HAAGSCHE COURANT BEWAAR UW VOEDSELAFVAL VOOR HET VEE De cultureele taak van de organisatie en „Vreugde Arbeid” b f en Nieuwe gemeenschap wil levensverruiming arbeidsvreugde brengen F' Zaterdag 26 October 1940. IN EN OM DEN HAAG BINNENLAND *111 DERDE BLAD den van Uiteenzettingen heer H. J. Woudenberg ik Inkwartiering Zoo helpt de stad het land De Maastunnelbouw te Rotterdam Het slachtverbod De kaas distributie Overzicht tijdens de conferentie. Aan de bestuurstafel, van links naar rechts, de heeren dr. W. Kaute, E. Strathniann, prof. dr. Willem Mengelberg, H. J. Woudenberg (commissaris N.V.V.), J. de Haas, W. van Steenwijk en J. P. van Kampep, (Polbaar v Voorloopig geen verandering van werktijd voor ambtenaren Streng optreden tegen overtreders en omgekeerd! 'W No. 17709 bij Versiering van oorlogsgraven colleges van Gedeputeerde Staten aan de colleges van burgemeesters wethouders in overweging gegeven, 1 November tot 1 Februari e.k. i kantoortijd te regelen en te doen rege len als volgtMaandag t/m Vrijdag van 912.30 en van 14.30 en Zater dag van 91 uur. Thans deelt de secretaris-generaal in een circulaire aan genoemde colleges mede, dat deze regeling was gebaseerd op de veronderstelling, dat gedurende het winterseizoen de midden-Europee- sche wintertijd zou gelden. Daar thans echter besloten is, dat de midden-Europeesche zomertijd voor- loopig nog zal worden gehandhaafd, geeft de secretaris-generaal in overwe ging, te bevorderen, dat de kantoortijd, voorloopig ongewijzigd wordt gelaten. Het comité ter versiering van oor logsgraven in Nederland ds deze week begonnen met het beplanten der oor logsgraven met bloembollen. De graven van in ons land gesneuvelde militairen worden thans met narcissen-, crocus- sen-, hyacinthen-, vroege tulpen-, late tulpen en darwintulpenbollen beplant, welke tegen het voorjaar in bloei zul len staan. Het comité ter versiering van oorlogsgraven in Nederland streeft naar een blijvende piëteitvolle versie ring der graven. Eenigen tijd geleden had de secre taris-generaal, wnd. hoofd van het de partement van Binnenlandsche Zaken door middel van een circulaire aan de en i en van den Prof. dr. Mengelberg spreekt Vervolgens sprak prof. dr. Willem Men gelberg, die opmerkte, dat het plan van „Vreugde en Arbeid” feitelijk reeds zijn leven lang was nagestreefd. Veertig jaar lang dirigeer ik reeds volksconcerten; ik ben van meening, dat.de kunst voor alle menschen is, zooals de zon, die voor ieder een schijnen moet. Op 7-jarigen leeftijd ben ik reeds met dit werk begonnen, toen mijn vader in zijn ateliers uitvoeringen gaf van en door arbeiders. Deze avonden hebben mij getroffen, evenals de later door mij geleide volksconcerten, omdat ik er uit leerde, dat er een groote behoef te aan bestond. In uw streven zult gij steeds aldus be sloot de dirigent, op mij kunnen rekenen, want kunst en schoonheid behooren tot de levensbehoeften van den mensch. Nederlanders zullen we er komen. De aangekondigde van het huisvuil is me uit het herte gegrepen. Wat is er in de vette jaren niet weggeworpen als ondienstig, dat nog voor verschillende doeleinden kan gebruikt worden. Bij een grondige sor- teering volgende op een behoorlijke inlevering door de huisvrouwen zal aan veevoeder en materiaal verrassend veel bruikbaar voor den dag komen. Zulks te meer nu alle grondstoffen niet zoo gemakkelijk te verkrijgen zijn. Onze reinigingsdienst, welke de haar opgedragen werkzaamheden altijd zeer naar behooren heeft verricht, zal ook in dit opzicht in letterlijken en figuur lijken zin er uit weten te halen wat er in zit. Een andere voormalige gemeentelijke dienst, namelijk de telefoon heeft met een nieuwtje door hem eenigen tijd geleden ingesteld een succesje geboekt. Ik bedoel de beperkte telefoonaanslui tingen, welke door een uitbreiding van de gesprekmogelijkheden voor velen aan aantrekkelijkheid gewonnen bleken te hebben. Ongeveer 85 pCt. van de abonné's in het rayon, waar de proef genomen werd, maakten van de aan geboden gelegenheid gebruik en aange- moedigd door dit succes zal de directie er zeker mee doorgaan. OOM KOOS. Maandelijksche uitbetaling van vergoedingen. Blijkens par. 2, tweede lid, van de ver ordening van den Rijkscommissaris no. Gemeentegrens-wijzigingen op Zuid- Beveland. De Staatscourant van gisteravond bevat een beschikking van den secretaris-gene raal van het departement van Binnenland sche Zaken, waarin wordt bepaald, dat met ingang van 1 November 1940 aan de ge meente Goes een gedeelte van de ge meente Kloetinge, aan de gemeente Ka- Pelle en aan de gemeente Wemeldinge een gedeelte van de gemeente Kattendijke en 6an de gemeente Wemeldinge een gedeelte van de gemeente Kapelle wordt toege voegd. Bons zijn twee weken geldig Van bevoegde zijde wordt de aandacht er op gevestigd, dat bon ,,39” ven het algemeen distributiebonboekje is aange wezen voor het verkrijgen van 100 gram kaas gedurende het tijdvak van Maandag 28 October tot en met Zondag ^Novem ber a.s., maar dat voor het tijdvak van 4 tot en met 17 November a.s. wederom een bon zal worden aangewezen ter verkrij ging van 100 gram kaas. Het ligt n.l. in het voornemen, elke week voor kaas een bon aan te wijzen, welke bon dan twee weken geldig blijft, evenals dit het ge val is met bons voor vleesch. Dit betee- kent dus, dat het rantsoen kaas 100 gram per persoon per week bedraagt. Voorts wordt er op gewezen, dat bon ,,39” gedurende de tweede week van den geldigheidsduur, dus van 4 tot en met 10 November a.s. niet gebruikt mag wor den ter verkrijging van kaas in hotels, restaurants en dergelijke. vensverruiming willen brengen onder de arbeiders. Men heeft niet gepoogd te imi- teeren wat ten aanzien hiervan in het buitenland bestaat. Reeds vele malen zijn pogingen gedaan om tot cultureele ver heffingen van den arbeider te geraken, doch zij strandden, door de versnippering van krachten. In Vreugde en Arbeid” vindt men de voortzetting van het werk van het Instituut voor Arbeiders ontwik keling, terwijl er voorts in opgenomen worden, het Troelstra-oord, de Tehuizen voor natuurvrienden en de Arbeiders- sportbond. Aangezien is gebleken, dat op som mige plaatsen het slachtverbod wordt overtreden, tengevolge waarvan vleesch zonder bon wordt afgeleverd, wordt door het Rijksbureau voor de voedsel voorziening in oorlogstijd uitdrukkelijk de aandacht er op geyestigd, dat zeer streng tegen deze overtreders zal wor den opgetreden. Behalve dat tegen den landbouwer, die zich schuldig maakt aan een overtreding van het slachtver bod op de gewone wijze een vervolging zal worden ingesteld, zal de landbouw- crisis-organisatie, waarbij hij is aange sloten van haar bevoegdheid gebruik maken om hem als georganiseerde te schorsen, waardoor hem de uitoefening van zijn bedrijf geheel onmogelijk kan worden gemaakt. De handelaar, die zich aan overtre dingen als bovenbedoeld schuldig maakt zal van de levering aan de Nederland- sche veehouderij-centrale worden uit gesloten. Hetzelfde zal geschieden met een anderen handelaar, die voor hem zou optreden of voor hem vee aan de Nederlandsche veehouderij-centrale zou trachten te leveren. Indien een slager zich aan overtre ding van het slachtverbod schuldig maakt, zal hij, behalve, dat hij op de gewone wijze vervolgd wordt, geen toe wijzing voor rund- of varkensvleesch meer ontvangen, waardoor hij zijn be drijf niet meer zal kunnen uitoefenen. Het voorgaande moge een ernstige waarschuwing zijn voor al diegenen, die nog niet inzien, dat overtredingen als hierbedoeld in de huidige tijdsom standigheden de voedselvoorziening van het geheele volk ernstig in gevaar brengen en derhalve volstrekt ontoe laatbaar moeten worden geacht. 50/1940 worden na ae voraenng van het kwartier door den kwartiernemer op het inkwartieringsbiljet de verschillende ge gevens ingevuld, welke voor de uitbeta ling der vergoeding benoodigd zijn. Hier uit zou ce gevolgtrekKing kunnen worden gemaakt, dat de betaling niet eer zal kun nen plaats vinden, dan wanneer de in kwartiering geheel zal zijn geëindigo. In gevallen waarin deze zich over langeren tijd uitstrekt,-b.v. over eenige achtereen volgende maanden, zou het voor de kwar tiergevers bezwaarlijk kunnen zijn tot zoolang op de hun toekomende vergoeding te wachten, aangezien zij de extra-uitga- ven, die elke inkwartiering toch ongetwij feld met zich mede brengt, regelmatig moeten betalen. Teneinde aan deze bezwaren tegemoet te komen is door den toofdintendant, toe- gèvoegd aan den Weermachtsbevelhebber in Nederland, bepaald, dat het inkwar tieringsbiljet maandelijks door de kwar tiergevers bij den bevoegden burgemees ter kan worden ingelost, zoodat thans door de gemeente, voor zoover zulks nog niet geschiedde, maandelijks het bedrag kan worden vergoed, dat de kwartier gever wegens gevorderd kwartier toe komt. Aangezien blijkens het vierde lid van genoemde paragraaf de door de gemeen ten uitgegeven kwartiergelden door het bevoegde plaatselijke commando slechts worden vergoed op vertoon van de be treffende inkwartieringsbiljetten, hetgeen bij voortgezette inkwartiering niet moge lijk zou zijn, omdat deze bescheiden in het bezit van den kwartiergever -dienen te blijven, is thans beslist, dat bij inkwar tieringen van langeren duur dan één maand, op verzoek van den kwartiergever voor den Ortskommandant maandelijks nieuwe inkwartieringsbiljetten aan dezen zullen worden afgegeven. Aan de hand van deze inkwartieringsbiljetten worden dan de kwartiergelden door de gemeente maandelijks vergoed. Wat en hoe wordt vergoed De secretaris-generaal van het departe ment van Binnenlandsche Zaken heeft aan de burgemeesters een circulaire doen toe komen, waarin hij, naar aanleiding van hem terzake gestelde vragen, in overleg met den hoofdintendant, toegevoegd aan den Weermachtsbevelhebber in Neder land, ten aanzien van de toepassing van de verordening van den Rijkscommissaris no. 50/1940, voor zoover het inkwartiering bij particulieren betreft, het volgende mededeelt De kosten voor gebruik van electrici- teit worden niet afzonderlijk vergoed. Deze dienen uit de inkwartieringsvergoe- dingen te worden bestreden. Indien echter een werkkamer gedurende den nacht in gebruik is, waardoor veel licht wordt ge brand, wordt een vergoeding van 0.10 per nacht toegestaan, welk bedrag tege lijk met de inkwartieringsvergoeding wordt verrekend. Bij het gebruik van electriciteit voor andere doeleinden, dan verlichting worden de kosten van den verbruikten stroom betaald door den com mandant van het betreffende legeronder deel. Voor het gebruik van een badkamer kan 0.25 per bad in rekening worden ge bracht, welk bedrag contant door den kwartiernemer aan den kwartiergever moet worden betaald. Voor het gebruik van telefoon moeten de gesprekken con tant door den kwartiernemer aan den kwartiergever worden betaald; hiervoor mag niet meer worden berekend, dan de prijs van het gesprek bedraagt. Voor het gebruik van linnen wordt geen vergoe ding toegekend, de kosten, die aan dit ge bruik zijn verbonden, moeten uit de inkwartierinsvergoedingen worden be streden. Voor het gebruik van een garage voor het stallen van één of meer rijwie len wordt geen vergoeding verleend. In dien echter ten behoeve van de Duitsche Weermacht rijwielen worden onderge bracht bij een rijwielstalling, dié als be drijf gehouden wordt, mag voor deze stal ling, die als R-verrichtingen wordt be schouwd, een bedrag van ƒ0.02 per rij wiel en per etmaal in rekening worden gebracht. Voor de stalling van een auto bedraagt de vergoeding ƒ0.10 per etmaal. Hieronder dient te worden verstaan, dat bij inkwartiering van een militair met auto, voor de stalling van die auto een af zonderlijke vergoeding van 0.10 wordt toegekend, op dezelfde wijze als dit is be paald voor de inkwarting van een militair met paard. De verrekening heeft tegelijk met de inkwartieringsvergoeding plaats. Belasting voor electrisch gedreven auto’s Ingevolge de bestaande bepalingen van de Motorrijtuigenbelastingwet wordt voor auto’s, voortbewogen door een andere dan uitsluitend aan benzine ontleende kracht een momenteel met 50 pCt. ver hoogde motorrijtuigenbelasting geheven. Bereids werd beslist dat voor motorrij tuigen, welke met gas worden gedreven tot nader order de bedoelde belasting- verhooging wordt opgeheven. Dezelfde motieven kunnen echter ook gelden voor de thans, dank zij Neder- landsch initiatief weer naar voren ge brachte tractie middels door accu-batte- rijen gevoede electromotoren. Zulks is voor de K.N.A.C. reden geweest om ook voor deze laatstgenoemde tractie bij het departement van Financiën een onthef fing te bepleiten van de verhoogde mo torrijtuigenbelasting. Met 1 December alle tunnelelementen in het riviergedeelte geplaatst Wederom kon in de afgeloopen maand een tunnelelement in de gebaggerde geul in de Maas te Rotterdam tot zinken worden gebracht, zoodat thans in totaal zeven op hun plaats zijn gebracht en wel vijf aan den Noordelijken oever en twee aan den Zuidelijken oever. Afgescheiden van eenige moeilijkheden met betrekking tot het op tijd verkrijgen van de bij het zin ken benoodigde drijvende bokken, hoopt men derhalve ook gewettigd, dat nog vóór 1 December het achtste en negende tunnelelement op hun plaats zullen zijn gebracht Daarmede zou dan, niettegen staande de oorlogsomstandigheden en den invloed van den afgeloopen strengen win ter, het gelukt zijn, het geheele rivier gedeelte binnen het jaar op zijn plaats te krijgen. Zooals bekend, wordt de verbinding tusschen de riviertunnelstukken gedeel telijk van binnen uit tot stand gebracht, waartoe op het dichtst bij den oever ge legen tunnelstuk instijgschachten worden geplaatst. Deze instijgschachten zijn thans van den rechteroever naar den linker over gebracht en aan het tunnelstuk nr. 9, dat tegen het ventilatiegebouw aansluit, gemonteerd. Het inwendige van dit tun nelstuk is daarmede weder toegankelijk geworden. •Inmiddels is het werk aan het van den rechter oever toegankelijk riviergedeelte krachtig voortgezet, zoodat men thans vrijwel alle opruimingswerkzaamheden aan tijdelijke dichtingsschotten voltooid heeft en derhalve zonder er aan herinnerd te worden, dat men afzonderlijke tunnel elementen doorschrijdt, zich ongeveer 300 meter onder de rivier kan voortbe wegen tot aan het punt waar het laatste schot van tunnelstuk nr. 5 met zijn 20 c.m. beton dikte ongeveer 23 m. water keert. De hoofdwërkzaamheden in dit tunnelge- deelte bestaan thans in het gereedmaken van den rijvloer in de autobuizen en den rijweg voor de rijwieltunnel- tevens pla fonds van de voetgangerstunnel. Afzon derlijke werkzaamheden vormen hier nog het leggen van zware transportleidingen voor het gemeentelijk gasbedrijf en de gemeentelijke drinkwaterleiding, die van de gelegenheid profiteeren om hun net ten op beide oevérs te verbinden, zonder dat daarvoor een zinker door de rivier behoeft te worden gelegd. In de landtunnel op den rechteroever is hét hoofdaccent van bouwkunstige werkzaamheden verplaatst naar electro- technische. Men ziet hier practisch weinig anders dan trekken van kabels en het monteeren van schakelkasten en soortge lijke electrische apparatuur. Met de werken voor de Zuidelijke helft van het circulatieplein op den Wèstzee- dijk werd goede voortgang gemaakt. De betonnen constructies rijzen in den fun- deeringsput op, waarbij men, profitee- rënde van de ervaring opgedaan bij den bouw op de Noordelijke helft van dit plein, uiteraard nog sneller opschiet dan voorheen. Van de onderdoorgangen in de Noordelijke helft, waarover heen reeds vele maanden het Westzeedijkverkeer rijdt, is de afwerking met tegels vol tooid. Het werkterrein aan de Waalhaven ligt geheel verlaten. De beide laatst voltooide tunnelstukken liggen te Wachten, totdat het hun beurt is om naar hun plaats van bestemming te worden vervoerd. Concerten onder leiding van prof. dr.. Mengelberg. Op 3 November a.s. zal „Vreugde en Arbeid” haar „doopfeest” houden en de heer Woudenberg uitte zijn groote erken telijkheid voor het feit, dat prof. dr. Wil lem Mengelberg zich met het Concertge bouworkest en de zangeres Henriëtte Sa la, beschikbaar had gesteld om de reeks uitvoeringen, welke men zich voorstelt te geven voor de arbeiders, te openen. Op 9 November zal prof. dr. Mengel berg een concert in den Haag leiden.. De organisatie, aldus besloot de heer Wou denberg zal een Nederlandsche zijn, door Nederlanders geleid, gedragen door het socialistisch besef, dat het beste niet te goed is voor den Nederlandschen arbei der. riaal voor training en c. bevordering van sport in het algemeen. Van de plannen van de afdeeling „rei zen en ontspanning” noemen wij: het on derzoek naar de mogelijkheden om de va- cantie doelmatig te benutten, het bewer ken van reis en vacantiegebieden in en buiten het land, samenstelling van reis programma’s, het onderbrengen van va- cantiegangers in gezelschappen, samen werking met de verkeers- en hotelbedrij- ven, opening van de bestaande vacantie- oorden, voor alle werkende Nederlanders. De afdeeling voor volksontwikkeling ver meldt o.a. vormen van series voordrach ten en cursussen op allerlei gebied. De af deeling voor werkplaats en verblijfsver- betering stelt zich o.a. voor te ijveren voor oprichting van ontspanningslokalen en bedrijfssportterreinen. De provinciale bureaux werken den ar beid van het centraal bureau weer nader uit Over de ideëele taak van de enkele weken geleden opgerichte organisatie „Vreugde en Arbeid”, waarvan dezer dagen reeds melding werd gemaakt, heeft gistermiddag de commissaris van het Nederlandsch Verbond van Vakver- eenigingen, de heer H. J. Woudenberg tegenover vertegenwoordigers van de pers, nadere mededeelingen gedaan. Een inleidend woord sprak de heer J. de Haas, perschef van het N.V.V. Hierna wees de heer Woudenberg er allereerst op, dat de in het leven geroepen organi satie een gebeurtenis is, welke onuit- wischbaar gegrift zal blijven in de sociale geschiedenis van ons volk. De huidige omstandigheden maken het noodzakelijk, dat de arbeider materieel geholpen moet worden, hetgeen zeer zeker zal geschie den, doch daarnaast is ook gedacht, aan de cultureele ontwikkeling. Wat men voor oogen heeft gesteld, is dan ook de cultu reele verheffing van den arbeider, een doelstelling, die ook zeker thans voor verwezenlijking vatbaar is. Kunst in haar rijke schakeering moet tot de arbeiders worden gebracht, beoefening van sport (ook de bedrijfssport) is noodzakelijk, evenals voorlichting ten aanzien van ont spanning, zooals het juiste gebruik van vacanties, het bekend maken met zeden en gewoonten der voorouders, het vieren van arbeidsfeesten enz. enz. In den ruimsten zin van het woord zal de nieuwe gemeenschap vreugde en le- De rundveevoedertoewijzlng voor do periode van 11 November 1940 tot 26 Mei 1941 Het Rijksbureau voor de voedselvoor ziening in oorlogstijd heeft ten vervolge op het persbericht en de publicatie betref fende de rundveevoedertoewijzlng nadere bijzonderheden betreffende de regeling bekend gemaakt Van de toegewezen hoeveelheid rund- veevoeder per bedrijf wordt de veehou der in kennis gesteld door middel van een briefkaart. Indien hij deze briefkaart voor 27 October 1940 ontvangen heeft, kan hij op de registratiekaart kenbaar maken, hoeveel rundveevoeder hij wenscht af te nemen in de eerstvolgende distributie- periode, met dien verstande echter, dat hij nooit meer dan gedeelte van de hem toegewezen hoeveelheid rundveevoeder per periode kan afnemen. Indien hij deze briefkaart na 27 October heeft ontvangen, kan hij zich wenden tot den plaatseiijken bureauhouder. onder wiens ambtsgebied hij ressorteert, teneinde kenbaar te ma ken, welke hoeveelheid rundveevoeder hij in de eerstvolgende distributieperiode wenscht af te nemen De maan, Oom, zeide Wies, ik ben tegenwoordig gek op de maan. Dat klinkt misschien wat vreemd en u zult wel zeggen, wat zijn jullie meisjes tegenwoordig overdreven in je uitdruk kingen en toch is het zoo. Je behoeft ’s avonds maar even op straat te komen om het verschil met een week geleden te zien, toen het maantje de verkeersmoeilijkheden bij duisternis zoo fijn hielp oplossen. Ja, ik moest mijn nichtje volkomep gelijk geven en ik dacht er aan, toen ik het verzoek van een andere dame kreeg om toch eens de aandacht te vestigen op een ander euvel, hetwelk zich nog al veelvuldig voordoet en wel de slechte gewoonte van velen om bij voorkeur links te loopen. Daardoor ontstaan botsingen, welke vermeden kunnen worden. De dame in kwestie overkwam het, dat zij een paartje pas seerde, dat mopperde over de fietsen in het donker langs de huizen (het geen ook inderdaad lastig is), doch toen zij dit paartje aanraadde om réchts te houden, kreeg zij daarop een allesbehalve vriendelijk antwoord. Wie ’s avonds »p straat moet zijn, zal er werkelijk goed aan doen om zich aan de bepaling „rechts houden” niet te onttrekken. Men helpt er anderen mee en dat is in deze tijden een goed ding. Het wit schilderen en wit-aanstippen van verkeersobstakels gaat gestadig door en men doet er goed werk mee. Nurksen, die meenen, dat het niets geeft, hebben ongelijk, want zooals Jo- docus, die nogal eens *s avonds buiten isv me verzekerde zijn juist de witte plekken van veel nut, op trottoirban den enzoovoort zelfs van zeer veel nut. Hoe meer men dit dus doet, hoe beter het is. De mededeeling, dat men zich niet ongerust behoeft te maken over de kolen in dezen winter zal menigeen met voldoening hebben ver nomen. Eens te meer een reden om het leelijke gerucht uit te bannen en zeker niet te helpen om het te ver spreiden. Daar doet men toch zoo’n kwaad mee en brengt er zich zelf en anderen mee in de narigheid. Overigens zouden wij er niets op tegen hebben indien men dezen winter de koude maar eens distribueerde. In dat geval zou men gaarne genoegen nemen met een geringe toewijzing. Jo- docus noemt dit uitlokken, vooral nu de laatste dagen reeds een sein van den komenden winter is gegeven. En fin, we moeten ér door en als goede ook door sorteering □e interne organisatie Over de interne organisatie van „Vreug de en Arbeid” werd nog opgemerkt, dat zij bestaat uit een landelijk leider, een provinciaal leider, een districtsbureau, een plaatselijk leider en een leider in het be drijf. De landelijk leider de heer A. ’t Hart zal zijn zetel hebben in het centraal bu reau, Weteringschans 106 Amsterdam. Het centraal bureau kent afdeelingen voor: cultuur, lichamelijke ontwikkeling, reizen en onstpanning, volksontwikkeling, werkplaats- en bedrijfsverbetering, kas en boekhouding, pers en propaganda en organisatie. De provinciale bureaux hebben derge lijke afdeelingen. De taak voor het cen traal bureau is veelomvattend: Afd. cultuur, plan voor tournée’s door het land (theater, concerten, variété, etc.) controle begrootingen, verbintenissen van alle kunstenaars door het afsluiten van een contract, opwekken en bevorderen van alle cultuuropgaven in de provincies en kringen en toezicht op dit werk. Afdeeling lichamelijke ontwikkeling: a. sportleeraren en leeraressen worden ge traind en de nieuwe methoden worden practisch geoefend, b. afgifte van mate- O rc

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 9