KAAGSCHE COURANT WINTERHULP NEDERLAND van Invoering persoonsbewijzen Katwijksche motor logger op een mijn geloopen Zaterdag 2 November 1940 IN EN OM DEN HAAG BINNENLAND Vier of vijf dooden Nieuwe bons voor grutterswaren aan gewezen m De vergemakkelijking het betalingsverkeer met Duitschland /I Beperking van het tram verkeer voor het geheele land DERDE BLAD Sago Voor het Volk door het Volk. De kosten zullen 1bedragen Met ingang van gisteren Sch. 69 zocht vergeefs naar de slachtoffers en aardappelmeel thans ook op den bon Nationaal Front Zün geldig en verplicht als algemeen identiteitsbewijs Het „geblokkeerde Marken- belastingbesluit 1940” Nederlandsch Boerenfront KENNISGEVINGEN Hinderwet w I No. 17715 nog, OOM KOOS. is het in (1). Geldigheidsduur van vijf jaren hier de Vermicelli enz. Gedurende het tijdvak van Zaterdag 27 December a.s. geeft voorts de met .,98“ genummerde bon van het algemeen distri- butiebonboekje recht op het koopen van 100 gram vermicelli of macaroni of spag hetti. De secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van Land bouw en Visscherij deelt het vogende mede: Bij besluit van den leider is de heer Simon A. A. Maas op zijn verzoek met 1 November eervol ontheven van zijn functie als organisatieleider van Natio naal Front, terwijl als zoodanig met in gang van denzelfden datum is benoemd ir. J. M. v. d. Wetering, thans afdeelings- leider te Nijmegen. Door den leider van Nationaal Front zijn ingesteldeen cultureele kamer en een sociaal-eeonomische kamer. In de cul tureele kamer zijn benoemd tot lid en voorzitter prof. dr. A. A. van Schelven, hoogleeraar, Bentveld tot lid en secre- etarisAnt. Mertens te Nijmegen. In de Sociaal-Economische Kamer is benoemd tot lid en voorzitter A. L. ni. van der Lande, industrieel te Geldrop. Rijst enz. Gedurende het tijdvak van Zaterdag 2 November tot en met Vrijdag 29 Novem ber a.s. geeft de met „82” genummerde bon het algemeen distributiebonboekje recht op het koopen van 250 gram rijst of rijstemeel of rijstebloem of grutten- meel (gemengd meel). Gruttenmeel zal n.l. niet meer op den bon voor tarwe bloem, maar in den vervolge op den bon voor rijst verkrijgbaar zijn. Gewijzigde regeling voor Havermout, enz. Met betrekking tot havermout, haver vlokken, gort en grutten is een wijziging in de distributie gebracht. Deze pro ducten zullen niet meer verkrijg baar zijn op één bon, maar in den vervolge zullen twee bons worden aangewezen, die elk acht weken geldig zullen zijn. Voorts zullen in den vervolge ha ver bloem, gortmout en uit aardappelmeel bereide vlokken, welke bestemd zijn voor menschelijke consumptie, slechts tegen af gifte van een bon gekocht kunnen wor den. Gedurende het tijdvak van Zaterdag 2 November tot en met Vrijdag 27 Decem ber a.s. geeft de met „83” genummerde bon van het algemeen distributiebonboek je recht op het koopen van 250 gram ha vermout of havervlokken of haverbloem of aardappelmeelvlokken of gort of gort mout of grutten. De met „88” genummerde bon van het algemeen distributiebonboekje geeft gedu rende het tijdvak van Zaterdag 2 Novem ber tot en met Vrijdag 27 December u i t- sluitend recht op het koopen van 250 gram gort of gortmout of grutten. De met ,„88”genummerde bon zal derhalve niet gebruikt kunnen worden voor het koopen van havermout, havervlokken, haverbloem of aardappelmeelvlokken De detaillisten zullen in verband met het voorgaande een voorschottoewijzing voor gort van de distributiediensten ont vangen. Deze toewijzingen zullen worden berekend naar het aantal ingeleverde bons, welke voor havermout zijn aange wezen. specteur der Rijksbelastingadministrötie aan te toonen, dat geen belastingschuld was ontstaan. (3.) De secretaris-generaal van het de partement van Financiën kan de belas ting geheel of ten deele kwijtschelden of teruggeven, indien aannemelijk wordt ge maakt. dat de belegging of vordering vóór het in werking treden van dit be sluit verworven is tegen een hooger be drag als het na de inhouding overblij vende, mits tevens de economische toe stand van den belastingschuldige een te gemoetkoming billijk maakt. Kwijtschel ding noch teruggaaf bedraagt meer dan het verschil tusschen den verkrijgings- prijs en het bedrag dat overblijft na de inhouding volgens het vorige lid. ramp. Schipper Pronk vertelde, dat zij Donderdagmiddag om ongeveer 12.40 uur (Joende waren het vischtuig uit te zetten, toen op een afstand van onge- voor 400 meter de K.W. 55 in een mij nenveld terechtkwam. De bemanning van de K.W. 55 was benedendeks. Het schip had de boei gepasseerd,' waardoor het mijnenveld wordt aangegeven. Dadelijk daarop weerklonk een ontzettende explosie. De voormast en het zeil, alsmede de achtermast van de K.W. 55 vlogen in de lucht, terwijl het schip totaal wePd vernield. Onmiddellijk sneed de beman ning van de Sch. 69 het vischtuig af om, indien mogelijk, hulp te bieden. Dit kon echter niet meer baten. In anderhalve minuut was alles gebeurd en was op de plaats des onheils niets meer te zien. Slechts een groote olie vlek getuigde van de ramp, die was geschied. De bemanning van Sch. 69 stelde alles in het werk om nog te redden wat er te redden was. Ruim anderhalf uur bleef zij zoeken, zonder acht te slaan op het gevaar, dat zij hierbij zelf liep. Van de pogin gen om een sloep uit te zetten moest worden afgezien in verband met de ruwe zee. Tweemaal kwam de Sch. 69 nog terug op de plaats van de ramp. Doch alles was tevergeef sch, van de be manning van de verongelukte K.W. 55 werd niets meer gevonden. Een tragische bijzonderheid is dat de K.W 55, waarvan schipper was G. Guit uit Katwijk aan Zee. eerst een week geleden begon deel te nemen aan de visscherij. Een lid van de beman ning, dat eenige dagen geleden, tenge volge van eeh ongeval in het ziekenhuis werd opgenomen, heeft het hieraan te danken, dat ook hij niet het slachtoffer is geworden van deze ramp. Verkeersvoorziening Zuidhollandsohe en Zeeuwsche eilanden Door de vier gewestelijke comité’s ter verbetering van de verkeersvoorziening op de Zuidhollandsche en Zeeuwsche eilanden is bij het wnd hoofd van het gemeenschapelijke zienswijze dier stre ken, onder adhaesie van de betrokken Kamers van Koophandel, aan de Regee- ring wordt kenbaar gemaakt Wij spraken gistermorgen aan boord van zijn schip, dat weer gereed lag om uit te varen, schipper D. Pronk van de Sch. 69, die in eenvoudige woorden het relaas deed van deze Elk uitgereikt persoonsbewijs heeft een geldigheidsduur van vijf jaren, te rekenen van de dagteekening der af gifte. leder gerechtigde is verplicht, in geval van vermissing of ontvreemding van het hem uitgereikte persoonsbe wijs, onverwijld daarvan aangifte te doen aan den burgemeester of, indien hij is opgenomen in het centrale bevol kingsregister of niet is opgenomen in eenig bevolkingsregister van het be zette Nederlandsche gebied, aan het hoofd der Rijksinspectie, onder mede- deeling van de feiten en omstandig heden, welke tot de opsporing van het vermist of ontvreemd persoonsbewijs kunnen leiden. Hij, die de aangifte van overlijden doet, is verplicht het in het bezit van der. overledene zijnde persoonsbewijs tegelijk met de aangifte in te leveren bij den burgemeester der gemeente, waar het overlijden plaats vond. Het is aan een ieder verboden zich op eenigerlei wijze van het hem uitge reikte persoonsbewijs te ontdoen of daarin eenige verandering, aanvulling of toevoeging aan te brengen of te doen aanbrengen. Uitsluitend de gerechtigde of zijn wettelijke vertegenwoordiger kan bij den secretaris-generaal schriftelijk in beroep komen tegen de weigering of intrekking van een persoonsbewijs bin nen veertien dagen, nadat de desbetref fende beschikking te zijner kennis is gekomen. De hier bedoelde verplichting geldt niet Goor I 1) Personen of groepen van perso nen van vreemde nationaliteit, die bij beschikking van den secretaris-gene raal van deze verplichting zijn ont heven. 2) Personen of groepen van perso nen, aan wie het recht tot het bezit van een persoonsbewijs, ingevolge een beschikking van den secretaris-gene raal, ie ontzegd, voor den duur der ontzegging. Eenzelfde persoon mag niet in het bezit zijn van meer dan een persoons bewijs te zijnen name. Ieder gerechtigde is gehouden, op verlangen van de met de zorg voor de uitreiking van per- Artikel 7. Wordt een feit, strafbaar volgens ar tikel 6, begaan door of vanwege een rechtspersoon, dan wordt hij gestraft die de opdracht tot de strafbare handeling gegeven, of bij het verboden handelen of nalaten de feitelijke leiding gehad heeft. Artikel 8. (1,) Dit besluit treedt in werking op den dag zijner afkondiging. (2). Het wordt aangehaald als „Ge blokkeerde Marken-belastingbesluit 1940”. De versiering van oorlogsgraven in Nederland Het comité ter versiering van de oor logsgraven in Nederland deelt mede, dat, dank zij de medewerking der diverse in stanties, thans is begonnen met de ver zending van bloembollen voor versiering der graven van in Nederland gesneuvelde militairen. De distributie van deze bollen vindt plaats volgens de gegevens van het Nederlandsche Roode Kruis en van de Duitsche Weermacht. Het comité heeft van tal van gemeen ten reeds de toezegging ontvangen, dat zij voor een vakkundige en passende be planting der graven zullen zorgdragen. Mochten ergens in Nederland nog plaatselijke comité’s met een soortgelijk doel nog bijzondere plannen hebben, dan worden zij verzocht de zending der bloembollen af te wachten of zich met het secretariaat van het comité ter ver siering van oorlogsgraven, Apeldoorn- schelaan 260 te den Haag, in verbinding te willen stellen. In een buitengewoon politieblad opgenomen een aanschrijving aan de procureurs-generaal, fgd. directeuren van politie, den inspecteur-generaal van politie en de inspecteurs der ma rechaussee en der Rijksveldwacht, waarin door den secretaris-generaal, wnd. hoofd van het departement van Justitie te'hunner kennis wordt ge bracht een schrijven van den Höheren S.S.- und Polizeiführer beim Reichs- kommissar für die besetzten Nieder- landischen Gebiete van den volgenden tahoud 1. Met ingang van 1 November 1940 moet het geheele trambedrijf in Neder land tot nadere aankondiging van 20.30 uur (Middel-Europeesche zomertijd) tot 7 uur (Middel-Europeesche zomer tijd) stopgezet worden. De trams mo gen dus in de toekomst slechts van ff uur tot 20.30 uur rijden. 2. Het bevel, dat van 7 uur tot den werkelijken zonsopgang en van den werkelijken zonsondergang tot 20.3W uur slechts trams voor het strikt noo- dige beroepsverkeer mogen rijden, blijft gehandhaafd. 3. De in mijn schrijven van 17 Augustus 1940 verleende vergunning voor het tramverkeer in het Limburg- sche mijnengebied wordt door de bovenbedoelde nieuwe regeling niet op geheven. 4. Daar een verdere beperking van het tramverkeer in het belang van het bedrijfsleven waarschijnlijk niet meer Zal plaats vinden en door bovenbedoel de regeling in den eerstkomenden tijd trams ook tijdens de duisternis nog zullen rijden, verzoek ik u, bij de onder u ressorteerende instanties er op aan, te dringen, zooveel mogelijk maatrege len te treffen om het ontstaan van von ken te voorkomen. De kosten Voor elk uit te reiken persoonsbewijs wordt een recht van een gulden aan leges geheven, van welk bedrag vijftig ten honderd komt ten bate van *s Rijks kas en vijftig ten honderd ten bate van de gemeentekas. In geval van min of onvermogen kan de burgemeester of het hoofd der Rijksinspectie dit be drag tot de helft verminderen of koste- looze uitreiking toestaan. Overtreding van vorenstaande be palingen wordt met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of geldboete van ten hoogste honderd gulden ge straft. In bijzonder zware gevallen kan gevangenisstraf tot één jaar of geldboete van ten hoogste tienduizend gulden worden opgelegd. De secretaris-generaal stelt de voor schriften vast, noodig voor een juiste uitvoering van dit’ besluit. Hij bepaalt tevens nader op welk tijdstip de onder scheidene deelen van dit besluit in werking treden. Dit besluit wordt aangehaald als „be sluit persoonsbewijzen”. soonsbewijzen belaste autoriteiten of ambtenaren naar waarheid alle op gaven of inlichtingen te verstrekken, welke noodig of wenschelijk kunnen zijn voor het vaststellen van zijn iden titeit, zijn burgerlijken staat mi zijn staat van Nederlander, Nederlandsch onderdaan of vreemdeling. Maïzena enz. Ook alle soorten sago en aardappelmeel zullen in den vervolge uitsluitend tegen afgifte vain een bon gekocht kunnen worden. De met „93” genummerde bon van het algemeen distributiebonboekje geeft ge durende het tijdvak van 2 November tot en met 27 December a.s. recht op het koopen van 100 gram maizena of gries-, meel of sago of aardappelmeel, dan wel een. hoeveelheid puddingpoeder of pud- dingsauspoeder, welke 100 gram zetmeel bevat. De hoeveelheid puddingpoeders mag verdeeld zijn over twee pakjes, waar van elk ten hoogste 50 gram zetmeel be vat, dan wel drie pakjes, waarvan elk ten hoogste 33 gram zetmeel bevat. De hoeveelheid puddingsauspoeder, welke op één bon wordt gekocht, mag ongeacht de samenstellng over niet meer dan zes pakjes verdeeld zijn. De aandacht wordt er op gevestigd, dat in de vervolge alle soorten puddingpoe ders, dus ook de met behulp van aarcS. appelzetmeel bereide puddingpoeder* onder de distributie vallen. Tenslotte wordt er op gewezen, dat op twee bonnen een pakje maizena van 225 gram kan worden gekocht, doch slechts in verpakkingen, welke vóór 22 Juli 1940 zijn vervaardigd. Donderdag is een Katwijksche motorlogger de K.W. 55, op een mijn geloopen, waarbij de beman ning, bestaande uit vier of vijf koppen, het leven verloor. Het on geval is te wijten aan het feit, dat de schipper, hoewel van de aan wezigheid van het mijnenveld op de hoogte, zoo onvoorzichtig was, zich in de gevaarlijke zóne te begeven. De ramp werd gezien door de be manning van den Scheveningschen logger Sch. 69, die in de nabijheid vischte, doch alle pogingen, die in het werk werden gesteld om op varenden van de K.W. 55 te red den, bleven zonder resultaat. Voor min- of onvermogenden reductie of kostelooze uitreiking Bij besluit van den secretaris-gene raal van het departement van Binnen- landsehe Zaken wordt onder den naam „persoonsbewijs” een algemeen identi teitsbewijs, tevens bewijs van opneming in het bevolkingsregister, ingevoerd, waarvan het model wordt vastgesteld door den secretaris-generaal. Deze per soonsbewijzen worden van Rijkswege uitgegeven in drie soorten, n.l. voor Nederlanders, voor Nederlandsche on derdanen en voor vreemdelingen. Gebruik van den naam „persoonsbe wijs” voor andere bescheiden dan die, welke van Rijkswege worden uitge geven overeenkomstig het vastgestelde model is verboden. Verder is verboden het gebruik van het model van het persoonsbewijs voor andere doeleinden dan bij of krachtens dit besluit be paald, zoomede het nadrukken, doen nadrukken of anderszins namaken of doen namaken van een zoodanig model. De persoonsbewijzen blijven eigen dom van het Rijk. Een ieder, die, overeenkomstig de bij of ingevolge de wet van 17 April 1887 (Staatsblad no. 67) ge geven voorschriften is of moet zijn opgenomen in een der bevolkings registers van het bezette Neder- landsche gebied en die den leeftijd van 15 jaar heeft overschreden, is verplicht een te zijnen name ge steld geldig persoonsbewijs in bezit te hebben, te allen tijde bij zich te dragen en desgevorderd te vertoo- nen aan lederen opsporingsambte naar, alsmede aan alle ambtenaren of andere personen, door wie zulks ingevolge eenig wettelijk voor schrift wordt verlangd. Artikel 2. (1) . Beleggingen en vorderingen in den zin van dit besluit zijn 1) in het Duitsche Rijk gelegen onroe rende goederen en op zulke goederen ge vestigde zakelijke rechten 2) aandeelen en andere deelnemingen in, alsmede rechten op een aandeel in de winst van ondernemingen die in het Duitsche Rijk gevestigd zijn 3) al dan niet door effecten vertegen woordigde schuldvorderingen op Duit sche publiekrechtelijke lichamen, dan wel op particuliere personen en lichamen, die in het Duitsche Rijk wonen, gewoon lijk verblijven of gevestigd zijn 4) andere zaken, door den secretaris generaal van het departement van Fi nanciën gelijkgesteld met de onder 1 tot en met 3 genoemde zaken, zulks in over eenstemming met de Duitsche regelingen betreffende het overmaken van kapitalen. (2) . Onder beleggingen en vorderingen zijn niet begrepen 1) zaken, welke eigendom zijn van per sonen of lichamen, die in het Duitsche Rijk wonen, gewoonlijk verblijven of ge vestigd zijn 2) obligatien van de Duitsche Rijkslee- ningen van 1924 en van 1930. bekend als Dawes- en Young-leeningen, alsmede obligatiën ten laste van de voormalige republiek Oostenrijk 3) de zoogenaamde „Auswanderersperr- Artikel 4. Indien een tegenwaarde, als bedoeld is in artikel 1, den gerechtigde toevloeit op andere wijze als aldaar is voorzien, wordt een aanslag opgelegd. Artikel 5. De voor de uitvoering van dit besluit noodige voorschriften worden door den secretaris-generaal van het departement van Financiën vastgesteld. Artikel 6. (1) . Hij, die opzettelijk handelt in strijd met artikel 1, lid 2, of met de krachtens artikel 5 uitgevaardigde uit- voeringsvoorschriften. wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste een jaar en met geldboete van ten hoogste 500.000 gulden, doch ten minste het bedrag van de belasting, dan wel met één van beide voormelde straffen. De strafbare feiten zijn misdrijven. (2) . Hij, aan wiens schuld het te wij ten is dat hij handelt in strijd met een van de in het vorige lid bedoelde voor schriften wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste 6 maanden en met geld boete van ten hoogste 100.000 gulden, dan wel met één van beide voormelde straf fen. De strafbare feiten zijn overtredin gen. In aansluiting op het overzicht, dat wij gisteren hebben gegeven, laten wij hier volgen het beslujt van den secretaris-ge neraal van het departement van Finan ciën betreffende het in het Duitsche Rijk belegde Nederlandsche kapitaal. Op grond van 1 der Verordening No. 23/1940 en in overeenstemming met 2 en .3 der Verordening No. 3/1940 van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied, wordt bepaald Artikel 1. (1) . Van de tegenwaarde, verkregen bij vervreemding of delging van de on der artikel 2 vallende beleggingen en vorderingen, voor zoover deze zaken bij het in werking treden van dit besluit het eigendom van ingezetenen in den zin van artikel 1 der Deviezenverordening 1940 waren, wordt, bij het overmaken van die tegenwaarde uit het Duitsche Rijk naar Nederland, een Rijksbelasting geheven door middel van inhouding bij de uit betaling. (2) . Het is verboden, de tegenwaarde op andere wijze te ontvangen dan door bemiddeling van de door den secretaris generaal van het departement van Fi nanciën aangewezen instelling of kan toor. (3) . Het overmaken geschiedt uitslui tend wanneer de schuldeischer het ver langt. Al vele jaren heb ik gemopperd over de bebouwing van de Kalvermarkt, welke wel steeds werd aangeprezen en gepropiage&d, doch niet werd uitgevoerd omdat er geen gegadigden waren. Nu dezer dagen daar passeerende, zag ik hoe er althans een nieuw gebouw gaat ver rijzen en vanzelfsprekend kwam ik toen weer op m’n stokpaardje om dit geheele stadsgedeelte nieuw bebouwd te zien. Wat zou dat een groote verbetering zijn, ja, zoo groot zou die verbetering zijn, dat er wel haast niemand het met mij eens kan zijn. Zou het nu in dezen tijd of later, als de materialen weer gemak kelijker verkrijgbaar zijn, geen geschikt werkobject zijn? Er is nog voldoende onbebouwd terrein om er een paar flin ke gebouwen neer te zetten. Ik hoop, dat de autoriteiten het eens in gedach ten zullen houden. Dicht in de buurt van de Kalvermarkt, n.l. op den Fluweelen Burgwal, gaat men de tramhalte ver plaatsen. Men weet hoe ik vaak ge fronst heb als er weer boomen geveld moesten worden ten behoeve van het verkeer en het stadsschoon daardoor een knak kreeg. Zoo ook bijvoorbeeld over ditzelfde punt hóek Heej-engracht. Nu moeten er wederom een zestal boomen aan gelooven, omdat de halte naar de Heerengracht verplaatst moet worden en niettegenstaande het verlies van die ‘zes boomen heb ik er Vrede mee. De situatie aan tramhalte’s, welke juist voor stop signalen zijn gelegen, geven n.l. telken male aanleiding tot ongewenschte ver stoppingen of veel noodeloos oponthoud van trams en het verplaatsen van aldus gelegen halte’s geeft zeker voordeel. Een andere verandering in het verkeer is het vervallen van de groene verlichtings- signalen voor wandelaars. Inderdaad heb ben deze zich in de practijk nooit iets aangetrokken van de speciaal voor hen aangebrachte veiligheidskleppen. Dat men ze nu, ter vereenvoudiging van het systeem, maar doet vervallen is mis schien zoo gek nog niet. Jodocus was in z’n schik met de ophef fing van de tien-uur-bepaling. Jammer vond hij het, dat de tram met de ver lenging geen gelijken tred had gehou den, ja, zelfs nog iets was teruggekrab- beld. De technici, waarvoor hij anders de grootst mogelijke waardeering heeft, kwamen er dit keer in zijn oogen niet goed af, omdat ze de lichtflitsen aan het net niet kunnen verhinderen. Dat is volgens mijn waarde neef het grootste euvel. Wies, die zweert bij haar fiets vindt het niet zoo erg, mits, zegt ze, Pluvius zich 's avonds wat kalm houdt. Want aan regen heeft ze een broertje dood. Op een cogenblik dacht ze er zelfs óver naar den velecepède-reparateur te gaan met de vraag iets te construeeren van uitschuifbare stangen, welke in staat zouden zijn een parapluie boven haar hoofd op te steken. Als de menschen nU' met volgkarretjes rijden was haar mee- ning, dan kon men ook best iets fabri- ceeren om de parapluie op te houden. Menschen met uitvinders-inslag. die naar iets zoeken waar behoefte aan bestaat, weten dus in welke richting zij hun ver nuft kunnen laten werken. Vooral waar de regenverwekkende Pluvius heusch geen medelijden met ons zal hebben. Voor mijn lieve nicht hoop ik van harte, dat de vernuftelingen mogen slagen. De persdienst van de N.S.B. meldt: Na de persconferentie van het Neder landsch Boerenfront in Augustus j.L, waarin werd uiteengezet, dat men zich als doel stelde te komen tot één groot verband van alle bodem bewerkers en allen, die medewerken aan de voedsel voorziening van ons volk, teneinde tot een „rijksvoedingsstand” te komen, heb ben vele uitstekende krachten uit den lande zich bereid verklaard, mede te werken aan de organisatie van dezen om vangrijken arbeid. Personen van groote bekendheid op het gebied van verschil lende takken van bedrijf, die tot het „voedingsfront” moeten worden gere kend, hebben zich aangemeld en hun er varing en bekwaamheid in dienst ge steld van de nieuwe organisatie. Hierdoor is het mogelijk geworden, reeds nu over te gaan, tot de instelling van de volgende vakgroepen: akkerbouw, weide- bouw, tuinbouw, vee- en vleesch, ooft bouw. bijzondere diersoorten, bloem- en boomkweekerij, sierteelt, rietbouw, pluim vee, visscherij en voederbedrijven Gistermiddag om twee uur is het huis Heerengracht 538 te Amsterdam offi cieel door het boerenfront in gebruik ge nomen. Reeds eenigen tijd geleden werd het hoofdkantoor in den Haag onder leiding van den heer Roskam in dienst gesteld, nadat deze reeds in Utrecht de leiding van den agrarischen dienst op zich ge nomen had. Het kantoor in Amsterdam is bestemd als centraal punt voor de ge heele provincie Noord-Holland. B. en W. maken bekend, dat zij aan de N.V. James Nefken’s Autohandel vergun ning hebben verleend tot het uitbreiden van de inrichting bestemd tot bewaring van benzine met aftapinrichting op het open terrein behoorende bij de showroom met garagebedrijf in de perceelen Laan van Meerdervoort nos. 52b, 52c, 52d en 52e/van de Spiegelstraat no. 27. mark” 4) andere zaken door den secretaris generaal van het departement van Finan ciën gelijkgesteld met de onder 2 en 3 genoemde zaken, zulks in overeenstem ming met de Duitsche regelingen betref fende het overmaken van kapitalen. Artikel 3. De belasting wordt bij elke over making van tegenwaarden van beleggin gen of vorderingen ingehouden ten gun ste van het Rijk. De inhouding bedraagt 70 ten honderd, indien het overmaken plaats vindt vóór 1 Januari 1941 60 ten honderd, indien het plaatsvindt in 1942 40 ten honderd, indien het plaats vindt in I943J 20 ten honderd, indien het plaats vindt in 1944. (2). Het ligt eventueel op den weg van dengene te wiens laste de belastingin- houding is toegepast, den bevoegden in-

Haagsche Courant | 1940 | | pagina 9