haagsche courant s BINNENLAND GEMENGD NIEUWS STADSNIEUWS Zaterdag 2 November 1940. Een drieling geboren Distributie van eieren tV jP "!K/' I REGELING DER SCHOOLTIJDEN Toepassing Kinderbijslagwet VIJFDE BLAD. ver- Een ei per persoon per week SNIP EN SNAP-REVUE „KOP OP” een EEN THEATER IN EEN THEATER DUITSCHE SCHOOLVEREENIGING VARIÉTÉ IN SCALA DOOR DE DUISTERNIS MISLEID bestaande VEREENIGINGEN Onderlinge Molestverzekerings- maatschappijen ZIEKENVERVOER PER PAARD EN WAGEN VERDUISTERINGSMAATREGELEN VOOR GEMEENTEGEBOUWEN GERAFFINEERDE RIJWIELDIEF GEARRESTEERD .DE INGELEVERDE KLEEDING- STUKKEN EEN SPOOR VAN JOH. DE NIGTERE? en haar jongens maken het uitstekend KELNER MET WISSELGELD ER VANDOOR Verscheidene personen te water geraakt en verdronken Regeling van de verdeeling Voor niet ernstige patiënten Naar wij vernemen aal de Gemeente- vuur UC BH1UU1V1JUVI1 - w— Amsterdamsche politie volgt aanwijzing Verplichte aanmelding van organisaties Maximumprijzen vastgesteld i uit- hedenochtend Moeder het met programma No. 17715 Zonder goedkeuring is oprichting verboden van be- Personen, die er wel en die er niet onder vallen secretaris-generaal departement het volgende Gisteravond is in het ziekenhuis van ..De Volharding" aan de Gedempte Burgwal een drieling geboren en wel 3 jongens. Naar de directrice van het ziekenhuis mededeelde maakten mosder De aandacht wordt er op gevestigd, dat het cabaret zal zijn geopend van 3.306 uur n.m. en des avonds van 911 uur, ook voor niet bezoekers van de filmvoor stellingen. De faam die Monte Carlo de Luxe” zich verworven heeft met haar dansfestij- nen zal zonder twijfel met de cabaretvoor stellingen bevestigd worden. Als bijzonderheid kan nog worden op gemerkt, dat de portiers in lichtgevende kleeding gestoken zullen worden, teneinde ook tijdens de duisternis als lichtende leidslieden te kunnen fungeeren. en kinderen stekend. Het gelukkige echtpaar, dat verrijkt is met 3 zoons tegelijk, is genaamd W. J. van Ellinkhuizen-Holtzapfel, en woont Okkernootstraat 8. Op de foto De drie broertjes met de verpleegster. (Polygoon) De waarnemend wnd. hoofd van het Sociale Zaken heeft paald: Artikel 1. 1. In loondienst die niet in dienst zijn van een onder- De feestavond „Vreugde en Arbeid’' te Amsterdam Naar wij van de leiding der „Vreugde en Arbeid sgemeenschap van het N.V.V. vernemen, bestaat er voor den feest avond in het Concertgebouw te Amster dam. morgen, zeer groote belangstelling. In enkele dagen tijds is het overgroote deel van de beschikbare toegangskaarten reeds verkocht. De feestavond, die, zooals bekend, op geluisterd wordt door een bijzonder con cert van het Concertgebouworkest onder leiding van prof dr. Willem Mengelberg, zal worden bijgewoond door talrijke voor aanstaande persoonlijkheden op vrijwel elk terrein Indien mogelijk zullen nog toegangs bewijzen beschikbaar zijn Zondagavond te half zeven aan de zaal. Het concert vangt te zeven uur precies aan. Vóór de pauze zal de heer H. J. Woudenberg, commissaris van het N.V.V. en stichter van „Vreugde en Arbeid”, tun korte toespraak houden over het onder werp „Levensaanvaarding”. Enkele dagen geleden werd een kelner, werkzaam in een restaurant te dezer stede, er door zijn patroon op uitge stuurd met 6 bankbiljetten van 10 ten einde deze te wisselen. De man is echter niet teruggekeerd en heeft het geld met kennissen in diverse cafe’s in de binnen stad opgemaakt. De politie werd in ae zaak gemengd en zoo is tie kelner aan gehouden en voor den officier van justitie geleid. ADRES AAN DEN GEMEENTERAAD INZAKE DE POSITIE VAN HET H.T.M.-PERSONEEL J. Schenk en D. Mulder, respectievelijk voorzitter en secretaris der Haagsche Fe deratie van Personeel in Openbaren Dienst hebben een adres aan den Gemeenteraad gericht, waarin zij opnieuw de aandacht vestigen op de veel te wenschen overla tende positie van het personeel van de „N.V. Gemengd Bedrijf Haagsche Tram weg Maatschappij”. Adressanten verzoeken den Raad er bij de bevoegde instantie op aan te dringen, dat: a. De loonen en salarissen van het per soneel in dienst bij de N.V. Gemengd Bedrijf Haagsche Tramweg Maatschappij, dat minder dan /2000 per jaar verdient, te verhoogen met 15 procent, subsidiair een duurte-toeslag van 15 procent van zijn loon en salaris wordt toegekend; b. de chauffeurs A, die thans een garantie loonweek hebben van 44 uur, weer in hun oude positie van chauffeur in vasten dienst te herstellen en gelijk te stellen met al het overige personeel in vasten dienst; c. de chauffeurs B, C en D tot één groep van chauffeurs te vereenigen, n.l. tot chauffeur B en het aantal garantie-loon- uren wederom op 44 uur per week te brengen. V.O.L.A. Voor de Vereeniging van Oud-Leerlin- gen van Ambachtscholen (V.O.L.A.) zal morgenmiddag in gebouw „Vlera" aan de Apeldoornschelaan, de heer M. Nebbeling spreken over „De in den handel gebrachte gasgenerator installatie ’als vervangings- brandstofvoorziening voor automobielen”. Eervol ontslag onderwijzeres Mej. A. J. Kruse Schmidt heeft ontslag verzocht uit haar betrekking van onder wijzeres aan de openbare lagere school Weissenburchstraat 190 alhier, met ingang van 1 December 1940. B. en W. stellen den Gemeenteraad voor, aan adressante het gevraagde ontslag eervol te verleenen met Ingang van genoemden datum. Op ‘verschillende plaatsen in den lande» zijn wederom vele personen door de inkt zwarte duisternis te water geraakt en verdronken. Te Middelburg is een 32-jarige koop-» man in het voormalige dok geloopen en verdronkente Groningen zijn zeven per sonen te water geraakt, waarvan er één is verdronken te Utrecht geraakte da 66-jarige gehuwde vrouw W. te water en verdronk te Roosendaal verdronk de 71- jarige arbeider A. Zachariaste Zwolle kwam de 24-jarige gehuwde vrouw M. M. door verdrinking om het levente Delft is de heer van der Ende in de gracht aan de Voorstraat te water geraakt en verdronken, terwijl te Sneek de 36-jarige mej. G. van H. uit Bolsward in de duis ternis is verdronken. Te Rotterdam is het lijk opgehaald van den 59-jarigen J. C. P Theunis, die eveneens door de duister nis misleid, te water geraakte. Te Utrecht is gisteravond de 24-jarige stucadoor V. K. in de Vecht geloopen en verdronken. TRACTATIE PATIËNTEN MILITAIR HOSPITAAL Dinsdag j.l. werden in het Militair Hospitaal aan de Muzenstraat, vanwege een kantoor in den Haag, versnaperin gen, sigaretten e.d. aangeboden. De avond werd opgeluisterd door het sym- phonieorkest „Kunst na Arbeid” van de St. Jozefs Gezellen den Haag I, hetwelk een programma van mooie concertnum- mers ten gehoore bracht. Aan het einde van dezen avond dankte een officier van gezondheid voor hetgeen was geboden. Zij die aan het welslagen van dézen avond hebben medegewerkt kunnen er met voldoening op terugzien. Gisteren werden, van dezelfde zijde de Nederlandsche militairen, welke in de Ramaerkliniek worden verpleegd, even eens op sigaretten en andere versnape ringen onthaald. Ook hier werd de at tentie zeer op prijs gesteld. SPROOKJESFILM „SNEEUWWITJE" IN DILIGENTIA A.s. Woensdagmiddag 6 November zal er in Diligentia een gezellige, gevarieerde filmmiddag voor kinderen worden gege ven, met als hoofdfilm het wondermooie sprookje „Sneeuwwitje en de zeven dwergen”. Verkoop van grond aan Wassenaarsche weg en Dreibholzstraat Krachtens raadsbesluit van 24 Maart 1924 werd aan de vereeniging „Deutscher Schulverein im Haag” (Duitsche school- vereeniging te ’s-Gravenhage), gevestigd alhier, de aan den Wassenaarscheweg en de Dreiholzstraat gelegen grond tegen een jaarlijkschen canon van 2568 1.50 per vierk. meter) in erfpacht uitgegeven voor het daarop stichten van een schoolgebouw met bijgebouwen. Het schoolgebouw met inrichting is. hoewel betaald door de Ge- ger-onderwijswet 1920 eigendom van de Ongeveer 35 fietsen ontvreemd Op 10 October j.l. werd door de politie aangehouden een 24-jarige groenteboer, verdacht van heling van gestolen rijwie len. Bij huiszoeking konden inderdaad 12 fietsen in beslag worden genomen. Hij bekende in totaal 13 fietsen gekocht te hebben tegen prijzen, welke varieerden van 6 tot 15. Het bleek, dat de leve rancier dezer fietsen steeds dezelfde was en de politie toog op pad om dezen op te sporen. Het was de 24-jarige meubel maker A. N., die evenwel verdwenen bleek te zijn. Op gezette tijden brachten rechercheurs een bezoek aan de woning van den gezochte, doch hij was en bleef weg. Hij werd gesignaleerd en zoodoende kwam men er achter, dat N. in Amster dam een kamer had gehuurd. Hier ver bleef hij des nachts, om ’s morgens met den trein naar den Haag te komen, waar hij rijwielen wist te stelen. Gistermiddag kon hij op den Rijswijkscheweg gearres teerd worden en tijdens het verhoor gaf hij toe, minstens 35 rijwielen op ver schillende plaatsen in onze stad te heb ben gestolen. Zijn operatieterrein was voornamelijk gelegen in het Boomen- en Bloemenkwar- tier en het Belgische Park en omgeving. N. is geen onbekende van de politie Reeds driemaal heeft hij terzake van diefstal en oplichting vrijheidsstraffen on dergaan. In Februari van dit jaar was hij juist uit de gevangenis ontslagen. Bij den verkoop der gestolen fietsen ging hij zeer geraffineerd te werk. Zoo vervoegde hij zich aan een bepaald adres, zeide tegen de vrouw des huizes, dat haar man een rijwiel had gekocht en dat hij, N., het even thuis kwam brengen. Hij verzocht dan betaling van 6, het geen dan meestal ook plaats vond. Bij een eigenaar van een rijwielstalling kwam N. met twee fietsen, die hij te koop aan bood. Toen deze er echter niet op inging, vervoegde N. zich brutaalweg aan de wo ning van de moeder van den eigenaar en wast 12 los te krijgen. In de Westdui- nen kwam hij bij arbeiders, die daar in werkverschaffing werkten en wist een fiets te verkoopen welke hij even te voren van een controleur van het werk had gestolen. Daar nog niet alle rijwielen achterhaald zjjn, worden zij, die in den laatsten tijd in koffietentjes e.d. een fiets hebben ge kocht van een jongeman, lichtblond haar, gekleed in een bruin pak, en die een lengte heeft van ongeveer 1 m. 77, zich te melden aan het bureau van de Justi- tieele afdeeling B, Alexanderplein 15a kamer 17. Voor de tweede week in City Over belangstelling heeft City, nu daar de film tijdelijk ’t veld geruimd heeft voor de revue en de dames Snip en Snap er de Hagenaars kostelijk vermaken, niet te klagen. René Sleeswijk’s revue, met zijn bonte verscheidenheid van amusante, ar tistieke en acrobatische nummers, elk voor zich goed verzorgd, en in vlot tempo gebracht, is daarom geprolongeerd. Dat was te verwachten, want deze twee ko mieken trekken zeer velen, die eens een avond van uitbundige vroolijkheid willen doorbrengen. Twee komische krachten, die in hun sketches, maar vooral in hun samenspel als de dames Snip en Snap, onbetaalbaar en in het bedenken van grappen bepaald vindingrijk zijn. Beiden, zoowel Muyselaar als Walden, weten ze op wel buitengewoon komische wijze te brengen. Ook Berry Kievits, Gerard Wal den, Jean du Bela, Siemen Jongsma en niet té vergeten Birdie Dean met haar boeiende acrobatische dansprestaties en „The eight dancing lov^es” in hun pit tige dansnummers, dra"n allen bij tot het succes van het geheel. Om half 9 vanochtend is op het emplacement van het Staatsspoor- station de 42-jarige L. A. K uit de Maas straat door een paard en wagen over reden. Hij kneusde het, linkerbeen en is door den geneeskundigen dienst naar het R.K. ziekenhuis aan het Westeinde ge bracht. Binnenkort zal worden overgegaan tot de uitdeeling van de ingeleverde mantels, jassen, jekkers, regenjassen, costuums en dekens. De tijd en de plaats, waar die uitdeeling zal plaats vinden, zal nader worden be kend gemaakt. De aanwijzing van hen, die voor ver strekking van een kleedingstuk of deken in aanmerking komen, zal plaats vinden aan de hand van formulieren, welke moe ten worden ingeleverd door de hier ter stede gevestigde instellingen van welda digheid, of door belanghebbenden zelf. De in te zenden formulieren zullen aan de vereenigingen van weldadigheid wor den toegezonden, terwijl belanghebbenden zelf van Maandag 4 November t/m. Woensdag 6 November een formulier kun nen afhalen aan een der hieronder ge noemde lokalen tusschen 9J en 12 en 2 en 4 u.: Jan Hendrikstraat 60, Stationsweg 8a, Beeklaan 303, Anna Paulownastraat 66 Weteringkade 73, Steynlaan 150, Azalea- straat 32, Marcelisstraat 255b. De door belanghebbenden ingevulde formulieren moeten zoo spoedig mogelijk, doch uiterlijk 10 November worden inge leverd aan de afdeeling Sociale Zaken der gemeentesecretarie. Kerkplein 3. Uiteraard zullen zij, die daaraan het meest behoefte hebben, het eerst voor toewijzing van kleedingstukken enz. in aanmerking komen. Uit één gezin kunnen, indien dit noodzakelijk is, ook meer per sonen een kleedingstuk of deken ontvan gen. Aan één petsoon zal echter .niet meer dan één kleedingstuk of deken worden verstrekt. Bij de uitreiking van een kleedingstuk of deken zullen de bons A en AA van de textielkaart van hem of haar, die het kleedingstuk of de deken ontvangen, worden ingenomen." De aandacht wordt er op gevestigd, dat elke aanvraag zal moeten worden onder zocht, om de verdeeling zoo goed moge lijk te doen geschieden. Aangezien te verwachten is, dat het aantal aanvragen grooter zal zijn dan het aantal te verdee- len kleedingstukken, vrage men alleen aan, indien de noodzaak aanwezig is en op geen andere wijze in de behoefte aan kleeding is te voorzien. Monte Carlo de Luxe omgetooverd in een cabaret Het geldende dansverbod heeft het noodzakelijk gemaakt, dat het „Monte Carlo de Luxe”, ingericht in den foyer van Metropole Palace een andere bestem ming kreeg, zonder haar attractieve waarde te verliezen. En zoo is gezocht in de richting van een intiem cabaret, dat zal uitmunten door een keur van artisten en muziek-ensem- bles van zeer bijzondere kwaliteiten. Het is dus geworden „een Theater in een Theater”. Op normale wijze vinden de bioscoop voorstellingen voortgang. Zij beginnen n.l. om 2 uur en 7.30 uur en eindigen resp. om 4.30 uur en 10 uur, zoodat debioscoopbezoekers nog ruim schoots gelegenheid hebben zich te amu- meente, ingevolge de bepalingen der La- j seeren in het gezellige cabaret. n rv i i cxxrot 1 Q9A crora rl/im rrun rid I T~\« vereeniging. Deze stortte indertijd in ver band met den bouw der school een waar borgsom van ƒ45. 549.60. waarvoor de Ge meente jaarlijks rente betaalt. De vereeniging, die de school thans ge heel voor eigen rekening wil exploiteeren, heeft den wensch te kennen gegeven, dat de grond aan haar in eigendom wordt overgedragen, zulks tegen afstand harer zijds aan de Gemeente van de genoemde waarborgsom. B. en W. doen den Raad een voorstel in dien geest. BONO VAN KLEERMAKERSPATROONS Het bestuur van de afdeeling den Haag van den Bond van Kleermakerspatroons in Nederland (B.V.K.) organiseert op Maandagavond 4 Nov. a.s. een openbare vergadering in den „Haagsche Kunst- Kring”. Lange Houtstraat 7. Als spre ker zal optreden de bondsvoorzitter, de heer J. H. v. Oostrom. met als onder werp: „Het nut van organisatie m dezen tijd”. Kosten op 17.300 geraamd B. en W. hebben door alle gemeente bedrijven en -diensten doen nagaan, wel ke maatregelen na de invoering van ae j; "oe?'’he tijdregeling nog ge troffen moeten worden, om de verschil lende gebouwen van zonsondergang tot zonsopgang te doen verduisteren. Uit dit onderzoek' is gebleken, dat de meeste be- drijfs- en dienstgebouwen reeds voldoen de verduisterd zijn en dat de daaraan verbonden kosten konden worden bestre den uit de verschillende begrootingen. In een aantal gebouwen, welke onder het technisch beheer staan van den dienst der Gemeentewerken, moeten, in over leg met de chefs van den huishoudelijken dienst, nog voorzieningen worden getrof fen, waarvoor geen gelden beschikbaar zijn. Deze zijn zooveel mogelijk beperkt en zullen met eenvoudige middelen wor den tot stand gebracht. Het zijn in hoofd zaak gebouwen van de Gemeentesecreta rie, de Politie en den Gemeentelijken Dienst voor Maatschappelijk Hulpbetoon met zijn verzorgingshuizen en kantoren. De kosten worden in totaal geraamd op 17.300, welke bedrag derhalve alsnog moet worden gevoteerd. B. en W. geven mitsdien den Raad in overweging goed te keuren, dat de nog noodige verduisteringsmaatregelen, waar mede spoedshalve reeds is begonnen, worden getroffen. vak van 4 tot en met 30 November a.s.: ujKe Geneeskundige diens., over enxeie aagen een ziekenwagen in gebruik ne men voor het vervoer van niet ernstige patiënten van hun woning naar de ver- piegingsinrichting en vice versa in die gevallen, dai nun toestand zoodanig is, dat zij thuis verder verpleegd kun nen worden. Deze maatregel is genomen m band met de benzinebesparing. Deze z.eaenuagen, getrokken door een paard, kan natuurlijk met gebruikt worden voor spoedeischende gevallen, aangezien hei vervoer erg langzaam gaat. Voor die gevallen blijven de auto’s gereserveerd. De wagen neeft een zeer behoorlijke ruimte, waarin 2 brancards staan. Voorts is er nog plaats voor eenige be geleiders. Laat men de snelheid buiten beschouwing, dan kan men gerust zeg gen, dat de patiënten helmet deze wijze van vervoer zeker niet slechter hebben. Door de groote wielen, die voorzien zijn van massieve gummibanden, en door de veren worden de schokken tot een mi nimum beperkt. De ziekenwagen vertoont groote ge lijkenis met die, welke de geneeskun dige dienst een 20-tal jaren geleden in gebruik had. Vooral de oudere Hage naars zullen zich dezen wagen nog wel herinneren. Opgemerkt dient nog te worden, dat de wagen ook door 2 paaarden getrok ken kan worden, hetgeen vooral van den winter, als er gladde wegen zijn, nog wel eens zal voorkomen. De Gemeentelijke Reinigingsdienst, die de auto’s van den geneeskundigen dienst onder zijn verzorging heeft, zoekt momenteel naar een middel om de ziekenauto’s om te bouwen, zoodat zij op gas kunnen loepen. Het is een moeilijke kwestie, aangezien deze auto’s geen zware tanks met zich mee kunnen voeren. Het gasstation is alleen berekend op het samenpersen van gas tot 30 atmosfeer. Voor kleine tanks heeft men echter gas onder veel hoogere druk noodig. De Gemeente-Reiniging heeft intus- schen al heel wat technische proble men op te lossen gehad, zoodat de G. G.D. er niet aan twijfelt, of zij zal ook hiervoor wel een oplossing weten te vinden. Gedurende het tijdvak van 4 tot en met 30 November 1940 De navolgende regeling is getroffen voor de schooltijden gedurende het tijd- Justitie en politie te Amsterdam volgen een nieuw spoor' in zake de geheimzin nige verdwijning van Johanna de Nig- tere. Naar aanleiding van een anoniemen brief was in den afgeloopen i.omer een berucht lid uit de onderwereld der hoofd stad voor deze zaak aangehouden. Hij is een veertigjare Haagsche koop man, die sinds één jaar te Amsterdam woonachtig isf, een berucht smokkelaar, die reeds herhaaldelijk veroordeeld werd. Destijds was hij er zelfs in geslaagd uit de gevangenis te Haarlem te ontsnappen. Men zou hem met Johanna de Nigtere op de Pier te Scheveningen hebben gezien. Wegens gebrek aan bewijs kon tot dus ver den man niets ten laste gelegd wor den in verband met de mysterieuze ver dwijning van het meisje. Thans zijn er echter ernstige aanwijzingen, dat hij van deze zaak meer afweet, zoo meldt „De Crt.” De man, in den goeden tijd bezitter van een auto, maakt den indruk van een levenslustigen koopman. Zelfs in dezen tijd maakte hij nog reizen naar Frankrijk. Hij had door allerlei voorspiegelingen een meisje trachten te verlokken, hem op dat reisje te vergezellen. Dat kwam de politie ter oore. En bij zijn thuiskomst werd hij wegens poging tot schaking gearresteerd. Bij het onderzoek kwam vast te staan, dat in een der gesprekken, waarbij hij het meisje trachtte mee te lokken naar Parijs, zij hem had toegevoegd. „Je wil mij meelokken, zeker net als Johanna de Nigtere?” Daarop zou de man geantwoord hebben: „Johanna de Nigtere is al lang dood, die wou niet.” Van het feit, dat hij zich thans in voor- loopige hechtenis bevindt, maken politie en justitie gebruik na te gaan, in hoeverre hij met de verdwijning van Johanna de Nigtere iets uitstaande kan hebben. De verdachte ontkent hardnekkig, doch waar voor de tweede maal het spoor leidt naar dit beruchte type uit de onder wereld, wordt een diepgaand onderzoek hoodzakelijk geacht. Uitstekend verzorgd programma Een variété-programma heeft altijd nog zijn bijzondere bekoring en vooral, wan neer het van een zoo uitstekend gehalte is als dat, wat "thans in Scala te zien is. Harry Meurs verdient allereerst een com pliment voor de attractieve samenstel ling, terwijl de artisten stuk voor stuk zorg dragen voor een vlot tempo; de aankondiging, dat het programma met „raket-snelheid” gepresenteerd wordt, is zeker niet overdreven. Zoo heeft het publiek gisteren bij de prémière ruim twee uren lang kunnen genieten. Udine van Medvey zorgt met haar harmonica-soli voor een passende muzikale inleiding. Merry en Jef brengen een aantrekeklijke exentric act, waarbij van ongelooflijke behendigheid wordt blijk gegeven en de humor niet vergeten wordt. Mexicaansche sfeer geeft het Ram bling trio met zijn alleraardigste cowboy songs. Luchtacrobatiek toont Willy Hu bert, voor wie het geen bezwaar is op haar hoofd in den nok van het theater een tiental meters te wandelen. En natuurlijk mag ook een goochel- nummer niet ontbreken. Wat Larette te,, lanzien hiervan presenteert is even ver rassend als knap en zijn „kaartwerpen” behoort ongetwijfeld tot een van de meest succesvolle details. Mensch of pop is de vraag, welke men zich ongetwijfeld zhl stellen, wanneer men de twee Movers aan het werk ziet; men denkt steeds met een levenlooze figuur te doen te hebben, doch in werkelijkheid is het niet zoo. Dan zijn er nog de muzikale clown mr. Fantasio, die op buitengewoon gees tige wijze van zijn instrumentaal kun nen blijk geeft, de vier Stanleys, die met hun diverse standen bewondering afdwin gen voor hun lichaamskracht, en mr. Ri chards met zijn weerbarstig ezeltje, waarop een ieder mag rijden, die dat wil, doch hierin meestal niet slaagt. Bijzondere aandacht dient gewijd te worden aan het optreden van Willy Der by, de hoofdschotel van dit rijk verzorgd programma. Hij zong zijn nieuwste lied jes op de hem eigen wijze. Derby’s op treden was een groot en verdiend suc ces. Waar noodig wist hij weer de ge voelige snaar te raken en we denken in dit verband aan zijn liedje, waarin hulde wordt gebracht aan de strijders op den Grebbeberg Geestig was zijn Italiaan- sche serenade met Hollandschen tekst Dat men ook eens aan zijn medemensch moet denken wordt weer in een ander liedje tot uitdrukking gebracht, terwijl het „Maria Magdalena” zoowel door mu ziek als door woorden van een zeer bij zonder gehalte is. Scala verdient met dit groote belangstelling. J. J. v. d. BERG OVERLEDEN In 53-jarigen ouderdom is Donderdag alhier overleden de heer J. J. v. d. Berg hoofdcommies aan het departement van Koloniën. De begrafenis zal Maandag a.s. om 2 30 uur op Nieuw Eik en Duinen geschieden. SECTOR V BEZUIDENHOUT Het secretariaat van sector V - Bezui denhout, der Nederlandsche Vereeniging Xpor Luchtbescherming maakt bekend, dat de Wijkpost van wijk 3 van sec tor V - Bezuidenhout is verplaatst van van Heutszstraat 12 naar Bezuidenhout- scheweg, oude politiepost tegenover de Gerard Rheynststraat, tel. 770057. Door den geneeskundigen dienst is gistermiddag naar het zieken huis aan den Zuidwal gebracht, de 55- jarige schilder W. F. de V. uit de Wes- selstraat, die bij werkzaamheden aan een perceel aan de Perponcherstraat van een ladder viel en tengevolge daarvan een schouderfractuur bekwam en de linker- hiel brak. Bij besluit van den secretaris-generaal van het departement van Financiën is het met ingang van heden verboden zon der diens goedkeuring een organisatie in het leven te roepen, welke zich, onder welke benaming of in welken vorm ook, ten doel stelt de wederkeerige verzeke- ring der deelgenooten tegen eenigerlei vorm van molestschade. Van de op het ©ogenblik bestaande, op ouderlingen grondslag werkzame molest-verzekerings- organisaties moet binnen twee weken bij aangeteekend schrijven opgave worden gedaan aan den secretaris-generaal van het departement van Financiën, onder inedezending haref statuten en reglemen ten. Tot aanmelding zijn verplicht degenen, die de feitelijke leiding der organisatie uitoefenen. Zij zijn op het daartoe dóór of vanwege den secretaris-generaal van het departement van Financiën gedaan verzoek verplicht alle verdere inlichtin gen te verstrekken en onderzoek te ge- “°ogen. De secretaris-generaal van het Parlement van Financiën kan nadere het k atehen vóór de uitoefening van werk dr‘jf der op onderlingen grondslag tiei uffle molest-verzekerings-organisa- van’ h 'tan de liquidatie of de fusie de da Staande organisaties gelaste* en uitvaarl^oor noodzakelijke voorschtiften tens dit un" Overtreding van het ktach- met hecht luit bePaalde wordt gestraft den of nle,nis van ten hoogste zes ntaan- duizend van ten ho°£ste vijf- zijnde personen, neming en die, indien zij wel in dienst van een onderneming waren, op grond van artikel 2 der Kinderbijslagwet als arbeider zouden worden aangemerkt, worden voor de toepassing van de Kin derbijslagwet als arbeider beschouwd in de volgende gevallen: a. indien zij in loondienst werkzaam zijn aan inrichtingen, staande onder be heer van een natuurlijk of een rechtsper soon, b. Indien zij in loondienst werk zaam zijn bij personen, die een vrij be roep uitoefenen, zooals advocaten, pro cureurs, zaaKwaarnemers. genees- heeren, notarissen, architecten, accoun tants, ten behoeve van de uitoefening van dat beroep; c. Indien zij in loon dienst werkzaam zijn bij rechts- soonlijkheid bezittende vereenigingen of stichtingen, d. Indien zij in loondienst werkzaam ,z.ijn als tuinman, bosch- wachter of in een soortgelijke betrekking, e. Indien zij in loondienst werkzaam zijn voor de verzorging van dieren of voor de bediening van rijtuigen, motorrijtui gen, vliegtuigen, en pleziervaartuigen; f. indien zij in loondienst werkzaam zijn bij in aanbouw, aanleg, onderhoud, her stelling of slooping zijnde bouw-, water- of grondwerken, uitgevoerd in eigen beheer. 2. In afwijking van het bepaalde in het vorige lia worden, voor de toepas sing van de Kinderbijslagwet echter niet als arbeider beschouwd: a. Personen, die uitsluitend of in hoofdzaak belast zijn met het verrich ten in de huishouding van private per sonen van huiselijke of persoonlijke diensten, b. Personen, voor wie een re geling inzake de toekenning van kin derbijslag geldt, als bedoeld in artikel 5 der kinderbijslagwet, welke als bijzon dere regeling is erkend. Artikel 2. 1. Een r-geling inzake de toekenning van kindc: ijslag, getroffen voor perso nen, als bedoeld in artikel 1, eerste lid, onder a. en c., kan door den secretaris generaal van het departement van So ciale Zaken als bijzondere regeling wor den erkena, indien naar zijn oordeel door de afzonderlijke voorziening de be langen dezer personen niet worden ge schaad. 2. Personen, als bedoeld in artikel 1, eerste lid, onder a. en c., voor wie in de daarbedoelde dienstverhouding een regeling inzake de toekenning van kin derbijslag is getroffen, welke als bij zondere regeling is erkend, worden, voor zooveel die dienstverhouding be treft, niet als arbeider in den zin der k.nderbijslagwet aangemerkt. stuk; klasse 2: 7J cent per stuk; klasse 3: 7 cent per stuk; klasse 4: 6i cent per stuk; klasse 5: 6 cent per stuk; klasse 6: 5J cent per stuk. b. Kalkeieren: 5| cent per stuk. Ten einde het publiek in staat te stellen te zien tot welke klasse de eieren behoo- ren, en welken prijs derhalve door den winkelier of handelaar mag worden be rekend, zullen de eieren binnenkort met een der nummers 1 tot 6, overeenkomende met bovenstaande klassen, worden voor zien. De secretaris-generaal. waarnemend hoofd van het departement van Land bouw en Visscherij, deelt mede, dat met ingang van Maandag 4 November een aanvang zal worden gemaakt met de distributie van eieren, hetgeen betee- 4 ^ent- da^ de verkoop van eieren aan ■t het publiek uitsluitend op bon mag ge schieden. Onder eieren worden begrepen kip pen- en eendeneieren, in of uit de schaal, versch zoowel als geconser veerd. Het rantsoen zal voorshands één ei per persoon per week bedragen. Op Zaterdag 2 en Zondag 3 Novem ber a.s. is de verkoop van eieren geheel verboden. Voor de eerste distributieperiode, welke loopt van Maandag 4 November tot en met Zondag 17 November a.s. zal nader een bon van het algemeen distributiebon- boekje worden aangewezen ter verkrij ging van één ei. Personen, die op medische gronden be hoefte hebben aan een extra rantsoen eieren, zullen hiertoe op gecontroleerd medisch attest van de distributiediensten bons kunnen krijgen. De gasten van hotels, restaurants e.d. zullen voor de eieren, welke afzonderlijk worden verstrekt dus b.v. gekookte of gebakken eieren bons dienen af te geven. Voor een toewijzing voor de eieren welke de hotels, restaurants e.d. in de maaltijden verwerken, dienen deze instel lingen zich op nader te bepalen dagen te wenden tot de plaatselijke distributie diensten. Ziekenhuizen, sanatoria e.d. zullen toe wijzingen ontvangen volgens een afzon derlijke regeling. De directies van deze instellingen kunnen zich daartoe wenden tot de plaatselijke distributiediensten. Aan de eierverwerkende industrieën, daaronder b.v. ook begrepen de banket bakkers, zullen zoo noodig door de Ne derlandsche meelcentrale, Riouwstraat 174—180 te ’s-Gravenhage, toewijzingen worden verstrekt. Belanghebbenden die nen zich derhalve tot genoemde centrale te wenden. In een officieele publicatie worden regelingen, welke voor detaillisten, gros siers, handelaren en pluimveehouders van belang zijn, bekend gemaakt. Nieuwe maximumprijzen Het Rijksbureau voor de voedselvoor ziening in oorlogstijd deelt het volgende mede: Door het prijsverloop der laatste weken zijn de groothandelsprijzen voor eieren in die mate gestegen, dat er voor den detailhandel van eenige winst bijkans geen sprake meer was. Ten einde thans te komen tot redelijker verhoudingen tus schen de groothandels- en detailprijzen zijn met ingang van gisteren de volgende maximumprijzen voor producenten, gros siers en detaillisten vastgesteld. Voor producenten bedraagt de maxi mumprijs 1.05 per k.g. Voor zoover de eieren per stuk worden verhandeld moet een overeenkomstige prijs per stuk wor den berekend. Voor het verhandelen van de eieren door den grossier zijn de eieren in ver schillende klassen ingedeeld. In de offi cieele publicatie zijn deze klassen met vermelding van de maximum-prijzen, welke de grossier aan den kleinhandel mag berekenen, bekend gemaakt. De daarin genoemde grossiersprijzen gelden tevens voor zoover producenten met machtiging van de centrale eieren recht streeks aan consumenten verkoopen. De maximum-prijzen waarvoor de winkelier eieren mag verkoopen aan den consument zijn thans als volgt vastgesteld: a. Versche eieren. Klasse 1: 8 cent per Openbare scholen voor gewoon en buitengewoon lager onderwijs en voorbe reidend onderwijs: Scholen met normale schooltijden van 9.45—12 en van 1 uur 30 nam.—4 uur 15 nam Woensdag- en Zaterdagmiddag vrij Wisselende scholen van 9.45—12 en van 1 uur nam.5 uur nam. Om de week wordt gewisseld. Zaterdagmiddag vrij. Openbare scholen A voor uitgebreid lager onderwijs: Ochtendschooltijd van 9.3012.30; middagschopltijd van 2—3 40 (Zoo noodig een derde les ’s middags van 3.404 30; gymnastiek). Woensdag en Zaterdagmiddag vrij. Openbare séholen B voor uitgebreid lager onderwijs: Ochtendschooltijd van 9.3012.30. middagschooltijd van 23 45. Woensdag- en Zaterdagmiddag vrij. Voor al deze scholen is de herfst- vacantie dit jaar ingetrokken. O

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 15