el Barani. Een gemotoriseerde compagnie van Italiaansche bergsaglieri marcheerde Sollum het eerst binnen, gevolgd door een bataljon zwarthemden en verschei den batterijen. De binnenrukkende Ita liaansche troepen troffen de stad vol komen leeg en verlaten aan. Slechts weinig Bedoeinen waren zichtbaar bij den intocht in deze stad, <5ie overigens uitsluitend door inheemschen bewoond wordt. ZWITSERLAND De Nationale raad en de Standen raad zijn voor de gewone najaarszit ting bijeengekomen. Tevoren had de conferentie van de voorzitters der bei de raden en der fracties de kwesties besproken, die gerezen zijn na de ont vangst van de vertegenwoordigers der „Nationale beweging” door den bonds president Pilet. Geruchten over een politieke crisis, die in zekere partij- kringen gehoord werden, blijken te zijn ontstaan door het toekennen van overdreven beteekenis aan de vangst bij den bondspresident. De drie regeeringspartijen hebben in haar fractievergaderingen toege stemd in bijlegging van het „incident” Vandaag wordt de kwestie definitief geregeld door een verklaring van den bondsraad in de bijeenkomst van den Nationalen raad. Kabelverbinding Londen-New York verbroken Engelsche berichten over de bombar dementen in den afgeloopen nacht Naar uit Reuter-berichten van he denmorgen blijkt, is het gebied van Londen in den afgeloopen nacht weer het doel van de Duitsche luchtaanval len geweest. Reuter spreekt van een „snelle opeenvolging” van de aanval len en het „uitwerpen van talrijke lichtontplofbare bommen”, aldus meldt het D.N.B. Toegegeven wordt, dat weer een reeks industrieele objecten, die der halve voor de oorlogseconomie van be lang zijn, in den aanval zijn betrok ken. Zelfs wordt de vrees uitgesproken, dat het aantal slachtoffers hooger is dan in de vorige nachten. Uit een ander Reuter-bericht blijkt hoe weinig het vuur van het Engelsche luchtafweergeschut in staat is om de Duitsche aanvallen doeltreffend af te slaan. Hierin wordt n.l. gezegd, dat ’s nachts „een stad aan de Noordwest kust” tot dusver haar hevigsten lucht aanval „ondanks intensief vuur van het luchtafweergeschut”, beleefd heeft. De kabelverbinding tusschen Londen en New York is Maandagavond tegen middernacht plotseling verbroken, al dus een bericht van United Press. Men vermoedt, dat de toevoer van sterk stroom te Londen door bommen ge troffen en defect geraakt is. centreerd zijn, dat als „Woolwich Ar senal” bekend staat. Onder andere be vinden zich in dit complex fabrieken voor de vervaardiging van zwaar en het zwaarste geschut alsmede inrich tingen, waar de daarbij behoorende munitie van zwaar kaliber aangemaakt wordt. De concentratie van talrijke wapensmidsen op een zoo beperkt ge bied heeft meermalen geleid tot dis cussies in het openbaar en ook in het parlement met het doel deze fabrieken te decentraliseeren. Deze decentralisatie kon evenwel tot dusver niet op de noodzakelijke schaal ten uitvoer gelegd worden. Te Birmingham bevinden zich grootste particuliere fabrieken handvuurwapenen in „Birmingham Small Arms" welke bekend staan als vervaardigers op groote schaal van geweren en mi trailleurs van elk kaliber. Daarenboven bevinden zich te Birmingham talrijke andere fabrieken van de wapenin dustrie. De „Giornale d’Italia” schrijft, dat de Italiaansche troepen bij hun zege vierenden opmarsch voor Sidi Barrani zijn aangekomen, dat een bruggehoofd vormt van de tweede Britsche verdedi gingslinie, bestaande uit artillerie- en machinegeweerposten, beschermd door forten en vliegvelden. De Italiaansche troepen bevinden zich bij Sidi Bar rani 80 k.m. over de grens en zullen nog 130 k.m. moeten afleggen om de versterkte stellingen van Mersamatroeh te bereiken., De Italianen stuitten op een wan- hopigen tegenstand van de Engelschen, die in Egypte aanzienlijke strijdkrach ten hebben samengetrokken. Op 1 Augustus bevonden zich in Egypte 110.000 manschappen, voornamelijk bestaande uit Hindoes, Australiërs en Rhodesiërs. Hierbij moeten nog wor den gevoegd 80.000 man, die uit Pa lestina naar Egypte zijn gestuurd. De Engelsche legerleiding achtte deze strijdkrachten onvoldoende en zeer kort geleden zijn in Egypte nog 30.000 soldaten aangekomen. In totaal be schikken de Engelschen over 230.000 soldaten, die de beschikking hebben over 500 vliegtuigen en 1000 pantser wagens van alle soorten, tienduizenden mitrailleurs en automatische wapens. Engeland, dat van Egypte een cen trale heeft gemaakt voor oorlogsope- raties tegen Italië en zijn koloniale be en daar gebouwen beschadigd. Zeven ballons zijn neergeschoten. Naar „Stockholms Tidningen” meldt, is een zwerm losgeslagen Engelsche kabelballons door den sterken wind over Zuid- en Zuidwest Zweden gedre ven. Deze ballons richtten door hun kabels groote schade aan de boven grondsche en spoorwegsterkstroomge- leidingen aan, waardoor niet alleen onderbrekingen in den stroomtoevoer, maar ook vertraging in het treinver keer werd veroorzaakt. Zoo is de hoofdstroomgeleiding van de rivier de Lagan op verscheidene punten gebro ken. De Zuid-Zweedsche electriciteits- maatschappij zond een groote colonne arbeiders uit om de schade te herstel len. Op enkele plaatsen hebben de sleepkabels van de versperringsbal lons omheiningen van prikkeldraad meegenomen, die in de electrische lei dingen bleven hangen. In omstreeks 10 Zuid-Zweedsche ste den zijn herhaaldelijk storingen in de stroomvoorziening opgetreden. Te Go tenborg werd zelfs het tramverkeer gestagneerd. Uit Malmö wordt gemeld, dat de trein uit Gotenborg, die des avonds om 8 uur moest aankomen, te middernacht nog niet binnen was. De versperringsballons worden een gevaar voor het land. De Zweedsche luchtmacht en het afweérgeschut zijn reeds in actie gekomen. Met haar lange kabels hebben de ballops ook den zen der Motala beschadigd, zoodat de uit zendingen gestaakt moesten worden. Ook de burgerwacht verleent medewer king bij de bestrijding van het gevaar. Zelfs boven Stockholm zijn Engelsche ballons gezien. zittingen, heeft in Juni een vergeef- schen aanval ondernomen op Cyre- naica. Dit offensief, dat werd afgesla gen, kwam van Egypte uit. Het is dom te beweren, zooals de Britsche propa ganda doet, dat de Italiaansche actie een bedreiging beteekent voor de onaf hankelijkheid en de vrijheid van Egypte. De Italiaansche actie, aldus besluit het blad, is uitsluitend gericht tegen de militaire strijdkrachten, die Enge land op Egyptisch grondgebied samen trekt. De Italiaansche actie moet be schouwd worden als een vrijheidsoorlog voor Egypte. een sterk strategisch punt. Op het kaartje zijn de voornaamste stellingen langs de Noord-Egyptische kust aan gegeven, alsmede de karavaanwegen. (Cartografisch bureau voor de Nederl. Dagbladpers) Naar uit betrouwbare bron in Ber lijn verluidt, kan de Armstrong-fabriek te Birmingham haar opdrachten uit het buitenland niet meer uitvoeren. Bij een der laatste nachtelijke aanvallen, waarbij ook zware treffers geplaatst op de Rolls Royce fabrieken, werden alleen al 5000 motorrijwielen vernield. Bijna de geheele fabricatie is verlamd. 1474 5837 1776 6036 2841 2959 3242 3439 3706 3870 7520 4126 7888 4255 8315 4394 8452 4642 8793 5405 8870 5490 8881 11615 PRIJZEN VAN ƒ65. 14153 17378 22039. 14286 18276 22820 14384 18380 23492 14693 18729 23603 14858 18930 24026 15133 19424 24040 15162 19911 24333 10473 19922 24501 15591 20005 24556 16104 20388 24572 16392 20965 24628 16598 21092 24707 17333 21101 24779 het Westen zijn geheel gesloten. An dere zijn nog geopend, hoewel winkelruiten vernield zijn. groot is Street. Ooggetuigen berichten, dat de aan vallende vliegtuigen zich niet lang bo ven de Engelsche hoofdstad ophielden. Zij wierpen explosieve-, en brandbom men en vlogen vervolgens weer weg. Daar zich onder de geworpen bommen ook vele tijdbommen bevonden, was het noodzakelijk enkele straten af te zetten en de zich in gevaar bevindende gebouwen te ontruimen. United Press meldt uit Berlijn Naar in leidende Duitsche katholieke kringen verluidt, heeft de Paus zich tot den president der Vereenigde Sta ten gewend, met het voorstel tot een breed opgezette hulpactie ten gunste van de door den oorlog getroffen sta ten, welke actie hij in het bijzonder in de komende wintermaanden wenscht in te stellen. De bemoeiingen van den Paus houden in, dat zoowel door het Vaticaan als door het Witte Huis een gemachtigde zou worden benoemd, die voor de tenuitvoerlegging van deze ac tie moeten zorgen. Allereerst is aan de verstrekking van levensmiddelen en kleedingstukken gedacht. In kerkelijke kringen, zoo verluidt het verder, neemt men aan, dat Roosevelt toe zal stemmen in het voorstel van den Paus. De Berlijnsche nuntius Orsenigo, zou zich, voor zoover de richtlijnen voor de geheele actie opgesteld zijn, met betrekking tot het uitvoeren van het hulpwerk met de Rijksregeering in verbinding stellen. Koning George bij de admi raliteit Koning George heeft zich Maandag naar het gebouw van de admiraliteit te Londen begeven. Er werd juist luchtalarm gemaakt. De koning werd ontvangen door den eersten lord der admiraliteit alsmede door vlootadmi- raal sir Dudley Pound. Hij bezocht de oorlogszaal en bestudeerde de kaarten, waarop de jongste wijzigingen in de situatie ter zee waren aangegeven. De in Engeland wonende Amerikanen De „Daily Telegraph” meldt, dat on geveer 200 in Engeland levende Ame rikanen den wensch hebben geuit naar Amerika terug te keeren. Er bestaat echter, zoo schrijft het blad, voor de Amerikanen geen mogelijkheid naar huis te kunnen terugkeeren. Onvoldoende schuilkelders te Londen De Britsche pers heeft een scherpe polemiek ingezet tegen de schuilkelder- politiek van den minister van binnen- landsche zaken sir John Anderson. Deze had in een persgesprek met de „Daily Mail” verklaard, dat het geen zin had thans diepgelegen, groote schuilkelders te bouwen, want dat zou te veel tijd eischen en veel meer bouw materiaal, dan voor het oogenblik hoe dan ook te verkrijgen is. De minister van binnenlandsche zaken stelde in Vreeselijke toestanden in de stations van den onder- grondschen spoorweg. De Londensche correspondent van „Stockholms Tidningen” meldt, dat de ontruiming van Londen reeds verschei dene dagen aan den gang is. Ieder, die het’ even kan betalen, zendt vrouw en kinderen naar de provincie. Toen de correspondent door de winkelstraten ging, waar het anders druk is, was het er stil en eenzaam. Over de toestanden in de onder- grondsche, die als schuilgelegenheid ter beschikking gesteld is. schrijft het blad „Londenaars slapen in een ijzige koude op smerige perrons. Duizenden arme stedelingen hokken onder den grond bijeen. Zelfs op de trappen zaten menschen te slapen. De correspondent kon bijna niet op het perron komen zonder op iemand te trappen. Het is de drang tot zelfbehoud, die de arme bevolking van Londen er toe brengt, haar toevlucht diep onder den grond te zoeken. Reeds in den middag koopen de menschen een kaartje van twee pence. Zij brengen kussens en eetwaren, soms ook matrassen, mede. Als het treinverkeer stilstaat, wordt de geheele ruimte in beslag genomen. De Engel sche regeering heeft, door deze ontwik keling toe te laten, een moeilijk pro bleem geschapen, dat door de „News Chronicle” treffend wordt getypeerd met de woorden „dit is ons grootste schandaal”. Vannacht hebben de sirenes in Lon den weer herhaaldelijk geloeid. De Duitsche aanvallen veroorzaakten in het havengebied nieuwe groote bran den, o.a. in de Victoria, Londen en West-India docks. Branden ontston den voorts in Bow-station en op het verkeersknooppunt van Thurstenroad. Bij Gravesend en Tilbury werden eeni ge vliegtuigen op den beganen grond vernield. VaSS Zoo z^n industrieele installaties gKi— en tuighuizen te Woolwich, een Ooste- van Lonclen gelegen voorstad, van 1 groote beteekenis voor de Engelsche wapenproductie. In deze voorstad be vinden zich talrijke rijkswapenfabrie- ken, welke in een groot complex gecon- De Japansch-Fransche onderhande lingen over Indo-China In de Japansch-Fransche onderhan delingen te Hanoi over de Indo-Chi- neesche kwestie is, naar in welinge lichte Fransche kringen verluidt, een^ overeenkomst bereikt, welke door bei de partijen goedgekeurd, maar nog niet gepubliceerd is. Op dezen grond slag, zoo verklaart men, worden de onderhandelingen zoowel in Tokio als in Hanoi op bevredigende wijze voort gezet. De woordvoerder van het Japan- sche departement van buitenlandsche zaken heeft medegedeeld te hopen, dat de onderhandelingen tusschen de Ja- pansche en de plaatselijke Fransche autoriteiten in Indo-China zullen wor den voortgezet. Overigens hebben de Fransch-Japansche onderhandelingen in Indo-China niets te maken met de eischen van Thailand (Siam) aan Frankrijk tot teruggave van grondge bied. Aan Tokio is officieel medege deeld, door den ministerpresident van Thailand, dat Bangkok den terugkeer van de verloren gegane gebieden in Fransch Indo-China opeischt als voor- I waarde voor de ratificatie van het niet-aanvalspact. Op de vraag of Ja pan officieel belang stelt in deze eischen van Thailand, antwoordde de woordvoerder, dat de bedoelingen van Thailand niet bekend zijn, maar dat I idt zuiver een aangelegenheid is tus- De eerste berichten van zijde over de Duitsche aanvallen op Londen in den nacht van Maandag op Dinsdag zijn thans binnengekomen. Terwijl de laatste dagen onder de be volking de meening was ontstaan, dat de kracht der Duitsche aanvallen lang zamerhand afnam, moesten de Londe naars thans tot hun verrassing consta- teeren, dat het bombardement aan zienlijk heviger is geworden. Naar men verneemt, heeft de uitwerking der aanvallen zich zelfs verveelvoudigd. In de industriewijken zijnde fabrieken soms door een enkele bom van het zwaarste kaliber in puin gelegd. Het bombardement moet zelfs voor men schen met sterke zenuwen, die op kilo meters afstand in de schuilkelders der woonwijken zaten, onverdragelijk -ge weest zijn. Het luchtdoelgeschut is den geheelen nacht in actie geweest, doch de uitwerking was nihil. plaats daarvan voor, dat men zich met de kleine schuilplaatsen zou vergenoe gen, die men in Engeland naar hem genoemd heeft en die in het Oostend van Londen volstrekt te kort geschoten zijn. In een hoofdartikel valt de „Daily Mail" Anderson scherp aan en ver klaart, dat als de Londenaars den nacht zouden moeten doorbrengen in deze kleine schuilplaatsen, die groo- tendeels slechts van gegolfd plaatijzer vervaardigd zijn, er meer Engelschen aan longontsteking zouden sterven dan aan de Duitsche bommen ten offer vallen. Het blad eischt, dat alle kelders ter beschikking van het pu bliek gesteld worden en dat er stond diepgelegen, welbeschermde, warme schuilkelders gebouwd, worden. De meeste andere Londensche bla den hebben zich bij dezen eisch aan gesloten en eveneens scherpe aanval len op Anderson gedaan. Veranderingen in het Lagerhuis Toen het Lagerhuis gistermiddag voor het eerst na 5 September bijeen kwam, kon men bepaalde veranderin gen in de inrichting van het Huis be merken. Het grootste deel van de kostbare ramen is verwijderd en door gewoon glas vervangen. Ook de te gels, waarmede de electrische ver lichting aan het plafond was omlijst, zijn verwijderd, aldus het D.N.B. a VI a' Jk- L Y\b I I se Dl r 1 HEDENAVOND EN MORGEN VAN VRIJDAGMORGEN 10 UUR AF Doorloopende Voorstellingen tot 9.20 uur ’s-avonds HOIK HIT HEIN ZOUTMANSTK. T«. 335ZS0 hoek PASSAGt-spuisu. til 113474 6373 6479 6528 7025 7092 8964 8980 9117 9379 9464 9587 9795 9844 9945 10095 10723 11098 11342 11764 11893 12334 12390 12397 12461 12723 12979 13045 13285 13299 13645 13678 een ont- 'n ZEGELRING met Uw wapen of monogram GEEFT CACHET Laatste Voorstellingen van AMERIKAANSCHE EN ZWEEDSCHE HULP VIERDE KLASSE DERDE LIJST SPIONNEN VEROORDEELD DE „NATIONALE BEWEGING” In de vorige f 1000 No 3588, 7842. 200 No 23873. 100 No 1274, 17515, 19084. '<1/ ÖEMGASI 'ZoËTtHA Assiotr MoeukAC1 ASWAM ÏMAIUA 5utz BeMt- bucr LUKOB T; A.M®, c O *VAlZ.ta &O •G'ZljeA 'Y* 'Óasc oa kva »*ALA1j«l<AR<»A V BocuAK 1 BARIS OASE- KARGA BAHRÏA>.^y6KWXTt J B Ij C H E./V/OÉSTIJ

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 2