en De uitreiking der identiteits bewijzen Haagsche Courant van Donderdag 19 Sept. 1940 Ongeveer 380.000 Hagenaars zullen zich komen aanmelden Aanwijzing gebouwen en letterverdeeling Geen verandering van de schooltijden STADSNIEUWS H.B.S.-en per uur DE GEMEENTEBEGROOTING EEN EEUW OUD b Zü-Zaal de Ruyterstraat 67 VIERDE BEAD, PAGINA 1. Publiek stelle zich vooraf goed op de hoogte Willemstraat hoek Kazernestraat AMICITIA Westeinde 15 KUNSTEN EN WETENSCHAPPEN Zwarteweg OP HOL GESLAGEN GESPAN VEROORZAAKT ONGELUKKEN DIERENTUIN Hulpsecretarie Loosduinen Nijverheidsonderwijs wordt van den winter ’s middags gegeven DE KüSTVISSCHERIJ Onderstaande houde t men goed in het oog! CREMATIE C. F. A. DE WILDE Systeem van verstrekking berekend op verwerking van 10.000 menschen Lessen van 40 minuten op gymnasia, her honderd jaar GEBOUW: Ba t.m. Borro T Ha t.m. Heins Da t.m. van Dord Pey t.m. einde P G Sa t.m. Schurink A en C Se t m. Z L t.m- Sch K G t.m. A t.m. F Zooals reeds gemeld wordt met ingang Van 1 October a.s. voor alle Nederland- I sche staatsburgers van 15 jaar en ouder, die in Nederland wonen, of er verblij- algemeene legitimatieplicht ven, ingevoerd. (Abusievelijk is in de gisteren door ons gepubliceerde opgave voor het afhalen van identiteitsbewijzen vermeld; Sleenderen. Dit moet zijn: STEENDEREN, zooals men op bovenstaande lijst kan zien.) Hofland t.m. einde H F en Dordrecht t.m. einde D Brongersma t.m. einde B Bors t-m. Brongers ZATERDAG 21 SEPTEMBER 1940 Kleyberg t.m. Kranendonk Heinsbergen t.m. Hofkes E, 1, J en Ka t.m. van der Kley DINSDAG 24 SEPTEMBER 1940 van Rheeden t.m. van de Ruit Kraneveld t.m. einde K en La t.m. v. Leeuwen DONDERDAG 26 SEPTEMBER 1940 M, N, Q en Peppel t-m. Pex NEDERLANDSCHE ARBEIDS KRACHTEN VOOR DUITSCHLAND Wegner t.m. einde W Schurman t.m. Stecndelaar Ruiten t.m. einde R en van Steenderen t.m. einde S ZATERDAG 28 SEPTEMBER 1940 V en Wa t.m. Wegman O, U, X, IJ, Z en Pa t.m. Peperzak Leeuwenberg t.m. einde L en Ra t.m. v. d. Rhee Hieronder laten wij nogmaals de lijst volgen van de getroffen regeling. Geopend van 8 uur v.m. tot 6 uur nam. ingang Benoordenh.weg a Groote Zaal (alleen voor bewoners, die aldaar in het bevolkings register staan ingeschreven Voerman aan bekomen verwon dingen overleden De heer L. van Dorsten 30 Septem- lycea en een uur BINNENKORT EINDBEHANDELING IN HET COLLEGE VAN B. EN W. den Het bewijs van Nederlanderschap is als legitimatiebewijs slechts gel dig één jaar na den datum van af gifte, zoodat een bewijs van Neder landerschap, afgegeven op 15 Oct 1939, zijn geldigheid als identiteits bewijs verliest op 15 Oct. 1940. Om een vlotte afdoening te bewerk stelligen is een bijzonder systeem ont worpen, dat wanneer ook het publiek meewerkt per minuut 1 persoon kan worden geholpen. Stelt men dezen tijds duur op 1} minuut, dan kunnen door één ambtenaar in den tijd van 8 uur van. tot 6 uur nam., 400 menschen wor den geholpen. Er zijn voor dezen arbeid aangewezen 238 ambtenaren, die ieder één nummer krijgen en dat op de stam kaart moeten vermelden, om later even tueel na te kunnen gaan, wie de kaart heeft gewaarmerkt. Dit aantal zal per uur ongeveer 10.000 gegadigden kunnen afhandelen. Men bedenke dit goed: Zij, die zich op de voor hen bestem de dagen niet aanmelden, kunnen op andere dagen in geen geval wor den geholpen. Men melde zich dus in zijn eigen belang op datum en plaats, voor ieder aangegeven. De voerman van het gespan, de 57- jarige J. E„ woonachtig aan de Seger- straat, werd tijdens den woesten rit van den bok geslingerd. Met zware ver wondingen werd hij opgenomen. Zoowel de voerman als de aangere den wielrijder zijn door den geneeskun digen dienst naar het ziekenhuis aan den Zuidwal vervoerd. Kort na aan komst is de voerman aan zijn verwon dingen overleden. Aangereden wielrijder brak rechterbeen Zij, die zich niet behoeven te melden Er zal natuurlijk een categorie zijn, die zich niet op aangegeven dag en plaats kan komen melden. Bijv, zie ken, gebrekkigen of ouden van da gen. Ten aanzien van deze menschen kan worden medegedeeld, dat voor hen een bijzondere regeling zal worden getroffen. Dienaangaande zullen na dere mededeel ingen worden gedaan. Men wachte kalm af. Voor vlotte afwerking wordt zorg gedragen. Zieken, gebrekkigen en ouden van dagen. uitge- teleur- voorko- dan aan- Wan- voor- voor Vanochtend heeft de heer P. C. Wes seling, chef van de afd. Bevolking enz., aan vertegenwoordigers van de pers een nadere toelichting gegeven op de reeds gepubliceerde regeling. poort, behooren bij zieh te dragen het identiteitspapier, dat zij moeten be zitten overeenkomstig de regelen in de vreemdelingenvoorschriften gesteld. Vreemdelingen kunnen zich dus legiti- meeren, hetzij door hun geldig pas poort, hetzij met het identiteitspapier, waarin of waarbij het hoofd der plaat selijke politie een verblijfsvergunning heeft gesteld. Op den Rijswijkscheweg, ter hoogte van de Waldorpstraat, is gistermiddag een gespan op hol geslagen. In volle vaart rende het paard aller eerst in op een benzine-pomp, staande op den hoek van den Rijswijksche weg en de Waldorpstraat. De pomp werd omvergereden en gedeeltelijk ver nield. Vervolgens werd de 54-jarige wiel rijder J. L. T., wonende aan de Falck- straat aangereden. Hij brak zijn rech terbeen. De verschillende fotozaken hebben het buitengewoon druk. Eigenaars dienen er rekening mee te houden, wie hunner cliënten achtereenvolgens aan de beurt zijn en wie dus het eerst in het bezit van een foto moet worden gesteld. Tenslotte merken wij nog op, dat voorloopig geen identiteitskaarten, zoo als zij in de verordening zijn vereischt, worden afgegeven. Men bepaalt zich tot nog toe alleen tot het waarmerken der Distributie stamkaarten. Houders van bewijzen van Nederlan derschap moéten zich eveneens melden op den voor hun geldenden dag en plaats, teneinde de op dit bewijs voor komende gegevens te doen aanvullen en waarmerken. Den Haag telt thans rond 507.600 in woners. Gerekend kan worden, dat 380.000 daarvan, zich op een der dagen aan de verschillende bureaux zullen komen melden. Noodzakelijk was, dat de lokalen in het centrum van de stad waren gelegen. Daarom zijn gehuurd: allé zalen van den Dierentuin, de groote zaal van het Ge- BOND TER BEHARTIGING VAN DE BELANGEN VAN DE VISSCHERU EN DEN VISCHHANDEL, ALS MEDE VAN AANVERWANTE BEDRIJVEN bouw voor K. en W., de groote zaal van Amicitia, het gebouw De Vereeniging in de Willemstraat en het gebouw van de Theosofische Vereeniging aan de de Ruyterstraat 67. Afzonderlijk is dan nog de hulpsecretarie in Loosduinen inge richt, waar ongeveer 9000 menschen zich zullen moeten komen melden. De heer van Drosten, ingezetene dezer gemeente zal op Maandag, 30 Sep tember a.s., zijn honderdsten verjaardag vieren. In verband met zijn hoogen leeftijd zal de jubilaris dezen dag op kalme wijze vieren met een eenvoudige recep tie ten huize van de familie van Rossen, aan de Valkenboschkade 324, bij wie hij reeds geruimen tijd inwoont nl het midden van de vorige eeuw, de periode, waarin de zeilschepen hun stempel drukten op het karakter der groote vaart, bevoer de heer van Drosten als koopvaardijkapitein op hou ten schepen de wijde wereldzeeën. Tweemaal maakte hij de gevaarvolle reis heen en terug naar Oost-Indië rondom Kaap de Goede Hoop. Op een vaart naar de Noordelijke wateren in 1866 werd hij overvallen door een strenge vorst en was gedwon gen met schip en bemanning ingesloten tusschen de ijsbergen voor Nova-Zembla zes weken in de barre kou door te brengen. Hij heeft alle beproevingen van een zeeman uit de vorige eeuw doorstaan en veel romantiek beleefd, die ons slechts uit boeken bekend ge worden is. Reeds op hoogen leeftijd zegde hij de zee vaarwel en bleef met zijn echtge- noote op den wal. Zeven jaren geleden mocht hij met haar de 70-jarige brui loft vieren. Helaas ontviel zij hem eenige jaren geleden. Zelf verheugt hij zich in een goede gezondheid. Nog da gelijks rookt hij zijn sigaar of pijpje. En wat zijn gezichtvermogen betreft, eiken dag leest hij trouw de Haagsche Courant. Wij wenschen van harte, dat hij zoo lang mogelijk zijn goede gewondheid mag behouden en een onvergetelijken dag zal beleven temidden van zijn 5 kinderen, 11 kleinkinderen en 16 ach terkleinkinderen. Bewijzen van Nederlanderschap. Zij, die in het bezit zijn van een door de bevoegde autoriteiten uitgereikt g e 1- d i g bewijs van Nederlanderschap, voorzien van een goedgelijkend, met den gemeentestempel gewaarmerkt, por tret, kunnen dit als identiteitsbewijs ge bruiken. In de lokalen wordt een éénrichtings verkeer ingesteld. Daar voor de waarmerking der stam kaarten, tal van waarborgen ten aan zien van houder of houdster ten dienste moeten staan, zal het persoonkaarten- stelsel de eenig mogelijke identifica tienaar de verschillende lokalen moe ten worden overgebracht Daar ook de gehuwde vrouw afzon derlijk staat geregistreerd, is het niet mogelijk de gezinnen bij elkander te houden. Dit zou administratief een te J omvangrijken maatregel zijn, waarvoor de tijdsduur te kort is. Toch blijft de zaak niet, zooals zij was, aangezien het avondnijverheids- onderwijs aan jongens en meisjes naar den namiddag wordt verschoven. De scholen, waarin dit onderwijs plaats heeft, zullen dan enkele middagen om 1 uur aanvangen en om 3 uur in plaats van 4 uur eindigen. Hierbij werd er de nadruk op gelegd, dat het hier een voorloopige voor ziening betreft, tw. de verheffing van de Distributiestamkaart tot identiteits bewijs. De korte tijdsduur van enkele weken maakte het onmogelijk alle Haagsche ingezetenen -voor wie zulks geldt, een definitief legitimatiebewijs uit te reiken. Het eerst moeten de menschen ge holpen worden, die door hun beroep en bedrijf op straat «ijn en op 1 October in het bezit moeten zijn van een geldig legitimatiebewijs. Daarom nogmaals: Allen, die lichamelijk in staat zijn zich op voorgeschreven plaats en tijd te mel den, doen dit, daar zij zelf de onaange name gevolgen bij verzuim zullen moe ten dragen. De distributie stamkaart voldoet niet geheel en al aan de eischen, welke .an een legitimatiebewijs worden ge steld. Zoo ontbreken er op een foto van houder en houdster en de aanduiding van het beroep. Een en ander zal nu worden bijgeschreven op de kaart De foto wordt gewaarmerkt met een I stempel van de Gemeente, terwijl on der de handteekening van houder of I houdster, het beroep wordt geschreven door den ambtenaar, die met de uit- I gifte belast is en er tevens zijn paraaf opzet. Men dient een goedgelijkende foto mee te brengen van het formaat 3% bij 4% c.m. Zijn de afmetingen grooter, dan knippe men de foto reeds thuis bij, opdat het geen vertraging geeft bij de uitgifte, doch zóó, dat de gelijkenis er niet door geschaad wordt Elke goed gelijkende foto is voldoen- de wanneer deze de bedoelde afmeting heeft. De voor de foto’s van de defini tieve identiteitsbewijzen geldende voor schriften behoeven dus voor de voor loopige bewijzen niet noodzakelijk in acht te worden genomen. Men kan vol staan met een goed gelijkend portret, welke men in zijn bezit heeft. Er zijn menschen, die in Mei j.l. hun stamkaart reeds als legitimatiebewijs hebben gebezigd en er een foto hebben opgeplakt. Zij behoeven geen nieuwe foto mee te brengen, doch de reeds aangebrachte afbeelding alleen laten afstempelen en op hun kaart hun be roep laten bijschrijven. De samenstelling der Gemeentebe- grooting voor 1941 is, naar wij verne men, thans zoover gevorderd, dat bin nenkort,de eindbehandeling in het col lege van B. en W. kan geschieden. Daar de verschijning der begrooting door de omstandigheden vertraagd is. zullen het Voorloopige Verslag en de Memorie van Antwoord tezamen wor den uitgebracht. Verwacht mag worden, dat de be handeling in den Gemeenteraad op on geveer het normale tijdstip zal kun nen aanvangen. Door de afdeeling Bevolking is alles gedaan om een vlotte regeling te be vorderen, de organisatie op net papier klopt doch veel zal afhangen van de medewerking van het publiek neer men zich houdt aan de schriften zullen de wachttijden het publiek meevallen en zullen de ambtenaren vlot kunnen werken. Aan een zulk ingrijpende regeling zit veel vast, doch het publiek kan overtuigd zijn, dat alles wat mogelijk is gedaan is om alles te doen verloopen met meest mogelijke spoed. De heer Wesseling wees er nog op, dat het van belang is voor een vlotte gang van zaken, dat niet iedereen zich aan de bureaux vervoegt op eenzelfde tijdstip, zooals bijv, om 8 uur ’s mor gens of tusschen 12 en 2 uur. Na sedert j.l. Zaterdag niet meer te zijn uitgevaren, vertrokken hedenmorgen de kustvisschers weer naar zee. Alle te Sche- veningen liggende motorkotters en schok, kers zijn naar zee, zoodat er morgen weer aanvoer van versche visch uit zee aan den afslag wordt verwacht. Wegens hzt aanhoudend slechte weer, moesten deze kustvisschers binnen blijven. De bijzondere aandacht wordt er op gevestigd, dat gehuwde of J gescheiden vrouwen, alsmede weduwen, pleeg- of stiefkinde- 4 ren, zich moeten aanmelden op den voor hun eigen familie- naam aangegeven dag en plaats. J Voorbeelden: Mevr. Jansen, geboren de Groot. mpet zich dus aanmelden op den 4 dag en plaats, die voor den 4 naam de Groot zijn aangewezen. 4 De weduwe Jansen, geboren 4 Weenink, moet zich aanmelden J op den dag en plaats, die voor 4 den naam Weenink zijn vastge- 4 steld. Een gescheiden vrouw, wier J vroegere echtgenoot Jansen heette, doch wier meisjesnaam 4 bijv. Pieterse is, moet zich ver- 4 voegen op dag en plaats, die voor den naam Pieterse zijn aangewezen. 4 Pleeg- en stiefkinderen melden 4 zich op dag en plaats, die voor f hun eigen naam zijn vastgesteld. 4 Naar wij vernemen heeft men op de afdeeling Onderwijs in den Haag het plan om de schooltijden van den win ter te veranderen laten varen, aange zien gebleken is, dat het begintijdstip nog juist na zonsopgang valt en dat het om 4 uur, wanneer het overgroote deel der scholen eindigt, nog niet don ker is. Men vergete niet, dat we den middel-Europeeschen tijd hebben, waardoor het a.h.w. 40 minuten langer licht is. Wel zullen de kinderen eenige maanden naar en van school moeten gaan, terwijl het reeds schemerdon ker. is. Men acht dit in het algemeen geen bezwaar. Verteergeld hale men bij Maat schappelijk Hulpbetoon Blijkens een onlangs verschenen be kendmaking van het hoofd van de af deeling Sociale Zaken van het Rijks- commissariaat, wordt aan de Neder- landsche arbeidskrachten, die in Duitschland gaan werken, vier gulden verteergeld ultgkeerd, bestemd voor de reis naar het arbeidsveld in Duitschland. Öeze uitkeering ge schiedt voornamelijk om dengenen, die niet in het bezit van eenig geld zijn, middeleh te verschaffen om voor de reis mondvoorraden e.d. te koopen. Het is dezer dagen voorgekomen, dat enkele arbeiders zijn afgereisd zonder deze vier gulden te hebben ont vangen; zij waren blijkbaar in de meening, dat dit bedrag aan het sta tion van vertrek zou worden keerd. Teneinde herhaling en stelling zooveel mogelijk te men, meenen we er goed aan te doen er op te wijzen, dat het verteefgeld door de Nederlandsche arbeiders niet moet worden gehaald bij de Arbeids beurs, die de uitzending regelt, doch ten kantore van Maatschappelijk Hulpbetoon. Wij herhalen nog eens, dat zich niet behoeven aan te melden de personen, die in het bezit zijn, of in het bezit zullen worden gesteld van a. een gel d i g N e d e r 1 a n d s ch paspoort, afgegeven door de be voegde Nederlandsche autoriteiten (dus geen verloopen pas); b. een door of namens den comman dant van den Nederlandschen Opbouwdienst, uitsluitend aan personeel van dien dienst, afgegeven identiteitsbewijs, voorzien van een met den dienststempel gewaarmerkt goed gelijkend portret c. een door of namens den d i r e c- t e u r-g eneraal der Posterijen, Telegrafie en Telefonie uit sluitend aan hét personeel der P.T.T. afgegeven identiteitsbewijs, voorzien van een met den dienststempel gewaar merkt goedgelijkend portret (niet geldig zijn de identiteitskaarten, welke door de posterijen zijn afge geven); d. der in aan de ouders gevraagd wordt of ze er bezwaar tegen hebben, dat op 4 middagen in plaats van op 4 avonden onderwijs gegeven wordt. De defini tieve regeling zal dan vastgesteld wor den. als de antwoorden op deze brief jes binnen zijn. Vooral in het hartje van den winter zal er na 3.15 uur niet lang les ge geven kunnen worden. Men heeft daarom het plan om zoo noodig het on derwijs op Zaterdag en Woensdag vroe ger te laten aanvangen. Mocht men echter toch niet klaar komen, dan wil men de lessen wat langer voortzetten* De cursussen zouden dan b.v. een maand langer duren. Op deze wijze hoopt men toch het totale aantal urea te halen. Lesuren op Middelbare scholen! kunnen verkort worden. Naar wij voorts vernemen, is van derf secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen een circu laire uitgegaan aan de directeuren van de Rijks Hoogere Burgerscholen, waar in o.m. medegedeeld wordt, dat er in beginsel geen bezwaar is tegen afwij king van de tijdstippen van aan vang en einde der lessen voor zoover plaatse lijke omstandigheden dit wenschelijk mochten maken. Hieraan wordt toegevoegd, dat het de partement er in zal berusten, indien de duur der lessen tijdelijk tot 40 minuten wordt ingekort, mits die weder tot 50 minuten wordt verlengd, zoodra de om standigheden dit mogelijk maken. Het een en ander dient te geschieden' in overleg met den inspecteur van het Middelbaar Onderwijs, die met het toe zicht op de betreffende scholen is be last. Deze circulaire is gericht tot de Rijks H.B.S.en, maar hetgeen hierin gezegd, wordt zal ook gelden voor de gemeente lijke scholen, aangezien er op aange drongen is, dat ze zooveel mogelijk de regelingen voor de Rijksscholen zullen overnemen. Door de verkorting van de lesuren wordt het mogelijk, ook de Middelbare scholen, Gymnasia en Lycea bijtijds te laten eindigen. een door of namens het Hoofd Rij k s in sp ec tie van de Bevolkingsregisters bij het departement van Binnen- landsche Zaken afgegeven iden titeitsbewijs. voorzien van een met den dienststempel gewaarmerkt goedgelij kend portret. Vreemdelingen (dit zijn allen, die de Nederlandsche nationaliteit niet bezitten) moeten zich niet aan onder gaande gebouwen aanmelden. Zij moe ten te allen tijde m het bezit zijn van een geldig r»?«- 'ort. Zij, die, door welke oorzaak ~ik, niet in het bezit kunnen worden gesteld van een pas- Onder veel belangstelling heeft gister middag in het crematorium op Wester- veld te Velsen de crematie plaats gehad van het stoffelijke overschot van den gep. luitenant-kolonel der intendance van het Ned. Ind. leger C. F. A. de Wilde, oud-notaris te Semarang, alhier over leden. Aanwezig waren de gep. kolonel-hoofd- intendant van het Ned. Ind. leger A. F. L. Faubel, ir. J. Bermau jr.. ir. G. Diep- huis, oud-hoofdvertegenwoordiger van spoor- en tramwegmaatschappijen te Se marang, oudlid van den Volksraad, H. L. G. Donleben. J. M. Herold, gep. kolonel- tit der artillerie van het Ned. Ind. leger L. A. F. Hoolboom, J. G. Redeker, C. Statius Muller, H. A. Statius Muller, allen alhier de gep. generaal-majoor van den geneeskundigen dienst van het Ned. Ind. leger dr. W. C. Kersbergen uit Zeist, W. Fernhout, Baarn, M. Fernhout, burgemeester van Bussum. F. Boll, P. J. H. Hoste, D. J. Sanders, allen te Haar lem, J. C. Walterbeen alhier, Ch. R. In ’t Velt te Laren e.a. Een schoonzoon van den overledene, de heer W. Fernhout, zeide een enkel woord te willen spreken, vooral namens de kinderen, klein- en achterkleinkinderen in Indië, een woord van dank voor alles, wat de overledene voor hen was geweest Spr. zeide het niet te willen hebben over de loopbaan van den ontslapene en over de groote dingen in zijn leven. Spr. wilde het liever hebben over de dingen van allen dag en dan wilde hij hier nog eens herdenken, hoezeer velen in Indië, wan neer zij den naam van notaris de Wilde in Semarang hoorden noemen, met ont roerende dankbaarheid over hem spraken. En dat waren niet alleen invloedrijke menschen, maar vooral de eenvoudigen. Hij bezat een groote liefde voor de klei nen, voor de kinderen en die liefde blijft een van de mooiste herinneringen uit zijn leven. Hij had ook een groote liefde voor de zijnen en nog in de laatste dagen heeft hij voor zijn kinderen vele moeilijkheden, welke nog komen moeten, uit den weg geruimd. Spr. dankte voor dé belangstelling en eindigde met het uitspreken, van het Onze Vader. De organist speelde het Largo van Höndel, het slotkoor uit de Mattheus- passion van Bach en bij het dalen van de kist het Adagio uit de Sonate Pathé- tique van Beethoven. Dit is zonder groot ongerief voor de kinderen mogelijk, aangezien de scho len ’s ochtends reeeds om 11.45 eindigen. Het nijverheidsonderwijs zou om ongeveer 3.15 uur moeten vangen en eindigen met zonsonder gang. Natuurlijk zou deze regeling niet mogelijk zijn zonder de medewerking van werkgevers. Het lijkt ons echter vanzelfsprekend, dat werkgevers, in dien het werk dit toelaat, hun jeugdig personeel niet zal beletten het zoo be langrijke nijverheidsonderwijs te vol gen. Om nauwkeurig te weten te komen hoe de ouders tegenover dezen maatregel staan, krijgen alle leer lingen een briefje mee naar huis, waar- Hier ter stede is opgericht de Bond ter behartiging van de belangen van de visscherij en den vischhandel, als mede van aanverwante bedrijven. De leden van den bond worden in gedeeld in bedrijfstakken (secties), waarvan vertegenwoordigers zitting hebben in het bestuur. Voorloopig zullen de volgende sec ties ingesteld wordenproducenten, importeurs, groothandel, commission- nairs, rookers, inleggers, kleinhandel en exporteurs. In het voorloopig bestuur hebben zitting genomen de heeren P. J. de Jong, AmsterdamA. A. Smit, Gro ningen Johs. Sterk, Volendam, en N. J. Steur, Monnikendam. Voor het voorzitterschap, dat aan een neutraal persoon zal worden op gedragen, is een jurist aangezocht, die geenerlei belang bij het bedrijf heeft, terwijl het secretariaat en de economi sche leiding zal worden gelegd in han den van het Bureau voor economische bedrijfsorganisatie. Sweelinckstraat 134 den Haag.

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 13