De Führer en herstel van over Europa Pétain spraken den vrede G. BLOM in van Overeenstemming over de beginselen samenwerking lilJJ De oorlog ter zee weer- van Het Italiaansche machtbericht gisteren Britsche aanvalspogingen op Berlijn Fransch communiqué Engelsche luchtaanval op Fransch Equatoriaal Afrika De „Empress of Britain” verloren Wapentoevoer over Birma-route belemmerd Het frontbericht het D. N. B. van Ziekenkolonie Lambarene getroffen De „Empress of Britain” Luchtaanvallen op Britsche convooien en oorlogsschepen Vijandelijke troepenconcentratie gebombardeerd Geen schade aangericht Na luchtaanval door twee torpedo’s definitief vernietigd ENGELAND. Engelsche torpedojager beschadigd Bruggen over de Mekong vernield pag. 2 Carlton Club door een bom getroffen BRITSCH-INDIE Zie verder le blad, pag. 3 HAAGSCHE COURANT Maandag 28 Oct. 1940 le bl. Voortzetting van het Duitsche vierjarenplan Dysenterie-epidemie in Bosnië Vijftig dagen lang onafgebroken Duitsche luchtaanvallen op Engeland I *1 K fi n P van GOUD ZILVER i n nu u r juweelen DUIT SC HL AND Canadeesche torpedojager na aanvaring gezonken Zoo verkouden als een snip? RB -A 1 1 AS- RECLAMES. en Vervolg van het le blad. ten den werd bestaan dr. (Foto-archief) Stoutmoedige aanval op vlieg velden in Schotland De Fransche bladen publiceeren een officieel communiqué van het vice-pre- sidium, dat den volgenden inhoud heeft: dat tot Pétain en Laval brengen verslag uit. Officieel wordt te Vichy medegedeeld: De ministerraad is Zaterdagmiddag on der voorzitterschap van maarschalk Pé tain bijeengekomen. De maarschalk en vice-president Laval hebben den minis terraad ingelicht over hun onderhoud met den Rijkskanselier, waarbij ook de Duitsche minister van buitenlandsche zaken, von Ribbentrop, tegenwoordig was. De ministerraad heeft hun verkla ring eenstemmig goedgekeurd. Verwacht wordt, dat de ministerraad vandaag weer zal bijeenkomen om den door het Duitsch-Fransche contact ont- stanen toestand te bespreken. Het Italiaansche hoofdkwartier maakt in zijn 142ste communiqué bekend: Een vijandelijk vliegtuig, waarvan ge meld was, dat het vermoedelijk neerge schoten was door luchtafweergeschut van de marine tijdens de luchtaanval op Tobroek, is inderdaad neergescho ten. In Oost-Afrika hebben onze vliegtui gen een troepenconcentratie van den vijand aan de beek Dhirghir op 40 k.m. ten Noorden van Kassala gebombar deerd. Een sterke vijandelijke patrouille viel een onzer posten te F1 Ducana aan, maar werd volkomen teruggeslagen. Vijandelijke luchtaanvallen zonder succes op Assab Gherille en Kassala. Te Metemma 2 dooden, onder wie een in- heemsche vrouw, 8 gewonden en zware beschadiging aan de katholieke kerk. Te Boena en Debel (Kenya) 8 Askari’s ge wond. Te Mersa Teclai 4 gewonden. Tij dens het vijandelijke luchtbombarde ment op Assab van den 20sten dezer, werd een ziekenhuis getroffen, waarbij de kraamvrouwenafdeeling en het ver blijf der verpleegsters en nonnen be schadigd werd. Treedt Baudoin af? In politieke kringen te Vichy spreekt men van het mogelijke aftreden van den Franschen minister van buitenland sche zaken, Baudoin. Dank zij tusschen en zeestrijdkrachten Duitsch^ duikboot Zes-en-veertigste overwinning van Wieck Majoor Wieck heeft bij de luchtge vechten van Zaterdag in de nabijheid van de Engelsche Zuidkust zijn 46en tegenstander neergeschoten. Britsche vliegtuigen hebben in den afgeloopen nacht geprobeerd de rijks- hoofdstad aan te vallen. Alvorens zij den gordel der luchtverdediging bereik ten, keerden zij om zonder bommen te hebben laten vallen. Ook in den vorigen nacht naderden Finsch vrachtschip op een mijn geloopen Het 930 ton metende Finsche vracht schip „Astrid” is op een mijn geloopen en gezonken. Het schip was met een lading zout onderweg van Leningrad en werd in het Oostelijke deel van de Finsche Golf door het ongeluk getrof fen. Tien opvarenden kwamen om het leven. gebeurtenissen schakels van een enkelen keten vormen, welke met de laatste be spreking tusschen den Duce en den Führer is begonnen. gen der Engelschen om het brandende schip de dichtsbijzijnde haven binnen te sleepen, mislukten. Dank zij de nauwe samenwerking tusschen de Duitsche lucht- gelukte het een heden in de vroege ochtenduren, de „Empress of Britain” met 2 torpedo’s definitief te vernietigen. Engeland heeft daarmede het op één na grootste schip der Britsche koopvaardij, dat op de tiende plaats staat onder de grootste schepen ter wereld, verloren. Het ver lies treft de Britsche oorlogvoering des te gevoeliger, daar de Britsche scheep vaart reeds geruimen tijd te lijden heeft onder ernstige transportmoeilijk heden. Het D.N.B. meldt: De „Empress of Britain”, die, zoo- als het weermachtbericht meldde, op Zaterdag door een Duitsch verken ningsvliegtuig met bommen van zwaar kaliber werd bestookt en in brand ge stoken, kon gisteren door Duitsche verkenners nog steeds brandende op 50 k.m. ten Westen van de oorspron kelijke ligplaats gezien worden. Pogin- De bespreking, die 24 October plaats gehad heeft tusschen Rijks kanselier Hitler en maarschalk Pé tain, in tegenwoordigheid van den Duitschen minister van buitenland sche zaken, von Ribbentrop en vice- president Laval, heeft zich in een sfeer van de grootste hoffelijkheid afgespeeld. De maarschalk is ont vangen met de eerbewijzen, die strooken met zijn rang. De bespreking van de twee leiders, welke hierop volgde, heeft ge legenheid gegeven tot een alge- meene behandeling van den toestand en inzonderheid van de middelen tot herstel van den vrede in Europa De beide deelnemers aan de bespre king zijn het eens geworden over de beginselen van een samenwer king. De uitvoeringsmodaliteiten zullen later onderzocht worden. De boodschap van koning George aan Pétain. Het bericht, dat koning George een boodschap heeft gestuurd aan maar schalk Pétain, wordt door bevoegde Londensche kringen bevestigd, meldt Reuter. In de boodschap heeft koning George uitdrukking gegeven aan zijn vertrou wen, dat Engeland de definitieve over winning zal behalen. Overigens is de koninklijke boodschap een mengsel van aanmoediging en sympathie voor het Fransche volk. „Transozean” meldt uit Madrid: De Carlton Club, het hoofdkwar tier van de invloedrijkste conser vatieve kliek van Groot-Brittannië, is door verscheidene Duitsche bom men getroffen. Op het oogenblik, dat de bommen insloegen, zat een aantal promi nente conservatieven deels in het restaurant van de club te dinee- ren, deels in de conversatiezalen. Hieronder bevonden zich de Chief Whip kapitein Margisson, de finan- cieele secretaris van het ministerie van oorlog sir Victor Warrender en de onlangs afgetreden hooge rechter Lord Hewart. Zij wierpen zich plat op den grond en bleven ongedeerd. Op het vliegveld van Wiek in het Noordoostelijkste deel van Schotland kwamen alle neergeworpen bommen terecht op hangars en onderkomens. De ontploffingen deden terstond groo- te branden ontstaan, welker vuurgloed nog een half uur na het vertrek naar zee te zien was. Op het vliegveld Lossiemouth, aan den ingang van de Moray Firth, wer den de meeste hangars door goedge- richte bommen vernield. Tegelijkertijd ontstonden groote steekvlammen, die klaarblijkelijk hun oorsprong vonden in ontplofte benzinetanks. Na korten tijd hadden de branden alle hangars aan getast. De gebouwen van dit vliegveld werden door den aanval volkomen in de asch gelegd. AMERIKAANSCHE OFFICIEREN NAAR LONDEN Drie Amerikaansche officieren, die ter bestudeering van den luchtoorlog naar Londen onderweg zijn, zijn aan boord van den transatlantischen clipper te Lissabon aangekomen. Zaterdag is te Gibraltar een Engel sche torpedojager met groote schade aan den boeg binnengeloopen, naar vernomen wordt, afkomstig van een zeegevecht met twee Italiaansche on derzeeërs. De reparaties aan het Engelsche slagschip „Barham”, dat voor Dakar door een Fransche granaat beschadigd werd, zouden thans bijna gereed zijn. In de haven van Gibraltar ligt thans ook het Engelsche slagschip „Rodney” en een kruiser van het York-type. Engelsche vliegtuigen in nood In de vroege morgenuren zijn giste ren herhaaldelijk door Duitsche in stanties S.O.S.-signalen van Engelsche vliegtuigen opgevangen, die blijkbaar tengevolge van de ijsafzetting op de Noordzee moesten dalen. Men schrijft dit te Berlijn daaraan toe, dat de weersomstandigheden in den vorigen nacht tot sterke onder koeling van de luchtmassa’s boven Duitsch gebied leidden, met het boven genoemde gevolg. De Duitsche reddingdienst ging di rect op zoek naar de verongelukten. Ten Noorden van Helgoland werd een Britsche officier-vlieger geborgen, die te kennen gaf, dat hij als gevolg van onbestuurbaarheid van zijn toestel wegens ijsafzetting op het water moest dalen. Naar het D.N.B. uit Sjanghai meldt, heeft de woordvoerder van de Japansche marine medegedeeld, dat de beide brug gen over den bovenloop van de Mekong- rivier op den weg van Birma naar Yoen- nan vernield zijn, waardoor de wapen- toevoer naar Tsjoenking via Birma be lemmerd is. De woordvoerder voegde hier aan toe, dat na 2 vergeefsche aanvallen, een groote formatie Japansche vliegtuigen op 25 October 26 voltreffers op de bruggen heeft laten neerkomen, waardoor de Noordelijke brug op 3 plaatsen werd ver nield, terwijl de Zuidelijke brug in de diepte stortte. enkele vijandelijke vliegtuigen Berlijn en veroorzaakten luchtalarm in de Duitsche hoofdstad. Zij werden bijna alle voor het bereiken van Groot-Ber- lijn door het afweervuur van de lucht- doelartillerie tot ontijdigen terugkeer gedwongen. Slechts één vliegtuig slaag de erin iets dichter te naderen en zijn bommen boven een voorstad kwijt te raken. Daarbij werd een huis bescha digd. Evenals in den voorafgaanden nacht hebben kleine eenheden gevechts- vliegers na een vlucht van meer dan 1000 k.m. Britsche vliegvelden in Noord-Schotland effectief met bommen bestookt. De acties werden ook hier in den vorm van duikaanvallen onder nomen. De bommen vielen nauwkeu- rig op het doel, zoodat hangars en schuilplaatsen in brand vlogen. Duitsche gevechtsvliegtuigen heb ben van Noorwegen uit 2 Britsche vliegvelden aan de kust van Noordoost-Schotland aangevallen, zoo verneemt het D.N.B. De uit werking was vernietigend. Beide aanvallen werden met een uiterst stoutmoedige nadering van geringe hoogte ten uitvoer gelegd. king komen Het blad bericht tenslotte, dat maarschalk Pétain, toen hij de demar catielijn weer overschreed gezegd heeft „Ik ben tevreden”. De „Oeuvre” merkt op, dat de histo rische bijeenkomst van 24 October het uitgangspunt van een nieuw tijdperk in de bestemming van het vasteland van Europa kan worden Adolf Hitler wil niet verwoesting, doch samenwerking. De Franschen mogen niet vergeten dat Frankrijk den oorlog verloren heeft. De overleggingen van den overwonnene strek ken zich echter verder dan de nederlaag uit, de overwinnaar denkt verder dan slechts aan zijn zege. Het Engelsche communiqué In het officieele communiqué van het Britsche ministerie voor lucht vaart en het ministerie voor de bin- nenlandsche veiligheid van gistermor gen wordt toegegeven, dat de activi teit van den vijand boven het land zeer uitgebreid was. De voornaamste krachten van den vijand waren ge richt op Londen en de Midlands. De aanval begon kort na het aanbreken van den nacht. In het Londensche ge bied zijn aan gebouwen beschadigin gen aangericht. Ook zijn eenige bran den ontstaan. Een intensieve aanval, zoo wordt in het officieele communi qué verder gezegd, was gericht op een stad in de Midlands, waar een groot aantal brandbommen is neergeworpen. Ook op andere plaatsen in Zuidoost- Engeland zijn aanvallen ondernomen Bovendien zijn hier en daar door af zonderlijke toestellen aanvallen ge daan. Tevens werden uit Liverpool, uit de Midlands en tweemaal uit een stad in Zuidwest-Schotland aanvallen van Duitsche vliegers gemeld. Londen weer bestookt Londen is ook gisteren, naar het D.N.B. verneemt, voortdurend blootge steld geweest aan de aanvallen van het Duitsche luchtwapen. Sedert den vroegen ochtend startten Duitsche vliegtuigen naar het Britsche eiland. De Engelsche hoofdstad beleefde tot des middags 12 uur reeds 2 maal lang durig luchtalarm. CONFERENTIE TE NEW DELHI De conferentie te New Delhi, waar aan gedelegeerden uit alle Britsche be zittingen in het Oosten deelnemen en waar gesproken zal worden over een opgevoerde leverantie van oorlogs materiaal aan Groot-Brittannië, heeft een boodschap van Churchill ontvangen, waarin wordt gezegd: ,,Wij zullen door uw arbeid nieuwen moed krijgen. Wij wachten op den dag, dat de krachten, die door onze gemeenschappelijke in- I spanningen in het Oosten en het Westen I vrijgemaakt zijn, samenwerken”. Op den rijkspartijdag der eer in 1936 heeft de Führer het vierjarenplan aangekondigd, welks uitvoering hij met de verordening van 18 October 1936 opdroeg aan ministerpresident Göring. Nu de indertijd ingestelde termijn is afgeloopen, heeft de Führer bij decreet van 18 October 1940 rijksmaarschalk Göring belast met de voortzetting van het vierjarenplan voor nog vier jaren, met de speciale instructie het plan aan te passen aan de eischen van den oor log. De hem bij de verordening van 18 October 1936 verleende volmachten heeft de Führer wederom ter beschik king gesteld van den rijksmaarschalk. Tegelijkertijd heeft de Führer het onderstaande schrijven aan den rijks maarschalk gericht „Voor vier jaar heb ik u belast met de Uitvoering van het plan, dat ik af- gekondigd heb op den partijdag der eer. Nadat gij aan deze opdracht de u eigen energie hebt gewijd en hem tot een groot succes hebt doen worden, is het thans uw taak als lasthebber voor het tweede vierjarenplan het aangevan gen werk voort te zetten en het in het bijzonder aan te passen aan de eischen van den oorlog. Al de u indertijd ver leende volmachten staan u daarvoor ook verder ter beschikking.” maanden. Hij legde er den nadruk op, dat het gouvernement generaal thans economisch en financieel zichzelf be druipt. De koers van de zloty is gesta biliseerd en de emissiebank staat op gezonde basis. De oogst van 1940 is, dank zij de Duitsche maatregelen, zoo groot, dat verklaard kan worden, dat het gouvernement generaal, zonder het Rijk ten laste te komen, de voeding van zijn geheele bevolking zal kunnen ver zekeren. HANDELSDELEGATIE NAAR MOSKOU Een Duitsche delegatie onder leiding van gezant dr. Schnurre is vandaag voor economische onderhandelingen met de sovjet-regeering uit Berlijn naar Moskou vertrokken. Onderwerp de. onderhandelingen zullen zijn kwesties van uitvoering van het Duitsch-sovjet-Russische economische ac- coord van 11 Februari en van het Duitsch- sovjet-Russische economische verkeer in de Oostzeestaten. Het frontbericht van het D.N.B. d.d. gisteren luidt als volgt: Vijftig dagen zijn thans verstreken sedert op 7 September de vergeldings- vluchten van het Duitsche luchtwapen naar Engeland begonnen. In dezen tijd werden de Duitsche luchtacties dag en nacht voortgezet. Ook gisteren, toen het eerste halve honderd van op el kander volgende dagen van grooten strijd van het Duitsche luchtwapen vol werd, is het Britsche eiland niet tot rust gekomen. De gevechtshandelingen Strekten zich over geheel Groot-Brit tannië uit. Zij waren gericht op tal rijke militaire en militair belangrijke doelen in Zuid-Engeland. in de Mid lands en zelfs in Noord-Schotland. De aanvallen hadden groot succes. vooi, bestaande uit 26 schepen, 6 torpedojagers kingsvaartuigen, door vliegtuig aangevallen. Het vliegtuig wist in duikvlucht twee voltreffers op een vrachtschip van 8000 ton te plaatsen, welke terecht kwamen op de brug en de luiken. Een ander schip, eveneens van 8000 ton, kreeg twee voltreffers op de voorste luiken. Beide schepen bleven met slagzij liggen. Hetzelfde vliegtuig kon de ern stig getroffen „Empress of Britain”, welke nog steeds in lichterlaaie staat, waarnemen, meldt het D.N.B. Zaterdagochtend vroeg heeft aan de Oostkust van Engeland een Duitsch ge vechtsvliegtuig bij verrassing een aan val ondernomen op een Engelschen tor pedojager. Terstond na den aanval werd op den torpedojager een vuur gloed waargenomen. Daarop staakte het schip terstond zijn afweervuur en keerde met zware averij om in de rich ting van de kust. Waargenomen werd, dat de bodem in zinkenden toestand verkeerde. Voorts hebben Duitsche vliegers Za terdag aan de Oostkust van Engeland Britsche patrouillevaartuigen aange vallen en verjaagd. In Gibraltar zijn Zaterdagavond 5 zwaar geladen transportschepen voor anker gegaan. Zij kwamen uit de Mid- dellandsche Zee. De Engelschen hebben, naar het Fransche ministerie van Koloniën mededeelt, een nieuwen aanval on dernomen op gebied in Arika, dat onder Fransche souvereiniteit staat. Vliegtuigen hebben op bevel van een kolonel, die zich ter beschikking van de beweging van de Gaulle ge steld had, de nederzetting Lamba rene in Gabon gebombardeerd, waarbij Europeanen en inheemschen gedood en gewond zijn. Derhalve is opnieuw Fransch bloed gevloeid, al dus genoemde mededeeling. Deze nieuwe misdaad maakt de lijst van de reeds te Dakar en Mers-el-Kebir gepleegde Engelsche aanslagen lan ger. Het door de Engelschen gebombar deerde gebouwencomplex in Gabon, is, naar uit Vichy verluidt, de wereldbe roemde ziekenkolonie Lambarene. Het bombardement vond reeds op 22 Octo ber plaats, doch door de moeilijkheden bij het overbrengen van berichten uit deze ver verwijderde kolonie, heeft het Fransche ministerie van Koloniën eerst dit weekeinde hiervan bericht ontvan gen. In Fransche politieke kringen neemt men aan, aldus het bericht uit Vichy, dat het bombardement van Lambarene slechts een onderdeel is van een ver gaande onderdrukkingsactie, welke de Engelschen in deze streek tegen de blanke en gekleurde bevolking hebben ondernomen. Deze stelling is des te waarschijnlijker, omdat de Engelschen vóór het bombardement pamfletten heb ben neergeworpen, waarin tot aanslui ting bij ex-generaal de Gaulle werd aan gespoord. Toen onderwerping geweigerd werd, begonnen de Engelsche vliegers onmiddellijk met een systematisch bom bardement, waarbij de bevolking en den zieken geen tijd werd gelaten zich in vei ligheid te stellen. De Britsche geheime dienst in Equa- toriaal-Afrika zou gepoogd hebben, pu blicatie van dit bericht te verhinderen. sche torpedojager „Margaree” op 22 October na een aanvaring met een niet genoemd vrachtschip in het Noor den van den Atlantischen Oceaan is gezonken. Honderdveertig opvarenden worden vermist. Uit Belgrado wordt gemeld, dat in vier districten van West-Bosnië dysen terie is uitgebroken, waaraan tot dus ver 4000 menschen lijden, van wie er reeds 200 gestorven zijn. De autoritei ten hebben 20.000 prophylactische in entingen toegepast. In verscheidene dorpen zijn noodziekenhuizen inge richt. JUWELIER 1404 PLAATS 9 - DEN HAAG Telefoon 115221 HET GOUVERNEMENT GENERAAL BESTAAT EEN JAAR In aanwezigheid van de rijksministers dr. Frick en Seldte, van den chef der presidentskanselarij staatsminister dr. Meissner, den chef van den staf der S.A. Lutze en andere prominente per soonlijkheden, is Zaterdag met een offi cieele plechtigheid op de burcht van Krakau het eenjarig bestaan van het gouvernement generaal herdacht. De gouverneur generaal, rijksminister dr. Frank, bracht een uitvoerig rapport uit over den opbouwarbeid in de eerste 12 Evacuatie van Gibraltar Te Gibraltar is een Engelsch trans portschip van 20.000 ton aangekomen. Naar verluidt zal het een deel der be volking aan boord nemen en naar Jamaica brengen. Naar uit Ottawa wordt gemeld, maakt het Canadeesche departement van marine bekend, dat de Canadee- In den Atlantischen Oceaan, Noordwesten van Ierland, is een con- koopvaardij- en 8 bewa- een Duitsch Fransche persstemmen De ontzaglijke spanning, die bij de be kendmaking der bijeenkomst van den Führer met maarschalk Pétain te Parijs ontstond, is ietwat geluwd, meldt het D.N.B. De pers geeft de gebeurtenissen van de laatste 48 uur zeer zwaar opge werkt en spreekt daarbij van een begin van samenwerking De „Petit Parisien” schrijft, dat de toe komst van Frankrijk in aanzienlijke mate afhangt van de historische ontmoeting van den Führer met het staatshoofd, Pétain De Führer heeft bewezen, dat hij een op- bouwenden vrede wil scheppen. Maar schalk Pétain heeft besloten den weg der samenwerking in te slaan. Het zou voor Frankrijk gemakkelijker en minder pijn lijk geweest zijn, dezen weg vóór den oorlog en vóór de nederlaag te bewan delen. Omtrent de ontmoeting zelve schrijft het blad, dat bij het einde van den wereldoorlog in 1918, den overwon nene nimmer een dergelijke gelegenheid geboden is In de geheele geschiedenis bestaat daarvan geen enkel voorbeeld. Het Fransche volk en de openbare meening moeten begrijpen, dat met het verleden gebroken is en dat de weg tot een vrede zonder daarop volgenden oorlog open staat. „La France au travail” verklaart, essentieel is, dat een overeenkomst stand gekomen is. Indien de volken van het vasteland van Europa zich tot een gemeenschappelijk bestaan vereenigden en daarom gaat het zal er ook een betere toekomst voor de werkende bevol- De „Empress of Britain” door een Duitsch gevechtsvliegtuig op ongeveer 100 k.m. ten Westen van Ierland met bommen bestookt. Er kan verwacht worden, dat het schip geheel verloren is. Het be treft hier een geweldig succes van het Duitsche luchtwapen. Het schip, dat pas in 1931 van stapel is geloopen, heeft een inhoud van 42.348 b.r.t.. een lengte van 223 m. en een grootste breedte van 29.8 m. De plaats van den succesvollen aanval duidt er op. dat zich een voor den oorlog belangrijke vracht aan boord bevond. Daarmede komt de top-positie van October ten op zichte van de vernietiging van vijandelijke koopvaardijruimte nog sterker dan ooit naar voren. De naast Fleetstreet in de stadswijk Holbom gelegen omvangrijke gebou wen van Kemsley House, waarin zieb de redacties en drukkerijen bevinden van de „Daily Sketch”, „Sunday Times”, „Sunday Chronicle”, „Sun day Graphic” en van talrijke provin ciale bladen, werden eveneens door een bom getroffen. Daar het grootste gedeelte van de redactieleden bij tijds naar de schuilkelders was gegaan, werd slechts een redacteur gedood. De Duitsche aanvallen in den afgeloopen nacht De aanvallen van het Duitsche lucht wapen tegen Engeland zijn vannacht met onverminderde kracht voortgezet. In verscheidene golven werden belang rijke militaire doelen in Londen, Liver pool, Birmingham en Coventry aange vallen. Overal ontstonden hevige ont ploffingen en branden, welke duidelijk de uitwerking der bommen aantoonden. Gisteravond en overdag werden vooral verscheidene vliegvelden aan de Engel sche kust aangevallen, waarbij hangars en onderkomens met bommen bestookt en vliegtuigen door treffers op den be- ganen grond en door scherven bescha digd werden. De Engelsche jagers, die zich wanhopig tegen dezen succesvol len Duitschen aanval trachtten te ver zetten. werden in luchtgevechten ver wikkeld, welke voor hen bijzonder groote verliezen opleverden. Bij elkaar werden gisteren 29 Engelsche vliegtui gen vernield, waarvan 17 in luchtge vechten en 12 op den beganen grond Alleen door het jachteskader Mölders werden 8 Spitfires neergeschoten, 9 Duitsche toestellen worden vermist. Te Rome niets bekend over een ontmoeting CianoLaval Het D.N.B. meldt uit RomeTen aan zien van de geruchten over nieuwe be sprekingen, welke of wel reeds zouden zijn gevoerd, of wel nog gevoerd zouden worden, wordt in politieke Italiaansche kringen verklaard, dat daarvan niets be kend is. Vastgesteld kan echter worden, dat een ontmoeting tusschen Ciano en Laval niet plaats heeft gevonden en voor eerst ook niet te verwachten is. Bij alle terughoudendheid, welke juist in tijd van oorlog volkomen natuurlijk is, kan er echter op gewezen worden, dat de laatste Had dan ook bijtijds Aspirin geno men I Zorg steeds Aspirin bij de hand te hebben, het onovertroffen middel bij verkoudheid en griep. 4’? fes MU U

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 2