Na de fusie de voetbalwereld FINANCIEEL VOETBAL in Ledental met 55.000 gestegen Life DE WEDSTRIJDEN VAN DEN N.H.B. Onderhoud met den heer Staal DE WEDSTRIJDEN DER DAMES ZUIDHOLLANDSCHE HOCKEYBOND „SILVERRUSH” OP DUINDIGT DE NIEUW RECORD VAN CHARITE EERSTE KLASSE COMPETITIE HAAGSCHE KORFBALBOND VAN DE HAAGSCHE CLUBS A. J. Staal WIJLEN Ir. J. E. F. DE KOK EN DE SPORT HAAGSCHE COURANT Woensdag 30 Oct. 1940 2e bl. pag. 3 Het N.V.B. bestuur tevreden over den gang van zaken KORTE BERICHTEN 1 HOCKEY SCHAATSENRIJDEN. ATHLETIEK KRACHTSPORT. SCHAKEN de D. J. Verspui A. Charité (H.G.V., den re- 0—1 WANDELSPORT Haghe 2—Phoenix 2, Die 4 DE GOUDVOORRAAD VAN DE NEDERLANDSCHE BANK Gymnasium Noad—RBC 0—1 1—0 De in de tweede klasse I der Haagsche afdeeling van den N.V.B. inge deelde vereeniging Graaf Floris V is ont- oonden. De hield k.m. klasse 2-1, 0—1 1—0 4-i i—o Zoo waren verschillende vereenigingen haar geheele uitrusting kwijt geraakt. Wij hebben dezen vereenigingen weder om een geheel nieuwe uitrusting ge schonken. Zooals u ziet, zijn wij niet bij de pakken gaan neerzitten en hebben terstond alles in het werk gesteld, om zoo normaal mogelijk de voetbalsport in het geheele land te dienen. Wij prij zen ons daarbij gelukkig, van de Duit- sche autoriteiten in dit opzicht voort durend alle mogelijke medewerking te ondervinden. Wij vertrouwen dan ook, dat dit seizoen, vooral als het weer zoo blijft medewerken, beter zal zijn, dan wat wij het afgeloopen seizoen met den strengen winter hebben ondervonden. DE PROEFWEDSTRIJDEN OP ZONDAG Ter verkrijging van het districtselftal voor Noord-Holland en Utrecht zullen de volgende elftallen elkaar op het veld van de Gooische hockeyclub te Bussum ontmoeten; D.D.—A.S.C. 7—3 De afgebroken partij mr. G. S. Fontein- H. Knock uit de ontmoeting D.D.A S.C. werd arbitraal remise verklaard, zoodat de eindstand 73 voor D.D. is geworden. Heerenderde klasseRBC 3HDS 3 O—9. (Foto-archiefF WEDSTRIJDEN TE ROTTERDAM Zondagmorgen werden in gebouw Zuid aan de Doklaan te Rotterdam bokswed strijden gehouden. De voornaamste partij was een uitdagingswedstrijd om het kam pioenschap van Nederland in het midden- gewicht voor nieuweling professionals, tusschen de Rotterdammers Creveld, 72 k.g. kampioen, en Kruchten, 69 k g. uit dager. Daarbij liet Kruchten zich niet van zijn beste zijde kennen. Wel trad hij vaak aanvallend op, maar hij werkte on- beheerscht en maakte zich veel aan vast houden schuldig. Creveld daarentegen vertoonde een uitstekenden vorm en hij behaalde dan ook na 6 x 2 minuten een alleszins verdiende puntenoverwinning. De uitslagen van de partijen zijn: Ver hoeven 64 k.g. wint op punten van Vol werk 62 k.g., van Wijk 66 k.g. wint o.p. van Oelen 65 k.g., Boeke 74 k.g wint op punten van de Groot 72 k.g. De Paauw 80 k.g. den Haag wint op punten van Liefhebber 78 k.g., Hoogesteeger 54 k.g. tegen Groos 56 k.g. den Haag: onoeslist Van Dijk 66 k.g wint o. p. van de Koning 65 k.g., Creveld 72 k.g. kampioen van Ne derland in het middengewicht der nieuwe ling professionals, wint o.p, van Kruch ten, 69 k.g., uitdager. WIELRENNEN gehouden met de noodzakelijkheid, dat de elftallen, als het maar eenigszins kan, nog vóór het invallen van de duis ternis wederom in de woonplaats te ruggekeerd zijn. Vooral gedurende de kortste dagen zullen dus plaatselijke wedstrijden zooveel mogelijk worden in gevoegd. Alsof er in ons land geen oorlog is geweest en de fusie der verschillende voetbalbonden in den N.V.B. reeds ja- ren geleden tot stand is gekomen, zoo goed en voorspoedig marcheert het al meer dan vijf weken in het rijk van Koning Voetbal. Dit was voldoende aan leiding voor een redacteur van het A.N.P. om eens een bezoek te brengen aan het Bondsbureau in de van der Spie gelstraat te dezer stede, waar hij den heer A. J. Staal, den ijverigen secre taris van den N.V.B., met moeite eenige oogenblikken te spreken kon krijgen, daar deze ondanks het vlotte verloop nog steeds niet geheel op orde is kunnen komen na de tot standkoming van de fusie. Geldelijke ondersteuning Tenslotte zal het u natuurlijk ook nog interesseeren, wat zoo ongeveer het resultaat geweest is van de wed strijden, welke wij hebben laten spe len ter vorming van een fonds ter ondersteuning van de vereenigingen, welke op een of andere wijze schade hebben geleden tengevolge van het oorlogsgeweld. In totaal hebben wij daarmede ruim 6000 bijeen ge gaard. Wij hadden ruim honderd aanvragen om ondersteuning binnen gekregen en hebben aan deze aan vragen zooveel mogelijk voldaan, wanneer daarvoor gegronde redenen aanwezig waren. vlucht direct voor f^^ijnhardtje De echte zijn niet rond, maar hartvormigi In de week van 2128 October vermeerderd met ruim 2 millioen gulden Blijkens den weekstaat van de Neder- landsche Bank, 28 October gepubliceerd, bedroeg de goudvoorraad 1.123.082.803 tegen 1.121.021.357 op 21 October of 2.061.446 meer. De zilvervooraad bedroeg op 28 October 15.438.788 tegen 15.261.926 op 21 Octo ber of 176.862 meer. Op 28 October was dus de metaalvoor- raad tezamen 1.138.521.591. Bankbiljetten en assignatiën, alsmede rekening-courant saldi, beliepen op 28 October 1.553.631.723 tegen 1.534 191 533 op 21 October of 19.440.190 meer. 11.30 u. Hou Stand 3—D.K.C 3. Adspiranten: Ready aOns Eibernest a, 10 uur Die Haghe 4Olympiaan, 12.30 uur H.K.V.—Die Haghe c, 12 u. Zater dag PhoenixD.K.C, 2,45 u.H.S.V.— G.O.C.Die Haghe b—Ready bOns Eibernest bDe Kweek, alle 2.30 uur. Elftal A: Doel: Koelensmid (Amster dam); achter: C. Hoogensteyn (lijg Fair) en Overing (Amstherdam); midden: de Wit (BMHC), de Looper (Hilversum) en J. Hoogensteyn (Be Fair); voor: Rooden- burgh (Amsterdam), Kruize (Laren), de Roos (BMHC), Caciët (Gooi) en Hage- Heyer (Amsterdam). Elftal B: doel: Dalmeyer (BMHC); achter' Stokmans (Gooi) en Reus (BM HC); midden: van Meurs (Gooi). Keip (Gooi) en van Olphen (BMHC); voor J. van der Hagen (Hilversum), Moize de Chatelieu (Gooi), Kanters (Hilversum) Loggere (Laren) en Ras (Hilversum). WILLEN IS KUNNEN VIERT FEEST. Zaterdagmiddag en Zondagmiddag en -avond gaf de Haagsche gymnastiekver- eeniging „Willen Is Kunnen” drie feestjes aan haar leden. Op Zaterdagmiddag was het voor de kleintjes, van 6 tot 10 jaar, en op Zondagmiddag voor de grootere ad spiranten, waarna er op Zondagavond nog een dans- en cabaretavond voor de leden en donateurs was georganiserd. Alle drie de feestjes zijn bijzonder geslaagd, de zaal van Musica was steeds stampvol. Het ge- bodene bestond uit tooneeelstukjes, gym nastiek, muziek, film, massazang, girldans, enz. Al deze stukjes waren door de adspi- rantleden zelf ingestudeerd en ten too- neele gebracht, welke dan ook hiermede een groot succes boekte. De heeren M. v. Ar kei en J. Kruyshaar, onder wier lei ding alles is ingestudeerd, mogen terug zien op een paar welgeslaagde W.I.K.- feestjes. Aan mevr. S. v. Papenhove Langerak, mej. A. Boonenburg en aan de heeren W. de Rooy en M. de Bruin werd het speldje voor veeljarig lidmaatschap uitgereikt. DIVERSEN De moeilijkheden, welke zich hierbij voordeden, zijn na langdurig overleg ge regeld, zoodat wij thans nog slechts met kleinere interne moeilijkheden te maken hebben, welke ons evenwel nog steeds bergen werk bezorgen. Om u een voor beeld te noemen, vestig ik slechts de aandacht op het volgende verschijnsel, dat zich voordeed: in onzen ouden Bond en in den I.V.C.B. waren vereenigingen met denzelfden naam. Wij hebben dit zooveel mogelijk trachten te ondervan gen door achter den naam van de vereeniging, die in onzen Bond trad, het jaartal van oprichting te zetten, daar het geven van een geheel nieuwen naam in vele gevallen practised niet mogelijk blijkt. Jammer genoeg heeft de R.K.F. vóór de fusie de namen niet voldoende geregistreerd, zooals dat bij ons trouw geschiedde. Daardoor zijn thans deze moeilijkheden gerezen. Uitbreiding van kantoorruimte Ons werk op het Bondsbureau is zóó zeer uitgebreid, dat wij ons personeel en kantoorruimte moesten uitbreiden. Zooals u weet, bestaan er steeds nog plannen het oude Bondsbureau af te breken en op dezelfde plaats een nieuw gebouw op te trekken. In verband hier mede hadden wij reeds de aangrenzende perceelen aangekocht. Van den nieuw bouw kan in verband met den onzekeren toestand niets komen, doch thans heb ben wij een van de aangrenzende per ceelen doorgetrokken, zoodat wij op de ze wijze zoo voordeelig mogelijk een flinke uitbreiding van onze kantoorruim te hebben verkregen. In verband met het overlijden alsmede ter nagedachtenis van wijlen ir. J. E. F. de Kok, in leven directeur-generaal van de Nederlandsche Petroleum Maatschappij te ’s-Gravenhage, ontvingen wij van den voorzitter van de K.N.A.U. het volgende schrijven Het zal weinigen bekend zijn, dat ir. de Kok zijn hart verpand had naast het vlie gen aan de athletiek. Met intense nooit verflauwde belangstelling volgde hij de prestaties van onze beste athleten en namen als Berger, Osendarp, Bouman, de Ruyter, Karl en Heinz Baumgarten e.a. waren hem goed bekend. In 1937 had de K.N.A.U. moeilijkheden om een grootë ploeg Nederlandsche athleten naar Zwe den en Denemarken te zenden, teneinde te Stockholm een revanchelandenwedstrijd te houden en op den terugweg nog Ko penhagen aan te doen. De heer de Kok achtte deze buitenlandsche reizen vlag vertoon van de allerbeste soort. Hij zorg de er voor, dat ook zijn maatschappij en zijn vele vrienden en kennissen deze op vatting propageerden en steunden. In 1938 volgden de Europeesche heeren kampioenschappen te Parijs en de Euro peesche dameskampioenschappen te Wee nen. Ir. de Kok achtte de uitzending van een groote en terdege getrainde ploeg van groot belang. Met zijn hulp geschiedde dit ook en een telegram in Parijs toonde, hoezeer hij met ons meeleefde en hoe hij zich verheugde met de overwinningen op de 100 en 200 meter van Tinus Osendarp. In Augustus 1939 besprak hij de moge lijkheden voor de grootste uitzending van athleten, die ooit naar de beroemde AAA-kampioenschappen in het White-City stadion te Londen waren uitgezonden. We derom zorgde ook hij en zijn groote ken nissenkring er voor, dat 23 athleten naar Londen afreisden. Hij deelde onze triomfen en onze ver liezen als een sportvriend van de beste soort. In 1939 benoemde de K.N.A.U. ir. de Kok als eerelid, een waardige belooning voor een zóó bijzondere en spontane be langstelling voor de athletiek. Voor de K.N.A.U. is het overlijden van ir. de Kok een groote slag, niet zoozeer om het gemis van zijn financieelen steun, maar wel om de vereerende en stimu- leerende interesse, die van zijn geheele, bijzondere persoonlijkheid naar ons uit ging. Het programma voor Zondag Het H.K.B.-programma voor Zondag luidt le klasse 10.30 uur. 2e klasse A Gymnasiasten 4Ready 4; Olympiaan 2Rood Wit 2, 10 u. Achil les 5Die Haghe 3, 10.15 u, 2e klasse BOns Eibernest 4Em ma 2, 12.30 u.O.D.I. 2Hou Stand 2, 10.15 u. 3e klasse APhoenix 4Achilles 6, RENNERSCLUB „UNIE” Haagsche wielerclub ,,De Unie” Zondag een trainingsrit over 35 (2 ronden). De uitslag was: 1. Krijgsman, in 56 min. 33.6 sec 2. Ber- serik, 3. Weber. Op den komenden Zon dag wordt een revanchewedstrijd gehou den tusschen Unie, Felix en 's-Graven hage, over 52 k.m. (3 ronden). Bijeen gekomen wordt te 9.30 uur bij ,,Het Vos je”. Om 10.30 uur wordt bij Haverkamp te Leidschendam gestart. Ruim 160 deelnemers Voor de „Silverrush” van de Trekvo gels op Duindigt op Zondag 3 November, na afloop van de courses, bestaat onder de athleten groote belangstelling. Het aantal inschrijvingen bedraagt ruim 160, w.o. bij de cracks Kalkman, de Groot, van Rijn, Leenen, Hou^art, Kooiman en Walstra (winnaar 1938). Inschrijvingen kwamen uit het geheele land binnen en de Zeeuwsche looper Dobbelaar komt uit Zeeuwsch-Vlaanderen zelfs op de fiets naar Duindigt! Teneinde den officieelen uitslag onmid dellijk bij aankomst aan het publiek dat tegen een specialen lagen prijs toe gang heeft bij dit propagandistisch ath- letiek-evenement mede te deelen, past men een nieuw idee toe. De loopers ein digen in een z.g. „fuik” en dragen behal ve een startnummer ook een naamkaart je. Dit kaartje wordt bij aankomst inge nomen en aan de hand dier kaartjes kan direct de uitslag worden gegeven. Dr. A. A. M. de Groot op Iron King en mevr. Hammer op O’Xenophon winnen de springconcoursen Zaterdagmiddag hield de Z.H.J.V. een springconcours op Meyendell. Het par cours was, bij afwezigheid door ziekte van den heer van Hoboken, volgens diens schriftelijke instructies uitgezet door den heer den Douw. De deelneming was, de tijdsomstandigheden in aanmerking ge nomen, groot. Het koude weer had de nieuwsgierigen weg gehouden en het pu bliek bestond slechts uit de echte paar- den-liefhebbers sters) Het lichte parcours (max. hoogte 1 me ter) werd door bijna alle deelnemers met 0 ft. gereden. Na verhoogd overspringen gelukte het slechts dr. A. A. M. Groot met Iron King foutloos rond te komen, waardoor hij den eersten prijs verwierf. De tweede prijs werd gedeeld door mej. Pauptit met Mistral en Lanturlee, mej Herrewegen met Jeanette, ir. Gerhardt met Pimpernel en den heer Siem met Bold Hero. Het zware parcours (max. hoogte 1.20 m.) werd door 5 deelnemers foutloos af gelegd, na verhoogd overspringen viel mej Tack met Isabelle af. Zij, die over gebleven waren, lieten de beslissing, of er al dan niet overgesprongen zou wor den, aan de jury over, die vaststelde, dat nog één hindernis verhoogd en thans op tijd gereden zou worden. Mevr Hammer op O’Xenophon (eig. majoor Breunese) wist als eenige het parcours zonder afstooten af te leggen en werd hierdoor eerste. De heer Pas man op Carioca werd tweede. De jeug dige mej. E. Wentges op Smoky deelde met den heer Parqui op Jack den der den prijs, daar beiden gelijke rijtijden en een gelijk aantal fouten maakten. Na afloop van het concours reikte de voorzitter der vereeniging, mr. S. B. W. graaf van Limburg Stirum, de prijzen uit, waarna hij de jury en verder allen, die tot het slagen van het concours had den bijgedragen, bedankte. De uitslagen waren: Licht springconcours: 1. dr. A. A. M de Groot op Iron King 0—0; 2. mej. Pauptit op Lanturlee en Mis-tral 04; mej. Herrewegen op Jeanette 04; ir. Gerhardt op Pimpernel 04; de heer Siem op Bold Hero 04 Zwaar springconcours: 1. mevr. Ham mer op O’Xenophon (eig. majoor Breu nese) 0-0-0' (10 sec.); 2. J. H. W. Pas man op Carioca 0-0-4 (8 sec.); 3. mej. E. Wentges op Smoky (eig. Stal Huge) en J. Parqui op Jack 0-0-4 (9 sec.); 5. mej, E. Tack op Isabelle 0-4. Groote moeilijkheden overwonnen De heer Staal verklaarde, dat hij en met hem het bestuur best tevreden wa ren over den gang van zaken. De buiten wereld heeft, aldus verklaarde de heer Staal, niet veel kunnen merken van de inderdaad groote moeilijkheden, speci aal van organisatorischen aard, welke zich hierbij hebben voorgedaan. Wij wa ren het vrij spoedig eens met de overige instanties, al heeft het in bepaalde stre ken iets langer geduurd om tot een overeenkomst te komen, dan wel nood zakelijk was. De moeilijkheden konden evenwel worden overbrugd, zoodat wij ons met noesten ijver op de samenstel ling van de nieuwe competitie konden concentreeren, want dèt stond als een paal boven water: er moest op tijd be gonnen kunnen worden met de compe titie. Bijkomstige factoren hebben den inzet toch nog wel een paar weken ver traagd, doch nadien hebben wij het zóó bijzonder getroffen met het weer, dat wij in alle opzichten tevreden zijn over den gang van zaken. Stijgende publieke belangstelling Het belangrijkste hierbij is wel, dat de belangstelling bij de spelers onver anderd is gebleven en bij het publiek aan de hand van de mededeelingen, welke regelmatig op het Bondsbureau binnenkomen, bepaald stijgend kan wor den genoemd. Overal worden de wedstrijden beter be zocht, hetgeen een goed voorteeken is voor het slagen van dit seizoen. Natuur lijk moesten wij maar afwachten, welke gevolgen de fusie zou hebben ten aan zien van het spelpeil, de belangstelling der spelers en van het publiek. Wat de spelers betreft, schat ik, dat wij thans 175.000 leden tellen tegen het vorig jaar 120.000. De I.V.C.B. telde alleen reeds 50.000 leden en is met 240 elftallen overgekomen, het geen, zooals te verwachten was, een groote uitbreiding van onze compe titie noodzakelijk maakte. Vereenigingen met denzelfden naam De competitie De snelle oplossing der interne moei lijkheden heeft niet nagelaten haar stempel te drukken op den gang van zaken ten aanzien van het verloop der huidige competitie. Wij zijn zeer tevre den over de vlotheid, waarmede deze thans verloopt, omdat wij bij het uit schrijven der programma’s terdege kening hebben moeten houden met de moeilijkheden, welke een vlot verloop van de competitie en het doorgaan der verschillende wedstrijden in den weg staan. In verband met de vroeger invallende duisternis gedurende de maanden De cember en Januari hebben wij eerst dié wedstrijden vastgesteld, waarvoor nood zakelijk verre reizen gemaakt moesten worden. Bovendien houden wij er rekening me de bij de samenstelling van onze pro gramma’s, dat twee elftallen uit een zelfde plaats met denzelfden autobus kunnen rijden. Op deze wijze worden voor een groot gedeelte de moeilijkhe den ten aanzien van het vervoer der elftallen overwonnen. Ook trekken wij hu natuurlijk profijt van de mogelijk heid om gebruik te maken van auto bussen, die op houtgas loopen. Toch heb ben wij ook zooveel mogelijk rekening Ken kampioenscompetitie Wanneer de competitie normaal ver loopt, zal deze natuurlijk worden beslo ten met een kampioenscompetitie. Ten aanzien van de promotie en degradatie kan op het oogenblik nog niet veel ge zegd worden. Vooral voor het Zuiden zal men kunnen verwachten, dat men hier zal dienen te volstaan met een halve competitie, daar er anders tengevolge van de uitgebreidheid minstens acht Zondagen mede gemoeid zullen zijn. PAARDEN SPRINGCONCOURS DER Z.H.J.V. HENS DEKKERS BREEKT SLEUTEL BEEN Hens Dekkers, één der beide boksende broers, die naar de hippische sport zijn overgegaan, heeft een sleutelbeen gebro ken tijdens een oefenrit over hindernis sen. Zijn paard aarzelde bij één der hin dernissen en wierp zijn berijder af, die zoo’n ongelukkige buiteling maakte, dat hij een sleutelbeen brak. Gelukkig is de toestand van Hens Dekkers thans weer goed en hij hoopt binnenkort de hinder nis opnieuw en dan beter te nemen! Jhr. dr. D. v. ForeestA. M. Broer J. J. v. WeeringJ. A. v. Welzenes Mr. G. J. van EybergenH. Roos J. C. BeemA. R. Sewen C L. C. DekkerJ. J. de Boer dr. P L. StedehouderW. Göbbels dr. J. C. van EpenJ. H. Lubbers Totaal 36 N.R.S.V. slaat Bussum In den Zondag te Bussum gespeelden wedstrijd BussumNRSV voor de eerste klasse competitie van den Ned. Schaak bond, was de voorloopige uitslag: 36 in het voordeel der Rotterdammers. De partij aan het vijfde bord moet arbitrair worden beslist. Van Weering staat iets beter, zoodat zijn partij mogelijk nog een winstpunt voor Bussum kan opleveren De resultaten waren: G. R. D. v. Doesburghdr. K. M. Bergsma 01 H. W. FelderhofA Koetsheid 01 A. M. van Epenmr. G. C. A. Oskam -- 0—1 De lagere klassen Afdeeling B. Kieviten-Victoria is een spannende partij geworden waarin de jongere Wassenaarsche aanval minder productief dan de Rotterdamsche bleek te zijn. De 63 overwinning was aan den geflatteerden kant. HLC’s jonge ploeg, strandde opnieuw te Rotterdam, en zag zich daar met 41 door het sterke HCM geklopt, doch HDM 2 bracht als verras sing een eerste overwinning uit Dordrecht (31) op de Staart mede. Afdeeling C, A en B. Te Werve is thuis toch maar steeds een der sterkste ploegen. Dat ondervond de groen-witte combinatie van aanvoerster Kloesemeyer, welke met haar jonge ploeg met 31 ge klopt werd. VCL deed het in Rotterdam keurig en gaf Leonidas met 20 een les je, terwijl Hudito er beter inkomt, ge tuige de eerste overwinning (3—0) te Rot terdam op de gelijknamige ploeg. In B. een ferme 40 overwinning van HHYC 3 op de Kieviten 2, waardoor de roodgrijze reserves haar kans op de leiding verbe terden. HDM 3 bracht het tot een eerste en kleine zegepraal, 21 op SOS 2, dat hierdoor onderaan blijft, terwijl HOC 2 in Leiden goed partij bood en gelijk spel 11 tegen Leiden bereikte. UtrechtHaarlem 37 Het zoo juist naar de eerste klasse B van den Ned. Schaakbond, gepromoveer de Haarlemsche Schaakgezelschap heeft Zondag een uitstekend debuut gemaakt door een klinkende 73 overwinning op Utrecht, dat volgens de resultaten van vo rig jaar het sterkste team in deze klasse bezit. De resultaten waren: UtrechtHaarlem: Mr. Ed. Spanjaard (zwart)J. H. Marwitz 10 G. A. H. M. Wessels—G. K. Kroone J—J A. den HartogF. C. Haalebos J. MuilwijkG. Bollebakker G. L. de Briemr. G. Snoeck Henkemans 01 J. J. v. Santenir G. v. d. Gaag H. J. Robijnsdrs. R. H. Roode dr. A Schuckink KoolPh. T. Stol L. M. BruinsJ. Sondorp G. J. M. Hofsommer-J. G. LeibbrandtJJ Totaal 3—7 De lagere klassen Promotie-klasse A. In deze af deeling twee zeer fraaie resultaten van Haagsche ploegen, n.l. de 20 overwin ning van HDM 2 op het ongeslagen Straw- berries-team, verkregen door doelpunten van de Wilde en de Roo, en een prachtige zege van SOS op Leiden in de Sleutel stad. Daar speelde van Dillen een model partij back en zorgde linksbuiten v. d. Broeke voor de doelpunten. (21). Vic toria herstelde zich opnieuw door een 40 zege op BMHC 2, om van de Studenten maar niet te spreken, 70 tegen Zand- voort. Met de Delftenaren, de Strawber ries zijn thans ook HDM 2 en SOS weer in kans voor de leiding gestegen. Tweede klasse A. TOGO 2 kan op een goeden wedstrijd tegen de Delftsche reserves terugzien, die dank zij doelpun ten van de Stoppelaar met 21 geklopt werden. Rijswijk handhaafde haar onge slagen record (20) op Rotterdam en de Kieviten forceerden al even keurig een draw in Rotterdam tegen Maasstad. Over de geheele lijn derhalve Haagsche over winningen, waarin HHYC 2 tevens met 41 deelt. Tweede klasse B: Ook hier slechts Haagsche successen en geen ne derlagen. In Haarlem kwam HOC 3 goed op dreef en won met 74 van HBS, HOC 2 deed het thuis nog beter, met 60 tegen Groen Geel, terwijl HDM 4 met 10 thuis sterker bleef dan Leiden 2. HDM 3 ten slotte bracht een gelijk spel (11) tegen Alliance mede. NAJAARSMARSCHEN VAN „PER PEDUS APOSTOLORUM” Onder groote belangstelling Leeft de Wandelsportvereeniging ,,Per Pedus Apos- tolorum” (aangesloten bij N.W.F. en N.W.B.) Zaterdag en Zondag de eerste najaarsmarschen over een afstand van 30 en 20 k.m. om en door Leiden gehou den. Aan den tocht van Zaterdag werd door twee vereenigingen, aan dien van Zondag door 11 vëreenigingen en een aan tal individueelen deelgenomen. In het ge heel waren er een 500-tal looperssters Na afloop der wandeltochten op 23 en 24 November a.s. zal de toekenning der lste, 2de en 3de en groepsprijzen plaats hebben. De wedstrijden van Zaterdag en Zondag In de eerste klasse dames van den Z.H.H.B. speelde H.D.S. tegen Graaf Wil lem een vrijwel gelijk opgaand spel. In de eerste helft leek H.D.S. iets sterker, waarbij vooral de dames Mijnsbergen en v. d. Veer door goed spel opvielen. Toch kwam het niet tot doelpunten, zoodat de rust met 00 inging. Ook in de tweede helft leek het er aanvankelijk op, dat geen doelpunten gemaakt zouden worden, tot dat ongeveer een kwartier voor het einde mej. Stigter van H.D.S. het eerste en eenige doelpunt wist te scoren. Ondanks het feit, dat Graaf Willem toen sterker kwam opzetten, bleef de stand 10 voor H.D.S. Gymnasium Erasmianum had Noad op bezoek. Dit was een gelijkopgaande, hoe wel niet zeer fraaie wedstrijd. Twee mi nuten voor het einde scoorde Noad en een minuut later de gymnasiasten. H.D.S 2Bully 2 gaf een goede par Jij te zien. De rust ging zonder doelpunten in. Na de rust wist elk der partijen een doelpunt te scoren, zoodat aan het einde de punten eerlijk gedeeld waren. Een goede partij speelden vooral de dames Exel, Perretsz en Wehrmann. In de eerste klasse heeren speelde Za terdag S.V. '35 tegen Aeolus. Dit was een vlotte wedstrijd en hoewel Aeolus een zeer behoorlijke partij speelde, was S.V. ’35 in de eerste helft voortdurend in de meerderheid. Het leek echter of Aeolus’ halflinie haar voedende taak niet voldoen de kon verrichten door het te hooge tem po. De eerste goal kwam van de rechter vleugel van S.V. ’35 en hiermee ging de rust in. Na de rust wist S.V. ’35 den voor sprong tot 20 te vergrooten. Het tempo werd inmiddels minder hoog, waarvan Aeolus een dankbaar gebruik wist te ma ken en krachtiger op kwam zetten en zelfs meer aanvallend optrad. Totdat op een gegeven oogenblik de keeper van S.V. ’35 gepasseerd was en Aeolus haar tegen- puntje verdiend in de wacht sleepte Een even later toegekende strafbully werd door Aeolus gemist en hoewel deze ploeg nu alles op alles zette, bleef de eindstand 21 voor S.V. ’35. Bij deze club was de samenwerking zeer goed te noemen, ter wijl bij Aeolus vooral keeper v. Dun en Steens goed spel leverden Een buitengewoon sportieve en prettige partij was die van Gymnasium Erasmia num tegen Rapid. Van meet af aan werd er stevig gespeeld en voor de rust wisten de gymnasiasten het eerste doelpunt te scoren. Na de rust kwam het tweede doel punt, terwijl even voor het einde Rapid een verdiend tegenpunt wist te maken Zoo eindigde dan deze prettige wedstrijd met 21 voor Gymnasium Erasmianum. P.T.T. had R.B.C. op bezoek. Deze partij ging de rust in met 21 voor P.T.T. Na de rust wist deze den voorsprong zelfs tot 41 te verhoogen, maar toen vond de achterhoede het blijkbaar welletjes en begon veel lakscher te spelen. Geen won der dat R.B.C. daarvan een goed gebruik wist te maken en kans zag den keeper nog driemaal te passeeren. Zoo eindigde deze wedstrijd in gelijk spel. De uitslagen De uitslagen van Zaterdag waren Dames eerste klasse: SV ’35ASV 10. Dames derde klasse BGymnasium ErasmianumPush 40. Heeren eerste klasseSV '35Aeolus 2—1. De uitslagen van Zondag waren Dameseerste klasseGymnasium Erasmianum—Noad 1—1, HDS—Graaf Wil lem 10, RBCAeolus 20. Damestweede klasse A Excelsior RBC 2 4—0, PTT—ASV 2 9—0. Dames derde klasse A RBC 3Aeolus 3 00, Groen GeelNoad 2 22. Dames derde klasse B :-HDS 2Bully 2 11, Gymnasium ErasmianumGroen Geel 2 9—0. Heereneerste ErasmianumRapid 0—4. Heeren tweede klasse A LSVExcel sior 8—0. PTT—RBC 2 4—4_ Het elfde elftal van V. U. C. is van de 4e klasse K der Haagsche af deeling overgeplaatst naar de derde klas, se B. In de derde klasse H is ingedeeld Scheveningen 9, in de vierde klasse E heeft Wassenaar 6 zich teruggetrokken. In verband met de wijziging in het uitgaansverbod worden de club avonden der H.S.V. van Donderdag af weer gehouden in „Hof van Holland”, aanvangende te 7.30 uur. In de 2e klasse C der adspi- ranten-competitie is nog ingedeeld AVV, spelende op het AVV-terrein aan den Fruitweg. In de derde klasse is Texas ingedeeld en in de vierde klasse C Spoor wegen. HGA is van de eerste klasse D overgeplaatst naar de tweede klasse B. We herinneren er nog eens aan, dat de prijsuitreiking voor het Be drijf stournooi hedenavond om 7.30 uur plaats heeft in „Hof van Holland” aan de Wagenstraat alhier. KORFBAL Haagsche successen in de kampioenschap pen van Amsterdam. De wedstrijden worstelen en gewicht heffen om de kampioenschappen van Am sterdam, werden Zondagmiddag in het ge bouw van KD.O. in de Plantage Fran- schelaan te Amsterdam afgewerkt. De athleet A. Charité (H.G.V., den Haag) verbeterde het Ned. record zwaar gewicht tweehandig drukken met ruim 2 k.g. door zijn oude record van 106$ k.g. te brengen op 108.95 k.g. Zijn poging tot verbetering van het record tweehandig trekken (110 k.g.) mislukte. Aan den hal ter was ca. 110.5 k.g. aangeslagen, maar bij nauwkeurig nameten bleek het totaal gewicht van den halter 109.85 k.g. te zijn. Een fraaie prestatie van Charité overi gens en het is aan te nemen, dat hij bin nenkort het record zal verbeteren. Stahlecker promoveerde naar de eerste afdeeling. De uitslagen waren: Worstelen. Middengewicht le afd. Eer ste prijs H de Groot (Achilles, Kromme nie) Zwaargewicht. Eerste prijs H. W Nijs (De Halter, Utrecht). Gewichtheffen le afd. extra-vederge- wicht: H. Bogaard (Achiles. Haarlem). Vedergewicht: J. Nolten, (H.G.V., den Haag). Lichtgewicht: P. W. Caffa (H.GV.,den Haag). Middengewicht: J. Sinteur, (H.G.V., den Haag). Zwaarmiddengewicht: A. B. Maas (H G.V., den Haag). Zwaargewicht: A Charité (H.G.V., den Haag). Tweede afdeeling: Extra-vedergewicht: W Blank (De Halter, Zaandam). Vedergewicht: B. Blank (De Halter, Zaandam). Lichtgewicht: W. v. Graafeiland, H.G. V., den Haag) Middengewicht: C. Stahlecker (H.G.V., den Haag) Zwaarmiddengewicht: (Olympia, Utrecht). Zwaargewicht: J. Tertaas (K.D.O., Am sterdam). Stijlprijs: Haag). BOKSEN De Haagsche gymnastiekver- eeniging „Turnlust” heeft besloten met ingang van 1 November, naast de meis- jes-kleuterafdeeling, ook een kleuterafdee- ling voor jongens op te richten, waarbij jongens van 5 jaar en ouder kunnen toe treden. De lessen zullen Woensdag- en Zaterdagmiddag van 45 uur worden ge houden in de zaal aan de Majubastraat. Op de NoordwijkscheGolf- club werd Zondag een Eclectic-play om 18 holes gespeeld. De beste score werd behaald door K. van Hinloopen Labber- ton (10) met netto 32 1/3. Tweede was dr. P. Ruitinga (12) met 33. Voor de onderlinge com. petitie van de Loosduinsche Damclub werd als volgt gespeeldF. MolR. de Geus 02; B. BoersP. Boers sr. 20; H. de HeerA. Molenkamp 02; A. v. d. MadeA. Ros 11; J, HegiP. Limbach 20; W. Oosterling—B. de Bruin 11. De damvereeniging „A m i- citia” te Loosduinen heeft haar onder linge bekerwedstrijden als volgt voort gezet W. H. den Buurman—F Kraak 02; J. LouweretH. Pluim jr. 20; A. KraakJ. van Nimwegen 02; O. Wey- senfeldJ. Kraak 2—0; J. KoolJ. Lek- kerkerk 20; A. KraakW. Hartman afgebr. In den 1 a nde n wedstr ij d die Zaterdag te BerlijnWannsee is ge streden, tusschen Duitschland, Finland, en Zweden, in het pistoolschieten, boekte onze vroegere landgenoot en Olympische overwinnaar, Cornelis van Oyen een mooie overwinning. In het schieten op het scha duwbeeld schoot hij het totaal van het te bereiken maximum, n.l. 54 treffers. Van Oyen, die in de Nederlandsche kolonie zeer populair is, had ook van Nederland sche zijde veel gelukwenschen in ont vangst te nemen. Te Amsterdam is eenpar- tij van 500 punten klein biljart gespeeld tusschen Sweering en de Leeuw. Laatst genoemde won in 11 beurten met 500 358 De hoogste serie van de Leeuw was 203, van Sweering 114. De oefenavonden van de Haagsche Gewichtheffers Vereeniging worden in den vervolge gehouden iederen Vrijdag- en Maandagavond van 810 uur in het C.J.M.V. gebouw, Prinsegracht, alhier. De wandelsportvereeni- ging „Odilo” te Leidschendam houdt Zon dagmorgen om 10.30 uur een ledenverga dering in haar clublokaal Veenestraat 134, Voorburg. De d i oce sa ne H a a r 1 em sche Sportbond, district den Haag, organiseert een wandeldag op Zondag 12 Januari Een marsch over een afstand van plm. 25 k.m. zal dan worden gemaakt, richting den Deyl-Wassenaar. Voor inschrijving kan men zich wenden tot den heer J. J. A. Verburg. Kon. Emmakade 126, of tot den heer J. D Kemme. Weimarstraat 40a, bei den alhier. KOERSEN NEDERLANDSCH OLE ARIN GINSTITU UT Koersen voor stortingen op 30 October 1940 tegen verplichtingen luidende in: Reichsmarken 75,36, Belga’s 30,1432, Zwitsersche francs 43,56, lires 9,87. Deen- sche kronen 36.40, Noorsche kronen 42,80, Zweedsche kronen 44,85, Tsjechische kro nen (oude schulden) 6,42 (nieuwe schul den) 7,54, Dinar (oude schulden) 3,43, (nieuwe schulden) 4,23, Turksche ponder» i 1.45*. ERNST BAIER EN MAXI HERBER IN HET HUWELIJK GETREDEN. De wereldberoemde kunstrijders. Ernst Baier en Maxi Herber zijn Zaterdag te München in het huwelijk getreden. Reeds jaren lang heeft dit beroemde paar de geheele wereld in bewondering gebracht met hun schitterende rijden. Ook in ons land is het paar eenige malen opgetreden. Gelukkig zal deze nieuwe stap geen be zwaar zijn om toch nog te blijven rijden; reeds op 17 November zullen Ernst Baier en Maxi Herber te Berlijn in het Sport paleis voor de eerste maal in dit seizoen hun kunnen laten zien. ZWEDEN NAAR CARMISCH Zweden heeft een sterke ploeg samen gesteld, welke in Februari van het ko mende jaar zal deelnemen aan den win- tersportweek te Garmisch-Partenkirchen. Men stelt zich voor deel te nemen aan het ijshockeytournooi, aan het schoon- rijden en hardrijden. Bovendien zijn plan nen in voorbereiding internatioale ijshoc key wed strijden te houden o.a. tegen Duitschland, Zwitserland, Finland en Noorwegen. In Maart 1941 zal een internationale wedstrijd in het schoonrijden worden ge houden te Stockholm, waarvoor uitnoo- digingen tot deelneming zijn verzonden aan Denemarken, Duitschland, Noorwe gen en Finland. GYMNASTIEK.

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 7