van luchtwapen Het Italiaansche offensief m Engeland onder de moker slagen van het Duitsche 1940. Donderdag 19 September 1 a No. 17677. den De n naar een Het Britsche parlement andere stad? Een Britsch plan tot wraakneming Twaalf Duitsche steden dienen te verdwijnen Oost-Londen en belang rijke vliegtuigfabrieken moeten het zwaar ontgelden Het einde van den f zomertijd De verliezen van het Britsche luchtwapen De in de berichten van het opper bevel van de Duitsche weermacht in de afgeloopen weken genoemde cijfers bewijzen, hoe groot de ver liezen van het Britsche luchtwa pen zijn. In Augustus verloor de Royal Air j’orce 1354 toestellen. In de eerste week van September verloor tweede werden TIJDEN VAN ZONSOP- 5 EN ONDERGANG PRIJS DER ADVERTENTIËN: 6 October wordt de klok teruggezet Het frontbericht veront- 6:1 vliegtuig. ITALIË De secretaris de van partij, generaal Muti, heeft den Duit- Mackensen, schen ambassadeur, von ontvangen, die hem namens den Führer het grootkruis van den Duitschen ade laar heeft overhandigd. Hevige verontwaardiging in Duitschland Duitsche militaire bevel hebber in Nederland De stemming in de Britsche hoofdstad PRIJS DEZER COURANT: Voor ’s-Gravenhage bij vooruitbet. per 3 mnd. met „Kikeriki”, „De Nieuwste Mode". „Koloniaal Bijblad” en „Letterkundig Bijblad” 3-—. Franco per post met Mode blad ƒ4.—, zonder Modeblad ƒ3.75. Buitenland ƒ9.—. Landen waarop het verlaagd intern, drukwerk-posttarief van toepassing is ƒ7.p. kw. Bij postkantoren tegen de geldende goedk. abonn.prijzen. Afz. nummers 5 ct., fr. p. post 10 ct. Achtmaal luchtalarm op één dag langste begin Engelsche berichten over de aanvallen op Londen Engelsche bommen op een kinderherstellingsoord Het Hoogerhuis en het Lagerhuis zijn gisteren bijeengekomen. Na een korte openbare zitting gingen beide huizen tot een geheime zitting over. Ook een opmarsch naar den Soedan? United Press meldt uit Londen: Naar verluidt zouden de Italianen het grootste deel van de 20.000 man, die bij de verovering van Somaliland ingezet zijn, naar de Soedangrens ge transporteerd hebben, zoodat moge lijk de Italiaansche opmarsch langs de Egyptische kust door een offensief tegen den Soedan begeleid zal worden. 2 V s V I Van 15 regels f 1.50. Iedere regel meer tot 10 regels 40 ct., daarna iedere regel meer 50 ct. Reclames 90 ct. per regel. Bewijsnummers 5 ct., fr. p. post 10 ct. Incasso binnen de stad 5 ct., buiten de stad volgens posttarief. Bij vooruitbetaling: Kleine Advertenties 90 ct.; Dienstaanbiedingen. 70 ct Advertentiën waarin voorkomt „Brieven aan het bureau van dit blad” 10 ct. meer. Gisteren is in Londen achtmaal luchtalarm gemaakt. Van Dinsdag op Woensdag heeft Londen het luchtalarm gehad sedert het van den oorlog. De „Daily Mail” van 13 dezer publi ceert twee brieven, die aantoonen, dat het bekende voorstel van den Engel- schen afgevaardigde, Cazalet, om 12 Duitsche steden met den grond gelijk te maken, bij het Engelsche publiek op een vruchtbaren bodem is gevallen. Een anonieme schrijver uit Bristol stelt voor, eens alle Engelsche bommenwer pers tegen een Duitschestad te laten optreden en deze van den aardbodem weg te vagen. Daarna moet men door middel van de radio en door het neer werpen van pamfletten de Duitschers in kennis stellen van deze wraakne ming. Ook Gerald Green uit Hamp shire, acht dit voorstel geschikt om „Hitler en zijn godlooze horden” te in- timideeren. Hij zou echter niet een wil lekeurige stad, doch Berlijn in 24 uur in de asch willen laten leggen. De bezetting van de tweede Engelsche verdedigingslinie zij 481 vliegtuigen. In de week van deze maand 261 Engelsche vliegtuigen vernietigd. Beslissend voordeel behaald De verovering van Sidi el Barrani en de doorbraak van de tweede En gelsche verdedigingslinie vormen het voornaamste onderwerp van de Ita liaansche bladen, die verklaren, hiermede de eerste phase van Hooge onderscheiding De Rijksmaarschalk van het Groot- Duitsche Rijk, Hermann Göring, heeft den Duitschen Militairen bevelhebber in Nederland, generaal der vliegers Fr. Christiansen, het gouden vlieger- kenteeken met briljanten verleend. Deze onderscheiding is tot dusverre in slechts weinig gevallen verleend. Felle critiek in de Duitsche pers Met groote verontwaardiging keert de „Berliner Börsenztg.” zich tegen den eisch van den Engelschen afgevaardig de Cazalet, die in een ingezonden stuk aan de „Times” eischt, dat men zonder onderscheid te maken, de Duitsche bur gerbevolking moet bombardeeren. De afgevaardigde stelde voor, 12 Duitsche steden met totale vernietiging te bedrei gen. Voor het geval de Duitschers „deze 12. door Engeland ter dood ver oordeelde steden zouden ontruimen”, zou het Engelsche opperbevel 12 nieu we steden opgeven, die vernietigd moe gebied, zoodat hier dus de Mid- A ft Geheime zitting Over de geheime zitting van het La gerhuis is het volgende officieele com muniqué uitgegeven Het Lagerhuis heeft in een geheime zitting een debat gevoerd over het jongste luchtbombardement op Enge land. De leden van het Huis, die Lon den en andere getroffen districten ver tegenwoordigen, hebben de aandacht gevestigd op de talrijke vraagstukken die zich hebben voorgedaan. De minister voor de binnenlandsche veiligheid en de minister voor de open bare gezondheid hebben na de debat ten van repliek gediend. Deze courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen BUREAUX: WAGENSTRAAT 35—37 Telefoon 116300 (zeven lijnen) Giro No. 12500 zaken waaron- Lewis, ongeveer 100 personen in de kelders een toevlucht gezocht hadden, en ongedeerd zouden zijn, Bourne en Mollingworth’s, waar verscheidene brandweerlieden bij de bestrijding van een brand wer den gedood, en W. H. Evans’. Alle drie zaken liggen in Oxfordstreet in de nabijheid van Oxford- Square. Ook op Lambeth Walk, welke straat de naam gaf aan de bekende dans, kwamen bommen neer. Een bom is in de nabijheid van Westminster Abbey neerge komen, dus niet ver verwijderd van het parlementsgebouw, en an dere regeeringsgebouwen, Scot land Yard, Ten Downing Street en Foreign Office. „Associated Press” meldt uit Lon den, dat naar de meening van buiten- landsche oorlogscorrespondenten en militaire attache’s, de Britsche regee- ring voor de breede volkslagen meer zal moeten doen dan tot dusverre, wil zij voorkomen, dat de stemming on der het volk omslaat. Voor alles moet zij betere en snellere methoden vinden voor het huisvesten, voeden en kleeden van de dakloozen. Het D.N.B. meldt: In de Dinsdag gehouden zitting van het Lagerhuis, die volgde op de rede van den minister-president, Winston Churchill, en die overi gens, evenals de voorafgaande openbare zitting, wegens lucht alarm moest worden onderbroken, is, volgens te Dublin ontvangen berichten, van verschillende zijden het voorstel gedaan om het parle ment in een andere plaats als Lon den bijeen te roepen, daar een or delijke afwikkeling van de parle mentaire werkzaamheden onder de tegenwoordige omstandigheden in Londen niet kan worden gewaar borgd. De regeering mag, zoo wordt verklaard, den noodtoestand van het oogenblik niet benutten om het parlement practisch uit te scha kelen. Na de Engelsche vliegeraanvallen op de Liebfrauenkirche te Hamm, hebben, naar het D.N.B. meldt, Britsche vliegtuigen in den nacht van Dinsdag op Woensdag op nieuw dynamiet- en brandbommen bo ven die stad uitgeworpen, waardoor een woonhuis vernield en een ander zwaar beschadigd werd. Militaire of andere voor den oorlog belangrijke doelwitten zijn niet getroffen. De be volking van Hamm is over dit nieuw^ optreden des te meer verontwaardigd, daar zij zich den pas kortgeleden ge- pleegden overval herinnert, waardoor tengevolge van dynamietbommen vele particuliere huizen werden bescha digd. Het bij Hamm gelegen visschers- dorpje Vischershofen heeft Zondag middag bezoek gehad van Engelsche vliegers, die zonder ergens rekening mee te houden met machinegeweren op de tuintjes der inwoners vuurden, waardoor een schoolkind werd ge dood. Andere Britsche aanvallen wa ren gericht op de woonhuizen in het Zuidelijke deel van Hamm, op een groot kantoorgebouw in het centrum der stad, op woonkolonies in Heesen bij Hamm, waar 7 personen om het leven kwamen, op boerenwoningen in Berge en Rhynern bij Hamm, alsmede op koloniehuisjes in Radbod. Ook in Krefeld lieten Britsche vlie gers Zondagavond laat bommen vallen op een woonwijk, welke bij den helde ren maneschijn duidelijk te herkennen was en bovendien door het neerlaten van een ïichtkogel tot doel was geko zen. Twee woonhuizen werden hier vernield. Drie personen kwamen om het leven, terwijl véle anderen zwaar gewond wer,den. In een kolonie bij Krefeld waren tengevolge van neerge worpen bommen 2 dooden en vele ge wonden te betreuren. ten worden. In geen geval mogen, zoo verklaarde de afgevaardigde, alleen die steden gebombardeerd worden, doch ook de menschen moeten lijden. Deze schandelijkheid, zoo schrijft de „Berli ner Börsenztg.”, verdient een bijzon der zichtbare plaats aan de schand paal van de politieke misdaden van Groot-Brittannië. Wij constateeren, dat de Engelschen, sedert den moord op de kinderen van Freiburg, ondanks alle Duitsche waarschuwingen, maand na maand, week na week, en lederen nacht Duitsche woonwijken, duidelijk te herkennen als niet-militaire objec ten, kerken en eenzaam liggende boer derijen, hebben aangevallen en dat de Duitsche vergelding pas na 4 maan den is gekomen. De „Nachtausgabe” schrijft Het En gelsche volk wordt hiermede door Win ston Churchill langs een omweg ver klaard, dat, wanneer er niets anders overb’.ijft, men zal overgaan tot het laf vermoorden van Duitsche burgers, teneinde zich op de een of andere ma nier te verdedigen. Het D.N.B. meldt uit Rome: De be zetting van de tweede Engelsche ver dedigingslinie tusschen Sidi el Barrani en de oase van Omar wordt in poli tieke en militaire kringen van Rome van beslissende beteekenis geacht. Met het sluiten van deze oorlogs- phase, zoo wordt verklaard, wordt ten eerste de veiligheid van de Libysche grens gewaarborgd en kan aan den an deren kant van de nieuwe Italiaan sche posities uit een sterken druk uit geoefend worden op de Engelsche li nies. Nieuwe Engelsche aanvallen op Hamm en Krefeld Branden bij Tilbury Duitsche gevechtsvliegtuigen hebben gisterochtend, naar het D.N.B. ver neemt, opnieuw de docks van Tilbury In den afgeloopen nacht zijn Brit sche vliegtuigen weer Duitschland bin nengevlogen. Zij werden in West- Duitschland door Duitsch afweerge schut gedwongen terug te keeren en wierpen hun bommen uit op niet-mi litaire doelen. Zoo kwamen bommen neer op het kinderherstellingsoord .Bodelschwing” te Bethel. Zij verniel den 3 ziekenverplegingen, welke door het Roode Kruis duidelijk als zoodanig gekenmerkt waren, alsmede een ad ministratiegebouw. Negen kinderen werden gedood en twaalf gewond. Ne gen vliegtuigen werden door het lucht doelgeschut en 2 door nachtjagers - neergeschoten. dat de Italiaansche operaties is geëindigd. De overwinning van twee sterke verdedigingslinies, alsmede de be dreiging van andere Engelsche posi ties beteekent, naar de „Tribuna” schrijft, een groote Italiaansche over- del-Europeesche tijd zal gelden. Na de inneming van Sidi el Barrani De doeleinden van Italië in Egypte De oudvoorzitter van den Senaat professor Luigi Federzoni schrijft in het tijdschrift „Africa Italiana” o.a.: De positie van Egypte in dezen oorlog is bijzonder dramatisch. Dit ongelukkig volk, dat militair en politiek ontwapend is, moet de wisselvalligheden onder gaan van het conflict in vereeniging met de mogendheid die het onderdrukt. Daarentegen treedt de saamhoorigheid tusschen Egypte en Italië steeds meer aan den dag. Italië acht het van het grootste belang, dat Egypte meester van zichzelf wordt en al zijn produc tieve en cultureele krachten kan ont wikkelen. Drie doeleinden streeft Italië na: 1. Gewaarborgde vrije doorvaart in het Süezkanaal als levensader voor de ver binding met het Italiaansche koloniale rijk. 2. Herstel van de Italiaansche taal en beschaving. 3. Erkenning van de politieke en economische belangen van Italië in den Soedan. Het welzijn en de vrijheid van Egypte hangen geheel af van de overwinning van de as. Opmarsch van een half millioen man Volgens een verklaring van gezag hebbende zijde in Rome, aldus United Press, zijn meer dan 500.000 Italiaan sche soldaten uit minstens 3 verschil lende richtingen op marsch op het woeste tafelland naar Alexandrië. Die eerste colonne, die langs de kust- straat voorttrekt, zal zich, naar men aanneemt, later met de tweede co lonne, die direct over het tafelplateay marcheert, vereenigen. Deze colonne marcheert op een afstand van onge veer 80 KM uit de kust en bevindt zich buiten het bereik van het geschut van de Britsche vlooteenheden, die de kust gebombardeerd hebben. De derde co lonne zou eenige honderden kilometers van de kust verwijderd, zich langs den karavaanweg bewegen. Militaire kringen te Rome verklaren dat het feit, dat Italië in staat is, minstens een half millioen goed bewa pende soldaten in een kolonialen veld tocht, tegenover naar schatting 230.000 Engelschen te sturen, een be wijs vormt voor dé groote kracht van het Italiaansche imperium. Te Rome werd verklaard, dat de Italianen in het Egyptische luchtruim een over macht op de Engelschen hebben van Na de inneming van Sidi el Barra ni, waarvan in het Italiaansche weer- machtbericht van gisteren melding gemaakt wordt, zijn de Italiaansche troepen begonnen, naar in welingelich te Italiaansche kringen verluidt, met de onverwijlde organisatie van den aanvoer en met de uitbreiding van de tot dusver bereikte stellingen. Bij hun opmarsch hebben de Italia nen, naar verder vernomen wordt, een reeks van moeilijkheden in de afzon derlijke vestingwerken moeten over winnen, daar het geheele gebied tus schen Sollum en Sidi el Barrani be zaaid was met versperringen en mij nen tot aan de oase van Omar. Een aantal loopgraven en kazematten als mede goed opgestelde batterijen, moesten bestormd worden alvorens de Italiaansche troepen de tweede verde digingslinie van de Engelsche strijd krachten doorbreken en volkomen be zetten konden. De „Deutsche Volkswirt” deelt mede, dat in het geheele Duitsche X Rijk op 6 October, des ochtends g te 3 uur, de klokken een uur ach teruitgezet zullen worden. Hier mede zal een einde worden ge maakt aan den zomertijd, welke S in het voorjaar werd ingevoerd, teneinde langer van het daglicht te kunnen genieten. X Deze maatregel zal ook gelden g voor het bezette Nederlandsche Egyptische zender spoort tot ver» zet tegen de Engelschen aan Een Egyptische klandestiene zen der roept de Egyptenaren op tot den vrijheidsoorlog tegen de Engelschen, aldus meldt het A. N. P. uit Rome. Engelsche troepen, zoo luidt de op roep, hebben ons land bezet en over weldigd, naar de Engelschen voorge ven, voor onze eigen veiligheid. Heden ten dage weet iedereen, wat hij van de bescherming van Engeland te ver wachten heeft. Egyptenaren, het is landverraad, een Engelschman thans onderdak te verschaffen of levensmid delen te verkoopen. Het uur der be- vrijding van het Éngelsche juk heeft géslagen. Wie zich niet voor zyn va derland opoffert, is. niet waard te le ven. Leve Egypte 1 Leve koning Fa- roekl Het frontbericht van het D. N. B. d.d. gisteren luidt als volgt: Gisteren heeft het Duitsche lucht wapen, naar het legerbericht van van daag bekend heeft gemaakt, den ge- heelen dag zijn vergeldingsvluchten te gen Engeland voortgezet. Alleen reeds op den dag heeft de bevolking van Londen zes maal de schuilkelders moeten opzoeken, nadat op den vorigen dag even vaak luchtalarm was gege ven. De Engelsche luchtdoelartillerie heeft tegen de ditmaal meestal afzon derlijk opereerende Duitsche vliegtui gen het vuren nauwelijks een oogen blik kunnen onderbreken. Officieele Britsche instanties geven reeds toe, dat de Duitsche bommenwerpers de zen keer zeer aanzienlijke schade heb ben veroorzaakt. Voornamelijk het Oostelijke deel van de Britsche hoofd stad heeft door het neerwerpen van bijzonder zware bommen aanzienlijke schade opgeloopen. Overdag waren andere aanvallen op nieuw gericht op het eenige, blijkbaar Yiog intact zijnde Londensche vlieg veld in Croydon, alsmede op het in het Noorden van de stad gelegen vlieg veld Barton Bendish, waar talrijke treffers een groot aantal vliegtuigen op den beganen grond hebben vernie tigd. Een barakkenkamp ten Noordoosten van Hastings werd in brand gescho ten. Bij de luchtverdediging van Londen hebben de Engelschen weer eens ge dacht door een z.g. nieuw afweerwa pen voor vliegtuigen een bijzondere be scherming van hun hoofdstad te ver krijgen. In werkelijkheid betreft het hier niets anders dan versperringsbal lons, die den laatsten tijd op grootere hoogte zweven. De storm van gisteren heeft, volgens betrouwbare waar nemingen, een groot gedeelte van der gelijke ballons losgeslagen en mee gevoerd. De beschadiging der Blenheim- fabrieken en Londensche dokken De beide vliegtuigfabrieken te Li verpool Speke, die volgens het weer- machtbericht van gisteren door zware bommen zijn getroffen, behooren tot de belangrijkste vliegtuigfabrieken van Engeland. Daar worden in de eerste plaats de Blenheim bommen werpers vervaardigd. De West-India en Victoria docks in het havengebied van Londen, welke naar het weermacht- bericht van gisteren meldt eveneens met bommen aangevallen werden, zijn niet alleen de groot ste van Engeland, doch zij behoo ren mede tot de grootste ter we reld. Daar ook deze docks v^n sluizen zijn voorzien, zijn ze bij zonder kwetsbaar voor luchtaan vallen. Om dezelfde reden is her stelling zeer moeilijk en tijdroo- vend. Deze beide havencomplexen dienen in de eerste plaats voor het lossen van transporten levensmid delen en vleesch. In de nabijheid bevinden zich de bijbehoorende opslagplaatsen en koelhuizen. Juist bij deze havencompexen zal de beschadiging een zeer ongun stige uitwerking hebben op de le vensmiddelenvoorziening van Lon den. van het D.N.B. aangevallen en met bommen bestookt. De later komende verkenningsvliegtui gen hebben zware verwoestingen en groote branden waargenomen, welke zich snel uitbreidden. Een groot aan tal bommen trof den spoorwegdrie- hoek bij Thurstenroad, waarvan de in stallaties blijvend zijn vernield. Glasgow aangevallen Op hetzelfde tijdstip, waarop Duit sche bommenwerpers boven de Theemsstad voortsuisden, vielen ande re Duitsche vliegtuigen zoo meldt het Britsche ministerie van lucht vaart hoog in het Noordwesten van Groot-Brittannië het gebied van de havenstad Glasgow aan. In deze groo te stad van Schotland met de meeste industrie wordt normaliter een derde van de totale Engelsche koopvaardij vloot gebouwd. Aan den oever van de Clyde liggen belangrijke werven en vele havencomplexen. De Engelsche regeering erkent in een officieel com muniqué, dat hier schade voor de plaatselijke industrie ontstaan is. Ook aan den oever van de Mersey, waar de haveninstallaties van Liverpool zich uitstrekken, zijn gebouwen ver woest. Het D.N.B. meldt uit Stockholm: Volgens een Engelsch radiobericht dee- len het Engelsche ministerie van lucht vaart en dat van binnenlandsche vei ligheid mede, dat de Duitsche lucht aanvallen ook gedurende den afgeloo pen nacht voortgezet zijn. Toegegeven wordt, dat door bom men, vaak van het zwaarste kaliber, in vele wijken schade werd aangericht, waarbij de officieele Engelsche berich ten evenwel klaarblijkelijk trachten te verbloemen, dat de Duitsche aanvallen objecten golden, die voor den oorlog van belang zijn Voorts blijkt uit de Londensche be richten, dat de Duitsche aanvallen niet tot het gebied van Londen beperkt bleven, doch ook op doelen van mili tair belang in andere steden gericht waren. Er worden bomaanvallen in Hertfordshire, Essex, Kent, Berkshire, Sussex, de Midlands alsmede in het Noordoosten en Zuidwesten gemeld. Kenmerkend voor de onnauwkeu righeid van de Engelsche opgaven respectievelijk de verwarring, die door de censuur in de Engelsche verslagen gesticht wordt, is een ander radiobe richt uit Londen, waarin aanvankelijk gezegd wordt, dat bij de aanvallen van gisteren voortdurend brisantbom men in het hart van de City gevallen zijn, terwijl twee zinnen verderop in hetzelfde bericht te kennen gegeven wordt, dat volgens een mededeeling van het ministerie van luchtvaart bij de 7 aanvallen, die gisteren overdag gedaan werden, geen bommen in de City gevallen zijn. Hedenavond uur van zonsonder- J gang 7.46 u., zonsopgang 20 Sep- tember 7.22 uur. Gedurende den t tusschenliggenden tijd moet dus t worden verduisterd. J Het Westen van Londen zeer inten sief gebombardeerd Naar van officieele zijde bekend wordt gemaakt, moet gevreesd wor den, dat de luchtaanval, die in den nacht van Dinsdag op Woensdag is gedaan, grooter effect gehad heeft dan alle vorige aanval len der laatste nachten. Het lucht alarm duurde vrijwel zonder onder breking van 8 uur ’s avonds tot 6 uur ’s morgens aldus meldt United Press. Zeer intensief werd het Westen van Londen gebombardeerd. Explosieve en brandbommen sloegen in het cen trum van het dichtbewoonde zaken district in. In de vroege ochtenduren van Woensdag stond in dat district een groot gebouw in brand. Het is geheel vernield en men schat de scha de op 100.000 pond sterling. Hondervijftig personen, die dekking hadden gezocht in een ernaast staand huis bleven ongedeerd. Elders is een bom in de straat geslagen op enkele meters afstand van een groot -hotel. Daar door de aldus geslagen krater de waterleiding gesprongen was, moesten de kelders worden ontruimd, waarop de gasten een toevlucht zoch ten in de parterre. Naar bekend werd gemaakt, zijn verschillende groote door bommen getroffen, der het warenhuis John waar winning. Met de verovering van Sidi el Barrani hebben, zoo schrijft ,,La- voro Fascista”, de Italianen in een uiterst korten tijd een beslissend voor deel weten te behalen en wel met be trekking tot de beveiliging van Cyre- naica als ook met het oog op de mo gelijkheid onmiddellijk nieuwe Engel» sche posities te kunnen bedreigen. De Italiaansche troepen, zoo schrijft de „Giornale d’Italia” nestelen zich thans in de veroverde stellingen en breiden de bezetting naar het Zuiden, nog meer naar het binnenland uit, waar zich nog sterke vijandelijke af- deelingen pantserwagens en tanks heb ben genesteld. Engeland probeert zijn nieuwe nederlagen met een onge lijke krachtsverhouding te schuldigen. In werkelijkheid echter beschikt het over een leger van 350.000 man met een geweldige hoeveelheid oor logsmateriaal. Ook in deze phase van den oorlog 'zijn de Italiaansche over winningen niet het gevolg van een su perioriteit naar getal, doch van een superieure bekwaamheid en van een superieuren strijdgeest. COURANT HAAGSCHE V V V V V V 2 i t t I t 4 f I f f t V s V s DUITSCHE ONDERSCHEIDING VOOR GENERAAL MUTI fascistische it A A ft A s A ft s A X A s s A A A ft A A A ft A A A ft A ft A A A Bijkantoren: Scheveningen, Keizerstr. 319, Tel. 550310; Rijswijk, Kantoor- boekh. Leeuwendaal, Oranjelaan 3, Tel. 119461, Voorburg, Boekhandel H. E. G. Ruijs, Heerenstr. 124, Tel. 778038; Filialen: N.V. Kantoorboekh. Th. J. de Koning,* Goudsbloemlaan 3, Tel. 330263; Boekh. J. B. v. Seters Jr„ There- siastr. 108a, Tel. 772444; Boekh. E. D. Couvée, van Hoytemastr. 66, Tel. 721187 A j.'»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»> V V V V s V s w

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 1