BAAGSCHE C0URAN1 BOSCH FIETSLICHT Engelsche bommen op verscheidene fa plaatsen in ons land Maandag 30 September 1940. Gesneuvelde soldaten geëerd j. ..'e - BINNENLAND e? Het koffie- De aardappelen voorziening -J DERDE BLAD theerantsoen en Vleeschdistributie De kinderen uit de Oostmark HILDE VON PRIX BIJ HET HOLLANDSCHE TOONEEL L„, h Het in beslag genomen ver mogen der vrijmetselaarsloges Binnenkort zal op de begraafplaats „Hofwijk” te Overschie een monument worden onthuld bij de graven van bij Overschie gesneuvelde Nederlandsche soldaten. Het stijlvolle monument draagt als inscriptie de namen der soldaten en den zin „Den vaderlandt getrouwe blijf ick tot m den dood”. ZES DOODEN EN VELE GEWONDEN TE AMSTERDAM MK Waarom een wijziging werd aangebracht I «XX 9 No. 17686 Hilde von Prix met 6 October voor hoofd De veen-aardappelen. in De prijzen legepheid zal' vinden. Het rantsoen vleeschwaren, dat per bon kan worden gekocht, bedraagt 75 gram voor gerookt of gekookt varkens-, rund- of kalfsvleesch en voor gerookte worstsoorten, 100 gram voor gekookte worstsoorten, rolpens en knakworst, 125 gram voor leverartikelen, tongenworst en nierbrood en 150 gram voor bloed worst. Woensdagavond a.s. haar debuut in „’t Kwelduiveltje” in Scala te drie Een Voorraden voor de groote steden. Er zullen, zoo deelde de heer Lou- wes verder nog mede, in de buurt der groote steden voorraden worden aangelegd. Ook zullen, als eerder ge zegd, op de boerderijen belangrijke partijen in reserve worden gehou den. en en Wij zullen ook weer de veenkoloniale aardappelen krijgen, dat wil zeggen de gele en geel-wit-vleezige aardappelen, voorloopig te bewaren tot 1 Maart. Velen zullen uit den vorigen oorlog aan deze veenaardappelen „vreeselijke" herinneringen hebben. Zoo staat de zaak thans niet. De beruchte „Thorbeckers* uit den wereldoorlog zullen we niet op tafel krijgen. De veenaardappelen worden gekeurd; er zijn menschen, die ze voor duinaard- appelen gegeten hébben! Ze worden uit gegeven op een tijd, dat ze geschikt zijn voor de consumptie en zelfs van kleur aantrekkelijk zullen zijn. voor thee (75 Dit be- een De consument betaalt tenslotte iets meer dan het vorige jaar, maar veel zal dit niet schelen. Vrees, dat hij „oorlogsprijzen” voor de aardappelen moet betalen, behoeft niet te bestaan. 1 1 •Mi’»-" Van 30 September tot en i de bons 02 tot 2.75 en tot ƒ4 Naarden. Gistermorgen vroeg hebben Engelsche vliegtuigen zes brisantbommen van klein kaliber, geworpen in de omgeving van Naarden. Zij veroorzaakten slechts lichte schade. Een der bommen kwam terecht in een droge sloot en is niet ontploft. Op advies van den Ortskom- mandant is het gedeelte bij de sloot af gezet en onder politiebewaking gesteld. Het terrein in de omgeving werd afge zocht, doch niet meer gevonden. Zondag middag bleek echtpr, dat in een kwee- kerij van den heer D. tusschen de Beatrixbrug en de Schapenmeent, nog twee groote brandbommen terecht wa ren gekomen. Zij hebben twee gaten in den grond geslagen en heesters ver nield. In de omgeving zijn ge»’ mili taire doelen. productiegebieden sumptiegebieden, Extra geldigheidsduur geldt niet vleesch of vleeschwaren in hotels en restaurants De secretaris-generaal wnd. 1 van het departement van Landbouw en Visscherij deelt mede: Gedurende het tijdvak van Maandag 30 Sept tot en met Zondag 6 Octo ber a.s. geeft elke der vier met ,02" gemerkte bons van de vleeschkaart recht op het koopen van 100 gram vleesch, beenen inbegrepen, of een rant soen vleeschwaren. De met „02 worst vleeschwaren" gemerkte bon geeft uit sluitend recht op het koopen van een rantsoen vleeschwaren. De bons, wel ke op 6 October a.s. nog niet gebruikt zijn, blijven nog geldig tot en met Zon dag 13 October a.s., met dien verstande, dat zij gedurende de week van 7 tot en met 13 October a.s. niet gebruikt zullen mogen worden voor het betrek ken van vleesch of vleeschwaren in hotels, restaurants e.d. Een brandbom is bovendien neer gekomen in het perceel Hoogteka- dijk 1. De bom sloeg door een op kamer, waarin zes kinderen sliepen. Een zevenjarig meisje werd getrof fen en kreeg een groote buikwond. Zij is in hoogstzorgwekkenden toe stand naar het binnengasthuis ge bracht. De bom kwam terecht in een onder de kamer gelegen keuken en veroorzaakte hier een begin van brand. Door het snelle optreden van den oudsten zoon, die resoluut een dinner over den bom heenzette, kon deze gebluscht worden. Ook in het perceel Hoogtekadijk 22 sloeg een bom door het dak. Hij kwam terecht in de voorkamer op de derde verdieping. Ook hier kon een begin van brand gebluscht worden. Op het Ka dijksplein kwam een bom terecht in de woning van een café, zonder echter brand te veroorzaken. Zoowel door het optreden van de le den van den luchtbeschermingsdienst, als van de brandweermannen, is de schade, welke door de inslagen is ver oorzaakt, zoo klein mogelijk gebleven. Zaandam. Vanmorgen hebben Engelsche vlie gers twintig brandbommen geworpen in de buurt van de R.K. St. Bonifacius- kerk te Zaandam. De bommen kwamen neer op eenige woningen, ontploften en stichtten een begin van brand. Hoewel uiteraard de consternatie onder de be volking groot was, behielden de men schen toch hun tegenwoordigheid van geest, zoodat in de meeste gevallen de branden met eigen middelen kon wor den gebluscht. Een perceel evenwel, be woond door de familie Kerkhoven, werd geheel door brand verwoest. De achter zijde van de katholieke kerk is eveneens door projectielen getroffen, waardoor kerkelijke gewaden en ornaipenten zwaar werden beschadigd. De brand weer rukte met groot materiaal uit, ter wijl de luchtbeschermingsdienst in de weer was om de nog niet ontplofte brandbommen te verzamelen. Het is ongetwijfeld aan het krachtig optreden van de brandweer en personeel van den luchtbeschermingsdienst te danken, dat er geen slachtoffers te betreuren zijn. Tezelfder tijd werden in de gemeente Zaandam nog eenige brisantbommen ge- worpen, welke evenwel geen schade van beteekenis hebben aangericht. Gegarandeerde prijs voor de boeren De boeren krijgen hun prijzen gega& randeerd, nu, zoowel als in het voorjaar en wel voor alle soorten. Alle partijen, welke bij afname (MaartApril) aan wezig zijn, worden o ver genomen tegen den normalen prijs. De boer kan dus nooit een „strop” hebben. Wellicht zijn in sommige gevallen in de groeiende „aardappelpaniek” inciden teel hoogere prijzen gemaakt, maar deze waren ongegrond. In vergelijking met vorige jaren zijn de nu gestelde prijzen zeer goed te noemen. LETOP HET MERK ROTODYN Verkrijgbaar bri-iden Erkenden Rijwielhandel. iPolyfloot») in de zijn zes dooden Bovendien zijn er ernstig gewond. De gang van zaken. Alle getroffen maatregelen, aldus de heer Louwes, zijn ruim voldoende om een goeden gang van zaken te waarbor gen. De aardappel gaat voortaan dezen weg De boer, die aardappelen wil afleve ren, verkoopt die aan iemand van de V.B.N.A. tegen prijzen, die vastgesteld Zijn. De man van de V.B.N.A. moet zich behoorlijk <*legitimeeren ten einde de aardappelen van den producent naar de consumptiegebieden te kunnen vervoeren. Zij worden dan geheel op normale wijze in de steden door de kleinhandelaren verkocht. Strubbelingen zullen in het begin niet achterwege kunnen blijven, meen de de heer Louwes, maar daarover zal niemand zich verwonderen. Men zal aanvankelijk soepelheid betrachten met het geven van vergunningen, niet ech ter met de toepassing der maatregelen. Zware brand ontstaan. Ten Zuiden van het Kadijksplein heb ben de Engelsche vliegtuigen vijf of meer brandbommen uitgeworpen. Een daarvan heeft een ernstigen brand ver oorzaakt in de opslagplaatsen van de firma H. J. van der Rijn, en het daar naast gelegen pakhuis van de N.V. Veem en expeditiebedrijf, v.h. Visser, Galavazi en Co. Aanvankelijk werd het alarm „middelbrand” gegeven, doch spoedig moest dit in „groote brand” Worden veranderd. Drie motorspuiten, twee ladderwagens, een personeelwagen, een gereedschappenwagen, een slangen wagen, de stafwagen, vijf spuiten van de luchtbeschermingsbrandweer en de drijvende motorspuit „Jan van der Hey- den” werden bij den brand geconcen treerd. Aanvankelijk voerde hier de plaatsvervangend commandant J. B. Schuitemaker, daarin bijgestaan door, hoofdbrandmeester W. de Boer, het commando. Even later arriveerde I Er moet natuurlijk voor gezorgd wor den, dat alles regelmatig verloopt. Het publiek kan hiertoe medewerken door zich niet zenuwachtig te maken en voor al geen voorraden in te slaan. Er is geen gevaar! De Overheid houdt een voorraad aardappelen ter beschikking, die 50 pCt. meer is dan normaal. De Overheid kan met deze voorraad „blijven zitten”. Zij is de eenige die risico loopt. Het volk loopt voor dit volksvoedsel niet de minste risico 1 Alle maatregelen hierboven genoemd, zijn reeds in werking of worden met- ta- gang van heden afgekondigd. De laatste trein komt heden aan De laatste van de reeks treinen, die de Nederlandsche kinderen na hun vacantieverblijf in de Oostmark naar huis terugbrengen, wordt heden te Rot terdam verwacht. De trein zou aanvan kelijk om 4.11 uur te Rotterdam D.P. aankomen, maar waarschijnlijk zal de trein met enkele uren vertraging arri veren. Het lag in de bedoeling van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche. gebied bij de aankomst van dezen laatsten trein tegenwoordig te zijn, maar in verband met de opge treden vertraging, is het niet zeker of de Rijkscommissaris alsnog daartoe ge- Prijsregeling Van evengroote beteekenis als een goede verdeeling is een reguariseering van den prijs. Ook daarvoor is gezorgd. Er is een prijsregeling vastgesteld, welke den boer een redelijken prijs waarborgt en het publiek behoedt voor ongemotiveerd hooge uitgaven. Beheerder aangewezen De commissaris-generaal voor bijzon dere aangelegenheden heeft in opdracht van den Rijkscommissaris voor het be zette Nederlandsche gebied de volgende beschikking genomen in zake de in beslagneming van de vermogens der ontbonden Vrijmetselaarsloges en gelijk’ soortige vereenigingen. 1. Het bij beschikking van den bevel hebber van de Sicherheitspolizei en van den Sicherheitsdienst van 3 Sept. 1940 voorloopig in beslag genomen vermogen der ontbonden Vrijmetselaarsloges en soortgelijke vereenigingen, met inbegrip van hun onder- en neven-organisaties en onder hun invloed staande privaat rechtelijke rechtspersonen, stichtingen en inrichtingen, wordt op grond van art. 1 der Verordening nr. 33/1940 van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied, voor doeleinden van algemeen nut overeenkomstig art. 4 Van de verordening nr. 33/1940 in be slag genomen. 2. Als beheerder van het in beslag genomen vermogen is aangewezen de advocaat mr. Joan Muller, Bentinck- straat 6, hier ter stede. Hij is gemach tigd om tot liquidatie over te gaan. Den Haag, 30 September 1940. De commissaris-generaal voor bijzondere aangelegenheden, w.g. Schmidt. Alle vragen, deze beschikking betref fend, moeten worden gericht tot ge noemden advocaat mr. Muller. De prijzen zijn wisselend, van, bij voorbeeld, met 1 October voor de zandaardappelen voor de duurste soorten. Zij komen bij den consument met een verhooging van ongeveer 15 pCt., dat is iets hoo ger dan het vorige jaar. Er komen dan nog kosten bij van tot 1.10, voor vervoer, opslag, zakken, enz. enz. en c o n- welke zoo veel mogelijk in eikaars nabijheid zijn gehouden. De aflevering van boerderij naar consument geschiedt via den normalen aardappelhandel, welke groo- tendeels is georganiseerd in de V.B.N.A. (Zwarteweg 23, den Haag), welke or ganisatie met uitsluiting van alle ande re, alléén gerechtigd is tot opkoop bij de boeren. Bij de aflevering in de steden zal de gewone kleinhandel georganiseerd in „Centraal Belang” (Zwarteweg 22, den Haag), worden ingeschakeld. Afleveringsverbod Het afleveringsverbod van aardap pelen door den boer aan den consu ment sluit zich bij het voorgaande logisch aan. Dit verbod kan voor de verschillende soorten afzonderlijk worden afgekon digd. Een belangrijk ding in het samen stel van maatregelen is voorts, dat de aardappelen niet meer dan noodig is, door het land worden verschoven. Daarom is Nederland verdeeld Men mag er, zoo verzekerde de heer Louwes, op rekenen, dat men dezen winter nauwelijks hooger prijs zal betalen dan die, welke thans geldt. De aflevering van aardappelen ge schiedt dus om te beginnen met de nog ingekuilde vroege aardappe len, vervolgens komen de herfstaard- appelen en daarna dé wintersoorten. Het systeem om transporten over en weer te vermijden, brengt met zich, dat de consumenten in de streken der zandaardappelen, in hoofdzaak op het verbruik van die soorten zullen zijn aangewezen. Voor de kleiaardappelen geldt dezelfde opvatting. Dit zal misschien éven wat teleur stelling opleveren in de gebieden met de zandaardappelen, maar men zal daar weldra ervaren, dat de zandaard- appel allerminst inferieur is. Helder had gecirkeld, twee bommen op het tuindorp, welke explodeerden en een aantal huizen vernielden. Wonder boven wofider zijn geen slachtoffers te betreuren. Het bejaarde echtpaar Ram sliep zelfs nog, toen zijn huis instortte en ontwaakte eerst, toen de buren in hét puin en het gehavende gedeelte gingen zoeken. Er zijn geen militaire doelen in de omgeving. Bommen op den Helder Gistermorgen vroeg om half zeven wierp een Engelsch toestel, dat gerui- men tijd boven de omgeving van den De bominslag op de Recht boomsloot De schade in de omgeving van de Rechtboomsloot, waar drie bommen zijn ingeslagen, is zeer ernstig. De ergste schade is wel aangericht door een bom, die in den rijweg tegenover het perceel 84 is ingeslagen. Niet alleen zijn aan de evenzijde van de gracht alle ruiten vernield en verschil lende voorgevels ingedrukt, terwijl er in den rijweg een trechter met een doorsnee van ruim drie meter is ge slagen, doch bovendien heeft de lucht druk het perceel Rechtboomsloot 99, dat tegenover perceel 84 is gelegen, doen instorten. Ook aan de onevenzijde zijn talrijke huizen zwaar beschadigd. De straten zijn versperd door het puin en overal bezaaid met glasscherven. Hier is het ook geweest, dat de meeste slacht offers zijn gevallen. De schipper van een vrachtboot, welke aan de Oude- schans lag, fs door een bomscherf on middellijk gedood, terwijl bovendien twee bewoners van het ingestorte huis den dood hebben gevonden. In de puin- hoopen van het perceel Rechtboom sloot 99 zijn de stoffelijke resten ge vonden van een circa 45-jarigen man en een 9-jarig meisje. Bovendien zijn een 42-jarige vrouw door de scherven aan de keel en een 15-jarig meisje aan de beenen gewond, terwijl een man ernstige brandwonden kreeg. De ge wonden zijn naar het Binnengasthuis overgebracht waar het 15-jarige meisje inmiddels aan de gevolgen is’’ over leden. Achter het perceel Rechtboomsloot 99 is een speeltuin gelegen. Ook hier sloeg een bom in, waardoor ernstige mate- rieele schade aan de omliggende huizen werd veroorzaakt. De derde bom sloeg in het plaveisel van de Oude Waal, en deed alle ruiten springen. Klinkers van den rijweg heeft men teruggevonden in de kamers van het perceel 31. De trech ter, die gevormd is, heeft een doorsnede van bijna vier meter. Direct, nadat door de luchtwachten alarm was gegeven, rukten de luchtbeschermingsbrandweer, de geneeskundige dienst en de stut- en sloopdienst uit. Vooral deze laatste heeft zeer belangrijk werk gedaan. Vanmor gen om negen uur waren de mannen van dezen dienst nog bezig met het omhalen van muren en het opruimen van puin. Enkele onderofficieren van den opbouw- dienst, die thans bij den luchtbescher mingsdienst zijn ingedeeld, verleenden hierbij hun medewerking. Bij een Engelschen luchtaanval op de hoofdstad, welke vanmorgen vroeg werd uitgevoerd, hebben de vliegers wederom de burgerbevolking in een dichtbevolkt stadsgedeelte geteisterd. Onder bescherming van het nachtelijk duister verschenen de vliegtuigen boven de 'hoofdstad en het mag zonder twij fel een groot geluk genoemd worden, dat de bevolking tijdig gewekt werd door buitengewoon hevig afweervuur van de Duitsche luchtdoelbatterijen. De Engelsche hebben hun bommenlast neergeworpen op eenige woonwijken, waar burgers genoten van hun rust. In de omgeving van de Recht boomsloot en de Oude Waal wer den drie brisantbommen geworpen. Een woning en een drukkerij stort ten hierdoor in, terwijl alle ruiten omgeving sprongen. Hier betreuren. personen brandbom sloeg in het perceel Hoogte Kadijk 16, waardoor een zevenjarig meisje zeer zwaar werd verwond. Ook op de De Ruyterkade zijn brandbommen geworpen. De percee- len 107 en 110 werden geraakt, doch de ontstane branden konden spoedig worden gebluscht. Het Zeemanshuis op het Kadijksplein, dat eveneens door een brandbom is getroffen, kreeg slechts zeer geringe schade. Een lichtfakkel is door het dak van het perceel Plantage Franschelaan 3 geslagen. De brand kon door de be woners gebluscht worden. Tenslotte is nog een brisantbom ge worpen op een tuinhuisje in de volks tuinen der vereeniging „Nut en Genoe gen” in het Spaarndammerkwartier. Het huisje werd groctendeels vernield. Slachtoffers zijn hier gelukkig niet gevallen, hoewel er twee gezinnen, resp. van zeven en negen personen, in woonden. Wel zijn een paard en enkele kippen en konijnen gedood. Bovendien kwamen in de omgeving vijf brandbommen terecht, welke o.a. een schuur raakten, zonder brand te veroorzaken. echter de commandant, de heer C. Gordijn jr„ die de leiding overnam. Van alle kanten werd de woedende vlammenzee aangevallen. De brandbaar den werden ingesloten en duizenden li ters water werden er op neergelaten. Na ongeveer een uur was men den brand meester en om zeven uur kon reeds een gedeelte van het materiaal inrukken. Op het terrein van den brand waren o.m. aanwezig de hoofdcommissaris van po litie, de heer H. J. Versteeg en commis saris E. C. J. Staal. Het is de bedoeling, dat de aardap pelen afgeleverd en dus gegeten wor den in volgorde van hun houdbaar heid. Wij moeten niet weer in de fout vervallen van den vorigen oorlog, tien de best houdbare soorten het eerst geconsumeerd werden en het einde de nare lasten droeg. Daarom is in opvolging een afleve ringsverbod afgekondigd voor de Beve landers, de Zeeuwsche Bonten -Blauwen, de Westeinder Bonten -Blauwen, Furore, de Roode en Bonte Star. De meestgegeten en best houdbare aardappelen blijven tot het voorjaar op de boerderijen liggen. Vervolg van pag. 1. Dit laatste had in den vorigen oorlog tot gevolg, dat men zelfs tot de con sumptie van fabrieksaardappelen moest overgaan, een kwade herinnering ach terlatend bij allen, die ze destijds „ge noten”. Nu is de toestand zoo, aldus de heer Louwes, dat wij in staat zijn een reserve van 50 pCt. aan te leggen, mits de verdeeling van den oogst op de juiste wijze geschiedt. En om daarvoor te zorgen dienen de volgende maatregelen: Heino Zondagmorgen omstreeks half vijf zijn op de grens van de gemeenten Dalfsen en Heino, in de buurtschap Stolvenghe, een drietal bommen ge worpen, die tot ontploffing kwamen in een weiland. Vermoedelijk ligt er ook nog een tijdbom. Persoonlijke ongeluk ken deden zich niet voor, evenmin is veel schade aangericht. Het Gezelschap Bandy-Bijlevelt zal, van Woensdag a.s. af zijn intrek weer nemen in het „Scala” theater te dezer stede. Deze rentrée met een nieuw spel vol tintelenden humor getiteld ,,’t Kweldui veltje” heeft een bijzondere attractie, t.w. het debuut van de Weensche Ope- rettester Hilde von Prix bij het Hol- landsche tooneel. Door haar optreden in menig zangspel in onze stad, is de char mante Hilde von Prix voor het Haag- sche publiek geen onbekende. Weken van ingespannen studie hadden tot resultaat dat de talentvolle actrice de Nederlandsche taal thans tot in de perfectie kan spreken. Reeds op 15-jarigen leeftijd kreeg Hilde von Prix een engagement bij de Weensche Volksopera en gold drie jaar later al als de eerste zangeres van Weenen. Enkele jaren geleden deed zij haar in trede in den Haag met Kalman’s Ope rette „Grafin Mariza”. En nu zal men haar van Woensdag a.s. af kunnen zien en hooren in het komische tooneelstuk ,,’t Kwelduiveltje”, dat speciaal voor haar werd bewerkt door Jacques v. Bijle- velt, en wel in de titelrol. Het is dus danig gearrangeerd dat men van Hilde von Prix’ veelzijdig artistiek kunnen een volledigen indruk zal krijgen. Met bege leiding van een orkest zal zij een twee tal liederen zingen, getoonzet door Freddy Salten. Jacques v. Bijlevelt, die eveneens de regie voert, zal de mannelijke hoofdrol spelen. Voorts werken o.a. mede de da mes Chr. v. Meeteren, Nelly Aenders, Wilh. Kors en "Helena Plato, de heeren Ch. Braakensiek, Ad. Heerings, Walter Ward, Just Chaulet en Tonny Verwey. Sommer ontwierp de décors. V eevoederverbod De eerste groep maatregelen betref fen den boer, den producent dus. Hem moet verhinderd worden, dat hij voor menschelijk -verbruik bestemde aard appelen aan zijn vee voert, waartoe een veevoederverbod is uit gevaardigd, en tegelijkertijd een v er voer v e r b o d. Bij het eerste is be paald, dat hij slechts z.g. ondermaat- sche aardappelen en om andere reden ongeschikte exemplaren, z.g. kwal, mag voeren, waarbij de beoordeeling uit den aard der zaak niet bij den boer zal liggen, maar bijde Provinciale Voedselcommissarissen of hun verte genwoordigers. Zij stellen de maat der aardappelen vast en keuren zijn pro ductie ten behoeve van de scheiding: consumptie- en veevoeraardappelen. Bovendien is de aflevering gestopt voor bepaalde gebieden in de naaste omgeving der groote steden, met name in de Haarlemmermeer en den IJ-pol- der, verschillende gebieden in Zuid- Holland, t.w. de omgeving van Hazers- woude, Reeuwijk, Moerkapelle en Zoe- termeer, IJsselmonde, Zwijndrecht en Barendrecht. De daar aanwezige voorraden zul len in het voorjaar in de behoeften der groote steden in het Westen voorzien. De heer S. de Hoo, de dagelijksche leider van het centrale distributie kantoor, heeft op de persconferentie van heden nog een enkele opmerking gemaakt over de verandering in de toewijzing van de koffie- en thee-rant- soenen. Tot dusverre was de geldig heidsduur der betreffende bons 4 weken, welke thans op 6 weken is ge steld. Gebleken is namelijk, dat de verhouding tusschen de koffie- en thee-voorraden ongunstig was, zoodat het zwaartepunt verlegd moest wor den. De oplossing heeft men bereikt door de periode van geldigheid uit te breiden, zoodat thans de bons koffie (250 gram) en voor gram) zes weken geldig zijn, teekent voor het koffierantsoen achteruitgang; het theerantsoen echter is hetzelfde gebleven. St. Jacobiparochie In den nacht van Zaterdag op Zon dag omstreeks half drie zijn tusschen Oude en Nieuwe Bildtdijk te St. Jaco biparochie door Engelsche vliegtuigen voor zoover bekend zeven brisantbom men uitgeworpen, waarvan twee nog niet zijn geëxplodeerd. Daar deze bommen midden in het veld zijn terechtgekomen, werd gelukkig geen schade van beteekenis aangericht, ter wijl zich evenmin persoonlijke onge lukken voordeden. i

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 9