PLANETARIUM De laatste tram of bus den Haag m Haagsche Courant van Woensdag 2 October 1940 STADSNIEUWS BINNENLAND Gewijzigde vertrektijden Met ingang van heden GEEN TRAMS MEER NA 21.30 UUR fel NOORDERLICHT RIJWIELDIEVEN GEKNIPT DE SCHOOLUREN Regeling voor het geheele land Aantal personen gewond. Geen belangrijke schade DERDE BLAD, PAGINA 1. DE AUTO-REPARATIE- INRICHTINGEN KANTOOR VAN DE NEDER- LANDSCHE UNIE IN DEN HAAG ARBEIDSGEMEENSCHAP VOOR GESLACHT- EN WAPENKUNDE MEN HOUDE IDENTITEITSBEWIJS STEEDS BIJ ZICH VREUGDE IN HET MILITAIR HOSPITAAL DE ONVOLDOENDE AFSCHERMING VAN FIETSLANTAARNS HET UITGAANSVERBOD Engelsche bommen op ons land Een schets van het Noorderlicht, dat gisteravond verscheen. bui- ge- van 20.55 Terugbetaling op postspaarbank- boekjes Opkooper eveneens in arrest 21.24 Nieuwe werkmogelijkheden Huizen vernield Hier ter stede opgericht Uitdeeling van versnaperingen aan de verpleegden LATER BEGINNEN EN OP DEN NORMALEN TUD EINDIGEN 21.18; 21.10; 20.45 20.32 20.30 20.50 20.39 20.40 20.25 20.28 20.30 20.50 20.33 20.50 20.20 20.27 20.30 20.22 20.37 20.30 20.45 20.33 20.41 Bommen op Rozenburg In den afgeloopen nacht is de vijf tigste Engelsche bom sedert den aan vang van de bombardementen op het eiland Rozenburg neergekomen. Hij be hoorde tot een serie van zeven brisant bommen. Twee projectielen ontploften Hoek van Loosduinen komst 21.50. van Leiden van Leiden tot Viaduct van Leiden tot Viaduct van Leiden tot Kerkdam van Leiden tot Remise 19.50 20.10 20.30 20.50 21.10 20.50 21.25 21.13 20.38 21.20 20.56 De bommen, die wel tot ontploffing kwamen, brachten groote schade toe aan een villa in het centrum. Verder werden verscheidene woonhuizen be schadigd, terwijl het electrisch net en het telefoonnet werden gestoord. Persoonlijke ongelukken kwamen ook hier niet voor. de een dat dergelijke Januari een daar over grijs 20.54 21.— 20.52 20.58 21.— 21.06 21.05 21.04 20.53 20.58 21.— 21.05 21.— 21.05 20.47 20.55 21.— 21.— 21.11 20.58 21.— 21.05 21.01 tot aan- Engelsche vliegtuigen boven Nijmegen In den afgeloopen nacht werden in Nijmegen eenige zware bominslagen ge hoord. Naar het A.N.P. verneemt, is te middernacht een achttal bommen neergekomen in het open veld te Ewijk tusschen Nijmegen en Druten. Er zou geen ernstige schade zijn aangericht. Bommen op Aalten Gisteravond zijn in Aalten een aan tal bommen neergekomen. Een drietal kwam terecht in een boschje tegenover de woning van den heer Stronks. Alle ruiten aan de voorzijde werden ver nield. Een andere bom sloeg een trech ter van ongeveer vijf meter doorsnede juist voor het huis van den heer de Vries, hoofd der Christelijke nationale school te de Haard. Ook hier sloegen alle ruiten stuk, terwijl de voordeur werd vernield. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Zooals wij boven reeds zeiden, wor den de scholen niet verduisterd. Een uitzondering zal echter gemaakt wor den voor de gymnastieklokalen. Deze worden wel verduisterd, indien ze door vereenigingen ’s avonds gebruikt wor den. van Thorbeckelaan van Waalsdorperweg van Alkemadelaan tot Spoorw. 21.12 van Alkemadelaan tot H.S.M. door ver- ver- ongeveer symmetrisch een het zich grijs de De laatste verbinding naar Naaldwijk is om 20.45. De laatste rit van Naald wijk naar den Haag is vastgesteld op 20.40. Aankomst te den Haag 21.15. Naar Hoek van Holland kan men nog om 20.30 vertrekken van de Korte Beestenmarkt. Van Hoek van Holland vertrekt de laatste bus naar den Haag om 20.13, aankomst 21.00. Tenslotte vertrekt er om 21.15 nog een bus van den Haag naar de Stich ting Bloemendaal, en om 21.18 een uit Holland, welke rijdt (Ockenburgstraat) Bij de Vork is een bom ontploft, welke geringe schade aanrichtte. In een boomgaard en een weiland achter het huis van den heer van de Pol is een aantal bommen ontploft, waardoor en kele trechters werden geslagen. Van verscheidene huizen werden de ruiten vernield. Terzake van onvoldoende afscher ming van voor- of achterlicht op rijwie len zijn gisteren 27 personen bekeurd; in 12 gevallen werd het rijwiel in be slag genomen. In totaal zijn in September 995 pro cessen verbaal opgemaakt en werden 403 fietsen in beslag genomen. Tegen 152 personen is in September proces verbaal opgemaakt voor licht- uitstraling uit woningen. Terugbetaling op spaarbankboekjes van niet-ingezetenen (personen, die niet binnen het Nederlandsche bezette gebied woonplaats hebben, niet ge woonlijk daar verblijven, noch aldaar kantoor houden) mag voor zoover het te goed niet als vijandelijk vermogen moet worden aangemerkt, nader zon der vergunning van het deviezeninsti- tuur, plaats vinden aan de betreffende inleggers of hun gemachtigden binnen het Nederlandsche bezette gebied. Gisteravond en vannacht is tegen 14 personen proces verbaal opgemaaki die zich tegen de verordening in, tus schen 10 uur ’s avonds en 4 uur ’s morge)ns, op straat bevonden. In totaal zijn sinds de inwerkingtreding van de desbetreffende verordening, 335 processen verbaal opgemaakt. Verbinding met het Westland De laatste bus van de W.S.M. naar Loosduinen vertrekt om 21.35 van de Korte Beestenmarkt. Deze bus gaat niet verder dan het administratiege bouw van de W.S.M. De laatste volle dige rit naar Loosduinen wordt ge maakt om 21.30. Van Loosduinen uit vertrekt de laatste bus om 21.20 naar den Haag. Aankomst aldaar 15 minuten later. De Rijksinspectie Luchtbescherming maakt op verzoek der Duitsche autoriteiten bekend, dat het tram verkeer in het geheele land met in gang van hedenavond 2 October 1940 om 21.30 uur wordt beëindigd. In den afgeloopen nacht verschenen wederom Engelsche- vliegtuigen boven Amsterdam, voornamelijk boven het Noordelijke stadsdeel (het tuindorp Oostzaan). De afgeworpen bommen kwamen terecht aan den binnenkant van een dijk. De dijk werd licht be schadigd, terwijl ruiten van woningen in de omgeving sprongen. Bovendien is vannacht een uitgebrande lichtkogel in den tuin van het perceel Derde Hel- merstraat 88 gevallen. Het projectiel, dat geen schade veroorzaakt heeft, is vanmorgen door deskundigen verwij derd. In het West Nieuwland te Ouddorp (Zuid-Holland) zijn gisteren 3 bommen gevallen, welke eenige schade aan de gewassen veroorzaakten. Persoonlijke ongelukken zijn niet voorgekomen. De voormalige vierde compagnie van het grensbataljon jagers Naar ons van de zijde van het perso neel van den Staf van de voormalige 4e Compagnie van het Grensbataljon Ja gers wordt medegedeeld, heeft de com mandant, kapitein FeL Donders, aan het kader en soldaten van het Gransbatal- jon Jagers (op een enkele uitzondering na), die in de oorlogsdagen op het grondgebied van het Vaderland, Bel gië en Frankrijk onder zijn commando hebben gestaan en met hem nog in voor beeldig georganiseerd en gedisciplineerd verband op den 28en Mei hier te lande zijn teruggekeerd, in den vorm van een getuigschrift een eere-diploma doen toe komen, waarop deze oud-strijders met recht trots zullen kunnen gaan. Het uitgereikte diploma, in keurig let- rtype, op oud-Hollandsch papier uitge- jerd, voorzien van de handteekening naam ge- Zooals Vrijdag J.l. reeds werd gemeld heeft de politie de hand weten te leggen op een tweetal jeugdige per sonen, dat zich schuldig maakte aan het ontvreemden van onbeheerd staande fietsen. Het onderzoek, dat enkele dagen in beslag heeft geno men, heeft aangetoond, dat men met deze arrestatie een goede vangst heeft gedaan en mede aan de mis dadige practijken van een opkooper een einde heeft gemaakt. Donderdagavond j.l. hadden recher cheurs van den C.O.D. zich verdekt op gesteld bij een zaak van een opkooper van rijwielen in de Frans Halsstraat. Op een oogenblik zagen zij een jongmensch met een fiets naar buiten komen, die zich naar een op den hoek van de straat staanden jongen begaf. Zij wilden zich uit de voeten maken, doch werden direct achterna gezet door de rechercheurs, die er in slaagden het tweetal aan te hou den. Het waren de 17-jarige banketbakker B. F. en de 22-jarige slager A. S. On middellijk werden zij naar het hoofdbu reau van politie gebracht en geducht aan den tand gevoeld. Zij bekenden ten slotte zich in de laatste zes weken aan diverse rijwieldiefstallen te hebben schul dig gemaakt. F. was de feitelijke dader en heeft op verschillende punten in de stad ongeveer een 13 rijwielen ont vreemd. S. was in zooverre medeplichtig, dat hij voor „uitkijk” fungeerde. Van de 13 fietsen hebben zij er 7 ver kocht aan den 38-jarigen opkooper N. J. S. in de Maasstraat, die voor elk vehikel 6.50 betaalde. Tot grootere diefstallen aangezet Dat deze een minder fraaie rol heeft gespeeld moge blijken uit het feit, dat hij tegen het tweetal zei: 6.50 per fiets kan ik niet meer betalen, doch als jullie er drie tegelijk leveren, betaal ik jullie voor de drie 7.50.” De opkooper is Maandag aangehouden, doch ontkende aanvankelijk alles. HU HAD NOG WAT TE GOED Hedenmorgen is door de politie in eer hotel aangehouden de 54-jarige J. B., af komstig uit Zevenhoven, die het vorig, jaar terzake van het plegen van bedrie gelijke bankbreuk door het Gerechtsho te Amsterdam veroordeeld was tot IJ jaar gevangenisstraf, doch was uitgewe ken naar België. Bovendien moes^ B.. nog gehoord wor den in verband met het wederom plegen van bedriegelijke bankbreuk en verduis tering. - Gisteren tien processen-verbaal opgemaakt Gisteren heeft de politie voor het eerst controle gehouden of een ieder wel in het bezit was van een identiteitsbewijs. In totaal werden tien processen-verbaal opgemaakt, omdat de aangehoudenen zich niet met drt document konden togibme»- «en. Boven Dinxperlo (Geld.) werden een twaalftal bommen afgeworpen. Een huis werd vernield en een ander huis brandde uit. Veel vensters in naburige woningen moesten het ontgelden. Ver scheidene huizen moesten worden ont ruimd. Er zijn geen dooden te betreu ren. Gymnastieklokalen zullen verduisterd worden Nu de zomertijd ook in ons land ge handhaafd zal blijven zullen de plan nen, die men gemaakt had voor het ge meentelijk onderwijs tot het vroeger beëindigen der lessen, gewijzigd moeten worden. Wanneer het ’s avonds een uur lan ger licht blijft, is het ’s ochtends na tuurlijk een uur langer donker. De gemeentelijke en rijksschoolge- bouwen zullen in het algemeen niet ver duisterd worden, aangezien dit duizen den guldens zou kosten en het voor deel daarvan zeer gering is, daar men vooral de jongere leerlingen, die soms nog een flink eind van de school wo nen, niet in het donker van en naar school wil laten gaan. Zoodoende zal het noodzakelijk zijn, de scholen in de komende maanden later te doen aan vangen. Op 7 November gaat de zon op om 8.45 en onder om 6.02 üur. In de pe riode van 25 December tot en met 6 Januari gaat de zon pas op om 9.48 uur. Pas op 21 Februari gaat de zon weer op om 8.44 uur, zoodat de scholen van 7 November tot 21 Februari op een later tijdstip dan thans moeten begin nen. De secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen heeft l een circulaire aan de gemeenten en rijksscholen gezonden, waarin medege deeld werd, dat aanvang en einde van de lessen zoo gekozen moeten worden, dat alle vakken gegeven kunnen wor den. Vooral op het platteland is dat een moeilijke kwestie, aangezien vele jon gelui in een andere plaats wonen en dus met trein of bus moeten reizen. hier te lande, mededeelingen samenwerking richtingen. Hierbij kwam naar voren, dat deze i samenwerking geen moeilijkheden op levert en dat de werkplaatsen, waar het den laatsten tijd slap was als ge volg van de inperking van het particu liere autoverkeer, thans behoorlijk werk hebben verkregen. Men sprak zich in gunstigen zin hierover uit. Het ligt in de bedoeling, ook in an dere steden dergelijke samenkomsten te houden. van Staatsspoor van Staatsspoor van Staatsspoor van Riviervischmarkt van Staatsspoor van Riviervischmarkt van Zijdelaan van Prinsessegracht van Stuyvesantplein van Laan v. N. O. Indië van Holl. Spoor van Kneuterdijk van Holl. Spoor van Tournooiveld van Stuwstraat tot Statenplein van Holl. Spoor van Staatsspoor van Holl. Spoor van Stuyvesantplein van Zuiderparklaan van Valkenboschplein van Riviervischmarkt van Riviervischm. tot L. van Eik en Duinen van Delft van Delft tot remise van Voorburg Poollicht met de kenmerken 1, 2 en 3 komt niet zoo veelvuldig voor. Doch het blijkt, dat deze tijden nog betrek kelijk gunstig zijn. De zon want deze is de oorzaak van het Poollicht ver toont nog een grocte activiteithet is de nasleep van de voorafgaande jaren, die ons de maximale werkzaamheid van de zon brachten. Poollicht, dat alle zooeven genoemde kenmerken bezit, wordt ons in den regel alleen getoond in de jaren van de grootste onrust in het zonnelichaam. Dit zijn de jaren, waarin er vele en groote zonnevlek ken voorkomen. Het zonnelichaam kent om de elf jaren een dergelijk zeer woelig tijdvak. 1938 en 1939 waren rijke zonnevlekken-jaren. Dit bericht en dat van eenigen tijd geleden uit Terneuzen bewijst inmid dels, dat ook nu de kans bestaat, dat het Poollicht hier te lande zichtbaar is. Laat dus iedereen de kans, welke de verduisteringsvoorschriften ons bieden, benutten en regelmatig op den avond hemel lettende natuur zal u op de meest onverwachte wijze beloonen door u haar wonderen te toonen. R. Lijn 11: van Turkmarkt van Turfmarkt tot rem. 21.10 Lijn I 3: van Turfmarkt 21.03 van Turfmarkt tot rem. 21.14 Lijn 12; van Turfmarkt 20. van Turfm. tot Rijnsbu*". 20.20 van Turfmarkt tot rem. 20.40 van Turfmarkt tot rem. 21. Bus: Bus Pvan Groote Markt Bus R van Hofweg Bus T van Spoorw. tot Alk.l. van Spoorw. tot Kalv.m. 21-12 van Spoorw. tot H. Sp. 21.24 Lijn 11van Strandweg Lijn 12van Lijsterbesstraat tot Hollandsche Spoor 20.48 Lijn 13van Veluweplein Lijn 14 van Kurhaus tot Valkenboschplein Lijn 20van Meer en Bosch Met ingang van heden zijn de vertrektijden der laatste trams en bussen veranderd. Men lette dus goed op, teneinde niet de laatste verbinding te missen Tram: Lijn 1 van Frankenslag Lijn 2 van Sportlaan Lijn 3 van Kwartellaan tot Riviervischmarkt Lijn 3avan Markenscheplein tot Riviervischmarkt Lijn 4 van Hollandsche Spoor 20.35 Lijn 5 van Mient Lijn 6 van Escamplaan Lijn 7 van Valkenboschplein Lijn 8 van Kurhaus tot Kneuterdijk Lijn 9 van Kurhaus tot Tournooiveld Lijn 10van Duivelandschestr. In zijn winkel trof de politie een splin ternieuw rijwiel aan over de herkomst waarvan S. zeide, dat dit door een hem onbekende in zijn zaak was gestald. Het bleek echter, dat de fiets een dag tevoren was gestolen uit de de Sillestraat. Bij fouilleering vond men in zijn porte- monnaie enkele rijwielbelastingmerken. Een der jongens deelde mede, in de stuurtasch van een gestolen damesfiets een belastingplaatje te hebben gevonden. Hier stond een naam in gegraveerd, wel ke hij er in de werkplaats van den op kooper heeft uitgevijld. De rijwielplaat- jes werden door S. voor ƒ0.50 gekocht. Bemerkende, dat het bewijsmateriaal te omvangrijk was, bekende de opkooper tenslotte. Bij de huiszoeking werd op een der deurposten in den winkel een aantal streepjes aangetroffen. Een der jongens zeide, dat elke fiets, die S. van het tweetal kocht, met een streepje op den deurpost werd „geboekt”. Loopers voor fietsen Verrassend was de collectie sleuteltjes, die men nog in de zaak van S. vond. Deze werden gebruikt voor het openma ken der ringsloten op fietsen. Zij waren zoo keurig gefabriceerd, dat geen slot meer veilig was en hieruit kan het pu bliek zien, dat elke fiets, welke buiten wordt geparkeerd, ook al staat hij op slot, voor de dieven niet veilig is. S. gaf den jongens de sleuteltjes, teneinde hun arbeid gemakkelijk te maken. Deze ge vonden „loopers voor fietsen” is iets nieuws in de geschiedenis der rijwiel diefstallen. Het drietal is ingesloten en voor den officier van justitie geleid. Dezer dagen werd alhier opgericht de „Arbeidsgemeenschap voor Sibbe- kunde (geslachtkunde) als onderafdee- ling der „Volksche werkgemeenschap”. Leider is de heer L. ten Cate te Utrechtsecretaris is de heer A. R. Kleyn te Zgist Deze arbeidsgemeenschap stelt zich tot doelHet op alle wijzen verbrei den der volksche gedachte op het ge bied der sibbe- en wapenkunde door middel van radio, pers, geschriften en oordrachten. Zij heeft zich daartoe de medewer king verzekerd van verschillende des kundigen op wapen- en sibbekundig gebied. Het correspondentie-adres der ar beidsgemeenschap isSnudswater 2, jtFoio N-ed- Utue) alhier Het Stede).„x Secretariaat 's-Graven- hage van de Nederlandsche Unie heeft zijn kantoor geopend aan de Molen straat 15 A tei voeri van den commandant en op steld. bevat den navolgenden tekst: „Ik betuig bij deze mijn groote en war me waardeering en hulde voor Uw dap per gedrag en voorbeeldige discipline, be toond gedurende de wreede oorlogsdagen, die vpor mijn onderhebbende Compagnie vielen in het tijdvak van 10 t.m. 29 Mei 1940, op onzen onvergelijkelijken en on- vergetelijken zwerftocht te midden van het krijgsgewoel op het grondgebied van het Vaderland, België en Frankrijk. „Dat my, na een door den vijand als eervol erkende overgave der Compagnie, re eer werd bewezen mijn Officiers-de gen te mogen behouden en met mijn Com pagnie niet als krijgsgevangene werd be handeld, beschouw ik mede als een wel verdiende eer voor mijn Compagnie. „Moge in de burgermaatschappij aan U vergoed worden wat gij toen hebt moeten ontberen en aan gevaren hebt moeten doorstaan. „Gij waart een goed en moedig soldaat en een goed kameraad. „Laten wij steeds onze gevallen kame raden in eerbied gedenken!” Tegelijk met dit diploma werden aan ieder uitgereikt afschriften van de be langrijkste papieren, den Commandant door de Duitsche Legerautoriteiten ver strekt en een klein-formaat groepsfoto van de 165 teruggekeerden. maakte een onvergefelijker, indruk de hiernaast afgedrukte schets geeft er slechts een gebrekkig en flauw beeld van. De schets zal u echter in staat stellen het Noorderlicht gemakkelijker te herkennen. Kenmerkend zijn 1. het donkere segment vlak boven den Noordelijken horizon, 2. de lichtgrijsgroene lichtstrook die zich boven dit sigment kromt, 3. somtijds ontwikkelen evenals gisteravond lange groene lichtstrepen, die zich tot hoogere Noordelijke hemelstreken, tot voorbij de Poolster uitstrekken, 4. in zeldzame gevallen treden aan de einden van de strepen rose tot diep- roode lichtsluiers op, die tot boven uw hoofd zichtbaar zijn. Een Poollicht-show deed zich in 1938 voor. Poollicht met de kenmerken 1 en 2 is betrekkelijk vaak te zien. Ge hebt het vroeger jaren nimmer opgemerkt, omdat in ons dichtbevolkte land de verlichting van steden en dorpen sto rende schijnsels boven den horizon veroorzaakt. Boven de Betuwe In den afgeloopen nacht zijn voorts Engelsche bommen gevallen te Eist (Bet.). Een brandbom viel op het ter rein van de betonfabriek van den heer Van Dijk aan den Mermscheweg. Het Personeel heeft de bom tijdig onscha- delijk gemaakt. Vier bommen vielen nabij de Willemstraat. Een trof de wo ning van den heer G. Peters, welk huis gedeeltelijk werd vernield. De vrouw 'Verd licht gewond. De woning naast die van de familie Peters werd bescha digd. Drie vrouwen bekwamen lichte Verwondingen. Voorts viel een bom in het nabijge legen weiland, waar het projectiel een gtooten trechter sloeg. Een andere niet tot explosie. Gistermiddag is hier ter stede een vergadering van eigenaren en exploi tanten van Nederlandsche autorepara- tie-werkplaatsen gehouden, in welke bijeenkomst de Kommandeur der H.K.P.’s (Heeres Kraftwagen Parken) Hauptmann Boedeker, heeft gedaan over de met de auto-herstelin- was en niet van Tevens ver en verdwenen fijne licht strepen, die loodrecht op de lichtstrook stonden en zich tot 45 a 50 grader boven den horizon uitstrekten. Voort durend traden er veranderingen op strepen verdwenen, strepen versche nen, zij verplaatsten zich langzaan» Gedurende enkele oogenblikken waren op 50 graden hoogte ook rose licht sluiers te zien. Het verschijnsel boeide onweerstaanbaar door het geheimzin nige karakter van de kleur en de ragfijne schakeeringen in de deeling van het licht. Het geheele schijnsel was ten opzichte van een punt, dat graad of tien ten Westen van Noordpunt lag. Omdat ik eerst te 9.15 (21.15) ten was, is het mij niet bekend of het Noorderlicht reeds langen tijd voor 21.15 aanwezig was. Een waarnemer, die zich aan kust bevond, heeft om 21.00 wel schijnsel gezien, doch hij meent, dit de laatste schemeringsboog was. Vermoedelijk zullen velen het Noor derlicht gezien hebben, zonder er bij stil te staanwellicht ook hebben sommigen aan een groote brand dacht. Zij allen hadden ongelijk. De avondhemel bood ons een haar mooiste tafereelen. En ditmaal ondervonden wij geen hinder van sto rend stadslicht. De sterrenhemel prijkte in al zijn luister boven het Haagsche stadsbeeld. Duizend zwakke sterren en de lichtpartijen van den melkweg waren saamgeweven tot een indrukwekkende koepel. En, daar ver scheen tot overmaat van schoonheid nog het Poollicht, dat zijn ijle licht sluiers boven den Noordelijken horizon waaiervormig uitspreidde. Het geheel Gisteravond tusschen 9.15 en 9.30 bood de hemel boven den Noordelijken horizon een schitterend schouwspel Vlak boven den horizon donker segment zichtbaar boven een gekromde al even breede strook achtig lichtgroen licht, schenen en verdwenen Eenigen tijd geleden hebben eenige dames, werkzaam op de Consumptie- melkcentrale, het plan opgevat de pa tiënten, die momenteel verpleegd wor den in het Militair Hospitaal, eens te verrassen. Zij spraken daarover met collega’s en met enkele andere kan toren hier ter stede zooals de Land bouw Crisis Organisatie en de Hol landsche Maatschappij van Landbouw. Het resultaat was boven aller ver wachting. Stapels sigaretten sigaren en tabak, vruchten, fruitmanden, lec tuur, chocolade en bloemen in allerlei vorm werden beschikbaar gesteld. Kweekers uit het Westland, die voor het goede doel voelden, schonken vele bakken met sappige druiven. Vanmiddag nu, omstreeks 2 uur heb ben eenige dames van de typekamer van de Consumptie Melkcentrale deze goede gaven rondgedeeid onder de ge wonde militairen. Er heerschte alom vreugde, toen de dames met hun armen vol lekkernijen, bloemen en rookgerei op de verschillende zalen rondgingen, lederen patiënt werd een bloemetje opgespeld en een opbeurend woord deed vaak wonderen. Ook de overkant van het Militair Hospitaal, waar het hulpziekenhuis ge vestigd is. werd niet vergeten. Daar deelden de patiënten eveneens in de vreugde. De dames, die dit plannetje op touw gezet hebben, zullen zeker door al die glunderende gezichten groote voldoe ning gehad hebben van al haar moeite. Deze sympathieke daad, waaruit weer eens blijkt, dat men onze Hollandsche jongens in het Militair Hospitaal nog niet vergeten is, zal ongetwijfeld navol ging ondervinden. De Blauwe tram De laatste rit, welke de N.Z.H.T.M., de z.g. blauwe tram, van Scheveningen naar Voorburg-viaduct maakt is om 20.40. Van Scheveningen naar Voor- burg-remise gaat nog een tram om 21.00. Van Voorburg-viaduct gaat de laat ste tram naar Scheveningen om 20-25. De laatste verbinding van den Haag (Malieveld) naar Leiden is 20.27 en van Leiden paar den Haag (Malieveld) om 20.10. Om 17.10 uur is de laatste gelegen heid, dat men van Scheveningen per tram naar Amsterdam kan. Deze tram vertrekt om 17.27 van den Haag (Malieveld). NO0RD

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 9