HAAGSCHE COURANT VAN MAANDAG 7 OCTOBER 1940 TWEEDE BLAD, PAGINA 3 H.D.M. NEEMT DE LEIDING DE COMPETITIE VAN DEN N.H.B. HAAGSCHE KORFBALBOND VIERKRINGENCOMPETITIE BEDRIJFSVOETBAL IN DEN N.V.B. NIEUWE HAAGSCHE V1ERDAAGSCHE GOED DE COMPETITIE DER DAMES ONS EIBERNEST SLAAT ACHILLES HAAGSCHE ZATERDAGMIDDAG- COMPETITIE Dte 2de klasse-derby Quick—H.V.V. De H.V.V.-keeper in actie. DUITSCHLAND VERSPEELT EEN PUNT DE VOORLAATSTE MEETING OP DUINDIGT SENATOR NORRIS WINT DE HEERRIJDERSHEAT B.M.T.—SPARTAAN 6—3 BEGIN VAN H.H.Y.C. EN TOGO V.I.O.S.—MARTINIT 6—2 HOCKEY ZWEMMEN niet Haarlem 1—1 3—3; De ren gewonnen door Ponton KORFBAL WANDELEN. Lustrumfeest. IVI11V kJ U LXi V* 44VV V X KAXXlXVXl, desondanks van Minerva Boys 2 DO met 64 klop. H.D.M. door B.D.H.C. met 12 geklopt TOGO. (Polygoon) Door de Haagsche eerste klassers is gisteren de eerste hockey-oogst binnenge haald, en gezien de zeer lastige uitwed strijden waarvoor HOC. en TOGO, zich geplaatst zagen, kan het resultaat niet an ders dan zeer bevredigend genoemd wor den. HOC. verraste heel Amsterdam met een gelijk spel (11). HHYC. deed dat in' niet mindere mate in eigen omgeving tegen de Bussummers, die als zwakker golden, doch TOGO, verloor in Hilversum met de oneven goal (12). HDM. winna res van den Hockey-dag, spotte tenslotte met alle tradities, en zond de Bloemen dalers met een 51 nederlaag huiswaarts, het met 1 1 1 1 1 1 2 2 1 1 1 1 0 O 5-1 2-1 1-1 1-1 1-1 1-1 1-2 1-5 8—1 0—8 2—0 0—3 0—6 HDM. Hilversum HOC. Amsterdam HHYC. ’t Gooi TOGO. BMHC. 2 2.— 1.— 1.— 1.— 1.— 0.— HAAGSCHE ADSPIRANTEN- COMPETITIE Matige partij van H.S.V. Deetos wint weer De eerste wedstrijden in Dezen winter zullen de springers en polospelers uit Haarlem, Amsterdam, De lagere klassen In 2 A. leed Ready haar derde neder laag in successie, ditmaal tegen De Kweek, dat na 10 minuten door mej. G. de Vries minder fraai de leiding nam. Door mej. ’s-Gravendijk werd het wel gelijk, maar 10 minuten voor het einde Niettegenstaande Spartaan den atorm te gen heeft, zijn de eerste aanvallen voor de gasten, die zeer actief zijn. Succes zit er echter niet in en geleidelijk komt B.M.T. in de meerderheid. Een goede voorzet van Crooy, waaronder C Constandse zijn hoofd zet, bezorgt B.M.T. al spoedig de leiding l—O. De thuisclub blijft wel in den aanval, doch het noodige vuur ont breekt, om het Venrooy lastig te maken. Er wordt weinig geschoten, terwijl het spel veel te kort wordt gehouden, zoodat de achterspelers Kley en Roelofs het niet eens moeilijk krijgen. De aanvallen van Spartaan zijn niet van gevaar ontbloot en eenmaal kan Kruys een effectbal van F.» Mentink nog maar juist op de lijn stop pen. Het voorhoedespel der Hagenaars blijft slap en het is dan ook v. Maren, die met een ver schot Venrooy verrast, ,als Kley het leder laat loopen, 20. De tweede helft begint met een schot tegen den paal door C. Constandse. Met storm tegen schijnt B.M.T haar laksheid te hebben afgeschud. Er wordt sneller en tactischer gespeeld en al gauw is het 3— 0 door C. Constandse. Spartaan krijgt door goed spel eenige mooie kansen, die echter door Wagemans en A. Mentink door overschieten verknoeid worden Spil Keehnen doet het beter en met een on verwacht sehot wordt de verraste Kruys gepasseerd, 31. Dan is B.M.T. weer weg en de Haan kogelt rakelings naast. Snel gaat dan Looman er vandoor, een keurige pass naar C. Constandse volgt en het is 4— 1. J. v. d. Lem mist dan eenige goede kansen door slordig schieten. Merrienboer doet het beter en verrast Kruys met een ver schot, 42, terwijl F. Mentink direct daarop een buitenspel-doelpunt maakt. Spartaan wordt even sterker, doch spoe dig neemt B.M.T. weer het initiatief. Ven rooy stopt een hard schot van Crooy, maar als de bal bij Looman komt, kogelt deze hard in, 52. Weer is B.M.T. weg en als Looman naar binnen zwenkt maakt hij inhoudbaar 62. Spartaan komt nog even opzetten en heeft pech als een hard schot de bovenlat beukt. Toch hebben de gasten nog succes en zij weten den eind stand op 63 te brengen door Wagemans. Ontspanningsclub schijnt De wandelsportvereeniging „De Nieuwe Haagsche Vierdaagsche” hield Zaterdag avond ter gelegenheid van haar 5-jarig bestaan een druk bezochten feestavond in gebouw Musica. Tot de talrijke aanwezigen behoorden vele vooraanstaande figuren uit de wan- delsportwereld en verscheidene deputaties van zustervereenigingen. Voorzitter H. Poelman begroette in zijn openingswoord in het bijzonder majoor J. N. Breunese en den oud-adj. O. O. K. Boessenkool, de leiders der Internationale Vierdaagsche, benevens den heer Stirler, voorzitter van den Ned. Wandelsportbond en de afgevaardigden van andere vereeni- gingen. Spr. uitte zijn groote waardeering over het vele werk, dat de heeren Breunese en Boessenkool in het belang der wandel sport hebben gedaan en overhandigde hun tenslotte een souvenir. Ook de dames dezer heeren ontvingen een aandenken. Hij hoopte, dat er in de toekomst een heid in de wandelsport moge komen. Na het zingen van het „Vierdaagschelied” be stond gelegenheid het bestuur, dat op het podium achter tal van bloemstukken had plaats genomen, te complimenteeren. Als eerste sprak majoor Breunese naast zijn gelukwenschen een woord van opwekking tot de aanwezigen en was overtuigd, dat, hoewel enkele moeilijkheden zouden moe ten worden overwonnen, de zoo zeer ge- wenschte eenheid in de wandelsport zou worden bereikt. Verder voerde nog het woord de heer Stirler, die o.m. namens den Zuidelijken Wandelsportbond, den voorzitter de eeremedaille op de borst spelde en voor de vereeniging een wis- selbeker beschikbaar stelde. Voorts spraken de heer H. v. d. Burg, namens de H.P.S.V., de heer Joh. G. L. Berlott en afgevaardigden van P.T.G., de Eerste H.R.K.W.S.V., de Haagsche Vier daagsche, en de heer Baart, die namens de ouders zijn complimenten uitsprak. Tot slot overhandigde een deputatie van de leden aan ieder bestuurslid een groeps foto der vereeniging. Mevr. Thièrry, de hoofdleidster, ontving een tinnen vaas met bloemen en de overige dames-leidsters een fraaie boeket. Na afloop van het officieele gedeelte werd een uitgebreid cabaretprogramma afgewerkt, waarvan de leiding berustte btj den conferencier Harry Has, terwijl een orkest o.Lv. den heer Houtman, de goede stemming er In hield. Een gezellig bal besloot dit bij uitstek geslaagde feest Pronk goed worden genomen, maar steeds worden weggewerkt. We krijgen dan het hierboven gesignaleerd incident. Dankelman verdwijnt en Colthof gaat onder de lat. Al dadelijk voorkomt hij op schitterende wijze een doelpunt. HVV legt zich geheel op verdedigen toe De verwachting, dat HVV na de rust wel in den aanval zou komen, wordt niet bewaarheid. Integendeel, Quick houdt den bal goed laag en ^nderneemt aanval op aanval. De eenige gevaarlijke man in de voorhoede der gasten is Steijn en hij lost eenige fraaie schoten, waarvan een ■door Pino over de lat wordt gewerkt. Bool krijgt weer last van een oude bles sure en laat zich vervangen door Lange- veld. Na een half uur spelen komt eindelijk het verdiende doelpunt. Schoemaker trekt steeds meer naar voren. Na goed opbren gen van Pronk’ontstaat een hevige doel- worsteling en Lagerwey werkt den bal over de lijn. Colthof gaat nu weer in de voorhoede spelen, maar hij krijgt geen kans om gevaarlijk te worden. Kramer krijgt de kans van den dag maar schiet naast. Quick is steeds in de meerderheid, maar doelpunten komen er niet. Deibert .voorkomt een zekere goal door van de lijn af weg te koppen. In de laatste mi nuten zet HVV er nog eens alles op, maar de aanval loopt op een corner uit, die niets oplevert. Een stevige bries uit het Zuidwesten heeft gisterochtend heit damescompeti- tierad weer in beweging gebracht, en alom is er met veel enthousiasme ge speeld. TOGO, bracht uit Leiden een 30 overwinning mede, HHYC bereikte in de tweede helft een 51 zege op HOC. ter wijl de Bloemendaalsche combinatie haar eerste overwinning op HDM met 21 ver overde. De meeste ploegen bleken nog niet op volle sterkte te zijn. Zoo trok TCCO. onder hét gemis van de dames Hagen, Jolles en Offner naar het hockeydomein te Oegstgeest, waar gastvrouwe Leiden toch altijd als een min of meer gevaar lijke tegenstandster te beschouwen is. Vooral ook het veld wil den op Klein- Zwitserland verwenden Haagschen meisjes spoedig onttroond door Ciamphie Scott, die van de anderen wegliep en de eerste heat in beslag kon nemen. De tweede plaats scheen voor Frances May bestemd, die in de bovenbocht op de tweede plaats liep. In de rechte lijn kwam Allegheny naar voren en slechts met inspanning kon Ciamphie Scott de eerste plaats be houden: 1. Ciamphie Scott. 1700 m. Eig. H. B. v. d. Veen (eigenaar) vóór Alle gheny 1760, Nelly Duffy 1720, Frances May 1720, General Locke 1720, Determination 1720, Senator Norris 1720, Snowdown 1740, Job 1740, Calumet Cane 1760. Gedi. kwalificeerd wegens te sterk galoppee- ren: Baronness K 1700. Gedistanceerd: Abdullaf Scott 1760 en Spencer Gay 1740. Tijd: 2 min. 35.6 sec. (1.31.5) 2e heat: Ciamphie Scott leidde in snelle pace en nam een grooten voorsprong op Senator Norris, Frances May en de an deren. In de rechte lijn werd Ciamphie Scott, na hevigen tegenstand, bereikt door Senator Norris, die, ondanks een fout, als eerste de eindpaal wist te bereiken: 1. Senator Norris 1720 m. Eig. L. v. Harlin gen (eigenaar) voor Ciamphie Scott, Gene ral Locke, Frances May, Calumet Cane. Job. Gedistanceerd: Allegheny, Nelly Duf fy, Determination en Snowdown. Tijd 2 min. 34.6 sec. (1.29.9). 3e heat: Wederom ging Ciamphie Scott na een valschen start aan het hoofd van het peloton, maar het was te voor, zien, dat die plaats niet behouden kon blijven. Het waren Senator Norris en Job, die de sterksten in deze heat bleken en die fel om den prijs kampten. Met gering verschil was de eerste plaats voor Senator Norris: 1. Senator Norris 1720 m. Eig. L. v. Harlingen (eig.) 2. Job, 1740 m,, Eig. G. J. v. d. Elshout (eig.) 3. General Locke 1720 m., eig. Stal Hollandia (Braat) N. G.: Trances Mayl720Ciamphie Scott 1700 en Calumet Cane 1700 (ingehouden). Tijd: 2 min. 37 sec. (1:31.3). 2 min. 37.1 sec., 2 min. 40 sec. Deetos heeft gisteren haar overwin- ningen-réeks voortgezet op het terrein aan de Vermeerstraat hier ter stede, waar H.K.V. met 16 ten onder ging. De Dordtenaren waren volledig, terwijl bij de blauw-witten Engelhart was vervangen door Bakhuizen. Reeds in de eerste mi nuut leverde een razend snelle aanval van de Dordtenaren een doelpunt op van Seits (01). In het veld ging daarna de strijd eenigen tijd gelijk op, maar de Haagsche aanval speelde te weinig verrassend. Het Deetos-overwicht voor den korf hield dan ook aan, doch toch duurde het nog 25 mi. npten, voordat Seits ten tweeden male kon scoren (02). Na de vakwisseling bleven de rood-witten aan bod; zij kregen kans op kans. De Graaf bracht in deze periode indirect uit een strafworp 03 op. Na de rust was bij de gasten Monfrooy uitgevallen; H.K.V. plaatste Bakhuizen aan den kant, zoodat in één vak gedrieën verder werd gespeeld. Spoedig schoot de Graaf van verre in (04). Daarop kwam Deetos met haar onvolledig vak voor den korf, dat goed verdedigd werd. Eerst na goed doorzetten van mej. Dubbeldam kon mej. v. d. Wetering 05 doen noteeren. Door een verren worp van de Groot werd het 15, door Seits tenslotte 16. Scheidsrechter was de heer van Eldik. H.S.V.Fluks aan de van Tuyllstraat werd een van Haagsche zijde slecht ge speelde partij, waarin onze stadgenooten zich onvoldoende aanpasten aan de weers omstandigheden, terwijl Fluks juist, in verband met den feilen wind, het spel kort hield. Door betere damesbezetting had H.S.V. wel veldoverwicht, maar Cohen en Storm waren niet op dreef. Het duurde daardoor geruimen tijd, eer Cohen kon doelpunten (10). Bij verrassing kwam de gelijkmaker uit de handen van v. d. In tweede opstelling trof verre de roos (21), het door zoodat bezorgde R. Boode, den rood-zwarten de overwinning. (12). Gelijk spel zou meer bevrediging geschonken hebben. O.D.I. en Ons Eibernest 2 waren in het veld aan elkaar gewaagd, maar iets grootere schotvaardigheid bezorgde den Eibers de overwinning (34). H.S.V. 2 verscheen in Leiden met slechts 5 da mes; Vicus Oriëntis liet niet uitvallen. Binnen enkele minuten was het 10 en 11 (Goudsmit). De thuisclub viel daar op langdurig aan, maar H.S.V. maakte de doelpunten door mevr. Mazure en S. Verpleeg (13). Na de rust kon het on volledige Haagsche vak begrijpelijk geen succes boeken. Het werd 2—3, 33, en tenslotte 43 en 53. Achilles 2, met verscheidene reserves spelend, ging met 05 ten onder tegen Gymnasiasten, wel ker dames vooral superieur waren. De scholieren veroverden vór rust door Oudshoom, een 02 voorsprong. Na de hervatting werd het door Koerselman met twee afstandsschoten 04, waarna mej. Kuys er met een doorloopbal 05 van maakte. Een uitslag 25 ware juis ter geweest. Van de 3e klassers noemen wij de 71-zege van Phoenix op een door tal van invalsters (Iers) gehandicapt Achil les 3. De C rechtstreeks op hét kampioenschap te stevenen. Onze stadgenooten hebben, evenals de bezoekers, één invaller. Bij eerstgenoem- den is de midhalf Geer Jacobs,* die door werkzaamheden verhinderd is, verdienste lijk vervangen door Dorus Versluijs, ter wijl laatstgenoemden een eenigszins ge wijzigde opstelling hebben. Het spel is nauwelijks een halve minuut oud, of van Gogh maakt van het missen Van de rood-witte defensie gebruik en scoort (10). Twaalf minuten daarna weet hij nogmaals fraai te doelpunten. Waarna de gasten keurig samenspelend oe V.I.O.S.-verdediging op de proef stel len, doch Slootweg Metz en in laatste instantie van Veen in prima conditie vin nen, Toch weten zij, na 30 minuten uit een mooi genomen corner door toedoen van Mackay den stand op 21 te brengen, “e V.I.O.S.-aanval spant zich, met van Lr°gh aan het hoofd, nog eens terdege in en met succes, want kort achter elkaar weten van Gogh, van Laar en nogmaals van Gogh te doelpunten en alzoo den stand op 51 te brengen, waarna rusten M é!fZen wor<lt. Wie nu gedacht had, dat jVimit den toon zou aangeven, had het m’s’ want V.I.O.S. begreep haar ver- 4 h f«nde uitmuntend, speelde met ria S en Pas*e Hen buitenspelregel keu- toe. In deze periode verzette Slootweg rgen werk. Intusschen zaten van Gogh dé k00^ n*et en toen van Laar binnen beruchte lijnen van het Martinit-doel ga?rcdrie rood-witten werd „gemangeld”, Schuuring den keeper van de Schie- tiid mers Se®11 schijn van kans. Even voor hl? wist Mackay nog éénmaal van Veen blJ Prijken te geven (62), doch daarbij et bet, want genoemde Mackay zag fip» kans vlak voor bet einde een toe- s stanen strafschop te benutten. Ondanks het weinig fraaie weer is deze vóórlaatste meeting in dit seizoen indien althans de Mij. Duindigt bij het voornemen tot sluiten na 13 October blijft een succes geweest. De publieke belangstelling was nog voldoende en de verschillende nummers zijn sportief be streden. Uiteraard had de heat, die den kampioen der heerrijders zou aanwijzen, de meeste belangstelling. De resultaten waren: Ontarioprijs. Aanmoedigingsdraverij 4e klasse over 1700 m. Prijzen f 100, 20, 15, 10, 5. Borlena Scott wist spoedig aan het hoofd te komen en de merrie leidde aan de overzijde reeds vóór Eve lyn Hanover, David Volo, Bonni Scott en de overigen. Wij zien bij de bovenbocht David Volo snel naar voren komen en het paard van den heer de Vlieger weet in de rechte lijn aan het hoofd te ko men. Maar Borlena Scott verslapt niet, komt terug en slaagt in haar aanval op David Volo, die met de tweede plaats ge noegen .moet nemen: 1. Borlena Scott 1720 m., eig. P. v. d. Goot (Bosveld); 2. David Volo 1740 m., eig. J. de Vlieger (eigenaar); 3. Evelyn Hanover 1700 m., eig. M. van Renswoud (L. Ensing); 4. Doctor Scott 1700 m., eig. G. v. d. Els hout (in ’t Veen); 5. Celia 1700 m., eig. S. Scot (A. T. v. d. Veen). Niet gepL: Bonni Scott 1740; Douglas 1700; Diadema 1700. Gediskwalificeerd wegens springen door het stek: Corella 1720 (vierde aan komende) en wegens te veel galoppee- ren: Aïda 1700 en Daniël Scott 1700. Tijden: 2 min. 45 sec. (1:35.9); 2 min. 45.1 sec.; 2 min. 50 sec.; 2 min. 51 sec.; 2 min. 52.6 sec. Orchideeprijs. Prijzendraverij 2e en 3e klasse over 2060 m. Prijzen 150, f 30, ƒ25, ƒ20. Na een valschen start vertrekt Claudy O de favoriet niet. Bobi- chon neemt de leiding vóór Benna Dosa, Zampa van N Z en Allouez Bobichon be houdt de leiding tot in de bovenbocht, waar Zampa van N Z passeert. De laat ste gaat vervolgens recht op het doel af om met eenige lengten van Bobichon te winnen. Benna Dosa matige derde. 1. Zampa van N Z 2120 m., eig. J. Wit- teveen (eigenaar); 2. Bobichon 2100 m., eig. G. J. Venneman (eigenaar); 3. Benna Dosa 2100 m., eig. P. v. d. Goot (Laar man); 4. Allouez 2080 m., eig. J. de Vlie ger (eigenaar). Tijden: 3 min. 15.2 sec. (1:32.1); 3 min. 17.4 sec.; 3 min. 19.4 sec.; 3 min. 38.4 sec. Osirisprijs. Prijzendraverij 4e klasse over 1740 m. Prijzen 150, 30, 25, 20, 15, 10. Aan de overzijde zien we Bon ni Scott de leiding veroveren, gevolgd door Dutch Hanover, Caïd en de overige paarden. De favoriet David O. maakt fouten. Ook Bonni Scott blijft niet uit de fouten en verspeelt op die wijze de leiding aan Caïd en Dutch Hanover. De eerste schijnt dit nummer voor z’n reke ning te zullen nemen, maar hij blijkt niet opgewassen tegen z’n belager, die gemakkelijk passeert en deze draverij fraai weet te winnen. 1. Dutch Hanover 1740 m., eig. M. v. Renswoud (L. En- sing); 2. Caïd 1740 m., eig. J. v. d. Berg (eigenaar); 3. David O 1740 m., eig. C. Olsthoorn (J. de Vlieger); 4. Belinda 1760 m., eig. stal Gruno (J. Kruithof); 5. Co rella 1700 m., eig. J. v. Buytene (eige naar); 6. Douglas H, 1740 m., eig. A Blom (A. Witteveen). Niet geplaatst: Borlena Scott 1760; Avro 1760; Diadema 1700; Dos Palos 1700 en Daniël Scott 1700. Gediskwalificeerd wegens het springen door het stek: Bonni Scott 1760. Tijden: 2 min. 45 sec. (1:34:8), 2 min. 47.2 sec.; 2 min. 49.6 sec.; 2 min. 51 sec.; 2 min. 53 sec.; 2 min. 53.2 sec. Ostaraprijs. Ren op de vlakke baan over 1200 meter, te rijden door officieren, heer rijders en jockey’s. Officieren en heerrij ders 3 k.g. ontheffing. Prijzen f 150, 30, ƒ25, ƒ20, ƒ15, ƒ10. De start was niet ge. lukkig; van de verwarring profiteerden de jockey’s Riem en v. Yperen, die aan het hoofd gingen. Zij werden gevolgd door Echillais, Ellesmere en de overigen. Terwijl Alcala en Ponton om de leiding streden, kwamen de anderen naderbij. De strijd, die zeer fel was, werd ten voor- deele van Ponton beslist, die Echillais met zeer klein verschil wist te kloppen. 1. Pon. ton 59 k.g., eig. G. v. Yperen (eigenaar) 2. Echillais 83 k.g., eig. Stal Gruno (Kui per), 3. Ellesmere 55 k.g., eig. O. Kluin (v. Wieringen). 4. Petite Artiste 54 1 k.g. Eig. P. v. Weelden (v. Yperen pr.). 5. Alcala 64 k.g., eig. Stal Groenendael (Riem). 6. Janicule 67 3 10 k.g. Eig. F. J Frowein (eigenaar). Niet geplaatst: Irish Venus 59 3 13 k.g. (kapt. Has. selman). Hoofdlengte. Tijd 1 min. 21 sec. Kampioenschap der Heerrijders. Han dicap heat le klasse over 1700 m. Prijzen 200, 30, 20 met kunstvoorwerpen: le heat: De leidster Nelly Duffy zag zich zwemmers, de kringen Haarlem, Amsterdam, Utrecht en Den Haag van den N.Z.B. verschillende malen tegen elkaar uitkomen in een kringen competitie. In verschillende steden zullen wedstrijden worden gehouden en gisteren werden de eerste gehouden in het Haar- lemsche Sportfondsenbad. Ruim 100 dames en heeren kwamen uit. De tijden vielen over het algemeen niet mee. Amsterdam bleek over de beste zwem- mers(sters) te beschikken en boekte de meeste successen. In verschillende num mers bezetten zij de drie eerste plaatsen. Hierna volgde Den Haag, dat eenige goede plaatsen bezette. Het is wel zeker, dat de stand thans luidt: 1. Amsterdam; 2. Den Haag; 3. Haarlem en 4. Utrecht, doch het juiste aantal punten moet nog uitgerekend worden, omdat de tijden van invloed zijn. De uitslagen luiden: 100 meter borstcrawl dames: 1. B. van Schaik (Amsterdam) 1 min. 8.3 sec.; 2. A. Stijl (Amsterdam) 1 min. 11.5 sec.; 3. H." Houtman (Amsterdam) 1 min. 14.1 sec. 400 meter borstcrawl heeren: 1. Ruim- schotel (Den Haag) 5 min. 21.2 sec.; 2., van Merkensteyn (Amsterdam) 5 min. 21.2 sec.; 3. Geerling (Amsterdam) 5 min. 21.6 sec. 100 meter rugslag dames: 1. I. van Feg. gelen (Amsterdam) 1 min, 17.5 sec.; 2. mevr. N. SchefferSenff (Amsterdam) 1 min. 20.2 sec.; 3. C. Berghuis (Amster dam) 1 min. 21.2 sec. 100 meter rugslag heeren: 1, van Schou. wen (Amsterdam) 1 min. 12.6 sec.; 2. Scheffer (Amsterdam) 1 min. 12.8 sec.; 3. Metman (Amsterdam) 1 min. 12.9 sec. 200 meter schoolslag dames: 1. J. WaaL berg (Amsterdam) 3 min. 1.5 sec.; 2. J. Koster (Haarlem) 3 min. 12.1 sec.; 3. J. Stroom berg (Amsterdam) 3 min. 15 sec. 100 meter schoolslag heeren: 1. Smits- huyzen (Amsterdam) 1 min. 14 sec.; 2., Seton (Den Haag) 1 min. 20.4 sec.; 3. Weyhenke (Den Haag) 1 min. 22.2 sec. Schoonspringen: 1. de Goede (Amster dam) 52.01 pnt.; 2. de Haas (Den Haag) 50.19 pnt.; 3. van der Voort (Haarlem) 46 pnt. 3 x 100 meter wisselslag estafette dames: I. Amsterdam, 3 min. 54.8 sec.; 2. Den Haag, 4 min. 20.4 sec.; 3. Haarlem; 4. Utrecht. 4 x 200 meter borstzwemmen heeren: 1. Amsterdam, 9 min. 50 sec.; 2. Haarlem, 10 min. 4.8 sec.; 3. Den Haag, 10 min. II. 4 sec. Waterpolo: dames: HaarlemUtrecht 31; heeren: HaarlemUtrecht 61. HOC. op dreef. TOGO, verliest in Hilvermum. Gelijk spel van HHYC. De wedstrijduitslagen. Vo?e uitslagen van de wedstrijden, welke de Haagsche Zaterdagmiddagcompe- werden gespeeld, luiden: klasse A. AVA 1845—VVOG 4—1; j£NAS—DEVJO 3—0; Minerva Boys—Die *«ghe o-i, Duinoord—BZW 1—2. r?e klasse B: RASSemper Altius 34, «J^ens—Loosduinen 51, PTTSVL Bos (1—1). Voordewind van maar verder kon blauw-zwart goed verdedigen niet brengen, slechts een magere zege het resultaat was. Door feller en enthousiaster spel, spe ciaal in den begin-aanval, behaalde Ons Eibernest een verdiende zege op Achilles. Door het windvoordeel veroverden de Eibers dra eenige veldmeerderheid, hoe wel het Achilles-midden goed tegen den wind optornde. Na 20 minuten schoot D. Coster uit een door braak in (10), 10 mi nuten later gevolgd doqr een treffer van mej. Mulder, na een in het midden onder schepten bal (20). In tweede formatie waren de aanvallen over en weer niet best, maar een verandering ten goede trad na de rust in, toen Cramer aldra van achter den paal inschoot (21). Dit suc ces stimuleerde de zwart-witten en zoo ontwikkelde zich een spannende en felle partij, waarbij zich aan weerskanten kan sen voordeden. Eibernest was het ge lukkigst, toen Schoonhoven 31 maakte, maar de derde formatie was voor Achilles. In snelle opeenvolging werd de achter stand door mevr. TolkBurgel, met een onverwacht schot, en door van Bemmel, handig van achter den paal, geheel inge- loopen (3—3). In de begin-opstelling was de Achilles-aanval, welke moeilijk vrij kwam, te weinig doortastend, hetgeen aan de andere zijde juist wél het geval was. Dit bleek beslissend. Van grooten afstand trof Berens den korf (43), waarop een schot van mej. Mulder den eindstand op 53 bracht. De heer Thape floot. De Eibers misten R. Coster en mej. Welter. D.K.C. deed thuis knap werk, door de sterke ploeg van Het Zuiden met 43 te verslaan. Gesteund door den wind namen de geel.zwarten door Sengers, mej. v. Rossen, mej. Grooters en Hüter een 40 voorsprong. De Rotterdammers konden voor rust door mevr. Clement en Bol tot 42 inloopen, maar verder dan 43, kort voor het einde door Hartigh, konden zij het niet brengen. De wedstrijdresultaten Voor de Haagsche adspirantencompe- titie werden Zaterdag de volgende resul taten verkregen le klasse A ADO—ADS 5—2 HBS— DHC 42 RVCLaakkwartier 32. le klasse B WesterkwartierTonegi- do 47 QuickDuno 03. le klasse C CromvlietVios VCS—DHC 6—1. le klasse DWassenaar—Laakkwar tier 20 VDSSemper Altius 40. 2e klasse A ADO—VCS 10—9Laak kwartier—HVV 10—1. 2e klasse B BMT—HBS 0—15 HWVV Westerkwartier 39 BZWCromvliet 83. 2e klasse C HDV—WIK 8—2 Ooie vaarsSpoorwijk 55. 3e klasse AHVVWesterkwartier 3—13. 3e klasse B VCSTonegido 34 Ce- leritasBMT 50; OoievaarsADO 19. 3e klasse C KranenburgHBS 72 Quick—Duno 4—3 VCS—ADO 4—1. 4e klasse A ADORVC 10 Tone gidoWassenaar 22. 4e klasse B CromvlietWesterkwar tier 1—1 HBS—BMT 12—0 VCS— Vios 41; LaakkwartierSpoorwijk 12. 4e klasse C TonegidoWassenaar 31; Tour BoysWIK 22 Laakkwartier RVC 4—2. 4e klasse E AECScheveningen 37 LaakkwartierHWVV 110 ADODu no 12. A.T.V.V.—A.E.C.-DAG Aan den Moerweg zijn gisteren de drie wedstrijden gespeeld tusschen drie com binaties van A.T.V.V. en A.E.C. De drie ontmoetingen droegen een zeer sportief karakter en hadden tot uitslag resp.: 42, 10 en 21 voor de Fruitweg- spelers. Na afloop heeft het bestuurslid van de onderafdeeling ’s-Gravenhage van den N.V.B., de heer G H. v d. Moolen sr„ met een hartelijke speech den fraaien ver zilverden bal aan A.E.C. uitgereikt. HOC. en TOGO hebben tegen Amster dam en Hilversum het geluk niet aan hun zijde gehad, want in beide ontmoetingen gelukte het den gastheeren eerst in de laatste minuten te scoren, hetgeen HOC. de verdiende overwinning kostte en TOGO, een niet verdiende nederlaag be zorgde. HOC. kwam met de volgende op stelling uit: Wins, geb. Bruning, Fro- ger-Lousada en van Weel, v. d. Wall Bake (ex-Breda), Snel, Kuipers, Leroux en Mol, Amsterdam in dezelfde opstelling van den Hockey-dag, dus zonder de Waal, die niet meer geregeld spelen zal. Am sterdam beschikt over een goede, homo gene ploeg zonder zwakke plekken, doch tevens zonder brillante spelers, in staat om een overwinning uit het vuur te slee- pen. Tegen HOC. bleek dit trouwens al heel lastig, want onze stadgenooten do mineerden regelmatig en zagen zich daar voor vlak na de rust met een keurig doelpunt van Leroux beloond. Tot drie minuten voor het einde is het zoo geble ven. Rodenburg heeft toen op het nip pertje de eer gered. Tegenover Hilversum stelde TOGO, de volgende opstelling: Anjema, Wibbers en C. v. d. Hagen. Rüphan, Smits en Koop man, Prins, Cramer-Buning, Esser en Bousquet. Deze combinatie bleek sterk qua defensie, doch minder op dreef in haar aanval, waarin de linkerwing niet haar beste spel bracht, en het gevaar ten slotte van Prins en Cramer moest komen, Liefst drie strafbullies in deze ontmoe ting. Uit de eerste verkreeg Hilversum de leiding, uit de tweede TOGO, door Esser den gelijkmaker. Een derde straf- bully werd door C. v. d. Hagen ge keerd, en bij een gelijken stand 11 acht te men kort voor het einde de verhou ding goed weergegeven. Even later een strafcorner, een doelworsteling waaruit Hilversum de overwinning uit het vuur sleepte, 21. Op Klein Zwitserland heeft HHYC. een op papier zeer sterke ploeg in het veld gebracht, welke echter door te klein aan- valsspel niet ten volte aan de verwachtin gen heeft beantwoord. De opstelling was de volgende: Haitink, van Outeren en Elink Schuurman, Braat-van Rossum en de Jong, Berkhout, Esser, Dupon, Gallois en Everwyn. Tot aan de rust ble ken de kansen moeilijk te accepteeren en eerst kort na de rust bezorgde Everwyn zijn ploeg de leiding HHYC. heeft daarop nog gelegenheid gehad dien voorsprong te consolideeren, doch even voor het einde slaagde Keip er zoo waar in Haitink heel handig te passeeren. 1:1. Bij HHYC. viel het spel van Van Outeren zeer te roe men. in de middenlinie dat van Braat en vóór bleek Berkhout bijzonder in vorm. Dupon als midvoor deed nog wat on wennig. zijn nevenspelers hoeden zich voor te klein spel, ’t Gooi gaf blijk ook dit seizoen een belangrijke rol te willen speten. Een jarenlange traditie wil, dat de win naars van den Hockey-dag in hun eerste competitie-ontmoeting struikelen. HDM.’s sterke ploeg heeft met die gewoonte ge broken, is er echter alles bijeen niet in kunnen slagen dien prachtigen vorm te laten zien, waarmede de Hockeydag ge wonnen werd De eerste 20 minuten vlotte het spel subliem, en was het een lust, de prachtige, afwisselend rechts en links in zuiver combineeren opgebouwde aanval len te zien Drie doelpunten waarvan een beauty van Couvfet waren er het gevolg Van, toen zakte het tempo en kreeg Schmeink kort voor de rust zelfs kans om uit een missen van HDM’s rechter de fensie tegen te scoren. 31. In de tweede helft zakte het spelpeil nog meer Voor en achter „geloofde” men het wel, met gevolg een steeds meer opdringend BMHC., dat in Gunning en Schmeink zijn gevaarlijkste aanvalswapens toonde. Met de Roos in den aanval, zou het in die periode wel anders geloopen zijn, het is ons onbegrijpelijk, dat de Bloemendaal sche aanvoerder zijn bekenden goalgetter op de spiplaats liet, waar hij slechts een nevenrol kon speten. Toen HDM. een kwartier voor het einde het oude tempo overnam, heeft Couvret nog twee sublie me doelpunten gescoord, 5—1. HDM.’s linkervleugel Couvretv.d. Doll lijkt ons momenteel de sterkste in het Westen. Zeydel ontpopt zich als een goede spil, doch in het algemeen dient HDM.’s mid denlinie den bal iets eerder af te geven. Door het treuzelen liep de snelle, dóór zettende Steinz zich thans menigmaal bui tenspel. HDM heeft door deze zege de leiding genomen. De stand is als volgt: gesp.gew.gel.verb pnt. v.-t. gem. 1 1 1 1 1 1 1 1 1 -- 1 nog wel eens parten speten, en het pleit voor de leiding van mej. Coenen, dat men al deze moeilijkheden met succes heeft weten te overwinnen, zoodat TOGO, de tweede helft met een veiligen 20 voor sprong kon ingaan. Het zeer goede spel van mej. Meyer, en de debutante rechts mej van der Straten had veel tot dit re sultaat bijgedragen, terwijl de dames Kerkhoven en Dutilh achter er voor zorg den. dat mej. Nagel van Leiden ongevaar lijk bleef. Ook in de tweede helft is TOGO sterker gebleven, doch het goede keepen van Leiden’s nieuwe keepstertje was oorzaak, dat het slechts bij een derde doelpunt van TOGO bleef. De velden op Klein Zwitserland zijn thans gelijk een biljartlaken. Op het groote middenveld hebben wij er gisteren de ploegen van HHYC en HOC tegen over elkaar gezien, en het is onze over tuiging, dat H.O.C. gisteren niet eens op volte sterkte, een veel betere ploeg bezit dan het vorige seizoen. Tot aan de rust heeft HOC, dank zij ook het voortreffe lijk spel van haar captaine, welke overal opdook, waar de bal haar cirkel bereik te, den stand 0—0 kunnen houden. La ter volgde de reactie, toen de rood-grijze middenlinie steeds beter en krachtiger stuwdië. Op een enkel buitenspeldoel- punt na waren alle doelpunten van HHYC verdiend en het resultaat van fraaie, tactisch opgezette aanvallen. Vóór de rust zag men een uit elf sterretjes bestaande combinatie, welke echter niet bij machte bleek zich tot een helder zuiver sterren beeld te vormen. HHYC bechikt zeer waarschijnlijk over de beste elf speelsters dezer afdeeling, doch er zal nog heel wat geoefend dienen te worden alvorens daar mede de beste combinatie verkregen wordt. Wij prefereeren mej. Offerhaus overigens als spil Met BDHC is het juist andersom. Zon der de dames de Vletter en Kerkhoven miste de Bloemendaalsche ploeg gisteren op de Ammonsvlakte enkele harer beste speelsters, doch juist het goede verband tusschen de linies onderling en de intel ligente kijk op het spel stempeten deze ploeg tot één der beste combinaties. En dan is daar de geroutineerde leiding van mevr, van Baasbank-Roos achter, welke den jongeren vertrouwen geeft in eigen kunnen. HDM, geheel volledig, heeft hier tegenover niet haar beste spel gesteld. Er werd veel op den aanval gespeeld, doch slechts zelden bereikte men den cirkel, en indien dit toch geschiedde, bleek het binnentrio niet bij machte tot de reser- ve-keepster van BDHC door te dringen, of in te schieten. Na een 01 achterstand het doelpunt had voorkomen kunnen wor den, gelukte het mej. Ottevanger zeer fraai uit een voor zet van mej. Ingenhoes gelijk te maken. Met dien stand nam BDHC echter geen genoegen en men pro fiteerde kort voor het einde gretig van de aarzelingen in het rechter deel der Haagsche achterhoede (12). Het is voor HDM te hopen, dat men spoedig over den steun van mej. Veldhuis beschikken kan. Het spel eener sterke, resoluut ingrijpen de achterhoede, zal dat van de geheele ploeg ten goede komen. Een 22 gelijkspel tegen Hongarije Te Boedapest heeft Zondag, ten aan- schouwe van 35.000 toeschouwers, de lan- denwedstrijd tusschen Hongarije en Duitschland plaats gehad. Ook Rijksbe- stuurder Horthy gaf van zijn belangstel ling blijk. Met de rust was de stand 11. Voor Duitschland was Lehner de maker van het doelpunt, voor de Hongaren was het Kiszelty. Ook de tweede helft gaf weer een beeld van een gelijkopgaanden strijd, beide landen vochten voor de overwin ning, maar verder dan ieder één doelpunt konden zij het niet brengen. Hahneman doelpuntte voor Duitschland, Kineses voor Hongarije. De eindstand kwam dus met 22. Paraat startte met overwinningen De elftallen van de Bedrijfsafdeeling in den N.V.B. verschenen voor het eer ste treffen voor de competitie 1940-1941 aan den start doch werden teleurge steld door het feit, dat alle aangewezen scheidsrechters verstek lieten gaan, wat tengevolge had, dat een incident in een ontmoeting plaats vond. Verder deed de sterke Westenwind veel afbreuk aan het spel, terwijl de uitslagen over het algemeen in overeen stemming met de verwachtingen waren. In de eerste klasse deed Pa raat het tegen Italia uitstekend door deze club met 92 te slaan. Ruststand 41. G.Z.B. en S.A.C. stonden eenige minuten vóór tijd gelijk 22, toen de back van Dreumel van S.A.C. zoo on fortuinlijk was zijn eigen doelman nakijken te geven, zoodat G.Z.B. 32 won. Het debuut van Dinkhuysen is bemoe digend. Tegen Daring wisten de mannen van Bogers en Toetenel een 41 achter stand in een draw 44 om te zetten. 2ekla ss e: D.D.T. won na spannenden strijd met 32 van de Spoorwegen. Mi nerva Boys en SIOS stonden gelijk, 22, toen SIOS zich met de beslissingen van den invallenden scheidsrechter niet kon vereenigen en derhalve verdween. Resul taat een 7—0 nederlaag en boete. 3e klasse A: Paraat 2 nam tegen TOGO 2 door Gerrit van ’t Veen met 21 de leiding om tenslotte met 53 te winnen. Ook Dinkhuysen 2 liet zich niet onbe tuigd door Daring 2 met 43 er onder te houden. 3e klasse B: De Spoorwegen 2 nam geen halve maatregelen en bracht deswege G.Z.B.2 een gevoelige 92 ne derlaag toe. Ook Paraat 3 smaakte het zoet der overwinning en profiteerde van wind voordeel door zich tegen D.D.T.2 een 30 voorsprong te verzekeren. Het ein de kwam met een 32 overwinning voor Paraat 3. Ook in deze ontmoeting konden de gasten zich met het beleid van den invaller arbiter niet vereenigen. V.D.V.2, dat met 9 man verscheen en later den keeper wegens een opgeloopen knieblessure het veld zag ruimen, wist desondanks van Minerva Boys 2 met 100 te winnen. V.D.V. kreeg van TE- Een nederlaag van Hou Stand De uitslagen van de Zaterdag en Zon dag gespeelde wedstrijden luiden: le kl.: :die Haghe 2Hou Stand 1 Gymnasiasten 3Phoenix 2 H.S.V. 3—Achilles 4 2e kl.A: de Kweek 2Olympiaan 2 40 Ready 4die Haghe 3 02 Rood-Wit 2Gymnasiasten 4 niet gesp. (Gymn. niet opgek.). 2e kl.B: Hou Stand 2,—O.D.I. 2 Phoenix 3Ready 3 3e kl.A: D.K.C. 3—Hou Stand 3 Adspiranten. Kl.A: PhoenixAchilles Ons EibernestD.K.C H.S.V.Ready OlympiaanDie Haghe Kl. B: Ons Eibernest b-rH.K.V. gesp. (H.K.V. n. opgek.). A..L*.““Ready b PAARDEN 2e klasse A: HMV—WAC 2—1, DAV— HDV 2—7. 2e klasse B: NaaldwijkDe Jagers, Naaldwijk n. o.; AVVCWP 43. 3e klasse: Escher BoysLotisico 102, HV GazanMojo 71, PetfoleaRHV 2—5.

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 7