z op Californië Kinderroof in ti De Engelsche luchtaanvallen Duitschland BOSCH FIETSLICHT G. BLOM instants Von Ribbentrop besprekingen te Rome De Japanners rukken Indo-China binnen s F TTAAGSCHE COUHANT VAN MAANDAG 23 SEPTEMBER 1940 EERSTE BLAD, PAGINA f Veerpont omgeslagen door Gisteren Branden in de Londensche dokken Kind van rijken Ameri kaan ontvoerd en terug gevonden opnieuw Mussolini ontvangen Lichte tegenstand bij het overschrijden van de grens Woonhuizen en kerktoren getroffen De oorlog ter zee RECLAMES Thans twaalf dooden in Bethel Vervolg van pag. 1. Engelsche Dader overweldigd Verbittering onder de Duitsche bevolking minste een zekere orde te de stelsellooze vlucht der Voor zoover dat mogelijk Zeventien dooden te Montelimar In verloop van korten tijd is op de Rhóne al weer een ongeluk met een veerpont gebeurd. De pont bij Monteli mar, die 40 personen vervoerde, is Za terdag bjj het oversteken van de rivier, omgeslagen. Er zijn 17 passagiers om het leven gekomen, de 23 overigen kon den gered worden. Het ongeluk ge schiedde doordat een staaldraad, waar langs de pont liep, onder het vaartuig schoot. De draad brak, waardoor de pont kenterde. Onder de verdronkenen bevinden zich talrijke kinderen. dat al onze troepen tot de kleinste eenheden toe, volledig op de hoogte waren gebracht van de sluiting der overeenkomst. Wij gelooven, dat ook stappen zijn gedaan door de autori teiten van Fransoh Indo-China, het schijnt echter, dat hun troepen het vuur hebben geopend, doordat de be ven, zoodat zij alleen maar lichtkogels konden afschieten. Singapore wonende Japanners zijn ge arresteerd. Nadere bijzonderheden ont breken. Duitsche bladen over de be sprekingen Naar Domei meldt, zijn vanoch tend afdeelingen van het Japan sche leger en de marine begon nen uit het Noorden Indo-China binnen te rukken. Men verwacht, dat na aanvankelijken lichten te genstand verdere acties vreed zaam kunnen worden uitgevoerd. Aan het einde van het bezoek van den Rijksminister van buitenlandsche zaken, von Ribbentrop, aan Rome, schrijft de „Volkischer Beobachter”, dat uit het feit, dat drie besprekingen zijn gevoerd tusschen den Duce en den Rijksminister van buitenlandsche za ken de bijzonder verre strekking blijkt van de thema’s, welker omlijsting al naar het vorderen der voorbereidende werkzaamheden wordt ingevuld. De Het 3-jarig zoontje van den graaf de Tristan en erfgenaam van den koper- koning Cate, is te Hillsborough (Cali fornië) het slachtoffer geworden van een kinderroover. De daders eischten 100.000 dollar losgeld. De ontvoering speelde zich vlak voor het huis van den graaf de Tristan af. Een gewapende man duwde de nurse van het kind opzij, greep het jongetje en sleurde het in een auto, die snel wegreed. De eenige getuige van de ring, die de bandieten in In een overzicht van den toestand, dat zoo weinig mogelijk verraadt, deeldp de Engelsche berichtendienst méde, dat de bevolking van Londen de pauzen tusschen de Duitsche aanvallen ge bruikt, om opruimings- en herstelwerk zaamheden aan gebouwen uit te voe ren. De glasscherven, die de straten bedekken, zijn opgeruimd. Eenige stra ten zagen eruit „alsof zij een aard beving hadden medegemaakt” ontvoe- een auto achtervolgde, verklaarde dat een zwart harige man op de kinderjuffrouw toe liep en trachtte haar het kind te ont rukken. Toen dit gelukt was sloeg hij het meisje neer en sprong met het kind in de auto, die snel wegreed. Het kindermeisje, dat inmiddels weer was opgestaan, trachtte den wagen tegen Botsingen door misverstand ontstaan Een woordvoerder van het Japansche departement van buitenlandsche zaken heeft inzake de gemelde botsingen tus schen Japansche en Fransche troepen- onderdeelen aan de Noordelijke grens van Fransch Indo-China verklaard, dat op grond van overeenkomsten tusschen Japan en de autoriteiten van Fransch Indo-China, de intocht van de Japan sche tfoepen in Indo-China niet betee- kent, dat Japan territoriale eischen aan Fransch Indo-China stelt of wil provoceeren. Wat de botsingen betreft, deze schijnen op een misverstand te berusten. In heeft dat Frankrijk en Japan in een gespannen atmosfeer werden voortgezet. Men hechtte zekere verwachtingen aan den terugkeer van den Japanschen leider der onderhandelingen, generaal Nisji- hara, naar Hanoi. Het aantal dooden, dat de luchtaan val van de Royal Air Force op het herstellingsoord van Bodelschwing te Bethel bij Bielefeld geëischt heeft, is tot 12 gestegen, daar verscheidene zwaargewonden aan hun vreeselijke verwondingen bezweken, zijn. Elf hul- pelooze zieke kinderen en een Ver pleegster, die haar leven aan de ver pleging van deze ongelukkige schep sels gewijd had, vormen thans de ba lans van dezen Engelschen aanslag. Het is uitgesloten, dat de Engelsche vliegers niet geweten hebben wat zjj met hun bommen bestookten, temeer daar zij in het licht van de volle maan en van afgeschoten lichtpijlen hun aan val uitvoerden. en Zuidelijke wijken was nog heftiger, velen hen niet hadden bereikt, aan- In beide gebieden werden gebouwen vernield en ontstonden er branden. Reuter geeft dan verder nog toe, dat ook het Zuidoosten van Engeland aan aanvallen heeft blootgestaan en dat ook Bier eveneens een zeker gebouwen door bommen is vernield. Zooals gewoonlijk vetmijdt Reuter van „industrieele installaties of mili taire objecten” te spreken. Ook in de berichten van correspondenten worden alle aanduidingen van bombardemen ten op dergelijke installaties door de censuur ten scherpste onderdrukt. In een ander bericht meldt Reuter, dat de nachtelijke luchtaanval „zich uitstrekte over een tamelijk uitgebreid gebied van Engeland”. Volgens Reuter kregen meer dan 20 steden vliegerbe- zoek. Des avonds om 10 uur verstrekte Reuter de lakonieke mededeeling, dat „op dit tijdstip weer de gebruikelijke luchtaanval van het Duitsche lucht wapen op Engeland” aan den gang was. Engelsche persstem over be sprekingen te Washington De „Sunday Times” verklaart om trent de besprekingen te Washington tusschen minister Huil, den Engelschen ambassadeur, lord Lothian, en den Mislukte Engelsche poging om Fransch schip op te brengen Britsche zeestrijdkrachten hebben geprobeerd het Fransche passagiers schip „Theophile Gautier”, dat op reis was van Piraeus naar Beiroet, naar Haifa op te brengen. De Fransche regeering heeft daar op zeestrijdkrachten uit de Syrische wateren aan het passagiersschip ter hulp gestuurd. Beschermd door deze oorlogsschepen kon het Fransche vaartuig de reis naar Beiroet voort zetten. De berichten uit Engeland zelf Daar de Britsche censuur scherper dan ooit alle berichten over lucht alarm, aangerichte schaden enz. door streept, zijn er uit Engeland zelf nog geen berichten ontvangen over de ver woestende uitwerking van de Duitsche luchtaanvallen op militaire objecten in de wereldstad Londen in den nacht van Zaterdag op Zondag, aldus seint het D.N.B. uit Stockholm. Uit de spaarzame berichten van Reu ter, van den Engelschen berichten dienst en uit de weinige berichten van buitenlandsche correspondenten is ech ter een globaal overzicht te krijgen over den werkelijken toestand. Zoo bericht Reuter, dat de aanvallen van het Duitsche lüchtwapen Zaterdag avond, kort voor het vallen van den tuigen drongen door tot de mark Bran denburg. Bij Potsdam en Oranienburg stieten zij op het spervuur van het afweergeschut van groot-Eerlijn. Op eenige plaatsen ontmoetten zij nacht- jagers, die boven Berlijn een beveili- gingsvlucht maakten. Door het leven dige en welgerichte afweervuur durf, den de Engelschen den afweergordel niet te passeeren. Zij keeren, na eenige lichtbommen te hebben uitgeworpen, terug zonder een bom te hebben neer- gèworpen. Onderhandelingen in gespan nen atmosfeer welingelichte Fransche kringen men Zaterdagavond verklaard, de onderhandelingen tusschen Een nieuw vakleeraar voor dakverke^ningen De Royal Air Force heeft een nieuw vak uitgevonden „leeraar voor dak- verkenningen", aldus meldt het D.N.B. uit Stockholm. Dakverkenner* zijn bur gers, die op de daken der huizen zitten en vijandelijke vliegtuigen moeten identificeeren. Aan het hoofd van elk verdedigingsdistrict staat een opper- dakverkenner. Honderden firma’s wil len hun particuliere dakverkenners naar de school der nieuwe cfficieele onderwijzers zenden. Het onderwijs zal gegeven worden met behulp van film voorstellingen en gramofoonplaten, op dat de dakverkenners ook de bij de Royal Air Force ingedeelde vliegtuigen van niet-Engelsche typen leeren onder scheiden. Al te ijverige dakverkenners zouden reeds onaangename verwarrin gen hebben doen ontstaan. Telefoon- en telegraafverkeer gedeeltelijk zwaar beschadigd De Engelsche P.T.T heeft een oproep aan de bevolking gepubliceerd, waarin verzocht wordt alleen in dringende ge vallen te telefoneeren of te telegrafee- ren, teneinde het hier en daar zwaar beschadigde kabelnet te ontlasten. Engelsch goud naar Canada -Volgens te Genève ontvangen be richten uit Londen, heeft de Bank van Engeland opdracht giekregen maatre gelen te nemen, om het in Engeland liggende goud naar Canada over te brengen. Dientengevolge zal de direc tie van de Bank van Engeland den be zitters van goud per circulaire verzoe ken. hun voorraad naar Montreal te laten overbrengen. Voor de transport en verzekeringskosten zal ongeveer 6 procent van de goudwaarde worden berekend. „De strijd tegen Engeland is een revolutie” De „Gazetta del Popolo” publiceert een hoofdartikel, waarin er op gewe zen wordt, dat terwijl de Londen sche lords in gepantserde schuilplaat sen leven, die van comfort voorzien Het D.N.B. meldt dat in den nacht van Donderdag op Vrijdag Britsche bommenwerpers opnieuw hebben ge poogd aanvallen te doen op een stad in West-Duitschland. Het luchtafweer geschut, dat onmiddellijk en energiek in werking kwam, dwong de aanval lers echter op groote hoogte te blij- enkele Toen stiet een der machines echter omlaag om een aanval te doen. Nauwelijks was ze echter boven den Oostrand van de stad gekomen, of zij geraakte in een zoo hevig en zoo uitstekend ge richt vuur van het luchtafweerge schut, dat zij het volgende oogenblik al in vlammen stond, en, een lange vuurbaan achter zich aan sleurend, naar beneden stortte. Midden tusschen de huizen sloeg het vliegtuig op een groot plein te pletter en verbrandde. Vier man van de 5 inzittenden hadden gepoogd zich met hun valschermen te redden, doch het was reeds te laat. Verpletterd bleven zij liggen op het plaveisel. De piloot zelf lag dood tus schen de overblijfselen van zijn ma chine. Eén deel van zijn bommen had de bemanning nog kort voor zijn val gepoogd kwijt te raken. Klaarblijke lijk hield een andere Engelsche aan valler den vuurschijn van het op den grond verbrandende vliegtuig voor het zichtbare resultaat van een bom- treffer, en wierp nu lukraak en zinne loos ook zijn bommen in de richting van den brand. De bommen kwamen midden tusschen de woonhuizen te recht en doodden 2 vrouwen. Twee an dere vrouwen werden zwaar gewond. vliegers het dorp en de omgeving met raketten, zoodat het helder was als overdag. Er is geen twijfel mogelyk, of zij hebben duidelijk gezien, dat het hier niet om een militair doel ging. Op een andere plek in West-Duitsch- land lieten de Engelschen op een boe renwoning 3 explosieve bommen val len, die echter gelukkig maar geringe schade aanrichtten, daar de bommen op 50 tot 100 m. van hün doel ket sten. Ook het „strijdmiddel” van het brandplaatje is door Britsche vlie gers in den nacht van Zaterdag weer op verschillende plaatsen gebruikt. Zij vielen op dorpen, velden en bosschen en tusschen woningen. Volgens de in gekomen berichten hebben zij echter nergens schade aangericht, daar zij overal op tijd konden worden op ge spoord. In den nacht van 22 op 23 Septem ber zijn Britsche gevechtsvliegtuigen in 3 golven via Nederland naar Noord- Duitschland gevlogen. Eenige vlieg- zoo moet zelfs Reuter onder den druk der feiten toegeven, was de vijan delijke bedrijvigheid iets grooter dan in de voorgaande nachten, ofschoon Londen opnieuw het voornaamste doel was. In velschillende deelen van de hoofdstad werden bommen geworpen. Een nieuwe aanval op de Oostelijke- JUWELIER 1404 Telefoon 11522Ï I M K n n P van GOUD. ZILVER i n n u u r juweelen Japan en de Britsch-Amerikaansche samenwerking in het Zuidzee-gebied Domei meldt uit Tokio: Hoewel nog geen officieele commentaren beschik baar zijn, toont men zich in officieele Japansche kringen ernstig bezorgd over de persberichten uit Washington over Britsch-Amerikaansche samenwerking in het Zuidzeegebied, naar aanleiding van de besprekingen tusschen Huil, Lothian en Casey. Genoemde kringen volgen, naar de „Asahi Sjimboen” schrijft, nauwlettend de verdere ontwikkeling van de Britsch-Amerikaansche samenwerking. Dit blad beschouwt een overdracht van de Britsche vlootbasis te Singapore niet slechts als een aanduiding, dat Amerika practisch aan den oorlog in Europa deelneemt, doch tevens als een ernstige bedreiging voor de Japansche hegemonie in het Westelijke deel van de Zuidzee, waardoor de vestiging van de nieuwe orde in Oost-Azië in gevaar wordt gebracht. De „Yomioerl Sjim boen” beschouwt de Britsch-Amerikaan sche samenwerking als een Amerikaan- sche uitdaging aan Japan. De „Hotsji Sjimboen” vraagt of het nog mogelijk is den vrede in de Stille Zuidzee in stand te houden. Voor even- tueele gebeurtenissen in dit gebied dragen Engeland en Amerika de volle verantwoordelijkheid, omdat zij hier de atmosfeer opzettelijk vergiftigd hebben. Het blad neemt aan, dat de nauw keurige Engelsch-Amerikaansche af spraken omtrent Singapore bestaan en is van meening, dat de tot dusver goede betrekkingen van Japan tot Neder- landsch-Indië en Fransch Indo-China verstoord en de uitvoering van de taak van Japan in het Verre Oosten door kruist worden, indien de Amerikaan- sche vloot nrtaar eenmaal het steunpunt Singapore bezet houdt. Van het vraagstuk-Singapore hangt het verdere lot van Japan af. Daarom moet Japan alles doen om Amerika dit opdringen te beletten. Japanners in Singapore gearresteerd De autoriteiten van Singapore heb ben volgens de „Asahi Sjimboen” be kend gemaakt, dat verscheidene in Dertien personen gedood Het aantal gevallen van Britsche bomaanvallen op burgerlijke doelen, op Duitsche woonhuizen, kerken, cul tuurmonumenten en kerkhoven is in den nacht van Vrijdag op Zaterdag weer uitgebreid. De nieuwe gevallen hebben de verbittering van het Duit sche volk tegen de Engelsche vliegers en de Engelsche oorlogsmethoden nog doen toenemen. Niet minder dan 13 personen zijn thans weer aan deze oorlogsmethoden ten offer gevallen. O.a. hadden de Britsche luchtpiraten het arglistig voorzien op een klein dorpje -aan den Moezel. Laagvliegend naderden zij het, en wierpen toen 8 explosieve bommen en 40 brandbom men neer. Verschillende woonhuizen en schuren in het midden van het dorp ging op in vlammen. Andere woonhuizen werden zwaar of lichter beschadigd. De bezoeker van het dorpje aanschouwt een beeld van grenzenlooze verwoesting. De treu rige ruines van de uitgebrande huizen teekenen zich af tegen den hemel. De verwoeste muren getuigen van de sys tematische vernieling van een vrien delijke woonruimte in een dorp, waarin zich geen enkel militair doel bevindt. Uit de gouw Keulen-Aken werden nog andere bomaanvallen van de R.A.F. gemeld. Hier hebben de Engelsche vliegers een oorlogsherin- neringskerk voor een deel verwoest. Verder een oorlogsmonument en we derom een kerkhof. Door het licht van de sterrren was de nacht zeer helder. Bovendien belichtten de Engelsche te houden, maar zij werd opnieuw op den grond geworpen. De ooggetuige achtervolgde de ontvoerders in een auto, doch werd onder bedreiging met een revolver gedwongen de achtervol ging op te geven. In de bladen van San Francisco was reeds een advertentie van de familie de Tristan verschenen, waarin deze verklaarde, dat zij het met de voor waarden van de ontvoerders eens was. De sensationeele ontvoering is giste ren eensklaps op verrassende wijze geëindigd In de Sierra Nevada in de nabijheid van Placerville wisten n.l. twee jagers den kinderroover te over weldigen. De ontvoerder was in een gestolen auto op een boschweg de route kwijtgeraakt. Het kind zelf is onge deerd. Het geëischte losgeld van 100.000 dollars was nog niet betaaid. De roover is een man van naar schatting 40 jaar. Hij was slecht ge kleed en spreekt met een buitenlandsch accent. Hij werd gevonden dóór 3 inwo ners van River Tine op een afstand van ongeveer 10 k.m. van de stad. Zij overmeesterden den roover en stelden de politie op de hoogte. Het kind, dat in goede gezondheid verkeert, werd on middellijk als de kleine Marc de Tristan herkend, De ontruiming van de stad in vollen gang Het D.N.B. meldt uit Stockholm Volgens gelijkluidende berichten uit Londen is de ontruiming van de En gelsche hoofdstad in vollen gang. Met alle middelen poogt de regeering ten- brengen in bevolking, was zijn extra-treinen ingelegd, om het verkeer op de wegen te ontlasten, daar deze bijwijlen vol vluchtelingen zijn. Alle pogingen om de bevolking van Londen te bewegen tot blijven zijn op niets uitgeloopen. De neiging tot vluchten wordt bovendien steeds sterker, omdat door de versterking van het lucht afweergeschut en door het niet ont ziende, onbeheerschte schieten steeds meer huizen worden beschadigd, ter wijl dagelijks een groot aantal per sonen door eigen granaten worden ge dood of gewond. Geslaagde luchtaanval op Malta De luchtvaartcorrespondent van Stefani meldde gisteren, dat de instal laties van het vliegveld Micabba op Malta, welke by de laatste actie der duikbommenwerpers niet waren aan gevallen, hevig zijn gebombardeerd door een afdeeling snelle bommenwer pers, welke door jagers begeleid werd. De werkplaatsen, waar de motoren hersteld worden, de onderaardsche opslagplaatsen en een vliegloods wer den met bommen bestookt. Een der opslagplaatsen werd door een zware bom vernield. Er brak een zware brand uit, welke op 50 k.m. afstand te zien was. Drie Britsche jagers, welke in de lucht waren, vermeden een gevecht. Twee Glosters werden herhaaldelijk met mitrailleurvuur be stookt. Het afweergeschut vuurde hef tig, doch zonder resultaat. De bom menwerpers keerden op hun ba^is te rug zonder een enkel verlies te hebben geleden. Britsche kanonneerboot getorpedeerd De Britsche admiraliteit deelt me de, dat de kanonneerboot „Dundee” door een vijandelijke onderzeeboot werd getorpedeerd, meldt het D.N.B. uit Londen. Het vaartuig is gezonken. De „Dundee” mat 1060 ton. Het werd in September 1932 in dienst ge steld. Japansch communiqué Een communiqué van het Japan sche keizerlijke algemeene hoofd kwartier deelt mede, dat de •strijd krachten van het Japansche leger en de vloot vreedzaam Fransch Indo- China zijn binnengerukt volgens de bepalingen van de overeenkomst, die met de autoriteiten van Fransch Indo-China gistermiddag tot stand is gekomen. De overeenkomst werd om half 5 ’s middags (Japanschen tijd) tot stand gebracht. De strijdkrachten van het Japansche leger en de vloot trokken vandaag vreedzaam het Noor delijk deel van Fransch Indo-China binnen. Ofschoon er eenige wrijving schijnt te zijn ontstaan bij het over trekken van de grens door Japan sche troepen, wordt verwacht, aldus het communiqué, dat het binnentrek ken zonder verdere belemmering van belang, voltrokken zal worden. Nader wordt medegedeeld: „Wij hebben ons buitengewone moeite ge nacht. zijn begonnen. In dezen nacht, troost om er zorg voor te dragen, besprekingen te Rome, aldus het blad, hebben vooral bijgedragen tot ophelde ring van de taken, welke voor de toe komst zullen voortvloeien uit het functioneele behooren van Afrika tot Europa. Het ligt voor de hand, dat de rechten en aanspraken van den eenen partner die van den anderen behelzen en dat er van dit groote gezichtspunt voor geen van beide eenzijdige voor- deelen bestaan. Het blad wijst op de solidariteit van Spanje met de asmogendheden en con stateert; Wat Spanje voor de ver overing van een betere toekomst aan offers heeft gebracht, verzekert het land in den nieuwen toestand een plaats, die »het waardig is. Zijn blik richt zich daarby op Afrika, waar het nieuwe en belangrijke taken vindt en het is bereid mede te werken aan de vorming van den toestand, welke uit dezen oorlog zal voortvloeien. Evenals alle volkeren van Europa kan ook Spanje alleen dan vrij en beveiligd be staan, wanneer de wetten van den na tuurlijken groei niet meer gestoord worden door Engelsche intriges. De „National Ztg.” schrijft over de beteekenis, welke gehecht moet wor den aan de besprekingen in Rome: Reeds volgens de weinige aanduidin gen, welke tot dusver daarover gege ven zijn, kan geen twijfel meer be staan. Met het vertrek van den Rijks minister van buitenlandsche zaken uit Rome zijn de besprekingen weliswaar uiterlijk geëindigd, maar bij den zeer grooten omvang van het complex pro blemen en de geweldige beteekenis daarvan voor dezen oorlog kan zonder meer verwacht worden, dat het thema ook in den eerstvolgenden tijd verder zal worden uitgebreid. Besprekingen met andere staatslieden en nieuw con tact der as zullen waarschijnlijk in de eerstvolgende dagen het uiterlijke ken- teeken zijn van de ontwikkeling, welke hier op gang is gekomen. Besprekingen tusschen Mussolini, Hitler en Franco? United Press meldt uit RomeVol gens de meening van politieke kringen alhier hebben de besprekingen tus schen von Ribbentrop, den Duce en Ciano het terrein voorbereid voor een aantal overeenkomsten., die tot de meest vérstrekkende behooren sedert het begin van den oorlog. In eenige kringen is men zelfs de meening toe gedaan, dat de besproken problemen van zóó vèrstrekkenden aard zijn, dat binnenkort een bespreking tusschen den Duce, Hitler en Franco plaats Zou kunnen hebben en dat ook gerekend kan worden op besprekingen tusschen Berlijn en Rome eenerzijds en verte genwoordigers van de Balkanstaten anderzijds. De hieest belangrijke overeenkomst schijnt betrekking te hebben op de rol die Spanje in de toekomst in den strijd van de as-mogendheden tegen Engeland zal spelen. Bijzonderheden van dit pro bleem zouden naar aanleiding van een bezoek van Serrano Suner in Rome ge regeld worden. Men hoort zelfs bewêr ren, dat Suner cn de personen, die hem vergezellen, vóór a.s. Woensdag in een hotel te Rome reeds kamers besproken hebben. Wat de Balkan betreft, zoo zullen blijkbaar de aanspraken van Albanië ten aanzien van Griekenland en Zuid- slavië bevredigd worden. Er wordt zelfs beweerd, dat het aftreden van de 4 Egyptische ministers verband houdt met de besprekingen te Rome en dat met de Egyptische regeering een soort overeenkomst inzake het Italiaansche offensief tegen de Engelsche troepen in Egypte bereikt zou zijn. Zie verder le blad, pag. 3 zijn, honderdduizenden armen moe ten leven in de onwelriekende tunnels van den ondergrondsche. Dit is de zelfde tegenstelling als ook in Europa bestaat, waar men een ideaal van rechtvaardigheid wil verwezenlijken, terwijl de Angelsaksische wereld de voorrechten van het geld wil doen gelden. Het bombardement van Lon den is meer dan een oorlogsdaad, het is een episode uit een revolutie. Tenslotte zullen de Duitsche bommen den opstand van de massa’s der Engelsche armen doen oplaaien en op dien dag heeft de aristocratie het verloren. gezien het laat in den nacht was. Het is uiterst.betreurenswaardig, dat dit is gebeurd, en er moet naar ge streefd worden uitbreiding van dit conflict te voorkomen. Wij verwach- aantal ten, dat de toestand zal worden ge normaliseerd, zoodra de bevelen op- -leldering zullen hebben verschaft aan de Indo-Chineesche troepen. Wij verwachten,, dat onze opmarsch zal worden uitg’evoerd zonder verdere on aangename incidenten. Het vertrek van von Ribbentrop Gisteravond 6 uur is Rijksminister von Ribbentrop uit Rome naar Berlijn teruggekeerd. Graaf Ciano haalde den afgezant van den Führer in Villa Ma dame af en begeleidde hem op weg naar het station. Op den kilometers langen weg, welke versierd was met de Duitsche en Italiaansche vlaggen, vormde de bevolking van Rome dich te hagen en bejubelde onder steeds weerklinkende zegewenschqn voor den Führer en den Duce de ministers van buitenlandsche zaken van de beide verbonden mogendheden. Australischen gezant, Casey, dat de verdediging van den Stillen Oceaan, de toekomst van Singapore als vloot basis en de wapentransporten naar China over Burma in het geding zijn. Ook andere mogendheden hebben be lang daarbij, inzonderheid Neder- landsch-Indië, China en de sovjet unie. Zaterdag heeft minister von Ribben trop in de Italiaansche hoofdstad geen officieele besprekingen gevoerd. De minister maakte met graaf Ciano een uitstapje in de omgeving van Rome. Zij gebruikten gezamenlijk het noen maal in Tivoli. Gistermiddag om half een is von Ribbentrop door den Duce in tegen woordigheid van minister Ciano, voor een afscheidsbezoek ontvangen. Bij het hartelijke onderhoud, dat meer dan een uur duurde, waren ook aan wezig de Duitsche ambassadeur, von Mackensen en de Italiaansche ambas sadeur. Daarop bood graaf Cinao in zeer intiemen kring een noenmaal in de golfclub aan. en LET OP HET MERK ROTODYN Verkrijgbaar bij den Erkenden Rijwielhandel. PLAATS 9 - DEN HAAG

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 2